Je za námi utkání skupiny G Ligy mistrů mezi Maccabi Tel-Aviv a Dynamem Kyjev. Papírové předpoklady se dnes naplnili a hráči ukrajinského velkoklubu dokráčeli k vítězství 2:0, když se dvakrát prosadili v úvodech obou poločasů. Domácí se sice sympaticky snažili, jenže na svého soupeře dnes neměli a na bodový zisk nedosáhli.
90+3
90+3
Ještě ve třetí minutě nastavení se pokusil zakončit střídající Kravec, míč ale poslal mimo.
90+1
Z pravé strany posílal střílený centr do vápna Dasa a gólman Šovkovskij se musel mít na pozoru.
90
Domácí publikum i přes stav 0:2 dává skandovaným potleskem najevo, že je s projevem svých miláčků spokojené.
90
Jenže již se hraje poslední minuta normální hrací doby. Uvidíme, kolik se bude nastavovat.
89
Domácí se sympaticky i v závěru tlačí na polovinu soupeře. Rádi by zaznamenali alespoň čestný úspěch a třeba ještě zdramatizovali závěr.
87
Teď se již opravdu čeká jen na závěrečný hvizd. Domácí se nikam neženou a snaží se zápas dohrát se ctí.
85
Nyní se hraje od vápna k vápnu. Na nebezpečné zakončení na jedné nebo druhé straně zatím marně čekáme.
84
Zápas rychle spěje ke svému konci a zdá se, že zde již žádné drama neuvidíme.
82
Po přímém kopu Jarmolenka zkusil zakončit Chačeridi, míč ale poslal mimo tři tyče domácí brány.
81
Střídání v týmu Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Júnior Moraes, přichází Artem Kravec.
80
Antunes fauloval a dostává žlutou kartu.
79
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Gil Vermouth, přichází Dor Miha.
78
Střídání v týmu Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Derlis González, přichází Domagoj Vida.
78
Znovu je hra zastavena. Tentokrát po faulu Albermana.
77
Střelu Sydorčuka v pohodě lapil gólman Rajković. Byla to ale rozhodně dobrá pozice pro hostující celek.
76
Znovu je hra přerušena. Tentokrát po faulu Danila Silvy.
75
Ben Haim trefil ve výskoku loktem Júniora Moraese a dostává žlutou kartu.
73
Čas pomalu plyne a blíží se nám konec zápasu. Domácí již nejsou tak nebezpeční jako v prvním poločase. Dobře ví, že dvoubrankové manko je asi dnes již příliš velké.
70
Tibi zahrál rukou a je pískáno.
69
Střídání v týmu Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Miguel Veloso, přichází Vitalij Bujalskij.
67
Veloso se nadechoval k rychlému protiútoku. Jeho snažení ale zastavila domácí defenziva a následuje rohový kop pro Dynamo.
65
Přímý kop zahrával Vermouth, jeho střílený centr do vápna prolétl mimo brankový prostor, aniž by ho kdokoliv zasáhl.
64
Chačeridi fauloval podle rozhodčího Ben Haim II a dostává žlutou kartu. Následovat bude standardka pro domácí ze zajímavé pozice.
61
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Nikola Mitrović, přichází Barak Itzhaki.
60
Roh zahrával sám Jarmolenko, šance pro Dynamo Kyjev z toho ale nebyla.
59
Na pravé straně měl nyní hodně prostoru Jarmolenko, více než rohový kop pro svůj tým ale nevybojoval.
58
Parádně z dálky vypálil Zahavi a část fanoušků domácího celku se již radovala z gólu. Míč ale prolétl těsně mimo a v síti neskončil.
55
Jarmolenko zkusil z poloviny hřiště překvapit domácího gólmana Rajkoviće, který byl hodně daleko z brány. Jarmolenkova střela ale mířila mimo a brankář Maccabi mohl být v klidu.
55
Domácí měli možnost zahrávat Mitrovićem rohový kop, hostující defenziva ale míč odrazila do zámezí.
53
Ben Haim II fauloval a u balonu tak budou opět hosté.
52
Domácí se snažili odpovědět Zahavim, je ale mávaný a pískaný ofsajd a hra je přerušena.
50
Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
Derlis González poslal z levé strany přízemní přihrávku do vápna na JÚNIORA MORAESE, který přesnou ranou k tyči zvyšuje vedení hostů na 2:0!
49
Jarmolenkův centr do vápna lapil do rukavic gólman Rajković.
48
Po rychlé akci hostů se dostal ke střele zpoza vápna Miguel Veloso, jeho pokus byl defenzivou zblokovaný na roh.
47
Rikan fauloval Jarmolenka a za svůj přečin proti pravidlům dostává žlutou kartu.
46
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Eden Ben Basat, přichází Tal Ben Haim II.
46
Je za námi první poločas utkání mezi Maccabi Tel-Aviv a Dynamem Kyjev. Sledujeme zajímavé utkání, ve kterém jsou na tom zatím lépe hosté. Ti se totiž hned ve 4. minutě dostali do vedení a svůj náskok zatím i s trochou štěstí drží. Domácí se ve druhé části prvního poločasu hodně zlepšili a tlačili se do útoku, avšak na srovnání to zatím nestačilo.
Hlavní rozhodčí Fernández nic nenastavil a hned po skončení normální hrací doby ukončil první poločas.
45
45
Další útočné snažení domácích skončilo ofsajdem, ve kterém byl na pravém křídle Zahavi.
44
Po rohu Mitrović se k zakončení dostával Zahavi a následně gólman Šovkovskij ne zcela jistě zasahoval na malém vápně. Hosté měli ale nakonec štěstí, když se domácí k odraženému míči již nedostali.
43
Domácí mají teď příležitost v podobě rohového kopu.
42
Po střeleckém pokusu Gonzáleze musel nyní zasahovat opět domácí gólman Rajković. Hra se teď přelévá ze strany na stranu.
40
Po faulu Rybalky budou nyní rozehrávat domácí fotbalisté.
39
Oba celky se snaží hrát aktivně a s blížícím se koncem poločasu sledujeme rozhodně velmi zajímavou podívanou.
37
Velká šance domácích! Z pravé strany posílal povedený střílený centr do vápna Dasa a ve vápně se snažil zakončit Ben Basat. Na balon ale ideálně nedosáhl a neposlal ho mezi tři tyče!
36
Faulující Miguel Veloso nyní dostal žlutou kartu.
35
A další střelecký pokus si zapisuje Jarmolenko, po jehož povedené ráně musel být v pozoru gólman Rajković.
34
Po rohu Jarmolenka se snažil zakončit Miguel Veloso, jeho střelecký pokus byl ale zblokovaný.
32
Na druhé straně se ke střele dostal Júnior Moraes a zasahovat musel také Rajković. Tempo hry se začíná zvyšovat a sledujeme zajímavou podívanou.
32
Domácí následně zahrávali dva rohové kopy, opět to ale k ničemu významnému nevedlo.
31
K zajímavé střele se nyní propracoval Zahavi a gólman Šovkovskij si připsal první ostrý zákrok. Míč vyrazil mimo a následuje rohový kop.
29
Čas rychle plyne a máme za sebou skoro již půlhodinu prvního poločasu.
27
Po centru z pravé strany se snažil ve vápně hlavičkovat Ben Basat, na míč ale jen o malý kousek nedosáhl.
26
Nyní domácí přeci jen více drží balon, zatím ale spíše jen ve středu pole.
24
Hosté se následně dostali k zahrávání rohového kopu, míč si postavil Jarmolenko, tentokrát jsme se ale zakončení nedostali.
24
Do střelecké pozice se dostal Júnior Moraes, míč ale poslal mimo a Rajković tentokrát zasahovat nemusel.
23
Hosté ve velké pohodě kontrolují své jednobrankové vedení. Nikam se neženou a drží balon.
21
Zpoza vápna zkusil levačkou vystřelit González, jeho slabý pokus ale brankáři Rajkovićovi starost nenadělal.
20
Ben Basat nyní poslal u lajny ostře k zemi obránce Silvu a dostává žlutou kartu.
19
Hraje se více na polovině kyjevského velkoklubu, na šanci domácího celku ale zatím čekáme.
17
Hra je nyní poměrně často kouskovaná. Sledujeme fauly na obou stranách hřiště. To samozřejmě více vyhovuje hostům.
15
Až do zakončení se dostal Antunes, jeho střelecký pokus ale mířil mimo.
14
Následně Rikan fauloval Sydorčuka a rozehrávat tak budou z poloviny hřiště hosté.
14
Domácí nakonec zahrávali rohy dva. Oba zkusili rozehrát signálem nakrátko, což ale k ničemu nevedlo.
12
Fotbalistům Maccabi se nyní povedlo vybojovat první rohový kop v zápase.
11
Zdá se, že se domácí pomalu oklepávají z nepovedené úvodní desetiminutovky. Stále více se tlačí na polovinu soupeře.
9
Také domácím se nyní podařilo dopravit míč do brány soupeře. Zakončující Zahavi byl ale v ofsajdu a gól tak nemůže platit.
7
Domácí jsou rychle inkasovanou brankou zaskočeni a nyní se jim vůbec nedaří. Hosté mají velkou územní převahu.
6
Po faulu Rikana rozehrál rychle Rybalka, hosté nadále kontrolují míč.
5
Hosté pochopitelně nyní nikam nespěchají a snaží se držet balon na svých kopačkách.
4
Hosté se dostávají hned v úvodu do vedení! González parádním pasem za obranu vyslal do úniku ANDREJE JARMOLENKA, který sám před brankářem Rajkovićem nezaváhal a zamířil přesně k tyči.
3
Úvod zápasu je hodně opatrný, ani jedno z mužstev nechce chybovat a zatím sledujeme jen kombinace ve středu pole.
1
Na polovině hřiště ve snaze získat balon fauloval Ben Basat a je pískáno.
1
Podle očekávání je stadion Sammy Ofer Stadium zaplněný. Domácí fanoušci pějí již před výkopem oslavné chorály a na zápas se očividně náramně těší.
Hráči jsou již na trávníku a máme za sebou již i hymnu Ligy mistrů. Utkání začne za pár desítek vteřin.
Ještě jednou vítejte tentokrát již přímo z Izraele, kde za pár chvil začne utkání skupiny G Ligy mistrů mezi domácím Maccabi a hostujícím Dynamem Kyjev.

Maccabi Tel-Aviv FC: Rajković – Dasa, Tibi, Ben Haim, Avraham Rikan – Alberman – Vermouth, Mitrović, Peretz, Zahavi (C) – Ben Basat.
Náhradníci: Lifshitz – Ben Harush, Raly, C. García, Miha, Itzhaki, Ben Haim II.

Dynamo Kyjev: Šovkovskij (C) – Silva, Chačeridi, Dragović, Antunes – Sydorčuk, Rybalka – D. González, Veloso, Jarmolenko – Júnior Moraes.
Náhradníci: Rybka – Morozjuk, D. Vida, Petrović, Gusev, Bujalskij, Kravec.

Rozhodčí: Fernández – Cabañero, Alonso.
Maccabi Tel-Aviv je považován za nejslabší celek ve skupině a favoritem tak nebude určitě ani dnes proti Dynamu Kyjev. To si bude chtít napravit reputaci po minulé domácí ztrátě s Portem a určitě bude dělat vše pro to, aby i po dnešním zápase v Izraeli bylo nadále ve hře o postup. Tel-Aviv hrál skupinovou fázi Ligy mistrů naposledy v roce 2004 a dá se tak říci, že je v této soutěži klubem prakticky bez zkušeností. Na druhou stranu účast v milionářské soutěži je pro každého účastníka obrovsky prestižní a dá se očekávat dramatické utkání.
Právě ukrajinský velkoklub Dynamo Kyjev a izraelský celek Maccabi Tel Aviv nepatří mezi favority na postup do osmifinále. Bookmakeři vysoce favorizují Chelsea a na druhém místě po šesti kolech očekávají Porto. Tyto předpoklady se pomalu začaly naplňovat již v prvních zápasech ve skupině, když před čtrnácti dny Chelsea vyhrála nad Tel Avivem 4:0 a Kyjev doma pouze remízoval s Portem 2:2.
Hezký úterní večer všem fanouškům špičkového evropského fotbalu při sledování online reportáže ze z 2. kole skupinové fáze Ligy mistrů mezi Maccabi Tel-Aviv a Dynamem Kyjev. Toto utkání se odehraje v rámci skupiny G, kde hrají své zápasy také týmy Chelsea a Porta.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.