Z dnešního zápasu vyšel vítězně německý Dortmund, který zvítězil 1:2. Hned ze začátku skóroval Lewandowski, deset minut na to vyrovnal Diawara, následně byl po dvou žlutých kartách vyloučen Payet a Marseille musela celý druhý poločas hrát v deseti hráčích v poli. Už už se zdálo, že se jim to povede ubránit, ale v 87. minutě dostal Dortmund do vedení Grosskreutz a bylo rozhodnuto. Pro dnešek se s vámi loučím, dobrou noc a u dalších zápasů Ligy mistrů zase někdy na viděnou!
90+4
Už se bude končit, Dortmund si tohle vítězství už vzít nenechá!
90+3
Hostující Weidenfeller dnes zakročil pouze jednou.
90+3
Mandanda v dnešním zápase předvedl 2 zákroky.
90+3
Hráči se v posledních sekundách spíše okopávají.
90+2
Bylo to nutné? Sarr obdržel po faulu na Imbulu žlutou kartu.
90
Hráči Marseille se teď provinili dvěma fauly ve středním pásmu.
87
Dortmund právě vstřelil branku!
Dortmund se dostává před koncem zápasu do jednobrankového vedení, a to zásluhou KEVINA GROSSKREUTZE, který s trochou štěstí v pádu překonal Mandandu. 1:2!
85
Lewandowskému v koncovce utekl balón a prošel mu mezi nohama.
85
Dortmund bude rozehrávat roh.
83
Domácí už spíše ,,tahají čas".
81
Hra se teď odehrává spíše na polovině hrací plochy.
80
Lewandowski se snaží projít přes obranu Marseille, ale vždy mu v cestě stojí poslední bek.
79
Marseille také střídá. Místo Thauvina jde do hry Imbula.
79
Gignac míjí.
78
Jako druhý opoští plac Marco Reuas, místo něj nasazen Schieber.
78
Místo Kehla vbíhá na hrací plochu Pisczek.
76
Bude to perných 15 minut pro německý celek, který potřebuje vyhrát, aby v lize mistrů pokračoval.
75
Ani jeden z týmů v posledních minutách neohrozil branku soupeře.
74
Hra se teď přelévá ze strany na stranu.
72
Kombinace Dortmundu ve vápně domácích ztroskotala na pevné obraně.
72
Dortmund bude rozehrávat další rohový kop. Konkrétně si balón postavil Marco Reus.
71
Na domácí straně se opět žlutí. Tentokrát obdržel po faulu na Reuse kartu Gignac.
70
Durm faulován Thauvinem. Dortmund bude rozherávat volný přímý kop.
69
Reus se octl v šanci, ale v dobré pozici minul!
67
Lewandowski rozehrával přímý kop ze slibné pozice, ale minul!
66
Dortmund střídá dnes velmi aktivního a nejspíše i vyčerpaného Blaszczykowského, za kterého nastupuje Hofmann.
65
Gignacův pokus zblokován.
64
Dortmund teď hodně aktivně obstřeluje domácí branku. Ze čtrnácti pokusů jich devět mířilo na branku.
63
Odmáváno, odpískáno.Mkhitaryan byl v ofsajdu.
62
Dortmund se snaží přecházet do rychlých přečíslení a využít tak výhody o jednoho hráče navíc.
62
Domácí mnoho střel zblokují. Lewandowského střela končí pouze na těle Fanniho.
61
Şahin rozehraje rohový kop hostů.
59
Hraje se převážně na jedné polovině hřiště.
58
Lemina blokuje další pokus Błaszczykowského, který v posledních minutách velmi nebezpečně ohrožuje domácí svatyni.
57
Dortmund teď vytváří na soupeře obrovský tlak a téměř ho nepouští k balónu.
57
Błaszczykowského dělovku zkušeně chytá Mandanda.
55
Marseille posílá na plac dalšího čerstvého hráče, kterým je Jérémy Morel. Na lavičku usedá Khalifa.
54
Lemina fauluje pronikajícího Mkhitarayna.
54
Následný protiútok ale ukončuje pomezní rozhodčí, který viděl Lewandowského v ofsajdovém postavení.
53
Marseille ale umí útočit i v deseti, což potvrdil Saber Khalifa, který jen o chlup minul hostující bránu.
51
Marco Reus našel centrem Mkhitrayana, ale jeho šanci zlikvidoval Lemina.
50
Mkhitrayan je teď vidět často u míče, ale jeho střelu blokuje Mendy. Marco Reus bude rozehrávat z rohu hřiště.
48
Obrovská šance Dortmundu! Henrikh Mkhitrayan našel křižným pasem ve vápně Roberta Lewandowského, ale ten tuto šanci trestuhodně zahodil!
47
Hned po dvou minutách druhého dějství pálil Nuri Şahin, ale minul.
46
Na začátku poločasu Marseille střídá. Odchází Mendes a na hřiště vbíhá Abdallah.
46
První poločas přinesl divákům krásnou sportovní podívanou. Po čtyřech minutách otevřel skóre Robert Lewandowski, přičemž deset minut na to vyrovnal Souleymane Diawara. Marseille se ale po dvou žlutých kartách a následném vyloučení Payeta octla v těžké pozici a zápas bude muset dohrát v početní nevýhodě.
45+4
Poté, co zblokoval střelu Reuse Diawara, budou hosté rozehrávat rohový kop.
45+2
Hráči již očekávají hvizd píšťalky hlavního sudího a nikam se aktivně nehrnou.
45+1
Ke konci poločasu faulován Reus.
45
Pokus Marca Reuse blokuje Mendes.
44
Dortmund teď dvakrát za sebou fauloval a nabídl tak domácím rozehrávku.
38
Marseille bude po faulu Mkhitaryana rozehrávat volný přímý kop.
38
Thauvin vypálil, ale Wiedenfeller si s jeho pokusem dokázal poradit.
36
Početní nevýhoda se ihned projevuje. Błaszczykowski ale pouze minul Mandandovu branku.
34
Přichází velká nepříjemnost pro domácí Marseille. Dimitri Payet už jednu žlutou kartu obdržel a hned poté přichází druhá, tentokrát za nasimulovaný pád a domácí odehrají zbytek zápasu v deseti hráčích v poli.
33
Reus rozehraje další rohový kop hostů.
32
Payet potrestán žlutou kartou po faulu na Błaszczykowského.
31
Pro oči diváka je to úplná symfonie! Marco Reus vyslal další pumelici, ale ta minula domácí branku.
30
Na druhé straně vyslal jedovatou střelu Gignac, ale tento pokus zblokoval Papastathopoulos.
29
Grosskreutz pálí na bránu, ale skvělý zákrok předvádí Mandanda!
28
Dortmund se usadil kolem pásma francouzského celku, snaží se něco vymyslet, ale domácí obrana zatím brání jejich akce úspěšně.
26
Hosté se znovu ocitají v ofsajdovém postavení, tentokrát byl příliš nedočkavým hráčem Mkhitrayan.
25
Kevin Grosskreutz hledal centrem jednoho ze spoluhráčů, bohužel pro Dortmund nepřesně.
23
Payet bude rozehrávat další přímý kop.
22
Teď došlo k nedorozumění mezi dvěma hostujícími obránci a tak balón radši sevřel pevně v náručí Weidenfeller.
20
Marseille se snaží hrát ofenzivně a je vidět, že chtějí přehrát favorizovaný Dortmund, ale nesmí zapomenout na zadní vrátka, která nechávají často pootevřené.
18
Thauvin faulován Kehlem.
17
Jürgen Klopp jen nevěřícně kroutí hlavou nad tím, že Dortmundu vydrželo vedení pouze necelých 10 minut.
17
Robert Lewandowski dostal přihrávku do ofsajdové pozice.
16
Je vidět mnoho faulů, ale zatím nebyl žádný oceněn kartou.
15
Mkhitaryan se dostal do ofsajdové pozice.
14
Marseille právě vstřelilo branku!
Po centru Dimitri Payeta se po několika odrazech dostal balón až k SOULEYMANU DIAWAROVI a ten hlavou vyrovnává na 1:1!
13
Błaszczykowski faulován Payetem.
12
Dortmund je od úvodního hvizdu lepším celkem a jen zřídkakdy půjčuje domácím balón.
11
Marco Reus bude rozehrávat rohový kop.
10
Şahinova dělovka letí těsně vedle branky Mandandy!
8
Střelec gólu Dortmundu Robert Lewandowski fauluje Leminu. Marseille bude rozehrávat přímý kop.
6
Po gólu Lewandowského jsou u míče domácí.
4
Neuvěřitelný vstup Dortmundu do dnešního zápasu. ROBERT LEWANDOWSKI potvrdil svou vizitku střelce a posílá hostující celek po necelých čtyřech minutách hry do vedení!
3
Začíná se z ostra. Grosskreutz faulován Payetem.
1
Hráči Marseille rozehráli a tím tak odstartovali dnešní střetnutí.
1
Vzájemný zápas:

První vzájemný zápas se odehrál 1. října v Dortmundu a německý celek zvítězil 3:0. O dvě branky se postaral Lewandowski a jeden přesný zásah přidal Reus. Celé utkání si můžete připomenout zde.

Branky:
19. Lewandowski, 52. Reus, 79. Lewandowski (pen.)
Skupina F:

1. Arsenal FC, 12 b.
2. Borussia Dortmund 9 b.
3. SSC Neapol 9 b.
4. Olympique Marseille 0 b.

Do další fáze soutěže mohou postoupit ještě všechny tři týmy na prvních třech místech, ale je naprosto jasné, že Dortmundu stačí k jistotě jakákoliv výhra v tomto zápase a Arsenal by naopak nepostoupil pouze v případě, že by prohrál s Neapolí o tři a více branek a navíc by musel vyhrát Dortmund v tomto utkání s Marseille.
Borussia Dortmund:

Na druhé straně Dortmund uhrál zatím v pěti zápasech devět bodů a k jistotě postupu dnes potřebuje zvítězit. Má totiž stejně bodů jako třetí Neapol, ale lepší bilanci vzájemných zápasů.

Za jistých okolností by dokonce mohl skončit Dortmund ve skupině na prvním místě, to by však musel Arsenal prohrát v Itálii s Neapolí a navíc by Dortmund musel v tomto utkání získat všechny tři body.
Olympique Marseille:

Zástupce francouzské kopané rozhodně nebude na letošní ročník Ligy mistrů vzpomínat v dobrém, ve skupině totiž v pěti zápasech nezískal ani bod a se skóre 4:12 se krčí na posledním místě, bez šance na jakýkoliv posun vzhůru.
Po včerejší dávce fotbalových přenosů z Champions League budeme pokračovat také dnes a jedním ze zápasů, ve kterém půjde o hodně je souboj ve skupině F mezi Olympique Marseille a Borussii Dortmund.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.