Liga mistrů - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Valencia - 2. října 2018   21:07

Manchester Utd.
de Gea – A. Valencia (C), Bailly, Smalling, Shaw – Fellaini, N. Matić, P. Pogba – Rashford, R. Lukaku, Alexis Sánchez (76. Martial).
Romero – Lindelöf, Mata, Martial, Fred, McTominay, Darmian.
Vinčić – Klančnik, Kovačić (vš. Slovinsko)
Old Trafford, Manchester
73569 diváků
Valencia
Neto – Piccini, Garay, Gabriel, Gayá – Coquelin (78. Soler), Parejo (C), Kondogbia, Guedes (82. Čeryšev) – Batshuayi (73. Gameiro), Rodrigo.
Doménech – Vezo, Soler, Gameiro, Wass, Diakhaby, Čeryšev.

Fotbalisté Manchesteru United remizovali s Valencií bez branek a trenérská židle pod Josém Mourinhem se tak povážlivě kymácí.

Po nevýrazném prvním poločase United ve druhém dějství svého soupeře místy výrazně přehrávali, žádnou z šancí ale nedokázali dovést do úspěšného konce.

Do čela tabulky se tak posunul Juventus Turín s plným počtem šesti bodů, Manchester United je druhý se dvoubodovou ztrátou, Valencia si dnes připsala cenný první bod a poslední jsou bez bodu Young Boys Bern.
90+3'
90+3'
Po následné standardní situace se do odraženého míče opřel Marouane Fellaini, jeho střela je ale sražena vedle branky. Z rohového kopu pak míč s jistotou stáhl brankář Neto.
90+2'
Kondogbia nedovoleně srazil Matiće a stává se šestým žlutě napomenutým hráčem Valencie.
90'
Slovinský rozhodčí Vinčić oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
88'
Po rohovém kopu Luka Shawa naprosto osamocený Romelu Lukaku hlavičkoval nad břevno hostující branky!
87'
Žlutou kartu dostává José Gayá (Valencia CF).
87'
Žlutou kartu dostává Romelu Lukaku (Manchester United).
86'
Rashfordův střílený centr se otřel o břevno hostující branky a poté zamířil za ni!
85'
Rashforda na levém křídle porazil Piccini, ten vidí žlutou kartu a domácí budou zahrávat další nebezpečnou standardní situaci, tentokrát od boční hranice "šestnáctky".
83'
Po Parejově přetaženém centru od rohového praporku míč vracel "do ohně" Kondogbia, domácí se ale před vlastní brankou dokázali ubránit.
82'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Denis Čeryšev.
82'
Tentokrát střílel Romelu Lukaku, jeho ránu ale zastavila zeď hostujícího týmu.
81'
Kondogbia před vlastním pokutovým územím zatáhl za ruku Paula Pogbu, což neuniklo rozhodčímu Vinčićovi a ten píská velmi nebezpečnou standardní situaci pro United.
79'
Parejo kolmicí do pokutového území vysunul Guedese, ten místo střely z úhlu volil nepřesnou přihrávku zpět Parejovi, domácí odkopávají.
78'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Francis Coquelin, přichází Carlos Soler.
78'
Fotbalisté Manchesteru znovu zatlačili svého soupeře, do Martialovy průnikové přihrávky na Antonia Valenciu ale stačil vložit své tělo Goncalo Guedes.
76'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Alexis Sánchez, přichází Anthony Martial.
76'
Po rohovém kopu z pravé strany se hosté k míči neprobojvali, přesto jej získali do svého držení, následný centr Sáncheze ale byl příliš dlouhý.
74'
Lukaku si před brankou našel centr Luka Shawa, posunul si míč k tyči, zblízka ale nepřekonal Neta.
73'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Michy Batshuayi, přichází Kévin Gameiro.
72'
Lukaku předvedl rychlý přechod do útoku, z pravé strany pak prudkou střelou vyzval Neta k výbornému zákroku!
70'
Po sérii nepřesností se s míčem na kopačkách uprostřed pole usadili hosté.
68'
Picciniho centr před branku Rodrigo Moreno sklepl pro útočného parťáka Batshuayiho, ten v nadějné pozici střílí vysoko nad břevno.
66'
Coquelin z pravé strany vnikl do pokutového území, tam byl ale odzbrojen, přesto brzy se míče opět zmocnila Valencia.
65'
Guedes potáhl míč k pokutovému území, poté si jej narazil s Gayou, ovšem k centru se neodhodlal a vrátil balón do středu pole.
63'
Po další ze srážek v pokutovém území Valencie musí být ošetřen José Gayá.
62'
Pogbovu dobrou ránu pod břevno brankář Neto s vypětím všech sil vyráží nad branku!
61'
Po nedovoleném zákroku hostů dostali United možnost standardní situace z nějakých čtyřiadvaceti metrů od branky, míč si bere pod svoji kontrolu Paul Pogba.
59'
Hosté pořádně zavařili rozehrávajícímu Shawovi, domácího obránce vysvobodil odpískaný faul Batshuyiho.
58'
Dvojice rohových kopů domácích v rychlém sledu, při tom prvním Kondogbia hlavičkoval nebezpečně vedle vlastní branky, po tom druhém se odraženého míče zmocnil brankář Neto.
56'
Geoffrey Kondogbia už je na nohou a ve hře se může pokračovat.
55'
Defenzivní středopolař Valencie následně musí být ošetřen, zatím se mu nechce zvedat z trávníku.
54'
United už se znovu usadili v pokutovém území soupeře, přetažený centr si zpracoval Rashford a poté hned pálil, trefil ale obětavě bránícího Kondogbiu.
53'
Domácí si připravili dosud největší příležitost! Přetažený centr Antonia Valencii se odrazil před Paula Pogbu, jeho prudkou střelu zblízka ale dokázal srazit vedle branky Ezequiel Garay!
51'
Útočná snaha Manchesteru končí nedovoleným prohřeškem Rashforda ještě před pokutovým územím.
49'
Hosté se usadili u pokutového území soupeře, technický obstřel Guedese se ale nevešel mezi tři tyče.
48'
Pogbův oblouček do pokutového území byl příliš dlouhý pro Lukaka, volného míče se zmocnil brankář Neto.
47'
Kondogbia si šikovně zasekl míč kolem Matiće, ten soka podrazil, ze standardní situace ale Valencia nedokázala nikterak zahrozit.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách, Eric Bailly už se dal plně do pořádku a jinak trenéři neměli žádný důvod ke střídáním.
46'
Po prvním poločasu hraje Manchester United s Valencií bez branek a není divu, že skóre zatím nebylo změněno, neboť jsme ani neviděli vážnější příležitost před oběma brankami.
45+3'
45+1'
Goncalo Guedes v dnešním utkání hýří aktivitou, svůj individuální průnik ale zakončil jen střelou vysoko nad branku.
45+1'
Rozhodčí Vinčić k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává tři nastavené, způsobené zejména ošetřováními Erica Baillyho.
45'
Dani Parejo ve středu hřiště přidržel rozbehnutého Pogbu a stává se třetím hráčem Valencie se žlutou kartou na štítu.
44'
Shaw hledal prudkým centrem před brankou Rashforda, toho do zakončení nepustil zatím výborně hrající Garay.
43'
Další nezdar domácích, Sánchez se pokusil vysunout do pokutového území Lukaka a byť blíže k míči měl brankář Neto, tak Lukaku svému spoluhráči ukazuje zdvižený palec za snahu.
41'
Neúspěšná souhra domácích na pravém křídle, Gayá pak rázně odkopl míč do hlediště.
39'
Valencia přenesla hru na pravou stranu hřiště, po šťastném odrazu se míče zmocnil Coquelin a připravil palebnou pozici pro Pareja, ten z dobrých pětadvaceti metrů vysoko přestřelil domácí branku.
38'
Bailly už se opět vrátil do boje a zkouší pokračovat v dnešním utkání.
37'
Mezitím už se výrazně rozcvičuje Victor Lindelöf, potenciální náhrada za Baillyho.
36'
Eric Bailly posléze musí být znovu ošetřován a těžko říct, zda-li obránce z Pobřeží Slonoviny bude schopen pokračovat v zápase.
35'
Goncalo Guedes si zleva navedl míč k ose hřiště, jeho následnou střelu domácí odrážejí do středu pole.
34'
Po takřka minutu a půl trvajícím ošetření domácího zadáka už se může ve hře pokračovat.
32'
Rodrigo Moreno v osobním souboji srazil Erica Baillyho nad rámec fotbalových pravidel a prohlíží si žlutou kartu. Domácí obránce si vyžaduje ošetření.
32'
Alexis Sánchez posléze střílel jen do tříčlenné zdi hostujícího celku.
31'
Pogbu před pokutovým územím Valencie nedovoleně poslal k zemi Kondogbia, domácí dostávají možnost zajímavé standardní situace.
29'
Další neúspěšná akce domácích, míč se odrazil jen k brankáři Netovi.
27'
Do Sánchezova centru se zavěsil Rashford, jeho hlavičku ale před Netem ještě stačil odrazit pozorný Garay.
26'
Dalekonosná střela Rashforda mířila přímo do středu branky a Neto tak s jejím zachycením neměl žádný problém.
25'
Po sérii soubojů před pokutovým územím domácích byl Rodrigo Moreno zahnán až k postranní čáre a hosté své útočné snažení museli výrazně zbrzdit.
23'
Rashfordův centr zleva se neujal, anglický reprezentant našel jen bránícího Eqequiela Garaye.
21'
Po ztrátě míče Coquelin taktickým faulem stáhl Rashforda a někdejší středopolař Arsenalu je prvním žlutě napomenutým fotbalistou.
21'
Valencia dlouze kombinuje v hloubi útočné poloviny a hledá cestičku do pokutového území domácích.
19'
Domácí mohli po zisku míče ve středu pole podniknout rychlý protiútok, Rashfordovi se ale nepodařilo zpracovat Pogbovu přihrávku.
18'
Antonio Valencia pořádně dojel Gonzala Guedese, ten se těžce zvedá ze země, bude ale v pořádku.
16'
Hosté dostali mnoho volnosti na levém křídle, odražený míč se pak zpoza pokutového území pokusil napálit na branku Rodrigo Moreno, avšak svoji střelu vůbec netrefil a míč se odrazil k domácím.
15'
Marcus Rashford potáhl míč od postranní čáry k rohu pokutového území, následně ale střílel velmi nepřesně.
14'
Domácí jsou usazeni na soupeřově polovině, zatím ale jen pozvolna kombinují.
12'
Po domácí chybě v rozehrávce hosté sehráli rychlou útočnou souhru, v jejímž závěru Guedes střílel do připraveného brankáře de Gey.
12'
Po souhře s Guedesem z levé strany pokutového území přihrával před branku José Gayá, našel ale pouze domácí zadáky.
11'
Luke Shaw se ve středu hřiště provinil nedovoleným zákrokem v souboji s Coquelinem, rozehrávat mohou hosté.
9'
Antonio Valencia svým centrem na hranici pokutového území našel Paula Pogbu, ten přistrčil míč do "šestnáctky" Lukakovi, belgický útočník byl přistižen v těsném ofsajdu.
8'
Po Sánchezově centru byl u bližší tyče pokryt Romelu Lukaku a belgický šutér se k míči nedostal.
8'
První rohový kop United nevedl k úspěchu, míč doputoval k brankáři Netovi.
7'
Marcus Rashford sice vybojoval míč v pokutovém území Valencie, ve stísněném prostoru pak ale nedokázal přihrát svým spoluhráčům před branku.
5'
Valencia v úvodu zápasu hýří aktivitou, Guedes z levé strany vnikl do pokutového území, nedokázal ale propasírovat svoji přihrávku na Rodriga Morena.
3'
Rychlý útočný výpad Picciniho podél pravé postranní čáry vyřešil Luke Shaw, který hostujícímu obránci včasným skluzem ukopl míč od kopačky.
2'
Hosté po zisku míče rychle přenesli hru na soupeřovu polovinu, Rodrigo Moreno svůj průnik ale zakončil nezdarem, když byl ubráněn domácí stoperskou dvojicí.
1'
Úvodního výkopu se ujali domácí a utkání zahajují rozehrávkou mezi obranným kvartetem.
1'
Slovinští rozhodčí už přivedli aktéry zápasu na hrací plochu, amplióny zní legendární hymna Ligy mistrů.
Utkání začne s drobným zpožděním, fotbalisté už jsou ale připraveni ke vstupu na hrací plochu Old Trafford.

Manchester United: de Gea – A. Valencia (C), Bailly, Smalling, Shaw – Fellaini, N. Matić, P. Pogba – Rashford, R. Lukaku, Alexis Sánchez.
Náhradníci: Romero – Lindelöf, Mata, Martial, Fred, McTominay, Darmian.

Valencia CF: Neto – Piccini, Garay, Gabriel, Gayá – Coquelin, Parejo (C), Kondogbia, Guedes – Batshuayi, Rodrigo.
Náhradníci: Doménech – Vezo, Soler, Gameiro, Wass, Diakhaby, Čeryšev.

Rozhodčí: Vinčić – Klančnik, Kovačić (vš. Slovinsko).
Valencia CF

Valencia měla ještě nedávno jednu výraznou společnou věc s Manchesterem, když v sezóně 2015-16 angažovala na post trenéra legendu Red Devils Garyho Nevilla, na ty časy ale ve Valencii vzpomínají velmi neradi, neboť tým šel od neúspěchu k neúspěchu a během 16 ligových zápasů do Angličanova odvolání si připsal jen tři vítězství.

To v současné době už je to ve Valencii jiná pohádka. Klub se po třech letech vrátil mezi evropskou smetánku do Ligy mistrů díky čtvrtému místu z loňské sezóny španělské nejvyšší soutěže a to s velkou převahou před soupeři za sebou.

Vstup do aktuální sezóny ale nemá Valencia ideální. V úvodních šesti ligových kolech nezaznamenala žádné vítězství, obstojnou pozici držela jen díky pěti remízám, tříbodového zisku už se ale dočkala v sobotu v San Sebastianu, kde díky první letošní brance Kevina Gameira zvítězila 1:0.

Ligu mistrů Valencia rozehrála porážkou 0:2 v utkání s Juventusem Turín, ostře sledovaném zejména díky brzkému vyloučení Cristiana Ronalda.

Hosté budou postrádat zraněnou dvojici Santi Mina a Ferrán Torres, naopak po zranění, kvůli kterému vynechal zápas v San Sebastianu, je zpět v tréninku José Gaya.
Manchester United

Rudí ďáblové zažívají nejhorší start do sezóny za posledních 29 let, když zatím naposledy prohráli v Premier League na hřišti posledního West Hamu 1:3 a tím jen vyvrcholil turbulentní týden José Mourinha.

Manchester se totiž předtím pakoval z ligového poháru, kde v domácím prostředí nestačil v penaltovém rozstřelu na Derby County a Portugalec se navíc rozhádal s někdejším nejdražším hráčem světa Paulem Pogbou, kterému také sebral kapitánskou pásku.

V Premier League se Manchester United po sedmi kolech nachází až na desátém místě a čelo tabulky se mu začíná povážlivě vzdalovat.

Do Ligy mistrů United sice vstoupili vítězně, když přehráli švýcarského mistra z Bernu na jeho stadiónu 3:0, klíčový se ale zdá být dvojzápas právě s dnešním soupeřem ze Španělska.

Mourinho se dnes musí obejít bez čtveřice hráčů, z různých zdravotních důvodů chybí Lingard, Young, Herrera a Rojo.
Hezký večer při sledování přenosu utkání prvního hracího dne druhého kola Ligy mistrů, Manchester United na svém slavném stadiónu Old Trafford přivítá Valencii a nejsledovanějším mužem utkání bezpochyby bude domácí trenér José Mourinho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.