La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Sevilla - 17. února 2024   21:00

0:0
(0:0)
Valencia
Mamardašvili – Foulquier, C. Mosquera, Diakhaby, Gayà – F. Pérez (72. Guerra), Pepelu, Guillamón (86. Marí), Canós (64. P. González) – Jaremčuk (72. J. Vázquez), Duro.
Doménech, Rivero – Amalláh, Gąsiorowski, H. González, Gozálbez, Iranzo, Özkacar.
Grado
Estadio de Mestalla (Valencia)
Sevilla
Nyland – Badé, S. Ramos, Salas – Navas (90+4. J. Sánchez), D. Sow (70. Suso), Soumaré, Ó. Torres (90+4. Medžbrí), Acuña (46. Pedrosa) – en-Nesírí, Is. Romero (86. Véliz).
Dmitrović, Flores – Benavides, Idumbo, Januzaj, Jordán, Sintes.

Je tu konec zápasu 25. kola španělské LaLigy mezi Valencií a Sevillou. Hosté očividně přijeli pro bod a ten si také odvážejí. Je potřeba konstatovat, že jsme sledovali nehezké utkání s minimem šancí. Především hosté nechtěli prakticky opouštět vlastní polovinu a za celý zápas zaznamenali pouze jedinou přímou střelu na bránu. Tou byl slaboučký pokus útočníka Aleja Vélize z 92. minutě hry.
90+4'
90+4'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Hannibal Medžbrí,
ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Juanlu Sánchez.
90+2'
Po centru do vápna Valencie hlavičkoval opět Alejo Véliz, dokonce z toho bylo pravděpodobně první zakončení hostů mezi tři tyče, gólman Giorgi Mamardašvili ale neměl sebemenší problém.
90+1'
Hugo Duro chtěl nyní přímý kop, po zákroku Soumarého se ale nepíská.
90'
Pepelu poslal do vápna centr, který odhlavičkoval Ramos.
90'
Sergio Ramos odvrátil balon na další rohový kop pro domácí celek.
89'
Zápas spěje rychle ke svému konci. Domácí to ještě zkoušejí a chtějí si vytvořit závěrečný nápor.
87'
Hosté zaznamenali první střelecký pokus, i když se tedy jednalo o střelu mimo tři tyče. Po standardce se o zakončení postaral hlavičkující Véliz, balon ale poslal těsně vedle levé tyče.
86'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Hugo Guillamón, přichází Alberto Marí.
86'
ze hřiště odchází Isaac Romero, přichází Alejo Véliz.
84'
Centr do vápna posílal Gayá. Míč se odrazil k Peteru Gonzálezovi, jehož pohotová střela prolétla těsně vedle tyče!
83'
Romero se dopustil hned vedle vlastního vápna faulu a bude z toho přímý kop.
81'
Po dlouhém autu do vápna Valencie prodlužoval balon za sebe Salas, míč ale odkopl dobře postavený Jesus Vázquez.
79'
Následný centr do pokutového území skončil přímo v rukavicích Nylanda.
78'
Loïc Badé za faul u postranní čáry vyfasoval první žlutou kartu v zápase.
76'
Javier Guerra poslal balon na paty svého kapitána Josého Gayi. U míče budou hosté, kteří budou vhazovat.
75'
Do konce zápasu chybí něco přes čtvrt hodiny a je až neuvěřitelné, že hosté nezaznamenali ani jeden jediný střelecký pokus.
74'
Pepelu posílal balon na přední tyč, kam si nabíhal střídající Javier Guerra. Ten se ale k hlavičce nedostal.
74'
Další rohový kop pro domácí celek.
72'
ze hřiště odchází Roman Jaremčuk, přichází Jesus Vázquez,
ze hřiště odchází Francisco Pérez, přichází Javier Guerra.
70'
ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází Suso.
70'
Pepelův rohový kop v pohodě odhlavičkoval Sergio Ramos.
69'
Valencia bude teď kopat pátý rohový kop v dnešním zápase.
67'
Hosté si tak dlouho hráli s balonem ve středu hřiště, až se o něj sami připravili.
65'
Francisco Pérez chtěl na pravé straně hřiště obejít Sergia Ramose, to se mu ale nepovedlo.
64'
ze hřiště odchází Sergi Canós, přichází Peter González.
63'
Francisco Pérez chtěl centrovat do vápna Sevilly, jenže balon zamířil do zámezí.
62'
Domácí jsou opět u míče a snaží se tlačit do vápna soupeře.
60'
Adria Pedrosa centroval do vápna na levou stranu na Salase, který vracel balon do ohně. Tam byl ale připravený Giorgi Mamardašvili.
59'
Cristhian Mosquera pálil zpoza vápna, míč ale poslal jen nad bránu.
58'
Boubakary Soumaré zůstal s bolestivou grimasou ležet na trávníku. Po souboji s Hugem Durem bude ale v pořádku.
57'
Domácí vidí, že musí napadat rozehrávku soupeře. Protože pokud by jí nenapadali, tak hráči Sevilly by jen na vlastní polovině přehrávali balon z levé strany na pravou.
55'
Hosté ve druhém poločase jen brání. Prakticky se nedostávají k vápnu soupeře.
53'
Domácí Pepelu kopal další rohový kop, centr do vápna ale schoval do rukavic gólman Nyland.
51'
Dobrý pas za obranu dostal nyní Roman Jaremčuk, svůj únik po křídle zakončil střelou do hrudě brankáře Nylanda.
51'
Domácí ve druhém poločase působí živějším dojmem. Mají balon častěji ve své moci.
49'
Balon ale prolétl k José Gayovi, který také hned centroval do vápna hostujícího celku. Tam se již k hlavičce dostal Hugo Duro, míč ale poslal těsně mimo.
49'
Pepelu poslal dobrý centr do vápna, jenže nikdo ze spoluhráčů nezakončil.
47'
Sergi Canós se dostal do velmi dobré střelecké pozice. Zamířil sice dobře k tyči, ale gólman Ørjan Nyland byl ale pozorný.
46'
ze hřiště odchází Marcos Acuña, přichází Adria Pedrosa.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
Máme za sebou první poločas zápasu mezi Valencií a Sevillou. Sledovali jsme velmi průměrné utkání bez větších šancí. Domácí mají o něco více ze hry, ale ani oni se do šancí nedostávali. Můžeme jen doufat, že druhá půle přinese zajímavější podívanou.
45+1'
45'
José Gayà předvedl u postranní čáry skluz, po kterém byl odpískaný domácímu kapitánovi faul.
45'
Již se rozeběhla poslední minuta normální hrací doby první půle. U balonu jsou stále domácí.
43'
Domácí jsou v závěru poločasu více na balonu, stále tomu ale chybí jakékoliv zakončení.
42'
Domácí fanoušci i hráči se nyní hodně zlobí. V souboji dvou hráčů s dvacítkou na zádech Isaac Romero tvrdě srazil Dimitriho Foulquiera, pokutový kop se ale ani po přezkoumání VARem nepíská.
41'
Roman Jaremčuk posílal z pravé strany střílený centr do vápna soupeře, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.
38'
Júsuf en-Nesírí po souboji u lajny zůstal na trávníku. Byl to ale právě on, kdo fauloval a rozehrávat budou domácí.
37'
Ve vápně Sevilly padl k zemi Hugo Duro, penalta pro domácí to ale nebude.
36'
Hosté stále hledají v letošní sezoně zcela ztracenou pohodu. Jejich útočné snažení je naprosto bezzubé a k ničemu nevede.
34'
Marcos Acuña poslal do vápna centrovaný balon, který ale nakonec nebezpečný nebyl.
33'
Hosté budou mít nyní možnost v podobě rohového kopu.
31'
Domácím se stále nedaří vytvořit si nějaké trvalejší tlak.
29'
Máme za sebou přibližně třetinu zápasu. Skóre zápasu je bezbrankové 0:0.
27'
U postranní čáry byl faulovaný hostující Óliver Torres, míč budou mít fotbalisté Sevilly.
26'
Sledujeme hlavně boj o každý metr hřiště. Ani jedno z mužstev rozhodně nemá převahu.
24'
Po faulu Salase budou u balonu znovu domácí.
23'
José Gayà byl teď během další kombinace domácích v ofsajdu. Je pískáno a balon mají hosté.
21'
Hráči Valencie jsou nadále o něco aktivnější, také hosté ale zatím ukazují, že chtějí hrát dopředu.
19'
José Gayà poslal do vápna velmi dobrý centr, po kterém se tlačil do zakončení Roman Jaremčuk. Gólman Ørjan Nyland ale velmi dobře situaci ustál a míč Jaremčukovi vzal.
17'
Hráči Valencie obehrávají balon z levé strany na pravou. Jen těžko hledají skulinku ve zformované defenzivě Sevilly.
15'
Hosté vždy po zisku míče hrají velmi opatrně a rozhodně se nikam bezhlavě neženou. Je na nich vidět, že nejsou v top rozpoložení.
13'
Óliver Torres teď nestihl míč na hrací ploše a následovat bude odkop od domácí brány.
11'
Nakonec se nikdo nenechal ošetřovat, pokračuje se ve hře.
11'
José Gayà a Jesús Navas se srazili v ostrém souboji. Oba zůstali na trávníku. Hůře to teď vypadá s Gayou.
10'
Jen o malou chvilku později zahrál rukou ve vlastním vápně i Cristhian Mosquera, penalta z toho ale není.
9'
Giorgi Mamardašvili teď na hranici vlastního vápna zahrál neohrabaně rukou a může být rád, že míč nezasáhl horní končetinou i mimo vápno.
7'
Hosté se po zisku balonu nikam moc neženou. Kombinují dlouze na vlastní polovině a očividně vyčkávají.
5'
Boubakary Soumaré fauloval a balon budou mít nadále domácí fotbalisté.
4'
Sergi Canós zkusil štěstí z poměrně velké dálky. Střela přes Sergia Ramose mířila patrně vedle tyče, přesto jí hostující gólman raději lapil do rukavic.
3'
Domácí fotbalisté jsou zatím lepší. Více drží balon a poměrně snadno se dostávají k vápnu soupeře.
1'
První střelu zápasu zaznamenal hned po půl minutě hry Francisco Pérez, míč ale poslal nad bránu.
1'

Valencia CF: Mamardašvili – Foulquier, C. Mosquera, Diakhaby, Gayà – F. Pérez, Pepelu, Guillamón, Canós – Jaremčuk, Duro.
Náhradníci: Doménech, Rivero – Amalláh, Gąsiorowski, H. González, P. González, Gozálbez, Guerra, Iranzo, Marí, Özkacar, J. Vázquez.
Trenér: Rubén Baraja

Sevilla FC: Nyland – Badé, S. Ramos, Salas – Navas, D. Sow, Soumaré, Ó. Torres, Acuña – en-Nesírí, Is. Romero.
Náhradníci: Dmitrović, Flores – Benavides, Idumbo, Januzaj, Jordán, Medžbrí, Pedrosa, J. Sánchez, Suso, Véliz, Sintes.
Trenér: Quique Flores

Rozhodčí: Grado.
Valencia je na tom ve španělské lize o poznání lépe než její dnešní soupeř. V dosavadním průběhu sezony uhrála velmi slušných pětatřicet bodů a díky tomu je aktuálně na devátém místě tabulky. Z posledních pěti ligových zápasů uhrála velmi dobrých devět bodů za tři výhry a dvě prohry. Dvě zmiňované prohry si připsala na hřištích soupeřů, když nestačila na Atlético Madrid a Las Palmas – oba zápasy na hřištích soupeřů prohrála 0:2.
Fotbalisté Sevilly neprožívají dobrou sezonu. Ve skupinové fázi Ligy mistrů uhrála pouhé dva body a neslavné je také její působení ve španělské lize. Sevilla z dosavadních 24 zápasů uhrála pouhých 23 bodů, a to jí řadí právě až na patnácté místo tabulky. V posledních týdnech se ale dost možná blýskalo na lepší časy, když Sevilla dokázala z posledních dvou zápasů získat šest bodů za výhru na hřišti Vallecana 2:1 a následně také za vítězství nad Atléticem Madrid 1:0.
Hezký sobotní večer všem fanouškům španělské LaLigy. V rámci tohoto přenosu budeme sledovat utkání 25. kola mezi domácí Valencií a hostující Sevillou. Před sezonou by asi málokdo předpokládal, že v tomto konkrétním zápase bude při pohledu na tabulku devátá Valencie favoritem zápasu. Realitou ale je, že Sevilla se v tuto chvíli nachází až na patnácté příčce pouhých šest bodů od sestupových příček. Právě těchto šest bodů přitom Valencie uhrála v posledních dvou ligových zápasech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.