Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  FC Porto : Atlético - 1. listopadu 2022   18:45

FC Porto
FC Porto
5' Taremí (Evanilson) • 24' Eustáquio (Galeno)
2:1
(2:0)
Atlético
90+5' Marcano (vl.) (Carrasco)
FC Porto
D. Costa – Eduardo Pepê (89. R. Conceição), Cardoso, Marcano (C), Sanusi (53. Wendell) – Otávio (89. Borges), Grujić, Eustáquio, Galeno (89. Folha) – Evanilson (81. T. Martínez), Taremí.
C. Ramos, Samuel – Loader, Franco, Mário, B. Costa.
Orsato – Carbone, Giallatini (ITA)
Estádio Do Dragão, Porto
Atlético
Oblak (C) – Savić, Giménez, Reinildo – Molina, de Paul, Witsel, Saúl (61. Carrasco) – Griezmann – Á. Correa (85. Barrios), Félix (61. Cunha).
Mestre, Grbić – Kondogbia, Felipe, Morata, Hermoso, Diez, Reguilón.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 2 – 3.
Atlético popáté za sebou nezvítězilo a kvůli remíze Leverkusenu s Bruggami se propadlo ve skupině B na poslední čtvrté místo. Porto naopak uhájilo první příčku a může se těšit na jarní play-off.
Simeoneho tým byl dvě třetiny zápasu bezzubý. Kromě mdlé ofenzivy dojel i na tristní obranu, která dnes Oblakovi život rozhodně neusnadnila. Slovinský gólman kapituloval už v páté minutě a po Taremím ho ještě jednou překonal Eustáquio. V dalším průběhu Oblak pochytal několik šancí a udržel Madrid na přijatelném rozestupu. Hosté se ke konci zvedli, ale snížit na 1:2 dokázali až v poslední nastavené minutě. Navíc jim vlastním gólem musel pomoct Marcano.
90+5'
90+5'
Atlético právě vstřelilo branku!
Ještě malé drama na závěrečné sekundy! IVÁN MARCANO obral svého brankáře Costu o čisté konto, když Carrascův roh nepatrně protečoval do vlastní branky.
90+4'
De Paul si u lajny došel pro faul v podání Conceiçãa. Standardní situaci Carrasca vystřídá další rohový kop. Witselova hlavička byla sražena.
90+2'
Porto začíná laxně bránit. Jednoduše se v koncovce nachomýtl Carrasco. Křížnou střelu mu Costa lapil levou nohou.
90+1'
Souvislý tlak Atlética přerušil Carrascův ofsajd, který ve skutečnosti nebyl. Pár minut před koncem je konec Atlética v pohárech na spadnutí.
89'
Střídání v týmu FC Porto:
ze hřiště odchází Otávio, přichází Goncalo Borges.
89'
ze hřiště odchází Galeno, přichází Bernardo Folha.
89'
ze hřiště odchází Eduardo Pepê, přichází Rodrigo Conceição.
88'
Zase v akci Griezmann! Zůstal odskočený od vracejícího se obránce, jenže po přihrávce od mladého Barriose o metr minul ze svého pohledu pravou tyč.
87'
Antoine Griezmann v posledních minutách hýří aktivitou a snaží se s nepříznivým stavem ještě něco udělat. Střela z hranice vápna opět nebyla moc dobrá, Diogo Costa zaevidoval rutinní zákrok.
86'
Griezmannova průnikovka z poloviny hřiště byla moc dlouhá pro Carrasca. Draci rychle otočili hru, ale chyběla jim přesnější finální přihrávka z křídla.
85'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Pablo Barrios.
84'
Trochu chaotický úsek zakončil z ohromné vzdálenosti Cunha. Diogo Costa jen pohledem kontrolovat let míče za svou pravou tyč.
83'
Orsato pustil dva důrazné zákroky na bezmocného Griezmanna. Porto může pracovat s míčem a šetřit čas u levé postranní čáry. Diváci nahlas slaví každou přihrávku.
82'
Taremiho dělovka z osy mířila na střed brány. Oblak ji vyrazil a o pár sekund později zlikvidoval i podobný projektil z levačky Wendella.
81'
ze hřiště odchází Evanilson, přichází Toni Martínez.
80'
Eduardo Pepê urazil se získaným míčem několik desítek metrů. Přihrávka dopředu už tak světoborná nebyla, takže se musí zase poctivě vracet.
79'
Ángel Correa se angažoval hokejovým bodyčkem. Cardoso schytal ránu do hrudníku. Míč dostal k rozehrávce brankář Costa.
78'
Wendellův roh si Oblak stáhl pro sebe. Atlético se rychle přesouvá do útoku. Od nějaké šedesáté minuty už je jeho výkon výrazně aktivnější.
77'
Wendell duchapřítomně sklepl Otáviův centr na Taremího. Witsel Íráncovu střelu protečoval mimo tři tyče. Pokračuje se rohovým kopem.
76'
Costův zásah proti střele Carrasca se do statistik nezapočítal. Byl totiž odmáván diskutabilní ofsajd v době, kdy na Carrasca posílal dlouhatánský pas Rodrigo de Paul.
74'
Dva rychlé brejky na obou stranách! Correovu šanci Costa vyškrábl. na druhé straně se mimo ideální úhel ocitl Galeno a zprava orazítkoval vnější síť.
73'
Wendellova levačka ukázkově servírovala míč k malému vápnu. Evanilson si čistě odstrčil Witsela a střelou zblízka nechal vyniknout reflexivní zákrok Jana Oblaka.
72'
Evanilson získal v těsném obklíčení rohový kop. A bude se ještě jednou opakovat, na zadní tyči kraloval mosambický obránce Reinildo.
71'
Vše se pochopitelně kontrolovalo u videa. Všechny výroky rozhodčích na hřišti byly posouzeny jako správné.
69'
Se žlutým varováním se rozešli Fábio Cardoso a Rodrigo de Paul, který nějakou dobu držel soupeře pod krkem.
68'
Ze souboje mezi de Paulem a Galenem se míč odrazil za obranu. Griezmann suverénně propálil Dioga Costu, ale radost ze snížení mu vzali rozhodčí, kteří posuzovali de Paulův faul.
67'
Cunha už nebyl v dobrém úhlu. Potřeboval si pomoct další přihrávkou, jež byla Cardosem přesunuta na roh. Z Carrascova centru na první tyč nic nevykvetlo.
66'
Galeno zadrbal roh. Před hráči Atlética se objevila šance na přečíslení, které ale zaniklo hned v první fázi.
65'
Během centru Galena byl Eustáquio zdvojen a Giménez hlavičkoval na rohový kop. Cardoso ho chtěl prodlužovat, ale Griezmann ztečoval balon zpátky za čáru.
64'
Ángel Correa si o několik metrů nepohlídal ofsajdovou linii. Bezprostředně po předávce od Evanilsona letěl praporek do vzduchu.
63'
Draci si dali několik přihrávek na jeden dotek. Zbytek obrany rozbil Taremí přihrávkou na Evanilsona, jenž z nadějné pozice hodně přestřelil.
62'
Carrasco precizně zalepil přihrávku na levém okraji šestnáctky. Marcano s Cardose, jeho pas na Cunhu s Correou eliminovali.
61'
ze hřiště odchází João Félix, přichází Matheus Cunha.
61'
ze hřiště odchází Saúl, přichází Yannick Carrasco.
60'
João Félix zkusil oživit ofenzivní křeč Atlética střelou z dálky. Bránu trefil, ale na překonání Costy to v žádném případě nestačilo.
59'
Griezmannovi se rozbíhal Félix. Eduardo Pepê byl na přihrávku za obranu připraven a před portugalským reprezentantem ji zastavil.
58'
Čerstvý Wendell cílil rovnou na hrot. Evanilson byl pokryt, nicméně míč zůstává v domácím držení i pro další sekundy.
57'
V souběžně hraném duelu Leverkusen remizuje s Bruggami. V takovém případě se Atlético s pohárovou Evropou pro tuto sezonu loučí.
56'
Ke zlepšení Atlética v úvodní desetiminutovce druhého poločasu nedošlo. Teď už nemá Simeone na co čekat, do dresu se svléká minimálně jeden náhradník.
55'
Taremí reklamoval ruku Griezmanna. Té se míč v pokutovém území skutečně dotkl, ale rozhodčí to nijak řešit nebudou.
54'
Félixův rychlý kontr předčasně zastavil hvizd píšťalky. Míč se k němu dostal díky faulu Griezmanna na Taremího.
53'
ze hřiště odchází Zaidu Sanusi, přichází Wendell.
52'
Zatímco Pepê přes jistý diskomfort pokračuje, tak Sanusi se vynucenému střídání nevyhne. Spoluhráči ho utěšují a odnášejí mimo hřiště.
51'
V nenápadném pokračování útočné akce zprava postupoval na Oblaka Taremí. Uklidňující třetí gól ale nepřidal.
50'
Strůjcem standardní situace se stal Stephen Eustáquio. Grujić se u zadní tyče k hlavičce neprotlačil.
49'
Sanusi utrpěl při nevybíravém zákroku Saviće zranění levé nohy. Dvojice masérů s ní má plno práce.
48'
Stefan Savić nekompromisně podťal rychlého Sanusiho. Daniele Orsato bez váhání šáhl pro žlutou kartu.
48'
Saúl byl vyrušen Pepêm. Po centru de Paula zasáhl míč jenom kolenem a branka Dioga Costy v ohrožení nebyla.
47'
Sérgio Conceição neměl důvod cokoliv měnit. Stejnou jedenáctku nasadil také Simeone, který může nasadit do ofenzivy Carrasca a Moratu.
46'
Žluté karty: 1 – 1.
Herní nepohoda Atlética se na hřišti Porta projevila už v páté minutě. Nefungující obrana kapitulovala z nohy Taremího a za dvacet minut později se jí to samé přihodilo v případě koncovky kanadského záložníka Eustáquia. Hostům chyběla přímočarost. Proti zformovanému soupeři kupili spoustu zbytečných chyb a celkově ani jednou pořádně neohrozili Costovo čisté konto.
45+2'
45+2'
Savićův nákop z půlky doplachtil ke Costovi. Do přestávky už se na dvougólovém náskoku Porta nic nezmění.
45+1'
Griezmannovo otočení těžiště na pravý kraj domácí přečetli. Atleti podobným způsobem sbírají velké množství laciných ztrát.
44'
Sanusiho centr přistál u „nepřátelských“ jednotek. Draci museli zacouvat a postupně se zasunuli až k vlastnímu brankáři.
43'
Otávio potřeboval zásah doktora. Exekuce nařízeného rohového kopu Porta se o pár desítek sekund odkládá.
42'
Reinildo zezadu přejel Otávia a po ponechané výhodě přijal od Orsata žlutou kartu. S hlavním rozhodčím si dokonce přátelsky plácl.
41'
Correův náběh na přední tyč se nepotkal s centrem Moliny. Míč už poněkolikáté letěl ke stojícímu Diogu Costovi.
40'
Molina na poslední chvíli chytal míč v rohu hřiště. O vynucený centr se u Correy postaral Marcano.
39'
Marko Grujić si kryl míč před Correou. Přitom neuhlídal svou paži a za úder do soupeřovy tváře viděl žlutou kartu.
36'
Nejistý Savić prohrál další souboj s Galenem. Porto se zmocnilo míče a Evanilson s Taremím vytvořili šanci Otávia. Oblak zakončení z pravé části šestnáctky alespoň vyrazil.
35'
Stále se Atletům moc nedaří oživit bezkrevný výkon Nyní byl proti nim zvednutý praporek pomezního na znamení Griezmannova ofsajdu.
34'
Eustáquio se omlouvá Pepêmu za nechytatelnou přihrávku k pravé lajně. Jak se zdá, tak pravý bek Porta už je zdravotně fit.
33'
Evanilson se na půlce stal obětí nedovoleného zákroku Saúla. Porto zapojuje do postupného budování útoku i brankáře Costu.
32'
Marko Grujić špatně odkopl ještě horší centr ze strany Mandavy. Umožnil z dálky vystřelit Giménezovi, jenž měl hodně vychýlenou mušku.
31'
Pepêho zaváhání na křídle mělo za následek Félixův centr před Dioga Costu. De Paul mohl střílet z hranice vápna, ale třiadvacetiletý gólman se při zákroku moc nenadřel.
30'
Držení míče: 46 % – 54 %.
29'
Poklidnou rozehrávku Porta doprovází skandovaný potlesk stadionu, který dnes nevypadá zaplněn až do posledního místečka.
28'
Atleti zaspali během domácího autu na Taremího. Urgentně vykopli míč na roh, který Eustáquio nasměroval přímo do Oblakovy náruče.
27'
Marcano vymýšlel nadějnou kolmici za obranu. Rychlonohý Galeno ji tentokrát nezachytil a míč se dokutálel k Janu Oblakovi.
26'
Madridu zase nezbývá nic jiného, než trpělivá kombinace ve středním pásmu. V tomto případě navíc skončila lacinou ztrátou.
24'
Porto právě vstřelilo branku!
Draci utíkají do dvougólového náskoku! Sanusiho pas po lajně nastartoval Galena. Savić v klíčovém souboji propadl a Brazilec mohl pokračovat dál. Na přihrávku do druhé vlny reagoval STEPHEN EUSTÁQUIO a ze značky pokutového kopu suverénně skóroval.
24'
Griezmannův roh byl odvrácen před vápno. De Paul napřáhl k ambiciózní střele, jež byla zastavena dobře postaveným Galenem.
23'
Witsel získal míč ve středu hřiště. Patičkou na Molinu započal přenesení na otevřenější levou stranu. Reinildův přetažený centr si Galeno ukopl na roh.
22'
Presink Félixe s Griezmannem není bůhvíjak aktivní. Míč v poklidu cirkuluje mezi kopačkami domácích obránců.
21'
Stefan Savić inkasoval od Galena ránu loktem do obličeje. Orsato situaci viděl, ale karty si zatím ponechal v kapsách.
20'
João Félix si zpracoval diagonálu de Paula hezky před sebe. Pepê ho zakřižoval a doprovodil míč za koncovou čáru.
19'
Molina se popasoval s presinkem. Ten v domácím podání pokračoval, nicméně Grujić to s důrazem vůči de Paulovi přehnal.
17'
Correa nevyslyšel Félixovu žádost o narážečku do běhu. Pokračovalo se v kombinaci, kterou zhatila nepřesnost Griezmanna.
16'
De Paul si nevyhověl s Molinou ještě v přípravné fázi u půlící čáry. Madridský klub nezastihl úvod zápasu v dobré formě.
15'
Eduardo Pepê se na hřiště vrátil. Při každé možnosti je ale v předklonu a nad jeho dalším působením visí velký otazník.
14'
S rohovým kopem Eustáquia se Giménez se Savićem tolik nenadřeli. Fábio Cardoso byl pachatelem útočného faulu na Félixe.
13'
Jednoduchá rozborka obrany Atlética! Taremí z osy výborně posunul míč doleva na Galena. Ten střílel do protipohybu, ale Oblakovi přistál míč na noze.
12'
Porto i v deseti hledalo cestu na polovinu soupeře. Kvůli aktivitě Evanilsona hrál Reinildo malou domů na Jana Oblaka.
11'
V péči lékařů Pepê stále lapá po dechu. Rána do hrudi to byla opravdu pořádná. Conceição doufá, že nebude muset střídat.
10'
Nějakou chvíli se nehraje. V nekomfortní pozici se svíjí Eduardo Pepê, který odnesl srážku s Félixem. Možná jde o vyražený dech.
9'
Draci stáhli kompletní jedenáctku. Hosté si pomohli přenesením doleva, odkud vzešel nekvalitní centr pro Griezmanna.
8'
Orsato zblízka sledoval várku soubojů kolem středového kruhu. Pískat se mu dlouho nechtělo, učinil tak až s pádem Evanilsona.
7'
Atlético za této konstelace potřebuje pomoc Brugg. V případě vlastní porážky a bodového zisku Leverkusenu se nepodívá ani do play-off Evropské ligy.
5'
Na konci páté minuty evidujeme první gól Porta! Pepê sladil průnikovku s náběhem Evanilsona, jenž přes dva stopery posunul balon do kapsy na malém vápně. MEHDI TAREMI si také pohlídal ofsajd a komfortně skóroval do prázdné brány.
5'
Taremí se chtěl blýsknout technickou střelou. Provedení ale bylo katastrofální a Oblak se kvůli ní nemusel zašpinit.
4'
Molinův centr přesunul Marcano na rohový kop. Ujal se ho Antoine Griezmann, jenže i jeho pas spolehlivě sebral brankář Diogo Costa.
3'
Saúl přitvrdil v souboji s Otáviem. Píšťalka se ozvala až o chvíli později, protože Witsela povalil Evanilson.
2'
Félixe přivítal ohlušující pískot, který je reakcí na to, že do Španělska přestoupil z nenáviděné Benficy. První centr mu uletěl ke Costovi.
1'
Zahajovacího výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují v oranžových dresech. Porto je v typické modrobílé kombinaci.
1'

FC Porto: D. Costa – Eduardo Pepê, Cardoso, Marcano (C), Sanusi – Otávio, Grujić, Eustáquio, Galeno – Evanilson, Taremí.
Náhradníci: C. Ramos, Samuel – R. Conceição, Loader, Franco, Wendell, Mário, B. Costa, T. Martínez, Borges, Folha.
Trenér: Sérgio Conceição

Atlético Madrid: Oblak (C) – Savić, Giménez, Reinildo – Molina, de Paul, Witsel, Saúl – Griezmann – Á. Correa, Félix.
Náhradníci: Mestre, Grbić – Kondogbia, Cunha, Felipe, Morata, Carrasco, Hermoso, Diez, Barrios, Reguilón.
Trenér: Diego Simeone

Rozhodčí: Orsato – Carbone, Giallatini (ITA).
1. vzájemný zápas

07.09.2022
Atlético Madrid – Porto 2:1
Branky:
90+1. Hermoso, 90+11. Griezmann – 90+6. Uribe (pen)
ČK: 81. Taremi (POR).
Atlético Madrid

Hosté od minulého týdne vědí, že si jarní účast ve čtvrtfinále Ligy mistrů nezopakují. V bláznivé koncovce zápasu proti Leverkusenu Carrasco zahodil penaltu. Atlético jenom remizovalo 2:2 a ztratilo šanci na postup další fáze. Podobně krutý vývoj měl pro „Colchoneros “ i sobotní ligový zápas. V Cádizu prohráli 2:3 gólem z deváté nastavené minuty. Navzdory tomu dnes má Atlético o co hrát. Bude hájit třetí místo, které znamená účast ve vyřazovací fázi Evropské ligy. Na čtvrtý Leverkusen má k dobru jeden bod. Trenéru Simeonemu schází kapitán Koke a dále Lemar, Llorente a Mandava.
FC Porto

Třicetinásobný portugalský mistr byl po prvních dvou zápasech ve skupině B bez bodu. V dvojutkání s Leverkusenem už bylo Porto stoprocentní a na vítězné vlně zůstalo i minulý týden, kdy na belgické půdě smetlo Bruggy 4:0. Draci si vytvořili čtyřbodový náskok na třetí Madrid a s předstihem si zajistili postup do jarního play-off. Kvůli zranění dnešní duel vynechá brzo čtyřicetiletý stoper Pepe. Karetní distanc mají David Carmo a Mateus Uribe. Víkendový ligový duel Portu moc nevyšel. Jen remizovalo se Santa Clarou a nabralo na vedoucí Benficu osmibodové manko.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu posledního kola základních skupin Ligy mistrů. Od osmnácti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Portem a Atléticem Madrid!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.