Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  FC Porto : Manchester City - 1. prosince 2020   21:00

FC Porto
FC Porto
0:0
(0:0)
FC Porto
Marchesín – Mbemba, Leite, M. Sarr – Manafá (72. Nanú), S. Oliveira (C), Otávio (87. Vieira), Uribe, Sanusi – J. M. Corona (62. L. Díaz), Marega (72. Evanilson).
Björn Kuipers – Sander van Roekel, Erwin Zeinstra (všichni Nizozemsko)
Estádio Do Dragão, Porto
Manchester City
Ederson – Cancelo, Rúben Dias, García, Zinčenko – Rodri, Fernandinho (C), Foden – B. Silva, F. Torres (71. Jesus), Sterling.

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 1:8. Rohy: 0:11. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 10:13.
Je dobojováno a zápas končí dělbou bodů. Ve druhém poločase Manchester zařadil vyšší rychlostní stupeň a svého soupeře mačkal na jeho vlastní polovině. Vytoužené branky se dočkali v osmdesáté minutě, nicméně video následně odhalilo těsně ofsajd Rodriho. Hrdinou domácích je bezesporu brankář Marchesín, který zneškodnil několik velkých šancí hostů. Především díky němu uhrálo Porto remízu, díky níž si zajistilo účast ve vyřazovacích bojích Ligy mistrů.
90+6'
90+5'
Fernandinho to ještě zkoušel vzduchem na Jesuse, jenže ten neměl nárok zastihnout nákop svého krajana na hrací ploše.
90+4'
Sanusi si chtěl píchnout míč okolo Cancela, avšak ten jeho záměr přečetl a dokázal balon zastavit.
90+3'
Tentokráte rozehrával Cancelo a k hlavičce se dostal García. Ani jeho pokus si ale cestu mezi tři tyče nenašel, a tak bude Marchesín odkopávat od své svatyně.
90+2'
Vieira teď zcela zbytečně fauloval Zinčenka a doslova daroval Manchesteru další standardku.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby bylo nastaveno pět minut.
90'
Rodriho nabídka mířila na sbíhajícího Diase, ovšem před ním stačil zasáhnout Mbemba.
89'
Leite špatně rozehrál a jeho chybu musel hasit Díaz, jenž jen za cenu nedovoleného zákroku zastavil Fodena.
88'
Po Fernandinhově centru hlavičkoval Gabriel Jesus, který však z velmi krkolomné pozice nezakončil přesně.
87'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Otávio, přichází Fábio Vieira.
86'
Díaz se pokoušel udržet míč na útočné polovině, nicméně proti několikanásobné přesile neměl šanci na úspěch.
85'
Foden našel na hranici šestnáctky číhajícího Jesuse, ovšem tomu balon odskočil od nohy a následně už se k němu nedostal.
84'
Tlak Manchesteru vrcholí. V posledních okamžicích se hraje výhradně u vápna domácích, kteří se stále velmi obětavě brání.
83'
Po souboji se Sarrem se ve vápně skácel k zemi Jesus, ovšem hlavní sudí penaltu nenařídil.
82'
Porto se i nadále soustředí na obranu a momentálně jsou všichni hráči v bílo-modrém stažení na vlastní polovině.
81'
Do konce utkání zbývá zhruba deset minut a stále tedy čekáme na regulérní branku. Dočkáme se jí v závěru?
80'
Hosté se po osmdesáti minutách dočkali branky, nicméně video následně odhalilo ofsajd Rodriho, takže gól nemohl být uznán.
79'
Také v tomto případě ale úřadoval v šestnáctce brankář. Ederson včas vyběhl a ve výskoku vyboxoval míč daleko od své svatyně.
78'
Na druhé straně byl nedovoleně atakován Evanilson a uvidíme volný přímý kop Porta.
77'
Po rohovém kopu ale znovu zasáhl brankář Porta, který si balon ze vzduchu stáhl pro sebe.
76'
Bernardo Silva se uvolnil na pravém křídle a poté střelou na přední tyč protáhl Marchesína. Ten jeho pokus vyškrábl na roh.
75'
Fernandinho to při napadání přehnal s agresivitou a po zákroku na Uribeho mu byl odpískán faul.
74'
Domácí se nyní mohli vydat do brejku, jenže po nepřesné přihrávce Oliveiry budou Guardiolovi svěřenci vhazovat.
73'
Díaz se snažil prosadit po pravém křídle, nicméně na Zinčenka jeho schopnosti nestačily.
72'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Moussa Marega, přichází Evanilson.
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Wilson Manafá, přichází Nanú.
71'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Gabriel Jesus.
69'
Marchesín znovu podržel svůj tým! Fernandinhovu nabídku si našel na zadní tyči Dias, který ale ve skluzu nezakončil ideálně. K dorážce se pak ještě dostal Torres a jeho střelu domácí brankář famózně vyrazil.
68'
Žlutou kartu dostává Moussa Marega (FC Porto).
68'
Obrana Porta odvrátila míč jen ke Sterlingovi a ten poté okamžitě zakončoval. Tentokráte však nebyla jeho střela povedená a nezamířila na bránu.
67'
Zinčenkova nabídka byl zblokována jedním z obránců portugalského celku a následovat bude roh.
66'
Domácí se i nadále prezentují hodně defenzivním stylem hry a dopředu se téměř nevydávají. Uvidíme, zda bude tato taktika slavit úspěch.
65'
Cancelo si příliš předkopl míč a při snaze dostat ho znovu pod kontrolu fauloval Mbembu. Porto bude moct v klidu rozehrávat.
64'
Torres vypálil zpoza šestnáctky, ale trefil jen před sebou stojícího Uribeho.
63'
Fernandinho hledal dlouhým nákopem Fodena a tomu chybělo jen pár decimetrů k tomu, aby na balon dosáhl.
62'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Jesús Manuel Corona, přichází Luis Díaz.
61'
Ani druhá velká šance Manchesteru brankou nekončí! Sterling si zaběhl za obranu na pas Fodena a šel sám na bránu. Marchesín ovšem dobře zmenšil střelecký úhel a anglického útočníka vychytal. Následně ještě mohl dorážet Torres, avšak tomu stačil míč ukopnout vracející se Manafá.
60'
Oliveirovu nabídku vracel před bránu Sarr, ovšem dobře postavený Fernandinho balon před všemi hráči Porta odkopl.
59'
Otávio se šikovně vymanil ze sevření dvou protihráčů a následně byl faulován Rodrim. Také domácí si vyzkouší standardní situaci.
58'
Hosté aktivně napadali a nakonec donutili Marchesína k nepřesnému odkopu, který skončil u Diase.
57'
Ze zhruba třiceti metrů to zkusil Zinčenko, proti jehož ráně zasáhl Marchesín bez větších problémů.
56'
Před pokutovým územím byl k zemi poslán Ferrán Torres a uvidíme volný přímý kop v podání hráčů Manchesteru.
55'
Foden se odhodlal ke sprinterskému souboji s Manafou, nicméně z něj vyšel jako poražený a domácí budou vhazovat.
54'
Oliveira dostal hodně prostoru před vápnem a zkusil vypálit, ovšem jeho pokus zamířil přesně do míst, kde se nacházel Ederson.
53'
Ukrajinský bek o chvilku později operoval na opačném konci hřiště, kde byl ovšem čistě odzbrojen Mbembou.
52'
Zinčenko se dostal pod tlak dvou napadajících soupeřů a nakonec mu nezbylo nic jiného než nahrát dozadu na Edersona.
51'
Žlutou kartu dostává Rodri (Manchester City).
50'
Otávio se odvážně vrhl mezi dva protihráče, avšak ukousl si až příliš velké sousto a o balon přišel.
49'
Cancelo se dobře uvolnil na pravé straně, ale poté špatně odcentroval, takže z této slibně vypadající příležitosti nic nebylo.
48'
Torres podržel míč a poté nastartoval Bernarda Silvu, kterého po pár metrech odzbrojil Leite.
47'
Mbemba se pokusil vyslat do útoku Maregu, ovšem jeho nahrávku za sebe nepustil Zinčenko.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Doufejme, že ve druhé pětačtyřicetiminutovce uvidíme nějakou branku.
46'
První poločas je minulostí a oba celky odcházejí do kabin za bezbrankového stavu. Manchester sice zatím daleko více drží balon ve své moci, nicméně přes dobře organizovanou obranu Porta se nemůže dostat. Jedinou velkou šanci měl ve 37. minutě Sterling, jehož střelu vykopl z brankové čáry dobře postavený Sanusi. Domácí se naopak snaží hrozit z rychlých brejků, ovšem ani jeden se ještě neujal.
45+4'
45+3'
Foden hledal dlouhým nákopem Torrese, ale ten se nacházel v jasném ofsajdu, a proto se do hry ani nezapojoval.
45+2'
Sanusi se dobře uvolnil na křídle, jenže jeho následný centr vylétl mimo vymezené území.
45+1'
Nad rámec úvodního dějství byly nastaveny tři minuty.
45'
V závěru poločasu měl Manchester ještě jeden roh a po něm pálil Fernandinho, jenž ale nepropasíroval balon přes obranný val Porta.
44'
Torres se s ničím nepáral a zakončil z velké dálky. Ani jeho střela však nebyla přesná a Marchesín mohl zůstat v klidu.
43'
Centr Zinčenka vracel na zadní tyči do ohně Dias, avšak kvůli zásahu Sarra se nikdo v černém k zakončení nedostal.
42'
Mbemba poslal k zemi unikajícího Fodena a Manchester dostane šanci udeřit z volného přímého kopu.
41'
Fernandinho u postranní čáry zasáhl loktem Coronu a pískal se faul. V tomto případě se rozhodně dala udělit žlutá karta.
40'
Po zisku balonu se domácí vydali dopředu a jejich akci zakončoval Oliveira. Jeho střela nebyla úplně špatná, ale cestu mezi tři tyče si nenašla.
39'
Bernardo Silva se po zákroku Sarra dožadoval odpískání faulu, avšak dle názoru nizozemského arbitra se o nedovolený zákrok nejednalo.
38'
O chvilku později to z dálky zkoušel Zinčenko, avšak jeho pokus vylétl vysoko nad bránu.
37'
Manchester mohl jít do vedení! Sterling si navedl balon do středu hřiště a vypálil na zadní tyč. Marchesín na jeho pokus nedosáhl a musel být rád, že na brankové čáře ho zastoupil dobře postavený Sanusi.
36'
Obránce Porta ale zřejmě bude v pořádku, po krátkém ošetření je už totiž za postranní čárou připraven vrátit se do hry.
35'
Na hrací ploše zůstal ležet Sanusi a hra je přerušena. Zdá se, že domácí borec má problém s pravým kotníkem.
34'
Zinčenko dnes již poněkolikáté poslal míč do pokutového území, ale ani v tomto případě jeho pas ke svému adresátovi nedoputoval.
33'
Cancelo to zkusil individuálně po pravé straně, avšak u šestnáctky mu stopku vystavil pozorně bránící Sarr.
32'
Marega se skácel k zemi po lehkém kontaktu s Diasem, ovšem sudí Kuipers mu dal jasně najevo, že podobné zákroky trestat nehodlá.
31'
Je za námi půl hodina hry a aktéři dnešního utkání nám zatím příliš fotbalové krásy nenabídli. Stále navíc čekáme na první střelecký pokus směřující mezi tři tyče.
30'
Ten ale žádné nebezpečí pro bránu Porta neznamenal, neboť Marchesín si nepovedený centr Fodena stáhl ze vzduchu pro sebe.
29'
Manchester rychle rozehrál volný přímý kop a následně byla zblokována nabídka Sterlinga. Uvidíme další roh hostů.
28'
Zinčenko hledal svým centrem Sterlinga, nicméně ten neměl proti vytáhlým stoperům Porta šanci na úspěch.
27'
Oliveira sice obral o míč Fernandinha, jenže následně špatně přihrál, a hrát tak opět mohou hosté.
26'
Aktivní Marega si znovu zabíhal za obranu na nahrávku Uribeho, nicméně tentokrát před ním pro změnu zasáhl García.
25'
Cancelo se zbavil svého strážce a poté odcentroval. Jeho nabídka ale doputovala pouze k Sarrovi, který svůj tým osvobodil.
24'
Corona chtěl kolmým pasem vyslat do šance Maregu, jenže celou situaci dobře přečetl Ederson, jenž stačil před dotírajícím forvardem Porta uzmout balon pro sebe.
23'
Hosté se vydali do slibné situace čtyř proti čtyřem, ovšem Torres si znovu nepohlídal ofsajdové postavení.
22'
Porto mělo k dispozici standardní situaci a tu si vzal na starost Oliveira. Jeho nabídka mířila do dobrého prostoru, nicméně Ederson včas vyběhl z brány a vyboxoval míč mimo šestnáctku.
21'
Otávio se po krátkém ošetření zvedl a odkulhal za postranní čáru. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat ve hře.
20'
Cancelo ve středu pole sestřelil Otávia a může být rád, že za svůj zákrok nedostal žlutou kartu.
19'
García ale hodně špatně rozehrál a doslova daroval domácím autové vhazování.
18'
Po kratší odmlce se k míči opět vrátili svěřenci kouče Guardioly, kteří momentálně trpělivě kombinují u půlící čáry.
17'
Ederson vyběhl proti Uribemu a ve vápně ho srazil k zemi. Dle názoru hlavního sudího ale brankář hostů nejprve zasáhl balon, takže penalta z toho nebude.
16'
Rodri si všiml nabíhajícího si Bernarda Silvy a hned mu také adresoval svůj pas. Portugalský křídelník však nebyl dost rychlý na to, aby zastihl míč na hrací ploše, a následovat tak bude odkop od brány.
15'
Po dlouhém autu Sanusiho nastaly v šestnáctce Manchesteru mírné zmatky, které vyřešil rezolutním odkopem Dias.
14'
Dobrou práci v defenzivě teď odvedl Bernardo Silva, který se vrátil s Uribem a dokázal mu míč ukopnout od nohy.
13'
Po rychlé narážečce s Fodenem poslal míč do vápna Zinčenko. Centr mířil znovu na Torrese, který byl ale i tentokrát dobře pohlídán.
12'
Zleva se na Marchesína hnal Torres, nicméně jeho akce byla přerušena kvůli signalizovanému ofsajdu.
11'
Manchester vstoupil do utkání daleko lépe a vše podstatné se zatím odehrává na polovině domácího celku.
10'
Citizens propadli ve středu hřiště a domácí mohli jít do brejku. Skvělý obranný zákrok ale předvedl García, jenž ve skluzu vypíchl balon Maregovi.
9'
Sterling sice přišel u vápna soupeře o balon, ovšem hosté okamžitě začali napadat a Cancelo nakonec dokázal získat míč zpět.
8'
Dobře to teď udělal Marega, který podržel míč na útočné polovině a poté hru roztáhl doprava na Coronu.
7'
Další centr vyslal do šestnáctky Foden, ovšem sbíhajícího Torrese nepustil ke střele Leite.
6'
Nabídka Fodena mířila na zadní tyč, kam si sbíhal Fernandinho. Zkušený Brazilec si ale v souboji s Mbembou pomohl faulem, takže k zakončení ani nedošlo.
5'
Mladý stoper Porta musel o chvilku později znovu zasahovat a tentokráte bude po jeho zákroku následovat roh.
4'
Za obranu portugalského celku si zabíhal Sterling a Sarr měl co dělat, aby před ním balon odhlavičkoval.
3'
Mbemba chtěl přenést hru doleva na Sanusiho, nicméně jeho pas byl hodně nepřesný a míč zamířil do zámezí.
2'
Domácí se hned vydali dopředu, nicméně po neshodě mezi Otáviem a Maregou mohou hrát hosté.
1'
Arbitr Kuipers poprvé foukl do píšťalky, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Porta, kteří dnes nastupují v bílo-modrých dresech. Jejich soupeř pak zvolil černou sadu.
1'

FC Porto: Marchesín – Mbemba, Leite, M. Sarr – Manafá, S. Oliveira (C), Otávio, Uribe, Sanusi – J. M. Corona, Marega.
Náhradníci: D. Costa, C. Ramos – L. Díaz, Taremí, Nakadžima, Baró, Mário, Anderson, Toni Martínez, Evanilson, Nanú, Vieira.

Manchester City: Ederson – Cancelo, Rúben Dias, García, Zinčenko – Rodri, Fernandinho (C), Foden – B. Silva, F. Torres, Sterling.
Náhradníci: Steffen, Carson – Aké, Walker, Stones, Gündoğan, Laporte, Jesus, De Bruyne, B. Mendy, Mahríz, Doyle.

Rozhodčí: Björn Kuipers – Sander van Roekel, Erwin Zeinstra (všichni Nizozemsko).
První vzájemný zápas:

21.10. 2020 – Manchester City – FC Porto 3:1

Branky: 21. Agüero (pen.), 65. Gündoğan, 73. F. Torres (Foden) – 14. Díaz (Uribe)

Manchester City: Ederson – Walker, Rúben Dias, García, Cancelo – B. Silva, Rodri (85. Fernandinho, 90+4. Stones), Gündoğan (68. Foden) – Mahríz, Agüero (68. F. Torres), Sterling (C).

FC Porto: Marchesín – M. Sarr (80. Evanilson), Mbemba, Pepe (C), Sanusi (77. Nakadžima) – Uribe, S. Oliveira – J. M. Corona (77. Nanú), Vieira (77. Taremí), Díaz (55. Manafá) – Marega.
Průběžné pořadí skupiny C:

1. Manchester City – 12 bodů
2. FC Porto – 9 bodů
3. Olympiakos FC – 3 body
4. Olympique Marseille – 0 bodů

Manchester se loni v Premier League musel poklonit dominantnímu Liverpoolu a nakonec bral druhé místo, nicméně i to mu stačilo na to, aby si znovu zahrál Ligu mistrů. A tou zatím Guardiolova družina prochází jako horký nůž máslem, po čtyřech zápasech má totiž dvanáct bodů a celkové skóre 12:1. V domácí soutěži už to ale taková sláva není, neboť The Citizens už celkem pětkrát ztratili body a aktuálně jim patří až desátá příčka. O víkendu si ovšem Manchester s chutí zastřílel, když porazil Burnley 5:0. V utkání s Portem bude ale Manchester postrádat zkušeného kanonýra Sergia Agüera, který z nominace vypadl kvůli zranění kolena.
FC Porto

Porto loni ovládlo domácí soutěž a podesáté v řadě se kvalifikovalo do Ligy mistrů. V ní se portugalskému celku letos velmi daří a po čtyřech odehraných mačích má našlápnuto k postupu. Na úvod sice prohrál s Manchesterem jasně 0:3, nicméně poté přišly tři výhry za sebou. Ve všech těchto zápasech navíc dokázal udržet čisté konto, což je pro jeho defenziva skvělá vizitka. Porto se navíc může spolehnout i na svého střelce Sérgia Oliveiru, jenž se v rámci milionářské soutěže trefil už třikrát. Čtyři branky přidal také v Primeira Lize, kde se momentálně svěřenci kouče Conceiçãa nachází na třetím místě s šestibodovou ztrátou na vedoucí Sporting Lisabon.
Hezký úterní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Základní skupiny Ligy mistrů jdou pomalu do finále a dnes jsou na programu zápasy pátého kola. My se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Porta s Manchesterem City, který na Estádio Do Dragão začne ve 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.