La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Granada : Almeria - 18. února 2024   16:15

Granada
75' Uzuni (Gumbau)
1:1
(0:1)
Almeria
9' Pubill
Granada
Batalla – Ri. Sánchez, Miquel, Piątkowski, Neva – S. Ruiz, Hongla (65. Gumbau), G. Villar (33. Maouassa, 90+1. Jóźwiak) – Pellistri (90+1. Puertas), Uzuni, Melendo (46. Boyé).
M. Martínez, A. López – Arezo, Callejón, Corbeanu, Torrente, Bosch.
Manzano – Rodríguez, Nicolás
Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
18756 diváků
Almeria
Maximiano – Pubill, E. González, Radovanović, Langa – Baba (84. Lopy), Robertone – Arribas (65. A. Pozo), Viera (65. Melero), Embarba – Lozano (74. Milovanović).
Mariño, F. Martínez – Centelles, Chumi, L. Romero.

A je dobojováno! Ve druhém poločase přidali domácí na aktivitě a odměnou jim bylo vyrovnání na 1:1 v 75. minutě, kdy se prosadil Uzuni! Poté jsme ještě viděli několik šancí na obou stranách, ale ani jedna neskončila v síti. V souboji posledního z předposledním je tu tedy remíza 1:1, která nic moc neřeší ani pro jeden tým. Almería tak čeká na vítězství v LaLize již 25 utkání!
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 8:6. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:22.
90+9'
90+9'
Na druhé straně si na zadní tyči zbíhal na centr Pozo, ale k míči se nedostal.
90+9'
Střela ze standardní situace přišla, ale nebylo to nic, co by hostující brankář neuměl vyřešit.
90+8'
Žlutá karta pro Radovanoviče. Domácí mají ještě příležitost na střelu ze standardky.
90+7'
González nyní servíroval míč před branku soupeře, ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.
90+7'
Embarba se přes dvojici soupeřů nedokázal prokličkovat do vápna.
90+6'
Oba týmy se snaží s utkáním něco udělat, ale zatím marně.
90+5'
Batalla nyní vyběhl před šestnáctku proti Pozovi, který ho ale nedokázal překonat.
90+4'
Na druhé straně střílel velmi nepřesně Pozo.
90+3'
Boyé si navedl míč na střelu a přízemní pokus domácího borce končí vedle pravé tyče hostující branky!
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavil druhý poločas o 9 minut.
90+1'
Domácí střídají, místo Maouassi přichází Jóžwiak a hřiště opouští také Pellistri, kterého nahradí Puertas.
90'
Pozo nyní vidí žlutou kartu za nafilmovaný pád ve vápně soupeře.
89'
Pellistriho kolmice do vápna na Uzuniho nebyla přesná.
86'
Robertoneho centr ale nenašel nikoho z jeho spoluhráčů.
85'
Sánchez nyní přišlápl Embarbu a hosté budou zahrávat standardní situaci.
84'
Hosté střídají, odchází Baba, místo něj přijde Lopy.
84'
Domácím se samozřejmě tento verdikt nelíbí, ale bude se pokračovat ve hře za stavu 1:1!
83'
A je jasno! Sudí nakonec pokutový kop odvolává! a zároveň ruší i žlutou kartu pro Pubilla!
82'
Sudí je stále u monitoru a prohlíží si záznam!
81'
Celá situace se ještě zkoumá na videu!
79'
Pubill nyní fauloval ve vápně, za což vidí žlutou kartu a domácí budou mít k dispozici pokutový kop!
79'
Domácím vyrovnaný stav nestačí a stále se tlačí kupředu.
78'
V dobré pozici byl nyní po standardní situaci Piatkowski, ale nedokázal nijak vážněji ohrozit hostující branku.
77'
Robertone nyní vidí za faul na Pellistriho žlutou kartu.
75'
Granada právě vstřelila branku!- A je vyrovnáno! Skvělá kolmice na MIRTA UZUNIHO od Gumbaua, díky níž šel domácí útočník sám na branku a přesnou střelou překonal Maximiana.
74'
Hosté střídají, místo Lozana přichází Milovanovič.
74'
Už to vypadalo, že Melero se dostane do brejkové příležitosti, ale nakonec to domácí obrana ustála.
73'
Gumbau to vyzkoušel z pořádné dálky, jeho střela byla tečovaná a bude z toho roh pro domácí.
71'
Lozano se zajímavě prokličkoval do vápna, posléze si ale pomohl v souboji se Sánchezem nedovoleně.
69'
Embarba si vzal na starosti exekuci volného kopu a svou střelou přes zeď zaměstnal Batallu. Nejednalo se ale o nic, s čím by si domácí brankář neporadil.
68'
Gumbau vidí žlutou kartu, která je navíc jeho pátá v ročníku. V příštím utkání tak bude Granadě chybět. Hosté navíc budou mít zajímavou standardní situaci na střelu.
66'
Pellistriho nebezpečná střela končí kousek vedle branky.
65'
Následně střídají již potřetí hosté, místo Hongly přijde Gumbau.
65'
Poprvé v dnešním utkání střídají hosté, odchází Viera a Arribas, místo nich budou hrát Melero a Pozo.
Dnešní utkání sleduje 18756 diváků.
61'
Domácí se rohovému kopu ubránili a dále se budou pokoušet o vyrovnání.
60'
Lozanova přihrávka zablokována na roh.
59'
Po delší době se osmělili také hosté, zprava přišel míč do předbrankového prostoru, kam se tlačil Lozano, ale nakonec se k zakončení nedostal.
58'
Z následného rohu nic zajímavého nepřišlo, ve druhém poločase ale hosté neví, kam dřív skočit.
57'
Obrovská šance domácích na vyrovnání! Pellistri si naběhl na centrovaný míč z levé strany a z hranice malého vápna se chystal zakončovat, ale Baba mu dokázal míč těsně před nohou odkopnout na roh!
55'
Sánchez dostal od Pellistriho míč do vápna, jeden z obránců ho ale dokázal před zakončením zakřižovat a bude z toho jen rohový kop.
53'
Domácí vstoupili do druhého poločasu aktivněji a tlačí se do soupeře.
51'
Rychlá akce domácích končí nepřesnou střelou Maouassy.
50'
Další rohový kop měli domácí k dispozici a byli nebezpeční! Hongla na zadní tyči ale nedokázal trefit branku a zamířil těsně vedle.
49'
Z rohového kopu nedokázali domácí zahrozit, nicméně stále zůstávají nastěhovaní na polovině soupeře.
48'
Pellistri nedokázal dostat míč do vápna, vybojoval alespoň rohový kop pro svůj celek.
46'
Domácí udělali o poločase jednu změnu, pro dnešek dohrál Melendo, místo něj nastoupí Boyé.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:21.
Máme za sebou první poločas utkání, který přinesl spoustu zajímavých okamžiků. V 7. minutě využil špatné rozehrávky domácích Pubill, který vystihl rozehrávku a přesnou střelou překonal Batallu. Poté ještě hosté vstřelili dvě branky, ani jedna však nebyla uznána shodně pro ofsajd. Domácí se začali osmělovat až ve druhé polovině poločasu, vážnější příležitost ke skórování si ale nevytvořili, a tak Almería zcela zaslouženě o poločase vede 0:1!
45+5'
45+3'
Útočná akce domácích končí nedorozuměním jejich ofenzivních hráčů.
45+1'
Vieru ve svém vápně úspěšně zakřižoval Ruiz.
45'
V prvním poločase nastaví sudí 5 minut.
45'
Hosté zahrávali rohový kop, Robertoneho centr si našel González, ale střelou v záklonu branku přestřelil.
43'
Centr ale nenašel žádného adresáta, a tak od své branky bude rozehrávat Maximiano.
42'
Na druhé straně se po Pellistriho akci bude zahrávat rohový kop.
41'
Robertone si nyní všiml špatného postavení Batally a tak se pokusil o střelu z uctivé vzdálenosti. Domácí brankář se ale do branky stihl vrátit a míč má ve své moci.
39'
Pomalu se blížíme ke konci prvního poločasu, aktivita hostí pomalu opadla a o slovo se začínají hlásit domácí.
37'
A po centru ze standardní situace se k zakončení dostal Piatkowski, ale byl v krkolomné pozici a jeho střela nebyla razantní, takže brankář Maximiano míč lapil.
36'
Carlos Neva si nyní vykoledoval u rohového praporku faul a domácí budou mít standardní situaci podobnou rohovému kopu.
35'
Brankář Maximiano svým rychlým výkopem poslal svůj tým do brejku, ale Arribas si se situací neporadil dobře a hrají domácí.
33'
Domácí trenér reaguje na nepříznivý stav a střídá, ze hřiště odchází Villar, který je od začátku zralý na vyloučení, místo něj bude hrát Maouassa.
32'
Domácí měli k dispozici standardní situaci, kterou si vzal na starosti Uzuni, jeho střela ale končí vysoko nad brankou.
30'
Lozano si nyní na levé straně obhodil obránce a servíroval centr na zadní tyč, na Arribase byl ale míč příliš dlouhý.
28'
V akci nyní i brankář domácích, který si bez potíží došel pro centr Arribase.
26'
Po rohovém kopu se míče zmocnil Maximiano a hosté opět směřují dopředu.
26'
Hongla nyní napřáhl ke střele zpoza vápna, dobrou přízemní dělovkou ale netrefil branku. Nicméně tam byla teč jednoho z obránců a uvidíme roh domácí družiny.
23'
Hosté vstřelili další branku, která ale nebude uznána, Lozano dostal míč za obranu a pelášil ve dvou sám na brankáře, míč pěkně předložil Arribasovi, který překonal Batallu. Hned potom ale pomezní sudí zvedl praporek a signalizuje ofsajd, což potvrzuje i VAR!
22'
Embarbovi byl nyní odpískán faul na Sáncheze. Hostující hráč se tomuto verdiktu hodně diví.
21'
Hosté jsou stále aktivnějším týmem, Granadu zatím nepouští před své pokutové území.
18'
Rohový kop ale žádné nebezpečí pro domácí branku nepřinesl.
17'
Svižná kombinace hostí končí rohovým kopem po zblokovaném centru Pubilla.
17'
Další faul Villara, který už má na svém kontě žlutou kartu a koleduje si o vyloučení. Pro tentokrát je ale hlavní sudí vstřícný k domácímu fotbalistovi.
16'
Pokračujeme tedy stále za stavu 0:1, hosté jsou ale hodně aktivní.
12'
Almería právě vstřelila branku! Po standardní situaci se míč odrazil příhodně k Embarbovi, jehož střela z první zaplula za záda domácího gólmana! Do hry ale vstoupil VAR, který viděl ofsajdovou situaci a branka tak není uznána!
9'
Almería právě vstřelila branku! Hosté se dostávají do vedení! Chybnou rozehrávku domácích vystihl MARC PUBILL, který udělal tři rychlé kroky a přesnou střelou zpoza vápna pod břevno otevírá skóre dnešního utkání!
8'
Rohový kop domácích nepřinesl žádné větší nebezpečí a s míčem hrají hosté.
7'
Uzuni nyní dostal na levé straně hodně prostoru, dostal se do úniku, ale skvěle proti němu vyběhl brankář Maximiano a domácího útočníka, který byl navíc tísněn obráncem, vychytal!
6'
Až teprve nyní se znovu hraje, Robertone byl dlouho ošetřován. Uvidíme, jestli bude moc ve hře pokračovat, zatím to zkouší.
4'
Villar nyní hodně nešetrně fauloval Robertoneho a vidí za to po zásluze žlutou kartu. Domácí hráč může být rád, že hlavní sudí netasil rovnou kartu červenou!
3'
Hra se zatím odehrává hlavně ve středu hracího pole, kde probíhají velké boje o míč.
1'

Granada CF: Batalla – Ri. Sánchez, Miquel, Piątkowski, Neva – S. Ruiz, Hongla, G. Villar – Pellistri, Uzuni, Melendo.
Náhradníci: M. Martínez, A. López – Maouassa, Boyé, Arezo, Callejón, Puertas, Corbeanu, Jóźwiak, Gumbau, Torrente, Bosch.

UD Almería: Maximiano – Pubill, E. González, Radovanović, Langa – Baba, Robertone – Arribas, Viera, Embarba – Lozano.
Náhradníci: Mariño, F. Martínez – Lopy, Melero, A. Pozo, Centelles, Chumi, Milovanović, L. Romero.

Rozhodčí: Manzano – Rodríguez, Nicolás.
První vzájemný duel těchto celků se odehrál začátkem října a skončil gólovou přestřelkou 3:3. Přitom Almería vedla v prvním poločase 3.0 díky hattricku Suareze. Po poločase ale začala úřadovat Granada a dokázala skóre srovnat.
UD Almería – Pokud jsme zmiňoval, že Granada nezažívá dobrý rok, tak u Almeríi je to ještě horší. Hostující celek v letošní sezoně ještě nezažil v lize chuť vítězství. Letos dokázali uhrát pouze 7 bodů za sedm remíz. S tímto bodovým ziskem se krčí na poslední pozici a od nesestupu je dělí 13 bodů. V minulém kole Almería zabrala, když doma uhrála remízu 0:0 s Athleticem Bilbao . Kolo předtím naopak prohráli ve Valencii těsně 1:2. Uvidíme, jestli se dnes celku z Andalusie podaří uhrát první vítězství v sezoně.
Granada CF – Domácí fotbalisté nezažívají zrovna nejlepší rok. Po odehraných 24 kolech mají na svém kontě 13 bodů za dvě vítězství a 7 remíz. Na Celtu Vigo, která je na nesestupové 17. pozici ztrácí domácí již 7 bodů. Granada čeká na vítězství už pět zápasů. V posledních dvou duelech ale brala vždy po bodu za remízu. V minulém kole se postarali o velké překvapení, když na slavném Nou Campu vydřeli bod za remízu 3:3 s Barcelonou. Kolo předtím pak remízovali doma s Las Palmas.
Hezký den přeji všem fanouškům španělské LaLigy. V rámci dnešního 25. kola na svém hřišti Granada přivítá Almeríu. Jedná se o souboj dvou celků na chvostu tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.