Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sporting : Olympiacos - 22. listopadu 2017   20:45

Sporting
Sporting
40' Dost (G. Martins) • 43' B. César  • 66' Dost (B. Fernandes)
3:1
(2:0)
Olympiacos
Olympiacos
86' Odjidja-Ofoe  (Figueiras)
Sporting
Patrício – Piccini (85. Ristovski), A. Pinto, Mathieu (77. Figueiredo), Coentrão – Battaglia, W. Carvalho (C) – G. Martins, B. Fernandes, B. César (90. Mattheus) – Dost.
Salin – Ristovski, Alan Ruiz, Podence, Mattheus, Palhinha, Figueiredo.
Felix Zwayer (GER) – Thorsten Schiffner (GER) Marco Achmüller (GER)
Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků)
Olympiacos
Proto – Figueiras, Botía (C), Engels, Koutris – G. Gillet, Romao, Tachtsidis (66. Odjidja-Ofoe) – Carcela-González (46. Couto Sebá), Fortunis (57. Djurděvić), Pardo.
Kapino – Odjidja-Ofoe, Djurděvić, Marin, Elabdellaoui, Vuković, Couto Sebá.

Tolik tedy z dnešního programu Ligy mistrů, u dalších zápasů se budu těšit zase někdy příště. Hezký zbytek večera.
Je za námi zajímavý duel, který končí výhrou domácího týmu. Ten rozhodl o zisku tří bodů již v prvním poločase. To se trefil Dost a César. I ve druhé části byl Sporting jasně lepší a po hodině hry zvýšil stav na 3:0. Hosté se prosadili až v závěru, čtyři minuty před koncem zakončil přesně Odjidja. Nic to však nezměnili na faktu, že Lisabon dnes bere tři důležité body a je stále ve hře o postup do další fáze Ligy mistrů.
90+3'
90+2'
Žlutou kartu dostává Felipe Pardo (Olympiacos FC).
90+2'
Už se hraje nastavený čas, nad rámec druhého poločasu se nastavují tři minuty.
90'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Bruno César, přichází Mattheus.
89'
Domácí mají potřebný náskok a v závěru ještě budou střídat.
87'
Žlutou kartu dostává Fábio Coentrão (Sporting Lisabon).
86'
Olympiacos právě vstřelil branku!
V závěru zápasu je sníženo. Možná to bylo i tím, že domácí už moc nehráli a nechali Figueirase odcentroval na střídajícího VADISE ODJIDJA-OFOE a ten přesně z hranice velkého vápna poslal míč do sítě. Domácí reklamovali ofsajd, ale dva hráči v červených dresech se do hry nezapojili. Asistence: Diogo Figueiras.
85'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Cristiano Piccini, přichází Stefan Ristovski.
85'
Centr Djurděviče zablokoval Piccini, navíc to bude pouze odkop od brankáře Patrícia.
84'
Míč je na kopačkách domácích fotbalistů, kteří vůbec nikam nepospíchají.
82'
Martins zkusil vybojoval penaltu, ale rozhodčí Zwayer mu ochotný pád rozhodně nezbaštil. Má to rovnou za žlutou.
81'
Žlutou kartu dostává Gelson Martins (Sporting Lisabon).
80'
Duel se překlopil do posledních deseti minut, Řekové už ví, že postupové ambice jsou definitivně fuč.
79'
Na trávníku leží Battaglia, ale už se zvedá a bude pokračovat ve hře.
77'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Jérémy Mathieu, přichází Tobias Figueiredo.
77'
Teď si ho ale hosté dokázali pohlídat a bude se střídat. Teď už je to jasné, první změna je tu.
77'
Rohové kopy 7:1, to také o něčem svědčí.
75'
Zelení jsou při chuti. Fernandes si dovolil na hranici vápna hodně, udělal dvě rychlé kličky, z obránců soupeře solné sloupy a tvrdou střelou vystrašil Parda. Míč šel metr nad. I tak to byla na potlesk fanoušků.
74'
Ale zatím není důvod něco měnit. Lisabon šlape jako švýcarské hodinky, po pravé straně pláchnul Fernandes a jeho štiplavý centr musel odvracet Koutris.
73'
Čekáme na první střídání domácích, to hosté už vyčerpali všechny možnosti.
72'
Domácí fanoušci si přišli na své, duel se jim musí líbit. Domácí ve druhém poločase zcela dominují a svou převahu také vyjádřili třetím gólovým zápisem.
70'
Mathieu to zkusil z dobrých sedmnácti metrů a nebyl to vůbec špatný pokus. Míč se otřel o horní síť nad bránou, kterou střeží Pardo.
68'
Hostům už tečou nervy, zbytečný faul předvedl střídající Odjidja a bude z toho zajímavá standardní situace.
66'
Střídání v týmu Olympiacos FC: ze hřiště odchází Panagiotis Tachtsidis, přichází Vadis Odjidja-Ofoe.
66'
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
A po rohovém kopu se skóre dnes potřetí mění. Fernandesuv centr dopadl přesně na hlavičku BASE DOSTA a ten ve výskoku prokázal silů a kvalitu. Trefil se dnes podruhé a domácí už začínají slavit, vedou 3:0. Asistence: Bruno Fernandes.
66'
Coentrão měl další velkou šancí. Na pravé straně hřiště se dokázal uvolnit a poslat přízemní střelu. Tu Proto konečky prstů vytáhl na roh.
66'
Trestňák i na druhé straně. Sebá centroval a hlavička Parda končí mimo tři tyče. Chystá se první střídání Sportingu.
65'
Domácí zahrávali trestný kop zhruba z pětadvaceti metrů. Do míče se z dálky opřel Fernandes, ovšem to byla rána mířená někam do horních pater místního stadionu.
64'
Žlutou kartu dostává André Pinto (Sporting Lisabon).
62'
V souběžně hraném zápase remizuje Juventus s Barcelonou 0:0, což asi Sportingu může vyhovovat. Pokud by to skončilo takto, tak už by měli portugalci pouze bod na druhé místo.
61'
Kdepak, Koutris dělal co mohl, aby ustál souboj a pokusil se odcentrovat do pokutového území, ale domácí defenziva si s ním hravě poradila.
60'
Řecký tým krom jedné střely zatím nic moc nevyprodukoval, to domácí útoky jsou podstatně nebezpečnější.
58'
Po takřka hodině hry se dostal k hlavičce Pinto a to byla obrovská šance domácích. Míč jen těsně přeletěl horní tyč. Proto zůstal stát v bráně jako zařezaný.
57'
Střídání v týmu Olympiacos FC: ze hřiště odchází Konstantinos Fortunis, přichází Uroš Djurděvić.
56'
Portugalci drží míč na svých kopačkách, po krátkém náznaku toho, že se řecký tým k něčemu dostane, je najednou vše jinak a domácí kontrolují výsledek.
55'
Jenže záhy přišli hosté o míč a Sporting se řítil do rychlého kontru. Ten za cenu žluté karty překazil Koutris.
54'
Řekové se po delší době usadili na polovině soupeře a vybojovali rohový kop.
53'
Rozhodčí byl benevolentní i po hlavičce Gilleta, který se pověsil přes Battagliu a zakončil, leč vysoko nad.
52'
Střídající Sebá si koledoval o žlutou kartu, stažení uprostřed hřiště, klidně mohlo nadělovat.
51'
Po dalším lisabonském rohu se nic mimořádného nestalo, přetížená řecká obrana si může chvíli odpočinout.
50'
Tlak domácího týmu pokračuje. Fernandes poslal z levé strany ostrý centr do vápna, kde už si chystal zakončení Dost, toho si v poslední moment všiml Figueiras a poslal míč na další roh.
49'
Po něm bylo před Protem znovu hodně živo, domácí se dožadovali faulu a možná také ruky Gilleta. Vypadalo to všelijak a pískat se klidně mohlo. Německý sudí penaltu nakonec neodpískal.
48'
Prudký centr vyslal Coentrão a Botia musel v tísni uklidit míč na rohový kop.
47'
Trenér hostů Lemoris udělal jednu personální změnu ve své sestavě. Na place je již Sebá.
46'
Střídání v týmu Olympiacos FC: ze hřiště odchází Mehdi Carcela-González, přichází Couto Sebá.
46'
Tolik tedy první poločas, který končí vedením Sportingu Lisabon 2:0. Pokračujeme ve 21:48.
To bychom měli první poločas, který začal velkou šancí domácích, Pinto ale ve třetí minutě trefil pouze tyč. Řekové se během poločasu sice několikrát osmělili, ale v útočné fázi byli prakticky neškodní. To domácí vykazovali větší nebezpečí a pět minut před koncem půle se mohli radovat z kopačky Dosta. O tři minuty později bylo pro Olympiacos ještě hůř. Obrovské chyby v rozehrávce využil César, vzal si míč na kopačky a zakončil naprosto přesně.
45+2'
45+1'
Césarovi to tentokrát vůbec nevyšlo, míč letěl hodně vedle a píská se konec prvního poločasu.
45+1'
V závěru ještě standardka pro domácí. Gillet zahrát těsně před vápnem rukou a Proto musí vyhlásit stav ohrožení.
45'
Nad rámec prvního poločasu se nastavují dvě minuty.
43'
Vzápětí je to už o dvě branky. Po střele Dosta se míč dostal do moci řeckých fotbalistů. Což o to, jenže byli moc pasivní, nevěděli co s míčem a BRUNO CÉSAR toho využil. Odebral nedůsledné obraně míč a poslal míč za záda rozlobeného Prota. Ten dal svým spoluhráčům co proto.
41'
Tohle domácí pro svůj klid hodně potřebovali, řekl bych, že si gól i zasloužili.
40'
Domácí jdou pět minut před koncem poločasu do vedení. Výbornou práci odvedl kapitán Carvalho, uvolnil svou přihrávkou na pravé straně vápna Martinse, ten předložil rychle míč na penaltový puntík, kde byl BAS DOST a prudkou střelou poprvé rozvlnil síť brankáře Prota. Asistence: Gelson Martins.
39'
Míč v autu, Fernandes dlouho kličkoval s míčem u lajny, nakonec se s ním dostal mimo hřiště. Bude se kopat od brány Prota.
39'
Z levé strany centroval Coentrão, jeho pokus byl sražen a poté si pro míč došel pohotový Proto. Míč má v rukavicích.
38'
Olympiacos hodně zahustil střed pole, domácí velmi těžko hledají prostor, kudy se dostat k nějakému kloudnému zakončení.
36'
Figueiras se hodně diví, že mu rozhodčí píská faul na Césara, i nějaké gesto tam bylo...no, může být rád, že nedostal za řeči i druhou žlutou. Musí krotit emoce deset minut před půlkou.
35'
Ostré zákroky nám začínají narůstat, Fortunis leží za lajnou a těžce se sbírá z trávníku.
33'
Figueuiras si pustil ústa na špacír a německý sudí se s ním dlouho nevybavoval. Rovnou to bylo za žlutou.
32'
Žlutou kartu dostává Diogo Figueiras (Olympiacos FC).
32'
Máme za sebou něco přes půl hodiny hry, Sporting je o něco lepším mužstvem, měl i slušné šance, ale stav se nemění. Ovšem i Řekové nejsou v tomto utkání neviditelní.
31'
Další slušná možnost domácích. Ale obětaví Řekové nyní zabránili skluzem šanci Battaglii. Ten už si chytal míč, aby jej napálil k levé tyči, ale nepodařilo se přes obranné bloky.
30'
Mathieu pro jistotu zahrál malou domů na svého brankáře, už na něj zle dotíral Fortunis.
28'
Nebyla to vůbec špatná možnost, jen možná škoda pro hosty, že šla přímo do míst, kde byl zkušený Rui Patricio.
27'
Domácí gólman Patrício si připisuje první zákrok. K míči po standardce se dostal Koutris a jeho přízemní rána končí v rukavicích brankáře Sportingu.
26'
Portugalci si Parda drží hodně na těsno, teď byl sražen k zemi hodně tvrdě. Bude z toho přímý volný kop.
25'
Dost je zpátky na hřišti, ale že by zrovna pelášil jako srnec, to tedy ne.
24'
No tak Dost byl slušně podebrán na vidle, vůbec se nedivím, že se těžko sbíral z trávníku. Momentálně jsou domácí v deseti.
24'
Na trávě leží v nefotbalové pozici Dost a snad toho nebude mít s nadsázkou dost. U něj už jsou lékaři a pokusí se dát jeho holeň dohromady.
23'
Řekové to zkouší po pravé straně poměrně často, opět si zabíhal za obranu Pardo, byl ale v ofsajdu.
22'
Dvě akce na obou stranách. Nejprve háčkoval uprostřed hřiště César, ke střele se nakonec neodhodlal a následně z rychlého brejku si šteloval míč na levačku Pardo, dopadl podobně. Ještě zvolil kličku a Piccini jej čistě obral o míč.
21'
Rychlý brejk Olympiacosu založil Romao, předložil míč na hranici vápna, kde byl Pardo, leč jeho prudká střela končí také vysoko nad bránou.
20'
Máme za sebou zhruba dvacet minut hry a zatím sledujeme zajímavý souboj, který se hraje v solidním tempu. Největší šanci měli domácí, Pintovu střelu gólman vyrazil na tyč.
18'
Horkokrevný kolumbijský fotbalista Pardon dřel u pravé strany hřiště, chtěl vybojovat roh, nakonec se píská jeho faul. Což se mu líbí jen pramálo.
17'
Opět jsme viděli v akci Fernandese, jenže tentokrát jeho střela mířila vysoko nad bránu. Možná ani brány na rugby by nestačila.
16'
Zkušený řecký fotbalista Fortunis si hledal na hranici velkého vápna prostor na zakončení, obrana protivníka si ho ale dokázala pohlídat.
15'
Po rohu byli hráči Sportingu stále u míče, další střelecký pokus však nepřichází.
14'
Domácí jsou velmi aktivní a nebezpeční. Fernandes si nyní naběhl na levou stranu vápna a jeho střelu na poslední chvíli zablokoval na rohový kop obránce Engels.
12'
Další střelecký pokus vyslal aktivní Dost, tentokrát mohlo být brankáře Proto v klidu.
11'
Uprostřed hřiště zůstal na trávníku ležet Battaglia, karta se tentokrát neuděluje.
10'
Tak tedy velká šance domácích a rovněž brzká žlutá karta pro Carvalha. Navíc docela zbytečná.
9'
Žlutou kartu dostává William Carvalho (Sporting Lisabon).
8'
Dlužím vám velkou šanci domácího týmu, který hned ve třetí minutě zahrozil Pintem. Ten si naběhl na malé vápno a prudkou střelou orazítkoval tyč. Na míč si také lehce sáhnul gólman Proto.
7'
Začátek měl solidní tempo, teď se hra maličko uklidnila a k míči se také dostávají hráči řeckého týmu.
6'
Na druhé straně musel překazit útočné rejdy hostů obránce Pinto. Nebezpečně se chystal ke střele Pardo.
5'
Domácí i nadále zůstávají u míče, ale zatím se do další možnosti nedostali.
4'
Míče se chopil Dost, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
3'
Martins se snažil najít prostor středem hřiště, nakonec z toho byl faul a trestný kop.
2'
A hned se snaží držet míč na svých kopačkách a ukázat, kdo bude pánem na hřišti.
1'
Utkání startuje, výkop mají domácí fotbalisté.
1'
Právě zní poutavá a chytlavá hymna Ligy mistrů, diváci jsou připravení, hráči také, německé početné rozhodcovské zastoupení také, jdeme na to!
Lehké to nebude, dnes se hraje i souboj gigantů – Juventus hostí Barcelonu.
Hráči obou týmů právě vstupují na zelený pažit bojovat o naději v této skupině. Už jsem zmínil, že Olympiacos bojuje ještě o teoretickou naději jít na třetí místo, soupeř pro změnu útočí na postup ze druhé pozice.
Solidně je zaplněný i sektor pro příznivce hostů a co si budeme povídat, hornokrevní Řekové jsou pořádně slyšet.
Ještě jednou hezký večer při sledování zápasu mezi Sportingem a Olympiacosem. Diváci nedočkavě vyhlíží své hvězdy, které se pozvolna chystají na trávník. Atmosféra by mohla být více než skvělá, není vidět jediné volné místečko na tribuně.

Sporting Lisabon: Patrício – Piccini, A. Pinto, Mathieu, Coentrão – Battaglia, W. Carvalho (C) – G. Martins, B. Fernandes, B. César – Dost.
Náhradníci: Salin – Ristovski, Alan Ruiz, Podence, Mattheus, Palhinha, Figueiredo.

Olympiacos FC: Proto – Figueiras, Botía (C), Engels, Koutris – G. Gillet, Romao, Tachtsidis – Carcela-González, Fortunis, Pardo.
Náhradníci: Kapino – Odjidja-Ofoe, Djurděvić, Marin, Elabdellaoui, Vuković, Couto Sebá.

Rozhodčí: Felix Zwayer (GER) – Thorsten Schiffner (GER) Marco Achmüller (GER).
Obsazení rozhodčích:

Hlavní rozhodčí: Felix Zwayer (GER), Asitenti: Thorsten Schiffner (GER), Marco Achmüller (GER)

Čtvrtý rozhodčí: Holger Henschel (GER)
První vzájemné utkání:

Oba celky se poprvé potkali 12. září 2017. Vstup do utkání vyšel portugaliským fotbalistům fantasticky. První poločas skončil 3:0 pro Sporting. Góly: 2. Seydou Doumbia,13. Gelson Martins, 43. Bruno Fernandes.

Řecký výběr v závěru zápasu korigoval dvěmi slepenými brankami, v rychlém sledu se trefil: 89. Felipe Pardo, 90. Felipe Pardo.
Sporting Lisabon:

Portugalské mužstvo se momentálně nachází na třetím místě této tabulky D. Na svém kontě má čtyři body a stále možnost na to, dotáhnout se na druhý Juventus, ale i zde platí pravidlo, že oba zápasy musí vyhrát a čekat, co Juventus. Šance je malá, spíš to vypadá na malou náplast v podobě třetího místa zaručující postup do jarní fáze Evropské ligy. Ale to samozřejmě ještě hodně předbíháme.

Lisabon hrál v posledním utkání doma proti Juventusu a zrodila se remíza 1:1. Domácí šli do vedení ve 20. minutě hry, trefil se Bruno César, Italové však deset minut před koncem vyrovnali a dovezli si domů velmi cenný bod. Ten zařídil Gonzalo Higuaín.
Olympiacos FC:

Řecký tým je zatím ve skupině "smrti" na posledním místě a bude to mít hodně těžké, aby se vůbec z této nelichotivé pozice odpoutal. Na svém kontě má pouhý bod za remízu s Barcelonou, což se na druhou stranu musí počítat jako úspěch. Další zápasy však dopadly prohrou a postupové ambice jsou ty tam.

Existuje sice teoretická šance obsadit třetí místo, ale to by už nemohli Portugalci bodovat a Řekové museli porazit Sporting a v posledním kole i Juventus. Těžká práce, ale vždy nepříjemný a houževnatý Olympiacos se rozhodně nebude chtít vzdát předem. Krom toho hraje i o prestiž a samozřejmě i zajímavé finanční ohodnocení.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Vítejte po nějakém čase opět u Ligy mistrů, která dnes nabízí zápasy pátého kola skupiny D. Pokud se podíváme na vývoj této velmi těžké skupiny, favorité jsou dva – Barcelona a Juventus. Zatím se tabulka podle toho vyvíjí vcelku jasně, nicméně Sporting má ještě jakous takous šanci zamíchat s postupovými kartami. To Olympiacos hraje už jen o čest. Byť má samozřejmě stále šancí skončit třetí a kvalifikovat se do Evropské ligy, ale to už je vše v oblasti teorie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.