Ve druhém utkání skupiny H zdolal AC Milán skotský Celtic 2:0 a po prvních zápasech se zařadil na druhé místo tabulky o skóre za Barcu. To je z mé strany pro dnešní večer vše. Děkuji za pozornost a u dalších fotbalových onlajnů se opět těším na počtenou!
Druhý poločas už byl jednoznačnou záležitostí Barcelony, která ztrestala Ajax dalšími třemi góly. Lionel Messi se dnes večer blýskl hattrickem a stal se hlavní hvězdou zápasu. Dobrým výkonem se prezentoval také gólman Víctor Valdés, který v 77. minutě chytil Sigthórssonovi i penaltu. Barcelona tak vstoupila do nového ročníku Ligy mistrů jednoznačným vítězstvím 4:0.
90+3
Závěr se už snaží dohrát s míčem na kopačkách domácí. Faulován byl Pedro.
90+1
Boilesen z dálky pořádně protáhl Valdése, který však dokázal zasáhnout a vytáhnout balón nad břevno.
90+1
Sudí Moen nastaví tři minuty.
90
Hráči Barcelony v závěru zapojují do kombinace i gólmana Valdése.
89
Po další akci Krkiće budou vhazovat domácí.
87
Bojan Krkić dostal ve vápně přihrávku od Schøneho a z úhlu se pokusil propálit Valdése. Cpal míč pod břevno, ale domácí gólman se zaskočit nenechal a přizvedl jeho střelu nad bránu.
86
Po Xaviho rohu hlavičkoval nepřesně střídající Bartra.
86
Messiho střelu srazila zeď Ajaxu na roh.
85
Denswil zastavil Pedra pouze za cenu žluté karty. Navíc nebezpečná standardka.
84
Hosté se pokusili vysunout pressing, ale je z toho jen odkop od brány Barcelony.
83
Hráči Ajaxu už rezignovali na útočné pokusy a pouze se brání.
82
Pedro v souboji s van Rhijnem vybojoval rohový kop. Ten Barca rozehrála nakrátko.
81
Domácí už opět vymýšlejí kombinace na polovině Ajaxu.
80
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází zřejmě lehce zraněný Gerard Piqué, přichází Marc Bartra.
78
Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Daley Blind, přichází Lasse Schøne.
77
Se slabou střelou Sigthórssona si Valdés poradil a gólem neskončila ani následná dorážka!
76
Mascherano ve vápně hloupě sestřelil Serera a je z toho penalta!
75
Barcelona právě vstřelila branku!
Tak to už je exhibice. Nejprve neproměnil velkou šanci Sánchez, ale to domácím vadit nemuselo. O chvíli později se totiž dostal k balónu LIONEL MESSI, který měl před sebou trestuhotně volný prostor. Takže si popošel až na hranici pokutového území a přízemní střelou k tyči pokořil Vermeera, který se jen díval. Hattrick hvězdy Barcelony.
73
Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Niklas Moisander, přichází Mike van der Hoorn.
73
Duartemu na půlce odpískána ruka.
72
Utkání je již rozhodnuté. Uvidíme, zda ještě padne nějaký další gól.
72
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Neymar, přichází Pedro.
71
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Cesc Fábregas, přichází Xavi.
69
A je to 3:0 pro Katalánce. Centr z levé strany z kopačky Neymara našel hlavu GERARDA PIQUÉTA a ten překonal Vermeera, jenž si pro míč vyběhl, ale nedostal se k němu.
68
Poulsen na vlastní polovině odevzdal míč Sánchezovi, jehož centr hledal hledal Neymara. Jeho hlavičku zblokoval Moisander
67
Neymar v dalším souboji s van Rhijnem. Pravý bek Ajaxu si dnes vede proti brazilskému kouzelníkovi velice slušně.
65
Na hranici šestnáctky velice srdnatě bojoval Sigthórsson, k příležitosti pro nizozemský tým ale jeho snaha nevedla.
64
Boilesen přidržen Danim Alvesem. Je to však hluboko na polovině Ajaxu.
63
Sánchez na pravé straně výborně uvolnil Alvese. Ten ale prováhal ideální čas k zakončení a balón skončil u Vermeera.
62
... ale Boilesen byl v ofsajdu.
62
Hráči z Amsterdamu zkouší něco vymyslet na útočné polovině.
61
Akci Sáncheze zastavila píšťalka rozhodčího. Útočník domácích totiž fauloval Moisandera.
60
Moisander musel odhlavičkovat míč před rozběhnutým Iniestou. Teď už to bude mít Ajax velice těžké.
59
Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Siem de Jong, přichází Thulani Serero.
57
Boilesen se dostal ve vápně k hlavičce, ovšem Valdés si snadno poradil.
56
Vzápětí to mohloo být 3:0. Po výzvě Neymara pálil z výhodné pozice opět Messi, ale naštěstí pro Ajax minul.
55
Není co řešit! LIONEL MESSI přebral přihrávku od Busquetse, v šestnáctce udělal kličku na střed Denswilovi a ze sedmi metrů nekompromisně propálil Vermeera.
54
Neymar se vrhl do šestnáctky, ale ukopl si míč daleko a tak sebou před brankářem Vermeerem praštil o zem. Sudí Moen hned ukazuje, že to nebyla penalta ani náhodou.
53
Neymar byl u levé lajny sestřelen van Rhijnem. Obešlo se to bez karetního trestu.
51
Po souboji mezi Krkićem a Busquetsem je pískáno proti domácím. Ajax ale rozehrává ještě z vlastní poloviny.
49
Na ostrý centr Daniho Alvese si na zadní tyč nabíhal Neymar. Měl by před sebou odkrytou branku, ale na poslední chvíli stačil zasáhnout van Rhijn a sražený míč pak lapil Vermeer.
49
Sigthórsson si u lajny vzal velké sousto a Adrianovi utéci nedokázal.
47
Neymar neprorazil dvojblok hráčů Ajaxu.
46
Míče se už ujali hráči Barcelony.
46
Ani jeden z trenérů o přestávce ke střídání nesáhl.
46
Statistiky 1. poločasu:

Střely na bránu – 4:2
Střely vedle – 2:1
Držení míče – 57%:43%
Po prvním poločase vede Barcelona nad Ajaxem 1:0 a zatím tak splňuje předzápasová očekávání. O jediný gól se postaral ve 22. minutě Lionel Messi, který se krásně trefil z přímého kopu. Kromě této situace ale Ajax velice dobře brání a Blaugranas se dostávají do zakončení jen velice obtížně. Hosté si dokonce vypracovali dvě velmi dobré šance na vyrovnání, ale s těmi si poradil Víctor Valdés.
45
Protiútok domácích táhl Messi. Ten mohl předkládat balón volnému Fábregasovi, ale místo toho si ho navedl až na hranici šestnáctky a vystřelil. Vermeer mu stačil zmenšit střelecký úhel a udržel svůj tým ve hře.
44
Tak hosté museli čelit akci Barcelony. Iniesta odcentroval od brankové čáry na Neymara, který si míč zpracoval a poté vypálil nad.
43
Hosté budou vhazovat na útočné polovině. Uvidíme, zda ještě dokáží do konce poločasu bránu FCB ohrozit.
42
Po Duarteho zaváhání se dostal před šestnáckou k míči Messi. Prostor ke střele ale nenašel.
40
Duarte si to nehroženě zamířil mezi dva hráče soupeře a vybojoval faul na půlící čáře.
39
Sánchez se dostal před obránce Denswila pouze za cenu faulu, což rozhodčímu Moenovi nemohlo uniknout.
37
Druhá nadějná příležitost pro Ajax. Míč se od Sigthórssona dostal až k Duartemu, který to měl na hranici šestnáctky proti noze. Střela mu však nesedla podle představ a trefil jen místo, kde stál Valdés.
36
Duarte se snažil prostrčit míč na rozběhnutého Krkiće, který by měl před sebou volnou cestu k bráně. Přihrávka však byla zblokována.
35
Krkić se na svém domovském stadionu velmi snaží. Před sebe ho ale nepustil Mascherano.
33
Střelu Neymara zpoza vápna v pohodě chytá pozorný Vermeer.
33
Neymar posílal přihrávku do běhu Messimu. U míče by byl první gólman Vermeer, ale zřejmě si nezakřičel a jeden z obránců tak odkopl do autu.
31
Ajax přidává a teď už to hořelo! Krkić poslal podařený centr na zadní tyč, kam si naběhl van Rhijn, jenž mohl nerušeně hlavičkovat. Barcelonu zachránil výborným zákrokem Valdés!
30
Z dálky to vyzkoušel Krkić, ovšem Valdés jen sledoval, jak míč míjí jeho bránu.
29
Rozehrávka nakrátko a centr Duarteho skončil až za bránou Barcelony.
29
Hráči Ajaxu se konečně přiblížili k bráně Blaugranas a hned je z toho roh.
28
Domácí opět důrazně napadali rozehrávku soupeře. Sánchez rychle přistoupil k Blindovi, který nakopl míč jen do něho. Naštěstí pro hosty z toho je pouze jejich aut.
26
Sigthórsson takticky fauloval na polovině hřiště Busquetse.
25
Barcelona už zase kombinuje na polovině nizozemského soka.
24
Moisander tvrdě zasáhl Iniestu přes nohy a dostává žlutou kartu.
22
Ke zmiňovanému trestňáku se postavil právě LIONEL MESSI a je z toho nádherný gól! Argentincova levačka totiž poslala míč přes zeď naprosto přesně a balón zapadl po odrazu o tyč do sítě. Tohle Vermeer chytat nemohl.
21
Nyní Duarte fauloval Messiho a je z toho standardka z 22 metrů.
20
Obrana Ajaxu zatím působí poměrně pevně a za prvních 20 minut Barcu do větší šance nepustila.
18
Neymar se pokusil proniknout podél brankové čáry, ale byl vytlačen mimo hřiště.
18
Po rychlém ťukesu domácích se dostal k balónu Alves, kterého však na hranici šestnáctky stačil odzbrojit pohotový Blind.
17
Protiútok týmu z Amsterdamu skončil nepřesnou přihrávkou na nabíhajícího Blinda.
15
To už bylo nebezpečné. Iniesta se z levé strany prohnal do vápna a postupoval proti Vermeerovi. Místo zakončení se snažil ještě o přihrávku, kterou dokázal zablokovat Moisander.
15
Spolupráce Iniesty s Messim nevyšla, ale také hosté brzy přišli o balón.
13
Fábregas při napadání fauloval Duarteho a hosté mohou pokračovat v držení míče.
12
Přihrávka Mascherana na Neymara skončila v autu. Ajax bude vhazovat.
11
Také Blaugranas si přihrávají velice rozvážně a nikam se moc neženou.
9
Hosté se snaží o rozvážnou kombinaci u půlící čáry, zatím se jim to vcelku daří.
8
Ajax se po delší době dostává k míči formou autového vhazování.
7
Messi se pokusil přenést hru na levé křídlo na Neymara. Brazilec však nestihl balón před brankovou čarou.
6
Fábregas to zkoušel z těžké pozice a bránu netrefil.
5
Barcelona předvádí to, čím je pověstná. Po ztrátě okamžitě vybojovala míč zpět a opět roztáčí kolotoč přihrávek.
4
Po centru Sáncheze míč uklízel do bezpečí Poulsen.
3
Neymar si od lajny seběhl až na hranici šestnáctky. Jeho přízemní střelu ale chytil Vermeer.
2
Domácí ale nic nevymysleli a k míči se naopak dostal Bojan Krkić. Byl však bez podpory spoluhráčů a bránu soupeře neohrozil.
1
Hned v úvodu je tu rohový kop pro Barcelonu.
1
Úvodní výkop provedli domácí a hned zahajují svou pověstnou kombinaci.
1
Máme za sebou oficiální znělku Champions League a za malou chvilku tak utkání začne.

FC Barcelona: Valdés (C) – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Adriano – Fábregas, Busquets, Iniesta – A. Sánchez, Messi, Neymar.
Náhradníci: Pinto – Montoya, Bartra, Xavi, Song, Pedro, Tello.

Ajax Amsterdam: Vermeer – van Rhijn, Denswil, Moisander, Blind – de Jong (C), Poulsen, Duarte – Krkić, Sigthórsson, Boilesen.
Náhradníci: Cillessen – van der Hoorn, Schøne, Serero, Fischer, Sana, Hoesen.

Rozhodčí: Moen – Haglund, Andås – Hafsås, Edvartsen (NOR).
Předzápasové hlasy trenérů:

Gerardo Martino (FC Barcelona): Jsem velmi nadšený z příležitosti trénovat v Lize mistrů. Jsem trochu nervózní z toho, že jsem se stal součástí této prestižní soutěže. Věřím, že můžeme zopakovat slavné okamžiky z předchozích sezón, ale naplnit cíle, které jsme si stanovili, bude těžké.

Frank de Boer (Ajax Amsterdam): Není příjemné, když si všichni myslí, že Barcelona vyhraje, ale jsem si jistý, že jim můžeme způsobit problémy. Barcelona je velmi ofenzivní tým a my budeme muset ukázat to nejlepší. Ajax i Barcelona mají stejnou filozofii: útočit. Není tu mnoho rozdílů, s výjimkou rozpočtu.
Pro oba kluby to bude vůbec první vzájemné měření sil. V jejich historii bychom přitom našli řadu společných bodů. Tím nejvýznamějším je nizozemská legenda Johan Cruyff, který získával trofeje nejprve s Ajaxem, pak přešel do Barcelony, pro kterou už z pozice trenéra získal v roce 1992 vůbec první trofej z Champions League (poslední ročník hraný pod názvem European Cup). Cruyff pomohl v Katalánsku položit základy současného úspěšného systému, který v klubu funguje od nejmenších dětí až po A-tým. Slavný Nizozemec se ovšem nemá v lásce se současným prezidentem FC Barcelona Sandrem Rosellem, a netají se, že dnes bude držet palce Ajaxu.
Utkání na Camp Nou bude velmi pikantní pro odchovance Barcelony Bojana Krkiće, který letos hostuje právě v Ajaxu. Krkić už však tuto situaci zažil v minulém ročníku Ligy mistrů, kdy na půdu katalánského týmu přijel s AC Milán.
Barcelona v jarním semifinále LM doslova shořela pod tlakem fenomenálního Bayernu Mnichov a v novém ročníku by opět ráda stanula na nejvyšších stupních. Hlavními událostmi katalánského léta byl příchod hvězdného Brazilce Neymara, který by měl spolu s Lionelem Messim drtit obrany soupeřů, a také příchod nového trenéra Gerarda Martina. 50letý argentinský stratég nahradil Tita Vilanovu, jenž stále bojuje s rakovinou slinné žlázy a byl nucen na svou pozici rezignovat. Nový kouč FCB zahájil své angažmá úspěšně, když jeho tým z prvních čtyř kol španělské La Ligy vytěžil plný počet dvanácti bodů a ve dvojzápase s Atléticem Madrid získal také Superpohár. V ligové tabulce se Barcelona dělí o vedoucí příčku právě s Atléticem, s nímž má totožné skóre.

Naposledy si Barca zahrála v sobotu, kdy na Camp Nou přivítala v ligovém utkání Sevillu FC. Utkání to bylo hodně dramatické, i když dlouho se zdálo, že domácí dokráčí ke třem bodům celkem bez problémů. Deset minut před pauzou totiž poslal Katalánce do vedení Dani Alves a v 75. minutě zvýšil na 2:0 Leo Messi. Dvoubrankový náskok však domácí k překvapení všech neudrželi. Pět minut po Argentincově zásahu snížil Rakitić a v poslední minutě srovnal Coke. Andalusané pak mohli zaútočit i na vítězství, ale Marko Marin svou šanci neproměnil a ve čtvrté minutě nastavení tak udeřilo na druhé straně, kdy Messi vyškolil hned několik bránících hráčů a po jeho následné přihrávce vystřelil tři body pro Blaugranas Alexis Sánchez.
Ajax je klub s velmi bohatou minulostí. Vždyť Ligu mistrů ve své historii vyhrál čtyřikrát (naposledy v roce 1995), ale v současnosti už přeci jen není na evropské scéně tak nebezpečný. Klub z Amsterdamu je pověstný svou mládežnickou akademií, která vyprodukovala řadu velkých talentů, ale nejlepší hráči pak odchází do bohatších zahraničních mužstev, jako naposledy dánský ofenzivní záložník Christian Eriksen. Ajax je nicméně úspěšný alespoň doma, Eredivisii vyhrál třikrát v řadě a pravidelně se dostává alespoň do skupinové fáze LM. Letošní sezónu fotbalisté Ajaxu zahájili ziskem domácího Superpoháru a v lize jim po šesti kolech patří čtvrtá příčka s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Zwolle.

Právě překvapivého lídra Eredivisie dokázali svěřenci kouče Franka de Boera o víkendu porazit. Ajax měl od začátku duelu velký tlak, nicméně hostující Zwolle mu dokázalo pečlivou defenzivou velmi dlouho odolávat. Domácí prorazili obranný val soupeře až v 72. minutě, kdy se prosadil Thulani Serero a o čtyři minuty později hosté inkasovali po nešťastném vlastňáku van der Werffa podruhé. V závěru ještě snížil na 2:1 Gravenbeek, ale na více už hostující tým neměl čas.
Kromě Barcelony a Alaxu do skupiny H patří také Celtic Glasgow a AC Milán. O skvělé zápasy a velké hráče tak rozhodně nebude nouze. Jasným favoritem na postup jsou Katalánci, které by měl do osmifinále doprovodit celek Rossoneri. Zabojovat ovšem budou chtít i zbylí dva účastníci. A nezapomeňme, že Celtic se potkal s Barcelonou ve skupinové fázi i loni a doma hvězdného soupeře šokoval vítězstvím 2:1.
Přeji krásný fotbalový večer! Továrna na milióny, zvaná Liga mistrů, v úterý otevřela brány své skupinové fáze a ve středu pokračuje dalšími osmi zápasy. Já Vám přiblížím utkání skupiny H mezi FC Barcelonou a Ajaxem Amsterdam. Barca je velkým favoritem, vždyť patří i k největším aspirantům na vítězství v celé Champions League, ale také nizozemský mistr má svou kvalitu a především slavnou historii. Na Camp Nou tak jistě bude k vidění fotbal té nejvyšší úrovně a nouze by neměla být ani o góly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.