Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Maribor - 1. listopadu 2017   20:45

Liverpool
49' M. Salah (Alexander-Arnold) • 64' Can (Milner) • 90' Sturridge (A. Moreno)
3:0
(0:0)
Maribor
Maribor
Liverpool
Karius – Alexander-Arnold, Matip, Klavan, A. Moreno – Milner (C), Can, Wijnaldum (17. Henderson) – Oxlade-Chamberlain, Firmino (85. Grujić), M. Salah (74. Sturridge).
Mignolet – Joe. Gomez, Henderson, Sturridge, Grujić, Robertson, Solanke.
Ivan Kružliak – Martin Balko, Tomáš Somolani (všichni SVK)
Anfield Road, Liverpool
Maribor
Handanovič (C) – Billong, Rajčevič, Šuler – Milec, Pihler, Kabha, Viler – Hotič (81. Ahmedi), Mešanović (59. Tavares), Bohar (69. Bajde).
Obradović – Vrhovec, Ahmedi, Tavares, Vršič, Bajde, Palčič.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 9:2. Rohy: 17:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 7:9.
Utkání je u konce a Liverpool dokráčel k pohodlné výhře 3:0. První gól padl už ve 49. minutě, když do centru vložil nohu Mohamed Salah a jeho teč skončila za Handanovičem. S gólem přišlo i uklidnění a domácí pokračovali v náporu šancích a také gólech. V 64. minutě si do vápna naběhl Emre Cana a prudká střela podél gólmana skončila v síti. No a poslední gól si domácí schovali až do úplného závěru, v 90. minutě po centru propadl míč před malé vápno a Daniel Sturridge zblízka propálil hostujícího brankáře. Zasloužená výhra, zasloužené body a udržené první místo ve skupině E.
90+3'
90+2'
Na trávníku se ocitl domácí Moreno a ne vlastní vinou. Faul a přímý kop u středového kruhu.
90+1'
Dlouhý nákop od domácí branky míří na útočnou polovinu, Liverpool chce zápas dohrát u Handanoviče.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
90'
Liverpool právě vstřelil branku!
Tak ještě jeden gól do hostující brány. Liverpool rychle rozehrál rohový kop, centr propadl i přes Rajčevičův pokus o odhlavičkování k DANIELU STURRIDGEOVI a ten zblízka propálil Handanoviče.
89'
Handanovič si ještě zachytal, vyběhl z brankové čáry na centr z pravé strany a byl u míče o něco dříve, než atakující Alexander-Arnold.
88'
Píská se proti Liverpoolu, jednalo se o nedovolený zákrok ve středovém kruhu. Nikdo se nerozčiluje, nikdo nikam nespěchá, vše se odehrává v klidu a pohodě.
87'
Už ani hosté se nikam neženou, je to teď trochu hlušší pasáž utkání.
86'
Rohový kop Liverpoolu nebezpečný nebyl, hosté akci celkem bez problémů odvrátili.
85'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Marko Grujić.
85'
Milner potáhl středem, střela však byla zblokována. Hostující Rajčevič pak posouval míč na svého gólmana, trochu jej ale překvapil a ten tak na poslední chvíli a trochu reflexivně vyrážel na roh.
84'
Oblouček v podání Oxlade-Chamberlaina skončil v rukavicích brankáře Handanoviče, ten ihned rozehrál.
83'
Na lavičce Liverpoolu se chystá poslední střídání, čeká se na přerušení hry.
82'
Narážečka mezi Canem a Sturridgem skončila chybou druhého jmenovaného, hosté se zdarma dostali k míči.
81'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Dino Hotič, přichází Valon Ahmedi.
80'
Nakonec z toho byly rohy dva, celý tento krátký závar ukončil dobrým obranným zákrokem Tavares. Už se zase hraje u středové čáry.
79'
Roh pro domácí, vybojoval jej Alexander-Arnold.
78'
Liverpool kombinuje na útočné polovině, je to ale taková údržba, nic rychlého a překvapivého směrem kupředu.
77'
Tuto standardní situaci rozehráli domácí hráči na krátko, chvíli drželi míč na soupeřově polovině, následně ale Milec dobrým obranným zákrokem získal míč pro svůj celek.
76'
Firmino se snažil udělat si prostor na pravé křídle, přesilu obránců soupeře ale nedokázal překonat. Pokračovat budou přesto domácí hráči od rohového praporku.
75'
Na útočnou polovinu se nyní na chvíli nastěhovali hosté, následnou nepřesností ale ponechali lehce míč svému soupeři, který se ihned vrhne k brance Handanoviče.
74'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Daniel Sturridge.
73'
O další střelu z vápna soupeře se postaral Oxlade-Chamberlain, ani jeho přízemní rána se ale do prostoru tří tyčí nevešla.
72'
Hosté kombinovali na vlastní polovině, dobře napadající hráči v červených dresech jim ale tuto rozvážnou rozehrávku zhatili a dokonce donutili Handanoviče k chybnému odkopu.
71'
Brankář hostujícího celku Handanovič nyní musel ven ze své svatyně, když si šel pro míč po nepovedeném centru soupeře.
70'
Na druhé straně skočila akce domácího celku pouze lehkým zákrokem Handanoviče, který podržel míč ve svých rukavicích.
69'
Další ze šancí hostujícího celku vyřešil až brankář Karius, který zřejmě ani nečekal, že si dnes vůbec sáhne na míč.
69'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Damjan Bohar, přichází Gregor Bajde.
67'
Do obrovské šance se dostali nyní i hosté z Mariboru, ke snížení ale jejich útočná akce nakonec nevedla!
66'
I po vstřelené brance jsou stále u míče domácí hráči, jsou to ale hosté, kteří by se nyní měli snažit o gól.
64'
A domácí se záhy dostávají už do dvoubrankového vedení nad svým soupeře ze Slovinska! EMRE CAN dostal vynikající pas, následně nikým nehlídaný vnikl do vápna soupeře a střelou po své pravé noze překonal Handanoviče!
59'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Jasmin Mešanović, přichází Tavares.
57'
Po rozehrání se do zakončení cpal Rajčevič, jenže ani zde není koncovka zrovna přesná...
57'
Ale teď už hosté. Zleva unikl Bohar, prudkou přihrávkou hledal Mešanoviće, před ním na poslední chvíli zasáhla obrana Mariboru. Roh.
56'
Šance za šancí, to je teď fotbal v podání Liverpoolu. Na centr z levé strany si naběhl Salah, dostal se i k hlavičce, jenže mířil kousek nad.
55'
Handanovič je nyní v ohni střel, nyní byl blízko branky Firmino, po zemi se snažil gólmana prostřelit, ten ovšem zasáhl svou pravou nohou!
53'
K penaltě se postavil Milner, jenže Handanovič jeho střelu vystihl a zvládl ji vyrazit na tyč, od které se míč odrazil do hry!
52'
Aleksander Rajčevič navíc za zákrok dostal žlutou kartu.
52'
Penalta pro Liverpool! Firmino se parádně dostal přes Rajčeviče, ten jej stáhl k zemi a rozhodčí měl jasno.
50'
Ihned po rozehrání se domácí znovu zmocnili míče a povzbuzeni vedoucím gólem jdou do dalšího ataku.
49'
Tak se domácí konečně dočkali! Zprava poslal do vápna prudký centr Alexander-Arnold, do něj MOHAMED SALAH pouze vložil nohu a podařilo se mu míč srazit za Handanoviče. Liverpool vede 1:0.
47'
První útok Liverpoolu po přestávce chtěl urychlit Can, jeho oblouček ale postrádal přesnost a Rajčevič si pak už prostor u vlastního gólmana pohlídal.
46'

Fauly: 2:5
Je za námi první poločas a i když měli domácí po celou dobu výraznou převahu, do kabin se jde za nerozhodného stavu 0:0. Prakticky celou dobu se hrálo poblíž Handanovičovy branky, do zakončení se postupně dostávali, Salah, Milner, Oxlade-Chamberlain, Matip i Firmino, jenže všichni ztroskotali. No a jelikož hosté vyráželi na útočnou polovinu pouze v výjimečně, na branku si musíme ještě počkat.
45+1'
45'
Bude se nastavovat jedna minuta.
45'
Centr skončil u zadní tyče, Matipovo zakončení zde postrádalo přesnost. Od vlastní brány bude vykopávat Jasmin Handanovič.
45'
Po dalším rohu domácích se do souboje s Billongem dostal Henderson, je z toho opět roh.
44'
Milner patří mezi tahouny ofenzívy domácích, nyní si našel prostor a převzal Matipovu přihrávku, pak mu ovšem míč odskočil od kopaček.
44'
Na trávníku leží po Boharově zákroku domácí Henderson, tohle byl nepříjemný šlapák...
43'
Salah vypálil z hranice pokutového území vysoko nad branku a stadionem se rozneslo už trochu nespokojené povzdechnutí publika.
41'
Handanovič vystihl záměr domácích, což byla přihrávka mezi obránce na nabíhajícího Milnera. U míče byl gólman jako první a Milnerovi skočil pod nohy.
39'
Oxlade-Chamberlain se pokusil patičkou vrátit míč Milnerovi, hosté tuto parádičku zvládli zastavit.
38'
Výsledkem byla slabá hlavička z prostoru okolo penalty, míč ani nešel na Handanovičovu branku.
37'
Milner opět u rohového praporku, zkusí vymyslet nebezpečný centr.
36'
Je tu další roh pro Liverpool, před Handanoviče míří kompletní útok domácích.
35'
Je to zatím fotbal na jednu branku, Salah, Oxlade-Chamberlain i jiní hráči Liverpoolu ale marně dobývají Handanovičův prostor.
33'
Na další vysokou přihrávku si naskočil Can, i on ale mířil vysoko nad.
31'
Po jeho rozehrání si hostující gólman připsal snadný zákrok proti slabému zakončení.
30'
A tak když to nejde jednomu, zapojí se další. Na centr Oxlade-Chamberlaina si naběhl Firmino a v trochu krkolomné pozici vymyslel hlavičku. Ta se s pomocí lehké teče obránce změnila v oblouček, který musel Handanovič vyškrábnout na břevno a od něj na rohový kop.
29'
Egyptského šutéra si nyní převzal Billong a nedovolil mu se dostat do střelecké pozice.
28'
Přesto ale domácí hráči tlačí svého soupeře do uzavřené obrany, přes kterou se ale nemohou dostat. Další Firminova šance skočila neohrožením brány.
28'
Salah se snaží o průnik hostující obranou, ta v něm vidí velkou hrozbu a je tak pod těsným dohledem.
27'
Červení měli nyní možnost další standardní situace ze zajímavé pozice, přesto si ale fanoušci musejí na úvodní branku počkat. Z přímého volného kopu se nekonalo ani nějaké ohrožení Handanovičovy svatyně.
26'
Domácí se nedokázali dostat do pokutového území soupeře bez ztráty míče, od tlaku se tak mohou osvobodit hosté z Mariboru.
25'
Hostům se ale následně nepodařila rozehrávka, načež se k míči dostali hráči Liverpoolu a konkrétně Firmino se mohl dostat do šance v pokutovém území. Bránící hráč byl ale důraznější a míč získal.
25'
Exekutor této standardní situace poslal míč přímo na bránu soupeře, Handanovič se ale zaskočit nenechal a míč uklidil ve své náruči.
24'
Oxlade-Chamberlain se výborně uvolnil na levé straně soupeřova vápna, následně ale přes bránícího hráče nedokázal odcentrovat a domácí tak budou pokračovat od rohového praporku.
23'
Standardní situace se ale domácím hráčům příliš nepovedla, míč se nikým nedostižitelný dostal až do zámezí a odkopem od své brány může pokračovat brankář Handanovič.
22'
Za tvrdý faul na obranné polovině inkasuje žlutou kartu hráč hostujícího celku Damjan Bohar!
21'
V obrovské šanci na vstřelení úvodní branky se ocitl domácí Oxlade-Chamberlain, střelou z první ale nedokázal trefit prostor tří tyčí!
20'
Hráčům Liverpoolu se nyní nepodařila kombinace směrem k soupeřově vápnu, čímž se k míči dostali hosté. Ti se dostali na útočnou polovinu, pouze ale za cenu ztráty míče.
19'
Domácí hráči nyní kombinovali střídavě na své a na soupeřově polovině, poté se pokoušeli o centr do vápna na Firmina, ten ale na vysoký míč nedosáhl. Přesto červení pokračují u míče.
18'
Hosté se vydali do útoku, jmenovitě to by Milec, ještě před vápnem byl ale domácí obranou odzbrojen.
17'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Jordan Henderson.
17'
A skutečně, Wijnaldum nebude moci pokračovat, domácí trenér musí už takhle brzy sáhnout po střídání.
16'
Možný problém pro Liverpool. Na trávníku zůstal ležet Wijnaldum a je potřeba lékařské ošetření.
13'
Liverpool pokračuje v územní převaze, následuje další rohový kop.
12'
Alberto Moreno nepřešel před Milce, ten odkopl na autové vhazování.
10'
Na centr z pravé strany si naskočil Firmino a lehce lízl hlavou míč. Branku netrefil.
9'
Chvíli se nám na hrací ploše vyskytovaly dva míče, ten druhý ovšem nepřekážel ve hře a rozhodčí tak neměl důvod přerušovat.
8'
Na levé straně operoval Wijnaldum, k centru se ovšem nedostal. Liverpool pokračuje autovým vhazováním.
7'
Milner mohl zprava sám zakončovat, rozhodl se ale posunout na Oxlade-Chaberlaina na střed. Tohle už ale hosté vystihli a pokus zablokovali.
6'
Liverpool opět v útoku, kombinuje před pokutovým územím soupeře, Milec pro tuto chvíli odvrátil.
4'
Hosté první vážnější akci ve vlastní šestnáctce přečkali a jdou do protiakce.
3'
Rohový kop pro Liverpool, domácí se hned ze startu cpou do útoku.
1'
O výkop se postarali hráči Mariboru.
1'

Liverpool FC: Karius – Alexander-Arnold, Matip, Klavan, A. Moreno – Milner (C), Can, Wijnaldum – Oxlade-Chamberlain, Firmino, M. Salah.
Náhradníci: Mignolet – Joe. Gomez, Henderson, Sturridge, Grujić, Robertson, Solanke.

NK Maribor: Handanovič (C) – Billong, Rajčevič, Šuler – Milec, Pihler, Kabha, Viler – Hotič, Mešanović, Bohar.
Náhradníci: Obradović – Vrhovec, Ahmedi, Tavares, Vršič, Bajde, Palčič.

Rozhodčí: Ivan Kružliak – Martin Balko, Tomáš Somolani (všichni SVK).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Anfield Road začne ve 20:45, takže si na večer nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Ivan Kružliak, kterému budou na pomezí asistovat Martin Balko a Tomáš Somolani. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Branislav Hancko a u branek budou hlídat Peter Kralovič a Filip Glova. Všichni pánové jsou ze Slovenska.
NK Maribor

Hosté mají ve skupině pouze jediný bod a hrozivé skóre 1:11, ale stále mají šanci na postup. Sice malou, ale mají. Dnes to chce pro udržení splnit dva body. Nesmí v Liverpoolu prohrát a Spartak Moskva v souběžně hraném utkání nesmí vyhrát. Výhodou pro tým je, že se od něj dnes nic neočekává a hráči mohou nastoupit uvolnění.

Odehrané zápasy

Maribor – Spartak Moskva 1:1
Sevilla – Maribor 3:0
Maribor – Liverpool 0:7
Liverpool FC

Domácí tým je po polovině odehraných zápasů na prvním místě s pěti body a dnes může udělat rázný krok k postupu do vyřazovací části. Bude favoritem, mluví o tom síla kádru a také výsledek z minulého utkání, které anglický tým vyhrál na půdě soupeře vysoko 7:0! Cokoliv jiného než zisk tří bodů by byl dnes tak obrovským překvapením.

Liverpool – Sevilla 2:2
Spartak Moskva – Liverpool 1:1
Dobrý večer u Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání skupiny E mezi týmy Liverpool FC a NK Maribor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.