Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : FC Porto - 12. března 2024   21:00

Arsenal
41' Trossard (Ødegaard)
1:0
(1:0)

4:2 (PEN)

FC Porto
FC Porto
Arsenal
Raya – White, Saliba, Magalhães, Kiwior (106. Zinčenko) – Ødegaard (C), Rice, Jorginho (83. G. Jesus) – Saka, Havertz, Trossard (106. Nketiah).
Ramsdale, Hein – Partey, Smith Rowe, C. Soares, Tomijasu, Vieira, Nelson, Alnaní.
Turpin (FRA) – Danos (FRA), Finjean (FRA)
Emirates Stadium, Londýn
60 257 diváků
FC Porto
Costa – João Mário (85. Jo. Sánchez), Pepe (C), Otávio, Wendell – N. González (101. Eustáquio), Varela (90+7. Grujić) – Conceição (101. Borges), Cossa, Galeno – Evanilson (88. Taremí).
C. Ramos – Cardoso, Jaime, Namaso, Baró, T. Martínez, Zé Pedro.

Je rozhodnuto. Zápas dospěl do penaltového rozstřelu, který se odehrál u tribuny s fanoušky Arsenalu a i tohle mohlo přispět k tomu, že domácí tým uspěl a proměnil všechny pokusy. Naopak na straně Porta své pokusy nedali Wendell a Galeno a po výsledku 4:2 se tak z postupu mezi nejlepších osm celků soutěže raduje ARSENAL FC!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 18:20.
Utkání sledovalo 60 257 diváků.
Galeno musel dát, jenže jeho střelu k tyči gólman Raya vystihl a vyrazil. Arsenal vítězí a postupuje!
Rice proměnil nekompromisní ranou doprostřed branky!
Grujić s trochou štěstí procedil míč do branky, Raya si ale na míč sáhl!
Saka po krátkém rozběhu vyslal prudkou ránu k tyči.
Wendell nedal. Mířil k tyči, ale Raya trefil stranu a míč vytlačil právě na tyč.
Havertz při rozběhu zpomalil a pak zakončil na opačnou stranu, než skočil gólman.
Cossa provedl něco podobného a i on uspěl.
Ødegaard zadrobil při rozběhu, počkal si na gólmanův pohyb a přesnou střelou otevřel skóre.
Střílení penalt začíná.
Ani 120 minut dnes nerozhodlo o tom, kdo postoupí do čtvrtfinále. Ve druhé půli i v prodloužení jsme viděli převážně opatrný fotbal s důrazem na to neudělat chybu. Přesto bylo k vidění něco málo šancí, když v té největší byli domácí Saka s Ødegaardem a Arsenal dal dokonce i gól, jenže ten nebyl uznán pro pŕedcházející faul Kaie Havertze. Arsenal tedy dnes vyhrál 1:0, nicméně celkově je to 1:1 a jde se do penalt.
120'
Druhé prodloužení skončilo.
118'
Eduardo Cossa neodcentroval z pravé strany, dopředu už jde domácí Zinčenko.
116'
Žlutou kartu za zastavení útoku Porta do rozhozené obrany obdržel Kai Havertz.
116'
White dostal přesný pas na pravou stranu, akce pak šla na střed na Havertze, ten ale nezpracoval podle představ.
114'
Faul na Borgese, toho kolíky kopačky trefil na nárt Gabriel Jesus.
112'
Faul domácích, Porto může pomaličku přemýšlet o postupné protiakci.
110'
Arsenal v šanci, Nketiah přiťukl na Saku, jeho následnou střelu z vápna zablokoval na poslední chvíli Otávio.
109'
Wendellův centr letěl k zadní tyči, kde se ale nejlépe dostal gólman Raya a po výskoku si stáhl míč do rukavic.
108'
Na pravé straně pustili domácí do akce Borgese, ten toho ale nevyužil a příhrou trefil jen protivníka.
106'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Jakub Kiwior, přichází Olexandr Zinčenko.
106'
ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Eddie Nketiah.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+1'
První poločas prodloužení skončil.
105'
Teď se mu to trochu vrátilo, když po souboji o míč trochu kulhá.
103'
Havertz unikl žluté kartě, když za postranní čárou nejprve odkopl míč a poté zcela zbytečně strčil do trenéra Porta!
101'
Střídání v týmu FC Porto:
ze hřiště odchází Francisco Conceição, přichází Goncalo Borges.
101'
ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Stephen Eustáquio.
101'
Do akce se teď dostal hostující Taremí, po kličce na střel pak vystřelil vedle.
100'
Rice hledal Saku, dal mu ale až moc prudký pas a míč skončil u Costy.
99'
Porto za malou chvíli pošle do hry hned duo nových hráčů, ti zatím stepují u postranní čáry.
97'
Centr letěl na první tyč, u té ale zaúřadoval Taremí a odhlavičkoval.
97'
Ødegaard vybojoval pro svůj tým další rohový kop.
95'
Po centru se ve vápně dostával k míči Havertz, v chumlu ale nedokázal najít mezírku, kudy by poslal ránu na branku.
94'
Otávio fauloval Saku, Arsenal bude centrovat z pravého křídla.
93'
Úvod prodloužení je hodně nepřesný, je vidět, že se hraje opravdu o hodně, nikdo nechce udělat chybu.
91'
Začal první poločas prodloužení.
90+8'
Druhý poločas skončil.
90+8'
Po akci Taremího a Conceiçãa se nakonec mával ofsajd, domácí se pak zlobili, že to sudímu tak dlouho trvalo.
90+7'
ze hřiště odchází Alan Varela, přichází Marko Grujić.
90+6'
Ještě před prodloužením tak budou hosté rychle střídat, Varelu nahradí Grujić.
90+5'
Na hřišti už jsou i nosítka, vypadá to, že pro Varelu dnešní zápas skončil.
90+4'
Celá akce se ještě bleskově zkontrolovala na videu, sudí využil času, kdy probíhá ošetřování na straně Porta. Na trávníku leží Varela a má velké problémy s křečemi.
90+3'
Kličkami se ve vápně uvolňoval Ødegaard, po střetu se soupeřem upadl, ale penalta se nepískala.
90+2'
Už to vypadalo na případný kontr Arsenalu do rozhozené obrany, jenže Havertz si sám ukopl míč od kopačky.
90+1'
Po osmém rohovém kopu se o pas do vápna snažil Saka, jenže svou příhru předimenzoval a poslal míč mimo hrací plochu.
89'
Porto už vůbec nikam nechvátá a vyčkává na prodloužení.
88'
ze hřiště odchází Evanilson, přichází Mahdí Taremí.
87'
Saka ale nacentroval přesně do Costových rukavic.
87'
Roh pro Arsenal.
86'
Vypadá to, že Arsenal se rozhodl zkusit rozhodnout ještě v základní hrací době, je to teď fotbal na jednu branku.
85'
ze hřiště odchází João Mário, přichází Jorge Sánchez.
85'
Další střelu vyslal Saka, Costa jeho ránu pouze vyrazil před sebe a Ødegaard pak dorážel vedle!
84'
Už je i po rohovém kopu, pískalo se proti Arsenalu a Costa bude odkopávat.
83'
A Jesus se hned mohl zapsat mezi střelce, když byl na konci krátkého tlaku ve vápně, Costa mu ale zmenšil střelecký úhel a míč srazil na roh.
83'
ze hřiště odchází Jorginho, přichází Gabriel Jesus.
82'
N lavičce domácího celku se chystá vůbec první střídání tohoto utkání. Na trávník zřejmě přijde Gabriel Jesus.
81'
Arsenal se teď vůbec nemůže dostat na dostřel, Porto dobře brání a už to vypadá na prodloužení.
80'
João Mário pospíchal za míčem, u brankové čáry se mu ale v plné rychlosti nepovedlo odcentrovat.
79'
Pískalo se až teď, rozhodčí vše uklidnil a snad se už bude zase hlavně hrát.
78'
Žlutá karta pro trenéra hostujícího celku Sérgia Conceiçãa, tomu se nelíbilo, že se nepískal faul na jednoho z hráčů Porta a dal to hodně emotivně najevo.
76'
Zase se nám přitvrzuje na úkor fotbalovosti. S takovým průběhem bude spokojenější Porto.
74'
Nepřesné zakončení domácího Saliby, jeho hlavička skončila poměrně velký kus vedle levé Rayovy tyče.
73'
Žlutá karta na straně Porta, za faul ve výskoku si ji prohlédl Pepe.
72'
Několik nákopů z obou stran, vše ukončil Varela před dotírajícím Ricem.
70'
Na opačné straně vystřelil po zemi Conceição, jeho ránu gólman Raya vyrazil před sebe, Evanilson pak už dorážel z ofsajdové pozice.
68'
Žlutou kartu za protesty navíc obdržel domácí trenér Mikel Arteta.
67'
Domácí tým sice dostal míč do branky, když poslal do sítě oblouček Martin Ødegaard, gól však nebyl uznán, neboť Havertz pŕed zakončením přidržel Pepeho za dres a navíc vrazil do gólmana.
66'
Pravou stranou se k centru probíjel Saka, pomohl si ale faulem, což rozhodčím neuniklo.
65'
Už se zase hraje na opačné straně, White se snaží rozvinout akci blíže k šestnáctce Porta.
64'
Po hodně dlouhých přípravách se do míče opřel Francisco Conceição, vůbec mu to ale nesedlo a střelu poslal na tribunu.
62'
Porto se dostalo do útoku a bude pokračovat přímým kopem z nebezpečné vzdálenosti.
60'
Dlouhá rozehrávka domácích při autovém vhazování, navíc se poté mával Sakův ofsajd.
59'
Další roh Arsenalu, Rice to zase točil na branku, Costa míč vyboxoval mimo pokutové území.
58'
Akce pokračovala, pas našel Rice a ten byl nyní zakončovatelem. Jeho střelu srazil Pepe.
57'
Roh Arsenalu, Rice kroutil centr přímo na branku a hosté měli co dělat, aby nepříjemný míč odvrátili.
56'
Není to teď zrovna líbivý fotbal, na obou stranách se dost chybuje.
54'
Hostující Conceição fauloval Trossarda, a musel k sudímu na kobereček. Tohle se ještě obešlo bez karetního trestu.
53'
Dlouhý a hlavně prudký pas na Trossarda, ten se sice snažil, ale míč na hrací ploše nezachytil.
51'
Costa rozehrává od své branky, vybral si spoluhráče na levé straně.
49'
Evanilson už odchází mimo hrací plochu, kde bude ještě chvíli pod kontrolou lékaře a pak bude pokračovat.
48'
O akrobatické nůžky se ve vápně pokusil Evanilson, jenže zamířil nad bránu a navíc se při pádu udeřil hlavou o zem. Nyní je v péči lékaře.
48'
Tak trochu opatrný úvod druhé půle, vše skončilo chybou Gabriela Magalhãese. Hosté budou vhazovat.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
Je za námi první poločas, do kterého domácí vstoupili hodně aktivně, tlačili se před Costu, ale dlouho končily akce buď nepřesným zakončením, či finální přihrávkou. S postupem času se Porto soupeři vyrovnalo a několikrát dokázalo vystrašit obranu anglického celku a hlavně gólmana Rayu. Už to vypadalo, že se gólu nedočkáme, když ve 41. minutě zaútočil Ødegaard, vysunul Leandra Trossarda a ten křížnou ranou překonal brankáře Porta. Do šaten se tak odešlo za stavu 1:0 a pokud by to takhle skončilo i po devadesáti minutách, šlo by se do prodloužení.
45+4'
45+2'
Závěr půle je trochu rozkouskovaný, na trávníku nyní leží po souboji i domácí Havertz.
45'
Dlouhé autové vhazování do vápna Arsenalu, Galeno a ani Cossa však neuspěli. Druhý jmenovaný teď leží na trávníku a drží se pod zády.
44'
Útok Arsenalu pravým křídlem, vše ovšem skončilo odpískaným faulem na Gonzáleze, ten byl atakován ve výskoku.
43'
Na zemi teď leží hostující Eduardo Cossa, ten si ublížil po došlápnutí po souboji o míč.
43'
Za hosty hrozil střelou Francisco Conceição, jeho rána šla vedle Rayovy branky.
41'
Arsenal právě vstřelil branku!
Náskok Porta je pryč! Po zisku míče na útočné polovině odvedl kus práce Martin Ødegaard, nejprve rozehrou, ale hlavně pak finálním prostrčením do vápna na LEANDRA TROSSARDA, který pak křížnou ranou po zemi překonal marně se natahujícího Costu – 1:0.
40'
Ben White si musel dát pozor na dotírajícího protivníka, přesto zvládl pod tlakem posunout na Rayu, který pak rozvinul hru do volnějšího prostoru.
39'
Je tu první žlutá karta utkání, za stažení soupeře k zemi byl potrestán domácí William Saliba.
37'
Arsenal také ztratil na elánu, výsledkem je tak pasáž, kdy se spíše bojuje ve středu hrací plochy.
35'
Hosté se teď pokouší zpomalit tempo zápasu, Porto nemá v plánu hrát zběsilý fotbal nahoru a dolů.
33'
Domácí tým předvádí chytré a nečekané akce, provedení ovšem tak trochu skřípe. Nyní Havertz nedosáhl na prudkou přihrávku.
32'
Z přímého kopu je roh, Costa při vyběhnutí proti míči trochu zaváhal a vše ukončili až obránci sražením Sakovy přihrávky.
31'
Další přímý kop pro Arsenal, nyní po faulu Gonzáleze na Saku. Domácí chtěli bleskově rozehrát, sudí jim ale ukázal, že se bude kopat až na jeho pokyn.
30'
Výborný Pepe v obraně. Ten vyskočil na vysoký míč, hlavou jej lehce lízl a znemožnil Havertzovi zakončit. Byl to obětavý zákrok, hráč Porta poté bolestivě narazil do tyče. Ale účel to splnilo.
29'
Na táhlý centr z pravé strany si naskočil Galeno a donutil Rayu jít tygřím skokem proti míči. Ten jej skryl v náruči.
28'
Kličkou se chtěl Wendella zbavit Bukayo Saka, jenže se nechal odstavit tělem. Zákrok to byl čistý.
27'
Arsenal v útoku pravou stranou, na Trossardův centr si počkal Rice, trknutí ale skončilo vedle branky a navíc se pak nepříjemně srazil s Pepem.
26'
Evanilson je velmi aktivní směrem kupředu, ale také hraje dost tvrdě. Byl mu odpískán další nedovolený zákrok.
25'
Dlouhý nákop za obranu Arsenalu, míč se snažil zpracovat Galeno, odskočil mu však od kopaček do zámezí.
23'
Dokonce tu byla střela z kopačky Evanilsona, Raya toho mnoho neviděl, přesto se zvládl vymrštit a prudký pokus vyrazit.
22'
Vypadá to, že portugalský klub se už z tlaku soupeře otřepal a je Arsenalu vyrovnaným soupeřem.
20'
Rice centroval do pokutového území, hosté však signál skvěle přečetli a vystavili ofenzívu Arsenalu do jasného ofsajdu.
19'
Po Evanilsonově zákroku na pravé straně mají domácí přímý kop, ten bude rozehrávat Declan Rice.
17'
Domácí si ale budou muset dávat pozor na okénka v obraně. Do jednoho takového se dostal Evanilson a jeho křížná strana prolétla kousek vedle Rayovy branky.
16'
Arsenal je teď jasně lepším celkem, vytrvalý tlakem se chce co nejdříve dostat k odmazání ztráty z prvního duelu.
14'
Roh domácích. Po signálu a krátkém ťukecu se ke střele dostal Ødegaard, trefil ale jen boční síť Costovy branky.
13'
Saka pronikl pravým křídlem, povedlo se mu vystřelit přes obránce a Costa musel jeho nenápadný pokus nadvakrát vyrážet!
12'
Tentokrát do anglický celek zkusil po levé straně, akci zastavil připravený Pepe.
11'
Na pravé straně vybojoval míč Ødegaard, nacentroval do vápna, tam ale jeho spoluhráč podklouzl a k zakončení se tak nedostal.
10'
Arsenal se zatím nedostal do nějaké vážnější akce, stále tak čekáme na střelu na branku.
9'
Porto přijelo očividně s taktikou pomalého fotbalu, nyní to hráči v modrobílém vzali přes velkou malou domů na Costu.
8'
Hosté to zkusili signálem a poté obloučkem do vápna, tam však zakročil pozorný Saka.
7'
Domácí Trossard si při výskoku pomohl rukou, kterou zasáhl míč a Porto tak má přímý kop.
6'
Další nenápadné zdržování Porta, domácí publikum už na to začíná nelibé reagovat pískotem.
5'
Porto u míče, hosté vhazují na útočné polovině. A Wendell s tím rozhodně nepospíchá.
4'
Na pravé straně vápna se k hlavičce dostal domácí White, jeho oblouček skončil na horní síti Costovy branky.
3'
Saliba vysunoval vysokou přihrávkou Havertze, bylo to ale až moc prudké a míč skončil u gólmana Costy.
2'
Arsenal u míče, kombinuje na útočné polovině, postupně se domácí posunují blíže k vápnu soupeře.
1'

Arsenal FC: Raya – White, Saliba, Magalhães, Kiwior – Ødegaard (C), Rice, Jorginho – Saka, Havertz, Trossard.
Náhradníci: Ramsdale, Hein – Partey, G. Jesus, Smith Rowe, Nketiah, C. Soares, Tomijasu, Vieira, Nelson, Alnaní, Zinčenko.
Trenér: Mikel Arteta

FC Porto: Costa – João Mário, Pepe (C), Otávio, Wendell – N. González, Varela – Conceição, Cossa, Galeno – Evanilson.
Náhradníci: C. Ramos – Cardoso, Eustáquio, Grujić, Taremí, Jo. Sánchez, Jaime, Namaso, Baró, T. Martínez, Borges, Zé Pedro.
Trenér: Sérgio Conceição

Rozhodčí: Turpin (FRA) – Danos (FRA), Finjean (FRA).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Emirates Stadium začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Clément Turpin, kterému budou na pomezí asistovat Nicolas Danos a Erwan Finjean. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Ruddy Buquet a u videa budou Jérôme Brisard a Willy Delajod. Všichni pánové jsou z Francie.
První utkání

V Portu se Arsenal zrovna nevytáhl. Za celý zápas hrál opatrné a nedokázal ohrozit Costovu branku. A jelikož ani Porto zrovna nehýřilo přehnanou aktivitou, vypadalo to, že zápas skončí bez branky. Ta ale nakonec padla, ve čtvrté minuté nastavení napřáhl zpoza vápna Wenderson Galeno a ranou na zadní tyč zařídil pro Porto těsnou výhru 1:0. O drama do odvety je tak postaráno.

FC Porto – Arsenal FC 1:0 (0:0)

Branky: 90+4. Galeno (Otávio)

Žluté karty: 52. Conceição, 62. N. González – 2. Rice, 57. Kiwior, 62. Havertz

FC Porto: Costa – João Mário, Otávio, Pepe, Wendell (90. Eustáquio) – N. González (81. Jaime), Varela – Conceição (85. Borges), Cossa, Galeno – Evanilson (85. T. Martínez).

Arsenal FC: Raya – White, Saliba, Magalhães, Kiwior – Ødegaard, Rice (C), Trossard (75. Jorginho) – Saka, Havertz, Martinelli.

Rozhodčí: S. Gozubuyuk (NED)
Dobrý večer u fotbalové Ligy mistrů. Společně se podíváme na odvetné osmifinálové utkání mezi týmy Arsenal FC a FC Porto.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.