Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Záhřeb : AC Milán - 25. října 2022   21:00

Záhřeb
Záhřeb
0:4
(0:1)
AC Milán
39' Gabbia  (Tonali) • 50' Leão   • 59' Giroud   • 69' Ljubicic (vl.)
Záhřeb
Livaković – Ristovski (58. Špikić), J. Šutalo, Perić – Moharrami, Ivanušec, Mišić (75. Bočkaj), Ademi (C) (58. Baturina), Ljubicic – Petković (58. Drmic), Oršić (75. Bulat).
Zagorac – Emreli, Lauritsen, Marin, Menalo, Štefulj, Théophile-Catherine.
Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz
Stadion Maksimir, Záhřeb
AC Milán
Tătăruşanu – Kalulu, Gabbia, Kjaer, T. Hernández (C) (70. Ballo-Touré) – Tonali, Binnásir (70. Pobega) – Rebić, De Ketelaere (52. Krunić), Leão (70. Messias) – Giroud (81. Origi).
Jungdal, Nava – Coubis, B. Díaz.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 2:4. Rohy: 0:8. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 6:15.
Je konec. AC Milán jednoznačně zvítězil na půdě Dinama Záhřeb poměrem 4:0. Až ve 31. minutě byla k vidění první velká šance, ale hlavičku Girouda dokázal vytěsnit Dominik Livaković. Ve 39. minutě italský celek získal volný kop, který zahrál Tonali přesně na hlavu Gabbii, jenž zakončil k levé tyči. V 50. minutě uklidnil hosty Rafael Leão brankou na 2:0. V 59. minutě AC získalo také pokutový kop, který proměnil Olivier Giroud. O deset minut poději si vstřelil vlastní branku Robert Ljubicic. Hosté si vypracovali ještě několik velkých šancí, ale žádná už branku nepřinesla.
90'
88'
Ante Rebić se z levé strany dostal do velké šance, ale jeho pokus letěl pouze vedle pravé tyče.
87'
Dinamo tak jistojistě v Lize mistrů končí, protože má s AC Milánem horší vzájemné zápasy. Může ale ještě zabojovat o postup do playoff Evropské ligy.
85'
Následný rohový kop Milánu ovšem nepřinesl nic vážnějšího a u míče bude chorvatský celek.
84'
Nyní už je to den otevřených dveří v obraně Dinama. Rade Krunić se totiž zcela sám dostal do zakončení, ale Dominik Livaković jej famózně vychytal!
82'
Tommaso Pobega se sice prosadil, ale branka neplatí, neboť se v ofsajdu ocitl Divock Origi.
81'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Divock Origi.
78'
Následně Záhřeb získal autové vhazování na své polovině.
76'
Utkání se už nyní spíše pouze dohrává a Milán samozřejmě opět nikam nespěchá.
75'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb:
ze hřiště odchází Mislav Oršić, přichází Marko Bulat,
ze hřiště odchází Josip Mišić, přichází Petar Bočkaj.
74'
Mislav Oršić vypálil nebezpečně zpoza vápna, ale jeho pokus nakonec letěl jen těsně vedle pravé tyče!
72'
Dinamo otočilo hru na pravou stranu, ale Dario Špikić si nevěřil na souboj s Rebićem.
70'
ze hřiště odchází Ismaël Binnásir, přichází Tommaso Pobega,
ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Junior Messias,
ze hřiště odchází Theo Hernández, přichází Fodé Ballo-Touré.
69'
AC Milán právě vstřelil branku!
A je to už o čtyři branky! Josip Šutalo opět nezachytil Rafaela Leãa, jenž se procpal po levé straně a následně hledal Girouda, ovšem ten balón minul a posléze si jej kuriózně srazil do vlastní svatyně ROBERT LJUBICIC. Asistence: Rafael Leão.
66'
Rohový kop skončil přesně na hlavě francouzského útočníka Girouda, ale ten se zatím ze hry nedokázal prosadit. Opět míč skončil v moci gólmana.
65'
Olivier Giroud si poradil s obráncem Peričem a následně vypálil tvrdou ránu, ale Dominik Livaković jeho pokus vyrazil nad bránu!
63'
Dario Špikić nyní pálil z pravé strany, ale jeho pokus nebyl tak nebezpečný.
62'
Luka Ivanušec pálil k levé tyči, ale Ciprian Tătăruşanu předvedl velmi dobrý zákrok a udržel čisté konto!
60'
Domácí se nemohou vůbec dostat do potřebného tempa a celkově k utkání přistoupili jako poraženi už od začátku.
59'
A je to 3:0 pro hosty! K pokutovému kopu se postavil OLIVIER GIROUD, který zakončil do levé části branky pod víko a nedal tak gólmanu Livakovičovi šanci zasáhnout. Zdá se, že o utkání je rozhodnuto.
58'
Žlutá karta pro tým GNK Dinamo Záhřeb (Robert Ljubicic).
58'
Byla nařízena penalta pro AC Milán. Robert Ljubicic stáhl uvnitř vápna k zemi Sandra Tonaliho.
58'
ze hřiště odchází Stefan Ristovski, přichází Dario Špikić,
ze hřiště odchází Bruno Petković, přichází Josip Drmic,
ze hřiště odchází Arijan Ademi, přichází Martin Baturina.
57'
Posléze se navíc Bruno Petković dopustil faulu, když zasáhl do tváře Mattea Gabbiu.
56'
Hosté drží balón na polovině hrací plochy, ale nemohou vymyslet nic nebezpečného směrem dopředu.
55'
Dnešní zápas se nehraje v příliš velkém tempu a Dinamo předvádí výkon pod svými možnostmi.
53'
Olivier Giroud se znovu dostal ke hlavičce, ale tentokrát pouze doprostřed brány a Dominik Livaković předvedl lehký zákrok.
52'
ze hřiště odchází Charles De Ketelaere, přichází Rade Krunić.
51'
Bruno Petković nedokázal vymyslet nic nebezpečného a následuje tak autové vhazování pro Milán.
50'
Italské mužstvo jde do dvoubrankového vedení! Domácí obrana předvedla hned několik chyb a RAFAEL LEÃO tak prošel přes protihráče jako nůž máslem a následně zakončil nechytatelně k levé tyči.
49'
Arijan Ademi se dostal ke hlavičce po centru spoluhráče, ale Ciprian Tătăruşanu míč chytil bez problémů.
47'
A právě Charles De Ketelaere se dostal do zajímavé příležitosti, ale jeho zakončení zblokoval obránce Dinama.
46'
Charles De Ketelaere uviděl hned na začátku druhé půle kartu žluté barvy, když přišlápl nohu soupeře.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
První část utkání je za námi a AC Milán vede v Záhřebu 1:0. Až ve 31. minutě byla k vidění první velká šance, ale hlavičku Girouda dokázal vytěsnit Dominik Livaković. Ve 39. minutě italský celek získal volný kop, který zahrál Tonali přesně na hlavu Gabbii, jenž zakončil k levé tyči.
45+1'
45'
Rafael Leão se snažil prodrat z levého křídla a opět vybojoval rohový kop.
43'
Arijan Ademi poslal k zemi Sandra Tonaliho a obdržel od sudího žlutou kartu.
42'
Milán opět drží balón na svých kopačkách bez nějakých problémů, protože Záhřeb čeká na své polovině.
41'
Pokud by dnes Milán vyhrál, tak je to pro Dinamo konec v Lize mistrů, neboť by i přes možnou výhru s Chelsea skončilo za AC.
39'
Hosté otevírají brankový účet zápasu! O centr z volného kopu se postaral Sandro Tonali, jenž přesně našel MATTEA GABBIU, který odvážnou hlavičku u země zakončil nechytatelně k levé tyči. Asistence: Sandro Tonali.
38'
Ismaël Binnásir byl nedovoleně zastaven Brunem Petkovičem, což se domácímu hráči sice nelíbí, ale rozhodčí má vždy pravdu.
36'
Zatím je utkání ovšem spíše nezáživné a další přihrávka Milánu končí jen v zámezí za bránou Dinama.
34'
Ante Rebić si chtěl odstavit Roberta Ljubicice, ale byl vidět loket hostujícího hráče v obličeji domácího hráče, což sudí odpískal.
32'
Theo Hernández podrazil Sadegha Moharramiho a Dinamo tak bude rozehrávat na polovině italského celku.
31'
Pierre Kalulu skvělým centrem našel Oliviera Girouda, ale jeho hlavičku vyrazil Dominik Livaković! První vážnější šance v tomto zápase.
29'
Sadegh Moharrami dostat svého brankáře do problémů zpětnou přihrávkou, protože jej napadal Ante Rebić, ale nakonec pro Dinamo vše dobře dopadlo.
28'
Josip Mišić to tentokrát zkusil z dálky, ale Ciprian Tătăruşanu míč viděl a bez problémů chytil.
27'
Ante Rebić se skvěle dostal přes obránce, ale jeho zakončení v zajímavé šanci zblokoval Josip Mišić.
26'
Rafael Leão se nedokázal dostat přes Sadegha Moharramiho, ale vybojoval alespoň rohový kop.
25'
Ante Rebić chtěl centrovat z pravé strany, ale míč mu sjel z kopačky a obrana Dinama tak odkopla balón.
24'
Nyní se toho na hrací ploše Stadionu Maksimir příliš neděje. Dinamo se snaží dostat dopředu především po rychlých brejcích, zatímco Milán své útoky značně zpomaluje.
22'
Rafael Leão hledal svým centrem Ante Rebiče, ale ten na balón nedosáhl a Dominik Livaković tak bude rozehrávat od své svatyně.
20'
Mislav Oršić chtěl využít své rychlosti, ale Ismaël Binnásir se na něj zavěsil a odebral mu balón čistým zákrokem.
18'
Luka Ivanušec pálil zpoza vápna, ale Ciprian Tătăruşanu jeho střelu vyrazil. Následně se Dinamo opět zmocnilo balónu, ale další rána před šestnáctkou byla zblokována.
17'
Mislav Oršić poslal skvělý centr na zadní tyč, kde vracel balón před bránu Sadegh Moharrami, ale Matteo Gabbia z brankové čáry vyhlavičkoval míč do bezpečí.
16'
Následně se Ante Rebić na druhé straně chtěl prodrat přes obránce po pravém křídle, ale svůj centr poslal do zámezí.
15'
Ciprian Tătăruşanu šel mimo svou šestnáctku a vypomohl obraně při nákopu soupeře.
14'
Poté sice přišel centr z pravé strany, ale ten se příliš nepovedl a skončil v zámezí. Milán má k dispozici autové vhazování.
13'
Znovu je k vidění začátek akce Dinama hluboko na své polovině.
11'
Robert Ljubicic uběhl s míčem několik desítek metrů, ale jeho následný pokus zpoza vápna skončil vedle svatyně Cipriana Tătăruşanua.
10'
Záhřeb se snaží držet balón na své polovině a ze zabezpečené obrany něco vymyslet.
9'
Simon Kjaer, Charles De Ketelaere a Rafael Leão se dostali ke střele, ale až na poslední pokus byly zakončení zblokované. Poslední jmenovaný sice vypálil na domácí svatyni, ovšem Dominik Livaković si poradil.
8'
Charles De Ketelaere našel uvnitř vápna zcela volného Oliviera Girouda, jenž se dostal do zakončení akrobatickým kouskem, ale francouzský útočník se nacházel v jednoznačném ofsajdu.
7'
Dinamo si ale může vydechnout, protože se hostující celek dopustil útočného faulu.
6'
Luka Ivanušec zatáhl za Rafaela Leãa, což sudí viděl a odpískal domácímu hráči faul.
5'
Nakonec to ale vypadá, že gólman Záhřebu bude moct pokračovat. AC Milán měl k dispozici rohový kop, ale ten nepřinesl nic vážnějšího.
3'
Domácí gólman Dominik Livaković se snažil odkopnout míč po špatné přihrávce, ale vypadá to, že se zranil a nyní je ošetřován. Tohle by byl špatný začátek pro chorvatský celek.
2'
Zatím se Milánští nemohou dostat k balónu, který stále drží domácí a nadále kombinují po pravém křídle.
1'
O úvodní výkop se postarali domácí a přesunuli hru na pravou stranu, kde se snaží něco vymyslet.
1'

GNK Dinamo Záhřeb: Livaković – Ristovski, J. Šutalo, Perić – Moharrami, Ivanušec, Mišić, Ademi (C), Ljubicic – Petković, Oršić.
Náhradníci: Zagorac – Baturina, Bočkaj, Bulat, Drmic, Emreli, Lauritsen, Marin, Menalo, Špikić, Štefulj, Théophile-Catherine.
Trenér: Ante Čačič

AC Milán: Tătăruşanu – Kalulu, Gabbia, Kjaer, T. Hernández (C) – Tonali, Binnásir – Rebić, De Ketelaere, Leão – Giroud.
Náhradníci: Jungdal, Nava – Ballo-Touré, Coubis, B. Díaz, Krunić, Messias, Origi, Pobega.
Trenér: Stefano Pioli

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz.
AC Milán

AC Milán jakožto obhájce italského titulu je aktuálně na 2. místě s 26 body a skóre 24:11. Po váhavém vstupu do sezóny se Rossoneri rozjeli naplno a naposled přejeli Monzu 4:1. Připsali si tak už čtvrtou ligovou výhru v řadě. V Lize mistrů nejprve přišla remíza na půdě Salzburgu 1:1. Posléze výhra 3:1 právě nad Dinamem, ale poté prohra v Londýně 0:3 a následně také prohra doma s Chelsea 0:2.
Dinamo Záhřeb

Dinamo Záhřeb se v domácí soutěži nachází na 1. místě s 35 body a skóre 38:14. Jednoznačně tak dominuje chorvatské lize a to bez jediné porážky. Naposled ale remizoval na půdě druhého Hajduku Split 1:1. V Lize mistrů nejprve nečekaně vyhrál nad londýnskou Chelsea 1:0. Poté ale prohrál právě s AC Milán 1:3 a následně nestačila na Salzburg 0:1. V posledním utkání ale s rakouským celkem remizoval 1:1.
Situace ve skupině je velmi zamotaná. Na první pozici se totiž nachází Chelsea, která má aktuálně 7 bodů. Druhý je Salzburg se 6 body. Na třetím místě je AC Milán se 4 body a stejný počet má také čtvrtý Záhřeb. Dnešní zápas se tak hraje takzvaně o šest bodů.
V 5. kole skupiny E Ligy mistrů se proti sobě utkají týmy GNK Dinamo Záhřeb a AC Milán. V zápase na půdě italského celku se o první branku postaral v poslední minuty první půle Giroud z pokutového kopu. Hned po začátku druhé části se trefil také Saelemaekers. V 56. minutě sice zdramatizoval zápas Oršič, ale v 77. minutě uklidnil milánské příznivce Pobega. AC Milán tak zvítězil poměrem 3:1. Dnes se bude ovšem bojovat na Stadionu Maksimir v Záhřebu. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.