La Liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Cádiz - 15. března 2024   21:00

Real Sociedad
28' Merino (Oyarzabal) • 68' Zacharjan (Bra. Méndez)
2:0
(1:0)
Remiro – H. Traoré, Zubeldia, Le Normand, Galán (46. Tierney) – Bra. Méndez, Zubimendi (75. Turrientes), Merino – Kubo (66. Zacharjan), Oyarzabal (C) (74. A. Silva), Becker (84. Magunazelaia).
Marrero – U. González, Elustondo, Pacheco, Aramburu, Olasagasti, Sadiq.
Soto – Cebrián, Álvarez.
Reale Arena (San Sebastián)
31 000 diváků
Cádiz
Ledesma (C) – Carcelén, Ousou, Chust, J. Hernández (82. Pires) – Navarro (82. Machís), Alcaraz, Kouamé, Sobrino (86. Ocampo) – Ma. Gómez (34. C. Ramos), Jiménez (86. Guardiola).
Gil – Zaldúa, Fali, Mbaye, Á. Fernández, Samassékou, Escalante.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 31 000 diváků.
Svěřenci kouče Imanola po reprezentační pauze vyrazí na půdu regionálního rivala, další kolo jim postavilo do cesty Alavés. Cádiz pak čeká důležitý souboj s dalším adeptem na sestup, a to předposlední Granadou.
Máme hotovo! Vzdorující Cádiz sice dnes večer v Reale Areně nepodal špatný výkon, ale po gólech Merina a Zacharjana se nakonec zpět na jih vrací s prázdnou. San Sebastian v úvodu druhého poločasu vrávoral a chvíli se zdálo, že by se hosté mohli vrátit zpět do hry, zásah střídajícího ruského borce mu ale dodal na kopačky potřebný klid. Favorité si pak náskok bez větších obtíží pohlídali až do konce a berou cenné body.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 4:5. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 16:6.
90+5'
90+4'
Běží poslední desítky sekund, o výsledku je definitivně rozhodnuto. Oba týmy šetří síly na další boje.
90+3'
Zacharjan to zbytečně přehnal s důrazem, hosté v závěru získávají volný kop daleko od vápna.
90+2'
Cádiz následný rohový kop ubránil bez výraznějších komplikací a drží míč na svých kopačkách.
90+1'
Ospalý závěr nakonec přinesl ještě jednu velkou šanci! Krásnou dlouhou střelou do pravého vinglu se blýskl Traoré, ale Ledesma znovu prokázal své kvality a tygřím skokem míč vyrazil!
89'
Dění na pár sekund zastavuje faul Andrého Silvy, balón bude rozehrávat ex-slavista Aiham Ousou.
88'
Magunazelaia viděl prázdné vápno a sebevědomě naběhl mezi dva bránící hráče, velké oči ho ale nakonec stály balón. Cádiz může zkusit zaútočit.
87'
Ledesma odehrál míč daleko od své svatyně, pár sekund později si ho zpět do své moci bere Real Sociedad. Domácí stále v poklidu kráčí vstříc třem bodům.
86'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Juanmi Jiménez, přichází Sergi Guardiola,
ze hřiště odchází Rubén Sobrino, přichází Brian Ocampo.
84'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Jon Magunazelaia.
83'
Turrientes pod tlakem zahrál míč do zámezí, uvidíme dnešní poslední střídání modrobílého týmu.
82'
ze hřiště odchází Javier Hernández, přichází Lucas Pires,
ze hřiště odchází Robert Navarro, přichází Darwin Machís.
81'
Vše zatím nasvědčuje tomu, že všechny body zůstanou v Reale Areně. Cádizu zdánlivě došly síly na nějaký výraznější odpor, Baskové mají hru pod kontrolou.
80'
Hernández důrazně přetnul tažení Sociedadu, když Beckera tvrdě srazil k zemi. Domácí si tak vyzkouší standardku z poměrně slibné pozice na křídle.
79'
V San Sebastianu pomalu ale jistě míříme do finiše. Balón má nyní ve své moci domácí obrana, která sbírá síly k dalšímu ofenzivnímu tažení.
78'
Atmosféra houstne. Alcaraz byl nejprve sražen k zemi Silvou, po čemž se zvedl z trávníku a do soka strčil. Rozhodčí celou situaci řeší pouhou domluvou.
76'
Alcaraz standardku na druhé straně hřiště nevyřešil ideálně, balón napálil jen do postavené zdi.
75'
Becker chtěl pálit z celkem slibné pozice v bezprostřední blízkosti brány, Chust mu ale rozhodil skluzem. Domácí útočník byl navíc v postavení mimo hru.
75'
ze hřiště odchází Martín Zubimendi, přichází Beñat Turrientes.
74'
ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází André Silva.
73'
Sledujeme vesměs klidnou pasáž dnešního utkání, ani jednomu týmu se nedaří pořádně zaútočit.
72'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Real Sociedad mezitím peče další střídání, při nejbližší příležitosti se do hry podívají André Silva a Beñat Turrientes.
70'
Rohový kop se bude opakovat, Christopher Ramos (CAD) a Robin Le Normand (RSC) jsou za strkanici na kraji šestnáctky trestáni žlutými kartami.
69'
Hosté mají šanci rychle odpovědět, Hernándezův nízký centr za si svou svatyni srazil Zubeldia.
68'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Tak tomu říkám nástup na plac, Sociedad pár desítek sekund po restartu hry odskakuje do dvougólového vedení a nebyl u toho nikdo jiný než ARSEN ZACHARJAN! Méndez spoluhráči naservíroval krásný pas na zadní tyč a střídající borec přihrávku obratem přetavil v rychlé zakončení, Ledesma byl bez šance – 2:0!
66'
ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Arsen Zacharjan.
65'
Tak to je zajímavé! Vypadalo to, že se řeší, zdali si Zubeldia za svůj exces nezaslouží rovnou červenou, ale nakonec vyvázl úplně bez trestu – hostující forvard byl totiž v postavení mimo hru. Karta se ruší.
64'
Ramos je ošetřován u postranní čáry, hra tak v Reale Areně stojí. Navíc se zdá, že rozhodčí Soto Grado si celou akci ještě jednou prohlédne u monitoru...
63'
Igor Zubeldia (RSC) zatáhl za záchranou brzdu a Ramose, který uháněl za skákajícím míčem, tvrdě srazil k zemi. Tady není o čem, žlutá je na místě.
61'
Sociedad byl nakonec během předešlé akce v ofsajdu, hra tak pokračovala odkopem z dílny Ledesmy.
60'
Dění se přelévá ze strany na stranu, diváci se jistě nenudí. Becker centrem hledal Kubu, kterého si ale pohlídal Hernández a hrudí míč srazil za svou klec.
59'
Právě Navarro nyní Remira potrápil prudkou střelou k pravé tyči, domácí gólman ovšem projektilu padl do dráhy včas a vytěsnil ho mimo nebezpečí.
58'
Cádiz ustál další nepříjemnou pasáž a přesouvá hru dopředu, míč na středu hřiště drží Navarro.
57'
Ledesma krásným zákrokem udržel svůj tým ve hře! Zubimendi krátce po rohu zahrál míč zkraje vápna na vzdálenější tyč, kde jej Merino hlavou nasměroval pod břevno, ale gólman byl proti a nataženou rukou zabránil dalšímu gólu!
56'
V útoku si nicméně nerozumí ani domácí, kteří z poněkud krkolomné akce vytěžili aspoň rohový kop.
54'
Teď ale další jeho ofenzivní tažení zhatilo nedorozumění, přihrávka na Juanmiho nebyla přesná.
53'
V úvodních minutách sledujeme celkem pohledný a hlavně vyrovnaný fotbal. Cádiz úspěšně navázal na dobrý závěr první půle a drží se soky krok.
52'
Ukvapená rozehrávka Alcaraze ze středového kruhu spadla až k Remirovi, jenž míč obratem předal jednomu z obránců. Sociedad přechází do ofenzívy.
51'
Juanmi nevěřícně koukal na rozhodčího, podle kterého skákající míč po vysoké přihrávce Chusta překročil postranní čáru. Domácí vhazují na své polovině.
50'
Le Normand v souboji o letící míč neohrabaně stáhl k zemi Ramose, Cádiz získává volný kop.
49'
Dvojice hráčů v černém se na kraji vápna nalepila na Méndeze a vytlačila ho až k rohovému praporku, kde výpad Sociedadu definitivně ukončil Alcaraz.
48'
San Sebastian se dostal k míči a opatrnými přihrávkami na středu hřiště se snaží dění trochu uklidnit.
47'
Hosté druhý poločas odšpuntovali velkou šancí! Remiro Hernándezův centr vyrazil jen do míst, kde číhal volný Kouamé, jehož rychlé zakončení zpoza šestnáctky zamířilo těsně nad břevno! K vyrovnání teď chybělo jen pár čísel!
46'
ze hřiště odchází Javi Galán, přichází Kieran Tierney.
46'
První poločas je v Reale Areně minulostí, San Sebastian plní papírové předpoklady a drží si těsný náskok. Rozhodně ovšem nelze říci, že by bylo rozhodnuto: po většinu první půle pasivní Cádiz totiž v samotném závěru přeřadil na malinko vyšší rychlost a ukázal, že se nehodlá potenciálních bodů vzdát bez boje. Uvidíme, jak se stále otevřený duel bude vyvíjet po pauze.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 6:2.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
45+3'
45+3'
Na Alcarazův míč po standardce z křídla u zadní tyče nabíhal Juanmi, Remiro byl ale v pozoru.
45+2'
Ještě jedna žlutá karta pro domácí, za stejný prohřešek je nyní napomenut také Martín Zubimendi (RSC).
45'
Sudí Soto Grado v závěru půle poprvé vytahuje kartu, kterou za podražení vidí Javi Galán (RSC).
44'
Cádiz vystrkuje růžky, domácí to budou mít ještě těžké. Střídající Ramos se prodral za Le Normanda a vybojoval pro svůj tým první roh v dnešním utkání.
42'
Gólman žluté ponorky zachránil odražený míč na zadní čáře a zabránil dalšímu domácímu rohu.
41'
Kubo následný rohový kop vzduchem poslal přesně na Le Normanda, jehož hlavička zaplula vedle vzdálenější tyče. Cádiz má za sebou hodně náročnou pasáž.
40'
Obratem měl starosti pro změnu Ledesma! Po chybě hostující defenzívy se do skvělé šance dostal Oyarzabal, kterého ale gólman Cádizu vychytal a jeho střelu na bližší tyč vytěsnil!
39'
V domácím vápně to znovu hořelo, San Sebastian nedokázal včas dostat situaci pod kontrolu a kdyby Ramosova hlavička byla jen o pár čísel přesnější, mohlo být vyrovnáno!
38'
Bleskový protiútok Cádizu pár desítek sekund nato z kraje šestnáctky uzavřel Sobrino, jehož zakončení bylo zblokováno. Remiro byl znovu bez práce.
37'
Zatím nepříliš výrazný Kubo si při krocení divokého míče od Traorého na pravém křídle pomohl rukou.
36'
Poločas se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Ousouovu rozehrávku u středové čáry zachytil Galán, a domácí se tak obratem mohou znovu pokusit zaútočit.
35'
Sledujeme sérii krátkých přihrávek domácí obrany, která pátrá po nějaké skulince v hostujícím rozestavení.
34'
Vynucené střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Christopher Ramos.

Je tomu skutečně tak, Gómez hřiště opouští už po půlhodině. Do zámezí nicméně odešel po svých, tak můžeme doufat, že to není nic vážného.
32'
Dění v Reale Areně stojí, Maxi Gómez je v péči týmových zdravotníků. Není vyloučeno, že Mauricio Pellegrino bude nucen sáhnout k hodně brzkému střídání.
31'
Navarro se nyní na křídle parádně dostal přes dva protihráče a vysunul se dopředu, jeho následný pas ale skončil na kopačce vracejícího se soka.
30'
Cádiz se pokusil bleskově odpovědět, jeho snahy ale k zakončení nevedly. Remiro rozehrává.
28'
Čekání na první gól je u konce, favorizovaní domácí se po necelé půlhodině hry ujímají vedení! Oyarzabal po krátkém rohovém kopu bleskově posunul míč na nedostatečně střeženého MIKELA MERINA, který nachytal Ledesmu mimo pozici a zakončil do trestuhodně odkryté hostující brány – 1:0!
27'
Uff, skvělá šance na druhé straně! Ledesma vyrazil Oyarzabalovu střelu do bližšího růžku nad bránu, v ochozech to jen zašumělo!
26'
Ale pozor, teď to ze strany žluté ponorky vypadalo velmi slibně! Defenzíva San Sebastianu si vybrala slabší chvíli a sérii nebezpečných odrazů ve vápně střelou z voleje korunoval Navarro, který ale svatyni minul!
25'
Dění se po velmi dlouhé době přesunulo na opačný konec hřiště, byť jen na pár sekund. Cádizu dnes v útoku dosud opravdu nevychází zhola nic.
23'
Gómez se nenechal odbýt a aktivního Le Normanda nakonec vytlačil za hranice hřiště. Domácí zadák jistě doufal v roh, ale je z toho jen odkop od brány.
22'
Přihrávku od Kuby se ve vápně pokusil ve střelu z voleje přetavit Becker, kterému ale balón nesedl.
21'
Sociedad pomalu přesouvá hru hlouběji na hostující stranu hřiště, Cádiz mu nechává dost prostoru.
20'
Oyarzabal znepříjemnil život Ledesmovi, který se po malé domů od Ousoua pokusil rozehrát. Míč se odrazil za bránu, a gólman tak bude mít na odkop klid.
19'
Pojďme se rychle podívat na statistiku držení míče, která momentálně zní 56 % : 44 %. San Sebastian už dvakrát vystřelil, z toho jednou přesně, zatímco ofenzivně bídní hosté mají v obou statistikách nulu.
18'
Balón nyní putuje mezi domácími stopery, ani jeden z nich se zatím nemá k tomu ho zahrát vpřed.
17'
Sledujeme klidnější pasáž hry, Sociedad odráží jeden hostující výpad za druhým. Remiro je bez práce.
16'
Žlutá ponorka, dnes tedy oděna v černém, znovu bezúspěšně hledá nějakou skulinu v baskické obraně. San Sebastian své soky úspěšně drží na uzdě.
14'
Galán už podruhé v dnešním zápase překopl spoluhráče před sebou a poslal balón až za bránu, dění tak bude pokračovat rozehrávkou zatím skvělého Ledesmy.
13'
Jeden z hostů po ubráněné standardce odkopl míč do zámezí, domácí tlak tak může pokračovat.
12'
Méndez vsadil na dalekonosnou střelu, které možná chyběla potřebná razance, ale tak jako tak donutila Ledesmu zakročit. San Sebastian získává roh.
11'
Po krátké sérii přihrávek se před Ledesmou zničehonic zjevil úplně volný Oyarzabal, strážce brány Cádizu ale proti útočníkovi rychle vyběhl a znemožnil mu vystřelit! Skvělá práce!
10'
Úvodních deset minut je skoro za námi. Galán ubránil ujíždějící míč před vysunutým Sobrinem a včas jej stihl zahrát do bezpečí ke svému gólmanovi.
9'
Hostujícímu útoku vstup do utkání nevyšel, také další balón vyhořel na pevné obraně San Sebastianu.
8'
Ousouova dlouhé vzdušná rozehrávka mířila na Gómeze, bránící sok ale míč odrazil zpět za středovou čáru. Cádiz to tak bude muset zkusit znovu.
6'
Pozor, teď měli hosté štěstí! Becker doběhl parádní křižnou přihrávku za obranu a v šestnáctce zkusil zakončit na zadní tyč, kvůli dobíhajícímu Carcelénovi ale nedokázal míč nasměrovat přesně na zařízení!
5'
San Sebastian je v úvodu častěji na balónu a má o drobet více ze hry, dosud se nicméně nedostal do pořádné šance. Cádizu se pak nedaří zaútočit.
4'
Galán chtěl pasem podél postranní čáry vysunout vpřed Beckera, přetažený míč ovšem křídelníka přeletěl a doskákal až za zadní čáru. Ledesma odkopává.
3'
Poprvé si v zápase pořádně osahávají míč také hráči žluté ponorky. Hernández centrem z křídla hledal ve vápně Gómeze, kterého ale střežil Le Normand.
2'
Chust na křídle zavřel cestu Traorému a skluzem vystrčil míč do zámezí, Sociedad bude vhazovat.
1'
Le Normandův dlouhý nákop si obrana Cádizu pohlídala, první domácí tažení bylo rychle zastaveno.
1'
Výkop obstará San Sebastian, jdeme na věc!
Oba týmy vchází před zaplněné tribuny, domácí ve svých tradičních modrobílých a hosté v černých dresech.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný páteční večer, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – H. Traoré, Zubeldia, Le Normand, Galán – Bra. Méndez, Zubimendi, Merino – Kubo, Oyarzabal (C), Becker.
Náhradníci: Marrero – U. González, Elustondo, Pacheco, Tierney, Aramburu, Zacharjan, Olasagasti, Turrientes, Magunazelaia, Sadiq, A. Silva.
Trenér: Imanol Alguacil.

Cádiz CF: Ledesma (C) – Carcelén, Ousou, Chust, J. Hernández – Navarro, Alcaraz, Kouamé, Sobrino – Ma. Gómez, Jiménez.
Náhradníci: Gil – Zaldúa, Fali, Pires, Mbaye, Á. Fernández, Ocampo, Samassékou, Escalante, Machís, Guardiola, C. Ramos.
Trenér: Mauricio Pellegrino.

Rozhodčí: Soto – Cebrián, Álvarez.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím utkání bude Cesar Soto, který se přiblíží k velkému kariérnímu milníku: dnes totiž bude pískat svůj 99. zápas ve španělské nejvyšší soutěži. Asistovat mu budou Pau Cebrián a Carlos Álvarez.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

První vzájemné střetnutí dnešních soupeřů v tomto ročníku nabídlo vyrovnanou a na šance chudou podívanou, ve které se diváci gólu nedočkali. Už podruhé v řadě tak souboj Cádizu a Sociedadu skončil 0:0, duel z loňského března totiž nesl stejný výsledek.

21. 12. 2023: Cádiz – San Sebastian 0:0 (0:0)

Žluté karty: 55. Fali (CAD), 85. Alcaraz (CAD) – 85. Remiro (RSC).

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 7:3. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:15.

Cádiz CF: Gil – Carcelén (C), Fali (90. J. Hernández), Chust, Pires – Alejo (77. Ocampo), Alcaraz, Á. Fernández (64. Sobrino), Navarro (65. Kouamé) – C. Ramos, M. Gómez (65. Guardiola). Hlavní trenér: Sergio González.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Odriozola (46. Traoré, 69. Elustondo, 80. Muñoz), Zubeldia, Le Normand, Tierney – Zubimendi – Kubo, B. Méndez, Merino (69. Turrientes), Oyarzabal (C) – Sadiq (69. C. Fernández). Hlavní trenér: Imanol Alguacil.
CÁDIZ CF (18. místo)
28 Z, 3–13–12, 20:38 (-18), 22 bodů

Důvod k radosti měli před týdnem také fanoušci "žluté ponorky", a to pořádný. Trápící se Cádiz zkomplikoval Atléticu snahy o opětovnou kvalifikaci do Ligy mistrů a po výsledku 2:0 si připsal teprve třetí vítězství v této sezóně. Pod obě trefy se podepsala únorová posila Juanmi, jenž v klubu hostuje z Betisu.

Tým Mauricia Pellegrina se tak rázem dostal na dostřel záchrany. Pokud by se mu podařilo vyhrát i dnes večer, poslal by pod sebe Celtu Vigo a aspoň dočasně by se poprvé od prosince ocitl mimo poslední trojici LaLigy. Uvidíme, jak si v Reale Areně povede.

28 Z, 11–10–7, 40:31 (+9), 43 bodů

Baskové se minulý víkend poprvé po necelých třech týdnech radovali z výhry, když v divoké přestřelce přetlačili předposlední Granadu. Domácí outsider sice v duelu dvakrát vedl, na Sadiqův gól z úvodní půle ale po pauze navázali Le Normand a Silva a urvali úspěch na stranu svého klubu. Sečteno, podtrženo – 3:2.

Imanolovi svěřenci tříbodový zisk potřebovali jako sůl: prohry s Villarrealem a Sevillou totiž ohrozily jejich postavení v elitní sedmičce, na paty jim nepříjemně šlape Betis s Valencií. Uvidíme, zdali se jim dnes podaří si náskok na pronásledovatele trochu rozšířit.

Martín Zubimendi, Brais Méndez – 4 branky
Příjemný páteční večer u sledování španělského fotbalu! Již 29. kolo LaLigy dnes večer odstartuje duel týmů z jiných konců tabulky, San Sebastian hostí Cádiz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.