Liga mistrů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Midtjylland : Ajax - 3. listopadu 2020   21:00

Midtjylland
Midtjylland
18' Dreyer (Cajuste)
1:2
(1:2)
Ajax
Ajax
1' Antony  (Tadić) • 13' Tadić  (Promes)
Midtjylland
Andersen – Andersson (64. D. Cools), Sviatchenko (C), Scholz, Paulinho – Onyeka, Cajuste (81. Evander) – Dreyer (75. Krajev), Sisto, Mabil – Kaba (81. Vibe).
Madden – Roome, Stewart
Ajax
A. Onana – Mazraoui (77. Klaiber), Schuurs (60. E. Álvarez), Blind, Tagliafico – Ekkelenkamp (46. Klaassen), Lisandro Martínez, Gravenberch – Antony (90. Traoré), Tadić (C), Promes.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:1. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 18:18.
Je konec! Ajax nakonec zvládl duel na půdě dánského Midtjyllandu a vítězí 2:1. Hosté vlétli do utkání jako velká voda a hned z první akce udeřil Antony! Poté se udála netradiční věc, když domácí brankář chytil do rukavic malou domů. Po nepřímém kopu přidal druhou branku Ajaxu Dušan Tadić. Za domácí celek však rychle snížil Anders Dreyer! Stejný hráč mohl dokonce dvakrát vyrovnat, ale jeho ránu nejprve vyrazil Onana a následně Dreyer v jasné šanci poslal míč nad břevno. Po změně stran se šance doslova vytratily. Hostující Antony sice přidal další branku, ale ta kvůli ofsajdu neplatila. Obrana Ajaxu ustála i tlak domácích v nastavení a nepustila Midtjylland do zakončení.
90+6'
90+6'
Ajax v závěru nastavení ještě rozehrával přímý kop na polovině soupeře. Hosté ihned potáhli míč k rohovému praporku, kde nasbírali cenné sekundy.
90+5'
A pokutový kop se pískat nebude ani dodatečně. Zdá se, že skotský rozhodčí měl souboj přímo před očima a je si jistý svým verdiktem.
90+4'
Pozor! Lasse Vibe upadl po souboji s obráncem v pokutovém území, ale rozhodčí penaltu pro dánský celek nepíská!
90+3'
Právě střídající Traoré potáhl míč na polovinu dánského celku, kde k němu stačili přistoupit hned tři obránci, kteří mu nedovolili přihrát.
90+2'
Scholz si před napadajícím Traorém musel pomoci malou domů. Midtjylland tak rozjíždí další akci ze své poloviny.
90+1'
Nastavuje se šest minut!
90'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Antony, přichází Lassina Traoré.
90'
V závěru utkání se dánský celek usadil v blízkosti velkého vápna, jenže hráči v bílých dresech se nemohou dostat do zakončení. Nyní však vybojovali přímý kop.
89'
Scholz rozjel další akci dánského celku z vlastní poloviny. Jeho rozehrávka na levou stranu byla příliš prudká a skončila u obránce.
87'
Alexander Scholz zastavil vysoký nákop Ajaxu a ujal se rozehrávky domácího celku. Ani jeho prudká pobídka však nenašla adresáta.
86'
Nicolás Tagliafico na levé straně nechal míč propadnout do autu a získal pro Ajax vhazování. Domácí hráči se nyní nemohou dostat k míči.
85'
Ajax nasbíral díky předchozímu faulu Vibeho další cenné sekundy k dobru a dostal se na polovinu soupeře. Dánskému mužstvu rychle utíká čas.
84'
Žlutou kartu dostává Lasse Vibe (FC Midtjylland).
84'
Božidar Krajev si skvěle posunul míč kolem obránce, ale ten jej musel poslat k zemi nedovoleným zákrokem. Rozhodčí nechal domácím výhodu.
83'
Quincy Promes se na opačné straně dostal až do pokutového území, jenže v souboji s obráncem si nepočínal zrovna obratně a přišel o míč.
82'
Ajax pokračuje ve fantastické defenzivě. Hráči nizozemského celku stojí blízko u sebe a nedávají hráčům v bílých dresech prostor pro zakončení.
81'
Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Jens Cajuste, přichází Evander.
Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Sory Kaba, přichází Lasse Vibe.
80'
Dion Cools poslal dlouhý aut až do pokutového území. Na jeho pobídku si naběhl Kaba, ale v těžké pozici míč nepřizvedl na další spoluhráče.
79'
Quincy Promes si na vlastní polovině krásně zasekl míč kolem napadajícího soupeře, který jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi.
78'
Dánský celek se sice snaží hrát ofenzivně, ale proti skvěle hrající obraně Ajaxu to má nesmírně těžké. Nizozemský celek je blízko k zisku třech bodů.
77'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Noussair Mazraoui, přichází Sean Klaiber.
77'
Andersen pro změnu nakopl míč na polovinu Ajaxu, nicméně obrana hostujícího celku byla znovu velmi důrazná a odehrála míč do bezpečí.
76'
Paulinho odcentroval z levé strany do pokutového území, kde byl proti přesile obránců pouze osamocený Kaba, který v tísni nezamířil mezi tři tyče.
75'
Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Anders Dreyer, přichází Božidar Krajev.
75'
Až nyní se hostům podařilo vypálit. Noussair Mazraoui si navedl míč do blízkosti pokutového území, ale jeho slabou přízemní střelu schoval Mikkel Andersen do rukavic.
74'
Nizozemský celek zahrával další rohový kop. Odražený míč propadl ke Klaassenovi, ale tomu v zakončení zamezil dobře napadající obránce.
73'
Quincy Promes našel spoluhráče na pravé straně, jenže ten si netroufl na centr do pokutového území a raději si pomohl zpětnou přihrávkou.
72'
Promes sprintoval za další přihrávkou za obranu domácího celku, jenže stoper dánského klubu si vysoký nákop pohlídal a odehrál míč hlavou.
71'
Ajax se nastěhoval na polovinu soupeře, kde hosté rozjeli postupnou kombinaci. Noussair Mazraoui se dokonce dostal do vápna, jenže tam byl čistě odstaven.
70'
Také další útočnou akci Ajaxu zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Své postavení si tentokrát o malý kousek nepohlídal Promes.
69'
Nedovolených zákroků v posledních minutách značně přibývá. Tentokrát si míč dobře pokryl Dušan Tadić, kterého poslal k zemi Alexander Scholz.
68'
Nicolás Tagliafico se hnal vpřed po pravé straně, jenže v souboji s obráncem si pomohl zatažením za dres a dopustil se útočného faulu.
67'
Branka nakonec neplatí! VAR odhalil, že Antony stál v ofsajdu!
66'
VAR ještě zkoumá, zda Antony nebyl v době přihrávky v ofsajdu!
65'
Antony neměl v dalším souboji s urostlým Mabilem šanci na úspěch. Domácí se na chvíli dostali na polovinu Ajaxu, kde rychle přišli o míč.
64'
Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Joel Andersson, přichází Dion Cools.
63'
Hosté brání opravdu na jedničku. Po chybě Edsona Álvareze se k míči dostal napadající Sory Kaba, jenže domácí střelec si jej v tísni ukopl do autu.
62'
Paulinho znovu našel urostlého Kabu, který tentokrát ustál souboj u pomezní čáry, jenže následně si pomohl loktem. Ajax bude rozehrávat.
61'
Hra je přerušena! Jeden z domácích fotbalistů zůstává po souboji s Tadičem ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření.
60'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Perr Schuurs, přichází Edson Álvarez.
60'
Je za námi hodina hry a hostující Ajax si stále drží své těsné vedení. Po návratu ze šaten se navíc z hřiště vytratily šance.
59'
Davy Klaassen diriguje rozehrávku Ajaxu na vlastní polovině. Střídající fotbalista Ajaxu tentokrát přenesl hru přes celou šíři hrací plochy.
58'
Paulinho vhazoval na levé straně hrací plochy. Urostlý Kaba chtěl jeho pobídku prodloužit za sebe, ale stopeři Ajaxu stáli ve správném prostoru.
57'
Onana zariskoval při rozehrávce v pokutovém území, ale hostům sázka na riziko znovu vyšla. Následný útok Ajaxu musel faulem zastavit Frank Onyeka.
56'
Antony operoval s míčem u nohy na pravé straně hrací plochy, jenže jeho centr skončil na hlavě prvního obránce.
55'
Quincy Promes na opačné straně obdržel krásnou přihrávku do volného prostoru. Místo individuální akce ještě hledal Tadiće, ale obránce míč na poslední chvíli vypíchl na roh.
54'
Joel Andersson se po skvělém náběhu ocitl ve velké šanci v pokutovém území, ale místo pohotového zakončení ještě vedl míč vpřed a zapomněl jej za sebou.
53'
Nicolás Tagliafico vhazoval na pravé straně hrací plochy. Na jeho pobídku si počkal Davy Klaassen, ale vysokým nákopem jen odevzdal míč soupeři.
52'
Noussair Mazraoui poslal přihrávku na pravou stranu, kam se hnal Antony, jenže vinou špatného zpracování se nechal odstavit od míče.
51'
Dušan Tadić se na polovině hřiště hnal k odraženému míči, jenže kapitán Ajaxu měl k míči o krůček dál. Po změně stran zatím sledujeme obrovskou bitvu.
50'
Paulinho dostal přihrávku na levou stranu a pohotově poslal přihrávku za obranu Ajaxu. Na jeho pobídku si však nenaběhl nikdo v bílém dresu.
49'
Quincy Promes se hnal do pokutového území za centrem z pravé strany, jenže míč nabral opačnou rotaci a doplachtil až do zámezí.
48'
Onana se znovu zapojil do rozehrávky Ajaxu. Brankář hostujícího celku vyřešil těžkou situaci konstruktivně a přenesl míč vysokým nákopem na pravou stranu.
47'
Domácí celek se hned v úvodu druhého poločasu tlačil do šance. Před Kabou se otevřel volný prostor, ale urostlý útočník prudkou přihrávku nedohnal.
46'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Jurgen Ekkelenkamp, přichází Davy Klaassen.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější hostující Ajax. Hosté vlétli do utkání jako velká voda a hned z první akce udeřil Antony! Poté se udála netradiční věc, když domácí brankář chytil do rukavic malou domů. Po nepřímém kopu přidal druhou branku Ajaxu Dušan Tadić. Za domácí celek však rychle snížil Anders Dreyer! Stejný hráč mohl dokonce dvakrát vyrovnat, ale jeho ránu nejprve vyrazil Onana a následně Dreyer v jasné šanci poslal míč nad břevno. Do kabin se proto odchází za stavu 1:2.
45+1'
45+1'
Kaba ještě v nastavení atakoval rozehrávku Ajaxu, ale Onana prokázal své zkušenosti a bez problémů odkopl míč daleko od svatyně Ajaxu.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Quincy Promes vybojoval míč na vlastní polovině a snažil se prodrat vpřed. Sám si ale míč předkopl daleko před sebe a už jej nedohnal před obráncem.
44'
Sory Kaba se dostal do souboje na hranici velkého vápna, kde k němu přistoupili hned tři obránci Ajaxu, kteří jej bez problémů odstavili ze střelecké pozice.
43'
Hra je přerušena! Jeden z domácích fotbalistů zůstává po souboji u pomezní čáry ležet na trávníku s nefotbalovou grimasou v obličeji. Podle všeho ale bude schopen pokračovat.
42'
Domácí celek se rychlou kombinací prodral do pokutového území. Za poslední přihrávkou spěchal Sisto, jenže důrazný obránce mu nedal prostor k přihrávce před branku.
41'
Mikkel Andersen si znovu došel pro nepřesnou přihrávku za obranu domácího celku. Gólman dánského mužstva tentokrát rozehrál na obránce.
40'
Dušan Tadić sice odstavil od míče Sista, ale podle rozhodčího si v souboji počínal nedovoleným způsobem. Ajax se tak připravil o slibný protiútoku.
39'
Antony se pustil do hlavičkového souboje s domácím obráncem, jenže zadák v bílém dresu byl o něco důraznější a odehrál míč na polovinu Ajaxu.
38'
Quincy Promes se na levé straně pěknou kličkou uvolnil kolem svého strážce, ale další z hráčů domácího celku jej fauloval.
37'
Joel Andersson vhazoval na pravé straně hrací plochy. Na jeho prudký aut si naběhl Sory Kaba, ale urostlý hráč míč hlavou prodloužil jen k obránci.
36'
Ajax se znovu rozhodl pro uklidnění hry na vlastní polovině. Fotbalisté nizozemského celku se nikam neženou a snaží se hrát s míčem na kopačkách.
35'
Dušan Tadić se hnal za přihrávkou do pokutového území, jenže Frank Onyeka se k míči dostal o něco rychleji a Tadić jej musel faulovat.
34'
Onana se znovu zapojil do rozehrávky Ajaxu. Brankář hostujícího mužstva roztáhl hru na levou stranu, jenže Tagliafico o míč přišel.
33'
Ajax zahrával svůj první rohový kop v dnešním souboji. Hosté uvedli míč do kombinace, ale následnou přihrávku do velkého vápna schoval do rukavic brankář.
32'
Pione Sisto si krásně narazil míč se spoluhráčem a zpoza velkého vápna vyslal jedovatou ránu. Onana míč vyrazil jen před sebe, kde mu vypomohl obránce!
32'
Joel Andersson se dostal po rychlém přechodu domácích prostor na pravé straně, ale místo průniku vpřed si pomohl zpětnou přihrávkou.
31'
Nicolás Tagliafico si míč skvěle posunul kolem Sista a dánský záložník jej musel zastavit jen za cenu nedovoleného zákroku.
30'
Nicolás Tagliafico dostal přihrávku na levou stranu, kde si míč krásně zasekl kolem obránce, jenže následnou přihrávkou daroval míč domácím.
29'
Nizozemský celek zahrával přímý kop v blízkosti velkého vápna. Tadić odcentroval na malé vápno, kde spoluhráčům vypomohl urostlý Sory Kaba.
28'
Joel Andersson dostal těžkou přihrávku na pravou stranu a míč pouze přizvedl hlavou na polovinu hřiště. Domácí se následně provinili proti pravidlům.
27'
Ajax se vydal do rychlého protiútoku. Aktivní Dušan Tadić chtěl roztáhnout hru na pravé křídlo, jenže Nicolás Tagliafico už míč nedohnal na hřišti.
26'
Midtjylland zahrával přímý kop v blízkosti velkého vápna. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, jenže Jens Cajuste hlavou minul vzdálenější tyč.
25'
Na světě je první žlutá karta. Za faul na unikajícího soupeře ji dostává Perr Schuurs.
25'
Nicolás Tagliafico si dal pozor na nákop na levou stranu, kde se pustil do hlavičkového souboje a odehrál míč do zámezí.
24'
Další stoprocentní šance domácího celku! Sisto se dostal k míči na hranici velkého vápna a našel Dreyera, který ve vyložené příležitosti přestřelil!
23'
Dušan Tadić se vydal napadat rozehrávku domácího celku na jeho polovině. Brankář dánského mužstva před ním míč stačil odkopnout.
22'
Po následném rohovém kopu už se domácí do zakončení nedostali. Prudký centr srazil jeden z obránců Ajaxu nad sebe a Onana si hravě došel pro míč.
21'
Mohlo být vyrovnáno! Anders Dreyer si v pokutovém území naběhl na další přihrávku, ale jeho technickou střelu vytáhl Onana na rohový kop!
20'
Dreyer spěchal za dalším centrem do pokutového území, jenže obrana Ajaxu tentokrát pohlídala cestu míče do zámezí. Úvodní minuty však nabízejí parádní fotbal.
18'
Midtjylland právě vstřelil branku!
Midtjylland se dočkal první vstřelené branky v základní skupině Ligy mistrů! ANDERS DREYER dostal po rychlém přechodu vpřed přihrávku na pravou stranu, navedl si míč na hranici šestnáctky a technickou střelou uklidil míč do sítě!
18'
Dušan Tadić spěchal za přihrávkou za obranu domácího celku, jenže akci Ajaxu přečetl i domácí brankář, který míč schoval do rukavic.
17'
Onana se znovu zapojil do rozehrávky Ajaxu. Hostující brankář tentokrát nakopl míč jen na polovinu hřiště, kde neoslovil nikoho ze spoluhráčů.
16'
Promes dohnal dlouhou přihrávku na levou stranu, odkud zpětnou přihrávkou hledal Tadiće, ale záložník Ajaxu se do zakončení vůbec nedostal.
15'
André Onana si na opačné straně bez problémů pohlídal centr z pravé strany a došel si pro míč na malé vápno. Ajax zatím zcela ovládá dění na hřišti.
13'
Ajax právě vstřelil branku!
Ajax svou možnost dokonale využil a přidává druhou branku! Hráči domácího celku sice stáli na brankové čáře, ale DUŠAN TADIĆ po přiklepnutí Promese dopravil míč pod břevno!
12'
Zajímavá situace před domácí brankou! Paulinho zahrál malou domů a sudí nařidil nepřímý kop ve prospěch Ajaxu z fantastické pozice na malém vápně.
12'
Perr Schuurs napadal rozehrávku domácích na hranici velkého vápna. Zadáci dánského celku se sami dostali pod tlak, ale nakonec se dočkali faulu soupeře.
11'
Joel Andersson dostal přihrávku na pravou stranu, kde si krásně zpracoval míč, jenže přihrávkou na polovinu soupeře odevzdal míč hráčům Ajaxu.
10'
Pione Sisto se snažil potáhnout míč pryč z vlastní poloviny, ale napadající soupeř jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Midtjylland bude rozehrávat.
9'
Sory Kaba se hnal do pokutového území, kam přiletěl vysoký centr z levé strany hrací plochy, ale ani urostlý útočník domácího celku na pobídku nedosáhl.
8'
Dušan Tadić dostal přihrávku na polovinu hřiště, kde si včas všiml napadajících soupeřů a pomohl si přihrávkou na obránce. Ajax tak může uklidnit hru na své polovině.
7'
Anders Dreyer krásně potáhl míč levačkou až na hranici velkého vápna, kde si jej připravil ke střele, jenže jeho pokus zastavil důrazný obránce.
6'
Joel Andersson si dal pozor na centr z levé strany, natlačil se tělem před hráče Ajaxu a odhlavičkoval míč ven z pokutového území.
5'
Awer Mabil se na levé straně krásnou kličkou zbavil obránce, jenže jeho přízemní centr zastavil hned první zadák v černém dresu Ajaxu.
4'
Hostující brankář si dal pozor na centr z levé strany hrací plochy a schoval míč do rukavic. Podle rozhodčího se však s míčem dostal za čáru. Bude z toho roh.
3'
Domácí celek se ihned vydal vpřed s pokusem o rychlou odpověď. Pione Sisto potáhl míč na hranici velkého vápna, jenže se neodhodlal ke střele.
1'
Ajax se hned v první minutě dnešního souboje dostává do vedení! Nizozemský celek zažívá parádní vstup do duelu. Po akci vedené po levé straně našel Tadič ANTONYHO, který z malého vápna dopravil míč do sítě!
1'
Domácí celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Dánský Midtjylland v něm bude chtít zaútočit na první body v základní skupině.
1'
Oba týmy už nastupují na hřiště. Ajax bude hrát v černém, zatímco domácí obléknou bílou sadu.

FC Midtjylland: Andersen – Andersson, Sviatchenko (C), Scholz, Paulinho – Onyeka, Cajuste – Dreyer, Sisto, Mabil – Kaba.
Náhradníci: Hansen, Ottesen – Anderson, D. Cools, Evander, Höegh, Isaksen, Krajev, James, Madsen, Pfeiffer, Vibe.

AFC Ajax: A. Onana – Mazraoui, Schuurs, Blind, Tagliafico – Ekkelenkamp, Lisandro Martínez, Gravenberch – Antony, Tadić (C), Promes.
Náhradníci: Scherpen, Stekelenburg – E. Álvarez, Brobbey, Huntelaar, Klaassen, Klaiber, Labyad, Neres, Traoré, Timber, Jensen.

Rozhodčí: Madden – Roome, Stewart.

AFC AJAX
3. místo (skupina D), 2 zápasy, 1 bod, skóre: 2:3

Ani Ajax momentálně nepotvrzuje takovou kvalitu, jakou disponoval například v letech 1970 až 1973, kdy opanoval tehdejší Pohár mistrů evropských zemí hned třikrát v řadě. Jeden triumf dokázal přidat ještě v sezoně 1994/95, od toho momentu však uplynula poměrně vousatá historie a Ajax na své slavné časy pomalu zapomíná. Nizozemský zástupce letos zastává třetí pozici skupinové tabulky, po těsné domácí prohře s Liverpoolem, kdy si vlastní gól vsítil Tagliafico, se totiž amsterdamskému týmu podařilo ukopat vcelku divokou remízu s Atalantou (2:2). Oproti utkání v domácí soutěži proti VVV-Ventlu šlo ale o nudnou podívanou. Tehdy totiž Ajax nasázel 13 branek a za 90 minut vyslal celkově 45 střel, z toho 23 letělo na bránu. V historii AFC se taktéž odráží česká stopa, mimo vynikajících reprezentantů Tomáše Galáska nebo Zdeňka Grygery tu ještě vloni působil nadaný útočník Václav Černý, který ale posléze přestoupil do Utrechtu.

4. místo (skupina D), 2 zápasy, 0 bodů, skóre: 0:6

Kat pražské Slavie doposud v Lize mistrů platil krutou nováčkovskou daň. Dánové se představili v prvním kole na domácím hřišti proti Atalantě, kde schytali výprask 0:4, a už o šest dní později vyběhli na slavném Anfieldu, přičemž neúspěšně čelili hvězdám Liverpoolu. Předváděný výkon byl přesto mnohem lepší než proti italskému soupeři, v prvním poločase se svěřenci Jürgena Kloppa trápili a úvodní branku do sítě velkého outsidera dopravili až v 55. minutě. Přesto je Midtjylland nejhorším celkem dosavadního průběhu. Dánský klub z města Herning byl založen teprve v roce 1999, přesto patří k velmi úspěšným reprezentantům své země. Několikrát bojoval o Ligu mistrů v závěrečných předkolech, v sezoně 2015/16 se pak zúčastnil skupinové fáze Evropské ligy. Na soupisce Midtjyllandu se v minulosti objevili také čeští zástupci, ať už kvalitní obránce a současný reprezentant Filip Novák, anebo někdejší sparťanský supertalent Václav Kadlec, který kvůli zdravotním problémům musel předčasně ukončit kariéru.

Dánská liga: Nordsjælland - Midtjylland 4:1
LM: Liverpool – Midtjylland 2:0
Dánská liga: Brondby – Midtjylland 2:3
LM: Midtjylland – Atalanta 0:4
Dánská liga: Midtjylland - Odense 3:1
Krásný fotbalový večer. Vítáme vás u utkání z nejprestižnější klubové soutěže na světě. Ve skupině D se proti sobě utkají domácí Midtjylland a nizozemský Ajax. Tento zápas by mohl významně rozhodnout o pozdějším postupujícím do Evropské ligy, mírným favoritem je AFC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.