La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : CA Osasuna - 21. prosince 2023   21:30

Mallorca
12' Nastasić (Dan. Rodríguez) • 54' Dan. Rodríguez (Maffeo) • 62' Raíllo (Dan. Rodríguez)
3:2
(1:1)
CA Osasuna
7' Ibáñez   • 90+1' Budimir  (Ávila)
Mallorca
Rajković – Maffeo, G. González, Raíllo (C), Nastasić, J. Costa (79. Copete) – Ant. Sánchez (90. Llabrés), Morlanes (70. Darder), S. Costa, Dan. Rodríguez (90. Ndiaye) – Larin (70. Prats).
Greif, Cuéllar – M. Fernández, Lopez, Luna, Quintanilla, Van der Heyden.
Melero López – Serrato, Lozano
Visit Mallorca Estadi (Palma de Mallorca)
CA Osasuna
S. Herrera – Areso, Dav. García (C), J. Cruz I, R. Peña – Moncayola (81. Barja), Torró (46. I. Muñoz), Ibáñez (66. Ávila) – Arnáiz (66. Raúl García), Budimir, Mo. Gómez (46. Oroz).
A. Fernández, Valencia – Brašanac, Catena, U. García, Herrando, Vidal.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 4:2. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:12.
Mallorca neprohrála šestý soutěžní zápas v řadě a ruku v ruce s posunem na čtrnácté místo navýšila náskok na sestupové pásmo na pět bodů. Dvanáctá Osasuna je na tom pouze o bod lépe.
Zhruba čtrnáct tisícovek fanoušků se dnes na Estadi Mallorca Son Moix nebývale bavilo. Zatímco v osmi předchozích zápasech na tomto stadionu padlo dohromady deset branek, tak dnešní duel proti Osasuně jich nabídl rovnou pět. Domácí v důsledku Ibáñezovy dorážky Arnáizova přímého kopu prohrávali jen krátce, neboť ve 12. minutě z rohového kopu srovnal Nastasić. Po změně stran otočil skóre Dani Rodríguez a jako bonus si za dalších osm minut připsal druhou asistenci, když ze standardky nacentroval na gólovou hlavičku kapitána Raílla. Poklidnou koncovku na začátku nastavení kontaktním gólem zdramatizoval Budimir, jenže víc toho hráči z Pamplony nestihli.
90+6'
90+6'
Domácím znovu tuhla krev v žilách, nicméně Iker Muñoz nepropálil obětavý dvojblok. V definitivně poslední akci poslal Budimir nevýraznou střelu na připraveného gólmana.
90+5'
Ezequiel Ávila zbytečně oplácel zapískaný faul Maffea. Podsaditý útočník bude dohrávat zbylé sekundy se žlutou kartou.
90+5'
Nedorozumění mezi Peñou a Barjou připravilo Osasunu o cenné sekundy. Ndiaye po autu zaútočil do otevřené obrany. Velmi nepřesný centr na Pratse ukořistil Herrera a okamžitě rozjel možná poslední akci Osasuny.
90+4'
Ávilův projektil z pětadvaceti metrů schytal první protihráč v osobě Samuela Costy. V protiakci Mallorcy se Ndiaye rozhodl pošetřit trochu času.
90+3'
Mallorca se nakonec musí bát o výsledek. V půlce nastaveného času létá před Rajkoviće jeden centr za druhým. Domácí nemají prostor na chybu.
90+1'
Osasuna právě vstřelila branku!
Llabrésovi se první dotek s míčem nepovedl. Pokus o odhlavičkování míče z vápna byl krátký. Ezequiel Ávila díky tomu nastřelil míč zpět do ohně a RAÚL GARCÍA ho duchapřítomně protečoval za Rajkoviće.
90'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Amath Ndiaye.
90'
ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Javier Llabrés.
89'
Darder zpoza vápna vyprášil Herrerovy rukavice. Vzhledem k ofsajdu Giovanniho Gonzáleze se následná dorážka Sáncheze uskutečnila mimo soutěž. Iker Muñoz ji navíc z brankové čáry vykopl.
88'
Samuel Costa se zodpovědně vrátil s odevzdaně působícím Budimirem. Mezitím stadionem obíhá mexická vlna.
87'
Vedle středového kruhu leží Raúl García. Z konfrontace s Copetem si odnesl drobnou vzpomínku pod žebry.
85'
Darderův faul na Muñoze předcházel nákopu Aresa, se kterým domácí obrana neměla prakticky žádné potíže.
83'
I přes pozitivní stav panuje na Baleárských ostrovech zcela komorní atmosféra. Trochu to koresponduje s momentálním stavem na hřišti. Zápas se jen dohrává.
81'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Jon Moncayola, přichází Kike Barja.
79'
ze hřiště odchází Jaume Costa, přichází José Manuel Copete.
79'
V důsledku nesportovního zdržování dostal Jaume Costa na rozloučenou žlutou kartu.
78'
Jaume Costa vsedě odmítl pomoc od Ávily a zcela záměrně natahuje čas předtím, než bude vystřídán.
77'
Jesús Areso se na křídle neprosadil. Další špičkový obětavý zákrok na jeho úkor předvedl Jaume Costa.
76'
Moncayola zprava čepoval centr do míst, kde neměl žádného spoluhráče. Matija Nastasić měl při odvracení míče lehkou práci.
75'
Areso postupoval několik desítek metrů až do křídla, jenomže přes vzorně se vracejícího Daniho Rodrígueze nacentrovat nedokázal.
73'
Giovanni González podcenil situaci při vyvážení míče od vlastního vápna. Budimir mu ho vzal, ale ve finále neškodně vystřelil doprostřed Rajkovićovy branky.
71'
Raúl García a Ante Budimir bezmocně přihlíželi trajektorii centru z levého křídla. Míč si ze vzduchu pohodlně stáhl Rajković.
70'
ze hřiště odchází Manu Morlanes, přichází Sergi Darder.
70'
ze hřiště odchází Cyle Larin, přichází Abdón Prats.
69'
Domácí v těchto minutách přešli na trochu defenzivnější mód a v hlubokém bloku přihlíží bojácné kombinaci Osasuny ve středu hřiště.
68'
Skóre 3:1 před zahajovacím výkopem moc fanoušků asi netipovalo. V osmi předchozích domácích zápasech dala Mallorca dohromady pět branek. Dnes si tuto bilanci významně vylepší.
66'
ze hřiště odchází Pablo Ibáñez, přichází Ezequiel Ávila.
66'
ze hřiště odchází José Arnáiz, přichází Raúl García.
65'
Díky patičce Oroza se v šanci ocitl Arnáiz, ale Rajković si s jeho zakončením z levé části velkého vápna poradil.
64'
Maffeo znovu vybojoval míč na křídle. Nepřesnou přihrávku do vápna z druhé vlny zachraňoval Jaume Costa a prezentoval se střelou vedle pravé tyče.
62'
Mallorca právě vstřelila branku!
Osasuna zase nezvládla bránění standardní situace! Dani Rodríguez zprava posadil balon na hlavu ANTONIA RAILLA. Domácí kapitán vyskakoval u penaltového bodu úplně sám a Herrera byl na jeho hlavičku krátký.
61'
Jen co Pablo Maffeo vybojoval míč ve skluzu, tak byl vedle vápna podražen Moncayolou. Následovat bude standardní situace.
60'
Držení míče: 47 % – 53 %.
59'
Budimirovi se nepovedlo sklepnout dlouhou přihrávku Aresa. Osasuna od svého gólu v sedmé minutě marně čeká na nějakou šanci.
58'
Nepískal se ani Cruzův faul ve středovém kruhu. Po tvrdém souboji se ze hřiště nechtělo zvedat Larinovi.
56'
Ibáñezův pád před pokutovým územím se uskutečnil bez odezvy hlavního rozhodčího. Osasuna musí zpět do hloubi pole.
54'
Domácí slaví obrat na 2:1. V souvislosti s Maffeovým přízemním pasem z pravého křídla umístil DANI RODRÍGUEZ plazivou střelu z prvního doteku ze svého pohledu k levé tyči.
52'
Zatímco Larin pracoval u rohového praporku, tak se asistent rozhodčího komicky poroučel k zemi. Všichni aktéři to vzali s úsměvem.
51'
Domácí se neúspěšně dožadovali faulu na Larina. Kanaďan byl u pomezní čáry zezadu masírován Cruzem.
50'
Osasuně se nedaří na delší dobu kontrolovat míč. Dani Rodríguez byl ve středu hřiště faulován Ibáñezem.
49'
Antonio Sánchez si naběhl na centr Jaumeho Costy. Hlavičku umístěnou na střed brány však Herrera spolehlivě chytil.
47'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Pablo Maffeo).
46'
ze hřiště odchází Moisés Gómez, přichází Aimar Oroz.
46'
ze hřiště odchází Lucas Torró, přichází Iker Muñoz.
46'
Utkání na Baleárských ostrovech začalo lépe pro Osasunu. Rajković si neporadil s chycením přímého kopu Arnáize a domácí kvůli gólové dorážce Ibáñeze od sedmé minuty prohrávali. To netrvalo dlouho, neboť o pár minut později z rohu udeřil Nastasić. K dalšímu gólu opět měla blíže Mallorca, ovšem Herrera další kapitulaci z rohu v případě hlavičky Antonia Sáncheze zabránil.
45+3'
45+3'
Na druhém konci hřiště o ztracený míč zabojoval Larin a podepsal se pod další roh. Domácí ho poté získali ještě jednou, ale Mario Melero López už ho rozehrát nenechal.
45+2'
José Arnáiz nevypouštěl na první pohled beznadějný presink a v konfrontaci s Maffeem přece jenom vybojoval pro hosty aut.
45'
Cyle Larin si v úniku vylámal zuby na Herrerovi. Navíc této šanci předcházel ofsajd, takže vzrušení bylo zbytečné.
44'
Maffeův nepovedený centr byl odvrácen na Railla. Kapitán Mallorcy vyzkoušel štěstí z více než třiceti metrů, ale branka Herrera mu byla malá.
43'
Antonio Sánchez měl na hlavě vedoucí gól Mallorcy. Raíllo k němu prodloužil Rodríguezův roh, nicméně Herrera mu hlavičku z malého vápna vychytal.
42'
Cyle Larin se dravě probojoval k velkému vápnu. Míč si hezky prohodil kolem Davida Garcíu a ve finále ho half-volejem vystřelil vedle pravé tyče.
41'
Z další standardky nebylo už vůbec nic. Antonia Sáncheze zradil první dotek a odrazil míč za zadní čáru.
40'
Dani Rodríguez zleva centroval na Larina. Kanadský útočník se přes Davida Garcíu vyšrouboval vysoko do vzduchu, ale znovu to stačilo jen na zisk rohového kopu.
39'
Dani Rodríguez svou gólovou přihrávku nezopakoval. Před Herrerou opanoval vzdušné prostory David García.
38'
Pablo Maffeo běžel po pravé straně a v důsledku Peñova skluzu získal pro domácí barvy alespoň rohový kop.
37'
Pod vlivem hostujícího presinku poslal Rajković míč do středu hřiště. V souboji dvou patnáctek byl úspěšnější Peña. Vhazuje Osasuna.
35'
Lucas Torró tahal za dres Samuela Costu. Portugalec ochotně spadl a vynutil si zapískání faulu.
34'
Budimir se na hrotu hostujícího útoku s balonem moc nepotkává. Antonio Raíllo si na hranici vápna pomohl malou domů.
33'
Pablo Ibáñez vysloveně odevzdal balon střelou z velké dálky, jež proletěla několik metrů nad brankou Predraga Rajkoviće.
32'
Cyle Larin svou přihrávkou z pravé části pokutového území minul nabíhajícího Daniho Rodrígueze. Z druhé vlny míč každopádně získal Jaume Costa a zleva poslal střelu do dobře postaveného Herrery.
31'
Zdvojený Peña vypustil centr ve chvíli, kdy ve vápně neměl ani jednoho dostupného spoluhráčů. Defenzivní povinnosti si opět splnil Nastasić.
30'
Držení míče: 57 % – 43 %.
29'
Arnáizův příliš vysoký nákop Rajković jenom vyrážel. Srbský gólman Mallorcy už poněkolikáté zasahoval velmi nejistě. Žádná šance pro Osasunu z toho přesto nebyla.
28'
Antonio Raíllo během hostujícího protiútoku stáhl k zemi Budimira a po přerušení hry spatřil první žlutou kartu.
27'
Moisés Gómez po svém zisku míče zkazil rozehrávku. Maffeo zkusí zahrozit dlouhým autem.
26'
Matija Nastasić vystoupil z pozice stopera a před Moncayolou suverénně odskluzoval balon mimo hřiště.
25'
Jaume Costa nedostal žádný prostor v křídelní destinaci. Míč šel do autu právě od tohoto levého obránce.
24'
Dani Rodríguez neprostrčil přihrávku přes Ibáñeze. Mallorca si musí vystačit s autovým vhazováním.
22'
Lehce tečovaný centr Jaumeho Costy skončil v rukavicích Herrery. Kvůli faulu na Morlanese se hosté u míče neudrželi.
21'
Kousek před vápnem se do vypadeného míče z voleje opřel Moncayola. Stejně jako u inkasovaného gólu Rajković nepůsobil nejjistěji, balon zkrotil až na druhý pokus.
20'
Samuel Costa drobně fauloval v okolí půlící čáry. Po delší době se na útočnou polovinu podívá také Osasuna.
18'
Ačkoliv brankář Osasuny zůstává ve hře, tak Aitor Fernández pokračuje v rozcvičování. Střídání mezi tyčemi stále není vyloučeno.
17'
Sergio Herrera se po předchozí intervenci chytil za záda a u rozhodčího si vyžádal ošetření.
16'
Larinovi nevyšel krok. Na nákop Jaumeho Costy nedosáhl a míč skončil u třicetiletého gólmana Osasuny.
15'
Z druhého rohu Mallorca neudeřila. Vzhledem k útočnému faulu se připravuje odkop Sergia Herrery.
14'
Rubén Peña dával hlavou špatnou malou domů. Pablo Maffeo ji vystihl, nicméně vybíhajícího Herreru z bezprostřední blízkosti nepřehodil.
12'
Dani Rodríguez zrealizoval první rohový kop. Letící centr si našel MATIJA NASTASIĆ a hlavičkou k levé tyči zařídil pro domácí mužstvo vyrovnávající branku, kterou okamžitě běžel oslavit se svou rodinou. Chorvatského stopera v klíčovém souboji neuhlídal Areso.
11'
Nepřesná přihrávka na Moisése Gómeze se stala majetkem domácího gólmana.
9'
Rubén Peña házel aut do vápna na Torra. Tomu byl písknut útočný faul a Osasuna musí opustit vápno soupeře.
7'
Predrag Rajković neudržel Arnáizovu prudkou střelu z přímého kopu. Na odražený míč nejrychleji reagoval PABLO IBAÑEZ a v pádu ho z malého vápna prostrčil do sítě.
6'
Díky pádu Samuela Costy mohl jít dopředu José Arnáiz. Jeho tvrdou ránu utlumila ruka Gonzáleze a hlavní arbitr Melero López přisoudil Osasuně přímý kop.
5'
V době nákopu z obranné poloviny byl Cyle Larin přistižen v ofsajdu.
4'
Jaume Costa nesměle postupoval po levé straně. Na chvíli se úplně zastavil a toho využil Ibáñez k vypíchnutí míče do autu.
3'
První střelecký pokus z dílny Giovanniho Gonzáleze byl včasně zablokován. Účel potom nesplnil ani centr Jaumeho Costy.
2'
Zahajovací výkop měla na starost Mallorca, která nastupuje v červených dresech. Osasuna hraje ve světle modrém.
1'

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, G. González, Raíllo, Nastasić, J. Costa – Ant. Sánchez, Morlanes, S. Costa, Dan. Rodríguez – Larin.
Náhradníci: Greif, Cuéllar – Copete, Darder, M. Fernández, Llabrés, Lopez, Luna, Ndiaye, Prats, Quintanilla, Van der Heyden.
Trenér: Javier Aguirre

CA Osasuna: S. Herrera – Areso, Dav. García, J. Cruz I, R. Peña – Moncayola, Torró, Ibáñez – Arnáiz, Budimir, Mo. Gómez.
Náhradníci: A. Fernández, Valencia – Ávila, Barja, Brašanac, Catena, U. García, Herrando, I. Muñoz, Oroz, Raúl García, Vidal.
Trenér: Jagoba Arrasate

Rozhodčí: Melero López – Serrato, Lozano.
Vzájemné zápasy 2022/23

14.01.2023 Osasuna – Mallorca 1:0
31.03.2023 Mallorca – Osasuna 0:0.
Osasuna od začátku sezony sbírá vítězství jen sporadicky. Minulý pátek díky trefě Raúla Garcíi z 95. minuty porazila 1:0 Vallecano a přerušila tím nelichotivou šňůru šesti zápasů, z nichž dohromady získala tři body za remízy 1:1 s Las Palmas, Realem Sociedad a Cádizem. S celkovou bilancí pěti výher, čtyř remíz a osmi porážek nalezneme svěřence Jagoby Arrasateho na dvanáctém místě. Mužstvo s pátou nejděravější defenzivou v soutěži postrádá levého obránce Mojicu, na jehož postu se naopak uzdravil Rubén Peña. Suverénně nejlepším střelcem je osmigólový Ante Budimir.
Mallorca neprohrála v pěti zápasech v řadě a vzrůstající formu bude chtít potvrdit i dnes, což by mohlo znamenat posun ze současného šestnáctého místa. Ačkoliv tým z Baleárských ostrovů prohrál jediné z osmi domácích utkání, tak poprvé se svými fanoušky slavil výhru teprve devátého prosince, kdy zdolal 1:0 Sevillu. Na stadionu Mallorcy celkově moc branek nepadá. Svěřenci Javiera Aguirre zde mají skóre 5:5. V součtu s venkovními zápasy vedou klubovou produktivitu Abdon Prats (5+1) a momentálně zraněný Vedat Muriqi (4+2). Kromě kosovského útočníka chybí i obránci Valjent a Lato.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu osmnáctého kola španělské LaLigy. Od jednadvaceti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Mallorcou a Osasunou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.