Liga mistrů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Liverpool - 3. listopadu 2020   21:00

0:5
(0:2)
Liverpool
16' Diogo Jota  (Alexander-Arnold) • 33' Diogo Jota  (Joe Gomez) • 47' M. Salah  (Jones) • 49' Mané  (M. Salah) • 54' Diogo Jota  (Mané)
Atalanta
Sportiello – Tolói, Djimsiti, Palomino – Hateboer (81. Depaoli), Pašalić (63. Malinovskyj), Freuler, Mojica (81. Ruggeri) – A. Gómez (C) (81. S. Lammers) – Muriel (53. Pessina), D. Zapata.
Hategan – Sovre, Gheorghe
Atalanta Stadium (Bergamo)
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold (82. N. Williams), Joe Gomez, R. Williams, Robertson (66. Keïta) – J. Henderson (C) (66. Milner), Wijnaldum (82. Tsimikas), Jones – M. Salah, Diogo Jota (66. Firmino), Mané.

Ode mě je to už pro tohle utkání všechno, přeji hezký zbytek večera.
Statistiky utkání

Držení míče: 45 % : 55 %
Střely na branku: 6:12
Střely mimo: 2:1
Rohy: 5:7
Ofsajdy: 3:2. Fauly: 6:16
Liverpool zůstává s devíti body na kontě stoprocentní, Atalanta zůstává na čtyřech bodech a je ve skupině druhé spolu s Ajaxem.
Zápas je u konce, Liverpool vyhrál na hřišti Atalanty vysoko 5:0, což je pro něj nejvyšší vítězství v Lize mistrů od roku 2018, kdy porazil stejným výsledek v osmifinále Porto. Hlavní hvězdou utkání se stal Diogo Jota, který vstřelil hattrick. První dva góly dal tento Portugalec v prvním poločase, třetí přidal v 54. minutě. To už zvyšoval na 5:0, protože měl Liverpool parádní vstup do druhého poločasu a ve 47. minutě se trefil Mohamed Salah a o minutu později jeho útočný parťák Sadio Mané. Atalanta dnes na Liverpool prakticky v ničem nestačila, přesto nemusela vyjít úplně naprázdno, kdyby proměňovala své šance. V prvním poločase měl dvě Luis Muriel, ve druhém pak hned několik Duván Zapata, který jednou trefil i spojnici břevna a tyče.
90+3'
90+3'
Už to vypadalo, že se to Zapatovi opravdu povede, ale Zapata, který překonal Alissona, stál v jasném ofsajdu.
90+2'
Matteo Pessina vybojoval rohový kop a domácí mají asi poslední šanci jak Alissonovi pokazit čisté konto.
90+1'
Nastavují se jen dvě minuty.
90'
Fauloval Joe Gomez, takže Atalanta ještě dostává k dispozici jednu standardní situaci.
89'
Po rohovém kopu Malinovského zakončoval hlavou Matteo Ruggeri. Míč sice směřoval mimo branku, ale Alisson ho i tak chytil.
89'
Sam Lammers se málem dokázal mezi několika hráči Liverpoolu uvolnit ke střele, nakonec mu míč vypíchl Rhys Williams.
88'
Tsimikas se z levé strany dostal k centru, ale ve vápně Atalanty byl připravený Berat Djimsiti.
87'
Další centr Atalanty směřoval někam na zadní tyč, kde byl připravený Lammers, ale míč se k němu nedostal.
86'
Tsimikas byl připravený blokovat centr Atalanty z pravé strany. Řecký mladý obránce nastupuje za Liverpool poprvé po letním přestupu z Olympiakosu Pireus.
85'
Liverpool i v závěrečných minutách nepolevuje a i dál je hladový po gólech. Prosadit se samozřejmě chtějí i střídající hráči.
84'
K hlavičce se po rohovém kopu Reds dostal Sadio Mané, ale mířil jen doprostřed branky.
83'
Už podruhé se Liverpool mohl prosadit z brejku po rohovém kopu soupeře, ale Salah nedokázal tváří v tvář Sportiela překonat.
82'
Zapata dnes asi neobul gólové kopačky, protože ani další jeho šance nekončí gólem, Alisson ho znovu dokázal vychytat.
82'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Neco Williams.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Kostas Tsimikas.
81'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Sam Lammers.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Johan Mojica, přichází Matteo Ruggeri.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Hans Hateboer, přichází Fabio Depaoli.
80'
Oba týmy chystají další střídání.
79'
Rohovém kopy Liverpoolu zatím dnes nejsou nebezpečné a ani tento nebyl výjimkou.
79'
Také Milner se dostal do střelecké pozice, jeho pokus z levé strany domácí srazili na rohový kop.
77'
Salah si nabíhal na další dlouhý míč za obranu Atalanty a už to vypadalo, že se k němu přes dva hráče v modročerném dostane, dřív tam ale nakonec byl brankář.
76'
Útočnou akci Atalanty se rozhodl podpořit stoper Berat Djimsiti, ale snahy domácích utnul čistým obranným zákrokem dnes velmi spolehlivý Joe Gomez.
75'
Liverpool rozehrával standardní situaci z pravé strany, prudký centr Alexandera-Arnolda dokázali domácí odvrátit.
74'
Za protesty k neodpískané penaltě dostává žlutou kartu trenér Liverpoolu Jürgen Klopp.
73'
Tentokrát Firmino posunul na Jonese, který ve vápně upadl po souboji s Mojicou. Penalta se ale nepíská.
72'
Firmino mohl přihrávat Salahovi, ale raději si navedl míč na střelu. Jeho rána z hranice vápna byla ale zablokovaná.
70'
Do dalšího náběhu za obranu se odhodlal Zapata, ale tentokrát byl přistižen v ofsajdu.
70'
Rafael Tolói se dopustil chyby v rozehrávce ale Firmino nebyl připraven tohle zaváhání potrestat.
69'
Domácí ještě rozehrávali rohový kop, ale z něj už branku hostů neohrozili.
68'
Z pravé strany se individuálně do šestnáctky dostal Duván Zapata, ale jeho střelu pravou nohou dokázal Alisson vyrazit.
66'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Andrew Robertson, přichází Naby Keïta.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází James Milner.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Roberto Firmino.
64'
José Luis Palomino se ve středu pole dopustil faulu, takže rozehrávat budou hosté.
63'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Ruslan Malinovskyj.
62'
Domácí dnes mají kromě jiného i obrovskou smůlu. Duván Zapata mohl vstřelit alespoň čestný gól, ale jeho rána z levé strany se odrazila od spojnice tyče a břevna ven z branky.
61'
Wijnaldum udeřil omylem loktem do obličeje Mojicu, který na svůj debut v Lize mistrů určitě nebude mít dobré vzpomínky.
61'
V těchto chvílích je už prakticky po zápase, o vítězi je rozhodnuto. Dá se očekávat, že Klopp brzy do hry pošle hráče, kteří zatím v sezoně neměli moc velké vytížení.
59'
Jota dostal pod tlak Palomina a nakonec ho i fauloval, takže nemohl postupovat sám na branku.
58'
Mohamed Salah si všiml, že Sportielo je docela daleko z branky, tak ho zkusil z dálky zaskočit, to se mu však nepovedlo.
56'
Liverpool stále v Lize mistrů ani jednou neinkasoval, což je v kontrastem s Premier League, kde je sice Liverpool na prvním místě tabulky, ale dostal nejvíc branek ze vše týmů.
54'
Liverpool právě vstřelil branku!
Liverpool si i dál dělá s obranou Atalanty co chce zvyšuje už na 5:0. Mané vysunul kolmou přihrávkou za obranu DIOGA JOTU a portugalský útočník s lehkostí obešel Sportiela a zakončil do prázdné branky. Jota zkompletoval svůj první hattrick v dresu Liverpoolu. Asistence: Sadio Mané.
54'
Zapata se málem dostal k dalšímu zakončení hlavou, ale ubránil ho Gomez.
53'
Matteo Pessina se hned zapojil do hry, obrannou hlavičkou pomohl Atalantě ustát centr Liverpoolu do vápna.
53'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Matteo Pessina.
51'
Atalanta byla blízko snížení, po rohovém kopu hlavičkoval Duván Zapata. Alisson ale předvedl jistý zákrok.
50'
Jürgenu Kloppovi se ještě nikdy s Liverpoolem nepovedlo vyhrát na italské půdě, dnes už je tomu opravdu velmi blízko.
49'
Tak teď už je zřejmě definitivně po zápase. Hosté předvedli další bleskový přechod do útoku, Salah vysunul do šance SADIA MANÉHO, a ten bez problému přehodil vyběhnuvšího Sportiela. Asistence: Mohamed Salah.
47'
Liverpool zvyšuje svůj náskok už na 3:0! Anglický tým nejprve ubránil rohový kop a pak se dostal do brejku MOHAMED SALAH, který předved proti Sportielovi mistrovské zakončení. Asistence: Curtis Jones.
46'
Během poločasové přestávky ani jeden z týmů neudělal žádnou změnu v sestavě.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
První poločas je za námi a přinesl velmi atraktivní fotbal. Od začátku se potvrzuje, že Liverpool je dnes velkým favoritem a až na drobné výjimky Atalantu zatím jasně přehrává. Hosté mohli jít do vedení už ve druhé minutě, ale Jota se po Jonesově přihrávce ještě neprosadil. Pak přišla šance i pro Atalantu, ale Alisson vychytal Muriela. V 16. minutě se už Diogo Jota a po přihrávce od Alexandera-Arnolda dostal Liverpool do vedení. Stejný hráč se pak pěknou střelou z voleje prosadil ještě v 33. minutě. Třetí branku Liverpoolu mohl přidat Mané, ale Sportielo proti jeho střele z dálky předvedl parádní zákrok.
45+1'
45'
Ani rychlík Diogo Jota už nestihl míč na hrací ploše a nedostal se tak k potenciálně nebezpečnému centru z levé strany.
44'
Liverpool to i dál docela často zkouší za pomocí dlouhých míčů, i ten další z dílny Robertsona byl pro Salaha příliš dlouhý.
43'
Přihrávka za obranu na Salaha byla sice nepřesná, ale to v tuto chvíli Liverpool moc mrzet nemusí.
42'
Atalanta vysunula napadání rozehrávky Liverpoolu, ale anglický mistr zachoval klid a chybu neudělal.
41'
Atalanta je teď v jasném útlumu, druhá inkasovaná branka ji dost uzemnila. Akci italského týmu teď celkem snadno překazil Gomez.
40'
Jota se snažil přihrávkou najít na hrotu rozběhnutého Salaha, ale ani jemu se pas nepovedl.
39'
Salah se dokázal ve vápně otočit s míčem směrem k brance a pak ještě hledal Maného, avšak neúspěšně.
38'
Tlak Liverpoolu pokračoval dalším rohovým kopem. Ten letěl na první tyč a Atalanta si s ním poradila.
37'
Liverpool kopal rohový kop, ale sudí Hategan odpískal faul Rhyse Williamse.
37'
Do velké šance se dostal Sadio Mané a mohlo být pro domácí ještě hůř. Zachránil je Marco Sportiello, který předvedl vynikající zákrok konečky prstů.
35'
Atalanta naopak po vítězství a remíze směřuje ke své první porážce ve skupině.
34'
Liverpool má dnešní utkání skvěle rozehrané a kráčí ke třetímu vítězství ze tří zápasů ve skupině Ligy mistrů.
33'
Liverpool jde do vedení 2:0 a znovu se prosazuje DIOGO JOTA! Portugalci v posledních zápasech vychází vše, na co sáhne, a ani ten dnešní není výjimkou. Portugalec si skvělým zpracováním převzal míč za obranu od stopera Gomeze a z druhého doteku krásnou střelou z voleje na přední tyč překonal Sportiela. Asistence: Joe Gomez.
33'
Jones vybojoval svým sraženým centrem z pravé strany rohový kop pro Reds.
32'
Ani hráči Bergama se ale daleko s míčem nedostali a unikajícího Wijnalduma pak musel stáhnout na trávník Muriel.
32'
Jota se pokusil zrychlit průnikovou přihrávkou akci svého mužstva, ale nepochodil, takže hraje Atalanta.
31'
Po delší době je to zase Liverpool, který diktuje tempo hry a rozjíždí rychlou kombinaci na polovině svého italského soupeře.
30'
Atalanta je i nadále při chuti, ale také Murielova střela, která byla nepřesná, přišla z ofsajdového postavení.
29'
Zapata dostal dobrou přihrávku za obranu Liverpoolu, svou střelou trefil břevno, ale pak se podle očekávání mával ofsajd.
28'
Murielův centr z pravé strany byl příliš přetažený, ale Atalanta má nyní povedenou pasáž utkání, kdy se drží na polovině Liverpoolu.
27'
Alejandro Gómez ustál souboj ve vápně a pak hledal před brankou Zapatu. Ten ale zakončit nedokázal a nebude to ani rohový kop.
26'
Aleander-Arnold hledal centrem na zadní tyči Maného. Ten si ale špatně zpracoval míč a pak se stejně mával i pískal ofsajd.
25'
José Luis Palomino vyhrál souboj o míč a byl navíc faulovaný, takže rozehrávat z vlastní poloviny mohou domácí.
24'
Liverpool rozehrál rohový kop na krátko. Ke střele se nakonec dostal Robertson, ale jeho rána byla nepřesná.
24'
Z levé strany centroval Diogo Jota, Berat Djimsiti odvrátil míč na rohový kop.
23'
Curtis Jones se zatoulal až na levé křídlo liverpoolského útoku, ale byl také v ofsajdu.
22'
Liverpool drží míč na svých kopačkách a chystá si půdu a další útočný průnik.
21'
Za faul na Gómeze dostává žlutou kartu také Curtis Jones.
21'
Georginio Wijnaldum poté hasil nebezpečný protiútok soupeře už v zárodku faulem a dostává žlutou kartu.
20'
Robertson hledal dlouhým diagonálním pasem nabíhajícího Salaha, ale Egypťan se znovu k míči nedostal.
19'
O vyrovnání se pokoušel Luis Muriel a Alisson proti jeho střele levačkou nepředvedl zrovna jistý zákrok. Míč ale nadvakrát zkrotil.
18'
Liverpool se chtěl tentokrát prosadit pomocí dlouhého vysokého míče na Salaha, ale blíže měl k míči Sportielo.
17'
Pro Jotu je to gól už ve čtvrtém utkání v řadě a druhé v této sezoně Ligy mistrů. Portugalec je ve velké formě.
16'
Liverpool svou další šanci už proměňuje a jde do vedení! DIOGO JOTA si naběhl na skvělou přihrávku Alexandra-Arnolda za obranu a pak elegantně lehkým obloučkem překonal Sportiela. Asistence: Trent Alexander-Arnold.
16'
Na druhé straně se musel činit také Sportielo, který předvedl velmi podobný zákrok jako před chvílí Alisson proti střele Jonese.
15'
Luis Muriel se dokázal prosadit přes dva hráče Liverpoolu, zasekl si míč na levačku a vystřelil, Alisson ale dokázal svou nohou zasáhnout.
14'
Po ubráněném rohovém kopu chtěla jít Atalanta do protiútoku, ten zastavil Georginio Wijnaldum za cenu faulu.
13'
Z otočky pohotově zpoza vápna vystřelil Mané, kterému předtím přihrával Salah. Marco Sportiello vytěsnil míč nad břenvo.
12'
Jordan Henderson ve středu pole trochu nestíhal, tak zastavil Pašaliče jen za cenu faulu a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
11'
Na druhé straně zase z levé strany centroval Mojica, ale ani jeho nabídka před branku nebyla z nejpřesnějších a na zadní tyči ji odvracel Robertson.
10'
Trent Alexander-Arnold se dostal k prvnímu nebezpečnému centru z pravé strany, ale jeho polovysoký centr nikoho z jeho spoluhráčů před brankou nenašel. Dobře znovu zapracoval obránce Berat Djimsiti.
9'
Další akce Liverpoolu začala u brankáře Alissona, který se rozhodl pro nákop dopředu. Míč ale vybojovali hráči Bergama.
8'
Wijnaldum roztáhl hru na levou stranu na Jotu a pokračoval ve svém pohybu vpřed. Jota se mu pokusil přihrát, ale bylo to nepřesné.
7'
Luis Muriel si dobře pokryl míč tělem a nechal se faulovat, Atalanta bude rozehrávat z vlastní poloviny.
6'
Rohový kop Liverpoolu dokázal obrannou hlavičkou odvrátit Berat Djimsiti.
6'
Mo Salah se dostal ve vápně do souboje s jedním z obránců Atalanty. Egypťan se pokukoval po rozhodčím, jestli to nebude penalta, ale jen to jen rohový kop.
5'
Liverpool měl autové vhazování na vlastní polovině, ale nelehkou situaci zvládl a dokázal dostat míč z nebezpečného prostoru.
4'
Robertson dobře vložil svou kopačku do průnikové přihrávky Aalanty. Poté se skotský reprezentant zapojil i do útočné akce Liverpoolu, ta ale nikam nevedla.
3'
Už úvod utkání naznačuje, že bychom dnes mohli sledovat velmi útočný fotbal z obou stran.
2'
Do první šance utkání se dostal Liverpool! Míč dostal do útočné fáze Curtis Jones, který ho pak předal Diogu Jotovi, ale Portugalec, který je ve skvělé formě nepřekonal z blízka Sportiela.
2'
Atalanta chce začít zápas aktivně, hned se usadila na polovině Liverpoolu. Domácí ovšem pokazili snadnou kombinaci a tím se připravili o balón.
1'
Úvodní výkop zápasu měl Liverpool a mohl tak poprvé také zaútočit, ale daleko se nedostal.
1'
Domácí Atalanta bude hrát ve svých tradičních pruhovaných modro-černých dresech, Liverpool se taktéž představí tradičně celý v červeném.
Hráči obou mužstev už kráčí na trávník, brzy si poslechnou hymnu Ligy mistrů a pak už bude moci utkání začít.

Atalanta Bergamasca Calcio: Sportiello – Tolói, Djimsiti, Palomino – Hateboer, Pašalić, Freuler, Mojica – A. Gómez (C) – Muriel, D. Zapata.
Náhradníci: F. Rossi, Gollini – S. Lammers, Romero, Malinovskyj, Depaoli, Ruggeri, Al. Mirančuk, Iličić, Traoré, Pessina, Scalvini.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, R. Williams, Robertson – J. Henderson (C), Wijnaldum, Jones – M. Salah, Diogo Jota, Mané.
Náhradníci: Adrián, Kelleher – Milner, Keïta, Firmino, Minamino, Tsimikas, Oxlade-Chamberlain, Origi, Matip, Cain, N. Williams.

Rozhodčí: Hategan – Sovre, Gheorghe.
Vzájemné zápasy

Tyto dva kluby spolu ještě nehrály.
Liverpool FC

Liverpool je jedním z nejslavnějších fotbalových klubů na světě a v posledních letech se pod trenérem Jürgenem Kloppem znovu dokázal vypracovat mezi nejužší evropskou elitu, před dvěma roky vyhrál Ligu mistrů a v minulé sezoně Premier League. V aktuální sezoně by Liverpool rád uspěl na obou frontách. Ve skupině Ligy mistrů je zatím Liverpool po dvou zápasech bez ztráty bodu na prvním místě. Na úvodu Liverpool vyhrál 1:0 na hřišti Ajaxu, poté zdolal doma Midtjylland 2:0. Také v Premier League se Liverpoolu daří výborně, i tam se nachází na první místě tabulky, na kontě má 16 bodů a vede o dva body před druhým Tottenhamem. Všechno ale v Liverpoolu zdaleka růžové není. potýká se se zraněními stoperů. Do konce sezony je vyřazen Virgil Van Dijk, zraněný je také jeho záskok Fabinho a Joel Matip, takže v minulém ligovém utkání hrál v základní sestavě třiadvacetiletý Nathaniel Phillips spolu s Joem Gomezem.
Atalanta Bergamasca Calcio

Atalanta se v posledních pár letech vypracovala z průměrného italského týmu na jeden z nejobávanějších nejen doma, ale i v Evropě. Už v minulé sezoně dokráčela až čtvrtfinále Ligy mistrů a o podobný úspěch klidně může zabojovat i v novém ročníku soutěže. Po dvou zápasech skupinové fáze má Atalanta na kontě čtyři body se skóre 6:2. Na úvod Bergamo vyhrálo vysoko 4:0 na hřišti dánského Midtjyllandu, ve druhém utkání doma remizovalo 2:2 s Ajaxem. V utkání s Liverpoolem Atalanta není favoritem, ale doma se bude pokoušet bodovat, aby se přiblížila postupu z této těžké skupiny. Na domácí scéně se Atalantě také daří, po šesti kolech jí patří čtvrté místo v tabulce se ztrátou čtyř bodů na vedoucí AC Milán.
Zdravím a vítám všechny příznivce toho nejlepšího evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání základní skupiny Ligy mistrů mezi týmy Atalanta Bergamasca Calcio a Liverpool FC. Zápas se odehraje na Gewiss Stadium v Bergamu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.