Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Inter Milán : Benfica - 19. dubna 2023   21:00

Inter Milán
14' Barella (L. Martínez) • 65' L. Martínez (Dimarco) • 78' J. Correa (Dimarco)
3:3
(1:1)
Benfica
Benfica
38' Aursnes  (R. Silva) • 86' Ant. Silva  (Grimaldo) • 90+5' Musa
Inter Milán
Onana – Darmian, Acerbi, Bastoni (80. D'Ambrosio) – Dumfries, Barella (76. Çalhanoğlu), Brozović (C), Mchitarjan, Dimarco (80. Gosens) – L. Martínez (76. J. Correa), Džeko (76. Lukaku).
Cordaz, Handanovič – de Vrij, Bellanova, Asllani, Carboni, Gagliardini.
del Cerro – Barbero, Porrasová (ESP)
Stadio San Siro, Milán
75 380 diváků
Benfica
Vlachodimos – Gilberto (46. Neres), Ant. Silva, Otamendi, Grimaldo – Florentino, Chiquinho (80. Musa) – R. Silva (80. Neves), João Mário (89. Schjelderup), Aursnes – G. Ramos (74. Guedes).
An. Gomes, Soares – Ristić, Morato, Veríssimo, Ndour, Tengstedt.

Inter Milán postupuje poprvé od roku 2010, kdy celou soutěž vyhrál, do semifinále Ligy mistrů, kde se střetne s městským rivalem AC. Výhru 2:0 z Lisabonu nerazzuri potvrdili celkem s přehledem, i když v závěru polevili a dravá Benfica dokázala stáhnout dvoubrankové manko, navíc domácí jednou zachránila tyč. Inter především školil krásnými góly z produktivity, kromě tří střel do černého prakticky neměl jiné šance.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:11.
90+5'
90+5'
Žlutou kartu ještě za tahanici o míč v bráně dostává David Neres (Benfica Lisabon).
90+5'
Benfica právě vstřelila branku!
Zasloužené vyrovnání, vedoucí mužstvo portugalské ligy se nerozloučí s Ligou mistrů porážkou. PETAR MUSA si našel uprostřed šestnáctky Grimaldovu zpětnou přihrávku a levačkou propálil vše, co mu stálo v cestě.
90+4'
Neres ještě odrazem o D´Ambrosia vybojoval roh pro Benficu.
90+3'
Lukaku při náběhu na průnikovou přihrávku zboural nedovoleně Otamendiho.
90+2'
Dnešní utkání sleduje 75 380 diváků.
90+1'
Grimaldo narazil míč do uličky, jenže Onana padl pod nohy Guedesovi a míč vítězoslavně zvedá v rukavicích.
90'
Bývalý hráč Slovanu Liberec či pražské Slavie Petar Musa sklepával Aursnesův centr hrudí, jenže poblíž nebyl nikdo ze spoluhráčů.
89'
Rohový kop ubránil Inter bez potíží. Benfica už má semifinále ztracené, ale snaží se alespoň o vyrovnání a bodík do koeficientu.
89'
Střídání v týmu Benfica Lisabon:
ze hřiště odchází João Mário Eduardo, přichází Andreas Schjelderup.
88'
Obléhání šestnáctky vyneslo Benfice šestý roh po lehce tečovaném nákopu Eduarda.
86'
Grimaldův načechraný trestný kop prodloužil ze skrumáže hlavou k zadní tyči za záda marně plachtícího Onany mladý stoper ANTÓNIO SILVA.
86'
Ošetřen musel být Onana, kterého trefil odražený míč při předchozí střele od tyče do nosu a spustila se mu krev.
84'
Před velkým vápnem byl kličkující Neves faulován. Trestný kop z 22 metrů pro Benficu.
83'
Neres měl na kopačce snížení, přízemní střelou zpoza šestnáctky překonává Onanu, kterého zachránila po Brozovićově chybě levá tyč.
81'
Petar Musa (Benfica Lisabon) se na hřišti uvedl žlutou kartou za bezohledný skluz na Çalhanoğlua.
80'
Obě zbylá střídání využívá Inter Milán naráz:
ze hřiště odchází Federico Dimarco, přichází Robin Gosens,
ze hřiště odchází Alessandro Bastoni, přichází Danilo D'Ambrosio.
80'
ze hřiště odchází „Chiquinho“ Machado, přichází Petar Musa,
ze hřiště odchází Rafa Silva, přichází João Neves.
78'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, uvidíme milánské derby v semifinále. JOAQUÍN CORREA dostal uličku do šestnáctky od Dimarca, obhodil si Otamendiho a jeho gólová střela nechtěla dál bez pozvání, tak si zdvořile zazvonila o zadní tyč.
76'
Střídání v týmu Inter Milán:
ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Hakan Çalhanoğlu,
ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Joaquín Correa,
ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Romelu Lukaku.
75'
Střídající Guedes se uvedl ofsajdem.
74'
ze hřiště odchází Gonçalo Ramos, přichází Gonçalo Guedes.
74'
Neres svým centrem od praporku nenašel příjemce. Míč stahuje ze vzduchu kamerunský reprezentant Onana.
74'
Střelu Rafy Silvy srazil na roh Brozović.
73'
Bastoniho střílený centr přešel celé pokutové území nikým netečován až do autu.
72'
Federico Dimarco naběhl na zpětnou přihrávku Edina Džeka, z velkého vápna ovšem střílí slabě a míč vyhlavičkoval António Silva, až to asi ani nezabrnělo.
71'
Aursnes nadvakrát prostrčil míč na Ramose, který nakonec o míč přišel a dlouhý pas na stranu Benficy akrobaticky přes hlavu odvrací po poctivém návratu Otamendi.
69'
Už se zdálo, že Lautaro Martínez poběží sám na bránu, opožděně se však ozval hvizd píšťalky, značící útočný faul.
67'
Celý stadión je na nohou a slaví už na 99,9% jistý postup do semifinálového šlágru proti „spolubydlícímu“ AC Milán.
65'
Federico Dimarco si v rychlosti na křídle narazil s Henrichem Mchitarjanem a posílá prudkou přihrávku po zemi na malé vápno, kde z prvního dotyku zakončuje pod břevno LAUTARO MARTÍNEZ.
64'
Hostům nevyšla další útočná kombinace, kolmá finální přihrávka po zemi směřuje za čáru a volným krokem jde odkopávat od brány Onana.
63'
Džeko při pohledu na rozcvičujícího se Lukaka tuší, že jsou jeho minuty na hřišti skoro sečteny, a zvýšil aktivitu. Tvrdou střelou však trefil jen protihráče.
61'
Edin Džeko trkl křížný pas prudkou hlavičkou pár metrů vedle pravé tyče.
60'
Přihrávku do šestnáctky na Nerese vystihl a elegantně vyvezl míč domácí kapitán Brozović.
59'
Hráči Interu ale z rohového kopu nic neyvmysleli, do kontru míří hosté a budou vhazovat z levého křídla.
58'
Nicolás Otamendi odvrací špičkou boty ve skluzu míč na rohový kop pro Inter.
55'
Eduardův centr se stáčí od brány do území nikoho.
54'
David Neres si postrčil míč dopředu rukou a byl rád, že vyvázl žluté kartě.
53'
Džeko vyhlavičkoval roh jen k Aursnesovi, jenž střílí v pádu do obranné hradby Interu. Norský fotbalista se vzteká na rozhodčího, byl totiž při nápřahu lehce rozhozen Martínezem v šestnáctce.
53'
João Mário Eduardo se protáhl do mezery v obraně, jeden z jejích sloupů Francesco Acerbi však stačil skluzem vypíchnout míč na roh.
51'
Hosté útočí do bloku na třetině hřiště a hledají si prostor obehráváním pole do šíře.
50'
Naskakující kaskáda modročerných na rohový kop nedosáhla, míč mají na kopačkách hosté.
49'
Ramos si plácl s brankářem Vlachodimosem poté, co ostrý centr odhlavičkoval z přední tyče na roh.
49'
První žlutou kartu zápasu fasuje Rafa Silva (Benfica).
46'
ze hřiště odchází Gilberto Moraes, přichází David Neres.
46'
Statistické okénko:
Držení míče 45% – 55%, střely na bránu 1:3, střely mimo 2:0, rohy 2:2, ofsajdy 0:1, fauly 8:7.
K prodloužení tohoto dvojzápasu to má Benfica stále stejně daleko jako na začátku zápasu. Na krásný vedoucí gól Barelly dokázal odpovědět hlavičkou Aursnes a přece jen vykřesal jiskřičku naděje pro portugalský klub. Inter ovšem hraje vyspělý fotbal, špatná ligová forma je sice v útočné fázi trochu znát, ale do žádné šance s výjimkou jednoho přímáku soupeře nepustil.
45'
45+1'
Inter dohrává závěr poločasu na soupeřově polovině a dobrým presinkem získává aut, který vhodil Dumfries, orli se ale ubránili bez potíží.
45'
Dloubák přes jednu milánskou řadu si špičkou boty zpracoval Rafa Silva, nepřešel však přes Acerbiho a míč se za čáru odráží od hostujícího fotbalisty.
42'
Dimarcův zpětný centr se odráží od Lautara Martíneze za čáru, i když by si mistr světa přál roh, podle sudího del Cerra k teči nedošlo.
41'
Martínez táhl rychlý protiútok, nakonec ale domácí sérií přihrávek dovolili hostům stáhnout se v plném počtu a místo zakončení jen kombinují do šířky.
39'
Otamendiho pokus ze střední vzdálenosti stačila modročerná obrana zblokovat.
38'
Rafa Silva si stačil odstoupit na ofsajdovou hranu a vyslat skvělý centr, který umístil prudkou hlavičkou z nějakých sedmi metrů pod břevno FREDRIK AURSNES.
34'
Francisco „Chiquinho“ Machado hlavičkoval po Grimaldově rohu jen doprostřed brány, rutina pro Onanu.
34'
Druhý roh vybojovali hosté, k praporku spěchá Grimaldo.
32'
Domácí míří do protiútoku, Mchitarjan zakončuje křížně nízko nad trávníkem dost nepřesně.
31'
Trestný kop z 25 metrů zakroutil přes zeď k levé tyči Alejandro Grimaldo, nepřišel si ovšem na mrštného Onanu, který byl včas na místě a efektním zákrokem první šanci Benficy zneškodnil.
29'
Darmianovu pokaženou přihrávku hasí ve skluzu Mchitarjan dalším faulem, když po odehrání míče ještě zasáhl nohu protihráče.
28'
Mchitarjan fauloval na půlce, hráči Interu se ovšem v bloku výborně pohybují a hosté jen nakopávají míč naslepo do zámezí.
26'
Florentino odvrací opakovaný roh, vzápětí přiletěl do vápna další centr na Džeka, který v těžké pozici hlavičkuje vysoko nad.
25'
Na přední tyči hlavičkoval v předklonu Bastoni a těsně bránící Ramos jeho pokus okamžitě zblokoval na další roh.
25'
Inter převzal znovu otěže, Dimarcův centr srazil Moraes na roh.
23'
V šestnáctce zakřižoval Eduarda domácí Dimarco, k míči se ještě dral Rafa Silva a svíjí se po souboji na zemi, jenže podle sudího k tomu došlo bez zavinění Dumfriese a jen se kope od brány.
21'
Teď to Benfica zkouší po levém křídle, Grimaldova kolmice však odskakuje Ramosovi znovu za postranní čáru.
19'
Červenobílým už nezbývá než hrát vabank. Jenže Gilberto Moraes školácky ztrácí míč u postranní čáry a vhazují domácí.
17'
Džeko prostrkával míč na Dimarca, jeho náběh však zachytává hostující Moraes.
16'
Odisseas Vlachodimos měl potíže s krouceným pasem, který se stáčel ven od brány, jen ho posunul pár metrů před sebe a nakonec ho před naskakujícím Džekem odklidil až obránce Grimaldo.
14'
Edin Džeko svedl vítězně hlavičkový soubojový seriál, ale místo pokračování v akci se otáčel po rozhodčím a reklamoval ruku. Kdyby ho Carlos del Cerro poslechl, nebyl by padl vedoucí gól. Jeho spoluhráči totiž pokračovali v tandemu vpřed, NICOLÓ BARELLA si dvakrát vyměnil míč s Lautarem Martínezem a po zasekávačce ve vápně ho levačkou kouzelně uklízí do vzdálenější šibenice.
13'
João Mário Eduardo podrazil Henricha Mchitarjana a domácí se opět uchylují k taktice co nejdelšího držení míče.
11'
Rozhodčímu neunikla ani ruka Otamendiho, hosté musejí znovu odevzdat míč.
10'
V těsném ofsajdu byl přistižen při náběhu na dlouhý míč hostující Aursnes.
9'
Inter delší dobu držel míč, Džeko však nezpracoval na hrudi Bastoniho prudkou přihrávku a vhazovat budou hosté.
6'
Rafa Silva postupoval osou hřiště, k zemi byl poslán čistým zákrokem a Inter míří do protiútoku. Lautaro Martínez však nedal přesnou finální přihrávku na levé křídlo.
4'
Gilberto Moraes zasáhl nešetrně ramenem do krku Federica Dimarca.
2'
Rohový kop mířil mimo naskakující hráče, z nichž se navíc Ramos dopustil faulu na domácího Acerbiho.
2'
Benfica nemá nač čekat a rovnou se vrhá do útoku. Gilberto Moraes prostrčil na Joãa Mária Eduarda, který získává pro hosty rohový kop.
1'
Domácí hrají v modročerně pruhovaných dresech a černých trenýrkách, hosté mají červené dresy a bílé trenky.
Inter nebyl v semifinále od svého jediného triumfu v Lize mistrů v roce 2010. Teď mají modročerní zvýšenou motivaci, v případě postupu se utkají s rivalským AC Milán, který postoupil včera přes Neapol.
Čekání Benficy na postup mezi nejlepší čtyřku je ještě o dvacet let delší.

Inter Milán: Onana – Darmian, Acerbi, Bastoni – Dumfries, Barella, Brozović (C), Mchitarjan, Dimarco – Martínez, Džeko.
Náhradníci: Cordaz, Handanovič – Gosens, D'Ambrosio, de Vrij, Bellanova, Asllani, Carboni, Gagliardini, Çalhanoğlu, Lukaku, Correa.
Trenér: Inzaghi.

Benfica Lisabon: Vlachodimos – Moraes, A. Silva, Otamendi (C), Grimaldo – Florentino, Machado – R. Silva, Eduardo, Aursnes – Ramos.
Náhradníci: Gomes, Soares – Ristić, Morato, Veríssimo, Ndour, Neves, Neres, Schjelderup, Musa, Tengstedt, Guedes.
Trenér: Schmidt.

Rozhodčí: del Cerro – Barbero, Porrasová (ESP).
První vzájemný zápas Benfica doma prohrála 0:2 (51. Barella, 82. z PK Lukaku) a do odvety jde ve velmi těžké pozici.
Na San Siro přijedou Lisabonští poprvé od osmifinále Poháru UEFA 2004, kdy zde po bezbrankové domácí remíze neudrželi vedení a v přestřelce prohráli 3:4.
Benfica Lisabon útočí po tříleté přestávce na portugalský titul, ale stejně jako domácí zažívá doma pokles formy. Po porážce 1:2 s Portem v sobotu překvapivě padla i na hřišti podprůměrného Chavesu 0:1 a její náskok na čele se ztenčil na čtyři body.
V Lize mistrů letos včetně předkol nepoznala Benfica přemožitele 12 zápasů, zuby si na ní vylámaly hvězdy Paříže i Juventusu Turín. Osmifinále s Bruggami zvládla suverénně 2:0 a 5:1, narazila až doma proti Interu Milán.
Inter Milán se v italské Serii A těžce trápí, z posledních pěti zápasů vybojoval jen bod při skóre 2:6 a vypadl z postupových příček pro příští ročník Ligy mistrů. Zato ten letošní vychází „nerazzuri“ náramně. Ve skupině za sebou nechali Barcelonu, v osmifinále neinkasovali v dvojzápase proti Portu a skórovat do jejich sítě se nepovedlo ani dalšímu portugalskému velkoklubu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.