Liga mistrů - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Bayern - 14. září 2021   21:00

0:3
(0:1)
Bayern
34' T. Müller  (Sané) • 56' Lewandowski  (Musiala) • 85' Lewandowski  (Gnabry)
Barcelona
ter Stegen – R. Araújo, García (66. Mingueza), Piqué – Roberto (59. Demir), F. de Jong, S. Busquets (C) (59. Gavi), Pedri, Alba (73. Balde) – L. de Jong (66. Coutinho), Depay.
Oliver – Burt, Bennett (ENG)
Camp Nou (Barcelona)
Bayern
Neuer (C) – Pavard (66. Lucas Hernández), Upamecano, Süle (82. Stanišić), A. Davies – Kimmich – Sané (82. Coman), T. Müller (82. Sabitzer), Goretzka, Musiala (70. Gnabry) – Lewandowski.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 0:7. Střely mimo: 3:5. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:13.
Dnešní utkání naplno ukázalo rozdíl mezi současnými týmy Barcelony a Bayernem. Katalánci po nedávném výprodeji na špičkový evropský celek neměli a na Camp Nou padli 0:3. Hosté se poprvé prosadili ve 36. minutě, kdy střelu Thomase Müllera z dálky nešťastně tečoval do protipohybu vlastního brankáře García. Po změně stran pak dvakrát ukázal svůj střelecký instinkt Robert Lewandowski. Ten si v obou případech našel odražený balón po střele spoluhráče do tyče a pak už si věděl rady. Mladému celku Blaugranas nebyl snaživý výkon nic platný, na Bayern to zdaleka stačit nemohlo.
90+3'
90+2'
Kingsley Coman pronikl z levé strany před bránu. Z hodně ostrého úhlu vyslal nástřel, který prolétl kolem ter Stegena a míč prosvištěl malým vápnem, aniž by ho někdo zasáhl.
90+1'
Druhá půle bude nastavena o dvě minuty!
90+1'
Mladíček Balde předvedl odvážnou akci na levém křídle. Tu ale nedokázal korunovat přesnou přihrávkou.
90'
Utkání se už píše dohrává. Míč nyní drží Barcelona.
88'
Po něm hlavičkoval Leon Goretzka. Byla to dobrá pozice, ovšem hostující záložník míč netrefil dobře a ter Stegen měl snadnou práci.
88'
O osudu zápasu je definitivně rozhodnuto. Bayern bude zahrávat roh.
85'
Bayern právě vstřelil branku!
Teď už se hosté radují! Demir ztratil na vlastní polovině míč, ke kterému se dostal Kingsley Coman. Ten našel Sergeho Gnabryho, jenž trefil tyč, ovšem míč se odrazil k ROBERTOVI LEWANDOWSKÉMU. Ten si naznačením střely položil bránícího Piquého a s pomocí teče další stopera Araúja překonal bezmocného brankáře ter Stegena.
84'
Serge Gnabry posunul míč na Marcela Sabitzera, který sám před ter Stegenem mířil do boční sítě!
83'
Gavi trefil skluzem Dayota Upamecana a tady už visela ve vzduchu druhá žlutá karta pro mladého záložníka Katalánců! Sudí Oliver projevil velkou dávku tolerance a zatím Gaviho nechává na hřišti.
82'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Marcel Sabitzer.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Kingsley Coman.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Niklas Süle, přichází Josip Stanišić.
82'
Gavi dostal žlutou kartu za zákrok zezadu na Thomase Müllera. Nebyl to první faul tohoto hráče, sudí mu to tedy sečetl.
80'
Coutinho moc chytře pustil nahrávaný míč na spoluhráče Gaviho. Pro domácí škoda, že mladý Gavi už nedokázal s dalšími spoluhráči akci lépe dohrát.
78'
Žlutou kartu dostává Dayot Upamecano, který zezadu kontaktoval Memphise Depaye.
77'
Alejandro Balde dostal míč na levé křídlo a následně ho posunul na střed pro Philippeho Coutinha. Ten se rozhodl střílet a trefil pouze obránce soupeře.
76'
Dlouhá přihrávka hledala Memphise Depaye. Obranné úkoly si však splnil Upamecano, jenž si pohlídal náběh protihráče.
74'
Gavi zajel do Joshuy Kimmicha. Od půlící čáry rozehrává německý celek.
73'
Dohrál Jordi Alba, který má zřejmě nějaký zdravotní problém. Nahrazuje ho další z mladých hráčů z akademie Barcelony Alejandro Balde.
72'
Po přihrávce Gnabryho zakončoval Leon Goretzka ve skluzu. Ter Stegen si připsal snadný zákrok.
71'
Nyní nahrával Jordi Alba za obranu Gavimu. Ten byl ale v ofsajdu.
71'
Jordi Alba na levém křídle špatně zpracoval míč, ale ve skluzu ještě stačil odcentrovat. Před Coutinhem však zasáhl Neuer.
70'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Serge Gnabry.
69'
Memphis Depay se s balónem dostal až za brankovou čáru. Bude se kopat od brány Bayernu.
68'
Philippe Coutinho si na levé straně navedl míč na pravačku a zkusil vystřelit na vzdálenější tyč. Tu ale o poznání minul.
68'
Thomas Müller se uvolnil na pravé straně, odkud se snažil odcentrovat. Míč z jeho kopačky byl ale příliš vysoký pro Lewandowského i Goretzku.
66'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Eric García, přichází Oscar Mingueza.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Luuk de Jong, přichází Philippe Coutinho.
66'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Benjamin Pavard, přichází Lucas Hernández.
65'
Domácí vysunuli presink a jejich fanoušci to hlasitě kvitují. Jindy nároční příznivci Barci jsou si vědomi současného rozložení sil a snaží se své mladé mužstvo povzbudit. Nikoliv srazit pískotem nebo jinými negativními projevy.
64'
Napadající Gavi fauloval Leona Goretzku. Manuel Neuer rozehrává ze svého pokutového území.
63'
Barcelona přešla po střídání na hru se čtyřmi obránci. Dosud hrála se třemi stopery a dvěma křídelními beky.
62'
Alphonso Davies se hravě zbavil mladého Demira. Následně se vrátil Pedri a ten už protihráči hrací předmět sebral.
61'
Bayern má nadále zápas pod kontrolou. Hosté drží míč, Barceloně ho příliš nepůjčují.
60'
Střely na bránu – 0:5
59'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Gavi.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází Yusuf Demir.
58'
Bayern potvrzuje roli papírového favorita. Barceloně po odchodu řady kvalitních hráčů přeci jen ve hře něco schází.
56'
Hosté navyšují svůj náskok! Jamal Musiala se dostal k míči na hranici pokutového území a obrana Barcelony ho trestuhodně nedostoupila. Osmnáctiletý fotbalista tak střílel z ideální pozice. Trefil tyč, ovšem na odražený míč výtečně zareagoval ROBERT LEWANDOWSKI, jenž ho dorazil do odkryté brány – 0:2.
54'
Thomas Müller se nedostal přes Busquetse. Navíc kapitána Barcelony fauloval.
52'
Leroy Sané se po narážečce se spoluhráčem natlačil na pravé straně šestnáctky do šance přes Albu. Jeho zakončení levačkou na vzdálenější tyč vykopl zpátky do hry brankáře ter Stegen! Výborný zákrok.
51'
Hosté se ubránili a vyrazili do rychlého kontru. Sprintujícího Alphonsa Daviese však čistě zastavil Araújo. Navíc tak, že se bude kopat od brány Blaugranas.
50'
Poprvé zaútočila Barcelona a bylo to docela nebezpečné. Z levé strany centroval Jordi Alba a hosté míč odvrátili k Sergiovi Busquetsovi. Ten se do balónu z dálky opřel a po teči Müllera bude Barca zahrávat rohový kop.
49'
Hosté začali druhou půli aktivně. Barcelona se musí bránit na své polovině.
48'
Goretzka chtěl v pokutovém území z první prostrčit míč na Lewandowského. Ten se ale zastavil a pak už balón stihnout nemohl.
48'
Ter Stegen výkopem odevzdal míč hostím. Bayern tak kombinuje na útočné polovině.
47'
Upamecano se ocitl v souboji s domácím záložníkem Pedrim. Ten jej fauloval.
46'
Ani jeden z týmů v poločasové přestávce nevystřídal.
46'
První poločas souboje velkých pohárových rivalů dopadl lépe pro Bayern, který vede nad domácí Barcelonou 1:0. Katalánci po výrazné obměně kádru dnes nepředvádí svůj typický kombinační fotbal. Hrají přímočařeji, hodně přes křídelní obránce, kteří hned centrují. K nějaké větší šanci však tento styl hry zatím nevedl. To hosté nejprve zahrozili ranou Saného, kterou reflexivně vyrazil brankář ter Stegen a ve 34. minutě se radovali. Ze střední vzdálenosti vypálil Thomas Müller a míč tečoval do protipohybu vlastního brankáře bránící García.
45+1'
44'
Jamal Musiala se rozběhl dopředu na levé straně. Přešel přes Albu, ale další hráč domácích ho už zastavil.
43'
Hosté přenesli hru doleva na Alphonsa Daviese. Ten balón vracel do ohně, ovšem obrana Barcelony měla prostor před bránou pokrytý.
42'
Alba měl před sebou dosti prostoru na levé straně. Hned odcentroval, ale nalezl pouze Dayota Upamecana, který balón odehrál k Manuelovi Neuerovi.
41'
Hra se po gólu Bayernu výrazně uklidnila. Odehrává se především na půlce.
39'
Domácí teď drží míč na kopačkách. Je to ale daleko od brány soupeře.
37'
Memphis Depay neobehrál Upamecanoa. Pro domácí získal alespoň aut.
36'
Lewandowski dohrál při napadání Araúja. Pískán faul, po něm rozehrávají domácí.
34'
Je tu vedoucí gól Bayernu! Domácí defenziva dala hodně prostoru THOMASOVI MÜLLEROVI, který z 20 metrů vypálil. Ter Stegen by s takovým pokusem asi neměl problém, jenže míč trefil záda bránícího Erica Garcíi a zapadl do protipohybu bezmocného německého brankáře ve službách katalánského celku.
32'
Opět ofsajd Bayernu. V něm se ocitl na levé straně Lewandowski.
31'
Nebezpečně vyhlížející akce Bayernu. Střela Leroye Saného však byla zblokována a navíc se ukázalo, že celé akci předcházel ofsajd.
30'
Domácí hrají dopředu hodně přes Memphise Depaye. Jeho snaha na levém křídle však byla včas zastavena defenzivou Bayernu.
28'
Po standardní situaci zahrozili domácí! Po centru Depaye zůstal na penaltě volný Ronald Araújo, který však hlavičkoval nad.
27'
Tohle měli hosté dobře rozehrané! Thomas Müller nahrál napravo Jamalovi Musialovi, jenž byl v dobré pozici, ale střelu mu zablokoval Gerard Piqué. Následoval ještě závar, který rovněž nepřinesl ránu na ter Stegena.
27'
Držení míče – 43 % : 57 %
26'
Napadající Leon Goretzka poslal na trávník Sergia Busquetse. Barca rozehrává po zákroku na svého kapitána z vlastní poloviny.
24'
Domácí se nyní zatáhli do obranného bloku na svou polovinu. Na to jsme u nich zvyklí nebývali, ale bez Messiho a dalších hráčů je to prostě jiná Barcelona, která asi bude hrát trochu odlišný fotbal.
23'
Bayern se snaží kombinovat, hrát na krátké přihrávky. Takhle se hosté většinou posunou k pokutovému území, ale tam naráží na připravenou obranu Barcelony.
22'
Ronald Araújo obral o míč Saného, ale vzápětí se s ním dostal do autu. Bayern tedy může útočit.
20'
Robert Lewandowski dostal míč na pravé křídlo a okamžitě se snažil odcentrovat před bránu, kde byl Thomas Müller. Polský hrot ale našel jen náruč ter Stegena.
19'
Po centru se míč odrazil na levou stranu domácího pokutového území, odkud střílel Leroy Sané. Jeho střela byla ještě tečována, ovšem ter Stegen se vytasil s výtečným reflexivním zákrokem!
18'
Dobrý presink Barcelony. Rozehrávající Pavard nastřelil pouze napadajícího Albu. Bayern vhazuje.
16'
Alphonso Davies se dotkl míče rukou, čímž skončila útočná akce Bayernu. Rozehrávají Blaugranas.
15'
Domácí hrají na své poměry nezvykle přímočaře a využívají křídelní prostory. Na centr Jordiho Alby z levé strany si naběhl Sergio Roberto, jehož halfvolej skončil nad bránou.
14'
Robert Lewandowski našel patičkou Leona Goretzku, který měl asi střílet o sekundu dříve. Takto dal šanci obráncům ho dostoupit a ztlumený střelecký pokus dolétl do rukavic Marca-Andrého ter Stegena.
12'
Memphis Depay nahrával za obranu Luukovi de Jongovi, který byl ale v ofsajdu. S domácím útočníkem se navíc stačil vrátit Pavard a asi by ho k zakončení ani nepustil.
9'
Oba týmy se zatím střídají v držení míče. Teď ho má německý mistr.
7'
Exekuce domácích standardek si bere na starost Depay, což by měl být alespoň částečně nástupce Lionela Messiho. Obrana Bayernu ale odvrací.
7'
Rychlá akce Barci po křídle. Na centr Sergia Roberta si nabíhal na vzdálenější tyč Pedri. Po zákroku obránce budou domácí zahrávat rohový kop.
6'
Standardní situaci zahrával Memphis Depay. Jeho centr obrana Bayernu odvrátila.
5'
Hosté vhazovali na útočné polovině, ale míč získal Sergio Roberto. Ten rozehrál akci, kterou zastavil Joshua Kimmich zatažením za dres Luuka de Jonga. Hostující hráč za to dostal žlutou kartu.
3'
Úvod zápasu přináší takovou klasickou oťukávanou. Barcelona se nachází v trochu jiné pozici než v minulých letech. Její kádr prošel výraznou proměnou a Bayern je asi papírovým favoritem.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – R. Araújo, García, Piqué – Roberto, F. de Jong, S. Busquets, Pedri, Alba – L. de Jong, Depay.
Náhradníci: Neto, Peña – Balde, Coutinho, Demir, Dest, Gavi, Lenglet, Mingueza, González, Puig, Umtiti.

Bayern Mnichov: Neuer – Pavard, Upamecano, Süle, A. Davies – Kimmich – Sané, T. Müller, Goretzka, Musiala – Lewandowski.
Náhradníci: Ulreich – Coman, Cuisance, Gnabry, Lucas Hernández, Choupo-Moting, Nianzou, O. Richards, Roca, Sabitzer, B. Sarr, Stanišić.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett (ENG).
Zajímavé je, že se oba týmy potkávají převážně ve vyřazovací části, protože ve skupině spolu hrály naposledy v sezoně 1998/1999. Celkem pětkrát se navíc stalo, že vítěz dvojzápasu jarní fáze nakonec došel až k zisku nejprestižnější klubové trofeje.
Barcelona má tak o motivaci postaráno, navíc bude chtít potvrdit, že se obejde i bez Lionela Messiho. "Už nemají někoho tak výjimečného jako Messi, ale mají jiné hráče. Nejsem toho názoru, že jsou teď mnohem horší," odmítl na tiskové konferenci kouč Julian Nagelsmann.
Katalánci nebudou chtít uspět jen kvůli aktuální sezoně, ale odčinit hrůzostrašné čtvrtfinále z loňského roku. Bayern tehdy zvítězil na půdě soupeře 8:2, když už po půl hodině vedl o čtyři branky!

Němci však umí na Barcelonu dlouhodobě, protože ji porazili v pěti z posledních šesti vzájemných utkání.
Barcelona vstupuje do bitvy gigantů ve zvláštním rozpoložení. O odchodu Lionela Messiho už bylo napsáno mnoho, Katalánci však vstup do nové éry zvládají relativně slušně – alespoň výsledkově. Barca začala ligovou výhrou 4:2 nad Sociedadem, na dobrý výkon navázala remízou v Bilbau a před reprezentační přestávkou zdolala Getafe.

Bayern, to je jiná pohádka! Bavorský velkoklub válí, v lize zaváhal jen v prvním kole na půdě Gladbachu, ale jinak je i díky pokračující formě Roberta Lewandowského suverénní. O víkendu si naposledy zastřílel ve šlágru na půdě Lipska, kde zvítězil 4:1.
Hezký večer, fandové Ligy mistrů! Nová sezona vypukla, takže nás už od prvního dne čeká nabitý program, protože od 21 hodin se proti sobě postaví Barcelona a Bayern Mnichov.