La Liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Las Palmas - 2. března 2024   18:30

Getafe
11' Mata (Rico) • 14' Greenwood (Rico) • 45' Maksimović (Mata)
3:3
(3:1)
Las Palmas
35' S. Ramírez  (K. Rodríguez) • 50' S. Cardona  (Mármol) • 59' al-Haddádí  (J. Muñoz)
Getafe
Soria – D. Duarte, Maksimović, G. Álvarez – Carmona (46. J. Iglesias), Moriba, Milla, Rico – Mata (C), Mayoral (77. Latasa), Greenwood.
Fuzato – Angileri, Aleñá, Jor. Martín, Ó. Rodríguez, Santiago.
Gonzáles
Estadio Coliseum (Getafe)
Las Palmas
Valles – S. Cardona, Mármol, Coco, Araujo – Moleiro (75. Campaña), K. Rodríguez (C), Perrone, J. Muñoz (74. Loiodice), al-Haddádí (85. B. Ramírez) – S. Ramírez (86. M. Cardona).
Escandell – Fa. González, Herzog, Kaba, Lemos, Pejiño, Sinkgraven.

Fauly 28:9.
Utkání nakonec vítěze nepoznalo. Důležitost bodů nakonec osud rozdělil spravedlivě, a jak Getafe, tak i Las Palmas z tohoto duelu vytěžili po jednom bodu. Domácí tým z Madridu měl přitom zápas dobře rozehraný, po první půli vedl s dvoubrankovým náskokem. To ale díky gólu Sergiho Cardony a Munira Al-Haddádího neudrželo. Klání přineslo i několik ostrých zákroků z obou stran, ani následné šance z těchto provinění však změnu skóre nepřineslo. Oba celky tak do tabulky získají o jeden bod více.
90+6'
90+6'
Do konce duelu zbývá pár vteřin. Oba celky se pravděpodobně o body podělí.
90+6'
Fotbalisté v červeném nyní zásobují obranu Getafe svými centry, ty ale bezpečně soupeř odráží.
90+6'
Míč při této výhodu přinášející akci přelétl přes všechny hráče, ovšem bez jediného doteku končí mimo hřiště.
90+6'
Další faul. Las Plamas po jeho provedení dostanou možnost volného kopu.
90+6'
Oba celky cítí tlak času a fotbal se zrychluje z obou stran.
90'
V další příležitosti se objevil Latasa. I přes to, že branku minul vybojoval rohový kop.
88'
Madridští si vytvořili tlak na soupeře, poslední kdo měl slovo při této akci byl Mason Greenwood, jeho jedovatá rána ale proletěla vedle vzdálenější tyče branky Vallese.
87'
Kapitán týmu Getafe Jaime Mata se provinil dalším faulem.
86'
Nově příchozí tvář na útočném postě ihned měla možnost rozhodnout zápas, jenže těsně minul konstrukci branky.
86'
S dnešním zápasem se loučí také střelec první branky Kanárů, nahradí jej mladý Marc Cardona.
85'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Benito Ramírez.
83'
Jaime Mata měl v posledních minutách pravděpodobně jednu z největších příležitostí. Jeho střelu však Valles chytá.
82'
Araujo opět spěchal po své straně ke slibné akci, míč poslal do vápna, kde se k němu nedostal žádný z jeho spoluhráčů. Následný rohový kop zůstal nevyužit.
80'
Dalším hříšníkem se stává Mason Greenwod, jež sešlápnul kopačku Al-Haddádího.
78'
Fotbal je dnes opravdu na tvrdší úrovni. Tentokrát fauloval Ramiréz.
77'
Borja Mayoral byl podruhé ostře dohrán, což znamenalo, že už nebude schopen z důvodu zranění dál pokračovat.
76'
Sandro Ramiréz našel na pravé straně volného krajního obránce Arauja, ten se snažil míč protlačit blíže ke svatyni Davida Sorii, obránce Álvarez byl ale dobře postaven a nedovolil mu nic navíc.
75'
ze hřiště odchází Alberto Moleiro, přichází José Campaña.
74'
ze hřiště odchází Javi Muñoz, přichází Enzo Loiodice.
71'
Las Palmas nyní opět kombinuje a snaží se o přechod do útoku.
68'
Matův faul pobouřil Javiera Munoze, který se dostal do roztržky a inkasuje rovněž žlutý trest.
68'
Utkání začíná nabírat ostřejšího rázu, kapitán Mata se nyní provinil proti pravidlům a je potrestán.
66'
Srb Nemanja Maksimovič se nyní pokusil vstřelit svou branku číslo dvě, pokus z velkého vápna však nebyl natolik nebezpečný, aby Getafe ohrozil.
65'
Kanáři nyní byli při kombinaci pod velkým tlakem Getafe, to mělo vliv i na faktor, že nedokázali udržet míč v prostoru hřiště.
63'
Araujo si navedl míč po pravé straně a zajímavým centrem nabídl svým spoluhráčům možnost, která však nebyla zužitkována.
60'
Sandro Ramírez je dnes možná nejfaulovanějším hráčem Las Palmas, tentokrát jej poslal k zemi Moriba.
59'
Las Palmas právě vstřelilo branku!
Autorem branky je MUNÍR AL-HADDÁDÍ.

Tak přeci jen! MUNÍR AL-HADDÁDÍ má opět důvod ke štěstí. Rozhodčí celou situaci prozkoumal na videu a gól je nakonec uznán.
Útočník z Maroka zpracoval těžký centr do malého vápna, následnou střelou k vzdálenější tyči vyrovnává stav dnešního klání.
57'
Las Palmas vstřelilo branku jenže radost Munira Ell Haddádiho překazil pomezní rozhodčí, který signalizuje ofsajd.
56'
Šanci Getafe z rohového kopu dokázalo Las Palmas hlavičkou odrazit, atím je nebezpečí zažehnáno.
53'
Druhý nejlepší střelec soutěže Borja Mayoral vypálil tvrdou ranou na Alvara Vallese, jeho střelu však dokázal vykrýt.
52'
Odpískán ofsajd madridského klubu.
50'
SERGI CARDONA nyní se nejlépe ze všech zorientoval na malém vápně po kolmici Nemanji Maksimoviće a přihrávce Miky Mármola snižuje opět stav utkání.
46'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází José Ángel Carmona, přichází Juan Iglesias.
46'
Nově příchozí Iglesias byl okamžitě viděn při faulu na Ramireze.
46'
První polovina nabídla dohromady hned čtyři branky. V sedmadvacátém kole nejvyšší španělské fotbalové soutěže se jako první do vedení dostalo domácí Getafe. Konkrétně byl autorem Jaime Mata, který z bezprostřední blízkosti problém se zakončením rozhodně neměl. Krátce na to, se pohlednou individuální akcí prezentoval anglický útočník Mason Greenwood. Zdálo se, že madridští mají svého soupeře pod kontrolou, to však nebyla úplně pravda. Vynikající ranou do šibenice se totiž prosadil Sandro Ramiréz. Třetí gól měli diváci možnost vidět v pětačtyřicáté minutě, kdy hlavičkou upravil stav utkání Nemanja Maksimovic. Po první půli je tedy skóre přijatelnější pro domácí tým.

Druhá polovina zápasu započne pravděpodobně v 19:37.
45'
45+4'
Hráči Getafe nyní hrají ostřeji, za což také jsou potrestáni odebráním míče.
45'
Getafe právě vstřelilo branku!
Jaime Mata pohledným centrovaným míčem našel přesně zcela volného NEMANJU MAKSIMOVIĆE, který už jen hlavou usměrnil míč za záda brankáře Vallese.
43'
Greenwood se provinil. Za přistrčení pomocí rukou na Cardonu inkasuje žlutou kartu.
42'
Na míči opět Las Palmas, ovšem stále na vlastní polovině.
40'
Výhodu přímého kopu získali opět hráči v modrých dresech. Po následném přenesení hry neměl Valles se střelou Mayorala sebemenší problém.
39'
Merunu na chvíli získali i domácí hráči z madridského předměstí, rychlá akce však došla jen těsně před velké vápno soupeře.
37'
Od vstřelení gólu je Las Palmas stále více na míči.
35'
Tak toto byla fotbalová paráda. SANDRO RAMIREZ napřáhl na hranici velkého vápna po přihrávce Kiriana Rodrígueze a přesně vymetl pavouky. Stav utkání je tak snížen – 2:1.
33'
Ramirez mohl snížit na rozdíl jedné branky. Jeho hlavičkový pokus ale mířil vedle levé tyče Soriovy svatyně.
32'
Hosté se snaží vytvořit útok, Getafe však výborně napadá.
31'
Stejný hráč svůj prohřešek se snažil okamžitě odčinit. Soria byl však připraven a míč chytá do svých rukavic.
30'
Ell Hadidi se provinil hrou rukou.
28'
Moliero byl v nedovoleném postavení, tudíž míč získá Getafe.
27'
Las Palmas drží v posledních vteřinách míč na svých kopačkách.
26'
Valles dlouho čekal, než se mu nabídl některý z jeho spoluhráčů. Nakonec míč skončil až na kopačce Ramíreze, který však trefil jen dobře postaveného obránce.
24'
Javi Muñoz se snažil po lajně odcentrovat a nalézt jednoho ze svých spoluhráčů. Míč ovšem skončil jen v rukách Davida Sorii.
22'
Menší roztržka po odpískání ofsajdu proběhla mezi Ricem a Martínem.
21'
Signalizován ofsajd madridského celku.
20'
Greenwood byl opět u nebezpečné šance, tentokrát však branku svou střelou z vápna minul.
19'
Las Palmas nyní zůstává na míči a postupně kombinuje.
16'
Kanáři se snaží postupně dostávat do území jejich protivníka. Obrana však zatím domácím funguje kvalitně.
14'
MASON GREENWOOD si naběhl na kolmici Diega Rica, vysekl kličku vybíhajícímu brankáři a do prázdné brány navyšuje skóre. Pro Getafe se zápas vyvíjí opravdu dobře.
11'
Po rohovém kopu vrácený míč před bránu uklízí JAIME MATA, zatímco hosté reklamovali ofsajd jiného hráče, který se ovšem do hry nezapojil.
7'
José Ángel Carmona (Getafe) je za svůj prohřešek v podobě hrubšího přistrčení potrestán žlutou kartou.
6'
Getafe se nyní pokouší založit útočnou akci na území svého soupeře.
2'
Pěkná akce opět od Masona Greenwoda, který prověřil Vallese
1'
Domácí mají výhodu ke skórování v podobě rohového kopu
1'
Getafe vstoupilo do zápasu aktivně, Greenwood se pokusil o výpad, byl však zastaven
1'

Getafe CF: Soria – D. Duarte, Maksimović, G. Álvarez – Carmona, Moriba, Milla, Rico – Mata (C), Mayoral, Greenwood.
Náhradníci: Fuzato – Angileri, Aleñá, J. Iglesias, Latasa, Jor. Martín, Ó. Rodríguez, Santiago.

UD Las Palmas: Valles – S. Cardona, Mármol, Coco, Araujo – Moleiro, K. Rodríguez (C), Perrone, J. Muñoz, al-Haddádí – S. Ramírez.
Náhradníci: Escandell – M. Cardona, Campaña, Fa. González, Herzog, Kaba, Lemos, Loiodice, Pejiño, Sinkgraven, B. Ramírez.
Hlavním arbitrem pro tento duel bude španělský rozhodčí Pablo González Fuertes.
Sedmadvacáté kolo španělské nejvyšší fotbalové ligy nabídne souboj dvou mužstev, která mají na programu zásadní duely v boji o příčky zaručující postup do evropských soutěží. Matematicky blíže je tomu klub z Kanárských ostrovů, na šestý Real Betis totiž ztrácí šest bodů. Ukořistit co nejvíce bodů a doufat v zaváhání soupeře, budou muset již nyní proti Getafe a následně i v zápase s ambiciózním Bilbaem.
Z posledních pěti střetnutí "kanáři" vyprodukovali celkem pět bodů. Na přelomu poloviny nejkratšího měsíce roku slavili důležité domácí vítězství proti Valencii 2:0. V dalším programu zavítali do hlavního města Španělska, museli se však smířit s hořkou porážkou. Atletico Madrid na gólech nešetřilo – nadělilo jich celkem pět. Naposledy se svěřenci kouče Pimientiho utkali s Osasunou. První půle byla hrána bez brankových přídělů. Pamplonští se v devětačtyřicáté minutě dostali do vedení. Za necelé tři minuty však domácí Las Palmas zásluhou Kiriana Rodrigueze srovnali na 1:1. Více branek už příznivci fotbalu neviděli.
A na koho se zaměřit? Nejlepším střelcem týmu, kterému aktuálně v LaLize náleží pozice číslo osm, je právě již výše zmíněný K. Rodriguez. V letošní sezóně má na svém kontě celkem šest branek. Dále můžeme zmínit útočníka Marca Cardonu, mladého Alberta Moleira, či z obránců Daleye Sinkgravena.

Protějšek, jež svůj domácí zápas odehraje na stadionu, který nese svůj oficiální název Coliseum Alfonso Pérez je na tom tabulkově o něco hůře než Las Palmas. Nachází se aktuálně na desáté příčce, ovšem případné vítězství by jej posunulo právě před kanárského vyzyvatele. Pokud by se madridskému klubu podařilo zvítězit jak v očekávaném duelu, tak i v tom příštím proti Valencii, přiblížil by se také blíže hře o evropské poháry. Za více než čtyřicet let historie se kvalifikovali dohromady třikrát.
Z pěti minulých utkání Getafe vytěžilo také pět bodů. Radovali se proti Celtě Vigo, když v devětaosmdesáté minutě vítězný gól vsítil Jaime Mata. Po bodovém přídělu získali v souboji s Betisem a Villarrealem. V sobotu 24.2. se utkali s FC Barcelonou. V úvodu hosté dokázali s Blaugranas držet krok a vytvořili si i zajímavé příležitosti. Od dvacáté minuty už ale kontrolu převzali Blaugranas a nakonec slavili vítězství 4:0. Getafe tedy bude mít rozhodně důvod si spravit chuť.
Pomoci k tomu by měli i individuální složky mužstva. Jako prvního musíme jmenovat Borju Maroyala. Šestadvacetiletý útočník si připsal letos už patnáct gólových zářezů, a prožívá zároveň svůj nejpovedenější ročník v kariéře. K tomu, aby se dotáhnul na nejlepšího střelce – Jude Bellinghama z Realu Madrid, mu stačí jediná branka, podaří se mu to tedy už dnes? Restart kariéry prožívá Mason Greenwood, na jihu hlavního města se mu letos poměrně daří. Faktorem, který by mohl vést k úspěchu by mohl být i zkušený brankář. Tím je třicetiletý David Soria, v týmu “Azulones” působí už šestým rokem.

Getafe a Las Palmas se tuto sezónu potkali zatím jen jednou. Ačkoliv se jednalo o poměrně vyrovnaný duel, a Madridští vyslali více pokusů na brankáře Vallese než soupeř, neuspěli. Z vítězství 2:0 se radoval domácí Las Palmas. Jaký výsledek bude tedy mít druhý společný střet se dozvíme již v sobotu večer.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.