A máme tu konec utkání. Hlavní arbitr Stanislav Todorov ukončil svým hvizdem dnešní utkání, na jehož konci svítí na výsledkové tabuli stav 1:1.
Úvodní gól přišel ve 46. minutě poté, co se krásnou trefou lobem prosadil Andrey Yarmolenko. Takřka celý zápas dominovali domácí, kteří převažovali nad soupeřem po všech stránkách, ale vyrovnat se jim dlouho nedařilo. Z vyrovnání se ale domácí radovali, a to v 93. minutě po proměněném pokutovém kopu Ivana Krstanoviće.
Nutno dodat, že třetinu utkání doprovázelo špatné počasí. Kvůli zhoršeným podmínkám a sněhu se už ve 3. minutě měnil míč - z bílého na oranžový, avšak ani to nepomohlo, jelikož vánice, která si našla cestu na Maksimir přerušila utkání a úklidová služba se mohla dát do díla. Vše mělo dění kolem 8. minuty zápasu. Přibližně deset minut se odklízel sníh a udržovala hrací plocha, následně se ve hře pokračovalo. Několik minut poté se ale hřiště rozbahnilo a při odchodu do kabin byli hráči hnědí od hlav až k patám.
Děkuji Vám za pozornost a těším se u dalšího on-line přenosu.
90+4
Za oslavu gólu bez dresu dostává Ivan Krstanović žlutou kartu.
90+3
Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku!
A máme tu vyrovnání! IVAN KRSTANOVIĆ poslal míč na opačnou stranu, než kam padal Koval a proměnil pokutový kop, čímž srovnává. - 1:1!
90+2
Gólman se dopustil nedovoleného zákroku a je odpískána penalta pro Dinamo Záhřeb!
90+2
Míč stále drží Dinamo Záhřeb, ale stále neví, jak prolomit defenzivní štít svého soupeře a zoufale se snaží o vyrovnání.
90+1
Ivan Krstanović se dostal k dalšímu zakončení, ale opět nedokázal překonat pohotového gólmana.
90+1
Dynamo Kyjev střídá. Odešel Haruna, přišel Bogdanov.
90
Nad rámec základní hrací doby se nastavují 3 minuty.
90
Yarmolenko se dožadoval odpískání faulu, ale hlavní arbitr měl jiný názor.
90
Pod velkým tlakem jsou hráči hostí, ale zatím se brání úspěšně.
89
Krstanović se pokoušel vyrovnat, avšak jeho rána letěla mimo branku.
88
Ruben se ocitl v ofsajdu.
88
Beqiraj se nedokázal propracovat ke střele a ztratil míč za hranicí pokutového území.
87
Taiwo fauloval Beqiraje a Dinamo se ujme míče na polovině hřiště.
86
Rohového kopu se ujme Dynamo Kyjev.
85
Sammir se ujímá dalšího rohového kopu pro domácí.
85
Po rychlém přesunutí hry z jednoho konce na druhý se Dinamo ujímá rohového kopu.
84
Garmash neustál souboj a přišel o míč před vlastním pokutovým územím.
83
Držení míče: 56% - 44%.
82
Střídání na straně Dynama Kyjev. Admir Mehmedi přišel na plac, odešel Dudu.
81
Další vzdušný centr z křídla, ale ani ten se nedostal na místo určení. Míč stále drží Dinamo.
80
Do konce základní hrací doby zbývá něco málo přes deset minut a nezdá se, že by se hráči Dinama pokoušeli o vyrovnání.
80
Garmash si ze souboje v pokutovém území odnáší drobné zranění.
79
Až k bráně pronikli hráči domácích, ale ani to jim nestačilo ke vstřelení branky.
78
Fanoušci ženou svůj tým za vyrovnáním, avšak bezúspěšně.
77
Když to nešlo po zemi, tak se Dinamo pokusilo o ohrožení branky vzduchem, ale ani to nepřineslo vyrovnání, ba ani zakončení.
76
Hosté střídají. Marco Ruben se podívá na plac místo Browna Ideye.
75
Obrana Dynama funguje dnes na jedničku a není se čemu divit, že dnes večer ještě neinkasovala gól.
74
Dinamo se ujalo míče a pomalu se blíží k pokutovému území soupeře.
73
U půlící čáry se faulu dopustil Ibanez a nekompromisně poslal na zem Harunu.
72
Domácí provádí další změny v sestavě. Hřiště opustil Marcelo Brozović, místo něhož se na plac podívá Josip Pivarić.
71
O uklidnění hry se pokouší defenziva domácích, zatím úspěšně a kombinuje s míčem na vlastní polovině.
70
V ofsajdové pasti uvízl Andrey Yarmolenko.
69
Hráči Dinama se s míčem opět vydávají směrem ke Kovalově brance, avšak recept na defenzivu svého soupeře ještě nenašli.
67
Sníh i bláto současně mizí z hrací plochy a zdá se, že se dočkáme celkového zezelenání hřiště ještě před koncem utkání.
66
Dudu dostává žlutou kartu.
65
V obrovské šanci se ocitl Fatos Beqiraj, avšak poté, co se zjevil sám před Kovalem nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče.
63
Yarmolenko posílal míč před branku, ale nikdo z hráčů na něj nedokázal vyskočit a končí mimo hrací plochu.
63
Yarmolenko byl nepříjemně sražen k zemi a Dynamo bude u míče.
62
V ofsajdu si počínal Brown Ideye.
61
Domácí střídají. Ivan Krstanović přišel na plac a odchází Duje Čop.
60
Velkému tlaku teď čelí Dynamo a musí se bránit, avšak to se jim daří celý zápas a dál v tom pokračují.
59
Rohový kop pro Dinamo.
58
Stále není na hřišti k vidění žádná šance a oba týmy se výborně brání.
57
Hosté se vymanili z tlaku, kterému museli pár chvil čelit, ovšem Dinamo se opět ujímá míče.
56
Nic závratného se po rohovém kopu nestalo a míče se ujímají opět hosté. Stále se však nerodí žádné šance.
55
54
Duje Čop se dopustil dalšího faulu, tentokrát byl obětí Mykhalyk.
53
Luis Ibanez se po pěkné kombinaci mohl také zapsat mezi střelce, avšak jeho pokusu chyběla přesnost a končí mimo.
52
V ofsajdu se ocitl Brown Ideye.
51
Vukojević zblokoval tvrdou ránu zpoza vápna.
50
Duje Čop se pokoušel o střelu z hranice pokutového území, ale nedokázal prostřelit obranný štít soupeře.
49
Dinamo se v klidu ubránilo a operuje s míčem kolem poloviny hřiště.
48
Hráči Dynama pomalu dostávají soupeře pod tlak, avšak bez šancí.
47
Marcelo Brozović dostává za svůj čin žlutou kartu.
46
Po výkopu drží míč domácí a v klidu s ním kombinují na vlastní polovině hřiště.
46
Hlavní sudí dnešního zápasu Stanislav Todorov ukončil první poločas, na jehož konci svítí na výsledkové tabuli stav 0:1 ve prospěch Dynama Kyjev. V průběhu osmé minuty bylo utkání přerušeno kvůli nepříjemnému sněžení, které doprovázelo zápas přibližně do 33. minuty. Od té doby se hřiště proměňovalo v baheniště a většina hráčů (hlavně gólmani) odchází do šaten zcela špinaví. Žádné gólové šance k vidění nebyli na žádné straně, vyjma té, ve které byl Sammir poté, co orazítkoval břevno!
45+1
Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
A máme tu úvodní gól zápasu! Z voleje střílející ANDREY YARMOLENKO obstřelil gólmana lišáckým lobem a posílá svůj tým do vedení. - 0:1!
45
Nastavena je 1 minuta.
44
Hřiště opět mění barvu, teď se z něj pomalu stává baheniště, skoro takové, jako měl před svým domem Shrek.
44
Na dlouhý centr vyskakoval Čop, avšak nedosáhl na míč.
43
Hráči Dinama stále neví, jak prolomit obrannou linii soupeře a stále si míč předávají před soupeřovým pokutovým územím.
42
Čopův útočný faul zbavil domácí borce o míč, kterého se chopí Dynamo.
41
V držení soupeře pod velkým tlakem teď hráči Dinama operují s míče a obléhají branku Kovala.
40
I Marcelo Brozović se ocitl v šanci, ale ani on není důvodem pro změnu aktuálního stavu.
39
Ve velké šanci se objevil opět Fatos Beqiraj, ale jeho rána z bezprostřední blízkosti byla zblokována.
37
Sammir si s Garmashem nejspíše vyřizoval nějaký nevyřízený účet a agresivně se proti němu postavil, konflikt obou hráčů se neobešel bez strkanice. Bulharský sudí ale hráče uklidnil a hra v klidu pokračuje.
36
Po krátkém přerušení hra pokračuje a s ní i gólman, jenž byl důvodem přerušení.
35
Maxim Koval se poranil při zákroku a je ošetřován. Hra je přerušena.
34
Brozović se s chutí hnal směr Kovalova branka, avšak nečekané uklouznutí ho při akci zastavilo.
33
Sněžení ustálo a pokud se na aktuálních podmínkách nebude nic měnit, tak se utkání v klidu dohraje.
32
Rohového kopu se ujímá Kyjev.
31
Jak se rychle domácí ujali míče, tak se ho zase zbavují, jelikož Ademi fauloval.
30
Ofsajd, to bylo to, co ukončilo akci Fatose Beqiraje.
29
Rohového kopu se ujmou hráči Dinama.
27
Yarmolenko se ocitl sám před gólmanem, ale selhal, jelikož kluzký povrch ho zbrzdil při akceleraci a Koval sebral míč.
26
Fatos Beqiraj se pokusil překvapit gólmana a povedlo se mu to, jelikož tak slabou střelu opravdu nečekal.
25
Dynamo se v naprostém klidu ubránilo vůči rohového kopu a chopí se míče, avšak bez rychlého protiútoku a tak se s míčem mazlí na vlastní polovině hřiště.
24
Po obrovské šanci se Dinamo ujme pouze rohového kopu.
23
Míče se opět ujmou hosté, jelikož Beqiraj se dopustil faulu.
21
Po obléhání Kelavovy brány se nepřesného centru dopustil Betao, který připravil svůj tým o míč.
21
Sněžení se začíná opět zhoršovat a podmínky na hřišti se opět zhoršují.
20
Dlouhý centr sebral v klidu Kelava a posílá míč zpátky do hřiště.
19
A další střela Sammira, tentokrát pálil z hranice pokutového území, ale zase vedle.
18
Dudu se dopustil nepříjemného faulu a Dinamo bude zahrávat volný přímý kop.
17
Další šance Dinama, avšak ta končí další střelou Sammira, která letí vedle.
16
Po rohovém kopu se před brankou mohl činit Sammir, avšak trefil pouze břevno!
14
Po křídle pelášil Vrsaljko a vypustil ze své kopačky jedovatý centr, který byl ale sražen, a tak vybojoval pro svůj tým rohový kop.
14
Čop se mohl řítit sám na Kovala, ale při cestě k němu byl zastaven pozorným obráncem.
13
O šanci se pokusili hráči Dinama, avšak pozorná obrana hostů je o šanci připravila, nyní vyváží míč směrem vpřed.
13
Hodně dlouhou vzdálenost ujel Domagoj Vida při svém ďábelském skluzu, avšak trefil protihráče a to se nelíbilo sudímu, od kterého viděl žlutou kartu.
11
Na hřišti to dost klouže a protiútoky obou týmů nejsou tak rychlé, jako ze začátku zápasu.
10
Utkání pokračuje, u míče jsou domácí.
Hráči se vrací na hrací plochu a utkání bude pokračovat.
Fanoušci jsou určitě zoufalí z toho, že nezůstali doma, určitě by teď dali přednost šálku čaje a nemrzli by na stadionu při pohledu na prázdné hřiště a sněžný koncert.
Střed hřiště trochu zezelenal a úklidová služba dělá svou práci více než dobře, avšak stále je zasněžen velký kus hrací plochy.
Hrací plocha se proměnila v bílý obdélník a nezdá se, že by se ještě dnes mělo utkání dohrát, jelikož sněžení neustává, ba naopak, je to ještě horší.
Na hřišti se objevuje úklidová služba, která se snaží vzniklé problémy se sněhem řešit.
Hráči se vrací do kabin a utkání je přerušeno kvůli sněžení.
Utkání bylo přerušeno kvůli hustému sněžení.
8
Sněžení v Záhřebu má za následek zhoršení mnoha podmínek, hráči začínají prokluzovat a i hůře vidět. Hráči Dynama v bílých dresech nejsou skoro k vidění.
6
Elegantně se kolem obránce protáhl Čop a našel Luise Ibaneze, avšak jeho střela byla zblokována.
5
Po křídle se šťastně probojovával Brzović, avšak jeho akce neměla za následek žádný důvod ke změně aktuálního stavu.
4
Hra se začala zpomalovat a to kvůli kluzkému povrchu, který má za příčinu sníh. Zatím má v držení míče mírně navrch Dinamo.
Kvůli hustému sněžení a přebarvení hrací plochy v barvu bílou byl čtvrtým rozhodčím udělen verdikt ke změně míče. Nyní se hraje s míčem oranžovým.
2
Dynamo je pod velkým tlakem a musí se bránit vůči náporu soupeře.
2
2
Hra začala velmi rychle a u míče jsou stále hosté, podmínky na hřišti se však začínají zhoršovat, jelikož začíná stále víc a víc sněžit.
1
Po výkopu drží míč hosté.
1
Teplota se pohybuje kolem bodu mrazu a také hustě sněží, tak uvidíme, zda tyto podmínky budou mít nějaký vliv na průběh utkání.
Za hustého sněžení a deště nastupují oba týmy i se sudími na plac.

DNK Dinamo Záhřeb: Kelava - Šimunić, Vida, Ibánez, Sammir - Ademi, Vrsaljko, Brozović, Kovačić - Čop, Bećiraj

Dynamo Kyjev: Koval - Taiwo, Betao, Mykhalyk, Veloso - Vukojević, Haruna, Dudu, Germash - Ideye, Yarmolenko

Rozhodčí: Stanislav Todorov - V. Gavrilov, N. Angelov (všichni BUL).
Dynamo Kyjev:
Ukrajinský celek dokázal v pěti utkáních porazit pouze Dinamo po výsledku 2:0 a v předminulém kole uhrál nerozhodný výsledek 0:0 s portugalským Portem, což byla zatím jediná bodová ztráta tohoto klubu. Kyjev měl ještě šanci v minulém zápase, jenže musel porazit nabitý kádr francouzské Paříže. To se mu ale nepovedlo a po nepříliš dobrém výkonu prohrál 0:2. V lize se mu v poslední době daří a dokázal vyhrát dvakrát za sebou, po osmnácti kolech je zatím třetí o bod za Dněprem a o hrozivých čtrnáct za suverénním Šachtarem.
Dinamo Záhřeb:
Dinamo naposledy bojovalo o svou šanci o Evropskou ligu na půdě Porta a nepředvedlo v prvním poločase špatný výkon, jenže střelecky se neprosadilo, a proto jasně prohrálo 0:3. Na domácí scéně kraluje a po osmnácti kolech má na kontě 41 bodů, vede tedy o deset bodů před Rijekou. Chorvatský celek bude hrát v téměř kompletní sestavě, kvůli zranění nenastoupí jen Ivan Peko. Nový trenér Krunoslav Jurčič, který nahradil minulý týden Ante Čačiče chce určitě konečně bodovat a vstřelit branku.
O osudu skupiny A už je od minulého kola rozhodnuto a bojovat se bude pouze o první místo. V tomto zápase půjde už pouze o čest, chorvatský celek má totiž na kontě 0 bodů a nemůže skončit lépe, stejně je na tom i Dynamo Kyjev, které získalo čtyři body a nachází se na třetím místě tabulky, na svého nejbližšího protivníka ztrácí osm bodů. Nicméně větší důležitost bude mít duel zřejmě pro domácí celek.
Pravděpodobné sestavy obou týmů:

DNK Dinamo Záhřeb: Kelava - Vrsjalko, Vida, Šimunič, Pivarič - Kovačič, Ademi - Beciraj, Brožovič, Halilovič Sammir

Dynamo Kyjev: Šovkovskyj - Silva, Mychalyk, Khacheridi, Taiwo - Vukojevič, Veloso - Mehmedi, Garmash, Raffael - Brown
Příjemný dobrý večer ze Záhřebu, kde je dnes na programu poslední utkání podzimní části Ligy mistrů, v němž se utká DNK Dinamo Záhřeb a Dynamo Kyjev.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 20:45.