Liga mistrů - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Plzeň - 7. září 2022   21:00

Barcelona
13' Kessié (Koundé) • 34' Lewandowski (Roberto) • 45+3' Lewandowski (Dembèlé) • 67' Lewandowski (F. Torres) • 71' F. Torres (Dembèlé)
5:1
(3:1)
Plzeň
44' Sýkora  (Jemelka)
Barcelona
ter Stegen – Roberto (C) (46. Piqué), Christensen, Koundé, Alba – Kessié (80. Torre), de Jong, Pedri (74. Gavi) – Dembèlé (75. Depay), Lewandowski, Fati (65. F. Torres).
Peña, Tenas – R. Araújo, Busquets, Raphinha, Eric García, Balde.
Visser – Vanyzere, Nijssen (všichni BEL).
Spotify Camp Nou (Barcelona)
77411 diváků
Plzeň
Staněk – Havel, Pernica, Hejda (C), Jemelka (86. Holík) – Kalvach, Bucha – Sýkora (79. Pilař), Vlkanova (78. Čermák), Mosquera (79. Jirka) – Chorý (66. F. Bassey).
Tvrdoň, Jedlička – M. Tijani, Ndiaye.

To je ode mě pro dnešek vše. Ze španělského Camp Nou se s vámi loučím a příští úterý u zápasu s Interem se opět budu těšit, na shledanou.
Je dobojováno. Plzeň podlehla na Camp Nou slavné Barceloně 1:5. Zápas rozhodla trefa v posledních vteřinách prvního poločasu, kdy Barcelona zpět odskočila na rozdíl dvou tref a ve druhém poločase už to byla jasně dominance Katalánců. Hvězdou večera byl bezesporu Robert Lewandowski, který překonal Jindřicha Staňka hned třikrát. Za Plzeň jedinou branku vstřelil hlavou Jan Sýkora.
90+4'
90+3'
Viktoria měla přece jen ještě jednu šanci. Erik Jirka dostal hezký balon do nohy, z následné střely ovšem Viktoria trefila jen bránicí hráče Barcelony.
90+2'
Zápas se pomalu dohrává na plzeňské obranné polovině.
90+1'
Hlavní rozhodčí z Belgie i ve druhém poločase nastaví tři minuty.
90'
Po něm nicméně Marc-André ter Stegen zasahovat nemusel. Barcelona se celkem v klidu dokázala ubránit jakékoliv plzeňské šanci.
89'
Přetažený centr Libora Holíka si zpracoval Václav Pilař a plzeňský malý šikula, který si jako jediný z aktivních hráčů pamatuje vzájemný duel před jedenácti lety, vybojoval rohový kop.
88'
Libor Holík si hezky naběhl na pravý kraj zálohy, kde měl hodně prostoru, jeho zpětnou přihrávku následně přetavil v centr Lukáš Kalvach ,jeho úmysl ovšem nikdo nepochopil.
87'
Libor Holík parádně převzal balon u postranní čáry, bohužel pro něj byl kulatý nesmysl už celým objemem za lajnou, domácí tak budou poblíž své lavičky vhazovat.
86'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Václav Jemelka, přichází Libor Holík.
85'
Dnešní utkání sleduje 77411 diváků. Jedná se o nejvyšší návštěvu v historii, která kdy sledovala plzeňský fotbal.
84'
Na opačné straně je plzeňská akce zastavena pomezním rozhodčím, ofsajd Plzně.
83'
Další akce Barcelony na jeden dotyk, v poslední fázi Aleš Čermák zřejmě de Jonga mírně fauloval, hlavní rozhodčí ovšem tentokrát hru nepřerušil.
82'
Memphis Depay se snažil ještě víc zrychlit hru, avšak jeho přihrávka byla až příliš prudká, odkopávat od své branky tak bude Jindřich Staněk.
81'
Utkání se nám přehouplo do své závěrečné desetiminutovky. Barcelona má utkání nadále pod plnou kontrolou.
80'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Franck Kessié, přichází Pablo Torre.
79'
ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Václav Pilař,
ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Erik Jirka.
78'
ze hřiště odchází Adam Vlkanova, přichází Aleš Čermák.
77'
Jan Sýkora skvěle převzal balon na hraně pokutového území, plzeňský univerzál se posléze odhodlal ke střele, trefil však jen Jordiho Albu, který mu skočil do rány.
76'
Robert Lewandowski vybojoval na Sýkorovi zpět balon, poté polský kanonýr vystřelil, rána se ještě otřela o nohy Milana Havla, Jindřich Staněk byl ovšem připraven ve svém brankovišti.
75'
Jordi Alba si udělal prostor na levé straně, jeho prudký centr ovšem odrazil do bezpečných vod Václav Jemelka.
75'
ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Memphis Depay.
74'
ze hřiště odchází Pedri, přichází Gavi.
73'
I mistr tesař se někdy utne, Robert Lewandowski pokazil zdánlivě jednoduchou přihrávku, Adam Vlkanova poté pálil z poloviny hřiště, vyběhnutého Marc-André ter Stegena nicméně nepřekvapil.
73'
Na druhé straně Adam Vlkanova hledal ve vápně Milana Havla, ten se ovšem k hlavičce nedostal, domácí obrana si s ním dokázala poradit.
71'
Barcelona právě vstřelila branku!
Tak tohle už začíná zavánět debaklem. Ousmane Dembèlé parádním obloučkem našel ve vápně střídajícího FERRÁNA TORRESE, který překonal povedenou ranou z voleje Staňka popáté. Camp Nou v obrovské euforii.
70'
Ousmane Dembèlé obehrál plzeňského hráče ve středu pole, následně domácí hráč vykouzlil hezkou střelu k levé tyči, Staněk připraven na svém místě.
69'
Plzeň se pochopitelně ještě snaží se zápasem ještě něco udělat, Barcelona je ovšem ve velkém laufu.
67'
Hattrick! Střídající Ferrán Torres připravil střeleckou pozici ROBERTU LEWANDOWSKÉMU, který ze střední vzdálenosti uklidil míč placírkou přesně k pravé tyči. Jindřich Staněk se opět marně natahoval.
67'
Centr na zadní tyč už se chystal Lewandowski opět uklízet do brány, avšak Jindřich Staněk konečky prstů sáhl do centru.
66'
ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Fortune Bassey.
65'
ze hřiště odchází Ansu Fati, přichází Ferrán Torres.
65'
Z protiútoku měla Viktoria obrovskou šanci na zkorigování skóre. Jhon Mosquera našel ve vápně Tomáše Chorého, ten ovšem svůj pokus poslal nad branku.
65'
Jordi Alba rozkmital své rychlé nohy, krajní bek Barcelony dostihl téměř ztracený balon, následný pas ale schoval do svých rukavic Staněk.
64'
Dembelé rozehrál standardku vysokým balonem na Lewandowského, ten zpětně oslovil Pedriho, jehož utažená rána halfvolejem končí nad brankou.
63'
Václav Jemelka podrazil unikajícího Dembelého a od hlavního rozhodčího vidí plzeňský hráč po zásluze žlutou kartu.
62'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Václav Jemelka).
62'
Hezká kombinace Barcelony na jeden dotyk. Jordi Alba zleva našel na hraně vápna Lewandowského, který se neunáhlil, ještě vybídl de Jonga, ten ale vystřelit nedokázal.
60'
Máme za sebou hodinu hry, Viktoria nadále prohrává na Camp Nou o dvě branky. Nicméně zatím to na žádné velké zdramatizování nicméně nevypadá, Barcelona drží balon a Plzeň se do šancí dostává jen sporadicky.
59'
Ousmane Dembèlé se prezentoval parádními kličkami, nakonec ale domácí hráč vystřelit nedokázal. Jindřich Staněk si vzal míč do svých rukavic.
58'
Jindřich Staněk rozehrál míč tak razantně, že ten nakonec přelétl všechny a všechno a vše končí jen odkopem ter Stegena.
58'
Nedovolený zákrok i na domácí straně, Viktoria bude rozehrávat z poloviny hřiště. Hra se začíná více kouskovat.
57'
Ansu Fati si opět naváděl balon ke střele, v poslední fázi si to ovšem domácí útočník rozmyslel a ještě chtěl vybídnou ke skórování Lewandowského, ten se k míči ovšem nedostal.
56'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Tomáš Chorý).
55'
Nedorozumění v domácí barvách, přihrávka ze středu pole končí až za postranní čárou, Milan Havel bude míč vhazovat zpět do hry.
54'
Ten se nakonec opakoval, avšak ani z jednoho pokusu Barcelona branku Jindřicha Staňka neohrozila.
53'
Vysoký balon de Jonga zastavil hlavou Adam Vlkanova, avšak Barcelona zůstala u míče a nakonec vybojovala pro své barvy další rohový kop.
52'
Robert Lewandowski je dnes všude, tentokrát polský útočník útočník cílil na hattrick, před sebou měl již jen Staňka, kterého dokázal obehrát, avšak míč si ukopl až za čáru.
51'
Lewandowski parádním lobem hledal své spoluhráče ve vápně, Jindřich Staněk ale ve spolupráci se svou obranou vše zvládli.
50'
Lukáš Kalvach nacetroval přímo do pokutového území, Lukáš Hejda si tam našel své místo, avšak hlavou poslal míč nad branku soupeře.
49'
Šance pro Viktorii. Frenkie de Jong zastavil loktem Tomáše Chorého a Plzeň bude rozehrávat standardní situaci.
49'
Za přetaženým centrem spěchal Robert Lewandowski, toho ale skvěle pohlídal tělem Jan Sýkora, domácí útočník nakonec Sýkoru i fauloval.
48'
Lukáš Kalvach poslal k zemi domácího hráče u levé postranní čáry, Barcelona bude opět rozehrávat.
47'
Na druhé straně měl hodně prostoru kolem sebe Jhon Mosquera, plzeňský hráč tak zkusil odcentrovat, jeho pas ale zablokovala domácí obrana.
46'
Zkraje druhé půle Milan Havel nezachytil výpad Ansu Fatiho, tomu ale zase následně nevyšla rána, míč letěl hodně vedle pravé tyče.
46'
ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází Gerard Piqué.
46'
Oba týmy už jsou zpět na hrací ploše, druhý poločas za malou chvíli začne.
Je za námi první poločas, který toho nabídl opravdu hodně. Barcelona šla zásluhou Kessiého po rohovém kopu do vedení, jenomže poté hlavní rozhodčí odpískal pro hosty penaltu, navíc se chystal Christensena vyloučit, avšak zasáhl VAR a místo pokutového kopu Mosquera dostal žlutou kartu. Vzápětí vstřelil druhou branku domácí Robert Lewandowski, který napřáhl z hranice vápna. Jiskřičku naděje pro Viktorii vykřesal Jan Sýkora, který dokázal hlavou dát kontaktní branku. Poslední slovo měla ovšem stejně Barcelona, která v posledních vteřinách prvního poločasu dala třetí branu, centr Dembelého uklidil do brány hlavou podruhé v utkání polský kanonýr Robert Lewandowski.
45+4'
45+3'
To se nemělo stát, pár vteřin před odchodem do šaten inkasuje Viktoria třetí branku. Dembelé precizně načasovaným skluzem obral o balon Mosqueru, následně domácí hráč našel na zadní tyči hlavu ROBERTA LEWANDOWSKÉHO, který měl před sebou již prázdnou bránu.
45+2'
Ousmane Dembèlé si navedl míč přes tři hráče do střelecké pozice, jeho povedenou ránu musel vytáhnout povedeným zákrokem Jindřich Staněk.
45+1'
Domácí opět drží balon ve středu pole, Viktoria čeká co Barcelona vymyslí. Nyní má Plzeň jediný úkol, před odchodem do šaten se pokusit neinkasovat.
45'
Hlavní rozhodčí v prvním poločase nastaví tři minuty.
44'
Plzeň právě vstřelila branku!
Neskutečné, Viktoria Plzeň se prosazuje na Camp Nou. Chorého sražená přihrávka přistála u kopaček Václava Jemelky, který posléze načechral balon na JANA SÝKORU, který povedenou hlavičkou překonává Marc-Andrého ter Stegena. Obrovská radost v táboře hostujících fanoušků.
43'
V další šanci se ocitl Ansu Fata, jeho ostrou ránu nyní zablokoval Lukáš Hejda.
42'
Sergio Roberto už po několikáté si naběhl za záda obránců do pokutového území, tentokrát domácí hráč ale míč špatně trefil a Jindřich Staněk ho poté schoval do svých rukavic.
41'
Lewandowski patičkou krásně našel Pedriho ve vápně, z brankové čáry posléze míč vykopl Václav Jemelka. Vzápětí domácí rozehrávali další rohový kop, ten si hosté dokázali pohlídat.
40'
Dembelé dostal opět prostor na pravé straně, jeho přizemní centr si opět našel Robert Lewandowski, tentokrát jeho rána nicméně neměla gólové parametry.
39'
Domácí si opět hodněkrát přihrávají na polovině hřiště, jakoby tím chtěli obranu Plzně uspat.
38'
Nákop Staňka přistál na hlavě Mosquery, který má ve vzdušném souboji velice dobrou úspěšnost, následně ale Tomáš Chorý fauloval a míč se opět vrátí k domácím.
37'
Sergio Roberto napřáhl krátce za hranou vápna, jeho ránu tečoval Luděk Pernica, leč Jindřich Staněk se vrátil na střed a těžkou ránu dokázal vyrazit mimo tři tyče.
36'
Dobrý náznak Viktorie. Adam Vlkanova tentokrát zkusil štěstí ze střední vzdálenosti, jeho rána byla ovšem domácí obranou zablokována. Následný centr Mosquery z levé strany nikoho z plzeňské strany nenašel.
34'
Jak může být fotbal někdy opravdu jednoduchý. Sergio Roberto si navedl míč na střed pole, poté oslovil na hraně pokutového území ROBERTA LEWANDOWSKÉHO, který se následně utaženou ranou trefil přesně k pravé tyči, Jindřich Staněk zcela bez šance.
33'
Oba trenéři jsou až u postranní čáry, nicméně jejich pokyny hráči na hřišti slyší jen velmi obtížně.
32'
Přetažený centr letěl na zadní tyč, tam měl Viktoria ale vše pokryté. Odražený balon si nicméně sebrali opět domácí, kteří se budou snažit něco vymyslet.
31'
Milan Havel zastavil další centr Barcelony, Katalánci budou rozehrávat míč opět od rohového praporku.
30'
Jan Sýkora dostal balon k rohovému praporku, odkud se snažil odcentrovat, domácí obrana mu to ovšem neumožnila.
29'
Ansu Fati si ukázal, kam by chtěl dlouhý balon, leč takovou přihrávku opravdu neměl šanci doběhnout.
28'
Tentokrát nicméně ohrožení branky nepřišlo, hra se přesunula na polovinu hřiště.
28'
Už se opět hraje, míč se bleskově ocitl v pokutovém území Viktorie, kde na poslední chvíli vše hasil Václav Jemelka, další roh pro Barcelonu.
26'
A je to skutečně tak. Navíc Jhon Mosquera dostal za zákrok na Christensena žlutou kartu.
25'
Nicméně vypadá to, že vše nakonec bude jinak. Mosquera totiž jako první zasáhl domácího stopera a až poté nastal faul na plzeňského hráče.
24'
Penalta pro Viktorii! Lukáš Hejda nakopl míč na Chorého, který ho prodloužil na Mosqueru, jenž byl poté sražen k zemi Christensenem.
23'
Domácí zahráli rukou, Plzeňané budou rozehrávat balon ze své vlastní poloviny.
22'
Robert Lewandowski táhl další rychlou akci Barcelony, polský střelec už byl mimo střelecký úhel, tak balon vrátil na penaltu, kam si naběhl Jordi Alba, jeho ránu doprostřed brány nicméně kryje Staněk.
21'
Jindřich Staněk si tentokrát dával na čas s rozehrávkou, poté ale přesným pasem našel hlavu Tomáše Chorého.
20'
Po dvaceti minutách hry vystihl domácí přihrávku Jhon Mosquera, který se následně pustil mezi dva hráče. Kolumbijský záložník v barvách Viktorie poté upadl na hrací plochu, dle rozhodčího se ale o faul nejednalo.
19'
Robert Lewandowski na půlce hřiště ztratil balon, nicméně, jak je zvykem, Barcelona ho rychle získala zpět na své kopačky.
18'
Ansu Fati si navedl míč na střed pole, technickou ránou ale následně poslal balon těsně vedle pravé tyče. Jindřich Staněk se stačil pouze ohlédnout.
18'
Dembelé zatím hraje velice dobře, nyní doslova zamotal hlavu Václavu Jemelkovi, který se ho snažil bránit.
17'
Marc-André ter Stegen šel ven z brány a bez problémů zachytil míč do svých rukavic, domácí se snaží opět rychle otočit hru na druhou stranu.
16'
Barcelona nadále operuje s míčem u svých kopaček, Plzeň zatím spoléhá na rychlé protiútoky. Dva už měla, avšak nenašla odvahu je zakončit jakoukoliv střelou.
14'
Camp Nou je pochopitelně na nohou, Viktoria to bude mít v následujících minutách opravdu těžké.
13'
A tentokrát už z něho zapršelo a domácí jdou do vedení. Dembelé od rohového praporku našel hlavu Koundého, který následně předal míč ještě FRANCKOVI KESSIÉMU, který míč jen lehce trkl k pravé tyči.
13'
Dembelé si předkopl balon, nicméně ten na hrací ploše ještě stihl, jeho následný centr odvrátil na další roh Luděk Pernica.
11'
Ten nicméně zahráli hrůzostrašně, Plzeň spěchala do otevřené domácí obrany, tahle akce volala po zakončení Adama Vlkanovy ze střední vzdálenosti, leč hostující hráč nenašel odvahu a nakonec vše končím plzeňským ofsajdem.
11'
To už se ale změnilo. V pokutovém území si našel kousek prostoru Robert Lewandowski, ten nicméně nastřelil jen plzeňské hráče a domácí budou kopat rohový kop.
10'
Máme za sebou úvodní deset minut zápasu, Barcelona zatím drží balon, nicméně do žádné střely se zatím nedostala, Plzeň opět spoléhá na svou dobrou defenzivu.
9'
Sergio Roberto si opět naběhl za hostující obranu, jeho zpětnou přihrávku nicméně Viktoria opět odvrátila, navíc tak šikovně, že Roberto míč ještě tečoval. Odkopávat od své branky tak bude brankář Staněk.
8'
Nadějná situace pro Západočechy. Ti vystihli ve středu nepovedenou domácí rozehrávku, leč domácí obrana se stačila bleskurychle vrátit a Plzeň tak nadále čeká na svou první střelu na Camp Nou. Před jedenácti lety tu nevystřelila ani jednou.
7'
Jan Sýkora se snažil zrychlit hru překvapivou přihrávkou, leč tu domácí přečetli. Viktoria bude alespoň poblíž své střídačky vhazovat míč zpět do hry.
6'
Konečně také na delší časový úsek drží Viktoria balon u svých kopaček, s rozehrávkou pomáhá i hostující brankář.
5'
Dembelé rozehrál zajímavě standardku, k balonu se následně dral Lewandowski, leč jako první byl u něj Jindřich Staněk, který ho vyboxoval daleko od své branky.
4'
Václava Jemelka získal na levé straně balon, nicméně Barcelona rychlým presinkem získala opět balon a pro rychlém protiútoku hasil rychlý protiútok Luděk Pernica jen za cenu žluté karty.
3'
V pokutovém území přišel pád Roberta Lewandowského, nicméně hlavní rozhodčí pokutový kop nepíská.
3'
Plzeň se balon u svých kopaček nadále moc neužila, po získání přišla rychlá ztráta a domácí hru bleskově opět otočili.
2'
Ten Západočeši bez problémů ubránili, přesto Barcelona stále drží balon a snaží se něco před svatyní Jindřicha Staňka vymyslet.
1'
Stále v prvním minut vybídl na pravé straně Ansu Fati k centru kapitána Sergia Roberta, jehož pas ale zablokovala plzeňská obrana na první rohový kop v zápase.
1'
Hlavní rozhodčí Lawrence Visser poprvé dnes pískl do píšťalky, což značí jediné, utkání může odstartovat – pojďme na něj! Výkop měli na starosti Plzeňané, kteří budou v prvním poločase útočit z pohledu hlavní tribuny zprava doleva.
1'
Znělka je za námi. Za malou chvíli začínáme.
Oba celky nastupují na hrací plochu, čeká nás slavná znělka Ligy mistrů.
Hlasatel právě četl soupisku domácího celku a stadionem po každém jméně aplaudoval nadšením.

Pro zajímavost, u té české byl rád, že některá jména vůbec přečetl.
Oba celky již zmizely v útrobách Camp Nou. Za pár minut se nicméně na zelený pažit, který je ve fantastické formě, vrátí.
Rozcvička obou týmů je v plném proudu, Robert Lewandowski na domácí straně už si sestřelovává svá mířidla, polský kanonýr totiž nechybí v základní sestavě Barcelony.
Ještě jednou krásný večer, tentokrát již přímo z Camp Nou. Do utkání nám zbývá něco přes půl hodiny a stadion se začíná již pomalu plnit.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto (C), Christensen, Koundé, Alba – Kessié, de Jong, Pedri – Dembèlé, Lewandowski, Fati.
Náhradníci: Peña, Tenas – Piqué, R. Araújo, Busquets, F. Torres, Depay, Raphinha, Eric García, Balde, Gavi, Torre.
Trenér: Xavi Hernández.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Havel, Pernica, Hejda (C), Jemelka – Kalvach, Bucha – Sýkora, Vlkanova, Mosquera – Chorý.
Náhradníci: Tvrdoň, Jedlička – M. Tijani, Pilař, Čermák, Holík, Jirka, F. Bassey, Ndiaye.
Trenér: Michal Bílek.

Rozhodčí: Visser – Vanyzere, Nijssen (všichni BEL).
Řekli před utkáním

Michal Bílek: „Jsme hrozně rádi, že si tady můžeme zahrát. Postup do Ligy mistrů jsme si vybojovali zaslouženě. Je to pro nás obrovská výzva, zahrát si v takové skupině. Barcelona má obrovské ambice na domácí i mezinárodní scéně. O kvalitách Barcelony všichni víme. Jedná se o mimořádný tým, který v poslední době neuvěřitelně posílil. Ať bude hrát vepředu kdokoli, mají obrovskou kvalitu. Víme o tom, jakým způsobem se prezentují a budou chtít hrát. Uvidíme, na co naše kvality zítra budou stačit.“

Lukáš Hejda: „Asi to teď bude můj největší zápas kariéry. Barcelona je TOP tým. Moc se na to těšíme a dáme do toho všechno. Určitě nemáme v plánu stoupnout si do vlastního vápna a odkopávat balony, ale uvidíme v zápase, jaká situace nastane a co nám Barcelona dovolí.“

Milan Havel: „Samozřejmě se moc těším, protože je to odměna za celou minulou sezonu a všechnu odvedenou práci. Celý ten zápas bude úžasný, čeká nás obrovský stadion a skvělá atmosféra, věřím, že si to všichni užijeme. Bude to svátek,“

Jako hlavní rozhodčí bude utkání pískat Lawrence Visser z Belgie. Ten už má s plzeňským fotbalem jednu zkušenost. Před čtyřmi lety pískal utkání UEFA Youth League v Přešticích nedaleko Plzně mezi Viktorií a Realem Madrid. Utkání nakonec skončilo vítězstvím španělského celku 2:1.

Jeho asistenty budou Rien Vanyzere a Thibaud Nijssen. U postranní čáry bude připraven i čtvrtý rozhodčí, bude jím Bram Van Driessche. Všichni tři jsou rovněž z Belige.

Utkání bude samosebou pod dozorem videorozhodčího, u monitoru budou sedět pánové Benoît Millot a Tiago Martins z Francie.
Vzájemné zápasy

Jak již bylo řečeno, Plzeň se s Barcelonou už ve skupinové fázi Ligy Mistrů jednou utkala. Bylo tak před jedenácti lety v roce 2011 a z aktivních hráčů si tento počin pamatuje pouze Václav Pilař. Dalšími pamětníky jsou trenéři Pavel Horváth s Markem Bakošem a sportovní ředitel Daniel Kolář. Na opačné straně si zápas mohou pamatovat Sergio Busquets a Xavi. Druhý jmenovaný už ovšem slavnou Barcelonu trénuje.

První zápas se hrál ve Španělsku. Barcelona s Lionelem Messim měla v úvodu drtivý tlak a po deseti minutách šla zásluhou Iniesty také do vedení. Jenomže poté se blýskl Marek Čech skvělými zákroky a když už byl plzeňský brankář překonaný, Messimu z brankové čáry vykopl míč David Limberský, který mimochodem ani dnes nebude chybět na stadionu, ovšem už jen v roli diváka. Plzeň dlouho držela jednogólovou ztrátu, nicméně necelou čtvrthodinu před koncem udělala na půlce zbytečnou ztrátu a po rychlém brejku pálil David Villa. Viktoria zanechala ve Španělku dojem, prohrála 0:2.

Druhý zápas už byl ovšem zcela jiná písnička. Viktoria nicméně jako první měla obrovskou šanci, Milan Petržela běžel od půlky hřiště zcela sám na Viktora Valdése, nicméně tuhle příležitost si současný hráč Slovácka vyčítá do dnešního dne. Messi poté udělal Kličku Mariánu Čišovskému, slovenský hráč byl navíc vyloučen a argentinská superstar poslala Barcelonu z penalty do vedení. Krátce před odchodem do šaten dal Messi druhou branku, po změně stran nejprve skórovat Fabregas a hattrick dovršil Lionel Messi. Plzeň ani ve druhém případě nedala branku, Barcelona vyhrála v pražském Edenu vysoko 4:0.
Spotify Camp Nou

Stadion byl dokončen v roce 1957. Jeho kapacita činí 99 354 diváků, což je více než osmkrát více nežli plzeňská Doosan Aréna. Camp Nou je největším stadionem v Evropě. Letos v březnu klub oznámil, že se dohodl se společností Spotify na získání práv o pojmenování barcelonského svatostánku, což se stalo vůbec poprvé. Slavný stadion nicméně bude čekat velká rekonstrukce, až zde tedy Plzeň bude hrát příště, spousta fanoušků to tu ani nepozná.
FC Barcelona

Španělský gigant, avšak v minulém roce žádného velkého úspěchu nedosáhli. Po odchodu Lionela Messiho v minulém roce skončila Barcelona na druhém místě španělské ligy, z mistrovského titulu se radovat Real Madrid. Ani v Lize Mistrů to tentokrát velká pohádka nebyla. Barcelona skončila ve skupině až na třetím místě, uhrála pouze sedm bodů, což je její nelichotivý rekord, od sezóny 2000/01 tak poprvé chyběla ve vyřazovací části v této soutěži.

Velké letní téma byl bezesporu příchod Roberta Lewandovského z Bayernu Mnichov. Polský kanonýr překonal rekord Gerda Müllera z roku 1973, když v uplynulém kalendářním roce nastřílel v německé Bundeslize 43 branek a pomohl Bayernu k zisku desátého titulu v řadě. Více gólů než obávaný „Lewa“ vstřelili od začátku sezony 2011/12 pouze Lionel Messi a Cristiano Ronaldo.

Barcelona již pětkrát dokázala Ligu Mistrů vyhrát. Naposledy se to stalo v sezóně 2014/15. Předtím se to Kataláncům povedlo v sezónách 1991/92, 2005/06, 2008/09 a 2010/11.
Cesta předkoly

Parta okolo kapitána Lukáše Hejdy si díky mistrovskému titulu z loňského roku vysloužila pozvánku do předkol Ligy mistrů. Západočeši ve druhém předkole nejprve uspěli na finské umělé trávě v Helsinkách, když zvítězili 2:1 a i odveta byla v jasné režii červenomodrých, výsledkem je drtivé vítězství 5:0.

Los ve francouzském Nyonu přisoudil Plzni do třetího předkola moldavský Šeriff Tiraspol. Tým, který například v minulém roce zvládl porazit slavný Real Madrid na Santiagu Bernabeu. První duel se hrál v Kišiněvě a přestože Viktoria v utkání prohrávala, dokázala ho zvládnout a po brankách Chorého a Buchy přivezla do Čech nadějnou výhru 2:1. A i odveta patřila Západočechům. Po další výhře 2:1 mohla Viktoria slavit postup do závěrečného předkola milionářské Ligy mistrů.

Tam na Viktorii čekal Karabach, se kterým se již Plzeň jednou utkala. V roce 2016 nejprve doma Viktoria remizovala 0:0, avšak v Baku vystřelil postup přesnou hlavičkou z konce zápasu Michael Krmenčík. Utkání tehdy skončilo 1:1 a červenomodří postoupili díky gólu na hřišti soupeře, tohle pravidlo již ale neplatí. A historie se opakovala. I tentokrát první duel skončil bez branek, český šampión mohl za tento výsledek děkovat hlavně brankáři Jindřichu Staňkovi, který předvedl obdivuhodný výkon. Odveta o týden později byla pořádně napínavá. V Doosan Aréně šel jako první do vedení Karabach, jenomže po brankách Kopice a Klimenta Viktoria skóre ve druhém poločase fantasticky otočila. Po čtyřech letech se tak mohou Plzeňané těšit na skupinovou fázi.
Krásný středeční večer ze Španělska!

Je to tady! Startuje Liga mistrů a po čtyřech letech opět i s plzeňskou účastí. K prvnímu duelu cestují svěřenci Michala Bílka na slavný Spotify Camp Nou, kde se střetnou s Barcelonou.

Červenomodří si Champions League zahráli již třikrát ve své historii. Před jedenácti se utkali v základní skupině s Barcelonou, AC Milán a Bate Borisov. O dva roky později se utkali proti gigantům jako Bayern Mnichov, CSKA Moskva či Manchester City. Zatím naposledy hrála Plzeň evropské poháry před čtyřmi lety a opět to bylo v Lize mistrů. Tentokrát změřila Viktoria síly s Realem Madrid, AS Řím a opět s CSKA Moskva. Letos svede Viktoria repete s Barcelonou a Bayernem. Třetí do party je Inter Milán.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.