La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Real Sociedad - 18. února 2024   18:30

Mallorca
5' Ant. Sánchez (Larin)
1:2
(1:1)
Real Sociedad
39' Kubo  (Zubeldia) • 90+3' Merino  (Pacheco)
Mallorca
Rajković – G. González, Valjent, Raíllo (C), Nastasić, J. Costa (80. Lato) – Ant. Sánchez (65. Morlanes), S. Costa, Dan. Rodríguez (80. Darder) – Larin (65. Prats), Muriqi.
Greif, Cuéllar – Copete, Llabrés, Mascarell, Radonjić, Vidal, Van der Heyden.
Remiro – H. Traoré, Zubeldia (65. Pacheco), Le Normand, Galán – Bra. Méndez (74. Turrientes), Zubimendi, Merino (C) – Kubo, Sadiq (65. A. Silva), Zacharjan (65. Barrenetxea).
Fraga, Marrero – Aramburu, U. González, P. Marín, Magunazelaia, Olasagasti, Rupérez.

Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 2:9. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:18.
Je konec! Real Sociedad nakonec zvládl duel na půdě Mallorcy a vítězí 2:1. Domácí hned v úvodu utkání poslal do vedení krásnou střelou Sánchez. Hosté poté dlouho tlačili, ale vyrovnání se dočkali až ve 39. minutě, kdy se trefil Kubo. V závěru poločasu pak za nesportovní chování uviděl červenou kartu Raillo. Po změně stran jsme dlouho museli čekat na šance. Až v nastaveném čase tak hlavou rozhodl Merino.
90+7'
90+7'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Sergi Darder).

Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Mikel Merino).
90+6'
Právě Turrientes ještě viděl žlutou kartu.
90+5'
Beñat Turrientes zůstává po souboji s domácím hráčem ležet na trávníku a potřebuje ošetření. I závěr duelu je velmi dramatický.
90+3'
Real Sociedad právě vstřelil branku! Je hotovo! Real Sociedad v závěru nastavení rozhoduje o svém triumfu! MIKEL MERINO si naskočil na centr na malé vápno a přesnou hlavičkou rozvlnil síť!
90+2'
Autor vyrovnávací branky Kubo si tentokrát navedl míč na levou nohu, ale jeho technický obstřel skončil nad břevnem!
90'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Samuel Costa).
90'
Hosté i v samotném závěru hrací doby zahrávali rohový kop. Centr tentokrát přiletěl na hranici vápna, ale Kubo neměl prostor pro střelu.
89'
Predrag Rajković si ve vápně našel odražený míč a bez problémů jej schoval do rukavic. Vynikající výkon domácího brankáře.
88'
Real Sociedad zahrával rohový kop. Nadýchaný centr přiletěl na malé vápno, ale Le Normand se k zakončení hlavou nedostal.
87'
Vedat Muriqi rozehrál na levé křídlo, kde byl Toni Lato ale ten si pohlídal náběh soupeře. Výborný výkon předvádí i obrana hostů.
86'
Hosté si zkomplikovali situaci nešťastnou malou domů. Darder napadal rozehrávku soupeře a zahnal Le Normanda až k praporku.
85'
Le Normand se skvěle vrhl po odraženém míči a hlavou jej odehrál do bezpečí. Mallorca se na chvíli udržela na polovině soupeře a nasbírala cenné sekundy.
84'
Ani další centr z levé strany z kopačky Galána neoslovil nikoho v modrobílém dresu. Mallorca brání zuby nehty.
83'
Hosté kombinují na polovině Mallorcy, jenže jejich akce je zatím hodně kostrbatá.
82'
Kubo se hnal do blízkosti velkého vápna, kde si obhodil Nastasiče, jenže ten jej zastavil za cenu nedovoleného zákroku. Hosté budou rozehrávat přímý kop.
81'
Vedat Muriqi skvěle zabojoval na polovině soupeře a odehrál míč do zámezí. Vhazovat bude domácí Mallorca.
80'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Jaume Costa, přichází Toni Lato,
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Sergi Darder.
78'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Jon Pacheco).
77'
Mallorca se znovu dostala vpřed, nicméně ani centr z levé strany neoslovil nikoho v červeném dresu. Hostující brankář byl pozorný.
75'
Ani další centr z pravé strany směřující před domácí branku neohrozil svatyni Mallorcy. Pokračuje boj o každý metr hřiště.
74'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Beñat Turrientes.
73'
Mikel Merino zahrál v pokutovém území rukou, což jej připravilo o možnost k zakončení. Sudí měl dobrý výhled a přerušil hru.
72'
Real Sociedad hraje s míčem na polovině soupeře, nicméně nikdo v modrobílém dresu ne a ne vymyslet překvapivou přihrávku.
71'
Predrag Rajković nyní rozhodně nespěchal s uvedením míče do hry. Jeho nákop směřoval na polovinu baskického mužstva, kde nejvýše vyšplhal Le Normand.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut, nicméně stále čekáme na brankové příležitosti hostů. Přesilovka se zatím Sociedadu nedaří.
69'
Ani další centr z levé strany nebezpečí pro Rajkoviče nepřinesl. Prudký centr prolétl velkým vápnem bez jakékoliv teče do zámezí.
68'
Domácí brankář nakopl míč na polovinu soupeře, kde v hlavičkovém souboji uspěl Samuel Costa. Pokračuje soubojový duel s minimem šancí.
67'
Střídající Ander Barrenetxea se opřel z hranice velkého vápna do míče, ale jeho pokus pravou nohou skončil vedle vzdálenější tyče.
66'
Domácí brankář si dal pozor na nákop za obranu, vyrazil na hranici velkého vápna a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
65'
ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Manu Morlanes,
ze hřiště odchází Cyle Larin, přichází Abdón Prats.

ze hřiště odchází Umar Sadiq, přichází André Silva,
ze hřiště odchází Arsen Zacharjan, přichází Ander Barrenetxea,
ze hřiště odchází Igor Zubeldia, přichází Jon Pacheco.
64'
Real Sociedad zahrával rohový kop. K odraženému míči se dostal Traoré, jehož dělovka však skončila vysoko nad břevnem.
63'
Umar Sadiq se hnal s míčem u nohy do blízkosti velkého vápna, ale obránce v červeném se mu čistým způsobem položil pod nohy.
62'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Igor Zubeldia).
61'
Predrag Rajković zůstává po kontaktu s jedním z hostujících obránců ležet na trávníku a drží se za krk. Podle všeho ale bude schopen pokračovat.
60'
I po hodině hry platí nerozhodný stav 1:1. Po rohovém kopu znovu vypálil Zacharjan, jehož dělovku skončila blokem obránce.
59'
Arsen Zacharjan se snažil posunout míč do vápna na někoho ze spoluhráčů, jenže trefil jen obránce. Bude z toho roh pro baskický celek.
58'
Defenziva domácího celku přečetla další nepřesnou rozehrávku soupeře. Výborný výkon podává ve druhé půli Valjent.
57'
Znovu se hráči Realu Sociedad hnali vpřed po levé straně, ale ani další nákop neznamenal recept na pozornou defenzivu Mallorcy.
56'
Hosté zahrávali standardní situaci, po které zakončoval Traoré, jenže jeho pokus pravou nohou se snesl vysoko nad břevno.
55'
Hosté se usadili na polovině soupeře, jenže jejich kombinace se zatím odehrává daleko od šestnáctky. Pokračuje velký boj o každý metr hřiště.
54'
Dani Rodríguez se hnal s míčem u nohy vpřed, ale neměl spoluhráče, kterému by mohl adresně přihrát.
53'
Vedat Muriqi byl faulován loktem jedním z domácích hráčů. Sudí měl zákrok přímo před očima a odpískal nedovolený zákrok.
52'
Real Sociedad zahrával rohový kop. Za míčem se snažil probít domácí brankář Predrag Rajković, nicméně sudí odpískal útočný faul.
51'
Umar Sadiq vypálil z velké vzdálenosti, ale Predrag Rajković jeho ránu dobře viděl a připsal si snadný zákrok.
50'
Domácí celek zahrával přímý kop na polovině soupeře. Dani Rodríguez odcentroval na malé vápno, ale defenzivě hostů pomohl Traoré.
49'
Antonio Sánchez dostal přihrávku na levou stranu, nicméně důrazný soupeř jej nedovoleným zákrokem odstavil. Mallorca bude rozehrávat z levé strany.
48'
Domácí brankář nakopl míč na polovinu Realu Sociedad, kde v souboji uspěl Cyle Larin, nicméně právě od si podle rozhodčího pomohl faulem.
47'
Javi Galán se na opačné straně opřel do odraženého míče, jenže jeho pokus byl velmi nepřesný a skončil daleko od branky.
46'
Mallorca obstarala výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Domácí se ihned vydali vpřed, ale Cyle Larin neuspěl v souboji.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce platí na Mallorce stav 1:1. Domácí hned v úvodu utkání poslal do vedení krásnou střelou Sánchez. Hosté poté dlouho tlačili, ale vyrovnání se dočkali až ve 39. minutě, kdy se trefil Kubo. V závěru poločasu pak za nesportovní chování uviděl červenou kartu Raillo.
45+7'
45+6'
První půle stále nekončí! Mallorca i v deseti hraje na polovině soupeře. Z tribun se ozývá pískot.
45+4'
Tak pozor! Obrovská komplikace pro Mallorcu! Raillo během krátké chvíle uviděl druhou žlutou kartu za protesty a duel pro něj končí.
45+4'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Antonio Raíllo).
45+3'
Zacharjan odcentroval z levé strany do pokutového území, kde si na míč naskočil Mikel Merino, jehož hlavička nezamířila mezi tři tyče.
45+2'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Predrag Rajković).
45+2'
Hned v úvodu nastavení vrátil míč z pravé strany před branku Mallorcy Traoré. Jeho pobídku ale defenziva domácího celku odvrátila.
45'
Mallorca vhazovala poblíž velkého vápna. Dlouhý míč přiletěl do šestnáctky, ale Larin se k zakončení hlavou neprobil.
44'
Zubimendi dloubl míč do pokutového území, kam sprintoval Kubo, jenže před japonským hráčem se míč po mokrém trávníku svezl do zámezí.
43'
Martín Zubimendi schytal nepříjemný úder od jednoho z domácích hráčů. Ani za tento nedovolený zákrok sudí neudělil žlutou kartu.
42'
Mallorca po následné standardní situaci nedokázala udeřit. Nadýchaný centr se snesl na značku pokutového kopu, kde zasáhla obrana.
41'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Robin Le Normand).
39'
Real Sociedad právě vstřelil branku! Je vyrovnáno! Real Sociedad našel odpověď na vedení Mallorcy ještě před odchodem do kabin! TAKEFUSA KUBO prošel z pravé strany do vápna a prudkou střelou levačkou propálil domácího brankáře!
38'
Javi Galán se tentokrát tlačil vpřed po levém křídle, jenže si v souboji pomohl zatažením za dres Daniho Rodrígueze.
37'
Martin Valjent se hnal za míčem na pravou stranu, ale obránce Galán měl k míči o krok blíže. Hostující zadák balón odehrál do bezpečí.
36'
Kubo se prodral kolem Nastasiče, jenže následně se japonský hráč utopil v moři svých vlastních kliček. Defenzivě Mallorcy dnes vládne Raillo.
35'
Matija Nastasić si pohlídal náběh Traorého a nechal míč propadnout do zámezí. Vhazovat tak budou fotbalisté domácí Mallorcy.
34'
Mallorca se znovu dostala vpřed, jenže Jaume Costa hlavou protečoval míč jen do zámezí. Vhazovat bude Real Sociedad.
33'
Arsen Zacharjan přenesl hru na pravou stranu, kde byl Hamari Traoré. Druhý jmenovaný ale neodcentroval a raději si pomohl rozehrávkou do zadních řad.
32'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Antonio Sánchez).
31'
Vedat Muriqi dostal přihrávku na polovinu soupeře, jenže široko daleko kolem něj nebyl nikdo v červeném. Zadáci Realu Sociedad uklidnili hru.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje. Domácí Mallorca v úvodu udeřila a od té doby soupeře prakticky k ničemu nepouští.
29'
Hodně aktivní je Takefusa Kubo, nicméně Japonec malého vzrůstu potřebuje podporu spoluhráčů. Domácí jsou naopak v obraně hodně důrazní.
28'
Martin Valjent nakopl míč na hranici velkého vápna, kde domácí útočník Vedat Muriqi poslal soupeře k zemi.
26'
Antonio Raíllo uspěl v souboji na vlastní polovině hrací plochy a před hostujícím útočníkem míč odkopl na tribunu.
25'
Arsen Zacharjan uspěl v souboji na levé straně. Následně jej ale domácí obránce odstavil od míče.
24'
Brais Méndez dohrál soupeře ostrým skluzem a poslal hráče domácí Mallorcy k zemi. Sudí zatím nechává pokračovat ve hře.
23'
Predrag Rajković si dal pozor na sražený míč a schoval jej do rukavic. Gólman Mallorcy následně nakopl míč na polovinu soupeře.
22'
Hostující brankář rozehrál na levou stranu do kombinace. Real Sociedad se ihned vydal vpřed po levé straně, ale Umar Sadiq se k míči nedostal.
21'
Dani Rodríguez se ujal rohového kopu domácího celku. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde zasáhla defenziva hostů.
20'
Mallorca zahrávala přímý kop na polovině hostujícího celku. Exekuce přímého kopu se ujal Dani Rodríguez, ale jeho pobídku obrana odvrátila.
19'
Javi Galán odcentroval z levé strany na malé vápno, nicméně gólman soupeře si jeho pobídku pohlídal a schoval jej do rukavic.
18'
Dani Rodríguez dohrál soupeře na polovině hřiště a sudí mu odpískal faul.
17'
Umar Sadiq se do míče opřel z hranice velkého vápna, nicméně jeho projektil skončil nad horním rohem branky.
16'
Robin Le Normand poslal přihrávku na levou stranu, ale defenziva Mallorcy se stačila srovnat.
15'
Arsen Zacharjan napadal rozehrávku soupeře, před kterým míč nekompromisně odkopl do zámezí. Vhazovat bude domácí celek.
13'
Robin Le Normand se vysunul vysoko na polovinu soupeře. K odcentrování se nakonec dostal Arsen Zacharjan. Do míče se ve vápně opřel Zubimendi, ale Rajkovič Mallorcu podržel!
12'
Domácí brankář nakopl míč na levou stranu hřiště, kde byl Vedat Muriqi, jenže domácí útočník míč jen prodloužil za zadáky soupeře.
11'
Martin Valjent diriguje rozehrávku hostujícího celku, nicméně nikdo v modrobílém dresu se mu nenabízí do volných pozic.
10'
Antonio Sánchez se snažil udržet ve hře odražený míč, ale podle rozhodčího už byl balón celým objemem mimo hru. Vhazovat budou hosté.
9'
Hosté zaútočili po pravém křídle, kam se za míčem hnal Traoré. Domácí Dani Rodríguez se mu ale vrhl pod nohy a odehrál míč na rohový kop.
8'
Hra je přerušena! Larin se střetl hlavou se Zubeldiou a oba hráči potřebují po otřesu ošetření. Uvidíme, zda budou schopni pokračovat ve hře.
7'
Na stadionu po úvodní zásahu Mallorcy panuje fantastická atmosféra. Domácí příznivci ženou své oblíbence proti svému soupeři vpřed až fanatickým skandováním.
5'
Mallorca právě vstřelila branku! Mallorca se hned v úvodu utkání dostává do vedení! Do odraženého míče se po sklepnutí Larina opřel z hranice velkého vápna levou nohou ANTONIO SÁNCHEZ, jehož rána zapadla ke vzdálenější tyči!
4'
Antonio Sánchez si došel pro míč do středového kruhu a chtěl přenést hru na pravou stranu. Následně do vápna odcentroval Giovanni González, ale Zubimendi se skvěle vrátil.
3'
Mallorca kombinuje s míčem na vlastní polovině. Fotbalisté Realu Sociedad se snaží o vysoký presink, ale Mallorca zatím hraje sebevědomě.
2'
Álex Remiro se vydal za hranici velkého vápna, nicméně jeho odkop skončil v moci obránců domácího mužstva. Na stadionu od úvodu panuje parádní atmosféra.
1'
Hostující celek obstaral výkop do prvního poločasu utkání. Vysoký nákop si však obrana domácí Mallorcy s přehledem pohlídala.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Mallorca bude hrát v červeném, zatímco hosté obléknou modrobílou sadu.

RCD Mallorca: Rajković – G. González, Valjent, Raíllo (C), Nastasić, J. Costa – Ant. Sánchez, S. Costa, Dan. Rodríguez – Larin, Muriqi.
Náhradníci: Greif, Cuéllar – Darder, Copete, Lato, Llabrés, Mascarell, Morlanes, Prats, Radonjić, Vidal, Van der Heyden.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – H. Traoré, Zubeldia, Le Normand, Galán – Bra. Méndez, Zubimendi, Merino (C) – Kubo, Sadiq, Zacharjan.
Náhradníci: Fraga, Marrero – A. Silva, Aramburu, Barrenetxea, U. González, P. Marín, Magunazelaia, Olasagasti, Rupérez, Pacheco.
RCD Mallorca

Domácí Mallorca je na tom mnohem hůře. Po dvaceti čtyřech duelech má ostrovní celek dvacet tři bodů a je namočený v boji o setrvání mezi španělskou elitou. Na osmnáctý Cádiz má Mallorca k dobru náskok šesti bodů. Letos se trápí zejména směrem dopředu, když soupeřům nasázela jen dvacet jedna branek. V posledním kole však doma přehrála 2:1 Rayo Vallecano.
Real Sociedad San Sebastian

Hostující Real Sociedad i v letošním ročníku nejvyšší španělské soutěže bojuje o postup do pohárové Evropy. Po dvaceti čtyřech odehraných duelech má Real Sociedad na kontě třicet sedm bodů a patří mu sedmá pozice. Na Real Betis ale ztrácí jediný bod. O Ligu mistrů už ale zřejmě nezabojuje. Atlético Madrid na něj má k dobru čtrnáct bodů. Na poslední vítězství Real Sociedad čeká od poloviny ledna. V lize naposledy padl 0:1 s Osasunou. V týdnu pak v rámci Ligy mistrů padl 0:2 na hřišti PSG.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.