La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Barcelona - 17. února 2024   18:30

Celta Vigo
47' Aspas (Mingueza)
1:2
(0:1)
Barcelona
45' Lewandowski  (Yamal) • 90+8' Lewandowski
Celta Vigo
Guaita (C) – Mingueza (84. Douvikas), Starfelt, C. Domínguez (46. Núñez), Ristić (59. M. Sánchez) – Allende (78. Swedberg), Tapia, Beltrán, de la Torre – Aspas, Strand Larsen (84. K. Vázquez).
J. Carrillo, I. Villar – Cervi, Jailson, C. Pérez, M. Rodríguez, Sotelo.
Pulido – Escuela, Alonso
Abanca-Balaídos (Vigo)
23096 diváků
Barcelona
ter Stegen (C) – Koundé, Araújo (46. I. Martínez), Cubarsí, Cancelo – de Jong, Christensen (59. Gündoğan), Pedri (76. F. López) – Yamal (90+10. Romeu), Lewandowski, Roque (59. Raphinha).
Kochen, I. Peña – Casadó, Fort, Guiu.

Děkuji za pozornost.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 11:13.
Hektický závěr nakonec dopadl lépe pro Barcelonu a opakovaná penalta tak rozhodla, že si Lewandowski připíše do tabulky střelců dva góly, ale co je pro něj určitě důležitější je to, že Barcelona bere všechny tři body. Nutno dodat, že vzhledem k průběhu zápasu asi nezaslouženě. Oba týmy nepředvedly své nejlepší výkony, extrémně moc se chybovalo, odevzdávaly se jednoduché přihrávky, ale Beltránova chyba na konci zápasu v podobě faulu pohřbila bodové naděje Celty Vigo.
90+12'
90+11'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Iñigo Martínez).
90+10'
Rozhodčí ještě nechává hrát přes čas, jelikož dlouho trvalo, než se zahrály obě penalty, ale hra se neskutečně přiostřuje!
90+10'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Lamine Yamal, přichází Oriol Romeu.
90+9'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Marc-André ter Stegen).
90+9'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Frenkie de Jong).
90+8'
Barcelona právě vstřelila branku!
ROBERT LEWANDOWSKI zahrál druhou penaltu úplně totožně a Guaita už tuto stranu netipl. Barcelona jde do vedení.
90+7'
Pozor! Penalta se bude opakovat! Guaita skočil dříve, neudržel ani jednu nohu na čáře a Lewandowski půjde kopat znovu.
90+6'
Lewandowski namířil na pravou stranu a Guaita jeho střelu vychytal!
90+5'
K penaltě se postavil Robert Lewandowski.
90+4'
Videorozhodčí potvrdil verdikt hlavního rozhodčího a ještě probíhají nějaké roztržky mezi oběma týmy.
90+3'
Tohle je penalta! Beltrán se připravoval k odkopu míče, ale Yamal vletěl do souboje dříve a Beltrán nakopnul Yamala do zadku.
90+2'
Gündoğan hledal Raphinhu za obranou, ale Núñez skvěle přečetl tento úmysl.
90+1'
De la Torre otestoval pozornost ter Stegena svou přízemní střelou, která ale nebyla vůbec nebezpečná.
89'
López povalil Núñeze k zemi a Celta tak získala míč na své polovině.
88'
López byl dlouho držen za dres, ale Barcelona mohla pokračovat v protiútoku. Raphinhův centr ale nebyl úspěšný.
87'
Yamal byl přistrčen k zemi, ale rozhodčí faul nepíská.
86'
Druhý poločas je z obou stran velmi špatný. Není vidět ani žádný náznak tlaku, což k rozhodujícímu gólu nepovede.
85'
De Jong okamžitě uhasil chybu Cubarsího a hosté tak mohou přejít do protiútoku.
84'
Střídání v týmu Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Oscar Mingueza, přichází Tasos Douvikas,
ze hřiště odchází Jørgen Strand Larsen, přichází Kevin Vázquez.
83'
Starfelt se dostal k zakončení hlavou, bohužel však mířil nepřesně.
82'
Sánchez poslal centr do vápna, ale Martínez mu z první poslal míč zpět.
81'
Lewandowski si výborně naběhl na centr, ale byl příliš krátký na to, aby skóroval.
80'
Fermín López bojoval do poslední chvíle, ale míč se mu získat nepodařilo.
79'
Yamal zbytečně fauloval Aspase, který byl pod tlakem a dostal ho ze špatné situace.
78'
ze hřiště odchází Tadeo Allende, přichází Williot Swedberg.
77'
Fermín López nevstoupil do zápasu příliš dobře. Jeho přenesení hry zamířilo daleko od Cancela, který nebyl schopen zachytit míč na hrací ploše.
76'
ze hřiště odchází Pedri, přichází Fermín López.
75'
Na hřišti právě leží Beltrán, a také Tapia, který špatně dopadl po vzdušném souboji.
74'
Mezitím Cancelo zkusit vypálit zpoza vápna, ale jeho pokus byl zblokován.
73'
Raphinha dost možná dostal loket do hlavy ve vápně, ale penalta se zatím nepíská.
72'
Centr Minguezy pouze proletěl skrz vápno a Barcelona získává míč.
71'
Núñezova rozehrávka byla hodně špatná, jelikož skončila až v zámezí.
70'
Yamal fauloval u postranní čáry Beltrána, pokračovat s míčem bude Celta.
69'
Tapia zezadu fauloval Pedriho, ale rozhodčí viděl tento zákrok bez karty.
68'
Ani Barcelona nepůjde do vedení. Yamal sice parádně našel volného Raphinhu, ale jeho střela byla zblokována. Následný centr Brazilce byl také zblokován.
67'
Sánchez parádně sklepnul míč na malé vápna a Koundé si málem srazil míč do brány. Nakonec zasahoval ter Stegen.
66'
Núñez se pokusil překvapit ter Stegena střelou z dálky, ale mířil úplně mimo.
65'
Lewandowski v osobním souboji neuspěl a Celta může založit protiútok.
64'
Raphinha nezahrál přímý kop vůbec špatně, ale Guaita byl pozorný.
63'
Raphinha byl faulován před vápnem a Barcelona bude mít dobrou příležitost ke skórování z přímého kopu.
62'
Koundé dlouho váhal a nakonec zbytečně přišel o míč.
61'
Cancelo vletěl neohroženě do souboje, ve kterém fauloval a nakonec může být rád, že odešel pouze s napomenutím.
60'
Cubarsí hledal Lewandowskiho, ale jeho přihrávka za obranu byla příliš krátká.
59'
ze hřiště odchází Mihailo Ristić, přichází Manu Sánchez.

ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází İlkay Gündoğan,
ze hřiště odchází Vitor Roque, přichází Raphinha.
58'
Rističe pravděpodobně píchlo v zadním stehenním svalu a potřebuje ošetření.
57'
Roque hledal míč po centru Yamala, ale ve vzduchu byl nejsilnější Guaita, který si míč stáhnul pro sebe.
56'
Aspas zahrál rukou a šance Celty tak musela být přerušena.
55'
Pedri přečetl průnik de la Torreho a zabránil v jeho postupu dopředu.
54'
Na zemi se opět svíjí v bolestech kapitán Celty Aspas.
53'
Lewandowski si chtěl narazit s Pedrim, ale jeho úmysly rychleji přečetl Tapia a míč vypíchl.
52'
Dnešní utkání sleduje 23096 diváků.
51'
Beltrán zaváhal kousek od své brány, ale naštěstí pro něj Guaita dokázal zastavit pohromu.
50'
Koundého nákop za obranu byl přesný, ale těžký na zpracování, což se i projevilo a Roque míč ztratil.
49'
Pedri byl příliš lehkovážný a míč ztratil.
47'
Celta Vigo právě vstřelila branku!
Jednoduchá akce Celty Vigo, zakončená nepřesvědčivou střelou IAGA ASPASE, ale Koundého střela lehce změnila směr a pro ter Stegena byla tak tato situace neřešitelná.
46'
ze hřiště odchází Carlos Domínguez, přichází Unai Núñez.

ze hřiště odchází Ronald Araújo, přichází Iñigo Martínez.
46'
Druhý poločas začne přibližně 19:37.
Celta Vigo měla dvě šance, kterými mohla překonat obranu Barcelony, ale ter Stegen za sebe žádný míč zatím nepustil. Naopak Barcelona se od začátku zápasu snaží mít celkovou kontrolu v zápase, bohužel kazí si to zbytečně odevzdanými přihrávkami a složitými kombinacemi. Na konci poločasu však přišla jedna z těch jednodušších šancí a okamžitě měla úspěch. Přihrávku Yamala si převzal Lewandowski a suverénně tvrdou střelou nedal Guaitovi šanci. Barcelona je tak po prvním poločase v jednogólovém vedení.
45+2'
45+1'
Okamžitě se do šance dostali domácí, konkrétně Mingueza a lehce ohrozil ter Stegena, ale nedokázal srovnat skóre.
45'
A máme tady branku do šatny! Lamine Yamal navedl balon do středu, jednoduše přihrál ROBERTU LEWANDOWSKIMU, který parádně téměř z kroku zavěsil míč do branky křižnou střelou.
44'
Centr ze strany Yamala byl hodně štiplavý. Guaita ukázal zkušenosti a parádním výběhem míč vyrazil.
43'
Koundé přenesl míč na druhou stranu, ale Cancelo se špatným zpracováním dostal pod tlak.
42'
Příliš krátký centr od Cancela skončil pouze na hlavě Starfelta.
41'
Teď se faulem provinil Tapia, který podrazil Lewandowskiho, ale rozhodčí byl jiného názoru a hru nechal pokračovat dálě.
40'
Aspas je prozatím ošetřován.
39'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Andreas Christensen).
Nestabilní a neobratný pohyb Christensena vyústil ve zbytečnou žlutou kartu.
38'
Yamal našel podruhé za sebou jen hlavu odchovance a bývalého hráče Barcelony Oscara Minguezy.
37'
Levý bek Barcelony dokázal vybojovat opět pouze rohový kop.
36'
K praporku se postavil Yamal, ale nikoho ze svých spoluhráčů najít nedokázal.
35'
Centr Cancela byl sražen pouze na rohový kop.
34'
Pedri zbytečně ztratil balon, ale Koundé mu na poslední chvíli pomohl a udržel míč na kopačkách svého týmu.
33'
Aspasův jemný lob za obranu nebyl přesný. Araújo si míč s přehledem pohlídal a rozehrávat bude ter Stegen.
31'
Koundé se nedostal přes Domingueze, takže budou hrát domácí.
30'
Kombinace Barcelony zatím vypadají příliš složitě, a proto nejsou schopni si vytvářet tolik šancí.
29'
Aspas byl pravděpodobně faulován ve vzdušném souboji. Tentokrát to ale rozhodčí vyhodnotil jinak.
28'
Cubarsí byl v souboji až příliš tvrdý, což znamená míč pro Celtu Vigo.
27'
Roque si opět špatně zpracoval míč a k zakončení se tak nedostal.
26'
Na centr z rohu si nejvýše naskočil Christensen, ale hlavou nezakončil přesně.
25'
Pohledná akce hostů na jeden dotyk skončila zakončením Pedriho. Jeho střela byla zablokována a následná dorážka Yamala tečována. Následovat bude roh.
24'
Cancelo nejprve skvěle přečetl hru, ale hned poté ztratil míč v souboji s dvěma obránci Celty.
23'
Aspas opět prchal po pravém křídle a servíroval míč do vápna, kde však nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
22'
Obrovská škoda pro Barcelonu. V situaci tři na dva si Roque špatně zpracoval míč a pohřbil naděje na skórování.
21'
Christensen si počínal nedovoleně v souboji s Aspasem, čehož si všiml i rozhodčí.
20'
Pedriho sražený centr skončil pouze v náručí Guaity.
19'
Dobře postavená Celta postupně vytlačila Barcelonu až na svoji polovinu hřiště, ale na míči zůstávají hosté.
18'
Barcelona poprvé déle buduje svoji šanci, ale zavřená obrana Celty zatím nenabízí cesty, kudy projít skrz.
17'
Beltránova přihrávka vzduchem skončila pouze na kopačkách De Jonga.
16'
Po prvních 15 minutách jde vidět, že Barcelona bude chtít tlačit a řídit tempo hry, ale Celta už své náznaky také měla.
15'
Žlutá karta pro tým Celta de Vigo (Tadeo Allende).
Rychlý protiútok Barcelony po špatně rozehraném rohu domácích musel hasit Allende a vysloužil si jasnou žlutou kartu.
14'
Strand Larsen běžel vstříc ter Stegenovi, ale nejprve si musel poradit s Araújem, což se mu nepovedlo. Následovat bude roh.
13'
Aspas byl v souboji s Pedrim dříve a dokázal si dojít pro faul. Pedri by si měl dávat na takové zákroky pozor, pokud nechce vidět kartu příliš brzy.
12'
Strand Larsen dostal naservírováno od Aspase, ale svojí střelou nedokázal ohrozit ter Stegena.
11'
Individuální průnik Roqueho skončil na pevné domácí obraně.
10'
Lewandowski byl nepěkně faulován, ale prozatím rozhodčí nechává karty schované.
9'
První velmi důležitý zákrok Guaity. K zakončení se dostal Yamal a míčil poměrně dobře, ale domácího brankáře překonat nedokázal.
8'
Cubarsí si všiml pohybu Pedriho, bohužel ho však nenašel přesně a balon sebrala obrana Celty Vigo.
7'
Nákop Araúja na Lewandowskiho nebyl vůbec přesný, tudíž hrát bude domácí tým.
6'
Tapia příliš dlouho držel míč na noze. Toho se pokoušel využít De Jong, ale skluzem míč posunul pouze k brankáři Celty.
5'
Koundé se zbavil míče předčasně a svým ukvapeným rozhodnutím nabídl míč domácím. Naštěstí pro něj z toho nic nebylo.
4'
Pedri parádně vyvezl míč téměř z vlastního vápna. Následně byl zastaven nedovoleným zákrokem.
3'
Roque se pokoušel dostat přes Starfelta, ale v souboji si pomohl faulem.
2'
První se do vápna dostal domácí tým, kde však míč dokázala odklidit pozorná obrana Barcelony.
1'
Zápas brzy začne.

Celta de Vigo: Guaita (C) – Mingueza, Starfelt, C. Domínguez, Ristić – Allende, Tapia, Beltrán, de la Torre – Aspas, Strand Larsen.
Náhradníci: J. Carrillo, I. Villar – Cervi, Douvikas, Jailson, Núñez, C. Pérez, M. Rodríguez, M. Sánchez, Sotelo, Swedberg, K. Vázquez.
Trenér: Rafael Benítez

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Koundé, Araújo, Cubarsí, Cancelo – de Jong, Christensen, Pedri – Yamal, Lewandowski, Roque.
Náhradníci: Kochen, I. Peña – Casadó, Fort, Guiu, Gündoğan, F. López, I. Martínez, Raphinha, Romeu.
Trenér: Xavi

Rozhodčí: Pulido – Escuela, Alonso.
Vzájemné souboje těchto klubů bývají vypjaté a rozhodčí často tahá karty ze své kapsy, ale naopak padá i poměrně dost gólů.
FC Barcelona

Když už to vypadalo, že se Barcelona opět lehce výsledkově zvedá, přišlo nečekané remízové zaváhání s předposlední Granadou, navíc Barcelona musela dvakrát dotahovat a alespoň zisk jednoho bodu režíroval dvěma góly šestnáctiletý Lamine Yamal. Ztráta na čelo La Ligy se tak zvětšilo už na deset bodů, s čímž Xavi ve své poslední sezóně v katalánském klubu příliš nemůže pomýšlet na obhajobu titulu. Navíc Barcelona ve Vigu příliš body nesbírá. Na půdě Celty vyhrála od roku 2015 pouze jednou z devíti případů, takže těžko odhadovat, zda se ztráta na první Real Madrid ještě nezvětší.
Celta de Vigo

Tým ze severozápadu Španělska je na tom momentálně tragicky. Za posledních pět sezon se Celta vždy v nejvyšší soutěži udržela jen tak tak a i přesto, že v minulém ročníku skončila na konečném 13. místě, od sestupu ji dělily pouhé tři body. V tomto roce tomu nebude jinak, jelikož dolní polovina tabulky je velmi našlapaná a každý bod bude rozhodovat. V tuto chvíli je Celta těsně nad sestupovými příčkami na 17. místě s tříbodovým náskokem na Cádiz, proti kterému nastoupí hned v příštím kole. Celta by potřebovala s Barcelonou bodovat, ale v momentálním rozpoložení to nebude vůbec jednoduché.
V podvečerním zápase 25.kola španělské ligy se představí Celta Vigo s Barcelonou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.