Dnešní zápas je u konce! Barcelona potvrdila roli velké favorita, a v domácím prostředí porazila BATE Borisov jasně 3:0!

První poločas na Camp Nou nabídl dle očekávání jasnou převahu domácího celku, který měl velkou převahu! I běloruský celek však svým výkonem překvapil! První větší šance mělo překvapivě BATE, když v 17. minutě zahrozil ze standardní situace Stasevič. Ter-Stegen však jeho střelu vyrazil! Střídající Munir si naběhl na krásný centr od Neymara, avšak jeho střelu vyrazil Černik! Po akci Munira se ve 31. minutě zahrávala penalta, kterou s přehledem proměnil Neymar! V závěru poločasu ještě zahrozil Dani Alves, ale jeho rána prolétla mimo!

Ve druhém poločase byla dominance katalánského celku ještě více "cítit"! V 60. minutě vstřelil druhou branku Luis Suárez po nádherné přihráce Neymara! Neymar mohl přidat svou druhou branku v utkání v 67. minutě, kdy se uvolnil ve vápna, avšak jeho střelu vyrazil Černik! Domácí produktivní dvojice postarala i o třetí branku. Tentokrát nahrával Luis Suárez, a Neymar uzavřel svou druhou brankou v utkání na 3:0!

Barcelona má tak po čtyřech zápasech ve skupině krásných deset bodů, a postup má již skoro jasný. Na druhý AS Řím má navíc náskok pěti bodů!

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90+3
90+2
BATE vybojovalo na vlastní polovině míč, a pokoušelo se kombinovat. Aktivní Neymar však i v nastavení velmi aktivně napadá, a Milunovićovi rozehrávku pěkně znepříjemnil!
90+1
Z hodně velké vzdálenosti to zkoušel Marc Bartra. Jeho odvážná střela si vysloužila u domácích fanoušků potlesk, nicméně mířila hodně mimo branku Černika!
90+1
Hlavní rozhodčí István Vad nastavuje celkem tři minuty nad rámec základní hrací doby. Je dost možné, že většinu tohoto času stráví Barcelona na útočné polovině.
90
Stasevič velmi dobře napadal na levé straně rozehrávajícího Dani Alvese, kterému vypíchl míč. Za brazilského beka však chybu napravil Thomas Vermaelen, který míč stihl na hrací ploše, a poslal ho k ter-Stegenovi.
88
Barcelona nenechává ani v samotném závěru nic náhodě, a kontroluje míč na útočné polovině. Hráči Borisova již jen stojí v obranném bloku, jejich napadání již není tak aktivní, což je zcela pochopitelné.
87
Adriano zaúřadoval na levé straně, a povedenou přihrávkou našel ve vápně Sergi Roberta. Španělský záložník, který si svou první branku v LM připsal v roce 2011 právě v zápase proti BATE, nevystřelil špatně, nicméně trefil pouze boční síť!
86
Denis Poljakov se sice dostal u postranní čáry na pravé straně k míči. Běloruský obránce byl však velmi rychle napadán Adrianem a Robertem, a o míč brzo přišel!
85
Po hodně zbytečné chybě Nikoliče se vydal dopředu Adriano, který vyslal do úniku Neymara. Střelec poslední branky si krásně přehodl Poljakova, a dokázal odcentrovat. Ve vápně však našel pouze bránícího Milunoviće, kterého navíc fauloval Suárez!
83
Barcelona právě vstřelila branku!
Je zbytečné zmiňovat, kdo zařídil třetí branku Barcelony, vždyť je to přeci jasné! Na pravou stranu dostal přihrávku do úniku Luis Suárez, který skvěle načasoval přihrávku do vápna pro NEYMARA, který byl tísněn obráncem, avšak i tak dokázal dostat míč do sítě!
82
Střídající Ryas ukázal, že má rozhodně více sil než bránící Vermaelen, kterého v souboji předběhl. Belgický stoper však svého protihráče do žádné vážnější šance nepustil!
82
Sergi Roberto si naběhl na levé křídlo, kde dostal ideální přihrávku do vápna od Adriana. Jeho přízemní centr zblokoval Milunović přesně na nohu Bartry, jehož rána z hranice vápna mířila nad branku!
81
Barcelona vybojoval další rohový kop, který rozehrál velmi rychle Neymar se Sergim Robertem. Prvně jmenovaný nakonec poslal centr do vápna, který však obrana Borisova dokázala odvrátit. Domácí pokračují v kombinaci!
80
Luis Suárez se zmocnil míče ve středu hřiště, a mířil do zajímavého protiútoku. Ten však zastavil nedovoleným zákrokem Nemanja Nikolić, který poslal Suáreze k zemi. Srbský záložník dostává žlutou kartu!
78
Své poslední střídání v tomto zápase provádí také hostující trenéra Alexandr Jermakovič. Ze hřiště odchází Maxim Volodko, kterého na poslední minuty nahrazuje Ryas!
77
Výkon obránce Adriana dnes patří k jednoznačně největším překvapením! Brazilský bek byl již několikrát na odchodu z katalánské metropole, k přestupu však nikdy nedošlo. Teď může být Luis Enrique rád, že má Adriana v kádru!
76
Luis Enrique využil své poslední možnosti střídání! Ze hřiště odchází Sergio Busquets, který ve středu hřiště podal svůj průměrný výkony. Na posledních patnáct minut přichází na hřiště mladý Gerard Gumbau!
75
Hodně nebezpečný centr poslal do vápna Adriano, který málem našel za obranou naběhlého Munira. Těsně před mladým ofenzivním záložníkem míč ve skluzu odkopl stoper Milunović!
74
Svůj vůbec první rohový kop v dnešním zápase vybojoval BATE! Exekuce se ujal Stasevič, jehož centr však žádné nebezpečí pro branku ter-Stegena neznamenal. Hlavní rozhodčí správně odpískal nedovolený zákrok Jablonskiho.
72
Rozehrávky standardní situace se ujal pochopitelně Neymar, který prudkým centrem našel hlavu Marca Bartry. Střídající hráč však nebyl na zakončení příliš připraven, a jeho hlavička mířila hodně mimo branku.
71
Barca opět předváděla svou klasickou kombinaci na útočné polovině. Tu přerušil hodně ostrý nedovolený zákrok Mladenoviće, který poslal k zemi Daniho Alvese. Brazilský bek se už hodně vztekal, a žádal o udělení žluté karty pro srbského obránce, hlavní rozhodčí byl však proti!
69
Exekuce rohového kopu se ujal Neymar, jehož centr však nebyl příliš povedený. Obrana Borisova si s ním dokázala poradit, a centr odvrátila do bezpečí.
68
Své první střídání v tomto zápase provádí hostující tým. Ze hřiště odchází kapitán Volodko, kterého nahrazuje na hřišti Nemanja Nikolić. Luis Enerique posílá ze hřiště Andrése Iniestu, kterého na hřišti nahrazuje stoper Marc Bartra!
68
67
Rázem to mohlo být 3:0! Luis Suárez poslal další krásnou přihrávku, kterou našel ve vápně Neymara. Střelec úvodní branky neváhal, a vyslal nebezpečnou střelu, kterou však dokázal Černik vyrazit do zámezí!
66
Sergi Roberto zatím v dnešním utkání není příliš vidět, spíš vůbec. Teď se však odchovanec Barcelony dostal k centru z pravé strany. Do vápna si na jeho centr naběhl Neymar i Suárez, ani jeden se však k hlavičce nedostal.
64
Luis Suárez postupoval po pravé straně, avšak velmi pozorně ho bránil Mladenović. Domácí kanonýr tak poslal křížnou přihrávku, který měla najít Neymara. Do dráhy míče však naběhl Munir, kterému nesedlo zpracování, a o míč přišel.
63
Tentokrát už klíčový hráč brazilské reprezentace zvolil centr do vápna, kterým hledal Thomase Vermaelena. Před belgického stopera se však dostal Milunović, který míč odhlavičkoval!
62
Barca se dostala k dalšímu rohovému kopu, celkově třetímu v tomto zápase. Rozehrávky se ujal Neymar společně s Adrianem. Prvně jmenovaný následně podnikl zajímavý průnik do vápna, po kterém se bude zahrávat další rohový kop.
60
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Dmitri Mozolevski, přichází Aljaxandr Hleb.
60
A máme tady druhou branku domácího celku! Barcelona postupovala ve svém protiútoku přes levou stranu, kde operoval s míčem Neymar. Brazilský útočník si následně naběhl k vápnu, a přesnou přihrávkou našel LUISE SUÁREZE. Ten potvrdil dobrou formu, a poslal míč přesně k tyči! Pro Suáreze je to již třetí branka v letošní sezóně LM!
59
Jablonski si na pravém křídle krásně narazil míč s Volodkem, a octil se v rohu zcela osamocený. Následný centr běloruského záložníka však přesný nebyl, a dopředu míří Barcelona!
58
Centr Daniho Alvese odvrátil stoper Hajdučyk pouze k nohám střídajícího Munira, který se do míče opřel z první, nicméně jeho slabou střelu dokázal Černik zlikvidovat!
58
André Iniesta ukázal ve středu hřiště zkušenost a krásně "vyškolil" Jablonskiho, a pokoušel se najít v levé části vápna Neymara. Před něj se však dostal srbský stoper Milunović, který míč ve skluzu odkopl.
57
Barca se opět dostala ke své klasické kombinaci na útočné polovině. Dlouho se však nemohla dostat do finální fáze, a tak to vzal na sebe Neymar, na kterého však čtyři protihráči již byli moc, a brazilský útočník míč ztratil!
54
Barca v posledncíh minutách vede většinu svých útoků přes levou stranu, což může být i taktický záměr, neboť pravý obránce Dani Alves byl v prvním poločase ošetřován, a nemusí být zcela fit!
53
Lehce se očekávalo, že Borisov bude se svým soupeřem držet krok hlavně v prvním poločase, nýbrž v tom druhém již nikoliv. Borisov se však i na začátku druhého poločasu prezentuje velmi sympatickou hrou!
51
Exekuce se ujal Neymar, který svým centrem našel ve vápně hlavu Suáreze, jenž prodloužil centr na Adriana. Brazilský bek měl na zakončení málo času, a Černik jeho slabé zakončení dokázal vyrazit! Následně šel do protiútoku Mozolevski, kterého poslal k zemi Dani Alves, a viděl žlutou kartu!
51
Po velmi povedené akci Neymara se dostal ke střele Andrés Iniesta, který vystřelil z hranice vápna. Jeho prudkou střelu však zablokovala obrana BATE na rohový kop!
50
Aktivní Adriano si sběhl do středu hřiště, a posunul míč na Luise Suáreze, který se domníval, že vedle něj nabíhal Neymar. Ten se však v danou chvíli nacházel ve zcela jiném prostoru, a míče se zmocnil Hajdučyk.
49
Adriano si teď hodně zahrával ve vlastním vápna! Brazilský stoper byl pozdě v souboji s Mozolevskim, a svého protihráče poslal k zemi. Hlavní sudí však zůstal v klidu, a hra plyne dál!
48
BATE se však prezejtuje velmi aktivním výkonem i ve druhém poločase! Tentokrát ve středu hřiště dostal hodně prostoru Jablonski, který na pravé straně hledal Poljakova. Běloruský obránce však míč nestihl na hrací ploše.
47
Adriano se dokázal uvolnit na levé straně, a dostal míč do středu hřiště na Andrése Iniestu. Španělský špílmachr hledal ve vápně naběhnutého Luise Suáreze, u míče byl však první Černik.
46

Druhý poločas začne přibližně v 21:48!
45+3
45+2
V závěru poločasu se ještě Barcelona propracovala k zajímavé šanci! Dani Alves poslal svůj centr přesně na hlavu Neymara, jehož hlavička však mířila nad branku!
45+1
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem dvě minuty! Mezitím se k odraženému míči ve středu hřiště dostal Dani Alves, který z dobré vzdálenosti napřáhl ke střele. Jeho prudká přízemní střeal prolétla kolem pravé tyče branky Sergeje Černika!
45
Neymar se Suárezem opět kombinovali na hranici vápna, avšak do zakončení se tato mimořádně produktivní dvojice nedostala. Následně se hra přesunula na pravou stranu, odkud centroval Dani Alves. Jeho pokus byl však zablokován!
44
Barcelona se následně dostávala do nebezpečného útoku, který táhl Sergio Busquets. Španělského reprezentanta zastavil nedovoleným zákrokem Dmitri Mozolevski, který si vysloužil žlutou kartu!
43
Dani Alves byl u postranní čáry na pravé straně velmi ostře napadán Mozolevskim. Brazilský obránce však stihl odehrát míč, který však poslal až ke svému brankáři.
42
Na levém křídle opět kombinoval Luis Suárez s Adrianem. Prvně jmenovaný si naběhl do vápna na přihrávku od brazilského beka, avšak mu nesedlo zpracování, a bez cizího přičinění mu míč utekl do zámezí.
41
Aktivní BATE se postupnou kombinaci dostalo do blízkosti vápna! Na pravém křídle se uvolnil Stasevič, který se přes Adriana procpal až ke střele. Tu však v pohodě zneškodnil ter-Stegen!
40
Povedený průnik středem hřiště provedl Luis Suárez, který obešel Volodka, a měl to před vápnem na střelu. Domácí útočník sice vystřelil, nicméně jeho střelu zablokoval stoper Milunović!
39
Míč následně dostal Stasevič, jehož postup však zastavil Sergio Busquets. Rozehrávky volného přímoho kopu se ujal brankář Černik, který poslal míč na útočnou polovinu.
39
Na levém křídle kombinoval Neymar společně s Adrianem a Luisem Suárezem. Prvně jmenovaný poslal přízemní centr do vápna, kam si nabíhal Munir. Míč však vypíchl Volodko, který může zamířit vpřed.
38
Hostující Borisov se zatím prezentuje hodně odvážným výkonem! Tentokrát se běloruský celek dostal dokonce do kombinace na útočné polovině, avšak ta neměla dlouhého trvání. Domácí hráči následně míč velmi lehce získali.
36
Luis Enrique si může oddechnout! Dani Alves je po ošetření zpět na hřišti, a zatím pokračuje ve hře!
35
Před vápnem Borisova se dostal k míči Neymar, který krásným pasem našel ve vápně naběhnutého Adriana. Brazilský bek měl však málo času na zakončení, a míč skončil těsně mimo!
34
Maxim Voldko velmi nepříjemně došlápl na kotník Daniho Alvese v souboji u postranní čáry. Maďarský sudí nedovolený zákrok neodpískal, nicméně brazilský bek zůstává ležet na trávníku, a je v péči lékařů.
33
Igor Stasevič si naběhl na dlouhý centr od Volodka za obranu Barcelony, nicméně u míče byl dříve brankář Marc-André ter-Stegen, který si běloruského záložníka krásně obhodil, a dočkal se zaslouženého potlesku.
31
Barcelona se po půl hodině hry dostává do vedení! Ke značně pokutového se postavil NEYMAR, který penaltu s přehledem proměnil, a poslal svůj celek do zaslouženého vedení!
30
Luis Suárez dostal přihrávku do vápna od Daniho Alvese, a míč hned poslal do běhu pro Munira. Střídajícího hráče následně poslal k zemi Mladenović, a István Vad po konzultaci nařídil pokutový kop!
29
Ale, ale! Neymar operoval s míčem před vápnem, a už to vypadalo, že o něj přijde. Následně však brazilský útočník poslal krásný centr, kterým našel Munira. Krásnou střelu střídajícího hráče však Černik poslal nad branku!
28
Andrés Iniesta rozběhl útočnou akci svého týmu ve středu hřiště, a následně roztáhl hru na levou stranu pro Adriana. Brazilský bek následně kombinoval s krajanem Neymarem, jejich spolupráce však zatím k ničemu kloudnému nevedla.
27
Exekuce prvního rohového kopu v tomto zápase se ujal Neymar, kterému se centr i povedl, nicméně hra byla přerušena, neboť se Suárez provinil nedovoleným zákrokem v souboji s Stasevičem.
26
První pohledná akce domácího celku v tomto utkání! Na pravou stranu vápna si krásně naběhl Luis Suárez, který z první poslal míč před branku, kam si nabíhal střídající Munir. Před ním však míč poslal na rohový kop Hajdučyk!
24
Nevýrazný centr Javiera Mascherana nadělal stoperům BATE nečekaně velké problémy. Hajdučyk okolo sebe neměl nikoho, nicméně si míč špatně zpracoval, a celou situaci musel před napadajícím Suárezem řešit Černik!
23
Neymar si hned z následující akce připisuje střelu. Tu si však brazilský útočník za rámeček určitě nedá. Pomalá přízemní střela Černika rozhodně neměla čím překvapit!
22
Neymar se u postranní čáry octil v obležení dvou protihráčů, a o míč přišel. Mladenović našel ve středu hřiště Jablonskiho, který z první hledal za obranou Mozolevskiho. Ten však zaspal při náběhu, a pro míč si došel ter-Stegen!
22
Barca opět rozjíždí svůj kolotoč přihrávek na útočné polovině. Běloruský celek však zatím velmi pozorně brání, a domácí celek se zatím nemůže dostat do zajímavých střeleckých příležitostí.
21
Dlouhý výkop brankáře Černika sice našel na útočné polovině Mozolevskiho. Běloruský útočník však poslal svou následnou hlavičku do prostoru, kde se nikdo z hostů nenacházel.
20
Tak to je velmi nepříjemná zpráva pro Barcelonu! Ivan Rakitić si přivodil nějaké zranění, které mu nedovoluje pokračovat ve hře. Chorvatský záložník tak opouští hru už po dvaceti minutách, na jeho místo přichází mladý Munir!
18
Neymar tentokrát chyboval v kombinaci, když poslal míč přesně na nohu Jablonskiho. Běloruský záložník s míčem však nenaložil příliš chytře, a jeho nepřesná přihrávka skončila v zámezí.
17
K míči se postavil Igor Stasevič, který pořádně prověřil domácího brankáře. Běloruský záložník vyslal tvrdou střelu, tu však ter-Stegen dokázal vyrazit! Německý brankář si následně poradil i s centrem Volodka.
16
Na druhé straně však může očekávat problémy Marc-André ter-Stegen. Stoper Vermaelen totiž na hranici vápna poslal k zemi Michaila Gordejčuka, a je z toho standardní situace!
16
Do první větší šance se dostal domácí Neymar, kterého krásně našel André Iniesta. Brankář Sergej Černik však včas vyběhl, a brazilského útočníka do zakončení nepustil!
15
Barceloně se zatím nedaří finální fáze její kombinace. Tentokrát se nezafungovala spolupráce Suáreze s Neymarem. Druhý jmenovaný se nacházel v těsném ofsajdu, čehož si všiml pozorný pomezní rozhodčí.
14
Hodně tvrdě si počínal v osobním souboji s Luisem Suárezem hostující Nemanja Milunović. Srbský stoper poslal domácí hvězdu k zemi, avšak dle názoru rozhodčího Vada to bylo čistým způsobem, a hra pokračuje.
13
Dani Alves si na pravém křídle narazil míč s Sergi Robertem, avšak jeho následný centr nebyl povedený. Naštěstí pro domácí, míč dolétl k Adrianovi, který hledal svého krajan Neymara, tomu však nesedlo zpracování, a u míče je BATE.
12
Aktivní Ivan Rakitić další nadýchaným centrem hledal ve vápně Neymara. Brazilská ofenzivní hvězda však vyběhla příliš pozdě, a neměla šanci míč stihnout na hrací ploše!
11
Domácí celek dle očekávání svého soupeře nepouští do hry. Tentokrát však ve středu hřiště chyboval Busquets, a do protiútoku mohl zamířit Gordejčuk, toho však zastavil Mascherano.
10
Barcelona se svou tradiční kombinací dostala až před vápno svého soupeře, nicméně do zakončení se nedostala. Hodně prostoru dostal Rakitić, jehož průniková přihrávka na Neymara neprošla, a BATE míč odklidilo.
8
K rozehrávce standardní situace se postavil Neymar, kterému však zakončení příliš nesedlo. Autor devíti ligových branek z letošní sezóny poslal míč vysoko nad branku, a Černik mohl zůstat v klidu!
7
István Vad mohl poprvé fouknout do píštalky, to když skončil na zemi Sergi Roberto. To však neudělal! Maďarský rozhodčí to provedl až po zákroku Milunoviće, který poslal před vápnem k zemi Neymara! Hodně zajímavá standardní situace pro Barcu!
6
Na pravou stranu dostal od Neymara krásnou přihrávku Sergi Roberto, který si nedělal starosti s bránícím Mladenovićem, kterého hravě obešel. Jeho následná přihrávka na Suáreze však byla zablokovaná.
6
BATE pokračovalo v kombinaci na útočné polovině. Aktivní Denis Poljakov se pokoušel najít nadýchaným lobem za obranou Mozolevskiho, ten však špatně přečel myšlenku svého spoluhráče, a do náběhu nešel.
5
I běloruský celek dostal svůj prostor na útočné polovině. Adriano nechal Denisu Poljakovi na pravé straně až příliš hodně prostoru, a běloruský obránce se toho nebál, a z hranice vápna vyslal přízemní střelu, tu však Mascherano zablokoval ...
4
Poprvé v zápase byla také k vidění genialita hráčů Barcelony. Neymar naprosto paráním pasem našel ve vápně naběhlého Luise Suáreze, kterému však zakončení příliš nesedlo, a Černik zasahovat nemusel!
3
Ivan Rakitić si teď až příliš věřil při práci s míčem, a málem ho o něj obral Jablonski. Bývalý středopolař Sevilly však dokázal dostat míč k Dani Alvesovi, který zamířil rychle vpřed, a pohotově poslal centr do vápna. Poprvé se nám předvedl v akci Hajdučyk, který míč odhlavičkoval.
2
Chorvatský šikula Ivan Rakitić dostal od bránícího Jablonskiho trochu místa ve středu hřiště, a hned se pokoušel najít na levé straně Adriano. To by však musel jít brazilský obránce do náběhu ...
1
Javier Mascherano však při kombinaci příliš kreativní nebyl, a poslal míč přímo na nohu kapitána Volodka. Běloruský záložník sice našel za obranou Mozolevskiho, ten však vybíhal z ofsajdové pozice.
1
Maďarský rozhodčí István Vad právě zahájil dnešní utkání! Úvodní výkop měla k dispozici domácí Barcelona, která utkání zahajuje svou klasickou kombinací na vlastní polovině.
1

FC Barcelona: ter Stegen – Dani Alves, Mascherano, Vermaelen, Adriano – Rakitić, Busquets, Iniesta – Roberto, L. Suárez, Neymar.
Náhradníci: Bravo – Piqué, Bartra, Munir, Alba, Ramírez, Gumbau.

BATE Borisov: Černik – D. Poljakov, Hajdučyk, N. Milunović, Mladenović – A. Volodko, Jablonski – Stasevič, Gordejčuk, M. Volodko – Mozolevski.
Náhradníci: Soroko – Dubra, Karnicki, Nikolić, Jevtić, Ryas, Hleb.

Rozhodčí: István Vad – Albert, Berettyan (vš. HUN).
Příjemný středeční večer všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Prestižní fotbalová Liga mistrů v tomto týdnu pokračuje dalšími zápasy ve skupině. My se společně zaměříme na skupinu E, ve které se na slavném Camp Nou střetne FC Barcelona s outsiderem BATE Borisov. Úvodní výkop je naplánovaný ve 20:45, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
FC BARCELONA
Slavný katalánský celek je úřadujícím šampionem LM, když v květnovém berlínském finále porazil Juventus 3:1. V letošní sezóně byla Barcelona nalosována do hratelné skupiny E, kde patří k největšímu favoritovi na postup! Katalánský celek se momentálně nachází na první příčce tabulky, a na svém kontě má sedm bodů. Na druhý Leverkusen má tým Luise Enriqueho náskok tří bodů. Barcelona ztratila body pouze v úvodním zápase, kdy remízovala na hřišti AS Řím 1:1. Následovala výhra 2:1 nad Leverkusenem, a 2:0 v Borisově.

Ve španělské lize jsou zatím karty rozdány jasně. Katalánský celek se nacházel na druhé příčce tabulky se ziskem 24 bodů. První Real má stejně bodů, avšak výrazně lepší skóre! V posledním ligovém utkání se Barcelona představila na půdě Getafe, kde se o obě branky postarala dvojice Luis Suárez – Neymar. Na obě branky navíc přihrál Sergi Roberto!

Luis Enrique bude i v dnešním utkání postrádat Lionela Messiho, který stále laboruje se zraněním. Velmi produktivní dvojice Luis Suárez – Neymar by měla nastoupit v útoku. V tomto týdnu katalánský celek oznámil prodloužení smlouvy s Rafinhou, ten je však stále na listině zraněných. Od Barcelony se dnes očekávají tři body, a nejméně čtyři branky v síti běloruského outsidera!
BATE BORISOV
BATE je v posledních letech pravidelným účastníkem základní skupiny Ligy mistrů. Běloruskému celku však v tomto roce příliš nepřál los, kdy se Borisov ocitl ve společnosti Barcelony, Leverkusenu a AS Řím. BATE se však zatím drží, a nachází se na třetí příčce tabulky se ziskem tří bodů. Úvodní zápas LM běloruský celek prohrál v Leverkusenu 1:4. Následovala však slavná domácí výhra 3:2 nad AS Řím, kterou Borisov překvapil celou Evropu. V posledním zápase však Borisov nestačil v domácím prostředí na Barcelonu, a prohrál 0:2.

V domácí lize zatím Borisov kraluje! Momentálně se nachází na první příčce se ziskem 62 bodů, a míří za titulem! Na druhé Dinamo Minsk má náskok dvanácti bodů! O víkendu se svěřenci trenéra Jermakoviče představili na hřišti Brestu, kde dokázali zvítězit 1:0.

Dnes se však ve španělské metropoli běloruskému celku nedává příliš nadějí. Barcelona v domácím prostředí prohrává oprvadu zřídkakdy, a očekává se vysoké vítězství domácího celku!