Liga mistrů - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Atlético - 18. září 2018   21:00

Monaco
18' Grandsir
1:2
(1:2)
Atlético
31' D. Costa  (Griezmann) • 45+1' J. Giménez  (Koke)
Monaco
Benaglio – Sidibé, Glik, Jemerson, Henrichs – Tielemans, N'Doram, Aholou (69. A. Traoré) – Grandsir (78. Moussa Sylla), Falcao (C), Chadli (58. Mboula).
Badiashile – A. Traoré, Aït Bennasser, Mboula, Raggi, Moussa Sylla, Diop.
W. Collum – D. McGeachie, G. Stewart (SCO)
Stade Louis-II, Monaco
10575 diváků
Atlético
Oblak – Juanfran, Godín (C), J. Giménez, Lucas Hernández – Á. Correa (70. Lemar), Rodri, Saúl Ñíguez, Koke – D. Costa, Griezmann.
Adán – Luís, Partey, Lemar, Garcés, G. Martins, Montero.

SESTŘIH LM: Monako - Atlético Madrid 1:2. Domácí neudrželi vedení, trefil se i Diego Costa

To už je z mé strany vše. Přeji ničím nerušenou noc!
Statistiky zápasu:

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:13.
Ve druhém poločase se už skóre neměnilo a Monaco tak podlehlo Atléticu Madrid 1:2. Domácí sice skórovali zásluhou Samuela Grandsira jako první, ale ještě v první půli hosté skóre otočili trefami Diega Costy a Josého Giméneze. Po změně stran hráli atleti velmi dobře takticky, hodně drželi míč a soupeře téměř k ničemu nepustili. Můžeme tak mluvit o jejich zasloužené výhře.
90+4'
90+3'
Hosté budou po faulu na Griezmanna rozehrávat na polovině soupeře. Je asi rozhodnuto.
90+2'
Diego Costa byl v ofsajdu. Následně ještě dostal žlutou kartu.
90+2'
Kamil Glik se z pozice stopera vysunul až na hrot a dokázal si najít prostor k zakončení. Jeho hlavička skončila vedle levé tyče!
90+1'
Teď už hosté přeci jen myslí hlavně na obranu. Koke pouze nakopl míč na soupeřovu polovinu, kde se ho zase ujímají hráči Monaka.
90+1'
Z pravé strany centroval Sidibé, ovšem hosté odvracejí. Sudí nastaví tři minuty!
90'
Výborná práce Juanfrana, který nedovolil odcentrovat Syllovi.
90'
Blíží se už konec řádné hrací doby. Brzy se dozvíme, kolik času rozhodčí nastaví.
88'
Adama Traoré si pomohl v souboji o míč vysokou nohou. Atlético tak zůstává na balónu.
87'
Hosté u míče a přihrávkami na vlastní polovině takticky šetří čas.
86'
Domácí ji rozehráli nakrátko a Sidibé následně trefil jen Costu. Domácí fanoušci pískají. Zřejmě očekávali, že se hráči Monaka budou snažit zakončit.
86'
Adama Traoré si došel pro faul tak 30 metrů od brány Atlética. Zajímavá standardka pro domácí.
85'
Domácí kombinují s míčem na útočné polovině, že by konečně náznak závěrečného náporu?
84'
Teď se to pro domácí trochu otevřelo a toho mohl využít Moussa Sylla. Ten šel proti Godínovi do rychlosti, což mohlo na zkušeného stopera platit, ale zahnal se až za brankovou čáru.
83'
Griezmann vysunoval Costu, ale tuto příležitost Atlética utnul včasným vyběhnutím brankář Benaglio.
81'
Centr Sidibého z pravé strany adresáta nenašel. Rodri následně odehrál míč do autu.
80'
Djibril Sidibé to zkusil ze střední vzdálenosti. Jeho střela prolétla vysoko nad břevnem.
79'
Domácí se stále nemohou nadechnout k žádnému tlaku. Atlético hraje velmi dobře a aktivně.
78'
Adama Traoré zajel do Lucase Hernándeze, který se těžce sbíral z trávníku. Traoré vyfasoval žlutou kartu.
78'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Samuel Grandsir, přichází Moussa Sylla.
77'
Jeho exekutorem byl Griezmann. Míč si stáhl ze vzduchu pozorný Benaglio. Do konce zbývá zhruba čtvrthodina.
76'
Ostrý centr Juanfrana domácí odvrátili na rohový kop.
75'
Hosté pokračují v aktivní hře. Na levé straně se uvolnil Griezmann, který hledal svým centrem Kokeho. Jemerson se stačil vrátit a odehrál míč do náruče Benaglia.
74'
Diego Costa si pomohl rukama v souboji se Sidibém. Tohle rozhodčí Collum samozřejmě musel odpískat.
72'
Jordi Mboula táhl domácí protiútok po pravé straně. Jeho střelu hosté zablokovali.
72'
Ukončil ji až Jemerson. Ten odkopl míč do hlediště.
71'
Lemar se hned zapojil do kombinace, kterou hosté rozvíjejí na pravé straně hřiště.
70'
Na hřiště přichází Thomas Lemar, kterého vítá potlesk domácích fanoušků. Lemar totiž přestoupil do Atlética před sezónou právě z Monaka. Střídaným hráčem je Ángel Correa.
69'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Adama Traoré.
67'
Radamel Falcao se tentokrát pokusil překvapit brankáře pohotovou střelou z větší vzdálenosti. Balón ale zapadl vedle tyče a Oblak situaci stejně kontroloval.
66'
Po souboji Falcaa s Godínem se domácí dožadovali odpískání pokutového kopu. Rozhodčí byl ale jiného názoru a nechal hru pokračovat.
64'
Falcao se snažil roztáhnout hru na levou stranu, ale přihrávka neprošla. Balón se sice odrazil zpět ke kolumbijskému útočníkovi, ale celá akce už byla zpomalena.
62'
Po něm se dostal k hlavičce Diego Godín. Jednalo se ale o lehký oblouček, který lapil Benaglio.
62'
Lucas Hernández si z pozice krajního obránce naběhl až na zadní tyč domácí brány, kde ho dokázal ubránit Djibril Sidibé. Uvidíme roh Atlética.
61'
Hodina hry je za námi a Atlético stále drží vedení. Navíc se prezentuje aktivním fotbalem.
59'
Hosté začínají pěkně až od brankáře Oblaka. Monaco jim minimálním napadáním poskytuje dost času na takovouto rozehrávku.
58'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Nacer Chadli, přichází Jordi Mboula.
58'
Grandsirův centr byl nepřesný a přeletěl nabíhající hráče. Teď už přijde na řadu střídání...
57'
Zdá se, že domácí trenér Jardim bude reagovat na vývoj duelu. Už chystá první střídání.
55'
Domácí už by měli pomalu zvyšovat aktivitu. V zápasech na svém stadionu potřebují bodovat a defenzivní hrou skóre těžko otočí.
54'
Na Griezmannův centr si na přední tyči naběhl Rodri. V pádu ale nedokázal hlavou usměrnit míč mezi tyče.
54'
Nyní budou hosté zahrávat rohový kop.
53'
Standardní situaci zahrával Antoine Griezmann. Míč letěl na zadní tyč, kde dobře zapracovala obrana Monaka.
52'
Djibril Sidibé poslal k zemi Diega Costu. Za svůj zákrok je skotským sudím potrestán žlutou kartou.
52'
Se Saulem se dobře vrátil Nacer Chadli, který nedovolil hostujícímu záložníkovi odcentrovat. Atlético bude jen vhazovat.
52'
I ve druhém poločase pokračuje obrázek hry, kdy mají balón častěji na nohách hráči z Madridu.
50'
Hosté zahrávali přímý kop, po němž míč propadl před bránu k Diegovi Costovi. Ten balón uklidil do sítě, ale jeho radost byla předčasná. Jednalo se o ofsajd.
49'
Djibril Sidibé se dostal k míči po standardní situaci. Nijak se nerozpakoval a z 23 metrů vystřelil vedle brány.
48'
José Giménez zasáhl Tielemanse šlapákem. Hostující stoper dostal žlutou kartu.
47'
Hosté drží balón, nyní Godín do hry zapojil i gólmana Jana Oblaka.
46'
Ángel Correa byl ještě na vlastní polovině faulován Henrichsem. Hosté tedy mají míč.
46'
Oba týmy nastoupily do druhé půle v nezměněných sestavách.
46'
První poločas nabídl zajímavý fotbal a také hned tři góly. Hosté začali aktivněji, ale Monaco dokázalo udeřit jako první. V 18. minutě srazil Falcaovu přihrávku bránící Correa přímo k nohám Samuela Grandsira a ten toho dokonale využil. Atleti byli za svou aktivitu konečně odměněni ve 31. minutě, kdy po vysunutí od Griezmanna srovnal Diego Costa. Hosté pak dokonce otočili skóre. Již v nastavení první půle se prosadil po rohu José Giménez.
45+2'
45+1'
Atlético právě vstřelilo branku!
A hosté se po rohovém kopu prosazují a otáčejí tak skóre! Na centr Kokeho si naskočil JOSÉ GIMÉNEZ, který prudkou hlavičkou překonal Benaglia. Ten si na míč sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil – 1:2.
45+1'
Griezmann pro hosty vybojoval roh, k rozehrávce se chystá Koke.
45+1'
Už tu máme nastavený čas. Rozhodčí přidá dvě minuty.
45'
Ángel Correa opět v akci. Ze své snahy ale nevytěžil ani roh. Benaglio bude rozehrávat od brány.
44'
Juanfran prostrčil na pravé straně míč na Correu, který ho ve skluzu posouval k malému vápnu, kde číhal Diego Costa. Obrana Monaka zapracovala dobře a odehrála balón do bezpečí.
42'
Na druhé straně nebyl nebezpečný centr Juanfrana. Balón se snesl do rukavic Benaglia.
42'
Z dálky to zkusil domácí Youri Tielemans. Jeho ráně však scházela přesnost.
41'
Kolmá přihrávka hledala Diega Costu. Před něho si ale stačil dát tělo Jemerson a pro míč si snadno došel Diego Benaglio.
40'
Domácí Benjamin Henrichs vyvážel po levé straně balón dopředu, ale nakonec ho zasekl a rozehrál na své spoluhráče. Domácí se snaží trochu podržet míč a uklidnit hru.
39'
Opět tu máme postupný útok atletů. Ti jsou již nastěhováni před šestnáctkou soupeře, kam se stáhlo snad osm hráčů Monaka.
38'
Griezmann se snažil oslovit centrem Ángela Correu, který na zadní tyči na balón nedosáhl. Bude se jen kopat od brány.
37'
Dopředu vyrážel domácí Samuel Grandsir, kterému byl ale odmáván ofsajd.
35'
Hosté jsou opět na míči, hráči Monaka vyčkávají ve svém bloku.
34'
Antoine Griezmann si naběhl na přihrávku za obranu, ale už se dostal mimo střelecký úhel. Snažil se tak nacpat míč na zadní tyč, kde tušil někoho ze spoluhráčů. To však přečetl brankář Benaglio, který balón vykopl levou nohou.
33'
Sledujeme rozhodně zajímavé utkání. Opticky aktivnější je Atlético, které tak zaslouženě vyrovnalo.
31'
Je vyrovnáno! Hostům vyšla rychlá akce, když Antoine Griezmann prodloužil z prvního doteku míč doběhu DIEGA COSTY, který postupoval sám na bránu domácích a podél vybíhajícího Benaglia poslal míč do sítě – 1:1.
30'
Tečovaný míč se snášel před bránu Monaka. Dobře zareagoval brankář Benaglio, který ho odrazil mimo dosah Diega Costy.
29'
Diego Costa si pomohl útočným faulem a jeho následná střela tak už byla zbytečná. Balón uvede do hry Diego Benaglio.
27'
Na trávníku zůstal ležet domácí Jean-Eudes Aholou. Na hřišti je už lékař.
26'
Hosté nakonec museli bránit hned dva rohové kopy, které zahrával Youri Tielemans. Oblak zasahovat nemusel.
24'
Zajímavou střelou zpoza šestnáctky se prezentoval Jean-Eudes Aholou. Balón mířil k bližší tyči a Oblajho na poslední chvíli vyškrábl pravou rukou na roh.
23'
Na pravém křídle měl našlápnuto dopředu Ángel Correa. Jeho centr mířil do dobrého prostoru, ale ve skluzu ho odvrátil jeden z obránců.
21'
Falcaa zastavil faulem José Giménez. Hrát mohou domácí.
20'
Domácí mohou pokračovat ve své defenzivní hře a čekat na další možnosti pro rychlé kontry.
18'
Monaco právě vstřelilo branku!
Domácí se dosud spíše jen bránili, ale teď jdou do vedení! Po rychlé akci postupoval po pravé straně šestnáctky dopředu Radamel Falcao. Ten se snažil oslovit spoluhráče před bránou, čemuž obrana Atlética zabránila. Míč se však odrazil přímo k SAMUELOVI GRANDSIROVI a ten ho už poslal za záda Oblaka.
14'
Koke se snažil narazit míč Griezmannovi, ale obrana Monaka přihrávku zachytila. Domácí spoléhají právě na defenzivu a rychlé kontry.
13'
Z nějakých 20 metrů vypálil Kévin N'Doram a neudělal to vůbec zle. Jeho projektil jen těsně minul pravou šibenici!
12'
Protiútok domácích táhl po levé straně Samuel Grandsir. Jeho centr byl ale sražen zpět do pole.
11'
Radamel Falcao si počínal velmi ostře v souboji se Saulem. Domácí útočník dostává žlutou kartu.
10'
Diego Costa byl v ofsajdu, což neuniklo očím pomezního sudího.
8'
Rodri se ocitl ve středu hřiště v souboji s Djibrilem Sidibém. Hráč hostí fauloval a rozehrávat tak bude Monaco.
6'
Hosté se dostali do první šance! Griezmann vysunul krásnou kolmicí Diega Costu, který se snažil zakončit po zemi na zadní tyč, ale míč se do prostoru brány nevešel. Podle mě ho ještě lehce tečoval brankář Benaglio, což reklamuje i Costa, ovšem nařízen je pouze odkop od brány.
5'
Domácí hrají z hlubokého bloku a nechávají celek z Madridu kombinovat.
3'
Griezmannův centr skončil u obrany Monaka. Domácí balón odvracejí do bezpečí.
2'
Po rozehrání standardní situace centroval z pravé strany Juanfran. Míč prolétl prostorem na zadní tyči a skončil v zámezí. Byl ale tečován a hosté tak budou zahrávat rohový kop.
1'
První útočnou akci hostí táhl po křídle Ángel Correa. Henrichs jej zastavil faulem a atleti tak zůstávají u míče.
1'

AS Monaco FC: Benaglio – Sidibé, Glik, Jemerson, Henrichs – Tielemans, N'Doram, Aholou – Grandsir, Falcao (C), Chadli.
Náhradníci: Badiashile – A. Traoré, Aït Bennasser, Mboula, Raggi, Moussa Sylla, Diop.

Atlético Madrid: Oblak – Juanfran, Godín (C), J. Giménez, Lucas Hernández – Á. Correa, Rodri, Saúl Ñíguez, Koke – D. Costa, Griezmann.
Náhradníci: Adán – Luís, Partey, Lemar, Garcés, G. Martins, Montero.

Rozhodčí: W. Collum – D. McGeachie, G. Stewart.
Utkání bude velice pikantní pro záložníka Atlética Thomase Lemara, který zamířil do tohoto klubu před sezónou právě z Monaca.

AS Monaco:

Také Monaco prožívá utrápený start do nové sezóny. Tu začalo vysokou prohrou 0:4 v národním Superpoháru proti ligovému mistrovi z Paříže. Do Ligue 1 pak sice hráči knížecího klubu vstoupili výhrou 3:1 v Nantes, ale z dalších čtyř zápasů už uhrálo jen dva body za remízy. Naposledy Monaco remizovalo 1:1 v Toulouse a v tabulce soutěže mu patří až patnácté místo.

Atlético Madrid:
Atlético patří pod vedením Diega Simeoneho k předním evropským týmům. Naposledy o tom přesvědčilo na začátku sezóny, kdy v bitvě o evropský Superpohár zdolalo v madridském derby Real. Začátek ligy však atletům zrovna nevyšel, po čtyřech kolech se totiž krčí v tabulce až na devátém místě s pouhým jedním vítězstvím. V sobotu na domácím hřišti pouze remizovali 1:1 s Eibarem a to ještě alespoň plichtu zachraňoval až v páté minutě nastavení střídající Borja Garcés.
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! Konečně jsme se dočkali startu skupinové fáze Ligy mistrů! V rámci skupiny A se utkají francouzské Monaco a španělské Atlético Madrid. Hráči obou celků budou muset hodit za hlavu nepříliš povedený vstup do ligových soutěží a pokusit se zabrat na evropské scéně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.