La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Real - 18. února 2024   14:00

Vallecano
27' de Tomás
1:1
(1:1)
Real
3' Joselu  (Valverde)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, A. Hernández, Lejeune, Espino – Palazón (56. De Frutos), U. López (64. K. Pérez), Valentín (C), Á. García (81. Camello) – de Tomás (81. Falcao), Trejo (64. Crespo).
Cárdenas – Bebé, Ciss, Mumin, M. Pascual, J. Pozo, Rațiu.
Muñiz – Fernández, Blanco
Estadio de Vallecas (Madrid)
14 354 diváků
Real
Lunin – L. Vázquez (75. Carvajal), N. Fernández (C), Tchouaméni, F. García – Valverde, Modrić (87. Güler), Camavinga (70. Kroos) – B. Díaz (70. Rodrygo) – Joselu, Vinícius Júnior.
Arrizabalaga, Piňeiro – Ceballos, Ramón.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na pčtenou!
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 1:4. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 17:7.
Madridské derby v rámci 25. kola mezi domácím Rayem Vallecanem a hostujícím Realem Madrid končí za vyrovnaného stavu 1:1.
První půle nabídla několik zajímavých akcí, hned tu první gólově zakončil Joselu, který využil rychlého brejku a přesné přihrávky Valverdeho. Španělský útočník pak vsítil i druhou branku, ta ale nebyla uznána kvůli tomu, že Vázquez centroval ze zámezí. Důležitá situace se pak udála asi po pětadvaceti minutách hry, když nastřelil Trejo ruku bránícímu Camavingovi a po intervenci VARu z byla penalta pro Vallecano na světě. Míč si vzal Raúl de Tomás a bezpečně proměnil. Vedení mohl vrátit Bílému baletu Valverde, ale z voleje trefil jen brankovou konstrukci.
Ve druhé půli tempo hry trochu opadlo a neviděli jsme tolik šancí. Za zmínku nicméně stojí chyba Tchouameniho hned ze začátku poločasu, kdy míč získal García, ale francouzský zadák Realu se dokázal do souboje vrátit a střelu ztečovat na roh. V 80. minutě pak měl dobrou šanci i střídající Toni Kroos, ale ze standardky si na Dimitrievského nepřišel. Závěrečnou snahu hostů o vyrovnání trochu zkomplikoval Dani Carvajal, který si nechal dát zbytečné dvě žluté karty a hřiště opustil předběžně. I bez něj Real znovu už skórovat nedokázal a oba týmy se tak rozešly za remízového výsledku 1:1.
90+8'
90+7'
Pronikajicího Viníciuse zastavil za cenu faulu Crespo, Real má možná poslední příležitost.
90+7'
Kike Pérez hezkou přihrávkou hledal De Frutose, kterému však chybělo pro centimetrů k převzetí přihrávky.
90+6'
Viníciusův centr hledal Joselua, ten však na míč nedosáhl.
90+5'
Dani Carvajal úplně zbytečně udeřil u rohového praporku Kikeho Péreze a oslabuje svůj tým. Dostává totiž druhou žlutou, a logicky tak i červenou.
90+4'
Dlouhý nákop našel Carvajala, který si balon zpracoval a vystřelil, gólman Dimitrievski ale předvedl jistý zákrok.
90+4'
Falcao ve spolupráci s Camellem se ještě snažili udržet balon na útočné polovině, avšak dlouho to nedokázali. Real rozehrává.
90+3'
Za následné protesty vidí žlutou kartu Dani Carvajal.
90+2'
Arda Güler dotáhl balon kolem Espina po pravé straně, avšak rohový kop nevybojoval.
90+1'
Rayo v druhém poločase velmi dobře brání a nepouští Real do zakončení.
90'
Do rychlého brejku mířili domácí, ale Kike Pérez se kolem Carvajala neprobil.
90'
Bílý balet znovu zatlačil na soupeře, Florian Lejeune raději odehrál balon do zámezí.
89'
Kike Pérez raději pozdržel Kroose faulem, Real tak nemohl jít do rychlého brejku.
89'
Alfonsa Espina osvobozuje až hvizd hlavního rozhodčího, obrana Vallecana si může na chvíli oddechnout.
88'
Real rozehrává na začátku 88. minuty na vlastní polovině, avšak ještě můžeme očekávat tlak hostů.
87'
Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Arda Güler.
86'
Obrana Realu si však s centry do pokutového území poradila, Rayo bude rozehrávat od svého brankáře.
85'
Pérezův centr lehce tečoval Tchouameni na roh pro domácí fotbalisty.
84'
Pronikající Rodrygo byl poslán v pokutovém území Vallecana k zemi, penalta se ale zatím nepíská.
84'
De Frutos si pomohl ve středu hřiště proti Kroosovi faulem, rozhodčí Muñiz píská.
83'
Odkop brankáře domácího celku odvrací do autu Nacho Fernández, Vallecano bude vhazovat.
82'
Druhý centr Kroose ale tak přesný nebyl a domácí obrana si poradila.
81'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Raúl de Tomás, přichází Radamel Falcao,
ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Sergio Camello.
81'
Žluté karty vidí za zdržování hry domácí fotbalisté Álvaro García a Raúl de Tomás, kterým trval příliš dlouho odchod ze hřiště.
81'
Z rohu hosté nezahrozili, ale celá situace se bude opakovat.
80'
Toni Kroos to zkusil přímo na bránu, jeho hezkou ránu ale vyrazil brankář Dimitrievski na roh!
79'
Další akce Realu už byla úspěšnější, neboť pronikajícího Modriće zastavil až faulem Miguel Crespo.
79'
Valverde prodloužil Carvajalův centr za sebe, tam ale byli jen obránci Raya.
78'
Raúl de Tomás se teď snažil až příliš dostat k míči a přitom fauloval hostujícího Garcíu.
77'
Viníciusova hezká přihrávka měla najít Frana Garcíu, španělský obránce ale míč na hrací ploše nestihl.
76'
V druhé půli hra trochu opadla, víceméně po celou dobu sledujeme u balonu Real, který se snaží vstřelit vítěznou branku.
75'
ze hřiště odchází Lucas Vázquez, přichází Dani Carvajal.
75'
Fran García se ani tentokrát přes levou stranu nedostal, další odkop pro Dimitrievského.
73'
Crespova přihrávka hledala nabíhajícího Garcíu, avšak dobře zasáhl Francouz Tchouameni.
72'
Fran García už centroval ze zázemí, odkopávat se bude od branky makedonského brankáře Dimitrievského.
72'
Tentokrát však nebyl přesný se svým nákopem ani druhý gólman Lunin.
71'
Nákop brankáře domácího celku skončil jen u kopaček Tchouameniho.
70'
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Rodrygo,
ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Toni Kroos.
70'
Kike Pérez vybojoval proti Vázquezovi u rohového praporku autové vhazování.
69'
Nákop brankáře Dimitrievského prodloužil Fran García do autu, Vallecano může vhazovat.
68'
Na Modrićův centr si ale naskočil Aridane Hernández a míč odehrál do bezpečí.
67'
Florian Lejeune dokázal ubránit u postranní čáry Viníciuse, Real ale bude kopat roh.
66'
Po ubráněné akci Raya mířil do útoku Lucas Vázquez, který skvěle obešel mezi dvěma hráči domácího celku a nechal se faulovat.
65'
Na hřišti se teď přiostřuje, dalším nedovolený zákrokem se prezentoval Brahim Díaz, který poslal na trávník Valentína.
64'
ze hřiště odchází Unai López, přichází Kike Pérez,
ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Miguel Crespo.
61'
Žlutou kartu za nesportovní chování dostal hostující Eduardo Camavinga.
61'
Centr Brahima Díaze jen proletěl šestnáctkou Vallecana. V pokutovém území přitom upadl Vinícius, ale na penaltu je tohle málo.
61'
Real zůstal i kvůli váhání domácího obránce, kterého rychle obral Vázquez, u míče, ale branku Raya neohrozil.
60'
Hlavní rozhodčí Alejandro Muñiz teď odpískal nedovolený zákrok Trejovi, Real má k dispozici standardku.
59'
Brahim Díaz se skvěle otočil kolem obránce a vybídl ke střele Joselua, proti kterému dobře zasáhl gólman Dimitrievski.
57'
Federico Valverde sice na chvíli přerušil kombinaci domácích, avšak balon pro Los Blancos nezískal.
56'
ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Jorge De Frutos.
56'
Nějaké zdravotní problémy teď má i Isi Palazón a ukazuje, že nebude moci pokračovat ve hře.
55'
Viníciusovi míč od kopaček odskočil, do útoku může zase domácí tým.
54'
Kapitán Vallecana Valentín se teď dostal do drobného konfliktu s Viníciusem, celou situaci musí uklidňovat hlavní rozhodčí.
54'
Nepřesnou rozehrávkou se teď prezentoval Aurélien Tchouaméni, kterému vstup do druhého poločasu moc nevyšel.
53'
Dnešní utkání sleduje 14 354 diváků.
52'
Na centr ze značky rohového kopu si naskočil Tchouameni, svou hlavičkou ale umístil vysoko nad horní tyč.
51'
Camavinga velmi dobře potáhl balon po pravé straně a poté jej přihrál Díazovi, jeho střelu přizvednul obránce na rohový kop.
51'
Brahim Díaz se snažil najít nabíhajícího Valverdeho, přihrávka však byla zblokována.
50'
A s Álvarem Garcíou to nevypadá příliš dobře, a tak doufejme, že bude moci pokračovat v zápase.
48'
V současné chvíli se nehraje, neboť na trávníku zůstal ležet Álvaro García.
48'
Z rohového kopu domácí branku Lunina neohrozili.
47'
Tchouameni vyrobil v roli posledního obrovskou hrubku, a to když ztratil míč a daroval jej Garcíovi, francouzský fotbalista však vzápětí svou chybu alespoň částečně napravil, když střelu domácího záložníka ztečoval na roh.
46'
Úvodního výkopu druhé půle se ujal domácí útočník Raúl de Tomás, který v 27. minutě zařídil vyrovnání na 1:1.
46'
Po první půli je stav v madridském derby mezi Rayem Vallecanem a Realem Madrid nerozhodný 1:1.
Hosty poslal do vedení útočník Joselu, který zakončil rychlou akci svého týmu po přihrávce Valverdeho. Rozhodčí jako první branku neuznali, ale po vstupu videorozhodčího gól platil – 1:0. Ve 24. minutě pak poprvé vážněji zaútočilo i Rayo, po přihrávce Espina zakončoval Óscar Trejo, ale trefil jen ruku Camavingy. Nicméně po dalším vstupu VARu z toho byla penalta pro Vallecano, kterou bezpečně proměnil Raúl de Tomás. O deset minut později pak mohl vrátit vedení hostům Valverde, orazítkoval ale jen tyčku. A když zajímavě rozjetou akci v páté minutě nastavení ukončil poločasovým hvizdem sudí Muñiz, odcházely oba celky do kabin za vyrovnaného stavu.
45+5'
45+5'
Sudí Muñiz teď zastavil poločasovým hvizdem zajímavě rozjetou akci Vallecana, což se samozřejmě nelíbí domácím fanouškům.
45+4'
Už to vypadalo, že poběží Vinícius směrem k brance Dimitrievského když vtom zatáhl za záchrannou brzdu obránce Iván Balliu a brazilského fotbalistu fauloval. I tady zasloužená žlutá karta.
45+3'
Espino se k balonu přes Vázqueze nedostal, a tak alespoň španělského fotbalistu Realu Madrid fauloval.
45+2'
Vinícius Junior si pomohl proti Balliovi zákrokem za hranicí pravidel, sudí Muñiz píská brazilskému křídelníkovi faul.
45+1'
První žlutou kartu zápasu vidí Isi Palazón, který nejprve ztratil míč a poté z frustrace zezadu poslal na zem Modriće. Karetní napomenutí je zde na místě.
45'
Fran García prohrál souboj s Balliem u rohového praporku, odkopávat tak bude brankář Stole Dimitrievski.
44'
Rayo dnes hrozí hlavně po levé straně, další šanci mohl mít znovu aktivní Álvaro García, ale znovu si nepohlídal ofsajd.
43'
Garcíovo nepříjemné zakončení mířilo na přední tyč, brankář Lunin však balon vyrazil na další rohový kop.
42'
Vallecano bude moci pokračovat autovým vhazováním.
41'
Trejův ostrý zákrok na Camavingu se zatím obešel bez žluté karty, uvidíme, jestli tomu bude jinak po přerušení.
40'
Na hezký Modrićův centr si naskakoval Joselu, míč však netrefil a ten propadl až k Nachovi, který byl v ofsajdu.
39'
Modrićovu přihrávku zblokoval stoper Lejeune, uvidíme další rohový kop pro Los Blancos.
39'
Iván Balliu si nepohlídal ofsajdové postavení a byl nachytán pomezním sudí v postavení mimo hru.
38'
Přihrávka na nabíhajícího Treja byla až příliš dlouhá, a tak se k balonu dostal rychleji kapitán Realu Nacho.
36'
Bílý balet už se trochu otřepal z vyrovnávací branky a hraje v posledních minutách více na balonu.
35'
Do odraženého balonu se po rohu opřel Federico Valverde, svým přesným zakončením však orazítkoval jen tyč Dimitrievského branky!
35'
Modrićovu přihrávku šikovně pustil za sebe Valverde, míč se dostal k Vázquezovi, který centroval, jeho pobídka ale byla sražena na roh.
34'
Další centr Álvara Garcíi byl ztečován příhodně do rukavic gólmana Lunina.
33'
Přímo z rohu se hosté neprosadili, o pár okamžiků později už ale musel brankář Dimitrievski zasahovat.
32'
Po odmlce znovu zahrozil i Real, Vinícius povedl balon až k šestnáctce a chtěl nacentrovat, stoper Aridane Hernández se jeho pobídku srazil na roh.
32'
Rayo po vstřelené brance výrazně ožilo, další akci vedl García, bude se pokračovat autem.
31'
Vallecano ale zůstalo u balonu a ke střele se dostal de Tomás, brankář Realu si ale s jeho pokusem bez problémů poradil.
30'
Lópezův centr nebyl špatný, ale brankář Lunin jej dobře přizvedl konečky prstů.
29'
Centr Garcíi z rohu hrací plochy odvrací mimo šestnáctku Nacho. Po další akci nejlepšího střelce Raya ale uvidíme rohový kop.
27'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Zničehonic je vyrovnáno! K penaltě se postavil RAÚL DE TOMÁS a svým zakončením do středu branky nedal gólmanovi Luninovi šanci. Ten si totiž vybral levou stranu ze svého pohledu.
26'
Je to penalta pro Vallecano!
25'
A sufí Alejandro Muñiz půjde celou situaci překontrolovat k obrazovce.
24'
García prostrčil balon na Espina, který protáhl krok a byl míče dříve než obránce hostů, následná přihrávka mířila na Treja, jeho pokus ale zblokoval konečky prstů Camavinga na roh. V současné chvíli probíhá komunikace s VARem.
24'
Brankář hostů Lunin pod tlakem odkopl míč jen do zámezí.
23'
Espino si pomohl v souboji na půlicí čáře faulem, Real zůstane u balonu.
21'
Další Isiho nákop už tak přesný nebyl a k balonu se dostávají zase Los Blancos.
20'
Domácí teď byli přinuceni rozehrávat pod velkým tlakem, Isi Palazón ale celou situaci vyřešil s nadhledem a přesně rozehrál.
19'
Domácí dostali balon podruhé do sítě, branka však nebude platit, neboť centrující Vázquez neudržel míč na hrací ploše a centroval už ze zámezí. Joselu si tak na další gól bude muset počkat.
18'
Fran García sice nebyl rychlejší v souboji než Balliu, ale zadák Raya odkopl balon jen na roh.
17'
Aurélien Tchouaméni poslán na trávník Raúlem de Tomásem, hosté budou rozehrávat na polovině hřiště.
16'
Espino si troufl na rychlostní souboj s Vázquezem, ve kterém byl rychlejší a španělský bek Realu si pomohl zákrokem na hraní pravidel, sudí Muñiz však zůstal klidný.
15'
Vallecano na chvíli získalo balon, ale Valverde svou chybu napravil a vybojoval míč zpátky.
14'
Valverdeho hezký centr našel Joselua, který ještě míč sklepával před sebe, tam však nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
13'
Na druhé straně zase zahrozil krajní obránce Fran García, po jeho sraženém centru uvidíme rohový kop.
12'
Do pokutového území Realu teď centroval García, všechno napětí však bylo zbytečné, neboť si španělský křídelník nepohlídal ofsajdové postavení.
11'
Domácí kapitán Valentín si teď troufl mezi tři hráče hostů, celou situaci ale zvládl velmi dobře.
10'
Real vstoupil do utkání velmi dobře, další akci vedl po pravé straně Díaz, následně se ke střele dostal Vinícius, ale trefil jen blokujícího obránce.
9'
Valverdeho další centr do šestnáctky DImitrievského tentokrát problémy nenadělal.
8'
Na druhé straně nemůže zaútočit Vallecano, neboť si Raúl de Tomás nepohlídal ofsajdové postavení.
7'
Vallecano se snažilo zaútočit po pravé straně, míč se ale rychle zmocnil zase Real a Vinícius zamířil do šestnáctky, ale kolem Balliua se nedostal.
6'
S dalším útokem po pravé straně hosté neuspěli, vhazovat bude Rayo.
3'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení! Nejprve zachybovala obrana Realu, která nabídla balon de Tomasovi, ten však nezakončil. Následně zamířil do rychlého brejku Bílý balet, Federico Valverde potáhl balon až k šestnáctce a přizemní přihrávkou našel JOSELUA, který ve skluzu překonal DImitrievského. Sudí Muñiz nejprve branku kvůli ofsajdu neuznal, po intervenci VARu však gól platí.
3'
Dlouho ale domácí u míče nevydrželi, neboť si před chvílí zmiňovaný Trejo pomohl faulem proti Camavingovi.
2'
Tentokrát však už Viníciusovi průnik po levé straně nevyšel, po ztrátě míče navíc poslal na zem Treja.
2'
Modrićův centr nesměřoval do špatného prostoru, ale obrana domácího celku si poradila.
1'
A hned v první minutě uvidíme rohový kop, který vybojoval po své akci Vinícius Junior.
1'
Úvodního výkopu se ujal hostující záložník Luka Modrić, madridské derby v rámci 25. kola začíná.
1'
Na stadionu Raya Vallecana dnes panují velmi dobré podmínky, kromě příjemné teploty kolem třinácti stupňů svítí na hrací plochu také sluníčko.
Real Madrid určitě nečeká jednoduchá prověrka, neboť při poslední návštěvě Los Blancos na Estadiu de Vallecas došlo k překvapivé výhře domácích 3:2. A poslední vzájemný duel na Estadiu Santiago Bernábeu dopadl bezbrankovou remízou.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, A. Hernández, Lejeune, Espino – Palazón, U. López, Valentín (C), Á. García – de Tomás, Trejo.
Náhradníci: Cárdenas – Bebé, Camello, Ciss, Crespo, De Frutos, Falcao, Mumin, M. Pascual, J. Pozo, Rațiu, K. Pérez.
Trenér: Ínigo Pérez

Real Madrid: Lunin – L. Vázquez, N. Fernández (C), Tchouaméni, F. García – Valverde, Modrić, Camavinga – B. Díaz – Joselu, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Arrizabalaga, Piňeiro – Carvajal, Ceballos, Güler, Kroos, Ramón, Rodrygo.
Trenér: Carlo Ancelotti

Rozhodčí: Muñiz – Fernández, Blanco.
Real Madrid
Tento klub, který také pochází z hlavního španělského města, byl založen už v roce 1902. Od té doby se stal Bílý balet hned pětatřicetkrát králem celé španělské ligy. A v letošním ročníku zatím svou historickou bilanci královský klub jenom potvrzuje, neboť po 24 zápasech vede celou tabulku se náskokem pěti bodů na druhou Gironu. Celkově nasbírali svěřenci kouče Ancelottiho už 61 bodů.
Ani forma z posledních týdnů není vůbec špatná. Real kromě skvělých výkonů v LaLize pokračuje i v Lize mistrů, kde už odehrál první zápas osmifinále pro Lipsku, po kterém půjde do odvety s náskokem jedné branky. Mimochodem, poslední a zatím letos jediná prohra (nepočítáme-li porážku od Atlética ve osmifinále poháru) se datuje do konce září, kdy Real v derby nestačil na Atlety.
Poslední utkání odehrál Bílý balet na domácí půdě proti druhé Gironě, která platí za překvapení celého ročníku. Real se ale nezalekl formy soupeře a už v šesté minutě se dostal do vedení, když se prosadil Vinícius Junior. Do poločasového hvizdu přidal druhý gól utkání nejlepší střelec celé soutěže Jude Bellingham. Anglický záložník přidal do pauze ještě jednu branku, pak se ale zranil a musel střídat. V 61. minutě to pak bylo už o čtyři góly, když zvýšil vedení královského klubu Rodrygo. Závěrečnou tečku za jasným vítězstvím mohl ještě útočník Joselu, ale nabídnutou penaltou pohrdl. Real to však mrzet nemuselo, neboť porazil Gironu jasně 4:0:
Rayo Vallecano
Fotbalový klub z Madridu, který byl založen roku 1924, se nachází po čtyřiadvaceti odehraných zápasech na 14. místě s průměrem jednoho získaného bodu na zápas. Rayo však patří k nejméně skórujícím týmům celé soutěže, když vstřelilo doposud jen 21 branek.
V poslední době však Vallecano svou formou rozhodně neoslňuje. Špatné výsledky také stály místo trenéra Francisca, který po minulé prohře s Mallorkou odstoupil z funkce a nahradil jej Ínigo Pérez. Poslední výhru si připsali „Franjirrojos“ na začátku ledna, když přehráli výsledkem 2:0 Getafe. Soupeř však dohrával utkání bez vyloučených Latasy a Greenwooda. Od té doby střídá Rayo v lize jednou remizovalo a čtyřikrát prohrálo.
Zmiňovaný poslední duel odehráli hráči Vallecana na půdě Mallorky, která také nebyla v ideálním rozpoložení po sérii proher. Po úvodním poločase bez šancí se dostali domácí zkraje druhé půle do vedení, když se prosadil Antonio Sánchez. Hostům z Madridu se však povedlo vyrovnat a nedohodu mezi obranou soupeře využil k vyrovnání Álvaro García. Vallecano si však nepohlídalo závěr utkání a Muriqi v první nastavené minutě rozhodl o výhře Mallorky 2:1.
Příjemné nedělní odpoledne se zápasem španělské LaLigy. V rámci 25. kola dojde také na jedno derby, a to když na Estadio de Vallecas, kde hraje své domácí zápasy Rayo Vallecano, přijede slavný Real Madrid. Utkání začíná ve 14 hodin, a tak Vám přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.