Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Club Brugge : Benfica - 15. února 2023   21:00

0:2
(0:0)
Benfica
Benfica
51' João Mário   • 88' Neres
Club Brugge
Mignolet – Mata, Hendry, Mechele, Meijer – Odoi (65. Nielsen), Onyedika – Buchanan, Vanaken (C), Sowah (79. Jutgla) – Lang.
Bursik – Boyata, Sylla, Rits, Sandra, Nusa, Jaremčuk.
D. Massa – F. Meli, S. Alassio (všichni ITA)
Jan Breydelstadion, Bruggy
24 136 diváků
Benfica
Vlachodimos – Bah, Ant. Silva, Otamendi (C), Grimaldo – Florentino, Chiquinho – Aursnes, João Mário (90+4. Neves), R. Silva (65. Neres) – G. Ramos (65. Guedes).
Soares, An. Gomes – Gilberto, Veríssimo, Morato, Draxler, Musa, Tengstedt, Schjelderup.

Dnes je sice konec, ovšem nezapomeňte, že zítra začínají také souboje vyřazovací části EL a já vás zvu k jejich sledování.

Pro tuto chvíli děkuji za pozornost, přeji hezký večer a dobrou noc.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 1:7. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 10:8.
Druhé dějství už góly přineslo a to v úvodu a na konci. V obou případech se k nelibosti většiny publika prosadili hosté, kteří si tak do odvety vypracovali velice slibnou výchozí pozici, ta mohla být ještě vyšší, ovšem gól Nerese v nastavení pro ofsajd platit rozhodně nemohl. I tak je portugalský tým možná největším favoritem na postup do další fáze vyřazovacích bojů LM, minimálně jeden z největších. Dnes vyhrál nejspíš zaslouženě.
90+4'
90+4'
Střídání v týmu Benfica Lisabon:
ze hřiště odchází João Mário, přichází Joao Pedro Goncalves Neves.
90+3'
V letadle Benficy mohlo být nazpátek opravdu veselo, David Neres prudkou přízemní ranou rozvlnil síť za zády domácího gólmana potřetí, leč stál v době přihrávky v jasném ofsajdu.
90+2'
Hlavní arbitr přerušuje hru a dává míč hostům, což se domácím fotbalistům vůbec nezamlouvá, ovšem nic s tím dělat nemohou. Je pravda, že faul na střelce druhé branky zřejmě byl.
90+1'
Gonçalo Guedes pálil tvrdě pravačkou daleko vedle vzdálenější tyče. Mrzet jej to moc nemusí.
88'
Benfica právě vstřelila branku!
Nyní už se hosté radují a to po obrovské hrubce v obraně belgického mančaftu. Bjorn Meijer si s míčem až zbytečně hrál namísto toho, aby jej odehrál rychle do bezpečí, toho využil DAVID NERES, jenž balón soupeři sebral, dostal se do samostatného úniku a zamířil levačkou přesně do vzdálenějšího dolního rohu brány.
86'
João Mário mohl dát svému celku větší jistotu a lepší výchozí pozici do odvety, ovšem svou ránu levačkou adresoval těsně vedle vzdálenější tyče.
85'
Tajon Buchanan se ocitl s míčem už za postranní brankovou lajnou, sám se na sebe hodně zlobil, že nepřihrál o trochu dříve.
84'
Florentino chtěl zůstat ležet na trávníku, ale když viděl, že hlavní arbitr faul nepíská, hbitě se postavil na nohy a utíkal pomoci spoluhráčům do defenzívy.
84'
Hosté se hodně zlobí, ovšem faul je pískán jim a rozehrává soupeř.
82'
Domácí rozehráli rohový kop, Odisseas Vlachodimos si nebyl při svém zásahu moc jistý, ovšem spoluhráči mu včas pomohli. Tohle zavánělo vyrovnáním.
80'
Domácím úplně nevyšla rozehrávka u středového kruhu, u balónu však zůstávají.
79'
Střídání v týmu Club Brugge KV:
ze hřiště odchází Kamal Sowah, přichází Ferran Jutgla.
76'
Menší nebezpeční před bránou Brugg sice vzniklo, ovšem domácí obrana míč rychle získala pod svá bedra.
74'
Na druhé straně se vzduchem snažil najít někoho ze spoluhráčů Alexander Bah, nepovedlo se.
73'
Míč letí za postranní lajnu, vhazuje hostující tým, který nikam nepospíchá.
70'
Guedes se chytil do ofsajdu a nemohl tak pokračovat se spoluhráči v útočné aktivitě.
69'
Hodně nepřesný centr z pravé strany končí v náruči vyběhnutého gólmana Benficy, který neměl moc velkou práci.
67'
Domácí kombinují u středové lajny, času na srovnání mají ještě dost.
65'
ze hřiště odchází Denis Odoi, přichází Casper Nielsen.
65'
ze hřiště odchází Gonçalo Ramos, přichází Gonçalo Guedes.
65'
ze hřiště odchází Rafa Silva, přichází David Neres.
64'
Chystá se dvojí střídání na straně Benficy, mezitím uplynul nějaký čas a hraje se spíše nudná podívaná.
62'
Hra se obrací a rohový kop bude rozehrávat portugalské mužstvo.
59'
Zblokovaný míč přináší Bruggám rohový kop.
57'
Tajon Buchanan poslal v souboji o míč protihráče na trávník nedovoleným způsobem, čímž připravil svůj tým o balón.
56'
Odisseas Vlachodimos musel ven z pokutového území, aby volný míč včas odehrál do bezpečí.
54'
Dalšího faulu se už hosté nedovolali, rozehrávat od své brány bude Simon Mignolet.
51'
Hodně šťastně proměněný pokutový kop. JOÃO MÁRIO poslal tvrdou ránu na levou stranu a do horní části brány, Simon Mignolet se míče dotkl, ovšem tečoval jej do břevna, od nějž se balón odrazil do sítě.
49'
Gonçalo Ramos si šel pro faul a vyplatilo se, jeho tým bude kopat pokutový kop.
48'
Boj o míč probíhá u středové lajny, daleko od obou branek.
46'
Máme za sebou první půli, která gól nepřinesla, aspoň tedy ne regulérní. Hosté byli aktivnějším týmem, měli více šancí, ovšem žádnou nedokázali využít a málem přišel trest, neboť Bruggám se povedlo v závěru vsítit branku, avšak ta nebyla pro ofsajd po zásahu VAR uznána. Do kabin se tak odchází za nerozhodného bezgólového stavu.
45+2'
45'
Denis Odoi sice hlavou usměrnil míč na vzdálenější stranu, kam se brankář hostů jen podíval, ovšem gól není pro ofsajd uznán.
45'
Domácím se sice povedlo skórovat, ovšem rozhodčí se ještě radí s VAR.
43'
Žlutá karta pro tým Benfica Lisabon (Nicolás Otamendi). Zasloužená žlutá za faul na Langa.
43'
Odisseas Vlachodimos musel daleko z brány, aby míč včas odehrál do bezpečí před dobíhajícím soupeřem.
42'
Kamal Sowah byl chycen do ofsajdové sítě, míč tak získává opět portugalský tým.
40'
Portugalský tým dlouho drží míč ve své moci, ovšem na další šanci se čeká.
37'
Tyhle nevyužité možnosti mohou Benficu v konečném zúčtování ještě mrzet, Gonçalo Ramos zůstal nepokrytý domácí obranou, hlavou však odehrál míč před hranicí malého vápna jen nad břevno.
34'
Rafa Silva pálil velmi tvrdě z pravé strany, jeho pokus Mignolet s problémy vyráží na rohový kop.
32'
Hráč odchází v doprovodu za postranní lajnu, ale zřejmě bude pokračovat ve hře.
31'
Rafa Silva odehrál svou střelu jen do protihráče před sebou, tím byl Denis Odoi, jenž to zřejmě schytal míčem do citlivých míst.
30'
A hned přišla jejich další příležitost, Rafa Silva letící míč stihl doběhnout, ovšem pravačkou jej tečoval do boční tyče brány, od které se míč odrazil do zámezí.
30'
Hosté budou rozehrávat od levé postranní lajny.
29'
Žlutá karta pro tým Club Brugge KV (Kamal Sowah). Hráč domácího celku fauloval Alejandra Grimalda.
26'
O chvíli později přišla dalšáí možnost Lisabonu, po hlavičkované ve vápně zakončoval, rovněž hlavou, António Silva, jenž z bezprostřední blízkosti trestuhodně mířil nad. Tohle byla dobrá příležitost.
26'
Do šance se dostal portugalský tým, Gonçalo Ramos si nabíhal na přihrávku před prázdnou bránu, míč však stačila obrana Brugg zblokovat do zámezí.
25'
Odisseas Vlachodimos pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou, po malé domů odkopává míč do bezpečí.
23'
Rafa Silva se po pěkné kombinaci svého celku dostal do šance, ovšem svou střelu odehrál jen do zámezí.
20'
Domácí sice dlouho kombinovali před vápnem Benficy, ovšem její obránci jakékoliv nebezpečí nepřipustili.
18'
Stále stejná písnička, žádnému z týmů se nedaří dostat se do nějaké šance.
16'
Jasný ofsajd domácího mužstva, které tak přichází o balón v útoku.
14'
Na hřišti se toho v posledních minutách mnoho neděje, jak byl úvod utkání poměrně svižný, tak nyní se hra uklidnila.
12'
Situace se otočila a jsou to hosté, kteří mají balón v moci, ovšem i oni se nachází daleko od soupeřovy svatyně.
10'
Domácí drží míč na kopačkách a kombinují na své polovině.
9'
Žlutá karta pro tým Club Brugge KV (Denis Odoi). Domácímu hráči se verdikt vůbec nezamlouvá, ovšem jeho skluz vůči Chiquinhovi byl více než jasný.
7'
Útočná akce domácích je zmařena pomezním arbitrem, jenž správně odmával ofsajd.
5'
Tajon Buchanan postupoval z levé strany na gólmana a zakončoval z bezprostřední blízkosti, Vlachodimos si připisuje první těžký zákrok a míč vyráží.
3'
Gonçalo Ramos v zápětí zakončoval o poznání nebezpečněji, ovšem Mignolet uklidil míč do rukavic.
3'
Alejandro Grimaldo se zjevil v první možnosti, ovšem jeho pokus byl zblokován do zámezí.
1'

Club Brugge KV: Mignolet – Mata, Hendry, Mechele, Meijer – Odoi, Onyedika – Buchanan, Vanaken (C), Sowah – Lang.
Náhradníci: Bursik – Boyata, Sylla, Rits, Nielsen, Sandra, Jutgla, Nusa, Jaremčuk.
Trenér: S. Parker.

Benfica Lisabon: Vlachodimos – Bah, Ant. Silva, Otamendi (C), Grimaldo – Florentino, Chiquinho – Aursnes, João Mário, R. Silva – G. Ramos.
Náhradníci: Soares, Gomes – Gilberto, Veríssimo, Morato, Draxler, Neres, Musa, Tengstedt, Schjelderup, Guedes, Neves.
Trenér: R. Schmidt.

Rozhodčí: D. Massa – F. Meli, S. Alassio (všichni ITA).
Vzájemné zápasy

V této kolonce zatím nesvítí žádný záznam, soupeři se tak utkají poprvé.
Benfica Lisabon

Tým z portugalského hlavního města se sice ocitl v těžké skupině s PSG, Juventusem a Maccabi Haifa, přesto v ní dokázal obsadit první příčku. Bylo to ale hodně dramatické, Benfica si z šesti utkání odnesla čtrnáct bodů za čtyři výhry a dvě remízy, k tomu vstřelila šestnáct gólů a sedm jich inkasovala, úplně stejnou bilancí se mohl pyšnit i zmíněný francouzský gigant, vzájemné zápasy skončily vždy poměrem 1:1 a tak musel rozhodnout nepříliš tradiční ukazatel, a sice více vstřelených gólů na hřišti soupeře. Těch vstřelili hráči Lisabonu devět, zatímco fotbalisté pařížského mančaftu byli o tři zásahy horší. Osmifinálový los pak portugalskému klubu přiřadil hodně přijatelného protivníka.
Ve své lize se Benfice daří, s 53 body se drží v čele tabulky, pět bodů ztrácí druhé Porto, Benfica navíc čtyři zápasy za sebou vyhrála, v posledním klání před tímto mačem zvítězila 3:0.
Spoléhat se bude především na svá útočná esa, kterými jsou Portugalci Joao Mario a Gonçalo Ramos, oba mají na kontě shodně dvanáct zásahů a vedou tabulku střelců ligy.
Club Brugge

Domácí tým postoupil do osmifinále prestižní soutěž díky druhé příčce ve skupině B. V ní jeho hráči v těžké konkurenci Porta, Leverkusenu a Atlética Madrid dosáhli jedenácti bodů a za prvním Portem zaostali o jediný bod. Zajímavostí je, že portugalský mančaft dokázali na Pyrenejském poloostrově porazit 4:0, ovšem doma s ním pak stejným poměrem prohráli. Celkem ve skupině vybojovali tři výhry, dvě remízy a prohra s portugalským týmem byla jedinou porážkou, vstřelili sedm gólů a jen čtyři inkasovali, nejméně ze všech celků.
V belgické lize se Bruggám poměrně daří, pobývají na čtvrté příčce s 42 body, čtvrté místo jako poslední zajišťuje účast ve skupině o titul, ovšem pátý Gent zaostává jen o tři body. V generálce na dnešek remizovali Bruggy s Royale Unionem 1:1.
Belgičan Hans Vanaken je s osmi góly nejlepším střelcem mužstva, stejného zisku docílil i Španěl Ferran Jutgla, jenž je však zraněný.
Dámy a pánové, vážení fotbaloví fanoušci a příznivci. Dočkali jsme se, osmifinále fotbalové Ligy mistrů otevřelo své brány, dnes se odehrají další dva zápasy. V tomto přenosu budeme sledovat belkgické-portubalský souboj, střetnou se Club Brugge a Benfica Lisabon. Favoritem je druhý zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.