La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Cádiz - 17. února 2024   16:15

CA Osasuna
63' Budimir (Ru. García) • 90+1' Budimir (Areso)
2:0
(0:0)
CA Osasuna
S. Herrera, A. Fernández – Mojica (67. J. Cruz I), Herrando, Dav. García – Oroz (78. Barja), I. Muñoz (60. Ibáñez), Moncayola – Mo. Gómez, Budimir, Ru. García (78. Torró).
Valencia – Catena, Raúl García, U. García, R. Peña.
Cádiz
Ledesma, Gil – Pires, Meré (77. Guardiola), Chust – Zaldúa (46. Alejo) – Fali, C. Ramos (65. Ma. Gómez), Escalante (65. Samassékou), Alcaraz – De la Rosa.
Carcelén, Á. Fernández, Kouamé, Machís, Mbaye, Ousou, Sobrino.

90+4'
90+4'
V závěru ještě domácí se dostali až k brance, ale nevypálili, neboť včas hráče dostoupil stopér hostí.
90+3'
Hra je rozházená, pozastavována a oba týmy už je dohrávají, rozhodčí nastavil navrh 4 minuty.
90+1'
Osasuna právě vstřelila branku!
Domácí trestají, vytažená formace se teď Cádizu vymstila i s navijákem. Protiútok po ztrátě, zprava proběhl Jesús Areso a nahrál na osamoceného Budimíra, jenž mezi nohama vstřelil svůj druhý gól v dnešním zápase.
Autorem branky je ANTE BUDIMIR.
88'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Pablo Ibáñez).
88'
Faul na Lucas Pires zastavil hru, ale hosté už můžou pokračovat v akci.
86'
Obrovská šance k dalšímu gólu, rychlý útok Osasuny, neprve Ante Budimira si počkal na přihrávku, kde mu nabíhal Pablo Ibáñeza, ten byl sám proti brankáři Ledesmanovi, ale zmenšený úhel vyběhnutého golmana nedokázal prostřelit.
84'
Po hrozící penaltě, ale balon zpět v moci Cádizu, který však nemůže dostat k zakončení.
83'
Centr před bránu zaváněl penaltou, neboť Fali (Cádiz) lehce přidržel osasunského útočníka Ante Budimira, rozhodčí však rozpažil.
82'
Cádiz se ale po dvacetiminutovce, kde neměl vůbec nic ze hry a hrozilo, že Osasuna odskočí o dvě branky, ale vrátil zpátky do zápasu a nyní tlačí domácí.
80'
Nyní se otevřelo více prostoru pro hosty, ti se dostali do dobrého prostoru, ale Gonzalo Escalante na střílenou nahrávku k levé tyči nedoběhl včas.
79'
Standardní situace pro Cádiz, centr zprava do šestnáctky na hlavičku nevyšel. Obrana si s ním pohodlně poradila.
78'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Rubén García, přichází Lucas Torró.
78'
ze hřiště odchází Aimar Oroz, přichází Kike Barja.
77'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Jorge Meré, přichází Sergi Guardiola.
76'
Cádiz začíná už mít i problém se přejít přes půlku hřiště, neví si rady s napadáním Osasuny.
75'
Přetažený dlouhý balon na hrotového útočníka Cádizu, znamená opět zisk domácích.
73'
Rubén García si navedl míč až na střed před šestnáctkou a střelou na pravou zadní tyč vypálil, avšak nepřesně.
72'
Střídání a dva auty zastavili hru. Nyní však Osasuna opět kombinačně prochází až k soupeřově brance.
70'
Střela přes klubko těl v podání útočníka Osasuny, ale balon těsně po zemi minul levnou tyč.
69'
Osasuna nikam nespěchá, do kombinace se zapojil i brankář Sergio Herrera a pomalu začíná prostupovat na půlku Cádizu.
67'
ze hřiště odchází Johan Mojica, přichází Juan Cruz.
65'
ze hřiště odchází Gonzalo Escalante, přichází Diadie Samassékou.
65'
ze hřiště odchází Christopher Ramos, přichází Maxi Gómez.
65'
Hra po první gólu se citelně zpomalila, lze vidět, že Cádiz to rozhodilo, neboť se nemůže dostat k míči, právě s remízou by hosté byli spokojeni dnes, teď však zda chtějí onen bod musí zabrat.
63'
Ante Budimir otevírá skóre dnešního zápasu, skvělý dlouhý centr z pravé strany do velkého vápna, na který naskočil právě hráč s číslem 17 a hlavičkou poslal míč do sítě.
61'
Osasuna chtěl rychle jít do protiútoku, ale defenzivní záložník Cádizu ještě na půlicí čáře to zamezil a zahrál balon do autu.
60'
ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Jesús Areso.
60'
ze hřiště odchází Iker Muñoz, přichází Pablo Ibáñez.
60'
Přetažený balon jen tečoval Lucas Pires, následuje odkop od branky domácích.
59'
Kop nenašel adresáta, ale následuje druhá možnost pro hosty v podobě rohového kopu.
58'
Faul od Jon Moncayola (Osasuna) na José De la Rosa, znamená standardní situaci vhodnou na centr.
57'
Stále pokračuje pobyt domácích na polovině Cádizu, ale několik výborných obraných zákroků, jako nyní skluz Víctor Chust nevedou k první střele druhého poločasu.
55'
Cádiz se pokoušel kombinacemi obránců otevřít prostor, ale následný centr za půlku hřiště skončil na kopačkách Osasuny, která se nyní usadila před brankou soupeře.
54'
Začátek druhé půle je zatím ve znamení rozvahy, oba týmy trpělivě vyčkávají, než se jim otevře nějaký prostor, jako nyní nákop na nabíhajícího domácího útočníka, ale míč byl příliš dlouhý na zpracování.
53'
Johan Mojica spollu se Ante Budimirem se snažili rychlou kombinací dostat k zakončení, ale vysunutý pressing Cádizu jim to znemožil, odkopává se nyní naopak na druhou stranu.
52'
V postavení mimo hru se nacházel jeden ze záložníků hostů, takže rozehrává opět domácí brankář Sergio Herrera.
51'
Fanoušci ženou domácí, na stadiónu je velmi hlasitá atmosféra. Hráči Osasuny nyní bojují ve vzdušném souboji o zisk míče.
50'
Rohový kop byl zblokován, což znamená, že Sergio Herrera může odkopávat od své vlastní branky.
49'
Cádiz prostoupil až k do hloubky domácích, centr do vápna, ale nevyšel následuje roh.
48'
Cádiz se až nyní na delší dobu dotkl míče, pak drobným faul byla hra zpomalena na půlicí čáře.
47'
Osasuna okamžitě po rozehrání zaútočila, ale centr z levé strany byl zblokován, nicméně stále zůstává u míče.
46'
ze hřiště odchází Joseba Zaldúa, přichází Iván Alejo.
46'
Následuje krátká pauze po ní se vrátíme k tomuto velmi útočnému fotbalu, který snad již přinese branku.
45+2'
45+2'
Po hlavičce se balon dostal ještě k záložníkovi Cádizu, který ale střelou vysoko nad přestřelil a rozhodčí ukončuje první poločas.
45+1'
Jedna minuta bude nastavena v závěru prvního poločasu ještě útočí hosté z pravé strany, krajní obránce však znemožnil nahrávku na střed, následuje roh.
44'
Několik nepřesných nahrávek pozastavili hru na delší dobu, a tak probíhá poslední minuta zápasu, u míče je nyní Osasuna.
42'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Aimar Oroz).
42'
Rohové kopy, ale dneska ani jednomu týmu nevychází podle představ. Cádiz je nyní naopak pro změnu u míče a dostal se až k velmi nebezpečné akci, kdy na střílenou nahrávku zleva nedosáhl José De la Rosa, kdyby se mu to povedlo brankář Herrera by byl bezmocný.
41'
Dlouhý odkop až k brance Cádizu skvěle zpracoval jeden z útočníku a Osasuna bude kopat roh.
40'
Cádiz zůstává v hloubi Osasuny, hráči se snaží dostat ke střele.
39'
Roh byl pro Cádiz bezpečně odhlavičkován, a tak mohli hosté naopak zaútočit a dostali se rovněž až k rohovému kopu.
38'
Nedorozumění mezi záložníky Cádizu vedlo k průniku po pravé straně obránce Osasuny a k následnému centru, jenž byl tečován, následuje roh.
37'
Boj o míč u postranní čáry na polovině hostí vzešel ve prospěch hráčů ve žlutých dresech.
36'
Cádiz je zatlačený na u své brány, avšak s nahuštěným prostorem si hráči Osasuny neví rady.
35'
Centrovaný balon před bránu, na který ve skluzu se snažil dosáhnout Ante Budimir, ale střílená nahrávka ho jen těsně minula.
34'
Cádiz se probil k brance Osasuny, ale obránci domácích si počínali dobře a odkopli balon daleko od své svatyně.
33'
Dobrá příležitost k otevření skóre nyní byla pro domácí, pokutový kop zahrával těsně před šestnáctkou Iker Muñoza, ale balon zaplaval jen těsně nad horní tyč.
31'
Centr do velkého vápna, v hlavičkovém souboji si počínal nedovoleně Lucas Pires.
29'
Osasuna v šestnáctce soupeře, ale dobré napadání hostí nevede k zakončení, nyní míč v autu a vhazovat bude Cádiz.
28'
Cádiz vhazoval aut, ale nepodařilo se hráčům projít dále do hloubi pole Osasuny, domácí skvěle napadali, a dokonce využili protiútoku, ke střele se ale nedostali.
27'
Série přihrávek na obou stranách, ale po chvíli vždy druhý tým míč soupeři sebral, proto můžeme vidět nyní hru hlavně na středu hrací plochy.
26'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Johan Mojica).
25'
Cádiz šel v přečíslení, skvěle středem prošel Gonzalo Escalante a posílal do leva na zcela volného Ramose, ale ten netrefil bránu.
24'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Joseba Zaldúa).
23'
Iker Muñoz se snažil ve středu hřiště obehrát soupeře, ale přes dva hráče neprošel a pomohl si faulem, rozehrávat ze stejného místa budou hosté.
22'
Hra nyní se pozastavuje, ať již kvůli drobným faulům, nebo nepřesnými nahrávkami do autu.
20'
Pískán je útočný faul Gómezovi (Osasuna), ve výskoku ve velkém vápně si pomohl loktem.
19'
Nicméně stále Osasuna drží balon, ale fotbalisté Cádizu nedávají prostor pro větší průnik, a tak musí domácí vrátit balon až na svou půlku.
18'
Domácí vhazovali aut u půlicí čáry a probojovali se až k soupeřově bráně, ale nevystřelili.
17'
Znova hrají hosté, a znova jsme viděli dlouhý centr až na levé křídlo, ale tentokrát nepřesně.
16'
Cádiz nyní kombinacemi mezi stopery a následným centrem na José De la Rosa se dostal až do šestnáctky, ale domácí obránci včas zasáhli.
15'
Ante Budimir dobíhal na centr, jenž mířil přímo na golmana Jeremías Ledesma, který ve snaze chytit míč se nedíval na soupeře, a ten ho zasáhl, rozhodčí odpískal faul, ale bez žluté karty.
13'
V ofsajdovém postavení byl nyní útočník Osasuny, tudíž větší postup k brance soupeře je zastaven.
12'
Velká šance pro domácí, znova šlo o nahrávku zprava na střed hřiště, odkud pálil Ante Budimir, avšak nepřesně.
11'
Dvakrát nyní pískán faul, nejprve na jednoho z hráčů Cádizu, pak ve skluzu fauloval Ramos Muñoze (Osasuna).
9'
Velký tlak teď od domácích, na několikrát se pokoušeli nyní zakončit. Následoval roh, a poté střela na zadní tyč v podání Ikera Muñoza, ale ten branku přestřelil.
8'
Prakticky identická situace, jakou měl před chvílí soupeř. Moisés Gómez centroval zleva na svého hrotového útočníka Ante Budimira, ale ten brankáře Jeremías Ledesma neprostřelil.
7'
Ramos (Cádiz) centroval na nabíhající útočníka Juanminu, ale ten na balon nedosáhl.
6'
Osasuna se pokoušel probíjet do útoku, ale faul kousek před šestnáctkou její akci zastavil, nicméně nešlo o výraznější přestupek proti pravidlům, a tak rozhodčí nemusel udělit kartu.
5'
Cádiz rozehrával první standardní situaci zápasu, na centrovaný míč od Rubéna Alcaraze naskočil Fali, ale pouze do náruče Herrery.
4'
Po kombinacích přišel dlouhý nákop na pravou stranu, ale pro útočníka Garciu (Osasuna) byl míč příliš dlouhý, následuje odkop od branky.
3'
Osasuna nyní rozehrává až od svého brankáře Herrery a zatím nikám nespěchá, může vidět krátké přihrávky mezi obránci a záložíky na středu hřiště.
2'
Po odpískání faulu mohli naopak přejít na útočnou polovinu domácí hráči, ale aut zastavil akci.
1'
Utkání začalo. Po rozehrávce probíhala hlavičkovaná o balon ve středu hřiště, ale míč už mají na kopačkách hráči Cádizu.
1'

CA Osasuna: S. Herrera, A. Fernández – Mojica, Herrando, Dav. García, Pena – Oroz, I. Muñoz, Moncayola – Mo. Gómez, Budimir, Ru. García.
Náhradníci: Valencia – Areso, Barja, Catena, J. Cruz I, Raúl García, U. García, Ibáñez, Torró.

Cádiz CF: Ledesma, Gil – Pires, Meré, Chust – Zaldúa – Fali, C. Ramos, Escalante, Alcaraz – De la Rosa.
Náhradníci: Alejo, Carcelén, Á. Fernández, Ma. Gómez, Guardiola, Kouamé, Machís, Mbaye, Ousou, Samassékou, Sobrino.
Dobrý den, vítáme vás u 25. kola španělské LaLigy, v němž se střetne domácí Osasuna s Cádizem.

Osasuna:
Osasuna se aktuálně nachází na 11. místě se ztrátou 5b na Getafe. Nicméně poslední výkony ukázaly, že forma je zřejmě na vzestupu, neboť na konci ledna hráli vyrovnaný zápas s Barcelonou, který rozhodl jediný gól katalánců, pak sice přišla výraznější prohra 0:3 doma se Celtou Vigo, ale minulý týden dokázali hráči z dvou set tisícového města na severu Španělska, porazit sedmý Real Sociedad 1:0. Dnes jsou favority, tudíž 3b by je mohli posunout výše, protože příští týden hostí Getafe Barcelonu a případná prohra spolu s dnešní výhrou by zajistila posun na 10. příčku.

Cádiz:
Cádiz je na tom mnohem hůře – 18. místo značící aktuální sestup do druhé ligy, není pro klub vůbec dobrá zpráva. Letos z 24 utkání vyhráli pouze dvě, dalších jedenáct remizovali a prohráli. Naposledy vyhráli 1.9., tedy na začátku (4.kolo) sezóny, jednou to však musí zlomit, a i když kurz 5,58, ani forma tomu nenasvědčují, můžeme se mýlit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.