Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Hoffenheim - 12. prosince 2018   21:00

Manchester City
45+1' Sané  • 61' Sané (Sterling)
2:1
(1:1)
Hoffenheim
16' Kramarić
Ederson – Stones (46. Walker), Otamendi (C), Laporte, Zinčenko (64. Delph) – B. Silva (85. Kompany), Gündoğan, Foden – Sterling, Jesus, Sané.
Muric – Walker, Kompany, Delph, Mahríz, Díaz, Nmecha.
Andreas Ekberg – Mehmet Culum, Stefan Hallberg (vš. SWE)
Etihad Stadium, Manchester
Hoffenheim
Baumann – Brenet (46. Nelson), Nuhu, Hübner (C) – Kadeřábek, Grillitsch, Geiger (63. Amiri), Bittencourt (70. Belfodil), N. Schulz – Joelinton, Kramarić.
Kobel – Bičakčić, Zuber, Amiri, Belfodil, Grifo, Nelson.

SESTŘIH LM: Manchester City – Hoffenheim 2:1. Hosté nezastavili rozjetého Saného

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 12:6. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 11:14.
Tři nastavené minuty jsou minulostí, zápas Manchesteru City s Hoffenheimem končí 2:1!

Manchester Cíty nastoupil na soupeře z Německa v ohromném tempu, ale Hoffenheim se dokázal velmi rychle přizpůsobit. Po ubráněné první desetiminutovce se také hosté dostali do tlaku a po zásluze kopali pokutový kop, Aymeric Laporte totiž ve vápně fauloval Benjamina Hübnera. Nabídnutou penaltu snadno proměnil chorvatský útočník Andrej Kramarić. Když už to vypadalo, že tým Pavla Kadeřábka udrží vedení do poločasu, tak přišel faul na třiceti metrech od branky Olivera Baumanna. Leroy Sané vymetl nádhernou ránou šibenici a bylo srovnáno. Po změně stran oba týmy ještě přidaly v útočném snažení, ale gólově se prosadil už jen Leroy Sané, který zakončil bleskovou akci z vlastní poloviny po kombinaci se Sterlingem.

Citizens tak končí v základní skupině F na první pozici, do playoff je doprovodí Lyon, kterému stačila k postupu remíza se Šachtarem. Na Kadeřábkův Hoffenheim zbyla čtvrtá pozice.
90+3'
90+3'
Před Kramarićem ještě odhlavičkoval prudký centr na rohový kop Delph. K centru od rohového praporku přispěchal do vápna i brankář Hoffenheimu Oliver Baumanna, ale k ničemu to nebylo. Po úspěšné obraně rozhodčí končí zápas.
90+2'
V nastaveném čase se ještě Hoffenheim přesunul s míček k vápnu domácího celku, ale nepřesnost v kombinaci potrestal odkopem do bezpečí Aymeric Laporte.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.
90'
Ederson si dlouho hlídal balon na hranici vápna a až když k němu přispěchal Kramarić, tak ho vzal do náruče. Po rozehrávce s Kompanym se ale k míči dostal Philip Foden.
89'
Po dalším ubráněném rohovém kopu se City hnalo opět do smrtícího protiútoku. Sané tentokrát zazdil celou akci mizernou přihrávkou na Sterlinga, balon skončil jen u Baumanna.
88'
Rozehrávka německého týmu nebyla z nejpřesnějších. Nelson vyškolil na pravé straně Delpha, který si říkal o žlutou kartu, ale akce pokračovala až do vápna. Nelsonův pokus byl ale sražen.
87'
Hoffenheimu už příliš času na vyrovnávací branku nezbývá. Tým Pavla Kadeřábka se navíc stále musí bránit výpadům City. Nyní nebezpečně pálil na přední tyč Gabriel Jesus.
86'
Walker šel do souboje s Joelintonem znovu pořádně divoce. Hlavní rozhodčí ale nechal hru pokračoval, po zisku pádil s míčem k brance Hoffenheimu Sané, ale skvěle se vrátil jako poslední obránce Kasim Nuhu.
85'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Vincent Kompany.
85'
Gabriel Jesus skvěle našel ve středu vápna Sterlinga, který ale ve stoprocentní šanci sám před Baumannem selhal. City tak nadále vede pouze o jednu branku.
84'
Teď už to před Edersonem bylo nebezpečnější. Joelinton si nabíhal za obranu, ale byl až příliš rychlý a v době přihrávky byl přichycen v ofsajdu. City může rozehrávat od vlastní branky.
83'
Hosté si žádali odpískání pokutového kopu. Walker ale těsně za hranou šestnáctky zahrál pouze hrudí, takže vzrušení před brankou City je zbytečné.
82'
Do podobné pozice jako Walker se po chvíli dostal také Sterling. Anglický útočník byl u balonu příliš pozdě a centr přišel až za brankovou lajnou.
81'
Další faul na Philipa Fodena předvedl Reiss Nelson. Sterling okamžitě nabíhal na pravé straně, ještě přihrával do tandemu Walkerovi, který ale už úhlu nedokázal odcentrovat.
80'
Ishak Belfodil vycestoval s balonem až za postranní lajnu. Po vhazování Fabiana Delpha hráli domácí po pravém kraji, ale před napadajícím Fodenem sebral balon pouze Hübner.
79'
Citizens jsou i nadále natlačeni před vápnem Hoffenheimu. Teď ale zaváhal v kombinaci Walker a k balonu se zadarmo dostali hosté. Kadeřábkův náběh zastavil čistým způsobem Delph.
77'
Joelinton zasáhl za záchrannou brzdu, když rukou stáhl rozběhnutého Sterlinga. Je to samozřejmě pro hostujícího útočníka za žlutou kartu.
77'
Manchester City je znovu v pořádném tlaku. Po rozehrávce Saného ale balon pouze prosvištěl šestnáctkou za postranní lajnu. Není z toho nadšený ani trenér domácích Josep Guardiola.
76'
Sterling převzal míč zády k brance, poté třemi bleskovými kroky přispěchal až na hranici vápna, ale od kopaček mu balon odpálil do bezpečí Kasim Nuhu. Foden na nic nečekal, napálil volej na branku a Baumann měl co dělat.
75'
Fodenův centr byl sice sražen, ale právě mladý záložník City pokračoval rozehrávkou od rohového praporku. Laporte se vyhoupl před obránce, ale hlavičkou trefil jen prostor vedle branky.
74'
Naopak Ederson se musel natáhnout ke své tyči. Svou formu připomněl na trávníku Andrej Kramarić, který snad vůbec ve druhém poločase zaměstnal brankáře anglického mistra.
73'
A další Delphova rána. Tentokrát už se nemohl střídající hráč koukat na zdlouhavou kombinaci před vápnem a tak raději vypálil. Ani nyní ale Baumann zasahovat nemusel.
72'
Leroy Sané čaroval s balonem na okraji pokutového území. Před Kadeřábka se ale neprosadil, tak jak by si představoval. City však zůstává u míče v blízkosti vápna.
71'
Střídající Delph měl před vápnem spousto prostoru. Skvěle si nachytal míč na levačku, ale branku Olivera Baumanna trestuhodně minul. Hoffenheim může rozehrávat z vlastního vápna.
70'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Ishak Belfodil.
70'
Raheem Sterling postupoval od pravé postranní čáry směrem k ose trávníku. Po zpackané nahrávce Silvy se však museli domácí rychle vracet do obrany. Nelsonova rána zpoza vápna přeletěla domácí branku o metr.
69'
Walker měl sice těžkou úlohu, ale zvládl jí u postranní lajny na jedničku. Pod tlakem Joelintona dokázal otřít balon právě o napadajícího soupeře a vybojoval autové vhazování.
68'
Také německý tým se dostal ke slovu. Po rozehrávce rohového kopu se ale dostal k míči pouze Nicolás Otamendi. Hoffenheim ale zůstal na útočné polovině.
67'
Domácí rozhodně nepolevují. Další pořádně prudkou přihrávku do pokutového území musel řešit až Oliver Baumann a to dokonce na dvakrát. Tlak City i nadále roste.
66'
U balonu na místě přestupku byl kromě Saného také Gündogan. Leroy Sané nechal rozehrával svého spoluhráče, ale ten přestřelil zeď i s brankou.
64'
Těsně před vápnem Hoffenheimu je faulován Jesus Hübnerem. Žlutou kartu ale dostává za protesty Grillitsch.
64'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Olexandr Zinčenko, přichází Fabian Delph.
63'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Nadiem Amiri.
61'
Manchester City právě vstřelil branku!
Tentokrát už domácí dokázali bleskový protiútok zakončit! LEROY SANÉ vyvezl míč z vlastní poloviny, následně přihrával Sterlingovi, který mu v pravou chvíli načasoval milimetrový pas do pokutového území a německý ofenzivní hráč přidává střelou podél brankáře Baumanna svůj dnešní druhý zásah.
60'
Po hodině hry je stav zápasu stále nerozhodný, ale brakových příležitostí na obou stranách přibývá. Tu poslední zlikvidoval před několika sekundami Ederson.
59'
Německý celek stabilizuje hru. Zničehonic se ale hnal osamocen na Edersona Joelinton. Střelu z úhlu si ale brazilský brankář dokázal pohlídat.
57'
Manchester City pokračuje dalším rohem. Opět přiletěl centr na hlavu Otamendiho, ale ani tentokrát nedokázal zakončit přesně mezi tři tyče.
56'
Tentokrát rozehrával rohový kop Kramarić. Po obráněném rohu se hnali domácí ve třech na samotného brankáře Baumanna. Sterling přihrával Sanému, následně pálil Silva, ale skvěle se vrátil Schulz.
55'
Útočná smršť pokračuje. Po rozehrávce rohového kopu se vyhoupl k hlavičce na zadní tyči kapitán Citizens Nicolás Otamendi. Ze záklonu ale odrazil balon jen vysoko nad břevno.
54'
Na druhou stranu se hnal s balonem u kopačky celá útočná trojice City. Sterling rozehrál k pravé straně, kam si nabíhal Jesus, z úhlu sice zaměstnal Baumanna, ale do sítě balon neprocedil.
54'
Schulz nebyl zatím ve druhém poločase příliš u balonu, ale nyní založil nebezpečnou akci domácího celku. Před Joelintonem se zjevil na poslední chvíli Laporte.
53'
Walker pořádně přitvrdil na obranné polovině. Střídající hráč musí být napomínám hlavním rozhodčím Andreasem Ekbergem. City ale nakonec rozehrávají z pravé strany.
52'
Snad poprvé ve druhém poločase se hnali do útoku také hosté. Střelu Joelintona vyrazil Ederson na rohový kop. Centr od rohového praporku už ale domácí dokázali snadno pokrýt.
51'
Manchester City pokračuje v nátlaku. Po přihrávce Saného pálil z velkého úhlu Raheem Sterling, ale ihned první bránící hráč Hoffenheimu balon srazil před Baumannem do bezpečí.
50'
Leroy Sané je po vstřelené brance při chuti. Tentokrát vybojoval rohový kop, po kterém mohl hlavičkoval k přední tyči Laporte, který ale ani na druhý pokus Baumanna nepřekonal.
49'
Při rozehrávce Hoffenheimu nebyl míč v klidové pozici tak se musí vše vrátit. Na druhý pokus už to Benjamin Hübner zvládl na jedničku, ale Hoffenheim znovu o balon rychle přišel.
48'
Právě Kyle Walker následně vhazoval zpoza postranní lajny. City se i následně udrželo na útočné polovině, ale Saného průnik výrazně zbrzdil Foden, který dokonce fauloval.
47'
Do druhého poločasu sice vstoupili rozehrávkou hostující fotbalisté, ale okamžitě přišli o balon a tak první útočnou akci obstarali domácí.Střídající Kyle Walker se ihned zapojit do kombinace na pravé straně.
46'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Joshua Brenet, přichází Reiss Nelson.
46'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází John Stones, přichází Kyle Walker.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:06.
Jedna nastavená minuta uplynula a první poločas končí. Nakonec odcházejí fotbalisté do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

Citizens nastoupilo na soupeře z Německa v ohromném tempu, ale Hoffenheim se dokázal velmi rychle přizpůsobit. Po ubráněné první desetiminutovce se také hosté dostali do tlaku a po zásluze kopali pokutový kop, Aymeric Laporte totiž ve vápně fauloval Hübnera. Nabídnutou penaltu snadno proměnil chorvatský útočník Andrej Kramarić. Když už to vypadalo, že tým Pavla Kadeřábka udrží vedení do poločasu, tak přišel také na třiceti metrech od branky Olivera Baumanna. Leroy Sané vymetl nádhernou ránou šibenici a bylo srovnáno.
45+2'
45+1'
Nádherná rána LEROYE SANÉHO a je srovnáno! Po faulu Hübnera na Jesuse si postavil míč na místo přestupku dvaadvacetiletý německý reprezentant, který fantastickou ránou nedal šanci Baumannovi v brance Hoffenheimu.
45+1'
Na pětadvaceti metrech od branky Hoffenheimu byl faulován Jesus Hübnerem.
45'
Laportemu utekl balon až za postranní čáru a hosté tak měli k dispozici ještě jeden dlouhý aut. V pokutovém území se prosadil k hlavičce pouze Otamendi. Schulz následně po odraženém balonu centroval do vápna, ale míč jen prolétl šestnáctkou.
44'
Minutu před pauzou hledal prudkým pasem Zinčenko v pokutovém území Jesuse. Nejenom, že byl brazilský útočník snadno ubráněn Hübnerem, ale byl i v ofsajdovém postavení.
43'
Tentokrát dostal naloženo Otamendi, který byl přišlápnut Joelintonem. Domácí kapitán ale pokračuje bez ošetření, a rovnou také založil útočnou akci svého týmu.
42'
Zaváhání Benjamina Hübnera domácí nedokázali potrestat. Sterling tentokrát přihrával pod sebe na mladého Fodena, kterého zradilo zpracování a než si míč srovnal ke střele, tak už u něj byl Nuhu.
41'
Gabriel Jesus podklouzl na útočné polovině přesně pod nohy protihráče Dennise Geigera. Stále jen jednadvacetiletý Brazilec musel být v péči lékařů, ale nakonec bude pokračovat ve hře.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Manchester City i nadále před domácím publikem prohrává s Hoffenheimem o jednu branku. Kramarić vedl další akci hostujícímu celku, ale prudkou přihrávku dokázal zblokovat Laporte.
39'
Ederson šel sebevědomě pro vysoký balon do klubka hráčů. Nakonec brazilský brankář dokázal míč vyboxoval mimo pokutové území, následný lob Geigera se do branky nevešel.
38'
Po Saném se ohnal Grillitsch, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat. Domácí sice vykombinovali střed trávníku, ale poté dostal míč Sterling, který chyboval při zpracování a bylo po akci.
37'
Sterling to nyní vzal na sebe. Po pravé straně se dostal až do pokutového území, ale k velkého úhlu Olivera Baumanna nepřekvapil. Po dalším rychlém výhodu ale fauloval Schulz na útočné polovině.
35'
Zinčenkův centr do pokutového území měl najít Saného, k balonu se ale probojoval přes obránce teprve osmnáctiletý Philip Foden, který ale hlavičkoval mimo tři tyče.
34'
U balonu byl kromě Gündogana také Philip Foden. Nakonec ale pálil z úhlu právě Gündogan, který napálil břevno po lehké teči Otamendiho. Kapitán City nebyl daleko od srovnání stavu.
33'
Manchester City stále u balonu. Jesus zpracoval prudkou přihrávku zády k brance, než se stačil s míčem otočit do střelecké pozice, tak už něj byl Nuhu i Brenet. Následně ale Brenet fauloval Saného na hranici vápna.
32'
Olexandr Zinčenko je v prvním poločase aktivní podél levé lajny, ale na Kadeřábka si stále nemůže přijít. Laporte zkoušel najít středem Jesuse, ale ten byl ihned obsazen.
31'
Leroy Sané se sice stáhl pro balon až do záložní řady, ale následně po spolupráci se Sterlingem nedokázal dojít do vápna. Anglický útočník byl zdvojen na pravém kraji.
30'
I po půlhodině hry vede německý tým o jednu branku. City si sice vytváří brankové příležitosti, ale na Olivera Baumanna ještě recept nenašlo. Bittencourt fauloval Silvu u středové čáry.
29'
Gündogan musel hrát znovu jen do bezpečí na autové vhazování. Schulzův hod našel v těsné blízkosti vápna Kramariće, autor zatím jediného dnešního gólu však už nedokázal najít Joelintona.
28'
Schulz se ještě vydal za nakopnutým balonem a vytvořil tlak na rozehrávající soupeře. Hoffenheim opravdu získal míč na útočné polovině, ale Joelinton byl faulován.
27'
Tlak Manchesteru City ale i nadále roste. Laporte rozběhl Zinčenka, který sice centroval, ale nakonec musel balon chytat do náruče Oliver Baumann. Po rychlé rozehrávce německého brankáře hlavičkoval do bezpečí za postranní lajnu Stones.
26'
K Edersonovi musel přihrávat Laporte. Domácí brankář už měl proti napadajícímu Kramarićovi více čase a s přehledem odkopl od vlastní branky daleko do hřiště.
25'
Po několika vysokých odkopech si balon zpracoval Jesus. Po nepřesné přihrávce se ale dostali do protiútoku hostující hráči. Schulz však zastavil kontr a uklidňuje hru.
24'
Domácí tým pokračuje v tlaku na útočné polovině. Od Zinčenka putoval balon k Sanému, německý ofenzivní fotbalista tlačil míč do vápna, ale Jesus se nacházel v ofsajdu.
22'
Další Gündoganův centr mířil do vápna od rohového praporku. Gabriel Jesus se dostal opět do zakončení, ale hlavičku bez razance dokázal Baumann lehce pokrýt.
21'
Ilkay Gündogan rozehrával po faulu na levé straně standardní situaci. V pokutovém území Hoffenheimu bylo znovu pořádně horko. Baumann ale dokázal zachytit Stonesovu hlavičku na brankové lajně.
20'
Ve druhé desetiminutovce se tempo zápasu výrazně zvýšilo. Domácí se pokoušejí o rychlou odpověď na proměněný pokutový kop Andrejem Kramarićem.
19'
Citizens jsou rázem v náporu. Sané vydřel na levé straně rohový kop, následně hlavičkoval Jesus do tyče. Baumann byl zcela mimo hru.
17'
Domácí tým je zaskočen inkasovanou brankou. Laporte přihrával na levou stranu, kde ale Zinčenko příliš daleko nedošel. Naopak na druhou stranu mířil znovu Kramarić.
16'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Míč si postavil na značku pokutového kopu zkušený ANDREJ KRAMARIĆ. Čerstvý vicemistr světa zakončil zkušeně do středu branky, Ederson skákal k tyči a tak balon snadno skončil v síti.
15'
Pokutový kop pro Hoffenheim! Laporte fauloval ve vápně Hübnera.
15'
Od Stonese se odrazil míč jen za postranní lajnu. Německý celek vhazoval blízko vápna domácího týmu. Kramarić následně mířil ideálně na zadní tyč, ale Ederson předvedl parádní zákrok a míč vyškrábl na rohový kop.
14'
Sané spolupracoval před vápnem s Gündoganem. Balon se následně znovu odrazil na pětadvacet metrů, kde měl Gündogan trochu prostoru, ale táhnou střelou Olivera Baumanna nepřekonal.
13'
Schulz vedl útočnou akci Hoffenheimu po levém kraji. Následně zpětnou přihrávkou našel v ideálním prostoru Kramariće, který ale ránou z první těsně minul vzdálenější roh.
12'
První rohový kop v zápase rozehrával Elkay Gündogan. Německý tvůrce hry poslal pořádně nebezpečný centr do středu vápna, ale jako první byl u balonu bránící Kasim Nuhu.
11'
Stones se musel obracet proti útoku Schulze. Krajní záložník Hoffenheimu nakonec ještě přihrával Geigerovi, kterému ale utekl balon od kopačky k domácím fotbalistům.
10'
První desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Ani jeden z týmů se nedostal na dostřel k brance soupeře. Tentokrát akce City začínala u Edersona, ale Saného rána byla zblokována.
9'
Silva si žádal odpískání faulu, ale hlavní rozhodčí ho nevyslyšel. Na druhou stranu poté pádil Kadeřábek, který ještě prodlužoval přihrávku na Joelintona. Brazilský útočník byl už ale v ofsajdovém postavení.
8'
Pavel Kadeřábek neměl na pravé straně příliš volného místa, na Zinčenkovi ale dokázal vybojovat další aut. Po rychlém vhazování se ale zapojil do obrany také Bernardo Silva.
7'
Až k Edersonovi se dostal míč při zdlouhavé rozehrávce City. Nakonec ale vydřel balon pro hosty Geiger, po centru Schulze zakončoval v krkolomné pozici Joelinton, ale míč se odrazil jen vedle vzdálenější tyče.
6'
Hoffenheim se zatáhl v obraně až do vlastního vápna. Před Sterligem odvracel jen na autové vhazování Schulz a domácí tak mohou pokračovat v aktivní hře směrem dopředu.
5'
Hlavní rozhodčí se byl ujistit, že je Raheem Sterling v pořádku a hra tak může pokračovat. Citizens s přehledem kombinují ve středu pole, Otamendi si několikrát vyměnil míč s Fodenem.
4'
Tentokrát to domácí zkusili přes Zenčenka. Ukrajinský obránce vyzval ke spolupráci Sivlu, který ještě přihrával Sterlingovi. Sterling si naskočil v pokutovém území do obránce a zůstal ležet na trávníku.
3'
Opět byl v náběhu Leonardo Bittencourt. Čtyřiadvacetiletý záložník nebyl přesný při zpracování, balon mu odskočil od kopačky a když se ho snažil vybojovat zpět, tak fauloval.
2'
Otamenti zaváhal v rozehrávce a hosté se hnali do útoku. Schulz cpal míč do pokutového území, až těsně před Kramarićem dokázal zasáhnout na poslední chvíli Laporte.
1'
Úvodní rozehrávku prvního poločasu měli na starost hráči Manchesteru City. Od Gündogana putoval míč na pravou stranu, kde byl připravený John Stones.
1'
Trojice švédských rozhodčích v čele s třiačtyřicetiletým Andreasem Ekbergem přivádí obě úvodní jedenáctky na manchesterský Etihad Stadium. Závěrečné vystoupení v základní skupině může pro Manchester City a Hoffenheim za několik málo okamžiků začít.

Manchester City: Ederson – Stones, Otamendi (C), Laporte, Zinčenko – B. Silva, Gündoğan, Foden – Sterling, Jesus, Sané.
Náhradníci: Muric – Walker, Kompany, Delph, Mahríz, Díaz, Nmecha.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Brenet, Nuhu, Hübner (C) – Kadeřábek, Grillitsch, Geiger, Bittencourt, N. Schulz – Joelinton, Kramarić.
Náhradníci: Kobel – Bičakčić, Zuber, Amiri, Belfodil, Grifo, Nelson.

Rozhodčí: Andreas Ekberg – Mehmet Culum, Stefan Hallberg (vš. SWE).
První vzájemný zápas v základní skupině F

2.10.2018
TSG 1899 Hoffenheim – Manchester City 1:2

Branky: 1. Belfodil (Demirbay) – 8. Agüero (Sané), 87. D. Silva

Karty: 57. Demirbay (HOF) – 12. Otamendi (MAC), 36. Fernandinho (MAC), 66. Walker (MAC), 90+4. Agüero (MAC)

Fauly: 12:15

Fotbalisté Manchesteru City s ohromných devatenáctibodovým náskokem opanovali loňský ročník Premier League před svými odvěkými rivaly United. V Lize mistrů už se výběr trenéra Josepa Guardioly tolik neprosadil. Ve skupinové fázi sice prohráli Citizens pouze jednou, následně ale ve čtvrtfinále dvakrát nestačili na pozdější finalisty z Liverpoolu.

Také letos jde Manchester City v nejvyšší anglické soutěži od vítězství k vítězství. Po patnácti zápasech bez porážky se ale City muselo o víkendu sklonit před Chelsea, když inkasovalo na Stamford Bridge dvakrát a nikdo z Guardiolova kádru nedokázal ani před územní převahu odpovědět. Zaváhání City využil Liverpool, který se vyhoupl o bod do čela Premier League.

Už více než měsíc se musí Manchester City obejít bez jedné ze svých největších hvězd. Kevin De Bruyne má potíže s kolenem, v posledních zápasech kvůli svalovému zranění nenastoupil ani útočník Sergio Agüero. Naopak zpět do formy se vrací David Silva, který chyběl kvůli stehennímu svalu v úvodu sezony.

V Lize mistrů už má Manchester postup do jarní části zajištěn. V úvodu sice Citizens senzačně prohráli v domácím prostředí 1:2 s Lyonem. Následně ale vystřelil v Hoffenheimu vítězství v závěrečné části David Silva. Ukrajinský Šachtar neměl proti anglickým šampionům ani v jednom zápase šanci a zatím poslední utkání City zremizovalo v Lyonu na konečných 2:2.
TSG 1899 Hoffenheim

Hoffenheim zakončil minulou sezonu Bundesligy na vynikajícím třetím místě za suverénním Bayernem Mnichov a nebezpečným Schalke. V evropských pohárech ale nezkušený celek neuspěl podle představ. V základní skupině Evropské ligy tým Pavla Kadeřábka sice získal pět bodů, ale na postup do jarní části to nestačilo.

Úvod aktuálního ročníku nejvyšší německé soutěže ale Hoffenheimu nevyšel podle představ. V prvních sedmi zápasech zvítězili Die Krauchgauer pouze dvakrát. Postupem času se ale tým složený okolo čerstvého vicemistra světa Andreje Kramariće dostává do formy. Hoffenheim sice již dva měsíce v lize neprohrál, ale až příliš mnoho bodů ztrácí po nerozhodných výsledcích.

Kromě Kramariće táhne Hoffenheim brankovou potencí stále jen devatenáctiletý Angličan Reiss Nelson. Čtyřikrát se trefili v letošní sezoně i Szalai, Belfodil a Joelinton. Brankářskou jedničkou je osmadvacetiletý Oliver Baumann.

Německému týmu sice patří před závěrečným kolem základní skupině Ligy mistrů poslední čtvrtá příčka, ale úspěchem v Manchesteru a s pomocí Lyonu může stále pomýšlet na Evropskou ligu. Hoffenheim sice vstřelil v úvodních pěti zápasech deset branek, ale ty stačily jen na tři body do tabulky za nerozhodné výsledky proti Šachtaru a dvakrát s Lyonem.
Krásný sobotní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejprestižnější klubovou soutěž Ligu mistrů dnes čeká vyvrcholení základní skupin. Ve skupině F nás čekají důležité duely, Manchesteru City stačí k udržení první pozice uhrát s Hoffenheimem bod. To německý celek, pokud chce ještě pomýšlet alespoň na vyřazovací část Evropské ligy musí na Etihad Stadiu zvítězil a ještě spoléhat na pomoc Lyonu v zápase se Šachtarem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.