La Liga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : CA Osasuna - 9. března 2024   21:00

Girona
13' Portu (Cygankov) • 86' Sávio (A. García)
2:0
(1:0)
Girona
Gazzaniga – E. García, Da. López, Blind, Gutiérrez – Portu (80. Solís), A. García (C), I. Martín (90+2. J. García) – Cygankov (64. Couto), Dovbyk (80. Stuani), Sávio (90+2. Torre).
Carlos, Fuidias – Juanpe, A. Martínez, Valery.
Busquets – García, Pérez de Mendiola
Estadi Municipal de Montilivi (Girona)
11 598 diváků
CA Osasuna
S. Herrera – U. García (C), Catena, Herrando – Areso (88. Ibáñez), Moncayola, Torró (70. Mo. Gómez), Oroz, Mojica – Ru. García (70. Raúl García), Budimir (88. Arnáiz).
A. Fernández, Valencia – Arguibide, J. Cruz I, I. Muñoz.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 2:5. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 10:16.
Girona na domácí půdě potvrdila roli velkého favorita, Osasunu porazila po dobrém výkonu výsledkem 2:0.

Červeno-bílí si rozložili po jednom gólů do každého z poločasů. Důležitou vedoucí trefu obstaral ve 13. minutě Portu po parádně načasované nahrávce za obranu od Cygankova. Z navýšení náskoku se v 85. minutě radoval Sávio, jenže předčasně z důvodu faulu spoluhráče Stuaniho. Sávio se ovšem jedním neúspěchem nenechal rozhodit a o minutu později již vstřelil regulérní gól, po zadovce patou od Aleixe Garcíii vyslal nechytatelný projektil šajtlí do levého dolního rohu. Osasuna zůstala směrem do ofenzivy bezzubá až do závěrečného hvizdu, brankáře Gazzanigu za celý zápas pořádně nezaměstnala.

Svěřenci trenéra Míchela se díky vítězství vrátili na druhé místo o bod před Barcelonu, za vedoucím Realem Madrid zaostávají o čtyři body. Osasuna je nadále desátá s mankem sedmi bodů na pohárové příčky.
90+5'
90+4'
V závěru ještě inkasoval žlutou kartu Moisés Gómez, při odkopu se ohnal loktem a způsobil jím krvavý šrám v obličeji Aleixe Garcíi.
90+3'
Osasuna mohla ze standardky v podobě rohového kopu zdramatizovat závěrečné vteřiny, avšak po centru Josého Arnáize si Alejandro Catena počínal nedovoleně vůči vyběhnuvšímu brankáři.
90+2'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Sávio, přichází Pablo Torre.
90+2'
ze hřiště odchází Iván Martín, přichází Jastin García.
90+1'
Není to poprvé, co s chutí hrající Yan Couto pláchl Johanu Mojicovi a zprava střílel na zadní tyč, Sergio Herrera konečky prstů vyrazil míč na roh.
89'
Girona bez problémů pohlídala volný přímý kop soupeře z levé strany, Miguel Gutiérrez navíc hlavou zvládl sklepnout míč k lajně na Aleixe Garcíu.
88'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Jesús Areso, přichází Pablo Ibáñez.
88'
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází José Arnáiz.
86'
Girona právě vstřelila branku!
O regulérnosti této branky už nemůže být pochyb! A je to právě SÁVIO, kdo během pár vteřin podruhé rozvlnil síť, když obdržel parádní zadovku patičkou od kapitána Aleixe Garcíi a velkou šancí nepohrdl, levou šajtlí uklidil balón neomylně do levého dolního rohu.
85'
Rozběhnutý Yan Couto se až nečekaně snadno dostal za záda Mojici a zpětným pasem vybídl k zakončení Sávia, který rozvlnil síť, ale radost byla předčasná, protože mimo balón se smolným nedovoleným zákrokem provinil Stuani.
84'
Středopolař Moisés Gómez zkontroloval postavení spoluhráčů, načež si vybral přihrávku po pravé ruce. Johana Mojicu zradilo zpracování, takže budeme sledovat aut pro domácí.
83'
Z větší vzdálenosti vystřelil mezi tři tyče Jon Moncayola, pozorný Paulo Gazzaniga zapsal na konto jeden z těch jednodušších zákroků.
82'
Definitivní razítko na vítězství Girony mohl dát čerstvý Cristhian Stuani, jenže pas za obranu se mu dlouho nepovedlo zpracovat, poté jej znervózněl Herrando a nepovedené zakončení v pádu nasměroval Uruguayec vysoko nad bránu.
81'
Jesús Areso chtěl překvapit domácí obranu nákopem za obranu, jenže překvapil tímto řešením i spoluhráče, žádný se za míčem nevydal.
80'
ze hřiště odchází Portu, přichází Jhon Solís.
80'
ze hřiště odchází Artěm Dovbyk, přichází Cristhian Stuani.
79'
Osobnímu strážci zamotal hlavu Yan Couto a ve finále levačkou střílel na přední, levou tyč, kde byl Sergio Herrera a balón zastavil rukama.
78'
Hráči Girony trpělivě kombinují na polovině soupeře a zklidňují situaci. Koncovka zápasu se blíží a Osasuna je tím pádem pod čím dál tím větším tlakem.
77'
Sávio nejprve hledal cestu ke střele z levé strany vápna, načež se rozmyslel a centroval do prvního bránícího konkurenta.
76'
Osasuna měla k dispozici roh a po centru se k zakončení dostal Alejandro Catena, míč nasměroval poměrně výrazně vedle pravé tyče.
75'
Marně čekal v pokutovém území soupeře Ante Budimir na přesnou přihrávku, ostrý pas Moisése Gómeze skončil u Davida Lópeze.
74'
Portu sprintoval po pravém křídle a už pod velkým úhlem volil nahrávku pod sebe, přičemž míč poslal do prostoru, kde úřadoval Unai García, tedy bránící hráč.
73'
Dobře mířený centr putoval přesně do míst, kam nabíhal David López domácí stoper v pádu zakončoval příliš vysoko.
72'
Arbitr Areso znovu sáhl do kapsičky pro žlutou kartu. Jesús Areso se nediví, sám si byl moc dobře vědom, že Sávia zastavil faulem vědomě, hlavně aby protihráč nepokračoval v cestě do šance.
71'
Při dalším souboji už si Alejandro Catena počínal nedovoleným způsobem, proti zapřenému Dovbykovi si viditelně pomohl rukama.
70'
ze hřiště odchází Lucas Torró, přichází Moisés Gómez.
70'
ze hřiště odchází Rubén García, přichází Raúl García.
69'
Přestože vede, tak Girona nadále s radostí pokračuje v útočení, když má tu možnost. Rozběhnutého Erica Garcíu nyní čistě tělem zpacifikoval Catena.
68'
Za zbytečné gesto vůči rozhodčímu po nepovedené útočné akci Girony si po právu prohlédl kartu žluté barvy pěkně zblízka Portu, zatím jediný střelec zápasu.
67'
Narážečka mezi Moncayolou a Mojicou se minula účinkem, pomalou zpětnou nahrávku bez výraznějších problémů vystihl Eric García.
66'
Domácí kopali roh. Jmenovitě Aleix García, jenž na přední tyči hledal Daleyho Blinda, tomu se přes Lucase Torra nepovedlo balón prodloužit za sebe.
65'
Sávio si sběhl k levé lajně a dostal přihrávku, posléze vyzkoušel v pádu střílený centr a stoper Unai García natlačil tělo před adresáta Dovbyka.
64'
Fantastický Sergio Herrera! Po centru od praporku vyskočil vysoko do vzduchu Artěm Dovbyk, prudkou hlavičku směřoval k pravé tyči a už se pomalu začínal radovat, ovšem brankář Osasuny předvedl parádní reflexy a na brankové čáře míč ztlumil v rukavicích.
64'
ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Yan Couto.
63'
Útočné snažení Girony pokračovalo a zprava vyslal polovysoký centr Aleix García, Jorge Herrando zdárně zblokoval míč na roh.
62'
Středem postupoval do příležitosti Sávio a už uvnitř pokutového území jej k zemi povalil Jesús Areso. Arbitr Busquets okamžitě rozpažil, penalta se kopat nebude.
61'
Johan Mojica se schoval za Blindem a naslepo centroval do pokutového území Girony, kde kraloval obránce Miguel Gutiérrez.
60'
Problém s pravým kolene má po střetu s Mojicou ukrajinský hráč Viktor Cygankov a zdá se, že nebude moci v utkání pokračovat.
59'
Do ofenzivy se vydal povoláním stoper Daley Blind a soupeři pořádně zatopil, procpal se až do vápna a nebezpečnou střelu Unai García na poslední chvíli zblokoval nad břevno.
58'
Kartónku žluté barvy neunikl Eric García a nemůže se divit, protože zezadu přišlápl oba kotníky Aimaru Orozovi dosti nepříjemným způsobem.
57'
Dobrých dvacet metrů uběhl s míčem středem Rubén García, aby ve finále zkusil průnikový pas mezi stopery, k Budimirovi balón nepustil Blind.
56'
Ante Budimir na prudkou střílenou přihrávku nedosáhl, načež situaci na zadní tyči uzavíral Jon Moncayola, toho však na zádech udržel Iván Martín.
55'
Vysokou rychlost nabral po pravé lajně Eric García a zřejmě chtěl doběhnout až k těsné blízkosti praporku, Johan Mojica mu však dokázal balón vypíchnout do zámezí.
54'
S obloučkem k levé lajně Eric García počítal a hrací předmět šikovně přizvedl, Johan Mojica doběhl k balónu až v momentě, kdy byl za postranní čárou.
53'
Daley Blind vrátil držení míče na kopačky Osasuny, neboť v komfortní pozici vymyslel hodně nepovedenou nahrávku na Martína. Bude se vhazovat.
52'
Směrem dozadu příkladně zabojoval jiný ukrajinský reprezentant Viktor Cygankov, obral Moncayolu a situaci zklidnil pasem za sebe na Lópeze.
51'
Velmi dobrý centr z levého křídla vyslal Miguel Gutiérrez a Artěmu Dovbykovi chyběl půl krok, aby zakončoval do odkryté poloviny brány.
50'
Fotbalisté v zelených dresech si vyměňují míč v blízkosti poloviny hřiště. Domácí to s presinkem nepřehánějí, spíše si hlídají vlastní vápno.
49'
Nedovolený zákrok vybojoval na svou osobu Artěm Dovbyk, jehož útěku středem hřiště zabránil Lucas Torró pouze za cenu držení za dres.
48'
Hosté mohli zahrozit z rohového kopu. Unai García se dostal k zakončení hlavou, ale hodně nepřesnému, bránu minul o několik metrů.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě, oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:06.
První poločas zápasu mezi Gironou a Osasunou přinesl jeden regulérní gól, o nějž se postaral domácí favorit. Stalo se tak ve 13. minutě, kdy Cygankov vymyslel perfektní přihrávku za obranu na Portua a ten z pravé strany šestnáctky skóroval přízemní střelou na zadní tyč. Kromě zmíněného gólu moc šancí k vidění nebylo, za pozornost stojí snad jen ještě Dovbykův gól z jasného ofsajdu a na druhé straně Moncayolův zajímavý technický pokus, který ale skončil vedle brány.
45+4'
45+3'
Cenné vteřiny pošetřil Paulo Gazzaniga a hrací předmět sebral do rukavic v momentě, kdy k němu byl Budimir na nebezpečně blízkou vzdálenost.
45+2'
Po rychlém zpracování zprava centroval do pokutového území Jesús Areso a Daley Blind v poslední chvíli v záklonu zažehnával nebezpečí v podobě čekajícího Budimira.
45+1'
Hodně pomalou zpětnou přihrávku vyslal Johan Mojica a Jorge Herrando měl co dělat, aby nahrál Herrerovi přes presujícího Dovbyka.
45'
Na žluté karty máme vyrovnáno. Proti Dovbykovi si nedovoleným způsobem počínal Jorge Herrando, ve skluzu trefil místo míče nohy konkurenta.
44'
Po pravé lajně nabral vysokou rychlost Viktor Cygankov a v momentě, kdy se chystal k centru, mu čistým skluzem míč vypíchl do autu Unai García.
43'
Zápas pokračuje i s Dovbykem, který je evidentně fit. Ukrajinec si na míč bude muset nejbližší vteřiny počkat, protože stoper Blind přihrával až dozadu Gazzanigovi.
42'
Mimo hlavního dění hry šel k zemi Artěm Dovbyk, jehož sice Alejandro Catena loktem nejspíše trefil, avšak soupeře zasáhl neúmyslně, zde o červené kartě nemůže být řeč.
41'
Mezi nohama Davida Lópeze chtěl Ante Budimir protlačit míč k Rubénu Garcívi, domácí stoper se zesměšnit nenechal.
40'
Potlesk fanoušků si vysloužil Aleix García, jenž šel do skluzu po prudké přihrávce Moncayoly a míč odvrátil do autu před číhajícím Orozem.
39'
Jesús Areso nedokázal odblokovat Aleixe Garcíu a ten se tak dostal z pravého křídla k centru, Alejandro Catena následně rychlostně porazil Dovbyka.
38'
Odražený balón si kousek za šestnáctkou našel Jon Moncayola a vyzkoušel zajímavý technický pokus, míč zakroutil těsně vedle levé tyče.
37'
Roh pro hostující mužstvo. Jon Moncayola se ve stísněném prostoru propal k centru, jímž nastřelil clonícího Blinda.
36'
Na útočné polovině nyní působí s míčem u kopaček Osasuna. Nic zajímavého zatím nevymyslela, Girona brání na jedničku.
35'
První žlutou kartu v zápase obdržel domácí středopolař Iván Martín, který zezadu tak dlouho objímal Aimara Oroze, až ho skutečně zastavil.
34'
Vzápětí se Miguel Gutiérrez zapojil do plnění útočných povinností, ovšem daleko se nedostal, Alejandro Catena soka zpacifikoval ukázkovým obranným skluzem.
33'
Útočného faulu se dopustil Jon Moncayola, když si při vytváření prostoru pomohl loktem, jímž lehce lízl obličej Miguela Gutiérreze.
32'
Na pravou stranu velkého pokutového území posílal dlouhý nákop Miguel Gutiérrez, obránce Unai García pak přehlavičkoval Viktora Cygankova.
31'
K hranici velkého vápna dostal přihrávku Artěm Dovbyk, ale byl otočený k bráně soupeře zády, zpětný pas na Sávia mu vzápětí nevyšel.
30'
Do hry nohama se zapojil také Paulo Gazzaniga, nikým neatakovaný si dovolil zpracování a nahrávku potom poslal k Portuovi.
29'
Ze střední vzdálenosti vyzkoušel štěstí Jon Moncayola, nicméně Paula Gazzanigu neohrozil, míč letěl o kus vedle brány.
28'
Proti dvěma soupeřům Artěm Dovbyk tělo před balónem neudržel, Unai García se dostal před Ukrajince a zvládl i rozehrát na Moncayolu.
27'
Individuálně si věřil Lucas Torró, jenže kličku po levé lajně avizoval dlouho dopředu a Eric García ji bez problémů vystihl.
26'
Tentokráte už centr zleva do pokutového území doletěl, ale byl to bránící stoper Daley Blind, kdo kraloval vzdušnému prostoru.
25'
Jesús Areso obloučkem přes Dovbyka zapojil na levé lajně Jona Moncayolu, jemuž se nepovedlo odcentrovat přes dobře pracujícího Miguela Gutiérreze.
24'
Daley Blind se ze stopera stáhl na pozici levého obránce, kde má také odehráno velké množství minut. Následně zkusil nákop, s nímž ale Artěm Dovbyk nepočítal.
23'
Červeno-bílí se přiblížili šestnáctce, nicméně v tomto případě do šestnáctky nenakoukli, odvážnou přihrávku středem vystihl Unai García nataženou pravou nohou.
22'
Girona vede, takže nemá kam spěchat. Proto často kombinuje klidně i daleko od vlastní brány, hlavně že má hru pod kontrolou.
21'
Ven z brány musel vystartovat Paulo Gazzaniga, aby odkopl před sprintujícím Ante Budimirem a pořádně potom vyčinil Ericu Garcíovi.
20'
Narážečka mezi Viktorem Cygankovem a Artěmem Dovbykem nevyšla, zpětnou nahrávku vzduchem kontroloval pozorný Unai García.
19'
Aleix García ta dlouho vymýšlel, až došlo k jeho zdvojení, proto se fotbalista Girony otočil a do kombinace zapojil i stopera Lópeze.
18'
Postupně domácí celek přesunul kombinaci na útočnou polovinu a trpělivě čeká, až se opět otevře okénko v defenzivě soupeře.
17'
Hosté postupovali ve třech proti třem, ale Rubénu Garcíovi nevyšla přihrávka na pravou stranu, Jon Moncayola na míč nedosáhl, byť těsně.
16'
Za Osasunu centroval z pravého křídla Rubén García a našel hlavu vyskočivšího Ante Budimira, Chorvat zakončoval příliš vysoko.
15'
Netrvalo dlouho a na balónu jsou znovu domácí. Dlouhý nákop za obranu vyzkoušel David López, adresát Artěm Dovbyk se za míčem vůbec nerozběhl.
13'
Důležitý první gól střílí favorizované domácí mužstvo! Cygankov vymyslel na středu fantasticky načasovanou přihrávku za obranu na PORTUA, jenž z pravé strany šestnáctky vystřelil po zemi na zadní tyč a Herrera za míčem natahoval ruku neúspěšně.
12'
Taktický faul na polovině hřiště vyrobil Lucas Torró, neodhadl správně kličku Viktora Cygankova, a proto jej následně raději zfauloval.
11'
Vysoký centr z rohu Alejandro Catena nasměroval blíže k bráně, kde se o zakončení neúspěšně pokoušel Ante Budimir, v případě úspěchu by ale ani jeho gól neplatil pro ofsajd.
10'
Na druhé straně si o pozornost řekl Ante Budimir, svým centrem nastřelil Davida Lópeze a pro Osasunu vybojoval rohový kop.
9'
Nyní už se Artěm Dovbyk k míči dostal, dokonce po rychlém převzetí střelou k levé tyči rozvlnil síť, avšak pomezní následně správně zvedl praporek na znamení ofsajdu.
8'
Nepovedený oblouček za obranu vyslal Sávio. Artěm Dovbyk na míč neměl šanci dosáhnout, míč doputoval do Herrerových rukavic.
7'
Pod tlakem David López nevymýšlel žádné složitosti a zvolil malou domů na Paula Gazzanigu, ten si po rychlém zpracování vybral Ivána Martína.
6'
Středem nabral vysokou rychlost Jon Moncayola, avšak příliš daleko se nedostal, stopku mu čistým obranným zákrokem vystavil David López.
5'
Přenesení doleva vyšlo na jedničku a Miguel Gutiérrez sklepával z jedničky pod sebe, načež dostal zpětnou nahrávku a centroval do vápna, Artěm Dovbyk zakončoval hlavou slabě do gólmana.
4'
Znovu v akci Ante Budimir, když si hlavou šikovně míč prodloužil, ale potom tělem nepřetlačil rozběhnutého Miguela Gutiérreze.
3'
S nečekanou lehkostí se Ante Budimir dostal do pokutového území, ale finální klička na Davida Lópeze mu nevyšla, takže hraje Girona.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červeno-bílých dresech. Fotbalisté Osasuny pro dnešní ligové klání oblékli dresy barvy zelené.
1'

Girona FC: Gazzaniga – E. García, Da. López, Blind, Gutiérrez – Portu, A. García (C), I. Martín – Cygankov, Dovbyk, Sávio.
Náhradníci: Carlos, Fuidias – Couto, J. García, Juanpe, A. Martínez, Solís, Stuani, Torre, Valery.
Trenér: Míchel

CA Osasuna: S. Herrera – U. García (C), Catena, Herrando – Areso, Moncayola, Torró, Oroz, Mojica – Ru. García, Budimir.
Náhradníci: A. Fernández, Valencia – Arguibide, Arnáiz, J. Cruz I, Raúl García, Mo. Gómez, Ibáñez, I. Muñoz.
Trenér: Jagoba Arrasate

Rozhodčí: Busquets – García, Pérez de Mendiola.
CA Osasuna

Osasunu rozhodně není radno v dnešním klání podceňovat. Momentálně uzavírá první polovinu tabulky, přičemž z desátého místa vzhlíží s odstupem šesti bodů na pohárové příčky a náskokem sedmnácti bodů na sestupové pásmo. Arrasateho družina navíc nenašla přemožitele v předešlých čtyřech ligových kláních, v nichž zaznamenala tři výhry a jedinou remízu, naposledy doma porazila těsně 1:0 Alavés. Střelecké produktivitě mužstva vévodí Ante Budimir s patnáti trefami.
Girona FC

Girona je rozhodně největším překvapením letošního ročníku nejvyšší španělské soutěže, když se nachází na druhém místě a nadále mohou živit naděje na senzační zisk ligového titulu, manko na Real Madrid čítá sedm bodů. Spíše by se ale měla Míchelova družina dívat spíše za sebe, protože forma není vůbec dobrá a soupeři se přibližují. Z posledních čtyř ligových střetnutí Girona vydolovala pouze tři body za jednu výhru, jinak třikrát prohrála. Nejlepším střelcem týmu je čtrnáctigólový Artěm Dovbyk z Ukrajiny.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný sobotní večer. Vítám vás při sledování 28. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Gironou a Osasunou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.