Liga mistrů - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celtic : Real - 6. září 2022   21:00

Celtic
0:3
(0:0)
Real
56' Vinícius Júnior  (Valverde) • 60' Modrić  (E. Hazard) • 77' E. Hazard  (Carvajal)
Celtic
Hart – Juranović, Carter-Vickers, Jenz, G. Taylor – O'Riley (72. Mooy), C. McGregor (C), Hatate (72. Turnbull) – Abada (46. Maeda), Giakoumakis (72. Furuhaši), Jota (82. Hakšabanović).
Bain, Siegrist – McCarthy, Bernabei, Forrest, Ralston, Welsh.
Schärer – Zogaj, Erni (všichni Švýcarsko)
Celtic Park, Glasgow
Real
Courtois – Carvajal, Militao (46. Rüdiger), Alaba, F. Mendy – Modrić (80. Asensio), Tchouaméni (71. Camavinga), Kroos – Valverde, Benzema (C) (30. E. Hazard), Vinícius Júnior (80. Rodrygo).
L. López, Lunin – Nacho Fernández, Vázquez, Ceballos, M. Díaz.

Statistiky dnešního zápasu
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:4.
Máme za sebou velmi pohledné utkání Ligy mistrů mezi skotským Celticem a španělským Realem Madrid. Obhájce Ligy mistrů dnes především ve druhém poločase doslova vyučoval to, jak se hraje fotbal v nejprestižnější klubové soutěži. Bílý balet i bez zraněného Karima Benzemy jasně dominoval a zcela po zásluze vyhrál 3:0. Tak trochu nečekaným hrdinou zápasu se stal střídající Eden Hazard, který jeden gól vstřelil a na jeden přihrál. Pokud měl dnes zabojovat o místo v sestavě, určitě se mu to podařilo.
90+2'
90+2'
Zápas se dohrává s balonem na kopačkách hostů. Je rozhodnuto.
90+1'
Hakšabanović byl ve vápně kousek od balonu, jenže místo zakončení šlápl na kotník Alabovi a následně se právě od Hakšabanoviće odrazil míč do zámezí. Následuje odkop.
90'
Po rychlém protiútoku střílel z protiútoku Rodrygo, svůj technický pokus ale poslal těsně mimo.
88'
Na druhé straně to zkoušel ještě Maeda, jeho zakončení ale skončilo mimo.
88'
Až do vápna se teď dostal Asensio, který hned zkoušel z pravé strany střílet. Svou slabší pravačkou prověřil Harta, ten byl ale připravený a v pohodě zasáhl.
87'
Domácí se stále velmi sympaticky snaží bojovat na 100%. Je ale vidět, že kvalita dnes byla jednoznačně na polovině Realu.
86'
Střídající Hakšabanović pálil tvrdě z úhlu, brankář Courtois jeho pokus ale vyrazil.
85'
Za obranou byl nyní v ofsajdu Rodrygo. Je pískáno a míč mají domácí.
84'
Hráči Celticu vrhají poslední zbytky sil do ofenzivy. Očividně by rádi vstřelili alespoň čestný gól.
83'
Domácí znovu zkusili vysunout presink. Jenže hosté elegantně ve vlastním vápně míč vykombinovali a následně rozehrál Courtois.
82'
Střídání v týmu Celtic FC:
ze hřiště odchází Jota, přichází Sead Hakšabanović.
82'
Aktivní Jota se uvolnil na levé straně, svůj technický pokus ale poslal nad bránu.
80'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Rodrygo,
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Marco Asensio.
78'
Hned po rozehrávce mohli domácí alespoň snížit, jenže po centru Joty se Furuhaši dostal k zakončení pouze kolenem, a to není nejlepší část končetiny ke vstřelení gólu.
77'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Hosté přidávají gól jako z fotbalové učebnice. Za obranu si na pravé straně zaběhl na přesný centr Kroose Dani Carvajal, který okamžitě vrátil míč do vápna na nabíhajícího EDENA HAZARDA a ten ve velkém klidu zvýšil na 3:0!
76'
Real si druhý poločas doslova užívá. Domácí postupně zcela odpadli.
74'
Hosté stále ve velké pohodě kombinují na polovině Celticu. Domácí se nemohou vůbec dostat k míči.
72'
ze hřiště odchází Matt O'Riley, přichází Aaron Mooy,
ze hřiště odchází Reo Hatate, přichází David Turnbull,
ze hřiště odchází Giorgos Giakoumakis, přichází Kjogo Furuhaši.
71'
Domácí trenér Ange Postecoglu chystá hned trojnásobné střídání.
71'
ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Eduardo Camavinga.
70'
Hosté se očividně již nikam neženou a v pohodě drží balon ve středu pole daleko od vlastní brány.
68'
Jota poslal z levé strany dobrý centr do vápna na Giakoumakise, ten ale ve snaze dostat se k hlavičce fauloval Alabu.
66'
Real má otěže zápasu jasně ve svých rukou. Je vidět, že domácí to mají v těchto fázích zápasů velmi těžké.
64'
Maeda trefil při hlavičkovém souboji loktem do hlavy Modriče a dostává žlutou kartu.
64'
Kroos poslal do vápna tvrdý centr, na který o kousek nedosáhl o hlavičku se pokoušející Rüdiger.
63'
Další šanci bude mít Real díky rohovému kopu.
62'
Domácí jsou nyní naprosto zdecimovaní a nedaří se jim vůbec nic.
60'
Na polovině hřiště byl velmi tvrdě sestřelený Tchouaméni, avšak hra pokračovala a Real výhodu využil beze zbytku. Eden Hazard během rychlého protiútoku poslal do vápna balon na LUKU MODRIĆE, který si položil dva obránce a následně ranou vnějším nártem překonal brankáře Harta – 0:2!
58'
Domácí jsou nyní hodně zaskočeni a nedaří se jim. Bílý balet hodně drží balon a kombinuje po celé délce a šířce hřiště.
56'
To je šok pro domácí! Valverde si na pravé straně narazil balon s Hazardem a najednou měl velké množství prostoru. A co víc, následně poslal do vápna přihrávku do kapsy na zcela nehlídaného VINÍCIUSE JÚNIORA, který pohodlně do protipohybu brankáře otevřel skóre zápasu – 0:1!
53'
Druhý poločas je zatím o něco opatrnější než ten první. Na Realu je vidět, že svěřenci Carla Ancelottiho hrají velmi sebevědomě.
51'
Nyní jsou to hosté, kteří se musí soustředit na defenzivu. Zatím se jim to daří a domácí jen velmi těžko hledají skulinky v defenzivě.
49'
Domácí začali druhý poločas velmi aktivně. Stejně jako v první půli se hodně snaží a tlačí se až k vápnu soupeře.
48'
Střídající Maeda měl hned v úvodu druhého poločasu velkou šanci, když se k němu ve vápně snesl balon. Domácí útočník ale nedokázal přesně zakončit a Courtois se štěstím zasáhl.
46'
O rozehrávku se postarali domácí, kteří budou patrně chtít začít stejně aktivně jako v prvním poločase.
46'
ze hřiště odchází Éder Militao, přichází Antonio Rüdiger.
46'
ze hřiště odchází Liel Abada, přichází Dajzen Maeda.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
Je za námi první poločas zápasu mezi Celticem a Realem Madrid. Sledujeme velmi intenzivní podívanou, které chybí pouze jediné – góly. Lépe do zápasu vstoupili domácí, kteří svého soupeře v úvodu mačkali jak citron. Hosté se ale velmi rychle dostali do tempa a v dalším průběhu prvního poločasu to byli právě oni, kdo měl více ze hry. Gólu jsme se ale nedočkali a do kabin se tak odchází za stavu 0:0.
45+1'
45'
Hazard pohotovou přihrávkou našel Viníciuse, jeho ránu z hranice vápna ale gólman Hart v pohodě lapil.
45'
Již se hraje poslední minuta normální hrací doby.
44'
Domácí se snažili také odpovědět, jejich snažení ale zastavil ofsajd, ve kterém byl Jota.
43'
A další šance Realu! Na levé straně hřiště unikl domácí defenzivě Vinícius a z ničeho nic se z úhlu řítil sám na Harta. Anglický gólman situaci zvládl skvěle a Viníciuse vychytal!
41'
Tak teď měl Real Madrid první opravdu velkou šanci v dnešním zápase. Modrič na pravé straně hřiště posunul balon zpět na roh velkého vápna na Carvajala, po jehož centru zkoušel zakončit Hazard. Ve velké šanci ale selhal a skóre se nemění.
40'
Domácí rychle rozehráli standardku ze středu pole a na levé straně se do zakončení dral Jota. Nakonec volil další střílený centr do vápna Realu, hosté se ale tentokrát bez problémů ubránili.
39'
Až příliš daleko za obranou byl nyní Carvajal, kterému byl odmávaný a odpískaný ofsajd.
38'
Alaba teď vrátil balon až k brankáři Courtoisovi, to se samozřejmě nelíbí domácím fanouškům, kteří okamžitě hlasitě pískají.
37'
Valverde nyní dobře a také šťastně vnikl do vápna Celticu. Následný centr od brankové čáry se mu ale vůbec nepovedl. Byl přetažený a skončil v autu.
35'
Z levé strany centroval do vápna Realu Jota, dobře v defenzivě zasáhl Militao.
33'
Real ale stále více drží balon, domácí jsou teď zataženi do hlubokého bloku.
32'
Modrič zkoušel překvapivým obloučkem ve vápně hledat Valverdeho, ten ale míč nestihl a navíc byl pravděpodobně v ofsajdu.
31'
Nyní byl právě Hazard faulovaný na polovině hřiště, balon bude mít Real.
30'
Zraněný Karim Benzema odkulhal rovnou do kabiny a o svou velkou šanci v Realu bude nyní opakovaně bojovat Eden Hazard. Má k dispozici více než hodinu hry na to, aby přesvědčil trenéra Carla Ancelottiho.
30'
ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Eden Hazard.
29'
První velkou šanci šanci Realu měl Valverde, který pálil z hranice vápna hodně zajímavě levačkou. Bránu ale netrefil, míč prolétl těsně mimo.
29'
Teď je to ale Real, který hodně drží balon a postupným útokem se blíží k vápnu Celticu.
28'
Benzema pokulhává ve středu pole. Zkouší to, ale nevypadá to dobře.
27'
Zpoza vápna pálil Kroos, jeho pokus byl ale nepovedený.
27'
Problémy má nyní Benzema. Drží se za koleno a zatím to nevypadá, že by mohl francouzský útočník pokračovat ve hře.
26'
Hatate posílal do ohně tvrdou střílenou přihrávku a Militao míč srazil jen na rohový kop. Byla to složitá situace a Real měl štěstí.
25'
Na levé straně se snažil za obranu dostat Taylor, byl ale pokrytý Nachem a nakonec je z toho jen aut.
24'
Realu se zatím příliš nedaří dostat se na delší dobu k balonu. Je ale jasně vidět, že zkušený madridský klub rozhodně nepanikaří.
22'
Domácí hrají nadále ve velké intenzitě. Sledujeme strhující podívanou.
21'
Giakoumakis nyní poslal ve vápně balon přímo proti noze McGregora, který parádní tvrdou ranou trefil pravou tyč hostující brány! Courtois se jen ohlédl.
21'
Hned po rohu domácí sice nezakončili, ale o malou chvilku později pálil tvrdě Hatate a gólman Courtois měl co dělat, aby balon vyrazil.
20'
Po snaze O'Rileyho hostující defenziva tečovala balon na rohový kop.
19'
Z levé strany zkoušel do vápna Celticu centrovat Alaba, jeho pas byl ale nepovedený.
18'
Ani jedno z mužstev si zatím moc dlouho balon neužije. Jak se hraje s velkou intenzitou, oba týmy míč často ztrácejí.
17'
Alaba ale neměl komu a nakonec rozehrál dlouhým nákopem na polovinu hřiště. Tam sice Tchouaméni vyhrál hlavičkový souboj, avšak nikoho ze spoluhráčů nenašel.
17'
Místo toho byl faul odpískaný O'Rileymu a rozehrávat bude Alaba.
16'
Giakoumakis po souboji s Militaem padl v pokutovém území Realu k zemi, na penaltu to bylo ale málo a pokračuje se ve hře.
15'
Nadále se hraje ve velkém tempu. Teď jsou to znovu domácí, kdo je u balonu.
13'
Domácí se dostali po rychlé rozehrávce k protiútoku a z úhlu se na Courtoise řítil Abada. Jeho zakončení bylo ale slabé a belgický gólman v pohodě zasáhl.
13'
Po centru Kroose byl ale Alabovi odpískaný útočný faul.
12'
Vinicius patičkou hledal ve vápně Benzemu, před ním ale míč na roh odehrál Juranović.
11'
U balonu ale zůstává právě Real. Hosté teď krouží kolem vápna Celticu.
9'
Mendy zasáhl ve snaze hrát balon loktem Giakoumakise a dostal žlutou kartu.
8'
Teď se zdá, že je tu pasáž, kdy jsou více u balonu hráči Realu. Hraje se ale oboustranně v mimořádném tempu.
8'
Z pravé strany centroval do vápna Celticu Carvajal, míč ale dobře odvrátil Jenz.
6'
Domácí hrají ale s velkým entuziazmem a v bouřlivém kotli Celtic Parku hrají velmi sebevědomě.
5'
Po faulu na Viniciuse byli hráči Realu na polovině Celticu až u vápna, prvního nebezpečného zakončení jsme se ale nedočkali.
3'
Domácí hrají hodně vysoko a napadají rozehrávku Realu prakticky na hranici vápna hostujícího celku. Bílý balet ale zatím nepanikaří a hraje v pohodě.
2'
Domácí kopali hned vzápětí další roh. Míč poskakoval ve vápně, nakonec ale doputoval ke Courtoisovi, který v pohodě snadno míč schoval do rukavic.
1'
Po následném rohu se Celtic k zakončení nedostal.
1'
Domácí začali bleskově a hned se ke střele dostal Abada. Jeho rána byla zblokovaná na roh, ale byla to velmi dobrá pozice pro zakončení
1'
Jako první se balonu dotkl Karim Benzema.
1'
Domácí budou mít tradiční bílozelené pruhované dresy. Hosté mají tmavé dresy s žlutými doplňky.
Hráči jsou na trávníku a nyní probíhají tradiční předzápasové oficiality. Zápas za pár desítek vteřin začne.
Teď už stadionem zní hymna Ligy mistrů a stadion v Glasgowě bouří nadšením.
Zápas mezi Celticem a Realem za pár chvil startuje. Čekáme na příchod hráčů na hrací plochu. Stadionem zní píseň You Never Walk Alone. Atmosféra v Celtic Parku je elektrizující.

Celtic FC: Hart – Juranović, Carter-Vickers, Jenz, G. Taylor – O'Riley, C. McGregor (C), Hatate – Abada, Giakoumakis, Jota.
Náhradníci: Bain, Siegrist – Furuhaši, Mooy, Turnbull, McCarthy, Bernabei, Maeda, Forrest, Ralston, Welsh, Hakšabanović.
Trenér: Ange Postecoglu

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, F. Mendy – Modrić, Tchouaméni, Kroos – Valverde, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: L. López, Lunin – Nacho Fernández, E. Hazard, Asensio, Camavinga, Vázquez, Ceballos, Rodrygo, Rüdiger, M. Díaz.
Trenér: Carlo Ancelotti

Rozhodčí: Schärer – Zogaj, Erni (všichni Švýcarsko).
Velkou zajímavostí zápasu je, že se oba týmy v soutěžním zápase potkávají po neuvěřitelných 42 letech! Poslední vzájemný zápas proti sobě odehrály v roce 2012, to šlo ale pouze o letní přípravný turnaj. V evropských pohárech se Celtic s Realem potkal naposledy na jaře roku 1980, kdy se v rámci čtvrtfinále Poháru mistrů evropských zemí nejprve z výhry 2:0 radoval Celtic, následně ale po domácí výhře 3:0 postoupil do další fáze PMEZ Real Madrid.
Papírovým favoritem zápasu budou hosté, ale rozhodně se neočekává, že by před nimi stál slabý soupeř. Celtic totiž vyhrál všechny letošní soutěžní zápasy a především po víkendovém vítězství 4:0 nad Rangers půjde do zápasu s velkým odhodláním a touhou uspět proti Los Blancos. Také Real Madrid má ale v úvodu sezony dobrou formu. Po vítězství v evropském Supercupu dokázal vyhrát i všechny čtyři ligové zápasy a je tedy také stoprocentní.
Hezký úterní večer všem fanouškům špičkového evropského fotbalu. Právě dnes prvními zápasy startuje nový ročník nejsledovanější fotbalové soutěže – Ligy mistrů. Hned během prvního hracího dne se představí i obhájce trofeje Real Madrid, který se Celtic Parku v Glasgowě představí proti domácímu Celticu FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.