Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eindhoven : Barcelona - 28. listopadu 2018   21:00

Eindhoven
Eindhoven
83' L. de Jong (Angeliño)
1:2
(0:0)
Barcelona
61' Messi  (O. Dembèlé) • 70' Piqué  (Messi)
Eindhoven
Zoet – Dumfries, Schwaab, Viergever, Angeliño – Rosario, Hendrix (71. É. Gutiérrez) – Lozano, Pereiro (71. Malen), Bergwijn (79. Romero) – L. de Jong (C).
Room – Mauro Júnior, Behich, É. Gutiérrez, Malen, Romero, Sainsbury.
Královec – Nádvorník, Hájek (všichni Česko)
Philips Stadion
Barcelona
ter Stegen – Semedo, Piqué, Lenglet, Alba – Rakitić, Busquets, Arturo Vidal – O. Dembèlé (80. Denis Suárez), Messi (C), Coutinho (70. Malcom).
Pena – Aleñá, Brandáriz, Munir, Malcom, Denis Suárez, Miranda.

SESTŘIH LM: Eindhoven - Barcelona 1:2. Messi a spol. si pojistili první místo ve skupině

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 10:6. Střely mimo: 8:8. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:11.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Barcelony, která si díky dnešní výhře 2:0 zajišťuje první místo ve skupině. Výhra španělského celku se nerodila vůbec lehkým způsobem, PSV dnes mělo obrovskou smůlu. Domácí tým si vytvořil hned několik stoprocentních šancí, avšak nakonec dokázal vsítit pouze jednu branku, a sice tu kontaktní. Barcelona měla v dnešním utkání velké starosti v obraně, navíc jí hned dvakrát pomohla branková konstrukce. Nakonec byl rozdílovým faktorem Lionel Messi, který první branku sám vstřelil, naopak na druhou asistoval.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Gerard Piqué (FC Barcelona).
90+3'
To bylo naprosto nepochopitelné řešení akce. Rosario totiž zkoušel přenést hru na dobrých čtyřicet metrů, Angelino na míč ale vůbec nedosáhl.
90+2'
Domácí se dožadovali pokutového kopu, jenomže píšťalka českého sudího zůstává němá. Nutno dodat, že Dumfries svému pádu hodně přidal.
90+2'
Důležitý souboj ve středu hrací plochy zvládl Busquets, jenomže jeho celek se musel záhy bránit. Nakonec to byl Lenglet, který blokoval další zakončení.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Mohlo být rozhodnuto! Barcelona spěchala proti jedinému obránci, Messi oslovil Malcoma, který pravačkou úplně přestřelil. Zoet opět ihned rozehrál.
89'
Ter Stegen si připisuje další zákrok, avšak se nejednalo o nic těžkého. Malen totiž zamířil přímo doprostřed branky. Krátce poté Lenglet blokoval další střelu.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Barcelona se v závěru snaží tahat čas, čímž tak hraje na nervy domácím fanouškům.
88'
Dumfries našel dlouhým pasem Romera, jenomže Malen přišel v souboji s protihráčem o balón. Nakonec z toho bude odkop od hostující branky.
86'
Žlutou kartu dostává Jordi Alba (FC Barcelona).
86'
Menší závar v šestnáctce španělského celku se pokoušel vyřešit Lozano, který trefil pouze protihráče do nohy. Eindhoven bude zahrávat rohový kop.
85'
Semedo si dával s provedením autového vhazování hodně načas, nakonec si vybral naběhnuvšího Malcoma, který nevyzrál na dvojici protihráčů.
84'
Dalekonosný pas měl směřovat na Malcoma, avšak i tentokráte se jednalo o příliš dlouhou přihrávku. Zoet okamžitě rozehrál od své branky po zemi.
83'
Hlavní sudí udělil hned dvě žluté karty domácím hráčům. Nelíbilo se jim posouzení sporné situace, po které mohlo PSV jít do brejku.
83'
PSV právě vstřelilo branku!
Tak ono to přeci jenom bude drama! Malen si počkal na náběh Angelina, který poslal do pokutového území náramně přesný centr. Na něj si naskočil LUUK DE JONG, který bezpečně uklidil míč za záda ter Stegena. Tentokráte si hostující obrana nepočínala zrovna znamenitě.
83'
Lozano se tentokráte zjevil na levém křídle, kde ho podrazil Busquets, který si koleduje o žlutou kartu. Sudí Královec ale ponechal domácím výhodu.
82'
Střídající Malen se pokoušel rychlostně vyzrát na Semeda, což se ale v žádném případě nepodařilo. Katalánci okamžitě rozjeli kombinaci středem hrací plochy.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. Barcelona si i nadále střeží dvoubrankové vedení, naopak domácím se na vyrovnání krátí čas.
80'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Denis Suárez.
80'
Další zaváhání hostující obrany nebylo potrestáno, Piqué celkem zbytečně vystoupil z obranné linie, jenomže hráči PSV se nedostali ani k zakončení.
79'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Steven Bergwijn, přichází Maximiliano Romero.
78'
Po delší době se do útočného výpadu zapojil také Messi, který se snažil načasovat přihrávku na rychlonohého Malcoma, jenž ale byl v souboji pozdě.
77'
To je naprosto neskutečné, co domácí nezužitkovali! Sám před brankářem se zjevil Lozano, který ale nechal vyniknout právě ter Stegena.
76'
Lozano dokázal oklamat Lengleta, následnou přihrávku převzal Bergwijn, který tlačil míč ke vzdálenější tyči. Byla z toho rána těsně vedle, míč se dost možná otřel o tyč.
75'
Rosariovi se podařilo roztáhnout hru právě na Lozana, který to celkem překvapivě zkoušel okamžitou střelou. Míč ale doplachtil daleko vedle branky Barcelony.
74'
Na druhé straně se daleko nedostal Lozano, kterého na obrannou polovinu dokázal vytlačit Alba. Domácí celek to tak bude muset zkusit přes levou stranu.
73'
Domácí obrana se poněkud otevřela, čehož chtěl využít Dembélé, jehož prudká přihrávka směřovala na Malcoma, který ve skluzu minul branku.
71'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Gastón Pereiro, přichází Donyell Malen.
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Jorrit Hendrix, přichází Érick Gutiérrez.
70'
Barcelona právě vstřelila branku!
Hosté se dostávají do dvoubrankového vedení! K rozehrávce přímého kopu se postavil Messi, který to zřejmě zkoušel přímo na bránu. Do dráhy letu míče ale nastavil pravou kopačku GERARD PIQUÉ, od které se balón odrazil za stojícího Zoeta. Dost možná chtěný záměr!
70'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Malcom.
68'
Pereiro měl najednou kolem sebe dostatek prostoru, celou akci vyšperkoval přihrávkou na Lozana, jehož obstřel ale směřoval hodně vedle branky.
67'
Málem to bylo o dvě branky! Dembélému nevyšla přihrávka pod sebe, i tak se ale dostal ke střele, kterou reflexivně vyráží brankář Zoet.
66'
Obranné choutky pohltily také Messiho, který se najednou vydal napadat rozehrávku soupeře. Hendrix i přesto dokázal otočit hru k pravé autové čáře.
65'
K rozehrávce volného kopu se postavil Messi, jehož nadýchaný bochánek zamířil na nohu Vidala, který vylepšil pozici pro Rakitiče. Posledně jmenovaný ale zamířil nad branku.
64'
Hodně bolestivý zákrok snesl hostující Vidal, kterého v souboji o míč sestřelil Hendrix. Domácí hráč hodně zariskoval, sudí Královec klidně mohl vytasit druhou žlutou.
63'
Eindhoven se téměř ihned po rozehrávce dostal k opačné šestnáctce, kde se dostal k centru z levé strany. Angelino našel pouze rukavice ter Stegena.
62'
To je pro domácí celek určitě velký šok, ve druhém poločase totiž nebyl horším týmem. Do konce zápasu ale zbývá ještě dostatek času.
61'
Je tu úvodní branka dnešního zápasu! Na druhou stranu totiž zavítala Barcelona, celou akci rozjel sám LIONEL MESSI, který si vyměnil míč s Dembélém, načež neskutečně přesnou ránou nedal Zoetovi sebemenší šanci. Domácí brankář se za střelou argentinského forvarda pouze ohlédl.
61'
Ter Stegen si určitě oddychl. Rosario se dostal k volnému míči, který nekompromisně posílal na bránu. Moc tomu nechybělo, po následném rohovém kopu musel německý brankář řešit nebezpečnou teč.
60'
Dlouhý nákop směřoval na hlavu de Jonga, kterého bezpečně dokázal ustrážit Busquets. Chvíli poté si ale nedovoleným zákrokem pomohl právě hostující středopolař.
59'
Momentálně se nám hra trochu uklidnila, Barcelona se konečně dostala k delšímu držení míče. O vyvezení na druhou stranu se v tuto chvíli stará Busquets.
58'
Ter Stegen si dával s rozehrávkou hodně načas, čehož málem využil napadající Lozano. Hostující brankář nakonec trefil protihráče, míč se ale odrazil do bezpečí.
57'
Najednou jsou hostující hráči absolutně bez receptu. Naopak se k autovému vhazování dostal Dumfries, který si pro spolupráci vybral Lozana.
56'
To nebylo vůbec špatné. K odraženému míči se totiž dostal Hendrix, který to zkoušel ránou z voleje. Ter Stegen si ale prostředky branky v poklidu pohlídal.
55'
Eindhoven narychlo rozehrál volný kop, jenomže hra se přestěhovala zpět před jeho šestnáctku, odkud se Zoetovi podařilo vykopnout na Lozana.
54'
Vidal si počkal na náběh Coutinha, který u postranní čáry svedl souboj se Schwaabem. Jako poslední se dotkl míče domácí zadák, bude z toho aut pro Barcelonu.
53'
Na útočnou polovinu se vydal Dumfries, který si sice obhodil Albu, posléze ale narazil na důrazného Lengelta, který dokázal zažehnat možné nebezpečí.
52'
První kontakt s míčem má také brankář ter Stegen, který ihned roztáhl hru na pravou stranu. Piqué ale okamžitě vracel na kopačku německého brankáře.
51'
Do zakončení se pro změnu dostal Messi, s jehož ránou si Zoet hravě poradil. K odraženému míči se ještě hnal Alba, který se ale k dorážce nedostal.
50'
Barcelona zkusila zaútočit středem hrací plochy, kde se před Messim zjevil volný prostor, jenomže přihrávku na Albu dokázal zastavit Dumfries.
49'
Individuálním způsobem to zkoušel Dembélé, který si to po pravé straně namířil k hranici malého vápna, odkud střelu poslal kousek vedle zadní tyče.
48'
Hned v úvodu to Rosario zkoušel kolmicí na Lozana, ke kterému se ale vzorně stáhl Coutinho. K míči se ještě dostal de Jong, který se ale nedostal přes Vidala.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hodně zajímavou podívanou. Úvodní minuty totiž překvapivě patřily domácím, kteří si vytvořily hned několik zajímavých šancí, avšak kýžené branky se nedočkali. Postupem času se do hry začala zapojovat také Barcelona, která si rovněž přichystala několik slušných příležitostí, avšak ve výsledku na tom byla stejně, jako její dnešní soupeř. Diváci na stadionu se určitě nenudí, k vidění je celkem ofenzivní podívaná, avšak stále chybí úvodní branka.
45'
45'
Obrovské šance pro domácí! Na centrovanou nabídku si naskakoval de Jong, který ale orazítkoval pouze břevno. Následná dorážka skončila na boční síti.
44'
Na hranici pokutového území byl zcela osamocený Messi, který opět pálil přímo doprostřed branky. Domácí hráči si pořádně koledují.
43'
Dembélé si hodil míč na levačku, jenomže poté trefil před sebou stojícího Angelina. Tentýž hráč centrem hledal Coutinho, který se nedostal ke kloudné hlavičce.
42'
Ter Stegen už podruhé v dnešním utkání chyboval v rozehrávce, domácí ale akci naprosto zbrzdili. Angelino se přeci jenom dostal k centru, který skončil na hlavě Lengleta.
41'
Barcelona je v posledních minutách skutečně při chuti. Po kratší době se nám připomněl Messi, jehož přízemní rána levačkou skončila v rukavicích Zoeta.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Alba měl na levém křídle dostatek času na přihrávku pod sebe, tu ale poslal pouze do míst, kam se sklouzl Schwaab. Eindhoven se ale k míči stále nedostal.
38'
Avšak poslední desítky vteřin patří španělskému mužstvu. Barcelona najednou našla herní pohodu, navíc domácí se dopouštějí celé řady nepřesností.
37'
Aby toho nebylo málo, tak následný rohový kop dopadl přesně na hlavu Vidala, jehož hlavičku vykopl z brankové čáry Hendrix. Následná střela Messiho směřovala těsně nad.
36'
Katalánci zahrávali rohový kop, k volnému míči se dostal Vidal, jehož rána z těžké pozice směřovala pod břevno, odkud jí ale vyhlavičkoval jeden z protihráčů.
35'
Byl to právě Coutinho, který se dostal do dalšího zakončení. Velký kus práce ale udělal Messi, který našel právě prvně jmenovaného, jenž trefil pouze nohu protihráče.
34'
Za půlící čáru se dostal Coutinho, ke kterému zezadu přispěchal Schwaab, jenž rovněž fauloval. I tentokráte se jednalo o taktický zákrok, Barcelona ihned rozehrála.
33'
Bergwijn se jako první dostal k míči, naopak Piqué si pomohl nedovoleným zákrokem. Bude z toho standardka pro domácí, ke které se staví aktivní Pereiro.
32'
Momentálně sledujeme celkem poklidnou pasáž utkání. Obě mužstva se střídají v držení míče, nyní to směrem dopředu zkouší celek z Nizozemska.
29'
Režie hry se tak musel ujmout sám Messi, který do kombinace zapojil celou záložní řadu. Následně Piqué musel v tísni přihrávat až ter Stegenovi.
28'
Vidalovo přenesení hry bylo příliš čitelné, pozorný Schwaab ho odklidil z nebezpečné zóny. Na druhé straně předvedl velmi důležitý obranný zákrok Alba.
27'
Coutinho na levém křídle nevyzrál na Dumfriese, který špičkou kopačky odvrátil míč za postranní čáru. Prvně jmenovaný se sám ujal autového vhazování.
26'
Obrovská šance PSV! Barcelona opět nezvládla bránění ve vlastní šestnáctce, tam se do zakončení natlačil Pereiro, který ale přehodil branku.
25'
Žlutou kartu dostává Jorrit Hendrix (PSV Eindhoven).
24'
Domácí chtěli po zisku míče ihned oslovit Lozana, na kterého byla prudká přihrávka příliš dlouhá. Jako první se ke kulatému nesmyslu dostal ter Stegen.
23'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut, zatím sledujeme hodně zajímavou podívanou. Barcelona má v úvodu utkání velké štěstí, soupeř si totiž přichystal dvě slušné šance.
22'
Zoet si tak vyzkoušel rozehrávku od své branky, se kterou celkem zariskoval. S trochou štěstí se napadající Messi mohl dostat k míči.
21'
Posléze Messi roztáhl hru na Albu, který měl na přízemní centr celkem dostatek času. Naběhnuvšího Vidala si ale na přední tyči dokázal pohlídat Schwaab.
20'
Zakončení také z hostující strany. K míči se totiž dostal Coutinho, jehož technická rána skončila kousek vedle. Zoet nemusel vůbec zasahovat.
19'
Španělský gigant se tak rozhodl uklidnit hru. Coutinho následně přenášel hru na Dembélého, který ale přihrával zpět na Vidala, jenž s další přihrávkou váhá.
18'
Hostující celek si opravdu koleduje, přičemž dvě solidní šance soupeře se uskutečnily po velké hrubici Rakitiće. Chorvatský záložník zatím nemá svůj den.
17'
Alba si prostřednictvím autového vhazování vybral Rakitiće, který ale přišel o balón. K ráně zpoza šestnáctky se tak dostal Pereiro, který ale orazítkoval pouze tyč. Aby toho nebylo málo, tak v rozehrávce chyboval ter Stegen, jenomže Dumfries tuto chybu nepotrestal.
16'
Byl to právě Alba, který se postaral o polovysoký centr. Míč měl směřovat na Messiho, který ale na něj nedosáhl, podobně na tom byl také kolega Vidal.
15'
Snad první akce Katalánců šla přes levou stranu, kde si ale Albu dokázal pohlídat Dumfries, který odklidil míč do zámezí. Hosté budou ještě vhazovat.
14'
Tentokráte si nedovoleným zákrokem pomohl hostující Lenglet, který dokonce připravil Lozana o kopačku. Chvíli se tak hrát nebude.
13'
Bergwijn neúnavně napadal Vidala, který to měl u postranní čáry hodně složité. Nakonec pomohla spolupráce s Lengletem, domácí se tak k míči nedostali.
12'
Posléze si Piqué poradil s de Jongem, kterému ve vzdušném souboji nedal šanci. I tak domácí zaútočili po pravé straně, Lozano ale nenašel nikoho ve stejném dresu.
11'
Barcelonští přelezli s míčem na útočnou polovinu, kde se do volného prostoru dostal Semedo. Nakonec si další centr pravou nohou připsal Dembélé.
10'
Dembélé se pokoušel rychlostně natlačit přes Angelina, což se tak nějak povedlo. Přihrávku pod sebe ale dokázal odklidit do bezpečí Viergever.
9'
Tentokráte si hodně tvrdým zákrokem pomohl Vidal, který vletěl do souboje s Hendrixem ostrým způsobem. Hlavní sudí Královec neváhal ani chvíli.
8'
Piqué vystavil Semeda do těžké situace, což bylo pro portugalského obránce velké sousto. K autu se tak dostal Angelino, následně si ale Dumfries pomohl faulem.
7'
U středové kruhu dokázal v hlavičkovém souboji uspět domácí Hendrix, jenomže míč propadl pouze na nohu Rakitiće, který ihned přenesl hru na levou stranu.
6'
Nizozemský celek ještě posléze zahrával rohový kop, po kterém se do zakončení dostal de Jong, který pálil pouze doprostřed. Ter Stegen si připsal další zákrok.
5'
K oné rozehrávce se nakonec postavil Pereiro, který velmi dobrým způsobem obstřelil zeď, jenomže ter Stegen dokázal vyrazit střelu do zámezí.
4'
Kousek před pokutovým územím fauloval Busquets, který povalil k zemi Lozana. Obejde se to bez žluté karty, následovat bude přímý kop pro PSV.
3'
Barcelona se hned v úvodu utkání dostala ke své klasické kombinaci. Krátké poté měl hodně práce Semedo, který nakonec stihl míč odehrát před postranní čárou.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

PSV Eindhoven: Zoet – Dumfries, Schwaab, Viergever, Angeliño – Rosario, Hendrix – Lozano, Pereiro, Bergwijn – L. de Jong (C).
Náhradníci: Room – Mauro Júnior, Behich, É. Gutiérrez, Malen, Romero, Sainsbury.

FC Barcelona: ter Stegen – Semedo, Piqué, Lenglet, Alba – Rakitić, Busquets, Arturo Vidal – O. Dembèlé, Messi (C), Coutinho.
Náhradníci: Pena – Aleñá, Brandáriz, Munir, Malcom, Denis Suárez, Miranda.

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Hájek (všichni Česko).
FC Barcelona

Na opačné straně stojí španělské Barcelona, které se v posledních týdnech moc nedaří. Katalánci přišli ve své domácí soutěži o první pozici, na kterou je sesadila Sevilla. Barcelona totiž nezvládla poslední dva ligové zápasy, přičemž nejprve na domácím stadionu podlehla Betisu poměrem 3:4, v minulém utkání proti Atléticu Madrid nakonec před nastaveným časem vyrovnala na konečných 1:1. Španělský celek se nebývale trápí v obraně, která ze třinácti zápasů inkasovala už devatenáct branek. Blaugranas si po minulém skupinovém zápase Ligy mistrů zajistili účast ve vyřazovacích bojích, v tuto chvíli se tak budou snažit udržet první pozici. Barcelona má sice náskok tří bodů, avšak do konce stále zbývají dva zápasy.
PSV Eindhoven

Nizozemský Eindhoven je ve své domácí soutěži i nadále suverénní, neboť ani po třináctém kole neztratil bod. PSV se tak vyhřívá na první pozici, přičemž se na druhý Ajax dívá s šestibodovým náskokem. Domácí celek dnešního utkání se opírá o nejproduktivnější útok soutěže, na druhou stranu obrana inkasovala pouze pět branek. Úplně jiný scénář je k vidění ve skupinové fázi Ligy mistrů, ve které se nizozemský celek nachází na samostatném chvostu tabulky. PSV dohromady získalo pouze jeden jediný bod, který přišel v souboji proti Tottenhamu. Eindhoven se v následujících dvou zápasech bude pokoušet proniknout na druhou pozici, k tomuto cíli ale musí v dnešním utkání zvítězit.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga mistrů nám nabízí další skupinové boje, my budeme sledovat velice zajímavý souboj mezi PSV Eindhoven a FC Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.