Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Lipsko - 10. března 2021   21:00

Liverpool
70' M. Salah (Diogo Jota) • 74' Mané (Origi)
2:0
(0:0)
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, N. Phillips, Kabak, Robertson (90. Tsimikas) – Wijnaldum (C) (82. Milner), Fabinho, Th. Alcântara (72. Keïta) – M. Salah, Diogo Jota (71. Origi), Mané (90. Oxlade-Chamberlain).
Turpin – Danos, Gringore (FRA)
Puskás Aréna, Budapešť
Lipsko
Gulácsi – Adams, Mukiele, Upamecano, Klostermann, Nkunku – Olmo (72. Haidara), Kampl (46. Sörloth), Sabitzer (C), Forsberg (60. Kluivert) – Y. Poulsen (60. Hwang Hi-čchan).

To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek večera!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 4:8. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 18:7.
Fotbalisté Liverpoolu po vítězství 2:0 v prvním utkání opanovali stejným výsledkem také odvetu a radují se tedy z postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů!

První poločas přinesl poměrně dost šancí na obou stranách, ale v něm žádný gól nepadl. Po přestávce mohl vrátit Lipsko do hry o postup střídající Sörloth, který hlavičkoval do břevna, to však byla po hříchu také jediná větší příležitost hostů ve druhém dějství. Reds hru kontrolovali a nakonec se dočkali i uklidňujících zásahů. V 70. minutě domácím vyšel rychlý brejk, na jehož konci Jota nahrál Mohamedovi Salahovi, který který si balón navedl do šestnáctky na levačku a střelou po zemi otevřel skóre. O čtyři minuty později pak nabídku střídajícího Origiho s přehledem zužitkoval Sadio Mané. Liverpool dnes rozhodně nehrál jako tým, který v Premier League prohrál šest domácích utkání v řadě.
90+2'
90+2'
Domácí exhibičním ťukesem drží míč na kopačkách, zápas už tak chtějí dohrát.
90+1'
Rozhodčí přidá dvě minutky nad rámec řádné hrací doby!
90'
Kostas Tsimikas si hned po příchodu na hřiště našel odražený míč, který napálil nad bránu německého soupeře.
90'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Andrew Robertson, přichází Kostas Tsimikas.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.
88'
Domácí závěr kontrolují. Lipsko ve druhém poločase téměř nic nepředvedlo. Jedinou výjimkou bylo břevno Sörlotha, které přišlo ještě za bezgólového stavu.
86'
Na rohový kop Robertsona nedokázal doskočit Ozan Kabak.
85'
Keïta nyní uvolnil Mohameda Salaha. Ten si balón navedl na levačku a snažil se o obstřel na vzdálenější tyč. Míč tečoval na roh bránící Klostermann.
84'
Domácí už nikam nepospíchají. Salah otočil hru dozadu a jeho spoluhráči mohou nadále kombinovat.
83'
Sadio Mané vyslal do šance Divocka Origiho. Ten si udělal prostor na levé strany šestnáctky, odkud pálil do boční sítě.
82'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází James Milner.
81'
Na skóre nic nezmění dalekonosná střela Marcela Sabitzera. Ten napálil míč na tribunu.
81'
Alexander Sörloth dostával přihrávku za obranu, na zem šel ale Robertson, který balón ve skluzu protihráči vypíchl.
80'
Liverpool rozhodně nepřipomíná tým který v anglické Premier League klopýtá od porážky k porážce. Tohle je vyzrálý výkon, se kterým Reds mají v Lize mistrů šanci i na další postup.
79'
Za obranou Lipska se ocitl Sadio Mané. S trochou zpoždění mu byl odmáván ofsajd.
78'
Z pravé strany se snažil natlačit do zakončení Mohamed Salah. Obrana Lipska si s ním tentokrát poradila.
77'
O osudu tohoto dvojzápasu je již rozhodnuto. Nemůžeme předpokládat, že by Lipsko za čtvrthodiny čtyřikrát skórovalo.
74'
Liverpool právě vstřelil branku!
Domácí přidávají druhý gól! Velký podíl na něm mají nově příchozí hráči. Naby Keïta posunul na pravé straně balón na rozběhnutého Divocka Origiho, který poslal výborný míč na vzdálenější tyč, kde ho pohodlně doklepl za záda bezmocného gólmana RB SADIO MANÉ – 2:0.
72'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Thiago Alcântara, přichází Naby Keïta.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Amadou Haidara.
71'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Divock Origi.
70'
Domácí výtečně sehráli rychlý protiútok a zřejmě potvrzují postup do čtvrtfinále Ligy mistrů! Sadio Mané otevřel obranu soupeře kolmou přihrávkou na Dioga Jotu. Ten ještě předal míč doprava MOHAMEDOVI SALAHOVI, který si ho navedl na střed pokutového území a levačkou po zemi zamířil k tyči po levé ruce brankáře Gulácsiho, který se natahoval marně.
68'
Tentokrát se dopustil nedovoleného zákroku právě Wijnaldum, který se provinil při napadání rozehrávky soupeře.
67'
Dnešní kapitán Liverpoolu Wijnaldum vybojoval míč ve středu hřiště, následně byl faulován Sörlothem.
65'
Hosté mohli jít do vedení! Diogo Jota chtěl hrát patičkou, míč ale odevzdal soupeři. Ten vyvezl až před pokutové území Liverpoolu stoper Dayot Upamecano, který pak nahrál doleva Hwangovi. Ten odcentroval na vzdálenější tyč, kde byl Alexander Sörloth, jenž hlavičkoval do břevna!
64'
Hwang Hi-čchan se dostal ke střele z hranice šestnáctky, která však Alissona nevystrašila. Byla nepřesná.
63'
Diogo Jota fauloval Marcela Sabitzera. K zákroku došlo na obranné polovině RasenBallsportu.
61'
Justin Kluivert se zapojil do hry na levém křídle. Byl ale chycen v ofsajdu.
60'
A dokonce dvojitá změna na straně Lipska...

Ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Justin Kluivert. Na místo Yussufa Poulsena nastupuje Korejec Hwang Hi-čchan.
59'
Lipsko se po změně stran moc nedostává do hry a Julian Nagelsmann na to reaguje. V nejbližším přerušení půjde do hry Justin Kluivert.
58'
Domácí nyní drží míč na své útočné polovině a vyměňují si krátké přihrávky. Tohle Liverpoolu stačí.
57'
Georginio Wijnaldum byl z bezprostřední blízkosti trefen do ruky. K jeho překvapení bude rozehrávat Lipsko.
56'
Reds dnes už měli několik šancí, ze kterých mohli pojistit svůj náskok z prvního zápasu. Aby svěřenci Jürgena Kloppa ještě nelitovali...
54'
I tahle tutovka Liverpoolu zůstala neproměněna! Sadio Mané našel průnikovou přihrávkou Dioga Jotu, který postupoval zleva na Gulácsiho. Gólmana Lipska však neprostřelil!
54'
Fabinho na půlící čáře nedovoleně atakoval Poulsena. Lipsko rozehrává.
53'
Jota opět na Maného. Ten tentokrát pouštěl balón za sebe, kde ale nikdo nebyl. Míče se ujal brankář Gulácsi.
52'
Jota nahrával Sadiovi Manému, jemuž na levém křídle odskočil míč. V tomhle je znát, že na Liverpoolu leží určitá deka. Mané je jinak výborný fotbalista a tohle se mu často nestává.
51'
A nyní dokázal stoper Lipska vyhrát sprintérský souboj se Salahem.
50'
Dayot Upamecano se ocitl pod tlakem, dokázal ale projít s míčem mezi dvěma napadajícími hráči Liverpoolu a rozehrát na Klostermanna.
49'
Hostům se nepovedla rozehrávka. Na přihrávku Upamecana nedosáhl Adams a Reds tak vhazují.
47'
Sörloth se uvedl na hřišti tím, že u postranní lajny dokázal udržet míč. Následný rozvoj akce ale skončil u Christophera Nkunkua, který se v souboji s Phillipsem dostal s balónem za brankovou čáru.
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Alexander Sörloth.
46'
Hráči obou týmů se vracejí zpátky na trávník. Druhý poločas za malou chvíli začne.
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 40 % : 60 %
Střely na bránu – 5:2
Střely mimo – 2:4
Rohové kopy – 3:1
První poločas je za námi. Gól nenabídl, byť jsme šancí viděli poměrně dost. Na straně Liverpoolu měl hned tři dobré příležitosti Jota, samostatný únik zase neproměnil Salah. Za Lipsko mohl skórovat poměrně brzy Olmo, kterého vychytal Allison a za zmínku stojí také zakončení Forsberga, který bránu těsně minul. Německý celek rozhodně ukázal, že boj o postup ještě nevzdal a pokud by po změně stran rychle skóroval, mohlo by to dnes večer být ještě pořádné drama.
45+1'
45+1'
V samotném závěru první půle mohl Liverpool skórovat! Dlouhý pas si Mohamed Salah zpracoval ramenem. Do zakončení ho nepustil Umpamecano, jenž ale balón posunul jen k Diogovi Jotovi, který střílel do boční sítě! Bránu měl přitom z dost velké části odkrytou.
45+1'
První poločas bude nastaven o minutu.
45'
Ještě příležitost hostů. Christopher Nkunku z levé strany odcentroval na hlavu Emila Forsberga, který však zasáhl míč zátylkem a poslal ho vysoko nad.
45'
První poločas už směřuje ke svému konci. Uvidíme, zda sudí něco nastaví.
44'
Sadio Mané si nevynutil odpískání faulu na levém křídle. Hosté ale odkopli balón jen k fotbalistům Liverpoolu.
43'
Nyní to zkusil vzít na sebe hostující Christopher Nkunku. Z pozice kousek za pokutovým územím pálil vysoko nad bránu.
41'
Diogo Jota to vzal velmi drze přes střed obrany Lipska a prošel! Následně zvolil tvrdé zakončení, kterým výtečného Gulácsiho nepropálil!
39'
Emil Forsberg sklepával míč Nkunkuovi z ofsajdové pozice. Akce Liverpoolu je tedy přerušena.
38'
Držení míče – 42 % : 58 %
36'
Hráči RasenBallsportu momentálně kombinují na své útočné polovině. Liverpool se zatáhl a vyčkává na brejky.
35'
Utkání je zatím rozhodně živé a zajímavé. Navíc se dá očekávat stále větší aktivita Lipska.
33'
Tohle byla velká příležitost německého celku! Nkunku nahrál do šestnáctky Emilovi Forsbergovi. Ten si tam balón nechtěně narazil o bránícího Kabaka a z prostoru penalty zakončil těsně vedle levé tyče z pohledu brankáře Alissona!
32'
Christopher Nkunku dostal míč na levou stranu pokutového území. Místo střely nahrál proti noze Kevinovi Kamplovi, který mířil dobře, do horního rohu brány. Alisson však jeho ránu viděl a dokázal ji dokonce zkrotit v rukavicích.
31'
Půlhodina zápasu je za námi. Gól jsme neviděli. Na šance vede Liverpool zhruba v poměru 3 ku 1.
30'
Po rohovém kopu se dostal na vzdálenější tyči k hlavičce Diogo Jota. Gulácsi snadno lapil míč do rukavic.
29'
Další šance Liverpoolu! Přihrávku za obranu dostal Trent Alexander-Arnold, který postupoval na Gulácsiho z pravé strany. Místo zakončení ještě chtěl nahrát před prázdnou bránu Salahovi, před ním ale Upamecano odkopl balón na roh!
27'
Rohový kop Lipska. Yussuf Poulsen se po něm dostal k hlavičce, ta však nebyla přesná.
25'
Další pokus domácích si připsal Thiago Alcântara. Tentokrát snadnější zákrok Gulácsiho.
24'
Liverpool ubránil standardku soupeře a po odkopu Thiaga Alcântary se řítil sám na bránu Mohamed Salah! Svůj únik však zakončil ranou do Gulácsiho, který situaci předpisově ustál. Následně mohl dorážet hlavou Sadio Mané, kterému se míč svezl a celé snažení Reds ukončil faulem Salah.
22'
Hosté postupně získávají herní jistotu a momentálně hrají s balónem na kopačkách.
20'
Další rohový kop soupeře už Lipsko přestálo bez problému.
19'
Po rohu opět Alexandera-Arnolda měl velkou příležitost Diogo Jota. Jeho hlavičku vyškrábl nad břevno Péter Gulácsi!
19'
Salah předal patičkou míč Alexanderovi-Arnoldovi. Ten centroval, hosté ale balón srazili na roh.
18'
Emil Forsberg se ocitl v dobré pozici pro střelbu. V momentě, kdy už na hranici šestnáctky napřahoval, ho dostoupila obrana anglického mistra.
17'
Mané je už zpátky na hrací ploše.
16'
Sadio Mané je v péči zdravotníků, ale snad by měl být v pořádku. Lékař zkoumal, zda hráč Liverpoolu neutrpěl otřes mozku.
15'
Tu rozehrával Trent Alexander-Arnold. Brankář Gulácsi jeho centr vyboxoval, u toho ale zasáhl do hlavy Maného, který zůstává ležet na hřišti. Francouzský sudí přerušil hru.
14'
Emil Forsberg se dotkl míče rukou. Reds tak budou zahrávat standardní situaci.
12'
Hosté tedy už poslali soupeři první varování. Ukázali, že umějí být nebezpeční.
10'
První velkou šanci mělo Lipsko! Německý celek výborně sehrál rychlý protiútok. Skvělou práci odvedl Nkunku, který balón vyvezl dopředu a dokázal nahrát před bránu nabíhajícímu Yussufovi Poulsenovi. Ten míč sklepl pro Daniho Olma, jemuž stačil skočit pod nohy Alisson, jenž tak výtečným zákrokem podržel Liverpool!
10'
Sadio Mané získal pro domácí autové vhazování v blízkosti rohového praporku. Míč uvede do hry Robertson.
8'
Alexander-Arnold nabídl míč Diogovi Jotovi, který se snažil probít do nadějnější pozice podél brankové čáry. Uhlídal ho Dayot Upamecano.
7'
Dani Olmo na pravém křídle neobehrál Ozana Kabaka. Upamecano pak navíc fauloval Maného, který si seběhl pro balón hluboko na vlastní polovinu.
6'
Na druhé straně se dostal do zakončení Sadio Mané. Jeho rána bránu netrefila, po dohrání akce byl navíc odmáván ofsajd také útočníkovi Reds.
5'
Kolmici Kampla přebral Emil Forsberg v ofsajdové pozici. Z téhle akce RB tak nic nebude.
5'
Přihrávku Upamecana zachytil na půlící čáře Fabinho. Vypadá to, že Liverpool chce hájit náskok z prvního utkání aktivním fotbalem.
3'
Nadějně vypadající akce Liverpoolu nakonec až k šanci nevedla. Georginio Wijnaldum vyvezl míč dopředu a přesnou přihrávku oslovil Thiaga Alcântaru, který měl před sebou otevřený střed hřiště. Z hranice šestnáctky mohl střílet, ještě však hledal Mohameda Salaha a tuhle spolupráci překazil vracející se Kampl.
2'
Péter Gulácsi v problémech. Po malé domů musel odkopávat míč do autu těsně před napadajícím Diogem Jotou.
1'
Utkání rozehráli papíroví hosté z Lipska. Ti zatím drží míč na svých kopačkách.
1'
Aktéři zápasu již přicházejí na hrací plochu. Myslím, že nás čeká zajímavá podívaná. Lipsko nic nevzdává, Liverpool prožívá krizi a tak uvidíme, jak se s tímto duelem vypořádá.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, N. Phillips, Kabak, Robertson – Wijnaldum (C), Fabinho, Th. Alcântara – M. Salah, Diogo Jota, Mané.
Náhradníci: Adrián, H. Davies – Milner, Keïta, Oxlade-Chamberlain, Jones, Tsimikas, Shaqiri, Origi, B. Davies, N. Williams, R. Williams.

RB Lipsko: Gulácsi – Adams, Mukiele, Upamecano, Klostermann, Nkunku – Olmo, Kampl, Sabitzer (C), Forsberg – Y. Poulsen.
Náhradníci: Martínez – Orban, Konaté, Haidara, Hwang Hi-čchan, Sörloth, Samardžič, Kluivert, Halstenberg, Henrichs.

Rozhodčí: Turpin – Danos, Gringore (FRA).
Řekli před utkáním:

Jürgen Klopp (manažer Liverpoolu): Jsem rád, že ve středu dostaneme tuhle příležitost. V sezóně jsme měli dobré momenty. Poměrně nedávno třeba s Tottenhamem nebo West Hamem. Naším problémem je nevyrovnanost. Liga mistrů pro nás může být momentum. Lipsko má zase momentum v tom, že vyhrálo poslední čtyři zápasy. Předchozí výsledky ale nebudou mít na toto utkání vliv. Proč bychom nemohli vyhrát Ligu mistrů? Je to o kvalitě a fotbale celkově. Vždycky máte v příštím zápase šanci. Jsme v poločase, musíme prostě dál hrát naši hru. Nepochybuji o nás. Budeme bojovat.

Julian Nagelsmann (trenér Lipska): Moji hráči vědí, že ve fotbale se už stalo mnoho bláznivých věcí a tuto ztrátu je možné dohnat. Nebude to snadný úkol. Já to vím, hráči to vědí. Musíme se vyvarovat chyb, které jsme udělali v prvním utkání. Dáme do toho vše a samozřejmě můžeme snít, že odehrajeme skvělý zápas. V minulé sezóně Ligy mistrů jsme sehráli několik výborných duelů a získali nějaké sebevědomí. Ve středu budeme potřebovat mix vysoké kvality v ofenzivě a dobré defenzivy. K tomu pokoru a herní chytrost – to vše je nezbytné k tomu, abychom se dostali do dalšího kola.
1. zápas:

RB Lipsko – Liverpool 0:2
Branky:
53. M. Salah, 58. Mané (Jones)

ŽK: 5. Haidara (RBL), 5. Mukiele (RBL), 52. Nkunku (RBL), 65. Angeliño (RBL), 76. Olmo (RBL) – 69. Kabak (LIV), 81. J. Henderson (LIV)

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 8:6. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 12:11.

RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele (64. Orban), Klostermann, Upamecano, Angeliño – Sabitzer, Haidara (64. Y. Poulsen), Kampl (74. Hwang Hi-čchan) – Nkunku, Olmo, Adams.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Kabak, J. Henderson, Robertson – Th. Alcântara (72. Oxlade-Chamberlain), Wijnaldum, Jones – M. Salah (89. N. Williams), Firmino (72. Shaqiri), Mané.
Liverpool FC:
Reds zvládli velmi dobře první část dvojutkání s Lipskem, ale to je za poslední dobu jedna z mála pozitivních věcí. Na úřadujícího anglického mistra a předloňského vítěze LM totiž sedla obrovská deka, která se projevuje zejména v domácích zápasech. Liverpool totiž prohrál na Anfieldu už šestkrát v řadě, což se doposavad ve 128 let dlouhé historii slavného klubu nikdy nestalo. Naposledy musel Jürgen Klopp se svými svěřenci zkousnout porážku 0:1 proti Fulhamu. Německému stratégovi se v poslední době vše sype pod rukama. Totálně se mu rozpadl střed obrany, kde musejí za zraněné hráče zaskakovat záložníci nebo stopeři z rezervy. Naposledy byl proti Fulhamu poměrně brzy stažen ze hry Mohamed Salah, což prý egyptského útočníka vůbec nepotěšilo. V médiích už dokonce proběhla spekulace, že není na Anfieldu spokojen a po sezóně by rád odešel.

Problémy v obranných řadách Reds jsme už nakousli. Dlouhodobě mimo jsou stopeři Virgil Van Dijk, Joe Gomez a Joël Matip. Zraněná třísla navíc nedávno vyřadila i kapitána Jordana Hendersona, jenž ve středu defenzivy zaskakoval. Otazník navíc visí nad útočníkem Robertem Firminem, ten ze zdravotních důvodů vynechal víkendový duel Premier League.

RB Lipsko:
Lipsko přijíždí do Puskás Arény jako druhý tým tabulky Bundesligy. Na vedoucí Bayern ztrácejí jen dva body. Od prvního duelu proti Reds vyhrálo všechny čtyři soutěžní zápasy – tři v lize a jeden v poháru. Naposledy zvítězilo 3:0 na hřišti Freiburgu. Formu před odvetou proti Liverpoolu tak mají svěřenci trenéra Juliana Nagelsmanna velmi slibnou. I přes porážku 0:2 z prvního utkání tedy nemají důvod nic vzdávat, nahrává jim i aktuální nepohoda anglického giganta.

Lipsko bude proti Liverpoolu postrádat několik marodů. Hrát nebudou krajní bek Angeliño, záložník Konrad Laimer a zimní posila ze Salzburku Dominik Szoboszlai.

Posledních 5 zápasů Lipska:
Hertha – Lipsko 0:3
Lipsko – M'gladbach 3:2
Lipsko – Wolfsburg 2:0 (Pokal)
Freiburg – Lipsko 0:3
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Ve středečním odvetném utkání osmifinále Ligy mistrů se utkají Liverpool a Lipsko. První zápas zvládli lépe angličtí Reds, kteří se výhrou 2:0 přiblížili k postupu. Vzhledem k momentální mizerné formě svěřenců manažera Jürgena Kloppa ale nic hotového ještě není. Lipsko se určitě bude chtít s osudem poprat. Vzhledem ke koronavirové situaci a hrozbě šíření britské mutace nákazy se také odveta odehraje na neutrální půdě Puskás Arény v Budapešti.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.