Liga mistrů - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sporting : Tottenham - 13. září 2022   18:45

Sporting
Sporting
90' Paulinho (P. Gonçalves) • 90+3' Gomes
2:0
(0:0)
Sporting
Adán – Inácio, Coates (C), Reis – Porro, Morita (72. Alexandropoulos), Ugarte, Santos (90+2. Esgaio) – Trincão (76. Paulinho), Edwards (90+2. Gomes), P. Gonçalves.
Israel, A. Paulo – Issahaku, Marsa, Rochinha, Nazinho.
Jovanović – Stojković, Mihajlović
Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků)
39 889 diváků
Tottenham
Lloris (C) – Dier, C. Romero, Davies I – Emerson Royal, Höjbjerg, Bentancur, Perišić – Son Hung-min (72. Kulusevski), Richarlison – Kane.
Forster – Doherty, Bissouma, Gil, Lenglet, D. Sánchez, Sessegnon, Skipp, Spence, Tanganga, White.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 2:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 11:10.
Je konec. Sporting Lisabon nakonec porazil Tottenham Hotspour 2:0.
Ve 49. minutě se Emerson ocitl ve velké šanci, ale Adán jej skvěle vychytal. V 72. minutě byli kohouti blízko branky, když Perišič hledal před bránou Kanea, ale ten na balón těsně nedosáhl. V 89. minutě vytáhl Lloris další skvělý zákrok proti střele Porra a už se zdálo, že tento zápas branku nenabídne. Ovšem hned z následujícího rohového kopu hlavičkoval přesně k pravé tyči Paulinho a nyní už byl francouzský gólman bez šance. V 90+3. minutě navíc Arthur Gomes nasadil housle Emersonovi a vstřelil druhou branku portugalského mužstva.
90+3'
90+3'
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
Tak tohle byla naprostá fantazie a Sporting jde do čela skupiny D! ARTHUR GOMES se z levé strany dostal přes Emersona Royala, kterému nasadil jesličky a následně zakončil fantasticky k pravé tyči. Sporting tak díky střídajícím hráčům vstřelil dvě branky v samém závěru zápasu.
90+2'
Střídání v týmu Sporting Lisabon:
ze hřiště odchází Marcus Edwards, přichází Arthur Gomes,
ze hřiště odchází Nuno Santos, přichází Ricardo Esgaio.
90'
Domácí celek se ujímá vedení v samém závěru zápasu! Pedro Gonçalves poslal centr z rohového kopu na přední tyč, kde se PAULINHO dostal ke hlavičce, kterou umístil přesně k pravé tyči a tentokrát byl Hugo Lloris zcela bez šance! Asistence: Pedro Gonçalves.
89'
Pedro Porro se skvěle dostal přes Perišiče a následně zakončil zpoza vápna k levé tyči, ale Hugo Lloris předvádí třetí fantastický zákrok v dnešním zápase!
88'
Nepřesná přihrávka domácího mužstva na polovině soupeře, což znamená autové vhazování pro Tottenham.
87'
Tottenham sice chce vyhrát, ale nemůže si vytvořit nějakou větší šanci. Z brejků tak hrozí Sporting.
85'
Standardní situace ovšem nepřinesla nic vážnějšího a míč chytil znovu do rukou Hugo Lloris.
84'
Pierre-Emile Höjbjerg zfauloval Manuela Ugarta a uviděl také žlutou kartu. Sporting navíc bude zahrávat volný kop.
83'
Standardní situace ale nepřinesla nic nebezpečného a u míče je opět Tottenham.
82'
Pedro Porro se snažil projít po pravé straně, ale přes Perišiče neprošel, ovšem vybojoval alespoň rohový kop.
81'
Emerson Royal uviděl za svůj nedovolený zákrok žlutou kartu.
80'
Centr domácích z pravé strany skončil jen v rukou brankáře Llorise.
78'
Znovu se hosté dostali do vápna soupeře, ale nakonec je z toho pouze ofsajd Emersona Royala.
77'
Standardní situace sice nepřinesla nic nebezpečného, ovšem hosté zůstali u míče a Richarlison zakončoval hlavou po centru Kulusevského, ale vedle.
76'
ze hřiště odchází Trincão, přichází Paulinho.
75'
Matheus Reis podrazil Dejana Kulusevského, který se snažil dostat do vápna z pravé strany a Tottenham získal volný kop. Rozhodčí navíc domácímu obránci udělil žluté varování.
74'
Kohouti se prodrali přes zahuštěný střed hrací plochy a nyní už kombinují na polovině soupeře.
72'
ze hřiště odchází Hidemasa Morita, přichází Sotiris Alexandropoulos.

Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Son Hung-min, přichází Dejan Kulusevski.
72'
Ivan Perišić se na levé straně skvěle zbavil soupeře a dával míč na zadní tyč, kde se natahoval Harry Kane, ale míč nakonec minul v obrovské šanci!
71'
Hidemasa Morita se následně opřel do míče zpoza vápna, ale trefil pouze Richarlisona, kterého nyní musí štípat záda, jelikož to byla velká pumelice.
70'
Dvacet minut před koncem zápasu získal Lisabon rohový kop z pravé strany potom co Marcus Edwards získal míč, když přitvrdil v souboji s Daviesem a sudí neodpískal faul.
69'
Domácí to zkusili z levé strany, ale centr nakonec končí opět jen v rukou brankáře Llorise.
67'
Sporting se vydal do protiútoku, ale Pedro Gonçalves to neudělal dobře a místo přihrávky zvolil střelu, která letěla doprostřed brány.
66'
Manuel Ugarte nyní zfauloval Richarlisona a nyní je to spíše boj ve středu hrací plochy.
64'
Další nepřesná přihrávka ze strany Tottenhamu a Antonio Adán bude rozehrávat od své svatyně.
63'
Hidemasa Morita ale posléze uviděl žlutou kartu za faul na Son Hung-mina.
62'
Portugalci poslední minuty převzali otěže zápasu a chtějí něco vymyslet postupnou kombinací.
61'
Rodrigo Bentancur uviděl žlutou kartu od sudího za svůj faul na Pedra Gonçalvese.
60'
Hodina zápasu je za námi a ve druhé půli zatím jsou kohouti aktivnějším celkem, i když nyní se k míči dostal Lisabon.
59'
Rohový kop Tottenhamu nepřinesl nic nebezpečného a Ben Davies se navíc posléze ukopl a Sporting tak získal autové vhazování.
58'
Hostující celek zvyšuje svůj tlak směrem dopředu od úvodu zápasu, ale zatím je stav nadále bezbrankový.
57'
Richarlison schoval svou střelu za Reise, ale jeho pokus nakonec letěl pouze vedle domácí svatyně.
56'
Emerson Royal byl nyní zfaulován Marcusem Edwardsem a nadějná akce Sportingu tak přišla vniveč.
55'
Ivan Perišić se nyní dostal ke hlavičce, ale v těžké pozici nemohl ohrozit domácí svatyni.
54'
Znovu se anglický reprezentant Harry Kane dostal ke střele, která už prošla na Adána, ale ten si připsal další zákrok.
52'
Tottenham vlétl do druhé půle rozhodně aktivněji, než v prvním poločase, ale Harry Kane nedokázal zakončit z otočky.
50'
Posléze sice kohouti získali rohový kop, ale ten nepřinesl nic nebezpečného, protože se dopustili útočného faulu.
49'
Emerson Royal si skvěle sběhl za obranu na centr z volného kopu, ale jeho zakončení parádně vyrazil hokejovým zákrokem brankář Antonio Adán!
48'
Harry Kane centroval z levé strany do vápna, kde se dostal ke hlavičce Emerson Royal, ale Antonio Adán byl připraven.
47'
Marcus Edwards se nyní nacházel v ofsajdovém postavení a Tottenham tak bude znovu u míče.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:48.
První část dnešního utkání je minulostí a branky jsme se zatím nedočkali. Už v 7. minutě se Gonçalves dostal ke střele, která nakonec byla velmi nebezpečná, ale Lloris zachránil Tottenham od brzké obdržené branky. Následně měla hra velký útlum a nepřesnosti na obou stranách. Ve 42. minutě sice vstřelil gól Richarlison, ale nacházel se v několikátém ofsajdu. V nastavení excelentně prošel obranou Marcus Edwards, ale jeho zakončení posléze fantasticky vychytal Hugo Lloris.
45+2'
45+2'
Marcus Edwards si udělal neskutečný dobrý den z hráčů soupeře, když prošel přes velký počet protihráčů, následně si sklepl balón s Trincãem, ale ve velké šanci jej fantasticky vychytal Hugo Lloris! Tohle byla naprostá paráda srovnatelná se slavným Diegem Maradonou.
44'
Sporting se snažil něco vymyslet blízko šestnáctky soupeře, ale nakonec se domácí provinili faulem.
42'
Richarlison dostal další skvělou přihrávku Kanea za obranu a následně si obešel brankáře a zakončil do prázdné. Opět se ovšem nacházel v ofsajdovém postavení a gól tak neplatí.
41'
Vypadá to, že v první půli branka nepadne, neboť Lisabon drží míč na polovině, ale anglický celek zcela rezignuje na nějaké napadání.
40'
Nyní se hostující celek provinil faulem ve středu hrací plochy, ale Sporting dlouho u míče nezůstal.
38'
Son Hung-min se dostal dovnitř šestnáctky a centroval pod sebe, ale k jeho smůle našel pouze soupeře.
37'
Richarlison se znovu nacházel pouze v ofsajdovém postavení. Zatím je rozhodně nejaktivnějším hráčem Spurs, ale na tyto pozice si musí dávat větší pozor.
36'
Marcus Edwards se snažil překvapit brankáře střelou z větší dálky, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.
35'
Centr Portugalců z levé strany byl odkopnut do zámezí. Nyní má ovšem problémy Cristian Gabriel Romero a musí být ošetřen.
33'
Harry Kane vyslal Richarlisona do velké šance přihrávkou mezi obránce, ale brazilský útočník ještě hledal Sona, ovšem míč šel vedle něj. Nakonec se ale odpískal ofsajd.
32'
Ben Davies potřeboval ošetření po srážce s Ericem Dierem, ale vypadá to, že bude moct okamžitě pokračovat.
31'
Obě mužstvům zatím chybí větší klid v útočné fázi, a proto zatím sledujeme zápas s nižším tempem a ne úplně atraktivní. Doufejme, že následující hodinka nabídne větší počet příležitostí a také branek.
30'
Následně Tottenham získal autové vhazování a míč se dostal až k Emersonovi do vápna, ale jeho zakončení z velmi těžké pozice skončilo v rukou Adána.
29'
Emerson Royal se na pravé straně dostal přes Nuna Santose a odcentroval, ovšem míč pouze proskákal vápnem do zámezí.
28'
K míči se sice dostal opět Trincão, ale jeho centr z pravé strany letěl pouze do zámezí.
26'
Trincão ulovil míč, se kterým se vydal dopředu, zbavil se jednoho obránce, ale následně vypálil vedle pravé tyče.
25'
Richarlison se znovu ocitl uprostřed dění, ale zatím nenavázal na minulý zápas, ve kterém vstřelil dva góly.
24'
Zatím se toho na Estádio José Alvalade v Lisabonu moc neděje. Richarlison si dělat místo ke střele, ale jeho pokus byl zblokován.
22'
Tentokrát se Richarlison nedomluvil s Harry Kanem, ale Tottenham rychle získal míč zpět na svou stranu.
21'
Další nepřesná útočná akce kohoutů, kdy končí míč bezpečně v rukou brankáře Antonia Adána.
20'
Domácí nedokázali vymyslet něco nebezpečného po pravém křídle, ale získali alespoň autové vhazování.
18'
Tentokrát ale z rychlého protiútoku nebylo nic vážnějšího, protože centr z levé strany zblokoval obránce Eric Dier.
17'
Antonio Conte chce po svých hráčích větší jednoduchost na polovině soupeře, neboť zatím jsou útočné akce Tottenhamu nebezpečné právě pro hosty, neboť čelí dalšímu brejku Sportingu.
16'
Harry Kane se zatím pořádně nedostal k míči, a proto se nyní stáhl hlouběji do své rozehrávky, kdy alespoň sklepl přihrávku soupeři.
15'
Gonçalo Inácio odkopl míč, který Ivanu Perišišovi trochu uskočil a Hotspurs tak mají k dispozici autové vhazování.
14'
Manuel Ugarte zkoušel vypálit zpoza vápna, ovšem trefil pouze protihráče. Následně se Pedro Gonçalves dopustil faulu na Emersona Royala.
13'
Richarlison získal balón na pravé straně, ale opět byla akce kohoutů přibrzděná a následně se k míči dostal Sporting.
12'
Pedro Porro si skvěle poradil se soupeřem, který se snažil projít po levé straně. Po chvíli navíc přišel faul Tottenhamu.
10'
Kohouti už jsou opět vytaženi na polovině soupeře, ale Ben Davies se nacházel v ofsajdovém postavení.
8'
Následně portugalský celek rozehrával rohový kop, ale ten skončil jen bezpečně v rukou francouzského gólmana. Tottenhamu se ale opět nepodařilo směrem dopředu vymyslet nic vážnějšího.
7'
Hostům se nepodařila kombinace přihrávek při útočné akci a Sporting se vydal do okamžitého brejku, který byl zakončen nebezpečnou přízemní střelou Pedra Gonçalvese, ale Hugo Lloris se musel pořádně natáhnout a vytěsnil balón mimo tři tyče!
6'
Domácí celek se snažil otočit těžiště hry z levé strany na pravou, ale centr nebyl přesný a skončil jen na hlavě soupeře.
5'
Gonçalo Inácio schytal tvrdou ránu Rodriga Bentancura, kterému poslal míč proti noze Son Hung-min. Domácí obránce byl následně ošetřen, ale vypadá to, že bude moct pokračovat po rozdýchání se.
4'
Druhý rohový kop nebyl vůbec špatně zahrán, protože míč letěl do malého vápna, ale defenzíva Lisabonu měla štěstí a odkopla míč.
3'
Kohouti tak následně rozehráli rohový kop, ale ten nepřinesl nic nebezpečného. Tottenham ovšem zůstal u míče a po zblokovaném centru Ivana Perišiče následuje další roh.
2'
Son Hung-min posléze zkoušel centrovat z levé strany, ovšem obránce portugalského mužstva byl proti a zblokoval jeho pokus.
1'
Hostující celek se okamžitě ujal útoku po levé straně, ovšem následná přihrávka byla zblokována a následuje autové vhazování.
1'

Sporting Lisabon: Adán – Inácio, Coates (C), Reis – Porro, Morita, Ugarte, Santos – Trincão, Edwards, P. Gonçalves.
Náhradníci: Israel, A. Paulo – Alexandropoulos, Gomes, Esgaio, Issahaku, Marsa, Paulinho, Rochinha, Nazinho.
Trenér: Ruben Amorim

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Dier, C. Romero, Davies I – Emerson Royal, Höjbjerg, Bentancur, Perišić – Son Hung-min, Richarlison – Kane.
Náhradníci: Forster – Doherty, Bissouma, Kulusevski, Gil, Lenglet, D. Sánchez, Sessegnon, Skipp, Spence, Tanganga, White.
Trenér: Antonio Conte

Rozhodčí: Jovanović – Stojković, Mihajlović.
Tottenham Hotspur

Tottenham Hotspur se v anglické lize nachází na 3. místě se 14 body, tudíž stejně jako má Manchester City. Na první Arsenal ztrácí pouhý bod a sezónu tak otevřel velmi dobře. Společně se Cityzens jsou navíc jediné týmy, které ještě neprohrály. V 1. kole Ligy mistrů přivítali Hotspurs na svém stadionu francouzské Marseille, které je rovněž velmi rozjeté. Ani tady první poločas branku nenabídl. Ve 47. minutě byl vyloučen hostující Mbemba a Tottenham šel do přesilovky. Tu nakonec využila v 76. minutě nová posila Richarlison, který se znovu trefil o pět minut později. Tottenham vyhrál 2:0.
Sporting Lisabon

Sporting se aktuálně nachází v domácí soutěži na 7. místě s 10 body a skóre 12:8. V posledním zápase zvítězil na domácí půdě jednoznačně 4:0 proti Portimonense. V 1. kole Ligy mistrů zavítal na půdu Frankfurtu. Bylo to právě německé mužstvo, jenž plnilo roli menšího favorita, ale první poločas branku nenabídl. V 65. minutě rozjásal portugalské fanoušky Edwards a hned o dvě minuty později také Trincao. V 82. minutě upevnil jednoznačnou výhru Sportingu Santos. Lisabon vyhrál vysoce 3:0 a překvapil tím nemalý počet diváků.
Ve 2. kole skupinové fáze Ligy mistrů se proti sobě utkají ve skupině D týmy Sporting Lisabon a Tottenham Hotspur. Naposled se spolu tato mužstva utkala před dvanácti lety v přípravném zápase, který skončil smírně 2:2. Dnes se bude bojovat na Estádio José Alvalade v Lisabonu. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Srdjan Jovanović a jeho asistenti Uroš Stojković a Milan Mihajlović. Jako čtvrtý sudí bude připraven Novak Simović. U videa bude sedět Paolo Valeri a jeho asistent Massimiliano Irrati. Úvodní výkop je naplánován na 18:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.