Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Real - 6. března 2018   20:45

Paris SG
71' Cavani (Pastore)
1:2
(0:0)
Real
51' Ronaldo  (L. Vázquez) • 80' Casemiro
Paris SG
Aréola – Dani Alves, Silva (C), Marquinhos, Berchiche – Verratti, Motta (59. Pastore), Rabiot – Di María (76. Draxler), Cavani, Mbappé (85. Diarra).
Trapp – Kimpembe, Meunier, Lo Celso, Diarra, Draxler, Pastore.
Brych – Borsch, Lupp (všichni Německo)
Parc des Princes, Paříž
Real
Navas – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – L. Vázquez, Kovačić (71. Kroos), Casemiro, Asensio (82. Isco) – Benzema (76. Bale), Ronaldo.
Casilla – Nacho Fernández, Kroos, Modrić, Bale, Hernández, Isco.

Je tu konec odvety osmifinále Ligy mistrů mezi Paris Saint-Germain a Realem Madrid. Domácí fotbalisté dnešní zápas nezvládli, na bílý balet nestačili a jejich pouť pohárovou Evropou pro letošek končí. Real Madrid předvedl velmi koncentrovaný výkon založený na precizní defenzivě. Když navíc v 51. minutě skóroval Ronaldo, bylo prakticky rozhodnuto. Domácí pak do kolen navíc srazil Verratti, který se nechal v 66. minutě hloupě vyloučit. PSG pak sice dokázalo šťastně vyrovnat Cavanim, jenže deset minut před koncem rozhodl o výhře Realu Casemiro.
90+4'
90+4'
Na pravé straně byl u balonu Pastore. Dokonce dokázal odcentrovat, avšak výborný zákrok předvedl před Cavanim Carvajal a hosté už dnes gól neinkasují.
90+3'
Z hranice vápna pálil levačkou Bale, gólman Aréola v pohodě zasáhl.
90+2'
Na útočný výlet se vydal Ramos, který dokonce zakončoval z otočky. Byl ve složité situaci a jeho pokus zblokoval Dani Alves.
90+1'
Perfektní pas do vápna dostal nyní Cavani, jenže tak dlouho si balon chystal na střelu, až mu ho odebral Casemiro.
90+1'
Druhý poločas se bude nastavovat o čtyři minuty.
90'
Ronaldo posunul míč na Isca, jehož ránu zpoza vápna s vypětím všech sil vytěsnil na roh Aréola.
89'
Pastore byl součástí rychlého protiútoku domácích. Měl za úkol odcentrovat do vápna, což se mu ale vůbec nepovedlo a balon poslal do zámezí.
89'
Fotbalisté bílého baletu drží balon ve středu pole a nikam se již neženou. Zápas se prakticky jen dohrává.
87'
Hosté mají závěr zápasu zcela pod kontrolou. Nyní měl na pravé straně trochu prostoru Lucas, jeho rána šla ale mimo.
85'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Lassana Diarra.
84'
Za faul ve středu pole a za přehnané reakce dostal žlutou kartu také domácí Cavani.
84'
A další šanci měl Ronaldo, jehož velmi slušná rána se otřela o boční síť.
83'
Isco se hned zapojil do kombinace a po povedené kombinaci hostů se ke střele ve vápně dostal Lucas, jehož ránu zastavila tyč!
82'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Isco.
80'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Teď už se hosté do vedení dostávají. Už se pomalu zdálo, že svůj rychlý protiútok nezvládnou, jenže nakonec se balon ve vápně přes Ronalda odrazil ke CASEMIROVI a ten s přispění teče Marquinhose překonal Aréolu.
78'
Ramos fauloval Pastoreho a dostává žlutou kartu.
77'
Poprvé byl u míče na levé straně Bale. Měl sice dostatek prostoru Marquinhose ale obejít nedokázal.
76'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Gareth Bale.
76'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Julian Draxler.
75'
Teď mohl vedení zpět na stranu Realu vrátit Benzema. Šel spolu s Ronaldem sám na posledního obránce. Místo přihrávky svému spoluhráči zvolil střelu, která se mu ale vůbec nepovedla.
74'
Domácí nyní vycítili malinkou šanci. Jsou u balonu a hledají cestu k bráně soupeře.
72'
Nyní se opět nebude krátce hrát, protože fanoušci PSG znovu odpálili světlice za domácí bránou.
71'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Toni Kroos.
71'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Domácí srovnávají v deseti na 1:1! Po rohovém kopu poslal Di María centr do vápna, hlavičkující Pastore vrátil míč do ohně na malé vápno, kde se balon od Casemira odrazil do nohy EDINSONA CAVANIHO a poté do brány.
69'
Benzema ve vápně posunul míč na Asensia a ten tvrdou ranou levačkou poslal míč do tyče!
68'
Když už se zdálo, že se domácí dostanou k brejku, skončil v ofsajdu Cavani a z akce nakonec nic není.
66'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Marco Verratti, který cítil velkou křivdu po neodpískaném faulu na svou osobu. Emotivně vystartoval proti rozhodčímu Brychovi a za svůj výlev dostal druhou žlutou kartu v zápase.
65'
Marcelo pěkně našel na levé straně přihrávkou z otočky Benzemu, ten se ale zamotal ve vlastních kličkách a míč poslal do zámezí.
64'
Hosté teď jasně ovládají střed pole. Zdá se, jako by domácí tak trochu rezignovali.
62'
Rabiot na polovině hřiště poslal k zemi Marcela, hosté budou nadále u míče.
61'
Hosté byli s míčem na kopačkách až u vápna PSG, nakonec ale nic nevymýšleli a v poklidu ho postupnými narážečkami vrátili až ke svému brankáři Navasovi.
59'
Po rohu se domácí k zakončení opět nedostali, zápas ale nabírá na obrátkách a je jasné, že následující minuty budou velmi zajímavé. Domácí ale potřebují nutně vstřelit gól, protože v součtu obou zápasů je skóre nyní 4:1 ve prospěch Realu.
59'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Thiago Motta, přichází Javier Pastore.
58'
Na druhé straně z otočky pálil akrobaticky Cavani, míč byl ale ztečovaný mimo a následuje roh pro PSG.
58'
Hodně ochotně se ve vápně PSG k zemi poroučel Ronaldo, pokutový kop se nepíská.
57'
Centr do pokutového území odhlavičkoval Cristiano Ronaldo.
56'
Di María nyní vybojoval další roh pro domácí celek.
55'
Domácí jsou pochopitelně zaskočeni a hráči Realu nyní bez větších problémů kombinují na polovině PSG.
53'
Domácí fotbalisté se snažili odpovědět, jejich útočné snažení ale skončilo ofsajdem.
51'
A máme tu první gól zápasu. Asensio poslal do vápna balon na Lucase, ten parádním centrem na zadní tyči našel nabíhajícího CRISTIANA RONALDA, který hlavičkou o zem překonal bezmocného Aréolu – 0:1!
51'
Na druhé straně poslal Marcelo balon na hlavu Ronalda, ten zamířil pro změnu jen kousek vedle.
50'
Cavani poslal míč proti noze Thiaga Motty, kterému ale balon těsně před střelou skočil a Motta ho následně poslal vysoko nad bránu.
49'
Již se pokračuje ve hře. Po rohu Di Maríi zakončoval Thiago Silva nepřesně.
48'
Domácí fanoušci za Aréolovou bránou zapálili ve velkém množství červené světlice a hra je přerušena.
47'
Domácí začali podla očekávání velkým náporem a odměnou jim je první roh ve druhém poločase.
46'
První poločas přinesl celkem očekávaný průběh. Hosté se nikam neženou a domácí se do šancí dostávají jen velmi obtížně. Přesto to byli právě hosté, kteří se dostali do dvou velmi dobrých šancí a s trochou štěstí mohli klidně po poločase vést 2:0. Za domácí pak chvilku před koncem poločasu odpovídal Mbappé, avšak jeho ránu z úhlu vyrazil gólman Navas. Do kabin se tedy odchází za stavu 0:0, a to je stav, který maximálně vyhovuje bílému baletu.
45+1'
45+1'
Cavani byl nyní na polovině hřiště hodně podrážděný, když mu sudí Brych odpískal faul na Casemira.
45+1'
První poločas se bude nastavovat o jednu minutu.
45'
Již se rozeběhla poslední minuta prvního poločasu, po sérii ostřejších zákroků jsou nyní u míče hosté. Ti samozřejmě nikam nespěchají.
43'
První velká šance domácích! Na kolmý pas za obranu si zaběhl Mbappé, jeho ránu ze značného úhlu výborně vyrazil Navas!
41'
Hodně aktivní Di María opět provětral defenzivu Realu. Ta ale zatím dnes stojí na pevných základech a znovu nikoho z hráčů PSG nezakončil.
39'
Po následném rohovém kopu se domácí ubránili a jsou nyní u balonu.
38'
Teď měl dost možná největší šanci zápasu Benzema, který se po zaváhání domácí defenzivy řítil z úhlu sám na Aréolu. Benzema se snažil míč tlačit na zadní tyč, avšak gólman domácího celku si připsal skvělý zákrok levou nohou.
37'
Real kopal o malou chvíli později další roh. Lucas poslal do vápna centr, po kterém hlavičkoval Ramos vedle.
36'
Hosté to ale neudělali dobře. Nejprve rozehráli roh nakrátko a následně skončil v ofsajdu Asensio. Je pískáno a rozehrávat budou domácí.
35'
Po snaze Karima Benzemy tu bude další roh pro Real Madrid.
34'
Hodně aktivně hrající Di María posílal do vápna Realu další centr, tentokrát ale jeho přihrávku nikdo ze spoluhráčů nečekal a hosté se velmi snadno ubránili.
33'
Právě Di María kopal i následný přímý kop. Centr mířil do ohně, kde byl ale dobře pozičně připravený Casemiro, který balon odhlavičkoval mimo vápno. Následně ho postrčil Cavani a je pískáno.
32'
Kovačič nyní skluzem zastavil unikajícího Di Maríu a dostává žlutou kartu.
31'
Individuálně to zkoušel Ronaldo, přesně na rohu velkého vápna se ale jeho útočné snažení roztříštilo o Daniho Alvese.
30'
Domácí se hodně snaží, jenže až do zakončení se zatím prakticky nedostávají. Stále tedy platí, že výrazně blíže k postupu jsou hosté.
28'
Přibližně z rohu velkého vápna zkoušel centrovat Mbappé, jeho pas byl ale nepovedený a míč skončil mimo hrací plochu. Následuje odkop od Navasovy brány.
26'
Také rohový kop zahrával Di María, defenziva Realu byla ale pozorná a míč odvrátila mimo velké vápno.
26'
Střelu Di Maríi lehce tečovala hostující zeď. Následuje roh.
25'
Po faulu na Mbappého bude následovat přímý kop pro PSG. Je to třicet metrů od brány, takže na zakončení poměrně velká vzdálenost.
24'
Lucas ve snaze vybojovat balon na hranici velkého vápna fauloval Rabiota a bylo pískáno. Hvizd rozhodčího neslyšel Casemiro, který zakončil z velké dálky. Domácí se dožadovali žluté karty pro Casemira, rozhodčí Brych zůstal ale klidný.
23'
Teď sledujeme boj o každý metr hřiště. Oba týmy si rozhodně nic nedarují a je vidět, že se dnes hraje o hodně.
21'
Hosté se stále častěji dostávají k balonu a hra je opticky nyní hodně vyrovnaná.
20'
Verratti skluzem zezadu sestřelil Casemira a je z toho první žlutá karta v dnešním zápase.
18'
Po rohovém kopu Realu posílal střílený centr do vápna Asensio a blízko ke gólu byl Ramos. Jeho ránu z malého vápna ale reflexivně vyrazil Aréola a následná dorážka Varaneho byla nepřesná.
17'
Lucas posouval do vápna balon na Ronalda, který se ale k míči nedostal. Naopak balon se odrazil k Benzemovi, který ale i díky teči domácích obránců poslal míč mimo.
16'
Na druhé straně se ocitl v ofsajdu u postranní čáry Ronaldo a následně se dostal do lehoučkého křížku s Dani Alvesem. Rozhodčí Brych ale vše uklidnil a domácí již rozehráli.
15'
Jen o malou chvilku později se na pravé straně k míči dostal opět Mbappé, který si skvěle naběhl na kolmou přihrávku. Jeho pokus o zpětnou přihrávku ale zastavil Ramos.
14'
Centr do vápna posílal Mbappé, vracející se Carvajal měl co dělat, aby před Cavanim odehrál míč do bezpečí.
13'
Centr do vápna posínal z levé strany Asensio, nikdo z jeho spoluhráčů se ale až k zakončení neprotlačil.
12'
Los Blancos se dokonce dostali k rychlému protiútoku, když Asensio dlouhým pasem našel Ronalda. Ten posunul míč na hranici vápna na Benzemu, jehož střela byla zblokovaná na roh.
12'
Di Maríův centr propadl až na zadní tyč k Asensiovi, hosté se bez problémů ubránili.
11'
Di María se nyní konečně dostal k centru z levé strany, míč zblokoval na roh Casemiro.
10'
Při další rozehrávce hostů teď nepřesně přihrál na své obránce Lucas a už se zdálo, že se do šance dostane Di María. Toho ale nakonec od balonu odstavil Carvajal a hosté se ubránili.
9'
Roh Lucase nebyl kopnutý špatně, domácí se ale přesto ubránili.
8'
Na pravé straně hřiště vybojoval první rohový kop pro Real Lucas Vázquez.
7'
Ronaldo se snažil dohnat Berchicheho, dle rozhodčích fauloval a rozehrávat budou opět domácí.
6'
Na levé straně si neporozuměli Marcelo s Asensiem a balon tak velmi lacino získali domácí.
5'
Ronaldo špatně přihrál na polovině hřiště a domácí se hnali do rychlého protiútoku. Vše musel hasit Ramos spolu s Navasem.
3'
Hned od úvodu se hraje ve vysokém tempu a zatím jsou to domácí, kteří jsou více u balonu.
2'
Rabiot narazil ve snaze hrát balon do Casemira a je pískaný faul v neprospěch domácích.
1'
Hned vzápětí byl ale v postavení mimo hru i Benzema a míč se tak vrací na kopačky domácích hráčů.
1'
Hned v úvodu zápasu se v ofsajdu ocitl Cavani. Míč tak budou mít hosté.
1'
Ještě před výkopem proběhne minuta ticha za kapitána Fiorentiny Davide Astoriho, který zemřel o víkendu zcela nečekaně ve věku jednatřiceti let.
Atmosféra na stadionu je doslova elektrizující. Hrát se bude před velmi bouřlivou kulisou. Karty jsou rozdané jasně, domácí dnes potřebují za každou cenu vstřelit o dva góly více než soupeř.
Fotbalisté i rozhodčí jsou nastoupeni a stadionem zní hymna Ligy mistrů.
Hráči obou týmů právě vstupují na trávník Parku princů.

Paris Saint-Germain FC: Aréola – Dani Alves, Silva (C), Marquinhos, Berchiche – Verratti, Motta, Rabiot – Di María, Cavani, Mbappé.
Náhradníci: Trapp – Kimpembe, Meunier, Lo Celso, Diarra, Draxler, Pastore.

Real Madrid CF: Navas – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – L. Vázquez, Kovačić, Casemiro, Asensio – Benzema, Ronaldo.
Náhradníci: Casilla – Nacho Fernández, Kroos, Modrić, Bale, Hernández, Isco.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp (všichni Německo).
Real Madrid prožívá neslavnou sezonu a právě triumf v Lize mistrů by mohl být jediným činitelem, který by napravil dojem z ročníku 2017/18. Tým totiž brzy vypadl z poháru Copa del Rey a v lize ztrácí na vedoucí Barcelonu nedostižných čtrnáct bodů. Real se sice v posledních týdnech začal zvedat, jenže pak prohrál nečekaně na konci února s Espanyolem 0:1 a těžce nebyté sebevědomí bylo rázem pryč. Pozitivem je snad jen to, že se do dobré formy dostal kanonýr Cristiano Ronaldo, který skóroval desetkrát z posledních pěti soutěžních zápasů. Zatímco o sestavě PSG je víceméně jasno, nad základní jedenáctkou bílého baletu visí hned několik otazníků. Mimo hru byli několik zápasů obránce Marcelo a záložníci Kroos a Modrič. Zatímco prvně jmenovaný již o víkendu zasáhl do ligového zápasu, oba záložníci poslední zápasy nehráli a i když v posledních dnech naplno trénovali, jejich zařazení do základní sestavy je nejisté.
Dnes domácí tým Paris Saint-Germain udělá pro vítězství všechno. Bohatý katarský šejk Al-Khelaifi sní o triumfu v Lize mistrů a tomu chce letos podřídit vše. Výsledek prvního zápasu PSG samozřejmě nenahrává, ale Pařížané jsou doma velmi silní a dá se očekávat, že začnou velmi aktivně s cílem vstřelit co nejrychleji branku. Nepříjemností pro domácí je, že se budou muset obejít bez své největší hvězdy – Brazilec Neymar si proti Marseille přivodil zlomeninu nártní kůstky a sezona pro něj skončila. Příležitost by tak měl dnes dostat Ángel di María, který v nedávné minulosti působil mimo jiné v Realu Madrid. Zdravotní problémy měl v posledních týdnech také Kylian Mbappé, ten by měl být ale před dnešním zápasem k dispozici. Spolu s Neymarem bude mimo hru patrně jen Javier Pastore, který se nezúčastnil pondělního tréninku.
První vzájemný osmifinálový zápas se odehrál přesně v polovině února. Na Estadio Santiago Bernabéu v Madridu byl k vidění velmi pohledný fotbal. Do zápasu lépe vstoupili hosté, když se ve 33. minutě prosadil Adrien Rabiot. Domácí se ale rychle oklepali a před koncem poločasu srovnal na 1:1 z penalty Cristiano Ronaldo. Ve druhém poločase byl Real aktivnější, více držel balon, avšak do šancí se nedostával. Přesto do odvety jde v lepším rozpoložení, protože v závěrečné desetiminutovce v rozmezí tří minut skórovali Ronaldo a Marcelo a stav po prvním zápase tak hovoří 3:1 ve prospěch Los Blancos.
Velký fotbalový svátek je tu! Právě dnes ve 20:45 začne odveta osmifinále Ligy mistrů mezi domácím Paris Saint-Germain a hostujícím Realem Madrid. Čeká nás třaskavé utkání dvou velkých klubů. Postoupit může jen jeden, domácí budou dohánět dvoubrankové manko a k vidění tak bude rozhodně zajímavá podívaná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.