Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Šachtar - 7. listopadu 2018   21:00

Manchester City
13' D. Silva (Mahríz) • 24' Jesus  • 49' Sterling (Zinčenko) • 72' Jesus  • 84' Mahríz (Gündoğan) • 90+2' Jesus (Mahríz)
6:0
(2:0)
Šachtar
Šachtar
Ederson – Walker (61. Danilo), Stones, Laporte, Zinčenko – B. Silva, Fernandinho (76. Delph), D. Silva (73. Gündoğan) – Mahríz, Jesus, Sterling.
Muric – Gündoğan, Delph, Agüero, Danilo, Otamendi, Sané.
Kassai – Ring, Tóth (vš. Maďarsko)
Etihad Stadium, Manchester
52 286 diváků
Šachtar
Pjatov – Matvijenko, Kryvcov, Rakyckyj, Ismaily – Stěpaněnko, Maycon (77. Patrick) – Taison (77. Wellington Nem), Kovalenko, Bolbat – Júnior Moraes (63. Kayode).
O. Ševčenko – Patrick, Butko, Dentinho, Kayode, Chočolava, Wellington Nem.

SESTŘIH LM: Manchester City - Šachtar Doněck 6:0. Kanonáda s vymyšlenou penaltou

Manchester City byl velmi blízko definitivě postupu, kromě svého vítězství potřeboval také výhru Lyonu nad Hoffenheimem a Lyon vedl o dvě branky, navíc hrál proti deseti, Hoffenheimu se ale hlavně díky trefě Pavla Kadeřábka z nastaveného času podařilo vyrovnat a udržet se ve hře o postup.

Hoffenheim navíc velmi reálně udržel ve hře o postup i Šachtar Doněck, jenž vůbec nemá nereálné postupové naděje, byť zůstává poslední ve skupině.
Fotbalisté Manchesteru City deklasovali Šachtar Doněck 6:0, k čemuž sice hattrickem přispěl Gabriel Jesús, první dvě branky však vstřelil z pokutových kopů, přičemž první byl zcela bizarní, když rozhodčí odpískal zakopnutí Raheema Sterlinga jako penaltu. Druhá penalta už byla zcela bez debat a Jesús pak skóre uzavřel krásným lobem.

Skvělý výkon ale předvedl zejména Rijád Mahriz, jenž byl u většiny nebezpečných akcí, jednu branku vstřelil, na dvě přihrál a další šance připravil.
90+2'
90+2'
Manchester City právě vstřelil branku!
Šestá radost na závěr! GABRIEL JESÚS se po další přihrávce skvělého Mahríze rozběhl vstříc brankáři Pjatovovi, kterého elegantním lobem přehodil a uzavřel svůj hattrick i celý zápas.
90+1'
Rozhodčí Kassai nechce už moc trápit hosty a oddaluje závěrečný hvizd o dvě nastavené minuty.
90'
Kayodeho střela z dálky se podobala spíše ragbyovému kopu, letěla mnoho metrů nad domácí branku.
89'
Rijáda Mahríze určitě lze označit za hráče zápasu, po dalším výborném Alžířanově průniku na pravé straně hřiště tentokrát žádný z jeho spoluhráčů nedokázal akci střelecky zakončit.
88'
Šestou branku měl na kopačce Raheem Sterling! Ten po výborné přihrávce Mahríze dokázal propasírovat míč přes brankáře Pjatova, střelu do takřka prázdné branky ale zablokoval Ismaily!
86'
Citizens už zase hrají s míčem na svých kopačkách a utkání nadále zcela kontrolují.
84'
Domácí přidávají také pátou branku! Nepřesnou přihrávku Matvijenka ve středu hřiště vystihl Gabriel Jesús, posunul míč do křídla Ilkayi Gündoğanovi, jenž přesným pasem napříč pokutové území našel RIJÁDA MAHRÍZE a Alžířan svoji slabší pravačkou nasměroval míč přesně mezi nohy padajícího brankáře Pjatova!
83'
Domácí si přihrávají mezi obrannou čtveřicí, nikam nespěchají a šetří síly na nedělní šlágr s Manchesterem United.
81'
Ve hře už se může pokračovat, Kryvcov se po chvíli vrátil na trávník.
80'
Hosté už mají dostřídáno a na trávníku zůstal v bolestech sedět Kryvcov, ten je momentálně v péči lékařů.
78'
Proti povedené střele Rakyckého Ederson vytáhl skvělý zákrok a ukázal, proč patří k nejlepším brankářům na světě!
78'
Hosté vybojovali velmi zajímavou standardní situaci ve vzdálenosti nějakých pětadvaceti metrů od branky.
77'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Taison, přichází Wellington Nem.
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Maycon, přichází Alan Patrick.
76'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Fernandinho, přichází Fabian Delph.
76'
Rijád Mahríz od středové čáry potáhl míč po pravé straně až před branku Pjatova, poté ale velmi nepřesně střílel směrem ke vzdálenější tyči.
75'
Také další rohový kop Šachtaru rozehrál Rakyckyj, znovu ale domácí defenziva odvrací centr od bližší tyče k postranní čáře.
73'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází Ilkay Gündoğan.
72'
Míč si pod svoji kontrolu znovu vzal GABRIEL JESÚS a nasměroval jej do horního rohu branky Andreje Pjatova, ten skákal k opačné tyči.
71'
Davida Silvu tentokrát jednoznačně podrazil Stěpaněnko a rozhodčí Kassai okamžitě ukazuje na penaltový bod.
71'
Domácí budou zahrávat druhou penaltu!
70'
Za pětadvacet minut druhého poločasu je stav na střely 3:1, na branku letěla jen ta gólová Sterlinga.
69'
Danilo přenesl hru ke Sterlingovi na levé křídlo, střelec třetí branky zápasu ale nedokázal zpracovat míč ve hřišti.
67'
Taison si na útočné polovině našel prostor ke střeleckému zakončení, velmi nepovedenou střelou ale místo brankáře Edersona ohrozil jen rohový praporek a pobavil obecenstvo na Etihad Stadium.
66'
Rohový kop Šachtaru netradičně zahrával stoper Rakycky, jeho centr k přední tyči nenašel nikoho v oranžovo-černém.
65'
Taison přesunul míč na polovinu domácích, musel ale dlouho čekat na podporu spoluhráčů a následně musel vrátit míč na vlastní část hřiště.
63'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Júnior Moraes, přichází Olarenwaju Kayode.

Hosté vysílají do boje nigerijskou posilu právě z Manchesteru City, kde ale po příchodu z Austrie Vídeň nedostal žádnou šanci a jen putoval po hostováních.
62'
Před branku Šachtaru letěly centry Davida Silvy zleva i Mahríze zprava, Gabriel Jesús byl ale v obou případech pokryt hostujícími zadáky.
61'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kyle Walker, přichází Danilo.

Danilo se stává osmým Brazilcem, který momentálně běhá po trávníku.
60'
Po centru Davida Silvy Gabriel Jesús trkl do míče hlavou, branku ale netrefil a navíc byl přistižen v postavení mimo hru.
59'
David Silva se kolmicí pokusil vysunout Gabriela Jesúse za obranu Šachtaru, brazilský útočník ale situaci vůbec nezvládl a o míč lacino přišel.
58'
Domácí v takřka chodeckém tempu kombinují mezi obranným kvartetem u středové čáry.
56'
Bernardo Silva po levém křídle elegantně pronikl až před Edersona, toho se pokusil přelstít technickým zakončením, svoji střelu ale nedokázal zakroutit na branku.
55'
David Silva se nádherně uvolnil v pokutovém území kolem tří protihráčů, poté ale shodil svoji akci zbytečným pádem na zem a rozhodčí Kassai nechává pokračovat ve hře.
53'
Rakyckého odkop doletěl jen za postranní čáru, vhazuje jeho spoluhráč z ukrajinského národního týmu Zinčenko.
51'
Sterling vnikl do pokutového území narážečkou s Davidem Silvou, v souboji s Matvijenkem padl k zemi a byť by se tentokrát penalta určitě dala pískat, tak rozhodčí Kassai nechává svoji píšťalku v klidu.
49'
Třetí trefa domácích! Zinčenko ve středu hřiště předal míč RAHEEMU STERLINGOVI, jenž své úžasné sólo zakončil přesnou technickou střelou ke vzdálenější tyči a do dějin zápasu se zapisuje také podstatně lépe než jen tou komickou penaltou.
47'
Šachtar po přestávce ukazuje, že by se rád prezentoval ve druhém poločase útočným fotbalem, Rakyckého lobovaná kolmice po levém křídle ale byla příliš dlouhá pro Bolbata, respektive měla moc rychlý odskok.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
Rozhodčí Viktor Kassai k prvnímu poločasu nepotřeboval žádné nastavení a s uplynutím pětačtyřicáté minuty jej ukončil.

Manchester City vede nad Šachtarem Doněck 2:0, když domácí od úvodu zápasu mají hru zcela pod svoji kontrolou a byť si zatím nevypracovali moc šancí, tak se po skvělé akci Mahríze prosadil David Silva a poté ze skandální penalty zvýšil Gabriel Jesús.
45'
44'
Z následného rohového kopu domácí nijak neohrozili branku hájenou zkušeným ukrajinským brankářem.
44'
Mahrízův centr Gabriel Jesús zpracoval pro Bernarda Silvu, jehož střela tečována Stěpaněnkem zapadla za branku Šachtaru.
42'
Bernardo Silva jemným obloučkem přenesl hru na volného Davida Silvu, jeho přihrávka "do ohně" se neujala, míče se zmocnil brankář Pjatov.
41'
Taison zcela osamocen potáhl míč po ose hřiště k pokutovému území, posunul jej do běhu Kovalenkovi, ten ze střední vzdálenosti vysoko přestřeluje domácí branku.
39'
Utkání zatím postrádá potřebné tempo, domácí zcela kontrolují dění na trávníku, dopředu se ale moc neženou.
38'
Zinčenko se provinil nedovoleným zákrokem u postranní čáry, hosté rozehrávají míč z klidu.
36'
Taison zakombinoval s Ismailym na levém křídle, nedokázal ale proniknout do pokutového území kolem Stonese, míč mu utekl k brankáři Edersonovi.
34'
Mahrízův centr s přehledem pokryl brankář Pjatov a rozehrává na své spoluhráče.
33'
Fotbalisté lídra anglické ligy už jsou znovu rozestaveni na útočné polovině a hledají skulinu v defenzivě Šachtaru.
31'
Tutovka pro domácí! Gabriel Jesús běžel zcela osamocen vstříc brankáři Pjatovovi, prováhal ale ideální možnost k zakončení a poté jej doběhl Kryvcov, jenž dokázal míč odrazit mimo branku!
30'
Další nebezpečné zakončení hostů, Zinčenko prohrál souboj u postranní čáry, Taison ale střílel za vzdálenější tyč.
28'
Další útočnou akci hostů vedl Taison, ten hledal rozběhnutého Moraese, jenž byl ale pokryt pozorným Laportem.
26'
Druhé střelecké zakončení hostů, Bolbat ale z hranice pokutového území střílel nepřesně.
24'
GABRIEL JESÚS penaltu proměnil a domácí vedou o dvě branky!
23'
Fernandinho senzační přihrávkou vysunul Raheema Sterlinga za obranu Šachtaru, Sterling zakopl o trávu a rozhodčí Kassai evidentně chybně píská pokutový kop!
23'
Penalta pro Manchester City!
21'
Zinčenko se pokusil lobovanou přihrávkou najít na levém křídle rozběhnutého Sterlinga, ten dlouhý míč ještě stačil zkrotit na hrací ploše, domácí ale budou pokračovat jen autovým vhazováním.
19'
Hosté se pokusili vyšachovat domácí napadající hráče u vlastního pokutového území, jejich snaha ale skončila jen nepřesnou přihrávkou brankáře Pjatova přímo do běhu Zinčenkovi, souhra Davida Silvy s Fernandinhem ale ke střeleckému zakončení nevedla.
17'
Bernardo Silva se u rohu pokutového území parádně uvolnil jesličkami Stěpaněnkovi, následně z osmnácti metrů střílel do brankáře Pjatova.
15'
Domácí už znovu útočí, David Silva ale tentokrát dostal nepřesnou přihrávku k postranní čáře.
13'
Favorizovaní domácí se ujímají vedení! Rijád Mahríz na pravém křídle kličkami umotal Jaroslava Rakyckého a předložil přesnou přihrávku DAVIDU SILVOVI před prázdnou branku a zkušený Španěl snadno zakončil!

Domácí hned běželi slavit k Alžířanovi, jenž zařídil naprostou většinu z této gólové akce.
12'
Mahríz nedovoleně atakoval Ismailyho, hosté mohli rozehrávat ve středu hřiště, ovšem brzy o držení míče přišli.
12'
Zinčenko povedeným centrem posadil míč na hlavu Gabriela Jesúse, ten ale hlavičkoval jen do připraveného brankáře Pjatova.
11'
Poprvé hosté dokázali také zahrozit, Júnior Moraes si na hranici pokutového území našel střelecký prostor a byť se jeho pokus nezdál být pro Edersona nebezpečným, tak domácí brankář složitě nadvakrát krotil míč pod svoji kontrolu.
10'
Mahrízův centr na přední tyč hosté odvracejí do pole, avšak míče se záhy opět zmocnili domácí.
9'
Bernardo Silva v rohu hřiště dokázal mezi třemi protihráči přihrát Mahrízovi, ten vybojoval rohový kop ve prospěch domácího týmu.
7'
Po Sterlingově přihrávce za obranu Šachtaru byl Gabriel Jesus přistižen v postavení mimo hru.
6'
Domácí už znovu pozvolna kombinují v okolí středové čáry.
5'
Rijád Mahríz si na pravé straně výborně zpracoval dlouhé přenesení hry zleva, do pokutového území jej ale nepustil pozorný Ismaily.
3'
Citizens se poprvé usadili na soupeřově polovině a dobývají oranžovo-černou hradbu.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujali hosté z východu Evropy.
1'
Zkušený maďarský rozhodčí Kassai už přivedl hlavní aktéry na trávník velmi dobře zaplněného Etihad Stadium v Manchesteru.

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Laporte, Zinčenko – B. Silva, Fernandinho, D. Silva – Mahríz, Jesus, Sterling.
Náhradníci: Muric – Gündoğan, Delph, Agüero, Danilo, Otamendi, Sané.

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Matvijenko, Kryvcov, Rakyckyj, Ismaily – Stěpaněnko, Maycon – Taison, Kovalenko, Bolbat – Júnior Moraes.
Náhradníci: O. Ševčenko – Patrick, Butko, Dentinho, Kayode, Chočolava, Wellington Nem.

Rozhodčí: Kassai – Ring, Tóth (vš. Maďarsko).
Šachtar Doněck

Druhý rok v řadě byl Šachtaru do skupiny vylosován Manchester City a s velkým favoritem si loni ukrajinský celek vedl velmi dobře, když na trávníku soupeře podlehl 0:2, přičemž i hosté měli dobré šance ke skórování a v domácí odvetě Šachtar dokonce zvítězil 2:1, byť anglický suverén měl jistý postup do osmifinále.

Letošní Ligu mistrů Šachtar rozehrál dvěma remízami 2:2, na tu v domácím prostředí s Hoffenheimem navázal nerozhodný výsledek z Lyonu a jak už bylo zmíněno, ve třetím utkání podlehl Manchesteru City 0:3.

V ukrajinské lize Šachtar v sobotu zvládl ostře sledovaný duel s Dynamem Kyjev, byť o výhře 2:1 rozhodl Kovalenko až v 96. minutě. Každopádně Šachtaru tato výhra pomohla k odskočení bezkonkurenčně největšímu rivalovi na osm bodů v čele ligové tabulky.

V sázkových kancelářích fotbalisté Manchesteru City figurují nejvýše na seznamu favoritů celé Ligy mistrů, přesto neměli jednoduchý vstup do soutěže. Hned na úvod totiž v domácím prostředí senzačně podlehli Olympique Lyon 1:2, což zůstává jedinou soutěžní porážkou týmu trenéra Guardioly v probíhající sezóně a ve druhém zápase "Citizens" vstřelili vítěznou branku v Hoffenheimu až v samém závěru utkání. Klidné utkání tak prožili až v Charkově, kde porazili svého dnešního soupeře 3:0.

V Premier League se Manchester City o víkendu osamostatnil na čele soutěže, když po remíze Liverpoolu na Arsenalu disponuje dvoubodovým náskokem na Chelsea a Liverpool, přičemž celá první trojice zůstává po jedenácti kolech neporažena, což je vskutku historický kousek.

Manchester City v neděli deklasoval Southampton vysoko 6:1 a byť brankář Ederson přišel o dlouhou sedmizápasovou sérii neprůstřelnosti, tak mu pomohla neuvěřitelná síla v ofenzivě, kterou tým disponuje a soupeře naprosto přejel.
Hezký večer při sledování přenosu čtvrtého kola Ligy mistrů, ve skupině F Manchester City přivítá Šachtar Doněck a těšit se můžeme na jistě atraktivní podívanou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.