Sudí Ivan Bebek dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak dnešní utkání, ve kterém domácí Zenit Petrohrad poráží RSC Anderlecht v poměru 1:0. O vstřelený gól se postaral v sedmdesáté druhé minutě Kerzhakov, jenž bezpečně proměnil pokutový kop. O pět minut později měl pokutový kop zahrávat tak Anderlecht, ale sudí byl jiného názoru. Do konce utkání se už nic vážného nestalo, a Zenit Petrohrad si tak připisuje důležité tři body. Děkuji za pozornost.
90+4
Hulk nastartoval své rychlé nohy a dostal se až do pokutového území, kam se na poslední chvíli stačil vrátit jeden z obránců a míč Hulkovi sebral.
90+4
Zenit se před avizovanou standardní situací ubránil a do protiútoku pospíchá Hulk.
90+4
Rozbíhá se nám poslední minutka a u míče jsou hosté, kteří budou zahrávat volný přímý kop.
90+3
Molins nacentroval balon do velkého vápna, kde svoji kopačku napřahoval De Sutter, ale balon bohužel netrefil.
90+2
Žlutou kartu za nafilmovaný faul v pokutovém území vyfasoval De Sutter.
90
Sudí Bebek nastavuje čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby.
90
Centrovaný balon lapil do rukavic připravený Malafeev.
90
Faulovaný byl Jovanović, a tak hosté dostanou výhodu volného přímého kopu.
90
Rozběhla se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Gillet nacentroval balon do malého vápna, ale Malafeev si celou situaci zmapoval a pohlídal.
87
Hulk přichystal stoprocentní gólovku pro Kerzhakova, ale jeho střelu z otočky na poslední chvíli zablokovala obrana.
85
Hulk nacentroval míč do pokutového území, kde míč tečoval Alves, ale připravený Proto uklidil balon do své náruče.
85
Faulovaný byl Kerzhakov, a tak budou domácí zahrávat volný přímý kop.
83
Ze hřiště odešel Wasilewski, kterého nahradil Molins.
83
Ke střele se dostal Jovanović, ale branku netrefil.
83
Anderlecht bude zahrávat rohový kop.
80
Yakovenko nacentroval míč do pokutového území, kde se dostal do zakončení De Sutter, ale jeho pokus zablokovala pozorná obrana.
79
Deschacht nacentroval míč do malého vápna, kde stál připravený Malafeev.
79
Žlutou kartu za zdržování obdržel Proto.
78
Přihrávku do ofsajdu obdržel Witsel.
77
Anderlecht měl zahrávat pokutový kop, faulovaný byl Yakovenko, ale sudí penaltu nenařídil.
76
Ke střele se dostal Kerzhakov, ale branku netrefil.
76
Poslední střídání domácích. Ze hřiště odchází Shirokov, nahrazuje ho Alves.
75
Faulovaný byl Bystrova, a tak domácí dostanou výhodu standardní situace.
75
Hosté střídají Praeta, kterého nahrazuje Yakovenko.
70
Zenit dostal výhodu volného přímého kopu, ale v pokutovém území byl faulovaný Anyukov, a tak domácí vytěžili maximum.
72
Petrohrad právě vstřelil branku!
ALEKSANDR KERZHAKOV bezpečně proměňuje pokutový kop a posílá svůj tým do vedení!
72
Žlutou kartu za protesty obdržel Jovanović.
71
Zenit bude zahrávat pokutový kop!
69
Bystrov se ocitl v obrovské šanci a mohl otevřít dnešní skóre. Nejprve obdržel přesnou přihrávku ve velkém vápně a okamžitě vystřelil, ale jeho jedovatá střela skončila nad brankou.
68
Hosté dostali výhodu standardní situace, ale centr jenž směřoval na vzdálenější tyč byl velmi nepřesný, a tak Malafeev provede odkop od brány.
67
Druhé střídání domácích. Ze hřiště odchází Semak, kterého nahrazuje Zyryanov.
67
Criscito adresoval na vzdálenější tyč přízemní centr, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
66
Hosté žádné nebezpečí nevytvořili, ale šance se nabízely.
66
Zenit míč na kopačkách příliš dlouho neudržel, teď už se musí zase bránit.
65
Po nepřesné přihrávce hostů se k míči dostávají domácí hráči, kteří dostanou výhodu autového vhazování.
64
Biglia ohrozil přímo soupeřovu branku, kde zasahoval pozorný Malafeev, jenž tvrdou střelu vyboxoval.
63
Anderlecht bude zahrávat znovu volný přímý kop, a tak se domácí musí opět bránit.
62
Z avizované standardní situace žádné nebezpečí nehrozilo. Domácí se ubránili a nyní mohou založit protiútok.
62
Hosté budou zahrávat volný přímý kop.
61
K hlavičce se dostal ve velkém vápně Shirokov, ale branku neohrozil.
58
Ze hřiště odchází Fayzulin, kterého nahrazuje Bystrov.
56
Fayzulin dostal přesnou přihrávku od Semaka, ale mířil nepřesně.
54
Před avizovanou standardní situací se hosté výborně ubránili.
52
Žlutou kartu vyfasoval Wasilewski.
52
Faulovaný byl Criscito a domácí budou zahrávat volný přímý kop.
51
Hulk vybojoval rohový kop.
49
Jovanović byl v obrovské šanci, když se řítil sám na brankáře. Obrana se stihla rychle vrátit a o míč ho obrala. Jovanović tak nedokázal této pozice využít a dožadoval se pokutového kopu.
48
Úvodní minuty druhého poločasu jsou velmi opatrné, protože ani jeden tým nechce chybovat. Diváci by si však přáli vidět ofenzivnější fotbal.
47
Druhý poločas začal beze změn.
46
Máme za sebou vyrovnaný poločas, který skončil bezbrankovou remízou 0:0. Moc šancí jsme neviděli a předvedená hra odpovídá poločasovému stavu. Uvidíme, zda se hráči obou celků ve druhém poločase zvednou.
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
45
Sudí Bebek přidal jednu minutu nad rámec prvního poločasu.
44
Semak vystřelil asi z dvaceti pěti metrů, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou.
42
Do konce prvního poločasu zbývají necelé tři minuty a vypadá to, že vstřelené branky se nedočkáme, protože hra probíhá převážně mezi pokutovými územími.
40
Z avizované standardní situace žádné nebezpečí nehrozilo. Do protiútoku mohli pospíchat domácí hráči, ale hosté se stihli vrátit a vybojovat míč zpět na své kopačky.
40
Postavená zeď odvrátila balon na rohový kop.
39
Anderlecht bude zahrávat volný přímý kop.
38
Držení míče: Zenit Petrohrad 49% - 51% RSC Anderlecht.
37
Střely na bránu: Zenit Petrohrad 1 - 0 RSC Anderlecht.
37
Střely celkem: Zenit Petrohrad 5 - 5 RSC Anderlecht.
34
K míči se postavil Hulk a nacentroval balon na zadní tyč, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k ohrožení branky nedostal.
34
Zenit bude zahrávat rohový kop.
33
Na hřišti zůstal ležet Kanu, ale nakonec je v pořádku a pokračuje ve hře.
31
Wasilewski našel přesnou kolmicí Gilleta, ale jeho centr do pokutového území odvrátili domácí do bezpečí.
30
Polonůžky si střihl Kerzhakov, ale míč směřoval přesně do Protovy náruče.
30
Fayzulin vyfasoval první žlutou kartu dnešního utkání.
27
Anderlecht teď nedokázal využít obrovské příležitosti! V pokutovém území obdržel skvělou přihrávku Gillet, který nejprve udělal kličku a pak ještě nesmyslně hledal svého spoluhráče, a tak celou akci zkazil, protože domácí se ubránili.
25
Na pravém křídle se uvolnil Kerzhakov, který si zpracoval míč a vystřelil, ale branku netrefil.
25
Na levém křídle spolupracoval Criscito s Hulkem, ale následnou Criscitovu přihrávku odvrátila pozorná obrana do bezpečí.
23
Ve střelecké pozici se ocitl Jovanović, ale branku netrefil.
22
Pro balon za obranu si nabíhal Hulk, ale na mokrém trávníku uklouzl, a tak celá akce domácích skončila.
22
Do zajímavé pozice se dostával Kerzhakov, ale zastavilo ho ofsajdové postavení.
19
K míči se postavil Hulk, jenž ohrozil přímo branku. Balon směřoval na vzdálenější tyč, ale branku netrefil a skončil těsně vedle.
17
Zenit Petrohrad dostane výhodu standardní situace. Faulovaný byl Hulk.
16
Hulk obešel dva protihráče, připravil si míč na levačku a vystřelil, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
13
Nyní vystřelil Kanu, ale ani po jeho pokusu se skóre nemění.
12
Jovanović obdržel kolmou přihrávku do velkého vápna a vystřelil na vzdálenější tyč. Tuto obrovskou gólovku však spálil, protože míč branku minul!
10
Ideální přihrávku obdržel Kanu, následně si zpracoval míč a zakončil. Balon se stáčel do pravého rohu, ale bohužel nakonec ji ani netrefil.
8
Střeleckou pozici si teď připravil Kerzhakov, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
7
U míče jsou domácí hráči, ale hosté příliš dobře vykrývají prostor a svému soupeři nic nedovolí.
5
Ke střele se dostal Gillet, ale branku netrefil.
3
Semak hledal přihrávkou za obranu Kerzhakovova, ale ten uvízl v ofsajdu.
3
Criscito se snažil hledat centrem na vzdálenější tyč Witsela, ale balon skončil v zámezí.
2
O zajímavou pozici přišel Semak, jenž uvízl v ofsajdové pasti.
1
Anderlecht míč na kopačkách příliš dlouho neudržel. Přišla nepřesná přihrávka a útočit mohou domácí hráči.
1
Nákop za obranu byl pro Hulka příliš dlouhý, a tak pozorný Proto uklidil balon do své náruče.
1
Výkop provedli domácí hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1
-1
Domácí hráči budou dnes hrát v modrém kompletu a hosté v kompletu bílém.
-3
Znělka nezazněla celá, protože se na stadionu porouchalo zvukové zařízení.
-4
Stadionem nyní zní znělka Ligy mistrů.
-4
Sudí Ivan Bebek přivádí obě základní jedenáctky na hrací plochu.
-5
Na hrací ploše je vše připraveno k příchodu hráčů.
-7
V Petrohradu je 6°C a prší.
-14
Hráči jsou ještě na hrací ploše, kde absolvují předzápasovou rozcvičku.

Zenit Petrohrad: Malafeev - Anyukov, Hubočan, Lombaerts, Criscito - Witsel, Semak, Shirokov - Fayzulin, Kerzhakov, Hulk.

RSC Anderlecht: Proto - Wasilewski, Kouyaté, Nuytinck, Deschacht - Biglia, Kanu - Gillet, Praet, Jovanović - De Sutter.

Rozhodčí: Ivan Bebek (CRO) - Tomislav Petrović (CRO), Miro Grgić (CRO).
RSC Anderlecht má na svém kontě zisk jediného bodu, když remizoval 0:0 na hřišti AC Milán. Ve druhém utkání už podlehl Malaze vysoko 3:0 a patří mu tak třetí příčka. RSC Anderlecht je ve skupině C jediným týmem, který nedal v základní skupině ani jeden gól.
Domácí Zenit Petrohrad je v tabulce po dvou odehraných zápasech s nulovým ziskem na posledním místě. V úvodním duelu Zenit nestačil na Malagu, které podlehl 3:0 a pak ztratil body doma, když nepohlídal remízu s AC Milán, protože Hubocan vstřelil vlastní gól, díky kterému AC Milán zvítězil 3:2.
Zenit Petrohrad a RSC Anderlecht bojují o postup do čtvrtfinále ve skupině C, kde jim stojí v cestě také Malaga a AC Milán.
Dnešní utkání bude řídit hlavní rozhodčí Ivan Bebek, na čarách mu budou asistovat pánové Tomislav Petrović a Miro Grgić. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Dalibor Conjar a také dvojice brankových rozhodčích Domagoj Vučkov a Goran Gabrilo.
Dobrý večer, vítám Vás u komentovaného přenosu prestižní a velmi sledované fotbalové soutěže na světě. Dnes máme na programu základní část Ligy mistrů, která odstartuje již třetí kolo. Dějištěm fotbalového dění bude Stadion Petrovski v Petrohradu, kde domácí Zenit Petrohrad přivítá RSC Anderlecht. Komentářem fotbalového dění Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.