La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Las Palmas - 18. srpna 2023   21:30

Valencia
74' Pepelu
1:0
(0:0)
Valencia
Mamardašvili – Correia, Özkaçar, Paulista, Gayà (C) – F. Pérez (82. Foulquier), Diakhaby (70. J. Vázquez), Pepelu, Di. López (70. Gozalbez) – Almeida (56. Guerra), Duro (82. H. González).
Doménech, Rivero – Guillamón, Mosquera, Tarrega, Tejón.
Iglesias – Bueno, Pérez de Mendiola
Estadio de Mestalla (Valencia)
41053 diváků
Las Palmas
Valles – Lemos (46. Araujo), Á. Suárez, Mármol (82. B. Ramírez), Sinkgraven (23. S. Cardona) – Viera (C), J. Muñoz, K. Rodríguez (82. M. Cardona), Loiodice, al-Haddádí (65. Pejiño) – S. Ramírez.
Escandell – Coco, Curbelo, I. González, C. Herrera, Herzog, Mfulu.

Děkuji za pozornost a přeji pěkný víkend.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:6.
Hra ani z jednoho týmů se ve druhém poločase moc nezlepšila a nepříliš koukatelné utkání rozhodla penalta po nešťastné hře rukou. Oba týmy byly dost nepřesné a do šancí se tak moc nehnaly, ovšem hosté na bránu vystřelili pouze jednou, a to až v nastavení. Valencia dokázala zakončit vícekrát, ale pouze dvakrát šlo o větší šanci. Tou jednou byla penalta, ke které se postavil Pepelu a chladně uklidil míč do středu brány. Domácí tým tak má po dvou kolech stoprocentrní zisk bodů.
90+12'
90+11'
Mamardašvili chytil centr Ramíreze, který bude moci nějakou tu chvíli podržet a zdá se, že už Las Palmas nic nestihne.
90+10'
Lolodice si ve vápně špatně zpracoval přihrávku a následně fauloval vysokou nohou.
90+9'
Po odvráceném centru od Paulisty ještě uvidíme rohový kop hostujícího týmu.
90+7'
Přesně před zraky rozhodčího Suárez nakopnul Vazqueze, čehož si nešlo nevšimnout a píská se faul.
90+6'
Foulquier skvěle ubránil centr Ramíreze a ještě dokázal vybojovat odkop od brány.
90+5'
Muñoz teď nakopnul Guerru do břicha a velmi se divím, že nepadla ani karta.
90+4'
Ke střele z dálky se odhodlal Pejiño, ale Mamardašvili neměl vůbec těžkou práci.
90+3'
Hosté vyprodukovali centr, který letěl vápnem, ale bohužel si ho nikdo nenašel.
90+2'
Oba hráči by snad měli být v pořádku a bude se pokračovat.
90+1'
Nepříjemně se teď střetli hlavami Correia a Benito Ramírez. Zdravotníci okamžitě vystartovali z laviček.
89'
Tohle vůbec nebyl špatný pokus od Ramíreze. Razance střele nechyběla, ovšem přesnost lehce ano.
88'
González pozdě přiběhl do souboje a zbourall Lolodiceho. Las Palmas budou mít šanci udeřit ze standardní situace.
87'
Pepelu nechtěl pustit hbitého Lolodiceho do útoku, a proto si ho podržel za dres. Rozhodčí správně odpískal faul.
86'
Druhý rop byl okamžitě odvrácen, ale pouze opět k nohám domácího výběru.
85'
První střela byla sražena, následně druhá byla tečovaná, tudíž domácí budou zahrávat další roh.
84'
Valencia bude zahrávat rohový kop.
83'
Sandro si pustil míč na dlouhou nohu a pak ho nebyl schopen zachytit včas před lajnou.
82'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Kirian Rodríguez, přichází Marc Cardona,
ze hřiště odchází Mika Mármol, přichází Benito Ramírez.
82'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Hugo González,
ze hřiště odchází Francisco Pérez, přichází Dimitri Foulquier.
81'
Momentálně na střídačkách probíhají nějaká nedorozumění ohledně střídání.
80'
Tento nákop byl příliš dlouhý a Araujo ho nebude schopen zachytit.
79'
Trenér Baraja už chystá další dvě střídání, kterých se za chvíli dočkáme.
78'
Rozhodčí poslal oba týmy ke střídačkám, aby se mohly občerstvit.
77'
Duro při střele chytil velkou křeč a bude potřebovat pomoc lékarníků.
76'
Duro teď zahodil dobrou příležitost, když byl vyslán za obranu a mohl se řítit vstříc brankáři Vallesovi, bohužel zakončil moc brzo.
75'
Nákop za obranu získala obrana Valencie, která začne budovat další akci.
74'
Valencia právě vstřelila branku!
PEPELU zachoval chladnou hlavu a střelou do středu brány z pokutového kopu vstřelil první branku utkání.
73'
Rozhodčí Iglesias díky záběru z kamery mohl odhalit prohřešek Lolodiceho a bude se zahrávat penalta!
72'
A k videu byl přivolán i hlavní rozhodčí, který celou situaci přezkoumá.
71'
Correia odcentroval rabonou a po odraženém míči domácí žádali penaltu, protože pravděpodobně viděli ruku.
70'
ze hřiště odchází Diego López, přichází Pablo Gozalbez,
ze hřiště odchází Mouctar Diakhaby, přichází Jesus Vázquez.
69'
Zbytečně se nechal zahnat Ozkacar, a proto byla i jeho přihrávka nepřesná.
68'
López schytal ve vzdušném souboji úder do hlavy. Rozhodčí ho pro jistotu zkontroloval, ale nejedná se o nic vážného.
67'
Přihrávku, kterou vyslal Lolodice v úplním klidu mohl převzít Paulista, jelikož okolo něho nikdo nebyl.
66'
Lolodice ukázal, že si s míčem rozumí a elegantně se zbavil tří hráčů, ale následně byl faulován.
65'
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Pejiño.
64'
Lolodice měl rychlost a dostal se až k vápnu, kde mohl přihrávat, ale to se mu nepovedlo.
63'
Ofsajd se píská i na druhé straně, kde byl přistižen López.
62'
Guerra odcentroval pouze do prvního protihráče.
61'
Viera byl ve skvělé situaci, kdy se řítil sám na bránu a dobrou utaženou střelou prověřil Mamardašviliho. Nakonec byl ale odpískán ofsajd.
60'
Nákop, který pravděpodobně měl mířit na Sandra, skončil pouze v zámezí.
59'
Tlak Valencie skončil pouhým zabráněním v rozehrávce, ovšem Las Palmas budou opět rozehrávat od brankáře.
58'
Guerra okamžitě po svém příchodu na hřiště vymyslel průnikovou přihrávku na Lópeze, který míč špičkou trefil pouze do brankáře a po odrazu zamířil těsně vedle levé tyče.
57'
Araujo měl poměrně dost prostoru a tak to zkusil z dálky. Jeho razantní střela mířila příliš vysoko.
56'
ze hřiště odchází André Almeida, přichází Javi Guerra.
55'
Pepelu bohužel schytal nepříjemnou facku od míče a potřebuje ošetřit.
54'
Araujo bojoval ve vápně o udržení míče a podařilo se mu vybojovat roh.
53'
Útočníci domácího celku si nepohlídal své postavení a jejich akce skončila kvůli odpískanému ofsajdu.
52'
Viera si mohl připsat gól, ovšem to by z otočky nesměl přestřelit bránu.
51'
Ramírez si opět neporadil s přihrávkou a poněkolikáté mu balon utekl do zámezí.
50'
Zákrok na Almeidy vypadal velmi tvrdě, ale podle rozhodčího byl čistý.
49'
Valles chvíli s rozehrávkou počkal, ale míč po jeho následném nákopu útočníci ztratili.
48'
Domácí se zbytečně zahnali téměř až ke své bráně, ale prozatím na míči zůstávají.
47'
První akce Valencie opět skončila nepřesností při zpracování míče.
46'
ze hřiště odchází Álvaro Lemos, přichází Julián Araujo.
46'
Druhý poločas začíná přibližně v 22:39.
První poločas příliš fotbalové krásy nepobral. Kromě pár centrů či rohů jsme viděli pouze jedno pořádné zakončení, které však lapil brankář Valles. V utkání jinak převládá hromada nepřesností a chyb už v předfinální fázi řešení situace. Doufejme, že nám toho oba týmy předvedou v druhém poločase mnohem více.
45+5'
45+4'
Míč z rohu byl dobře prodloužený, ale po souboji mířil pouze do autu.
45+3'
Centr Valencie byl odvrácen do zámezí a následovat bude rohový kop.
45+2'
Marmol risknul kreativní rozehru a namířil si to přesně mezi dva útočníky Valencie. A byl také úspěšný a přihrál do kraje zálohy, ovšem nikam to nevedlo a míč mířil opět dozadu.
45+1'
Gayá si tentokrát míč skvěle zpracoval a následně hledal Lópeze za obranou, ale přihrávce dal až příliš velký ráz.
44'
Na zadní tyči se ke střele dostal Munir, bohužel také nemířil přesně.
43'
Gayá obdržel přihrávku u autové čáry. Nedokázal ji zpracovat a těsně neodehrál míč před přejetím do autu.
42'
Viera si píchl míč před sebe a Correia byl v souboji pozdě, tudíž Vieru nešetrně fauloval, zatím však bez karty.
41'
Skvělý zákrok předvedl Valles, když zneškodnil Correiův pokus do pravé části brány.
40'
Pérez předvedl výbornou individuální akci a následně stříleným centrem hledal Dura, který však na balon opět nedosáhl.
39'
Correiovo přenesení hry na druhou stranu se nepovedlo. Jeho centr byl příliš přetažený.
38'
Valencia rozbíhá svůj útok zezadu a díky úspěšnému souboji po nákopu se posunula na útočnou třetinu hřiště.
37'
Ozkacar si přidržel jednoho z protihráčů, čehož si rozhodčí správně všiml a odpískal faul.
36'
Rozehrávka na krátko a následná kombinace ovoce nepřinesly, jelikož Correira míč odkopnul daleko od vápna.
35'
Cardona zrychlil svůj driblink a došel si pro faul. Las Palmas bude zahrávat zajímavou standardní situaci.
34'
Sandrovi se patička příliš nepovedla, jelikož zahrál přímo do autu.
33'
Následuje přestávka na osvěžení.
32'
Ošetření teď potřebuje Diego López.
31'
Mamardašvili skvěle přečetl nákop za obranu a rychlým výběhem tuto hrozbu vyřešil.
30'
Cardona se střetnul s Diakhabym, naštěstí se však nejedná o nic vážného a hra brzy opět pokračuje.
29'
Roh se ještě opakoval, avšak ani na dvakrát nebyl centr příliš přesný a Valencia tak Vallese nijak neohrozila.
28'
Gayá po kličce proniknul do vápna a chtěl přihrát před bránu, bohužel Suárez mu míč odkopnul do zámezí. Uvidíme rohový kop.
27'
Vypadalo to, že se Valencia rychlou kombinací do útoku, ale Duro akci velmi zpomalil a následně byl López faulován.
26'
Zajímavý centr mířil do pokutového území, ale Marmol skvěle pokryl Dura a nedovolil mu vystřelit.
25'
Kirian dostal přihrávku uprostřed vápna, ale lehce na míči uklouznul a do zakončení se tak nedostal.
24'
Průnik Loiodiceho byl zastaven, ovšem Sandro výborně četl hru a díky podpoře svého spoluhráče získal balon.
23'
ze hřiště odchází Daley Sinkgraven, přichází Sergi Cardona.
22'
Prozatím se hráči běželi občerstvit.
21'
Zdravotní problémy teď musí řešit Sinkgraven.
20'
Rohový kop hostujícího týmu byl zahrán přímo do rukou brankáře Mamardašviliho.
19'
Sandro si výborně v rychlosti vyměnil míč s jedním ze spoluhráčů a následně přihrál volnému Lemosovi. Jeho pokus mířil hodně nad bránu, ovšem s tečí.
18'
Duro vybíhal z ofsajdu a akce Valencie tak musela být přerušena.
17'
Correia napadal Vallese, který nakonec situaci musel řešit odkopem, ale našel pouze hráče Valencie.
16'
Almeida si výborně počkal na nákop za obranu, zpracoval si míč a přízemní střelou otestoval Vallese, ten však prozatím drží čisté konto.
15'
Ramírez skvěle navedl míč až do vápna a servíroval ho před bránu. Míč se odrazil od jednoho z obránců Valencie, ale na vápně nikdo nečekal, tudíž jsme zakončení neviděli.
14'
Sandro Ramírez velmi dobře pronikal mezi třemi hráči, ovšem právě ten třetí obránce mu míč včas odkopl. Následovat bude roh.
12'
Kirianovo zrychlení hry na jeden dotek bylo zahráno špatně, jelikož míč kopl příliš daleko od svého posledního spoluhráče.
11'
Vierův centr ze strany hřiště byl velmi nepovedený.
10'
Viera pokazil přihrávku a zbytečně ztratil míč, ovšem po chvíli jsou na míči opět hosté.
9'
Las Palmas opět rozjíždí svůj útok pomaleji a kombinují především stopeři.
8'
Almeida parádně získal míč a nasadil Suárezovi "housle", ale dál přes obránce neprošel.
7'
Gayá připravil do vápna skvělý střílený centr. Zadní tyč zavíral Almeida, bohužel jeho pokus mířil nad bránu.
6'
Velmi zajímavou nabídku vytvořil pro útočníky Pérez, ale Suarez byl ve vzduchu tím lepším a odhlavičkoval míč daleko od brány.
5'
Souboj u postranní čáry vyhrál Correia a Valencia tak získává autové vhazování.
4'
Las Palmas déle tráví čas ve své obranné části a hráči si nahrávají ze strany na stranu.
3'
Almeida u lajny nepěkně dohrál Sandra a rozhodčí mu okamžitě šel vysvětlit, že tyto zákroky dále nebude tolerovat.
2'
López zatlačil na rozehrávku Lemose a dostal se za obranu, ale jeho centr nebyl přesný a míč získává Las Palmas.
1'
Hráči už jsou na travnaté ploše a zápas brzy začne.

Valencia CF: Mamardašvili – Correia, Özkaçar, Paulista, Gayà (C) – F. Pérez, Diakhaby, Pepelu, Di. López – Almeida, Duro.
Náhradníci: Doménech, Rivero – Foulquier, H. González, Gozalbez, Guerra, Guillamón, Mosquera, Tarrega, Tejón, J. Vázquez.
Trenér: Rubén Baraja Vegas

UD Las Palmas: Valles – Lemos, Á. Suárez, Mármol, Sinkgraven – Viera (C), J. Muñoz, K. Rodríguez, Loiodice, al-Haddádí – S. Ramírez.
Náhradníci: Escandell – Araujo, S. Cardona, M. Cardona, Coco, Curbelo, I. González, C. Herrera, Herzog, Mfulu, Pejiño, B. Ramírez.
Trenér: Francisco Javier García Pimienta

Rozhodčí: Iglesias – Bueno, Pérez de Mendiola.
Valencia by měla být v tomto utkání favoritem. V posledních deseti vzájemných utkáních má však lepší bilanci Las Palmas, které se z vítězství radovalo čtyřikrát. Valencia dokázala zvítězit třikrát, nerozhodného stavu se pak diváci dočkali také třikrát.
UD Las Palmas

Ani Las Palmas nevyšlo v prvním zápase bodově na prázdno. Na domácím hřišti hostilo Mallorcu, se kterou se o body rozdělilo po remíze 1:1. Do vedení šel domácí tým zásluhou proměněné penalty kapitána Viery. Na druhé straně mohl srovnat kosovský střelec Muriqi, ten však penaltu neproměnil. Ke srovnání došlo až v 70. minutě, kdy Mallorca udeřila z rohového kopu. Las Palmas udělalo pár přestupů, především aby bylo konkurenceschopnější. Za zmínku stojí dobře známý marocký útočník Munir El Haddadi, který v minulosti působil v Seville či Barceloně. Obranu přišel z Bayeru Leverkusen posílit Daley Sinkgraven.
Valencia CF

Kádr Valencie se přes léto příliš neobměnil a nepřišly žádné posily, po kterých trenér Baraja stále zatím jen touží. Přál by si především větší kvalitu v útoku či na křídlech, ovšem i přesto dokázal se svým týmem zahájit sezónu výhrou v úvodním střetnutí. Valencia vyhrála ve vyrovnaném utkání na hřišti Sevilly 1:2 poté, co vítěznou branku zápasu vstřelil dvacetiletý odchovanec Javi Guerra v 88. minutě. K závěrečnému tlaku přispěla i červená karta na straně Sevilly.
Stejně jako minulý týden odehraje Valencia svůj zápas už v pátek. Tentokrát na domácím pažitu přivítá navrátilce do ligy Las Palmas, se kterým se utká poprvé od ledna 2018.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.