La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Bilbao - 25. února 2024   16:15

Real Betis
13' Ávila (José) • 38' Berchiche(vl.)  • 67' Cardoso (Fekir)
3:1
(2:1)
Bilbao
45+6' Guruzeta  (Berenguer)
Real Betis
R. Silva – Ruibal (72. Bellerín), Pezzella, Riad, Sabaly – S. Altimira (46. Carvalho), Cardoso – Fornals, Fekir (C) (85. Diao), Ávila (52. Rodri) – José.
Bravo, Vieites – Ezalzúlí, Visus, Pleguezuelo.
Cuadra – Porras, Estévez
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
53 537 diváků
Bilbao
Simón – de Marcos (C), Vivian, Paredes (72. Vesga), Berchiche (45+5. de Albéniz) – Prados (60. Dan. García), de Galarreta (60. U. Gómez) – N. Williams, Sancet (46. I. Williams), Berenguer – Guruzeta.
Agirrezabala – Y. Álvarez, Ares, Raúl García, Jauregizar, Muniain, Villalibre.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 6:1. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:12.
Real Betis v dnešním šlágru zdolal Athletic Bilbao 3:1! Utkání ovlivnila červená karta Nica Williamse, po které se domácí dostali do převahy a výhru si už vzít nenechali. Pro Betis to znamená posun na 6. příčku tabulky, Bilbao zůstává na 5. místě. To je pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek večera.
90+4'
90+4'
Diao si předkopl balón příliš před sebe a následně fauloval obránce Bilbaa.
90+1'
Domácí celek v poklidu dohrává dnešní utkání, ve kterém zvítězí.
89'
V ofsajdě se nachází Berenguer.
88'
Fornals už nestihl balón na hrací ploše. Vhazovat bude Bilbao.
87'
Willian José vypustil jedovatou ránu zpoza vápna, ale směřovala pouze doprostřed, kde byl připravený Simon!
85'
Fekir dnes dohrál, nahradí ho Diao.
83'
Hosté mohli ještě zdramatizovat tento zápas, ale šanci, v níž se ocitl Williams, likviduje Silva. Navíc to bylo posouzeno jako ofsajd, gól by neplatil.
82'
Carvalho to vyzkoušel z velké dálky, ale potvrdil, že není rozeným střelcem. Střela končí vysoko nad brankou.
81'
Rodri hledal uprostřed pokutového území Fornalse, ale ten byl dobře střežený obránci Bilbaa. Betis bude zahrávat rohový kop.
80'
Berenguer hledal ve vápně Williamse, ale dobře postavený Riad odvrací.
79'
Bellerinovi se zapletl míč pod nohami a nedokázal tak odcentrovat do vápna.
78'
Fekir posouvá na Williama Josého, který otáčí hru na druhou stranu hřiště. Betis drží balón bezpečně na svých kopačkách.
77'
Bellerin nepustil Berenguera po levé straně hřiště.
76'
Obrana Bilbaa se stačila zformovat před další akcí Betisu.
75'
Penalta se zahrávat nebude, o nedovolený zákrok uprostřed pokutového území se nejedná.
75'
Rozhodčí řeší potenciální penaltu pro Athletic Bilbao.
72'
Zraněného Ruibala střídá Bellerin. Na straně hostů končí Paredes, přichází Vesga.
70'
Rodri velmi rychle pospíchal do otevřené obrany Bilbaa. Balón posunul Ruibalovi, ale ten svou nešikovností zakopl o míč a vypadá to, že se u toho i zranil.
67'
Real Betis právě vstřelil branku! Fekir v pravém rohu vápna nabil proti noze JOHNNYMU CARDOSOVI, která krásnou střelou k levé tyči nedal Simonovi šanci! Stav utkání je 3:1!
65'
Oslabené Bilbao cítí, že by mohlo se zápasem ještě něco udělat.
63'
Betis kombinuje na polovině soupeře. Bilbao v hlubokém bloku čeká na svojí příležitost v podobě protiútoku.
60'
Dvojité střídání na straně Bilbaa. Odešli de Galarreta a Prados, přišli Dani Garcia a Unai Gomez.
59'
Fekir našel z přímého kopu hlavu Pezzely, ale skvělým zákrokem se blýskl Unai Simon!
58'
Albeniz vidí žlutou kartu za svůj zákrok na Fornalse.
57'
Pablo Fornals se provinil proti pravidlům. Bilbao bude rozehrávat.
55'
Mohlo být vyrovnáno! Inaki Williams šikovně sklepl míč na Berenguera, který jen těsně míjí branku! Hosté to i v deseti nezabalují.
54'
Fekir nerozehrál rohový kop špatně, ale Carvalhovi chyběl kousek k zakončení.
53'
Ruibal vybojoval pro domácí rohový kop.
53'
Sabaly nakopává balón na Rodriho, který slibně rozvíjí útok Betisu.
52'
Odchází první střelec v tomto zápase Chimy Avila, nahradí ho Rodri.
48'
Vivian vletěl do souboje jako utržený ze řetězu a vidí žlutou kartu.
46'
I Bilbao střídá. Inaki Williams do hry, Sancet má pro dnešek odpracováno.
46'
Do druhého dějství vstoupí nově příchozí William Carvalho, který nahradní Altimiru.
46'
Druhý poločas začne přibližně 17:27.
45'
V prvním poločase jsme viděli 3 branky. Podle vývoje utkání by to na první pohled nevypadalo, že se bude jednat o gólový zápas, ale oba týmy ukázali, že dokáží být velmi efektivní. Hosté se ve druhém poločase musí obejít bez vyloučeného N. Williamse.
45+6'
To bylo poslední co se v prvním poločase stalo.
45+6'
Athletic Bilbao právě vstřelilo branku! Poslední rohový kop v prvním poločase umístil Berenguer přesně na hlavu GORKOVI GURUZETOVI, který snižuje na rozdíl jediné branky! Stav utkání je 2:1
45+5'
Berchiche nahrazuje Albeniz.
45+4'
Yuri Berchiche nejspíš bude střídat. Chytá se za levý zadní stehenní sval.
45+3'
Cardoso vyrazil s míčem dopředu. Posunul ho do levé strany Fornalsovi, ten ale neprošel do pokutového území.
45+1'
Vivian drží míč na své polovině hřiště. Hosté budou chtít dohrát poločas bez dalšího inkasovaného gólu.
45'
Fornals měl velkou příležitost přidat další gól. Ruibal ho krásně vyslal do běhu, ale přeci jen přihrávka byla o trochu delší než by měla být. Svou střelu zakončil ve skluzu a balón zamířil mimo tři tyče.
44'
Na levou stranu se po vyloučení Williamse se posunul Berenguer.
42'
Teď už to budou mít hosté velmi těžké. Betis drží balón i vedení 2:0.
41'
Berenguer vidí za svůj nedovolený zákrok žlutou kartu.
41'
Nico Williams vidí červenou kartu! Nejprve fauloval u rohového praporku, za což inkasoval jednu kartu. Ovšem v zápětí ironicky zatleskal rozhočímu, který mu ihned udělil druhou žlutou a posílá hosty do oslabení!
38'
Real Betis právě vstřelil branku! Fekir hledal Josého ve vápně, který trefil Simona. Ovšem od něj se balón odrazil do Yuriho Berchiche, který nešťastně posílá balón do vlastní brány! Stav utkání je 2:0!
37'
Sancet hledal Guruzetu ve vápně, ale domácí obrana znovu pozorná. Gorka Guruzeta se zatím příliš nedostal do zápasu.
35'
Sancetovi nevyšla patička, a tak může směrem dopředu mířit Betis.
34'
Odstavený Sancet Sabalym. Tento Senegalec podává zatím na levé straně hřiště velmi dobrý výkon.
32'
Žlutou kartu vidí Yuri Berchiche, který razantně utnul slibně rozvíjející útok vedený Ruibalem.
31'
Fekir je ošetřovaný na hřišti, ale už opouští hrací plochu. Musí si vyměnit pokrvácený dres.
30'
O úvodní žlutou kartu v zápase se postaral také zatím jediný střelec gólu Chimy Avila.
29'
Fekir prodlužoval hlavou za sebe, ale Pablo Fornals se nachází v ofsajdu.
27'
Hosté z Bilbaa se ale zatím nemohou dostat do pozic, ze kterých by mohli Silvu ohrožovat. Domácí defenziva zatím pracuje velmi dobře.
26'
Fornals ve středu hřiště fauluje, rozehrávat bude Bilbao.
25'
Míč nakopnutý od jednoho z obránců Bilbaa končí v rukavicích Silvy.
24'
Avila je po gólu namlsaný, ale tento pokus z velké vzdálenosti končí vysoko nad brankou Simona.
23'
Yuri Berchiche posouvá hru na Nica Williamse, ten zatím ale nemůže vyzrát na dobře bránícího Ruibala.
21'
Na hřiště se snáší drobný déšť, který znepříjemňuje hru obou týmům.
20'
Pezzela posunul na Ruibala, ten ale pouze odevzdal míč na polovinu Bilbaa.
19'
Aktivní Avila získává pro Betis první roh v zápase. Po levé straně se snažil projít, ale jeden z obránců Bilbaa odvrací.
18'
Pokračuje se dále ve hře. Míče se opět ujímají domácí.
15'
Hra je přerušena kvůli ošetření jednoho z hráčů Betisu.
14'
Avila si tak připisuje svoji první branku za Real Betisu po přestupu z Osasuny!
13'
Real Betis právě vstřelil branku! Rychlý protiútok po pravé straně rozjel William José, který nádherným pasem přes šířku hřiště nachází CHIMYHO AVILU! Ten tváří v tvář vyzrál nad Simonem a posílá Betis do vedení! Stav utkání je 1:0.
12'
Nico Williams chtěl vyslat první střelu na bránu, ale ta byla zblokována Cardosem. Bilbao bude zahrávat rohový kop.
11'
Nico Williams se snažil obejít Ruibala na levé straně hřiště, ale obránce Betisu si počínal čistě a obral ho o míč.
10'
Nepřesný pas na Ruibala končí až u Unaie Simona, který rozehrává na stopery před sebou.
8'
Berchiche zpracoval balón velmi pomalu. Okamžitě se k němu seběhnul Fornals, ale i on ho fauluje. Rozehrávat bude hostující celek.
7'
Ruibal kombinuje po právě straně, ale přílišnou aktivitou fauluje Berchiche.
6'
Míče se ujímají také hosté. De Marcos hledal Sanceta, ale obránci Betisu znovu pozorní.
4'
Fekir, který byl faulovaný, se následně pokusil i o první střelu zápasu, ta mu ale hrubě nesedla a končí v horních řadách tribuny.
3'
Vivian poslal míč směrem na Berenguera, ten je ale pokrytý obránci.
2'
Míč na své polovině drží domácí mužstvo.
1'
Úvodní výkop má domácí tým. Pezzela nakopnul balón dopředu, ale obránci Bilbaa vrací míč na polovinu Betisu.
1'
Vítám všechny příznivce španělské La Ligy! Čeká nás zajímavý zápas mezi Betisem a Bilbaem. Hráči právě vcházejí na hřiště.
V 26. kole španělské La Ligy nás čeká souboj dvou týmů bojujících o Evropské poháry pro následující rok. Real Betis bude hostit Athletic Bilbao!

Domácí mužstvo se nachází na 7. místě tabulky, ale na 6. místo zaručující kvalifikaci do Evropské konferenční ligy ztrácí jediný bod. Forma Betisu není kdovíjaká, ale každý, kdo sleduje fotbal ví, že Betis je na domácím hřišti velmi nepříjemným protivníkem. Nejlepším střelcem je Jose Willian, který vstřelil zatím 7 branek.

Hostující tým z Bilbaa se nachází na 5. místě tabulky, které zaručuje Evropskou ligu, ale před sebou mají pouze o 2 body Atletico Madrid, které jako poslední drží místo zaručující Ligu mistrů pro příští rok. Dá se tedy říct, že jde o důležitý zápas pro oba týmy. Bilbao v letošním roce je velmi dobře připraveno na těžké zápasy, což dokazují výhry nad svými konkurenty Atleticem Madrid a Gironou, které se nachází nad Bilbaem v tabulce. Nejlepšími střelci Bilbaa jsou Iňaki Williams a Gorka Guruzeta. Oba nastříleli v dosavadním průběhu shodně 9 branek.

Podle vzájemných zápasů utkání nemá favorita. Z posledních 5 měření sil, oba celky vyšly s dvěma výhrami a jednou remízou. Zápas začíná v neděli 25. 02. 2024 v 16:15!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.