La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Real Betis - 13. srpna 2023   19:30

Villarreal
61' Cuenca (Baena)
1:2
(0:1)
Real Betis
20' A. Pérez  (Henrique) • 90+6' José  (Sabaly)
Villarreal
Jörgensen – Foyth, Mándí, Cuenca, A. Moreno – Comesaña (57. Capoue), Parejo, Terrats (83. Morales) – Baena – Sörloth, G. Moreno (C) (83. De. Suárez).
Reina – Albiol, Brereton Díaz, Gabbia, Femenía, Pedraza, Trigueros.
Ortiz – Garrido, Santiago
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
Real Betis
R. Silva – Sabaly, Pezzella (C), Felipe, Vinícius – G. Rodríguez (90+1. Akouokou), M. Roca – Henrique (71. Ro. Sánchez), Isco (71. Ruibal), A. Pérez (84. Guardado) – B. Iglesias (46. José).
Vieites – J. Cruz II, Riad, Miranda.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 18:12. Střely mimo: 5:5. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:17.
V dramatickém souboji prvního kola Betis nakonec vítězí ve Villarrealu 2:1, když o třech bodech pro Betis rozhodl až v poslední nastavené minutě Willian José.

Betis vedl i v poločase díky trefě Ayozeho Péreze, po hodině hry pak sice vyrovnal Jorge Cuenca, nakonec se ale Villarrealu nepovedlo získat ani ten bod, když v samém závěru inkasoval.
90+8'
90+8'
Villarreal se ještě tlačí do náporu, ovšem velmi nepovedená střela Baeny nabrala opačnou faleš a zamířila daleko vedle hostující branky.
90+6'
Real Betis právě vstřelil branku! Betis střílí zřejmě vítěznou branku! Willian José rozehrál na pravou stranu k Sabalymu, pak si naběhl před branku a Sabalyho přesný centr dokázal střelecky zakončit!
90+5'
Po lobované přihrávce Rodriho do pokutového území se do zakončení nedostal Roca, odraženého míče se ujal brankář Jörgensen.
90+5'
Willian José z volného kopu trefil jen domácí zeď.
90+4'
Do zajímavé pozice se dostal Rodri, ten trefil přímo do obličeje Foytha, následně je ale pískán faul Álexe Baeny na Marca Rocu a Betis bude ještě zahrávat volný kop z palebné pozice.
90+3'
Foyth u postranní čáry přišlápl nohu Sabalymu, rozehrávat bude brankář Rui Silva.
90+1'
Rozhodčí Ortiz oddaluje závěrečný hvizd o šest nastavených minut.
90+1'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Guido Rodríguez, přichází Paul Akouokou.
89'
Álex Baena si u pokutového území Betisu tak dlouho hledal střelecký prostor, až byl o míč obrán.
87'
Villarreal se dostal ke svému již devátému rohu, se zakončením Mándího si ale poradil Rui Silva.
85'
Po rohu se do odraženého míče opřel také Youssouf Sabaly, jeho rána mířila vysoko nad branku.
84'
Willian José nabil do zajímavé palebné pozice Guidu Rodríguezovi, jeho pořádnou pumelici z dálky Jörgensen vyráží na roh!
84'
ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Andrés Guardado.
83'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Ramon Terrats, přichází José Luis Morales.
83'
ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Denis Suárez.
82'
Po přetaženém centru se k hlavičce dostal Willian José, s pokusem k tyči si ale dokázal poradit Filip Jörgensen.
81'
Po neúspěšné hostující souhře se míč odrazil k brankáři Jörgensenovi.
79'
Po velmi povedené domácí akci se do pokutového území dostal Étienne Capoue, ovšem zajímavou akci zazdil nepovedenou snahou o individuální průnik.
78'
Po drobné pauze se může pokračovat ve hře.
76'
Baenův přetažený centr doletěl až za branku Betisu, rozhodčí Ortiz následně povoluje hráčům přestávku na občerstvení.
75'
Domácí si přihrávají ve středu hřiště a hledají cestu do defenzivy Betisu.
73'
Sabaly se pokusil o narážečku s Ruibalem, ovšem míč neudržel a po pádu na trávník se jej dotkl rukou.
71'
ze hřiště odchází Isco, přichází Aitor Ruibal.
71'
ze hřiště odchází Luiz Henrique, přichází Rodrigo Sánchez.
70'
Někdejší stoper Betisu Ajsa Mándí dostává žlutou kartu za podražení Isca.
69'
Zdravotní potíže trápí Luize Henriqueho, hostující křídelník musí být ošetřen za postranní čárou.
67'
Po ubráněném rohu Isco rozjel rychlý brejk, ovšem místo přihrávky Willianovi Josému volil individuální průnik do početní převahy, který byl neúspěšný.
66'
Na další Baenův roh si naskakovali oba domácí stopeři, k míči se ale nedostali.
66'
Utkání sleduje 17 825 diváků.
64'
Nedovolený zákrok je ve středu hřiště pískán Luizi Felipemu, jenž před chvíli inkasoval žlutou kartu, teď se mu dostalo důrazné domluvy od rozhodčího Ortize.
62'
Hostům se inkasovaná branka sice nelíbila, rozhodčí ale nenašli důvod, proč ji neuznat a pokračuje se za nerozhodného stavu.
61'
Villarreal právě vstřelil branku! Vyrovnáno! Na centr Álexe Baeny ze standardní situace si naskočil JORGE CUENCA a přesnou hlavičkou nedal Silvovi šanci zasáhnout!
60'
Luiz Felipe dostává žlutou kartu za zákrok na Ramona Terratse u postranní čáry.
59'
Sörloth dostal přihrávku do protipohybu na levém křídle, bude se kopat od branky Betisu.
58'
Villarreal zahrával už svůj sedmý rohový kop, ovšem bez úspěchu.
57'
ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Étienne Capoue.
54'
Souboj Daniho Pareja s Iscem ve středu hřiště, Isco nejdříve fauloval, pak se po něm Parejo ohnal loktem, píská se původní faul proti Betisu.
52'
Po rohovém kopu Álexe Baeny se před brankou udála obrovská skrumáž, po niž je zázrakem, že se domácím nepovedlo srovnat! Alexander Sörloth nejdříve hlavičkoval do tyče, dorážející Cuenca pak špatně trefil míč a nedokázal jej nasměrovat do poloprázdné branky!
51'
Po nepříjmené srážce s Ayozem Pérezem se z trávníku těžce zvedal Ramon Terrats.
49'
Álex Baena potáhl míč po levé straně pokutového území, pak z ostrého úhlu pálil do připraveného Ruie Silvy.
48'
Hosté zahrávali standardní situaci na útočné polovině, k zakončení to ale nevedlo.
46'
Hned v závěru úvodní minuty se do zajímavé možnosti dostal Ramon Terrats, jeho střela ze střední vzdálenosti ale postrádala přesnost.
46'
Po přestávce domácí pokračují v zahajovací sestavě.
46'
ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Willian José.
46'
Po atraktivním prvním poločase Betis vede ve Villarrealu 1:0 brankou Ayozeho Péreze, když domácí sice poprvé rozvlnili sít, ovšem parádní trefa Baeny nebyla uznána kvůli těsnému ofsajdu.
45+6'
45+6'
Následný roh už hosté ubránili bezpečněji a tím končí první poločas.
45+5'
Ještě jednu šanci měl Villarreal! Po rohovém kopu se do vzduchu vyšrouboval Gerard Moreno a jeho hlavičku skvělým zákrokem vytáhl Rui Silva!
45+3'
Po dalším rohu se do zakončení dostal Luiz Henrique, jeho hlavička ale mířila přímo do náruče Filipa Jörgensena.
45+1'
Z rohového kopu pak už Betis nijak nezahrozil.
45+1'
V prvním poločase se nastavuje pět minut.
45'
Ayoze Pérez si naběhl na výbornou přihrávku za domácí obranu a nechal vyniknout Filipa Jörgensena, jenž ránu střelce první branky zápasu dokázal vytáhnout nad břevno!
44'
Na zajímavý pas Juana Foytha si mezi hostující obránce nabíhal Santi Comesaňa, ovšem do zakončení se nakonec nedostal.
41'
Po neúspěšném průniku Gerarda Morena po pravém křídle se bude kopat od branky Betisu.
39'
Domácí si přihrávají na útočné polovině, avšak zatím stále daleko od pokutového území Betisu.
37'
Po střetu s Danim Parejem se těžce zvedal ze země Isco, hostující posila z Realu Madrid ale bude v pořádku.
36'
Hosté dokázali standardní situaci rozehrát takovým způsobem, kdy se po centru Isca objevil před brankou naprosto osamocený Guido Rodriguez a placírkou nasměroval míč nechytatelně pod břevno, byl ale usvědčen z ofsajdu.
35'
Po faulu Álexe Baeny bude Betis zahrávat standardní situace z pozice poblíž pokutového území Villarrealu.
33'
Po střetu s Iglesiasem odpadl Jorge Cuenca, rozhodčí už přitom držel žlutou kartu, která by znamenala vyloučení pro Iglesiase po druhé žluté, ale ten ji nakonec nedostává.
31'
Fotbalisté dostávají k dispozici přestávku na občerstvení.
29'
Domácí se dožadovali penalty za ruku, když Germán Pezzella odkopával míč akrobaticky „nůžkami“ a nastřelil si svoji ruku, ovšem podle pravidel to penalta jasně být nemůže.
27'
Borja Iglesias dostává žlutou kartu za zákrok vysokou nohou na Jorgeho Cuencu.
26'
Další střelecký pokus Álexe Baeny měl dostatečnou razanci, ovšem mířil přímo do středu branky a Rui Silva si ji snadno pohlídal.
24'
Z rohového kopu pak už hosté nijak nezahrozili.
23'
Centr Luize Henriqueho Aisa Mándí odehrál nad domácí branku, následovat bude rohový kop.
22'
Hosté vedli další útočnou po levé straně, před brankou ale Borja Iglesias zahrál rukou.
20'
Real Betis právě vstřelil branku! Betis se ujímá vedení! Hostům vyšla povedená akce po pravé straně, v jejímž závěru si Luiz Henrique zasekl míč kolem Alberta Morena a připravil loženku pro AYOZEHO PÉREZE, jenž ji proměnil ránou k tyči!
18'
Luis Henrique se uvolnil na pravém křídle a přihrával před branku, kde si dobrou pozici našel Abner Vinícius, ovšem špatně si zpracoval míč a nedokázal se pak už dostat k zakončení.
16'
Po delším zkoumání od videa byl potvrzen těsný ofsajd finalisty letošního mistrovství Evropy do 21 let se španělským národním týmem.
15'
Álex Baena si našel palebnou pozici u pokutového území Betisu a parádní ránou o břevno nasměroval míč do sítě, ovšem je máván ofsajd!
13'
Ayoze Pérez se při průniku levým křídlem dopustil nedovoleného zákroku, rozehrávat může brankář Rui Silva.
11'
Ani z druhého rohu ale Villarreal nijak zahrozit nedokázal.
11'
Villarreal se v jedenácté minutě dostal už ke svému druhému rohu a domácí hlavičkáři míří před brankáře Silvu.
9'
První hostující střelu do statistik zapisuje Isco, pokus ze dvaceti metrů mu ale absolutně nevyšel a byl výrazně nepřesný.
7'
Villarreal drží míč ve středu hřiště, domácí se ale zatím posouvají spíše ke svému brankáři Jörgensenovi.
5'
Sörloth připravil zajímavou možnost pro Gerarda Morena, jeho tečovaná střela proletěla vedle hostující branky.
3'
Domácí začali aktivně, centr Alberta Morena se ale neujal.
1'
Rozehráno! Villarreal hraje v tradičních žlutých dresech, Betis oblékl tmavě zelené.
1'
Na Estadio de la Ceramica už se vše připravuje k zahajovacímu výkopu.

Villarreal CF: Jörgensen – Foyth, Mándí, Cuenca, A. Moreno – Comesaña, Parejo, Terrats – Baena – Sörloth, G. Moreno (C).
Náhradníci: Reina – Albiol, Brereton Díaz, Capoue, Gabbia, Femenía, Morales, Pedraza, De. Suárez, Trigueros.

Real Betis: R. Silva – Sabaly, Pezzella (C), Felipe, Vinícius – G. Rodríguez, M. Roca – Henrique, Isco, A. Pérez – B. Iglesias.
Náhradníci: Vieites – Akouokou, J. Cruz II, Guardado, Riad, Miranda, Ro. Sánchez, Ruibal, José.
Real Betis

Real Betis loni obsadil šestou pozici se ztrátou čtyř bodů na svého dnešního soupeře a rád by znovu bojoval o pozici v nejlepší šestce soutěže, což se mu povedlo v každém z posledních tří ligových ročníků.

Ovšem také sevillskému týmu nevyšly přípravné zápasy, když zvítězil v jediném ze šesti.

Trenér Manuel Pellegrini v kádru přivítal hned sedm nových tváří, posílili jej Hector Bellerín, Ayoze Pérez, Marc Bartra, Alex Collado, Marc Roca, Chadi Riad a Isco.

Kvůli problémům s lýtkem bude dnes scházet William Carvalho, Nabil Fékir pak je mimo hru kvůli dlouhodobému zranění kolene.
Villarreal CF

Villarreal čeká na umístění v první čtyřce La Ligy od roku 2016, přesto může loňskou sezónu považovat za úspěšnou, když obsadil páté místo a zajistil si skupinovou fázi Evropské ligy.

Předsezónní období ale Žluté ponorce vůbec nevyšlo, když vyhrála jen jeden ze sedmi zápasů a v generálce prohrála vysoko 0:4 s Newcastlem.

Z klubu v létě odešly důležité tváře, Nicolas Jackson, Pau Torres nebo Samuel Chukwueze, místo nich se na Estadio de la Ceramica objevili Alexander Sorloth, Ben Brereton Díaz, Denis Suárez nebo Ilias Akromach.

Dlouhodobé potíže s kolenem trápí Raúla Albiola a Francise Coquelina, oba ještě budou řádnou dobu mimo hru.
Hezký večer při sledování přenosu zahajovacího kola španělské La Ligy, v atraktivním souboji dvou španělských zástupců v Evropské lize Villarreal přivítá Real Betis a oba týmy rozhodně hodlají míchat kartami v boji o evropské poháry i letos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.