Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  FC Porto : Juventus - 17. února 2021   21:00

FC Porto
FC Porto
2' Taremí  • 46' Marega (Manafá)
2:1
(1:0)
Juventus
82' Chiesa  (Rabiot)
FC Porto
Marchesín – Manafá, Mbemba, Pepe (C), Sanusi – J. M. Corona (90+1. N'Diaye), Uribe, S. Oliveira (90+1. Conceicao), Otávio (57. L. Díaz) – Marega (66. Grujić), Taremí.
Del Cerro – Carlos, Alonso
Estádio Do Dragão, Porto (kapacita 50.399 diváků)
Juventus
Szczęsny – Danilo, de Ligt, Chiellini (C) (35. Demiral), Sandro – Chiesa, Rabiot, Bentancur, McKennie (63. Morata) – Kulusevski (77. Ramsey), Ronaldo.

SESTŘIH LM: Porto - Juventus 2:1. Naději do odvety trefil v závěru Chiesa

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc.
Zápas skončil, Porto rozehrálo dvojzápas osmifinále proti Juventusu o něco lépe, vyhrálo na domácím hřišti 2:1. Juventus se musí spokojit alespoň s jednou vstřelenou brankou na půdě soupeře, což může být v odvetě důležité. Portu vyšel vstup do obou poločasů. Do vedení se dostalo už ve druhé minutě, kdy potrestal velkou hrubku Bentancura Mahdí Taremí. V průběhu první půle navíc musel pro zranění střídat důležitý stoper Juventusu Giorgio Chiellini. Na začátku druhého poločasu se Porto prosadilo dokonce do prvních třiceti sekund, po přihrávce Manafy se trefil chytrou střelou k tyči Moussa Marega. Porto si pak dlouho své vedení celkem bez problému hlídalo, jenže nakonec stejně jednou inkasovalo, v 82. minutě se krásnou střelou trefil Federico Chiesa. V samotném závěru ještě ve vápně Porta spadl Cristiano Ronaldo, penalta se ale správně nepískala.
90+5'
90+4'
De Ligt poslal dlouhý míč do vápna na Ronalda, který se skácel k zemi, ale rozhodčí Del Cerro jasně ukazuje, že penaltu pískat nebude.
90+4'
Nakonec domácí zvolil centr, který letěl na Pepeho, Wojciech Szczęsny však i s trochou štěstí dokázal zasáhnout.
90+3'
Je to 27 metrů od branky, takže Wojciech Szczęsny musí počítat i s tím, že přijde přímá střela na jeho branku.
90+2'
Za faul na Taremího dostává Aléx Sandro žlutou kartu, Porto nyní určitě s rozehrávkou standardní situace spěchat nebude.
90+2'
Po Rabiotově přihrávce střílel zpoza šestnáctky Španěl Morata, jeho ránu ale Porto pohotově zablokovalo.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90+1'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Sérgio Oliveira, přichází Chico Conceicao.
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Jesús Manuel Corona, přichází Mamadou N'Diaye.
90'
Juventus už se nadechuje k tlaku, tak budou domácí takticky střídat, aby hostující tým zase trochu přibrzdili.
89'
Juventus se konečně dokázal dostat k míči a pomalu se s ním přesunuje na polovinu Porta.
88'
Porto už se po obdržené brance zase vzpamatovalo a dokáže nyní držet míč hodně daleko od své branky. I výsledek 2:1 by domácí do odvety určitě brali.
87'
Juventusu pomohl rohový kop ubránit Bentancur a hosté se pak snažili vyrazit do brejku, nedostali se však daleko. Merih Demiral následně dostává za přidržení za dres žlutou kartu.
86'
Luis Díaz dostal zajímavou přihrávku do vápna, ale měl to těžké, musel si dát míč na prsa. Vybojoval alespoň rohový kop.
85'
Porto začíná být v obraně trochu nejisté, nyní centroval Ronaldo, Moratu ale na zadní tyči nenašel.
84'
Stejně jako v předchozích momentech, se nakonec mával ofsajd, takže by případný gól Moraty neplatil.
84'
Juventus mohl rychle vyrovnat, ale Morata nepřekonal Marchesína ve velké šanci.
82'
Juventus právě vstřelil branku!
Juventus se konečně prosazuje a rázem už jeho vyhlídky pro odvetu nevypadají tak zle! Rabiot zatáhl míč do vápna a pak našel přihrávkou z levé strany pod sebe FEDERICA CHIESAU, který střelou z první poslal míč přesně k tyči. Asistence: Adrien Rabiot.
81'
Na zemi nyní zůstává ležet Zaidu Sanusi, kterého nepříjemně zasáhl Danilo, jenž dostává žlutou kartu a v odvetě si tak nezahraje. Další špatná zpráva pro Juventus.
80'
Adrien Rabiot odvracel centr Porta jen na rohový kop. Po něm zakončoval na zadní tyči Grujič, branku však netrefil.
79'
Danilo šel do souboje s Díazem nebezpečně kolíky na před a byl mu odpískán faul.
78'
Nakonec se dodatečně mával ofsajd, takže to není ani rohový kop.
77'
Ronaldo našel za obranou Porta Moratu, který dobře pálil z levé strany, ale trefil jen Marchesína, který mu dobře zmenšil střelecký úhel.
77'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Aaron Ramsey.
76'
Rohový kop směřoval na hlavu Demirala, ale výborně zapracoval Agustín Marchesín a sebral míč ze vzduchu.
75'
Morata se v pokutovém území nedokázal protlačit k míči přes Mbembu, ten ale v tísni jen odkopl míč na rohový kop.
74'
Porto dokázalo zase po delší době svou akci zakončit, Oliveriova střela ale vlastně jen trefila Szczesného.
73'
Domácí pokračovali rohovým kopem, který rozehrál na první tyč Sérgio Oliveira. Tam to ale hosté měli pod kontrolou.
72'
Porto nyní bylo trochu pod tlakem, teď už ale zase kombinuje na polovině Juventusu.
71'
Tentokrát už Marchesín zasahovat musel, a to proti dvakrát tečované střele Chiesy. Následně se do hry chtěl zapojit Morata, a to už se pískal ofsajd.
69'
Danilo neodolal a když měl prostor, tak natáhl ke střele z dálky. Ani jeho rána ale nenašla cíl, Agustín Marchesín jen zkontroloval, jak míří míč vedle.
68'
Jesús Manuel Corona si zády k brance míč velmi zajímavě připravil na střelu, Wojciech Szczęsny měl co dělat, aby balón vytáhl nad břevno. Nakonec se ale stejně mával ofsajd, takže to nebude ani rohový kop.
67'
Adrien Rabiot se dopustil faulu ve středu hrací plochy, takže rozehrávat bude Porto. To rozhodně Juventusu nevyhovuje.
66'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Moussa Marega, přichází Marko Grujić.
66'
Ke střele z dálky se odhodlal záložník Juventusu Rodrigo Bentancur. Vypadalo to nadějně, nakonec ale jeho rána prolétla jen nad břevnem.
65'
Mateus Uribe nyní musel zastavit akci Juventusu jen za cenu faulu, k zemi poslal Moratu, který před chvíli přišel na trávník.
64'
Moussa Marega se natahoval po centrovaném míči ze strany, k hlavičce se však neprosadil, od branky bude rozehrávat Wojciech Szczęsny.
63'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Álvaro Morata.
63'
Matthijs de Ligt je prvním majitelem žluté karty v tomto utkání, a to za faul na Maregu.
62'
Federico Chiesa už se chystal ke střele zpoza pokutového území, ale Porto jeho střelu zablokovalo.
62'
Chiesa dostal dobrý míč na pravé křídlo do běhu, ale jeho centr před branku byl nepřesný. Juventus alespoň udržel míč ve hře.
61'
Ne, dnes to opravdu Juventusu nejde. To nyní reflektovala nešťastná situace, kdy se Ronaldo srazil s vlastním spoluhráčem Sandrem.
60'
Vepředu to zatím Juventusu vůbec neklape, tentokrát hledal Weston McKennie hodně nepřesnou přihrávkou Kulusevského.
59'
Porto dostalo výhodu a mohlo rychle postupovat kupředu. Nakonec ale svou akci zpomalilo a raději drží míč pod kontrolou.
58'
Otávio patří mezi opory Porta, takže je trochu překvapení, že právě on odchází ze hry jako první. Uvidíme, jak si povede Luis Díaz.
57'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Otávio, přichází Luis Díaz.
57'
Dopředu se nyní hnal Mahdí Taremí, ale jeho postup vpřed neměl dlouhého trvání, obrana Juventusu nyní zafungovala velmi dobře.
56'
Agustín Marchesín dobře četl hru a byl rychle venku ze své branky a odkopl míč dřív než se k němu dostal někdo z Juventusu.
55'
Ani tento rohový kop ale klidné vody v pokutovém území Porta nerozvířil.
54'
Danilův prudký centr z pravé strany prošel na Kulusevského, ten ale ještě míč pouštěl za sebe. Je z toho místo zakončení jen rohový kop.
53'
Porto se nyní zatáhlo na vlastní polovinu a vyčkává, s čím přijde Juventus.
52'
Rohový kop Porta hosté v pohodě ubránili a nyní budou moci sami zaútočit.
52'
Sérgio Oliveira postupoval dlouho naprosto nerušeně středem pole, až se dostal ke střele. Nemířil však příliš dobře, Wojciech Szczęsny míč dokázal vyrazit.
51'
Hosté ještě zahrávali rohový kop a zakončovat se snažil hlavou Aléx Sandro, jeho snaha však přišla vniveč.
50'
Weston McKennie našel před vápnem Ronalda, který se až nyní dostal k první střele na branku v tomto zápase, pro Marchesína to však nebylo vůbec nic těžkého.
49'
Průnik Alexe Sandra domácí zastavili jen za cenu faulu, takže hrát budou moci hosté.
48'
Pro Juventus je tohle hodně studená sprcha, Porto se teď může ještě víc zatáhnout a dál hrozit z rychlých protiútoků.
46'
Porto právě vstřelilo branku!
Porto má znovu skvělý vstup do poločasu, tentokrát se prosadilo dokonce ještě rychleji a vede 2:0! Manafá odvedl výbornou práci průnikem po pravé straně, odkud našel před branou MOUSSU MAREGU, který se skvěle zorientoval a z překonal Szczesného střelou po zemi na bližší tyč. Asistence: Wilson Manafá.
46'
Je tady druhá poločas, během poločasové přestávky ani jeden z týmů nestřídal.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
První poločas je ze námi a zatím se nám rodí menší překvapení, protože Porto doma vyhrává nad mistrem Itálie Juventusem 1:0. Zatím jediná branka utkání se urodila velmi brzo, už na začátku druhé minuty hrubě zachyboval v rozehrávce Bentancur, který předložil míč Mahdímu Taremímu, který nezaváhal a překonal Szczesného. I nadále nebyl Juventus v rozehrávce příliš jistý, což mohl potrestat Sérgio Oliveira, jeho rána byla ale sražená vedla. Ve 35. minutě pak dostal Juventus další ránu, když musel kvůli zranění střídat stoper Giorgio Chiellini.
45+2'
45+1'
Portu se nepovedl průnik po pravém křídle a nyní už spěchat s rozehrávkou autu spěchat nebude, počká si na konec prvního poločasu.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Nakonec se italský tým dostal k rohovému kopu, který rozehrál Rodrigo Bentancur. Míč nepříjemně skákal ve vápně Porta, ale domácí zachovali klid a nakonec ho odvrátili.
44'
Juventus dostal po dlouhé době zaútočit do trochu otevřenější obrany Porta, ale Kulusevskému vše trvalo moc dlouho a Portu se nakonec stihlo ve velkém počtu hráčů stáhnout pod míč.
43'
Marchesín byl znovu v permanenci, tentokrát však tak těžkou práci neměl, pouze ze vzduchu sebral dlouhý míč, který měl oslovit McKennieho.
41'
Standardku znovu rozehrál Bentancur a Agustín Marchesín musel předvést první opravdu těžký zákrok. Akrobatické zakončení Rabiota vyrazil vskutku parádně. Nakonec se však stejně pískal ofsajd, ve kterém byl Ronaldo, který se zapojil do hry, byť se míče nedotkl.
41'
Cristiano Ronaldo se snažil individuálně projít přes Uribeho a skončil na zemi, je tu tak další standardní situace pro Juventus.
40'
Po centru Bentancura se dostal k hlavičce právě mladý stoper Matthijs de Ligt, který do Juventusu přišel z Ajaxu, ten ale jen rozchytal Marchesína.
40'
Porto se následně chtělo opět vrhnout dopředu, ale Otávio fauloval de Ligta, takže hosté mají standardní situaci z pravé strany.
39'
Ani rohové kopy Juventusu zatím nebezpečné nejsou, Porto se v pohodě ubránilo.
38'
Aléx Sandro na levé straně neprošel přes Wilsona Manafu. Hosté budou mít alespoň rohový kop.
37'
Rodrigo Bentancur posílal míč před branku, ale byl to spíš pokus naslepo, jak najít spoluhráče. Nevyšlo to, míč sebral Marchesín.
36'
Na lavičce sice sedí jiný zkušený stoper Leonardo Bonucci, ale ani on není zdravotně zcela v pořádku, takže šanci dostává teprve dvaadvacetiletý Turek Merih Demiral, který v Juventusu působí druhou sezonu.
35'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Giorgio Chiellini, přichází Merih Demiral.
35'
Přichází další těžký moment pro Juventus! Zdravotní potíže má stoper a kapitán Juve Giorgio Chiellini a musí střídat.
34'
Ronaldo je zatím dnes skoro neviditelný. Nyní se snažil zapojit se do kombinaci a posléze vybojovat míč, ani jedno se mu ale nepovedlo. Portugalec zatím proti portugalskému týmu nezáří, možná ale jeho chvíle teprve přijde.
33'
Rabiot se vydal na útočný výlet, ale Chiesu hledal velmi nepřesnou přihrávkou. S tím nemohla letní posila Juventusu z Fiorentiny opravdu nic dělat.
32'
Rohové kopy ale zatím nejsou pro branku Juventusu nebezpečné, což se potvrdilo i v tomto momentu.
31'
Porto už se zase soustředí na útok. Z pravé strany centroval Wilson Manafá a vybojoval rohový kop.
30'
Po centru z levé strany se dostal k hlavičce z velkého vápna Mateus Uribe, naštěstí pro Juventus ale mířil jen doprostřed branky přesně do míst, kdy byl zrovna Wojciech Szczęsny. Snadný zákrok pro Poláka.
29'
Porto si nyní hodně ztížilo situaci, Agustín Marchesín dostal hodně těžkou malou domů. Dokázal si ale poradit, míč odkopl rychle do bezpečí.
27'
Porto se zatím brání výborně, portugalskému týmu zatím vychází taktika skvěle. Musíme také připomenout statistiku, že v Lize mistrů Porto v pěti posledních zápasech neinkasovalo. A to i přesto, že v domácí soutěži se ničím podobným chlubit nemůže.
25'
Danilo hledal hloubkovou přihrávkou ve vápně nabíhajícího mladého Švéda Kulusevského, ale Agustín Marchesín byl znovu pozorný a u míče byl jako první.
24'
Po delší době zase hosté předvedli zajímavou akci směrem dopředu, ale ta znovu nebyla zakončená, takže Agustín Marchesín zůstává i nadále bez zákroku.
23'
Po rohovém kopu si šel pro míč Wojciech Szczęsny a byl při tom faulován, takže bude moci nyní v klidu rozehrávat.
23'
Znovu Juventus hodně nervózně rozehrával a nakonec udělal chybu brankář Szczesny. Zpoza vápna střílel Sérgio Oliveira, jeho tečovaná střela končí na rohovém kopu.
21'
Juventusu zatím dnes nefunguje skoro nic, nyní předvedl velmi špatnou přihrávku také jeho kapitán Chiellini. Autové vhazování budou mít domácí.
20'
Bentancour chtěl odčinit svou chybu z úvodu zápasu a hledal ve vápně McKennieho. Americký záložník měl ale k míči hodně daleko, mnohem blíž měl k míči brankář Marchesín.
19'
Z levé strany přilétl ze standardní situace centr před branku Juventusu, ale snadnou práci měl brankář Wojciech Szczęsny, který míč bez problému chytil.
18'
Zaidu Sanusi dobře pronikal dopředu podél levé postranní čáry, jeho útočný výpad zastavil jen za pomocí faulu Danilo, druhý z obránců Juventusu, který v minulosti hrál za Porto.
17'
Ani Juventusu se první rohový kop zápasu moc nepovedl a následně se pískal ofsajd italského klubu.
16'
Z voleje se opřel do míče Federico Chiesa a nebyl to vůbec špatný pokud. Je z toho rohový kop.
15'
Chiesa dobře zpracoval dlouhé přenesení míče na pravou stranu a poslal míč Kulusevskému. Následně ale rychle zasáhl Pepe a akce Juventusu byla v mžiku ukonce.
14'
Ten ale domácí rozehráli velmi špatně, Juventus tentokrát nebyl vůbec v ohrožení.
13'
Sérgio Oliveira se rozhodl z přímého kopu vypálit, jeho sražená střela vyústila jen v první rohový kop zápasu.
12'
Zkušený stoper Juventusu si pomáhal v souboji s urostlým útočníkem Porta Maregou faulem, domácí mají k dispozici standardní situaci.
11'
Ronaldo se tentokrát zapojil do kombinace ve středu pole a poslal míč dopředu na Kulusevského, ten ale ve spolupráci s McKenniem neuspěl.
10'
Na začátku zápasu jsme kromě rychlého gólu porta viděli také velké množství faulů a přerušení hry. Teď nicméně na zemi skončil Dejan Kulusevski po srážce s vlastním spoluhráčem Adrienem Rabiotem.
10'
Ronaldo na hrotu Juventusu zatím dnes moc vidět není, nyní se zviditelnil dost nechtěným způsobem, byl přistižen v ofsajdu.
9'
Zaidu Sanusi se dopustil ve středu pole faulu na Aléxe Sandra, bývalého hráče Porta.
8'
Ve vápně Porta se na chvíli k míči dostal Weston McKennie, ale hráči Porta se k němu rychle seběhli a okamžitě ho z pokutového území vyhnali.
6'
Hosté zahrávali standardní situaci, k exekuci se postavil Otávio, ale branka Juventusu tentokrát v ohrožení nebyla.
4'
Znovu jsme byli svědky faulu, tentokrát se provinil domácí útočník Manafá.
3'
Přesně na půlící čáře byl fualovaný Danilo a hrát tedy budou moci hosté.
2'
Skvělý start do utkání pro domácí, kteří jdou už na začátku druhé minuty do vedení! Juventus volil konstruktivní rozehrávku od branky, ale velkou chybu udělal záložník Bentacour, který míč namazal MAHDÍMU TAREMÍMU, jenž neměl problém z blízka míč uklidit do sítě. Bez asistence.
1'
Hned pár sekundách po začátku utkání se musel měnit míč, teď už se ale může pokračovat ve hře.
1'
Porto nastupuje ve svých tradičních modro-bílých dresech, Juventus se dnes představí ve venkovní oranžové variantě dresů.
Hráči obou mužstev už nastupují na trávník Estádio Do Dragão, zápas začne za několik málo desítek sekund.

FC Porto: Marchesín – Manafá, Mbemba, Pepe (C), Sanusi – J. M. Corona, Uribe, S. Oliveira, Otávio – Marega, Taremí.
Náhradníci: D. Costa – N'Diaye, L. Díaz, Grujić, Baró, Mário, Anderson, Toni Martínez, Evanilson, Nanú, M. Sarr, Conceicao.

Juventus FC: Szczęsny – Danilo, de Ligt, Chiellini (C), Sandro – Chiesa, Rabiot, Bentancur, McKennie – Kulusevski, Ronaldo.
Náhradníci: Pinsoglio, Buffon – Ramsey, Morata, Dybala, Bonucci, Demiral, Bernardeschi, Frabotta, Di Pardo, Fagioli.

Rozhodčí: Del Cerro – Carlos, Alonso.
Vzájemné zápasy

Porto a Juventus se utkaly naposledy v sezoně 2016/17 taktéž v osmifinále Ligy mistrů, tehdy byl úspěšnější Juventus, který vyhrál nejprve na hřišti Porta 2:0 a poté doma 1:0. Tyto dva kluby spolu hrály také v roce 2001, první zápas skončil remízou 0:0 a druhý vyhrál Juventus doma 3:1.
Juventus FC

Juventus je historicky největším a nejúspěšnějším italským klubem, v posledních devíti sezonách vyhrál vždy mistrovský titul. V této sezoně by rád získal desátý titul v řadě, ale konkurenci má zatím větší než v posledních letech, v tabulce je až na čtvrté místě a na první místo ztrácí osm bodů. Z posledních osmi soutěžních zápasů Juventus prohrál jen jediný, a to ten poslední na hřišti Neapole 0:1. Na hřištích soupeřů Juventus prohrál dva z posledních čtyř zápasů. Juventus hrál v Lize mistrů skupinu G a obsadil v ní první místo, za sebou nechal Barcelonu, Dynamo Kyjev a Ferencváros, získal 15 bodů z osmnácti možných za bilanci pěti výher a jediné porážky.
FC Porto

Porto je slavným portugalským klubem, který získal už 29 domácích ligových titulů a v roce 2004 i titul z Ligy mistrů. V této sezoně Porto v domácí soutěži obhajuje mistrovský titul, ale zatím to s ním moc nadějně nevypadá, na vedoucí Sporting ztrácí už 10 bodů. Čtyři poslední soutěžní zápasy Porto remizovalo, a sedmkrát v řadě neprohrálo. Doma drží Porto už čtrnáctizápasovou sérii bez porážky. Ve skupině C Ligy mistrů obsadilo Porto druhou příčku o tři body za Manchesterem City, za sebou nechalo Olympiakos a Marseille, získalo 13 bodů za bilancí čtyř výher, jedné remízy a jedné porážky.
Zdravím a vítám všechny příznivce toho nejlepšího světového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání osmifinále Ligy mistrů mezi týmy FC Porto a Juventus FC. Zápas se odehraje na Estádio do Dragão.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.