Z Ligy mistrů je to pro dnešek všechno. Děkujeme Vám za pozornost a přejeme hezký zbytek večera.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 5:9.
Na stadionu San Mamés je pro dnešek dobojováno. Po bezbrankové první půli, která toho až tolik nenabídla se ani ve druhém poločase nehrál i díky podmáčenému povrch kvalitní fotbal. Hosté z Porta se dokázali dvakrát prosadit, když hlavně ve druhém případě jim k tomu pomohli sami domácí, kteří po dnešku mohou na postup do dalších bojů asi zapomenout.
90+4
90+4
Poslední minuta nastavení v plném proudu stejně jako déšť padající v Bilbau.
90+3
Porto vybojovalo míč, ale žádná kvapík směrem na branku Bilbaa rozhodně k vidění není.
90+2
Tribuny už poměrně prořídly, diváci odcházejí ze svých míst nejen kvůli dešti, ale i kvůli výkonu domácího celku.
90+1
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Yacine Brahimi, přichází Adrián López.
90
Nastavují se čtyři minuty.
89
V Bilbau se opět spustil hustý déšť, což už na tak mokrém trávníku není nic příjemného.
89
Utkání míří do svého konce a u míče jsou nyní hosté.
88
Rohový kop odvrácen hosty pouze za cenu dalšího.
88
Rohový kop pro Athletic.
87
Domácím se čas krátí, navíc nyní znovu naložili se svojí možností hodně špatně, když ani nepřišla střela na branku.
85
Hosté si závěr utkání budou chtít pohlídat, o tom svědčí i průběh akcí Porta.
84
Útok Bilbaa nakonec končí dříve než pořádně začala, protože Viguera fauloval.
84
Iraizoz rozehrává od své branky, čas pro domácí se krátí.
82
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Rúben Neves.
81
Bilbao druhý gól srazil do kolen, a vzhledem k způsobu jakým padl, se ani není co divit.
79
I domácí to teď zkusili směrem dopředu, ale příliš úspěšní tentokráte nebyli.
78
Šance Porta v podání Danila byla výborná, ale nikoliv přesná.
77
Hodně ostře si teď počínal Jackson Martínez, který v souboji sundal jedním skluzem dva hráče.
76
Porto je znovu u míče, ale Quaresmův zamýšlený útok příliš dlouhé trvání neměl.
74
Ernesto Valverde zabořil svůj obličej do dlaní, takovou chybu domácí trenér asi dlouho neviděl.
73
Porto právě vstřelilo branku!
YACINE BRAHIMI dává hodně snadnou branku. Domácí udělali při rozehrávce obrovskou chybu a Iraizoz nezvládl malou domu, což mělo za následek míč na kopačky Brahimiho, který to měl hodně snadné.
73
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ibai Gómez, přichází Viguera.
73
Jackson Martínez po zajímavé přihrávce mířil rychle směrem na Iraizoze, když cítil na zádech dva obránce, zkusil zakončit, ale pouze nad.
71
Při souboji o míč byl jako faulující určen domácí San José, který navíc přišel při souboji ještě k úrazu.
70
Domácí měli šanci srovnat, konkrétně to byl Guillermo Fernández, jenže ve velmi zajímavé pozici poslal míč do tyče!
69
Martins Indi si naběhl do šestnáctky na přihrávku, hlavou nakonec mířil nad.
68
Rohový kop rozehrál Quaresma, ale Porto se uchyluje ke kombinaci.
68
Famózní zákrok vytahuje Iraizoz! Brahimiho rána mířila k tyči, ale domácí gólman dokázal míč vyškrábnout na roh.
67
Jackson Martínez byl faulován těsně před pokutovým území a pro hosty je tu velká možnost.
64
Athletic se snaží o vyrovnání, jenže Guillermo Fernández teď načapán v ofsajdu.
62
Rohový kop nebyl špatně rozehraný, ale po útočném faulu se Bilbao o pokračování šance připravilo samo.
61
Athletic bude mít k dispozici ještě rohový kop.
61
Nedovoleného zákroku se dopustil Herrera a pro domácí se nabízí poměrně slibná příležitost.
60
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Cristian Tello, přichází Ricardo Quaresma.
59
Borci z Porta opět mají míč ve svém držení. Jak s ním naloží nyní?
58
Nejprve faul v podání domácích, ale krátce po rozehrávce se přestupku proti pravidlům dopustili i hosté a přišli o míč.
57
Pokus o rychlou odpověď měl v plánu Guillermo Fernández, ale jeho pokus byl zblokován.
56
Hosté se ujímají vedení a vzhledem k průběhu asi i zaslouženě. Obrovské penzum práce odvedl Brahimi, který obešel tři hráče a dostal se až do těsné blízkosti branky, kde předložil míč ještě na kopačky JACKSONA MARTÍNEZE, který nemohl branku minout.
54
Guillermo Fernández se pokusil vypálit, ale nakonec branku porta minul.
52
Brahimi se na druhé straně snažil probít do pozice pro zakončení, jenže to se mu úplně nepovedlo a dostal naloženo.
51
Znovu hráči Porta dokázali předvést zajímavější zakončení, ale Iraizoz zasahovat nemusel.
50
Bilbao začalo aktivněji, ale poprvé se k zakončení dostali i hosté, konkrétně Danilo z dálky pálil nad.
48
Rohový kop nebyl příliš úspěšný a Fabiano dokázal zakončení v klidu chytit.
47
Hned v úvodu druhé půle se dokázali domácí dostat až do zakončení. Po střele Goméze bude domácí celek kopat roh.
46
Druhá půle byla zahájena a domácí do ní vstupují se dvěma změnami. Přeci jen to v první půli nebylo až tak hrozné, ale na fanfáry zcela určitě také ne.
46
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Markel Susaeta, přichází Iker Muniain.
46
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beñat Etxebarria, přichází Andoni Iraola.
46
Oba týmy už se vrací na hrací plochu.
Je za námi první poločas, který nakonec zrovna mnoho šancí nepřinesl, přesto se bylo na co dívat a hosté dokonce zahodili možnost dostat se do vedení po pokutovém kopu, který neproměnil Jackson Martínez. Bilbao v první půli ani jednou Fabiana přímo neohrozilo, ale některé náznaky nebyly vůbec špatné.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.
45+1
45+1
Po útočném faulu se k míči dostávají hráči Porta a zřejmě už jej udrží do konce poločasu.
45+1
Nastavuje se jedna minuta.
45
Útočný výpad po levé straně se Bilbauu nepovedl, ale příliš to Bilbao nemusí mrzet.
45
Začala poslední minuta první půle, u míče jsou domácí hráči.
44
Porto u balónu na vlastní polovině. Hosty může neproměněná penalta hodně mrzet.
43
Nejlepší střelec Porta Jackson Marrtínez si postavil míč na značku pokutového kopu, ale míč nakonec poslal jen do tyče!
41
Danilo se dostal do pokutového území, kde jej fauloval Balenziaga.
41
Byla nařízena penalta ve prospěch Porta!
39
Porto momentálně kombinuje s míčem, na těžkém terénu to není úplně jednoduché.
37
První poločas se pomalu a jistě blíží do své cílové rovinky, ale ani jeden z týmů zrovna finišovat nechce.
36
Porto se znovu dostává k míči, ale kombinaci na útočné polovině teď nedopustila vsunutá obrana Athleticu.
35
Brahimi si postavil míč na místo přestupku a opět jej velice zajímavě kroutil k tyči, ale Iraizoz dokázal vše pohlídat a nakonec ani nemusel na míč sáhnout.
34
Jackson Martinez už směřoval do šestnáctky, ale nakonec jej obrana Bilbaa dokázala včas zastavit, i když jen za cenu faulu.
31
Bilbao sice získalo po Herrerově ruce míč, ale pouze na malý okamžik a nyní už znovu je v držení hostí.
30
Herrera zastavil možný rychlý brejk Athleticu rukou.
28
Nápor Porta nakonec vygradoval pouze v nepřesné zakončení a také útočný faul.
26
Porto nyní zvýšilo svůj tlak a snaží se posílat směrem na Iraizoze jeden míč za druhým.
25
Z rohového kopu už velké nebezpečí nevzniklo, přesto se museli domácí mít hodně na pozoru.
24
Zajímavou ránu přímo na branku vyslal rozehrávající Maicon a Iraizoz musel poprvé zasahovat.
23
Další standardní situace ve prospěch hostů z Porta a teď ještě ze zajímavější vzdálenosti.
22
Standardní situace ze zajímavé pozice nakonec hostům radost z úspěšného zakončení nepřinesla.
21
Porto se teď také snaží zaútočit, ale jeho snahu hatí faul.
20
Žlutou kartu dostává Carlos Gurpegi (Athletic Bilbao).
18
Nyní to znovu domácí zkoušeli směrem dopředu, ale po autovém vhazování nakonec o míč přišli.
17
Žlutou kartu dostává Alex Sandro (FC Porto).
17
Porto se sice dostává k míči, ale zatím až na šanci Martineze nevystřelilo alespoň do prostoru branky.
15
Athletic znovu u míče, uvidíme, co domácí vykouzlí tentokráte.
14
Nákop po pravé straně mířil směrem na Susaetu, ten se však nechal chytit do ofsajdové pasti.
13
Hned na opačné straně obrovská šance otevřít skóre! Centr Danila už měl na noze Jackson Martínez, ale poslal balón mimo tři tyče.
12
Pro domácí tu byla velice slibná šance zahrozit ze standardní situace a centr před Fabianovu branku nebyl vůbec zlý, jenže zakončení chybělo.
11
Susaeta už přicházel o míč, ale dokázal si jej dobře pokrýt a Brahimi ho fauloval.
9
Se svojí šancí nedokázali naložit hráči Athleticu zrovna dobře a pouze se připravili o míč.
8
Indi fauloval nabíhajícího Hierra a domácí dostanou možnost ohrozit branku Porta.
7
Fabiano nyní rozehrával, ale marně se gestikulací snažil vysvětlit spoluhráčům, že jim nemá kam přihrát.
6
Athletic je zatím aktivní a snaží se držet míč, což se mu v těchto chvílích daří i delší časový interval.
4
Hráči se zatím musí hodně prát i hrací plochou, což se bude asi zhoršovat postupem zápasu.
3
Ibai Gomez dokázal projít po levé straně až do pokutového území, ale k zakončení se nedostal.
2
Domácí hráči se dokázali dostat poprvé k míči, ale pokus o založení útočné akce nebyl z nejpovedenějších.
1
Úvodního výkopu v dnešním utkání se ujali hráči z Porta.
1
Trávník dostal v posledních dnech hodně zabrat silnými dešti a není zrovna v nejlepší kondici.
Oba celky přichází na hrací plochu.

Athletic Bilbao: Herrerín – Bustinza, Iraola, Etxeita, Iturraspe, Muniain, Viguera.

FC Porto: Andrés Fernández – Marcano, Neves, Quaresma, Quintero, López, Aboubakar.
Základní sestavy:

Athletic Bilbao: Iraizoz – de Marcos, Gurpegi (C), Laporte, Balenziaga – San José, M. Rico – Susaeta, Etxebarria, I. Gómez – Fernández Hierro.

FC Porto: Fabiano – Danilo, Maicon, Martins Indi, Sandro – Ó. Torres, Casemiro, H Herrera – Tello, Brahimi – Martínez (C).

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp (všichni Německo).
První vzájemné utkání ve skupině
První utkání se hrálo před dvěma týdny v Porto a úspěšnější v něm byli hráči Porta,kteří na svém hřišti vyhráli 2:1, když se domácí ujali vedení, o které v druhé půli sice na chvíli přišli, ale o výhře rozhodl přesnou trefou Quaresma.
Hlavním sudím dnešního utkání je německý sudí Dr. Felix Brych. Jako pomezní sudí se dnes představí jeho krajané Mark Borsch a Stefan Lupp, jako brankoví pak Bastian Dankert a Marco Fritz. Jako čtvrtý sudí dnes bude působit Marco Achmüller taktéž z Německa. Na výkon sudích dnes dohlíží Leslie Irvine ze Severního Irska.
FC Porto
Hosté oproti Bilbau nemají takové starosti, ba naopak. Zatím Porto bojuje společně se Sportingem Lisabon o čelo tabulky, které drží Sporting, ale Porto ztrácí jen bod. Porto sice nedávno zažilo sérii remízových výsledků, ale v posledních čtyřech utkání už odcházelo vítězně. I dnes bude hostující celek favoritem utkání.

Porto zatím vede tabulku skupiny H a díky výhře v dnešním utkání může Porto jednou nohou nakročit do jarní fáze evropských pohárů.

Dosavadní utkání ve skupině
Porto – BATE 6:0
Šachtar – Porto 2:2
Porto – Bilbao 2:1
Athletic Bilbao
Španelský tým se v nové sezoně trápí. Baskický celek totiž v deseti zápasech nasbíral jedenáct bodů a při skóre 7:12 se nachází až na jedenáctém místě. Bilbao má zatím v probíhající sezóně problémy hlavně v útočné fázi, protože nastřílelo pouze sedm branek a hůře jsou na tom ve Španelsku už jen dva týmy.

Bilbao v Lize mistrů? Žádná sláva! Baskové pod vedením Ernesta Valverdeho zatím mají na kontě jediný bod hned z úvodní defenzivní bitvy s Doněckem, hned potom prohráli dva zápasy, nejprve v Borisově a minule v Portu.

4. Athletic Bilbao 2:4 1 bod
Hezký středeční večer u nejlepší evropské fotbalové soutěže. V rámci souboje ve skupině H se dnes na trávníku Athleticu Bilbao představí skupiny H třetí celek loňského ročníku portugalské ligy FC Porto.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.