Přenos se aktualizuje automaticky

Tři body si dnes po zásluze odvážejí hráči Doněcku. Domácí tým předčili snad ve všem. Pohybu, kombinaci, ale především v gólech. Střely na branku nakonec vyznávají jednoznačně pro Šachťar - 21:7! V první půli sice nedal penaltu Luiz Adriano, vše si ovšem vynahradil vítěznou brankou. Plný bodový zisk ukrajinského celku zpečetil v závěru Jevgen Selezňov. Příjemný zbytek večera vám přeje Tomáš Martínek.
Konec zápasu.
90+4
Vítězný chorál fanoušků Šachťaru doprovází konec zápasu.
90+4
Asi poslední snaha domácích o čestný úspěch. Solarimu ale berou míč obránci a hraje se zase kolem středového kruhu.
90+3
Zápas již vyloženě čeká na závěrečný hvizd sudího Hategana. Šachťar už o výhru nic nepřipraví.
90+1
Nastavovat se budou čtyři minuty navíc.
90+1
Dým není zase tak hustý aby se nemohl zápas dohrát. Sudí dal pokyn ke hře, u míče jsou domácí.
90
Selezňov si něco vysvětluje s hlavní rozhodčím zápasu. V pokutovém území Rybky se nacházejí dvě dýmovnice. Chvíli se asi hrát nebude...
88
Eduardo da Silva si vpohodě prokličkoval mezi čtyřmi hráči ve žlutých dresech, prostrčení na spoluhráče už mu ale nevyšlo. Zápas se dohrává v poklidu.
84
Nejaktivnější hráč hostů Willian si jde po zásluze odpočinout. Bolívijec Marcelo Moreno si také ukusí atmosféru Ligy Mistrů.
84
Po trochu hluchém místě se chystá poslední hráčská rošáda. Na zelenou plochu vyběhne v dresu hostů Marcelo Moreno.
82
Žlutá karta i na druhé straně. Faulu se dopustil Vjačeslav Ševčuk, ale ani moc neprotestuje. Hra se nyní kouskuju, skóre je dá se říci jasné.
80
Hráči domácího APOELu začínají být nervózní. Zbytečná zákrok u postranní čáry Marcela Oliveiry je potrestán žlutým kartónkem.
79
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!Střelu Fernardinha následovali jen hráči Šachťaru, do branky Parda tedy míč "jen" uklidil k pravé tyči JEVGEN SELEZŇOV.
77
Střídání i na straně Doněcku. Z hrací plochy odchází Douglas Costa, jeho post zaplňuje Eduardo da Silva.
77
Pro Charalambidese to byly poslední dotyky s míčem na hřišti. Aldo Adorno je jeho náhradníkem.
76
Trochu divokou rozehrávku Šachťaru napadá Solari. K míči se dostal Charalambides, ale před hlavičkou Tričkovskiho zasahuje gólman Rybka.
75
Brazilec Willian je nejspíše po brankáři Pardovi nejlepší hráč zápasu. Jeho přihrávky a častá střelba dělají domácím velké problémy. Aktivita a pohyb, to je především to, co chybí hráčům Nikósie.
73
Po ošetření Kučera si půjde odpočinout střelec první branky zápasu Luiz Adriano. Dalším hráčem, který se aktivně zapojí do dnešního duelu je Jevgen Selezňov.
72
Esteban Solari v první akci na hřišti fauluje ze zadu Oleksandra Kučera. Vidí za to po zásluze žlutou kartu. Následuje ošetřování obránce hostů.
70
Do zadních řad Šachťaru se vydal Tijani Belaid, ale střelu mu zblokovali obránci jen na roh. Z něj se nic zásadního nedělo, takže Rybka bude odkopávat.
68
Domácí budou střídat jak jsme již avizovali. Ze hřiště sbíhá Gustavo Manduca, jeho místo na hřišti zaplní Esteban Solari.
67
Hosté mají zápas pevně ve své moci. Teď zachránil domácí jen výtečný Pardo! Luiz Adriano měl míč na noze a před sebou odkrytou bránu. Belgický brankář ale situaci dobře přečetl a počkal si na středu. Přesto, krásná akce Doněcku!
65
Další průnik Williana, podobně jako u prvního gólu zápasu. Obrana si tentokrát počínala jistě a domácí trenér Jovanović dává gesty najevo, že bude co nevidět opět střídat.
64
Doněck je i nadále u míče, APOEL dnes hraje bez elénu a chuti do hry. Vidíme chuť Šachťaru užít si poslední pohárový zápas sezony.
62
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!To co dlouhou dobu viselo ve vzduchu se zhmotnilo v první branku zápasu. Willian posunul míč na Ševčuka, ten přihrál do prostoru penaltového puntíku, kde byl zcela volný LUIZ ADRIANO a ve snadné pozici se nemýlil!
60
První střídání v zápase. Domácí trenér Ivan Jovanović chce hru oživit. Neviditelný Marcinho jde ze hřiště a na hrací ploše bude pobíhat exslávistický Tijani Belaid!
59
Po delší době nebezpečí před Rybkou! Charalambides ale zasáhl jen obránce a po rohu se míče zmocnili Doněčtí. Útok APOELu byl jen krátkou epizodou.
59
Aktivita hostů je vyjádřena i čísly - 14:3 ve prospěch Šachťaru ve statistice střel na branku.
57
Tři dobré šance Šachťaru, ale na první branku zápasu stále čekáme. Po střele Douglase Costy tečované na roh byl v šanci Srna, ale ani jeho střelu, ani dorážku Rakického za svá záda Pardo nepustil.
56
Rozhodčí již chtěl udělit žlutou kartu domácímu Charalambidesovi, ale nakonec si to rozmyslel. Kapitán APOELu ovšem šel do souboje s Hübschmannem hodně nešetrně.
53
Willian odcentroval z levého rohu šestnáctky křížně na Srnu, ten ovšem míč do pokutového území neprostrčil. Druhý poločas jede ve stejných kolejích jako ten první - aktivnější jsou svěřenci Mircey Lucesca.
52
Domácí Nektarisos Alexandrou si počínal proti pravidlům v soboji s Douglasem Costou. V útoku tak zůstávají hráči Šachťaru. Brzdí je ale ofsajn Williana.
50
Mkčitarjan to zkusil individuálně a protáhl se až do těsné blízkosti branky. Atakovaný obráncem vystřelil, ale míč se proletěl asi dva metry vedle pravé tyče Pardovy brány.
48
Tvrdý zákrok Fernandinha u postranní čáry na Nuno Moraise. Vše končí rozpravou s rozhodčím, který diskutuje s oběma aktéry zákroku.
47
Tomáš Hübschmann byl stažen na zem APOELským Oliveirou. Hosté budou rozehrávat ve středu hřiště.
46
Domácí Poursaitidis centroval zprava a vyboxovaný míč Rybkou přistál u nohou Charalambidese. Ten se dlouho nerozpakoval, ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
46
Začal druhý poločas.
Jako první se dostavili na hrací plochu hosté. Nyní vbíhají na zelený pažit fotbalisté APOELu a Urko Pardo sklízí potlesk na otevřené scéně. Jak by ne, chytil pokutový kop.
Rozhodčí nastavil pouze dvacet vteřin. Posledním kdo se míče dotknul byl Oleksandr Rybka. Toho vystrašil jeho vlastní obránce, který dost odvážně zahrával hlavou "malou domů". Poločas je tedy u konce a více měli ze hry jednoznačně hosté. Nejen neproměněná penalta, byly vidět i další ofenzivní výlety. Druhý poločas začne přibližně ve 21:47
První poločas skončil.
44
Blíží se konec poločasu, diváci takřka permanentně pískají, protože balon má po většinu času ve svém držení Šachťar.
43
Marcinho si to namířil středem na bránu Rybky, ovšem byl sražen Henrikem Mčitarjanem. Makedonský útočník je již čtvrtým "majitelem" žluté karty v zápase.
43
Šachťar si bez problémů kombinuje v prostoru půlící čáry, ale fotbalisté ve žlutých dresech jen přihlížejí.
41
Tričkovski měl gólovou šanci, nicméně balon minul pravou tyč Rybky asi o metr. Následoval roh, kterého se ujal Manduca. Rybka ale zasáhl tak jak měl a Šachťar může jít dopředu.
39
Doněcký Douglas Costa se pokoušel o další střelu z dálky, kterých hosté vyslali již hodně, ale balon mezi tři tyče nemířil.
38
Willian utíkal s Fernardinhem na jediného obránce APOELu, prvně jmenovaný ale situaci dobře nevyhodnotil a míč měl jeho spoluhráč hodně na dlouhou nohu. Skóre se nemění.
37
Žlutou kartu si nyní z blízka prohlédl Jaroslav Rakickij. Počínal si nedovoleně v souboji s Charalambidesem.
37
Kyperský celek se snaží kombinovat, ale dále než na hranici šestnáctky se dostat nemůže. Charalambides měl míč u nohy, ale neměl komu přihrát ani odcentrovat...
35
Statistika držení míče je v tuto chvíli jasná. Šachťar je aktivnější v poměru 66%:34%.
34
Belgický brankář ve službách APOELu se rozhodně nenudí. Jeho pozornost teď vyzkoušel z dálky Douglas Costa, Pardo má ale míč ve své moci.
33
Další nebezpečná šance! Willian utíkal s míčem u nohy několik desítek metrů a jeho dělovku ze třiceti metrů Urko Pardo jen špičky prstů tečoval na roh! Je to již čtvrtý roh Šachťaru, domácí mají v této statistice nulu.
31
Na domácích kopačkách je mnoho nepřesností. Darijo Srna dával balon na velice aktivního Williana. Ten mířil s míčem do pokutového území, ale chytrá střela mezi nohy Parda k úspěchu nevedla.
30
Po půlhodině hry se ani nechce věřit, že APOEL bude hrát na jaře další fázi Ligy Mistrů a Šachťar mezi evropskou smetánkou končí... Domácí nevymysleli zhola nic, zato Doněck už několikrát nebezpečně zahrozil.
28
Brazilec Willian šikovně prostrkával míč na Ševčuka, před ním v hodině dvanácté zasáhl Marcelo Oliveira a sráží míč na roh.
26
Do předu se odvažují i domácí. Centr z levé strany od Tričkovskiho Gustavu Manducu nenachází. Dobře míč odhlavičkoval Jahić a hra se dostává zpět na střed hřiště.
25
Doněcký Henrik Mčitarjan se probíjel až po hranici pokutového území, tam ale míč ztratil a APOEL může rozvinout rychlý protiútok.
23
Na druhé straně dobře zasáhl Pardo po dalekonosné střele Williana. Sice nadvakrát, ale přeci jen má míč ve své moci.
21
Oleksandr Rybka si ale míč pohotově stáhl ze vzduchu a nebezpečí je zažehnáno.
21
Když už se hráči APOELu dostanou do blízkosti pokutového území Rybky, není to nic nebezpečného. Teď si ale vykoledovali faul a přibližně ze třiceti metrů bude centrovat Charalambides.
19
Hostující Vjačeslav Ševčuk byl jen kousek od míče, který se dostal na hranici malého vápna. Fanoušci Nikósie si mohou oddechnout.
17
Obrázek zápasu se nemění. Hráči APOELu jako by neměli motivaci a Doněck toho využívá.
15
Gustavo Manduca se probíjel po levé straně hřiště, k zemi jej ovšem poslal doněcký Darijo Srna. Rozhodčí to řeší jen domluvou, to se ale domácím fans nelíbí.
14
I přes neúspěšný pokutový kop jsou aktivnější hráči Šachťaru. Vzadu si kombinují bez ataku domácích a vydávají se na nebezpečné kombinace k šestnáctce Nikósie.
12
Luiz Adriano střílí přímo do Urka Parda! Míč se odráží k neúspěšnému střelci, ale ten balon kope vysoko nad branku. Diváci jsou jako u vytržení, Pardo je domácím hrdinou.
12
Nektarious Alexandrou teď ve stylu karate zfauloval Fernardinha a bude to penalta! Jasný faul a doteď nechápu, jakým způsobem šel hráč APOELU do svého soupeře...
11
Hostující Ševčuk hledal z levé strany před brankou Williana, míč ale lapil Pardo. Po dalším útoku Šachťaru budou hráči v oranžovém zahrávat míč od rohového praporku.
9
Makedonský útočník APOELu Ivan Tričkovski vidí žlutou kartu.
8
Willian ale nikoho v pokutovém území nenašel. Na druhou stranu se řítí v brejku další Brazilec Eduardo. Po lehkém otření o Henrika Mčitarjana se skácel k zemi a chce si vymodlit penaltu. Sudí mu to ale nezbaštil.
7
Kombinace Doněcku na pravé straně pokutového území Nikósie. Následoval centr na druhou stranu, kde Rakického fauloval kapitán Konstantinos Charalambides. Bude z toho nadějná standardka.
5
Šachťar je stále u míče, domácí APOEL se takřka nedostal k balonu. Obránce Jahić zfauloval Luise Adriana a hosté budou zahrávat přímý kop.
4
První střela zápasu připadla na tým hostů, který je prozatím aktivnější. Willian je již na nohou ovšem jeho střela z pětatřiceti metrů letěla nad brankou Urka Parda.
2
Brazilec Willian se probíjel do pokutového území, tam jej tělem srazil domácí Marcelo Oliveira. Sudí faul nepíská, ale Willian zůstává na zemi a nechce se zvednout.
1
Domácí tým nastoupil ve žlutých dresech s modrými trenýrkami. Šachťar má také své tradiční barvy - oranžové dresy s černými trenýrkami.
1
Utkání právě začalo.
-5
Domácí APOEL má již nyní jistý postup, proto může před domácími fanoušky hrát v klidu. Zato hosté z Doněcku již nemají šanci ani na třetí místo zaručující Evropskou ligu. Paulo Jorge z APOELu je dnes ohrožen karetním trestem. Pokud bude sudím napomínán, v dalším zápase bude chybět.
-10
Úvodní sestavy: APOEL FC: Pardo - Paulo Jorge, Jahić, Oliveira, Poursaitides, Nuno Morais, Charalambides, Manduca, Alexandrou, Marcinho, Tričkovski. Náhradníci: Chiotis, Kaká, Belaid, Satsias, Adorno, Solomou, Solari. FK Šachtar Doněck: Rybka - Kučer, Ševčuk, Rakickij, Hübschmann, Fernardinho, Willian, Douglas Costa, Srna, Luiz Adriano, Mčitarjan. Náhradníci: Pjatov, Raţ, Kobin, Gai, Eduardo, Selezňov, Moreno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
Skupina H
Články odjinud