La Liga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Cádiz - 20. dubna 2024   21:00

Girona
9' E. García (Sávio) • 22' I. Martín (Gutiérrez) • 71' Dovbyk (Gutiérrez) • 82' Portu
4:1
(2:0)
Cádiz
81' Escalante  (Martí)
Girona
Gazzaniga – E. García, Da. López, Blind – Couto (86. Torre), Y. Herrera (58. Solís), A. García (C), Gutiérrez (76. A. Martínez) – Sávio – Dovbyk (86. Villa), I. Martín (76. Portu).
Carlos, Fuidias – V. Fernández, Juanpe, J. García, C. Garrido.
Alberola – Rodríguez, Sobrino
Estadi Municipal de Montilivi, Girona
12 665 diváků
Cádiz
Ledesma (C) – Carcelén, Ousou, Chust, Pires – Navarro (86. Guardiola), Alcaraz, Á. Fernández (46. Escalante), Alejo (70. Sobrino) – Jiménez (46. C. Ramos), Ma. Gómez (70. Martí).
Gil – Fali, Mbaye, Samassékou, Ocampo, Meré, Zaldúa.

Zápas je u konce a domácí favorit si připsal cenné tři body. Po přestávce se poměrně dlouho bojovalo a chyběl vzruch před brankami, pak se ale vše rozjelo. Hostující tým nezvládl v 66. minutě dokončit akci po centru z levé strany a tak přišel úder na opačné straně. V 71. minutě dostal na hranici ofsajdu přihrávku Artěm Dovbyk, tu zužitkoval a křížnou ranou upravil na tříbrankový rozdíl. Až poté se prosadili i hosté a v 81. minutě skóroval ve skluzu Gonzalo Escalante. Jenže prakticky z protiútoku se za vyběhnutého gólmana dostal Portu, hravě trefil prázdnou branku a jak se ukázalo, byl posledním úspěšným střelcem. Girona vyhrála vysoko 4:1 a je s 68 body na třetím místě. Cádizu patří 18. místo s 25 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 12 665 diváků.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:14.
90+5'
90+5'
Faul Sobrina na Sávia, Girona rozehrává ještě jednu standardku od půlky.
90+4'
Vysoký oblouček do vápna Girony, Gazzaniga byl na svém místě a lapil míč do rukavic.
90+3'
Hraniční zákrok v pokutovém území Cádizu, rozhodčí už ale nechává hru plynout k závěru.
90+2'
Lehký centr před Gazzanigu, ten vše jistil pohledem a nechal míč proskákat mimo hrací plochu.
90+1'
Už je to en o Cádizu, domácí celek se snaží ubránit pokutové území.
90'
Snížit mohl Ramos, když ve skluzu dosáhl na centr z levé strany, Gazzaniga však vytáhl pohotový reflex a míč vyrazil před sebe.
89'
Hráči ve žlutém si užívají závěr na útočné polovině, před branku létá jeden centr za druhým.
88'
Domácí gólman v poklidu rozehrává po zemi na svou obrannou řadu, ta si teď přihrává před vápnem.
87'
Cádiz chce ještě alespoň snížit, tlačí se před Gazzanigu.
86'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Artěm Dovbyk, přichází Toni Villa.
86'
ze hřiště odchází Yan Couto, přichází Pablo Torre.
86'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Robert Navarro, přichází Sergi Guardiola.
85'
Na lavičce Girony se chystá ještě jedno střídání, čeká se na přerušení hry.
84'
Domácí publikum už oslavuje stadionem obíhá mexická vlna.
83'
Domácí už budou moci zápas dohrát v naprostém klidu, o bodech je rozhodnuto.
82'
Girona právě vstřelila branku!
Jenže vzápětí přišel úder domácích a zase je to o tři. Hosté zazmatkovali u půlky, ze své branky navíc až kus před vápno vyběhl Ledesma, kterého si vzápětí obhodil PORTU a hravě pak trefil prázdnou branku Cádizu – 4:1.
81'
Cádiz právě vstřelil branku!
Hosté se dočkali snížení! Po rozehrání rohového kopu se do zakončení zblízka dostal GONZALO ESCALANTE a u zadní tyče se mu povedlo dostat skluzem míč těsně za brankovou čáru. Gazzanigův zákrok přišel pozdě a je to 3:1!
80'
Ramos se dokázal odpoutat od svého obránce a vystřelit. Gazzaniga ale jeho ránu po zemi vykopl na roh.
79'
Zase nějaké ty zmatky na půlce, dopředu se krkolomně probíjí hostující celek.
77'
Aleix García rozehrál přímý kop z pravé strany, v přehuštěném prostoru vápna následovala úspěšná obranná hlavička.
76'
ze hřiště odchází Miguel Gutiérrez, přichází Arnau Martínez.
76'
ze hřiště odchází Iván Martín, přichází Portu.
75'
Za zastavení útočné akce domácího celku byl žlutou kartou odměněn Víctor Chust.
73'
Celá situace se poměrně dlouho posuzovala na videu, neboť to vypadalo na ofsajd, jenže ten nakonec potvrzen nebyl a gól byl definitivně uznán.
71'
Domácí dali další a zřejmě definitivně pojišťující trefu. Na Gutiérrezovu přihrávku z pravé strany si naběhl ARTĚM DOVBYK, zpracoval si a druhým dotekem poslal střelu ke vzdálenější tyči – 3:0.
70'
ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Roger Martí.
70'
ze hřiště odchází Iván Alejo, přichází Rubén Sobrino.
69'
Po Piresově centru hlavičkoval v pokutovém území Christopher Ramos, jeho pokusu scházela jakákoliv přesnost.
68'
Hosté reklamovali ruku v pokutovém území, video ale bleskově rozhodlo, že k provinění proti pravidlům nedošlo.
68'
Cádiz předvádí možná svou nejaktivnější pasáž, hosté kombinují poblíž vápna.
66'
Zleva poslal centr do vápna Girony Navarro, Carcelénovi chybél snad jen centimetry, aby míč sklepl za Gazzanigu!
64'
Sávio hledal Dovbyka, před ním zakročil vyběhnutý Ledesma.
63'
Cádiz se teď jen brání, soupeř se snaží o Ledesmovo ohrožení hlavně z křídelních prostor.
61'
Couto při pokusu o kličku schytal nepříjemný kopanec, bude ale pokračovat bez nutnosti ošetření.
59'
Sáviův vysoký centr byl nepřesný a navíc i zbytečný, neboť autor byl v ofsajdu.
58'
ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Jhon Solís.
57'
Couto opět hledal Dovbyka, toho si dobře pohlídal Ousou.
57'
Už je po všem, míč po následné standardce skončil právě u Gazzanigy, ten s rozehrou pospíchat nebude.
56'
Hosté kontrovali centrem Aleja, jeho pas prošel až ke Gazzanigovi, který musel vyrážet na roh!
55'
Domácí Couto se pravou stranou probil k prudkému centru, kterým hledal Dovbyka, jenže Ledesma mu myšlenku vystihl a míč skryl ve svých rukavicích.
55'
Opět trochu nepřesností na hrací ploše, tempo hry je teď hodně nízké.
53'
Nevyšlo to ani na opačné straně, centr z pravého křídla skončil u Ledesmy.
51'
Hostující tým si dal rohový kop, ohrožení Gazzanigovy branky z toho ovšem nebylo.
50'
Yangel Herrera hledal nákopem nabíhající spoluhráče, Cádiz zvládl odvrátit.
48'
Je tu pomalejší rozjezd druhé půle, Girona se nikam nežene.
46'
ze hřiště odchází Álex Fernández, přichází Gonzalo Escalante.
46'
ze hřiště odchází Juanmi Jiménez, přichází Christopher Ramos.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
Je za námi první poločas, který dle očekávání přinesl převahu domácích fotbalistů, kteří se i záhy prosadili. V deváté minutě Girona rozehrála roh a po Sáviově centru hlavičkoval k tyči Eric García. Nápor pokračoval a ve 22. minutě tu byl úder číslo dva. Tentokrát to bylo po kombinaci na pravé straně a křížné střele po zemi, když autorem gólu byl Iván Martín. Cádiz toho mnoho nepředvedl a nechybělo moc, aby schytali ještě jeden gól – jenže Sávio svým obloučkem přes gólmana trefil jen břevno. I tak se do kabin odešlo za stavu 2:0.
45+3'
45+2'
Málem tu byl gól do šatny. Sávio si skvěle obhodil obránce a poté na gólmana Ledesmu zkusil oblouček. Toho přehodil, míč ale skončil na břevně!
44'
Girona se vrhla do rychlého kontru, jenže se domácí moc dobře nedomluvili a nakonec se mával jejich ofsajd.
43'
Po rozehrání přímého kopu se k hlavičce dostal Chust, jeho pokus šel ale jen do chumlu před Gazzanigou.
42'
Žlutá karta i na straně Girony, za skluz na Aleja si ji prohlédl Miguel Gutiérrez.
41'
U postranní čáry se střetli domácí Sávio a hostující Alejo. Hráč Cádizu to odnesl nechtěným úderem do hlavy, vypadá trochu otřeseně.
40'
Nepřesnosti na obou stranách hřiště, máme tu teď takovou spíše bojovnější pasáž zápasu.
38'
Cádiz rozehrál rohový kop, nízký Alejův centr ale skončil ještě před první tyčí u obrany domácích.
36'
Girona se začíná zase trochu nadechovat k útokům, tvrdou střelu nyní předvedl Herrera. Jeho pokus ale letěl nad branku.
34'
Další pokus domácích procpat míč na Dovbyka, ten byl ale pokrytý a opět se k míči nedostal.
33'
Couto stihl míč na hrací ploše, odcentroval na Dovbyka, na něj to ale bylo až moc vysoké.
33'
Alcaraz potáhl domácího Aleixe Garcíu, Girona za to má přímý kop kousek od půlky.
31'
Je tu první žlutá karta utkání, za zákrok na Couta byl potrestán hostující Álex Fernández.
29'
Po akčních minutách tu máme menší útlum, ani Girona se nikam nežene a hraje se tak převážně u půlky.
27'
Pravou stranou se k výpadu nadechl Iván Alejo, dokonce i odcentroval, ale jeho pas odvrátil připravený Blind.
25'
Krátký útok hostujícího celku, ale i tohle skončilo velký kus před vápnem Paula Gazzanigy.
23'
No a domácí nemají dost, i s dvoubrankovým náskokem v zádech se neúnavně cpou do útoku.
22'
A už je to o dvě branky! Girona předvedla na pravé straně rychlou kombinaci, příhru E. Garcíi pěkně sklepl Gutiérrez na volného IVÁNA MARTÍNA a ten křížnou ranou po zemi překonal marně se natahujícího Ledesmu – 2:0.
20'
Daley Blind tak trochu naslepo hledal Dovbyka, před ním obrana Cádizu odhlavičkovala.
19'
Gazzaniga musel mimo své pokutové území, aby pokryl volný míč. Předvedl dobrou práci nohami a pomohl spoluhráčům s rozehrou.
18'
Už zase útočí Girona, která se nikam nežene a snaží se o trpělivé přechody k vápnu.
16'
Hra se na malou chvíli přesunula na opačnou polovinu, přímý kop Cádizu ale pro branku domácích nebezpečný nebyl.
14'
Centr z levé strany prošel pokutovým územím až za zadní tyč, kde si sbíhal Couto, ten ale z dobré pozice vysoko přestřelil.
11'
Za Ledesmou se podruhé rozvlnila sítě, když nejprve Herrera svou ranou zpoza vápna trefil tyč a z dorážky zakončoval Dovbyk, jenže ten stál v ofsajdu a stav je tak stále 1:0.
10'
Brzký gól zřejmě rozhodil hráčům Cádizu plány na to, udržet co nejdéle remízový stav. Bude potřeba změna taktiky.
9'
A domácí tým jde do vedení! Tentokrát Girona rozehrála po zemi, po krátké a rychlé kombinaci nacentroval Sávio na malé vápno, kde byl na chvíli volný ERIC GARCÍA a ten uklidil míč hlavou přesně k pravé tyči Ledesmovy branky – 1:0.
8'
Girona začíná trochu přidávat na tempu, hned následuje i druhý rohový kop.
7'
Rohový kop pro Gironu, ve výskoku si pak ale pomohl faulem Eric García a rozhodčímu tahle skutečnost neunikla.
6'
Krátký ťukec domácích fotbalistů v pokutovém území, bylo to ale v přehuštěném prostoru a i tohle obrana Cádizu odvrátila.
5'
Z levé strany centroval domácí Gutiérrez, jeho pak ovšem postrádal výšku a skončil u prvního obránce, který odkopával.
4'
Zatím se přesnost nedrží ani domácích hráčů, akce Girony skončila u vápna.
3'
Po následné rozehrávce přímého kopu centroval na zadní tyč Alejo, jenže to přehnal a míč skončil mimo hrací plochu.
2'
Ztráta domácích na útočné polovině, Girona pak musela celou protiakci hasit faulem. Provinil se Sávio.
1'

Girona FC: Gazzaniga – E. García, Da. López, Blind – Couto, Y. Herrera, A. García (C), Gutiérrez – Sávio – Dovbyk, I. Martín.
Náhradníci: Carlos, Fuidias – V. Fernández, Portu, A. Martínez, Torre, Juanpe, Solís, Villa, J. García, Garrido.
Trenér: Míchel Sánchez

Cádiz CF: Ledesma (C) – Carcelén, Ousou, Chust, Pires – Navarro, Alcaraz, Á. Fernández, Alejo – Jiménez, Ma. Gómez.
Náhradníci: Gil – Fali, Escalante, C. Ramos, Guardiola, Martí, Mbaye, Samassékou, Ocampo, Sobrino, Meré, Zaldúa.
Trenér: Mauricio Pellegrino

Rozhodčí: Alberola – Rodríguez, Sobrino.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadi Municipal de Montivili začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Javier Alberola, kterému budou na pomezí asistovat Alfredo Rodríguez a Teodoro Sobrino.
Girona FC

Domácí tým je v tuto chvíli na třetím místě tabulky se ziskem 65 bodů, což značí pětibodovou ztrátu na druhou Barcelonu. Girona teď střídá dobré výsledky s těmi horšími a v posledním utkání platila ta horší varianta. Klub hrál na trávníku Atlétika Madrid a i když vedl od čtvrté minuty po gólu Dovbyka, ještě před pauzou výsledek otočili Griezmann a Correa a po přestávkou výhru domácích pečetil svou druhou brankou Griezmann.

Cádiz CF

Hosté mají zcela jiné starosti, na 18. místě mají 25 bodů a na nesestupové pozice ztrácí tři body. I Cádiz poslední duel prohrál, na domácím trávníku přivítal Barcelonu a po dramatickém průběhu rozhodla jediná trefa. Jedinou branku zápasu dal v 37. minutě João Félix a Barcelona si odvezla všechny body.
Dobrý večer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 32. kola mezi týmy Girona FC a Cádiz CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.