Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Salcburk : Atlético - 9. prosince 2020   21:00

0:2
(0:1)
Atlético
39' Hermoso  (Carrasco) • 86' Carrasco  (Á. Correa)
Salcburk
Stankovic – Kristensen, Ramalho, Wöber (90. Onguéné), Ulmer (C) – Mwepu (90. Sučić), Junuzović, Szoboszlai (90. Okugawa) – M. Beriša – Daka (73. Okafor), S. Koïta (79. Adeyemi).
Coronel, Walke – Vallci, Onguéné, Sučić, Farkas, Adeyemi, Okugawa, Okafor.
Taylor – Beswick, Nunn (ENG)
Red Bull Arena, Salzburg
Atlético
Oblak – Trippier, Savić, Felipe, Hermoso – M. Llorente (90+1. Lodi), Saúl (64. H. Herrera), Koke (C), Carrasco (89. Lemar) – L. Suárez (64. Á. Correa), Félix (89. Torreira).

SESTŘIH LM: Salcburk - Atlético 0:2. Přímý souboj o postup vyhráli hosté

To už je ode mě vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 11:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:10.
Přímý souboj o druhé místo v tabulce skupiny zvládlo lépe Atlético. To využilo větší pohárové zkušenosti a na půdě Salzburgu zvítězilo 2:0. Domácí se opět prezentovali sympatickým a aktivním fotbalem, ale dojeli na nízkou efektivitu v zakončení. Navíc jim nepřálo ani štěstí, hosty totiž v utkání hned dvakrát zachránila tyč. Ve 39. minutě poslal Colchoneros do vedení po standardce Mario Hermoso. V 86. minutě se pak po brejku do otevřené obrany a centru Llorenteho prosadil Yannick Carrasco.

Skupinu A tedy vyhrál Bayern, který dnes porazil moskevský Lokomotiv 2:0, Atlético postupuje ze druhého místa a Salzburg si jako třetí tým tabulky zahraje alespoň ve vyřazovací fázi Evropské ligy.
90+3'
90+2'
Utkání se již dohrává. Atlético už pomalu může slavit, Salzburg se ale nemá za co stydět.
90+1'
Druhý poločas bude prodloužen o tři minuty!
90+1'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Renan Lodi.
90'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Maximilian Wöber, přichází Jérôme Junior Onguéné.
90'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Masaja Okugawa.
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Enock Mwepu, přichází Luka Sučić.
89'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Thomas Lemar.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází João Félix, přichází Lucas Torreira.
88'
Atlético tedy ze druhého místa postoupí do osmifinále Ligy mistrů. Salzburg půjde s největší pravděpodobností jako třetí tým tabulky skupiny do Evropské ligy.
86'
Atlético právě vstřelilo branku!
A je jasno! Hosté zaútočili do otevřené obrany soupeře. Kieran Trippier vysunul na pravém křídle rozběhnutého Ángela Correu, který pak našel krásným centrem YANNICKA CARRASCA. Tomu spadl balón přímo před pravou nohu a belgický reprezentant se z první trefil ke vzdálenější tyči. Stankovic nestačil vůbec zareagovat, jen se za míčem ohlédl – 0:2.
85'
Domácím se už citelně krátí čas. Obrat by se již rovnal téměř zázraku.
83'
Okafor našel Karima Adeyemiho, který si na levé straně šestnáctky dobře sekl míč na pravačku. Už ale nestačil vystřelit.
81'
Hosté mohli definitivně rozhodnout! Po přistrčení Llorenteho střílel zpoza šestnáctky João Félix. Mířil dobře, ale brankář Stankovic ještě udržel rakouský celek ve hře!
81'
Herrera si v pádu sáhl na míč rukou. Míč pro Salzburg...
79'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Sékou Koïta, přichází Karim Adeyemi.
79'
Noah Okafor protečoval balón na Koïtu, který mu ho záhy vrátil. Střela prvně jmenovaného pak nebyla přesná.
78'
Domácím dnes štěstí nepřeje! Enock Mwepu vypálil zpoza pokutového území a orazítkoval vnější stranu levé tyče z pohledu Jana Oblaka.
77'
André Ramalho to zkusil z velké dálky. Hosté jeho pokus zablokovali.
76'
Red Bull má už jen čtvrthodiny + nějaké nastavení na obrat. Colchoneros jsou stále blíže k postupu do osmifinále.
75'
Maximilian Wöber hlavičkoval pod tlakem napadajícího Félixe raději do autu.
74'
Okafor poprvé v akci. Jeho centr z levé strany ale mířil do míst, kde byli jen hráči Atlética.
73'
Salzburg poprvé střídá. Patsona Daku nahradil Noah Okafor.
71'
Domácí André Ramalho zezadu fauloval Félixe a za tento zákrok přišla žlutá karta.
71'
Patson Daka v rychlostním souboji se Savićem. Míč udržel, následně ale nepřesně přihrál.
70'
Junuzović se snažil získat pro domácí míč zpět. Fauloval ale Joãa Félixe.
69'
Střely celkem – 15:3
67'
Patson Daka se na pravém křídle neprosadil. Vybojoval alespoň aut, takže domácí zůstali u míče.
66'
Hosté jsou silní v obraně. Nyní si poradili s ostrým rohovým kopem Szoboszlaie.
66'
Szoboszlai získal pro Salzburg roh v souboji se Savićem.
64'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází Ángel Correa.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Saúl, přichází Héctor Herrera.
64'
Hosté se ubránili. Junuzović poté vracel míč do šestnáctky, kde byl v ofsajdu Daka.
63'
Domácí bojují ze všech sil. Nyní pro ně Beriša získal roh...
62'
Hostující Jan Oblak patří k nejlepším brankářům světa. Výbornou sportovkyní je ale také jeho sestra Teja. Ta je skvělou basketbalistkou, která od roku 2018 nastupuje za české šampiónky USK Praha.
61'
Stefan Savić ostře dojel Patsona Daku. Rozhodčí Taylor vytáhl žlutou kartu po signalizaci od čtvrtého sudího. Právě na něj se poté Savić rozčiloval.
60'
Je tomu tak. Rozhodčí se ani nešel podívat na monitor. Vystačil si s ujištěním asistenta u systému VAR, že není důvod k odpískání pokutového kopu.
60'
Szoboszlai spadl v pokutovém území a zřejmě se bude zkoumat video. Na penaltu ale tohle asi nebylo...
59'
Ulmer to zkusil dlouhým nákopem na útočníky. Balón je ale přelétl a skončil u Oblaka.
58'
Domácí opět potvrzují má slova. Přízemní centr Mërgima Beriši na přední tyč si našel Patson Daka. Jeho zakončení ale nebylo přesné.
57'
Salzburg hraje velmi dobře, schází jen přesnější zakončení. Atlético tak drží výsledek, který mu bohatě stačí na postup dál.
56'
Patson Daka si zpracoval míč na levé straně šestnáctky a obtočil se kolem Saviće. Zakončení mu ale nesedlo a brankář Oblak mohl zůstat v klidu.
54'
Marcos Llorente byl přibroušen napadajícím Szoboszlaiem. Obešlo se to bez karty. Možná i proto, že se maďarský reprezentant přiběhl omluvit.
53'
Szoboszlai zahrává solidně standardní situace, jeho spoluhráči se však po jeho centrech zatím neprosazují. I nyní zvítězili obránci madridského celku.
52'
Sékou Koïta už podruhé v zápase špatně vhodil aut. Míč tak připadl Atléticu.
51'
Opět se domácí pokusili o rychlou narážečku na hranici šestnáctky. Tentokrát se míč po finální přihrávce nedostal k Dakovi. Salzburg se každopádně musí hnát dopředu.
49'
Domácí byli blízko vyrovnání! Dominik Szoboszlai si narazil míč s Berišou a dostal se až před brankáře Oblaka. Toho se snažil obstřelit, míč ale těsně minul pravou tyč z pohledu strážce svatyně Colchoneros!
47'
Odražený míč po Szoboszlaiově standardce si našel Rasmus Kristensen. Jeho zakončení z otočky tak o metr minulo pravou tyč!
46'
João Félix zkusil zaskočit domácího brankáře Stankovice střelou z poloviny hřiště hned po rozehrávce. Gólman Red Bullu se ale nacházel u brankové čáry a navíc byl pozorný.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 54 % : 46 %
Střely na bránu – 2:1
Střely mimo – 4:1
Rohové kopy – 5:2
První poločas výsledkově vyšel lépe pohárově zkušenějšímu Atléticu, které odchází do šaten s vedením 1:0. Salzburg přitom měl příležitosti na vstřelení gólu. Hned v úvodu střílel Beriša do tyče, po čtvrthodině hry zase vytáhl brankář Oblak míč po střele Szoboszlaie na roh. Hosté kontrovali šancí Llorenteho, jenž nepotrestal chybu stopera Wöbera. Skóre se tak měnilo až ve 39. minutě, kdy se po standardní situaci Carrasca prosadil hlavou Mario Hermoso. Připomínám, že Salzburg musí zvítězit, chce-li postoupit. Atletům stačí i remíza.
45+1'
45+1'
První poločas bude nastaven o minutu. Žlutou kartu za zákrok na Daku obdržel hostující Mario Hermoso.
45'
Po centru z levé strany vracel míč před bránu hlavou Rasmus Kristensen. Balón se ale snesl do rukavic brankáře Oblaka.
44'
Dominik Szoboszlai rozehrál standardní situaci dobře. Míč po jeho centru zůstal stát u malého vápna, jako první se k němu dostal jeden z hostujících fotbalistů, který ho odkopl.
43'
Saúl sáhl rukou po Mwepuovi. Jasný faul, který se obešel bez karetního trestu.
42'
Penalta z toho nebude. Hostující trenér Diego Simeone ale dostal žlutou kartu za nesportovní chování.
41'
V pokutovém území se zřítil na zem Patson Daka. Jeho pád vyvolal emoce a dokonce se bude zkoumat video!
39'
Hosté využívají následnou standardní situaci! Na centr Carrasca si naběhl MARIO HERMOSO, který balón hlavou trknul mimo dosah brankáře Stankovice. Colchoneros se výrazně přibližují postupu do osmifinále.
38'
Zlatko Junuzović tvrdě sestřelil Joãa Félixe. Rozhodčí Anthony Taylor přispěchal s varováním. Příště už by asi tahal kartu.
36'
Napadající Beriša fauloval Felipeho. Rozehrává Atlético Madrid.
35'
Držení míče – 55 % : 45 %
34'
Rohový kop Llorenteho další nebezpečí pro domácí bránu nepřinesl.
33'
Obrovská chyba v domácí rozehrávce, kterou Atleti nepotrestali! Wöber přebíral v šestnáctce míč od Szoboszlaie, ale nechal si ho sebrat napadajícím Marcosem Llorentem. Brankář Cican Stankovic proti němu stačil vyběhnout a hostující hráč ho neprostřelil! Bude z toho jen roh.
32'
Další roh domácích. Na Szoboszlaiův přetažený centr si naběhl Zlatko Junuzović, který to zkoušel těžkým volejem. Balón poslal hodně vedle brány.
32'
Salzburg potvrzuje, že při současné konstelaci může být i lídrovi La Ligy naprosto rovnocenným soupeřem.
31'
Po rohovém kopu Szoboszlaie se hosté opět ubránili.
30'
Domácí se ubránili a vyrazili do nebezpečného protiútoku. Koïta posunul míč doleva na Patsona Daku, který si ho přehodil na pravačku, jeho střelu ale srazil mimo bránu Koke.
29'
Kieran Trippier vypíchl míč Junuzovićovi, který ho následně fauloval. Standardka pro hosty...
28'
Szoboszlai zahrával rohový kop. Centr to byl dobrý, před Ramalhem ale odehrál míč obránce.
27'
Hosté si nerozuměli při rozehrávce mezi obránci. Felipemu odběhl Hermoso jinam, než brazilský obránce čekal a nahrávka tak skončila v autu.
25'
Zatím se potvrzuje, že v tomto zápase by neměla být nouze o šance. Salzburg už trefil tyč, Szoboszlai také střílel velmi nebezpečně. Za hosty před chvílí kontroval Llorente.
24'
První zajímavější příležitost Atlética. Po hezké kombinaci se dostal ke střele zpoza šestnáctky Marcos Llorente. Hostující záložník tak o metr a půl minul vzdálenější tyč.
23'
Rohový kop hostí. Trippier centroval na přední tyč, tam byli obránci Salzburgu.
21'
Zlatko Junuzović zezadu naskočil do hlavičkujícího Joãa Félixe. Po odpískaném faulu budou rozehrávat hosté.
20'
Kouč Marsch už poslal rozcvičovat náhradníka, ale Wöber se vrací na trávník a zkusí pokračovat.
18'
Maximilian Wöber zůstal ležet na trávníku a bude muset být ošetřen. Vypadá to na problém s kolenem.
17'
Další zakončení domácích. Na roh Szoboszlaie si naskočil Enock Mwepu, který hlavičkoval nad.
16'
Teď mohou hosté děkovat svému brankáři! Patson Daka se snažil z pravé strany poslat míč před bránu, v čemž mu zabránil bránící hráč. Daka se ale dostal k balónu znovu, nahrál z druhé vlny nabíhajícímu Dominikovi Szoboszlaiovi a ten střílel po zemi na levou tyč z pohledu brankáře Atlética. Jan Oblak se ale natáhl a vytěsnil míč na roh!
15'
Patson Daka poslal hezký pas za obranu na Sékoua Koïtu. Ten ve velmi dobré šanci netrefil dobře míč a jeho slabý pokus snadno lapil Oblak.
14'
Yannick Carrasco zahrál standardní situaci na vzdálenější tyč. Tam na míč nedosáhl nabíhající Stefan Savić.
13'
Wöber si v pádu pomohl proti Félixovi rukou. Standardní situace pro Colchoneros.
12'
Po rohu fauloval Ramalho bránícího Luise Suáreze, který před ním balón odhlavičkoval.
11'
Andreas Ulmer si vyměnil míč s Koïtou a dostal se do zakončení z levé strany šestnáctky. To srazil na roh Koke.
10'
Pokus o přenesení hry na pravou stranu skončilo nepřesnou přihrávkou na Kristensena. Pravý obránce Red Bullu nemohl dosáhnout na balón.
9'
Teď už se zase balónu chopili Rakušané, kteří se snaží vymyslet něco směrem dopředu.
8'
Hosté se usadili u pokutového území soupeře. Postupnou kombinaci uzavřel Koke nahrávkou na Yannicka Carrasca, ten ale nepřehrál bránícího Kristensena.
6'
Případný postup ze skupiny by byl pro Salzburg historickým úspěchem. K tomu domácí musejí Atlético porazit.
5'
Rychlonohý João Félix se na levém křídle dostal před Andrého Ramalha. Podle rozhodčích si však útočník Atletů pomohl faulem.
4'
Hráči Salzburgu ukazují, že dnes hodlají sázet na aktivní fotbal. Ten je ostatně zdobí již tradičně.
2'
Red Bull málem vedl! Sékou Koïta prodloužil dlouhý nákop na Mërgima Berišu, který se na levé straně šestnáctky uvolnil a přízemní střelou orazítkoval vzdálenější tyč Oblakovy brány! Dobíhající Daka už byl v ofsajdu.
1'
Utkání rozehráli domácí. Dopředu hned směřoval dlouhý nákop, obrana Atlética si ale poradila.
1'

FC Red Bull Salzburg: Stankovic – Kristensen, Ramalho, Wöber, Ulmer (C) – Mwepu, Junuzović, Szoboszlai – M. Beriša – Daka, S. Koïta.
Náhradníci: Coronel, Walke – Vallci, Onguéné, Sučić, Farkas, Adeyemi, Okugawa, Okafor.

Atlético Madrid: Oblak – Trippier, Savić, Felipe, Hermoso – M. Llorente, Saúl, Koke (C), Carrasco – L. Suárez, Félix.
Náhradníci: Grbić, San Román – Torreira, Á. Correa, Lemar, Lodi, H. Herrera, Šaponjić, Vitolo, Vrsaljko, Moya.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn (ENG).
V prvním zápase Atlético zvítězilo 3:2. Přitom muselo otáčet nepříznivé skóre, Salzburg totiž po trefě Mërgima Beriši z úvodu druhé půle vedl 2:1. Pak za to ale vzal João Félix, který rychle vyrovnal a v 85. minutě rozhodl.
FC Red Bull Salzburg:
Rakouský celek má na kontě čtyři body, tedy o dva méně než Atlético. K postupu do další fáze tedy potřebuje španělského favorita porazit. V opačném případě by mohl na úkor Lokomotivu Moskva přijít i o třetí příčku v tabulce skupiny, která znamená postup alespoň o Evropské ligy. Red Bull předvádí mezi elitou sympatické výkony. Na půdě Atletů podlehl po boji 2:3. Otevřené partie sehrál i proti Bayernu. Doma sice podlehl 2:6, ale ještě čtvrthodinu před koncem držel stav 2:2. Na půdě obhájce vítězství v LM prohrál 1:3, přestože s ním hrál velkou část utkání vyrovnanou partii. Vítězstvím 3:1 na hřišti lokomotivu Moskva si Salzburg udržel naději na proniknutí do další fáze soutěže. O víkendu Red Bull nasadil na půdě Admiry řadu náhradníků a prohrál 0:1. V tabulce Bundesligy tak klesl na druhé místo za Linec.

Atlético Madrid:
Atlético si velmi dobře počíná v La Lize, ale jeho poslední tři zápasy v Lize mistrů skončily remízami a tak nemá stále jistý postup do další fáze soutěže. K tomu by svěřencům Diega Simeoneho stačila i další plichta, na Salzburg má totiž v tabulce skupiny A dvoubodový náskok. Pokud by Atleti dokázali alespoň jednou porazit moskevský Lokomotiv nebo naposledy náhradníky Bayernu, nemuseli už možnost nepostupu řešit. V domácí soutěži vyhráli fotbalisté Atlética sedm zápasů v řadě, dosud neprohráli a vedou tabulku o bod před Realem Sociedad. Naposledy doma přehráli 2:0 Valladolid góly Lemara a Llorenteho.

Posledních 5 zápasů Atlética:
Atlético – Barcelona 1:0
Atlético – Lokomotiv 0:0 (LM)
Valencia – Atlético 0:1
Atlético – Bayern 1:1 (LM)
Atlético – Valladolid 2:0
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Tento týden je na programu závěrečné kolo skupinové fáze Ligy mistrů. V duelu mezi Salzburgem a Atléticem Madrid půjde o hodně. Jedná se totiž o přímý souboj o druhé postupové místo ze skupiny A. To momentálně drží s náskokem dvou bodů Atleti. Red Bull by tedy posunulo dál jen vítězství, v případě jiného výsledku je naopak v ohrožení i třetí příčka, která by znamenala účast alespoň v jarní části EL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.