Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Lazio - 5. března 2024   21:00

Bayern
39' Kane (Guerreiro) • 45+2' Müller (de Ligt) • 66' Kane (Sané)
3:0
(2:0)
Bayern
Neuer /C/ – Kimmich, de Ligt, Dier, Guerreiro (78. Davies) – Pavlović, Goretzka – Sané (89. Laimer), Müller (78. Tel), Musiala (90+1. Gnabry) – Kane.
Peretz, Ulreich – Kim Min-čä, Zaragoza, Choupo-Moting.
Vinčić – Klančnik, Kovačič (SLO)
Allianz Arena, Mnichov
75 000 diváků
Lazio
Provedel – Marušić, Gila, Romagnoli, Pellegrini – Guendouzi, Vecino (61. Cataldi), Romero (80. Kamada) – Zaccagni (61. Isaksen), Immobile /C/ (61. Castellanos), Anderson (75. Rodríguez).
Sepe, Magro – Casale, Hysaj, Lazzari, Ruggeri, Napolitano.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 8:2. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:9.
Stejně jako před třemi lety vystavil fotbalistům Lazia Řím v osmifinále Ligy mistrů stopku Bayern Mnichov. Tentokrát držel italský klub postupový výsledek poměrně dlouho, ale v závěru poločasu ho zlomily dvě prakticky totožné situace, když Kane a Müller hlavičkami usměrnili křížné střely vzduchem do sítě. Po přestávce zvyšoval Kane dorážkou Saného střely na konečných 3:0, Müller navíc ještě trefil tyč, zatímco hosté se prakticky nezmohli v ofenzívě na nic a navázali na sérii tří porážek v Serii A i v Lize mistrů.
90+4'
90+3'
Domácí drží míč a čekají na závěrečný hvizd, který stvrdí jejich postup mezi nejlepší osmičku.
90+2'
Luca Pellegrini (Lazio) dostává žlutou kartu za faul na Laimera.
90+1'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Serge Gnabry.
89'
Danilo Cataldi (Lazio) došlápl nohu Harryho Kanea a dostává žlutou kartu.
89'
ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Konrad Laimer.
87'
Kombinace Lazia naráží, hosté musejí pro míč zpět na vlastní polovinu. Nezdá se, že by italský vicemistr měl ještě síly na zvrat osudu dvojzápasu.
85'
Dnešní utkání sleduje 75 000 diváků.
84'
Daviesův průnik po levém křídle zastavil čistě Gila.
81'
Přímý kop rozehrál Goretzka, římská obrana si poradila.
80'
Alessio Romagnoli (Lazio) si pomohl ve výskoku do souboje s Kanem nedovoleně loktem a jako první dnes dostává žlutou kartu.
80'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Luis Alberto Romero, přichází Daiči Kamada.
80'
Cataldiho roh nepřinesl ohrožení mnichovské brány.
79'
Hosté rozehráli rychle přímý kop po faulu Saného na Rodrígueze, v akci budou pokračovat po obranné hlavičce jednoho z domácích hráčů rohem.
78'
ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Alphonso Davies,
ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Mathys Tel.
77'
Cataldiho trestný kop domácí odvracejí jen před Luise Alberta Romera, kterému střela z voleje nesedla naplno a Pavlović ji vyhlavičkoval.
76'
Goretzka fauloval v blízkosti vrcholu pokutového území Isaksena.
75'
ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Pedro Rodríguez.
75'
Další přímočarou akci Bayernu zakončil Harry Kane v záklonu vysoko nad.
73'
Z protiakce hostů si Andersonův nízký centr našel Romero, který neprostřelil dobře postaveného Pavloviće.
72'
Bayern je při chuti, výstavní točenou ránu vyslal ze střední vzdálenosti o fous vedle šibenice Leroy Sané.
71'
Mohlo to být o čtyři góly. Müller si naběhl z ofsajdové hrany na Musialovu kolmici a z plného běhu v takovém poloskluzu trefuje z 10 metrů tyč.
70'
Lazio se snaží o vysunutý presink, jenže Tuchelovým svěřencům se míč lepí na kopačky a nutí soupeře běhat bez balonu ze strany na stranu.
68'
Guerreirovu průnikovou přihrávku po levé postranní čáře Kane nestihl na hřišti.
66'
Bayern právě vstřelil branku!
Německý mistr klepe na brány čtvrtfinále. Ránu Leroye Saného z velkého vápna vytáhl Ivan Provedel jen do strany a nehlídaný HARRY KANE doklepl míč z malého do prázdné brány.
64'
Domácí nikam nespěchají a obehrávají svou polovinu hřiště přes Neuera zleva doprava a zpět.
61'
ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Valentín Castellanos,
ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Gustav Isaksen,
ze hřiště odchází Matías Vecino, přichází Danilo Cataldi.
59'
Müller sklepl hlavičkou míč Kaneovi, který vysunul na levé křídlo Guerreira. Portugalec tvrdou ranou levačkou z úhlu přestřelil.
58'
Lazio mířilo do brejku v podčíslení tři na čtyři, Pellegrini bude pouze vhazovat.
55'
Mnichovský rohový kop vyhlavičkoval v souboji s Goretzkou za sebe do bezpečí Guendouzi.
55'
Musialova povedená točená střela zpoza šestnáctky proletěla po jemné teči Guendouziho těsně kolem brány Lazia.
54'
Kapitán Lazia a autor 200 branek v Serii A se vrací po krátkém ošetření na hřiště.
52'
V pokutovém území Bayernu se svíjí Immobile, který se snažil vystřelit těsně bráněn De Ligtem. Rozhodčí k nelibosti Římanů penaltu pískat nehodlá.
51'
Domácí dopadli při pokusech o centry z obou stran také neslavně.
49'
Centr Luise Alberta Romera domácí obrana s přehledem odvrací až k brankáři hostů Ivanu Provedelovi.
49'
Na trávníku se svíjí Zaccagni, kterého u postranní čáry vzal přes kotníky Kimmich.
47'
Domácí si předávají míč na vlastní polovině a zapojují do rozehrávky opakovaně i Manuela Neuera, jenž zatím neměl příležitost zasáhnout proti přímé střele.
46'
Statistické okénko:
Držení míče 59% – 41%, střely na bránu 4:0, střely mimo 5:2, rohy 5:1, fauly 7:3, ofsajdy 0:0.
Německý mistr stačil do přestávky otočit nepříznivé skóre z Říma, i když mu trvalo dlouho, než překonal dobře pracující obranu Lazia. Oba góly padly po hlavičkových tečích křížných střel, stejné zakončení zvolili s úspěchem Kane a v přesčasové nastavené minutě i Müller.
45+2'
45+2'
Do šatny načepoval hostům řízné bavorské pivo THOMAS MÜLLER, když hlavou na hranici sebeobětování tečoval dělovku Matthijse de Ligta z voleje po odhlavičkovaném rohu!
45+1'
Musiala se prokličkoval na velké vápno a přiťukl míč na levé křídlo Guerreirovi, jehož centr byl sražen na roh.
45'
Luca Pellegrini se emotivně hlásí o rohový kop, podle sudího však jeho centr do boční sítě nebyl nikým tečován.
44'
Sané se obtáčel kolem Romera, který ho zezadu srazil k zemi, ale rozhodčí píská opačně, zřejmě přidržení za dres.
42'
Bayern opět dlouze kombinuje, ovšem zatím jen na vlastní polovině.
40'
Musialova tvrdá střela se mezi tyče nevešla.
39'
Nedáš-dostaneš! Guerreiro uprostřed šestnáctky netrefil míč po Kimmichově zpětné hlavičce naplno, ale do dráhy letu se vložil HARRY KANE a jeho rybička prošla pod tělem brankáře Provedela do sítě. 32. gól bývalé opory Tottenhamu za Bayern je na světě a stav dvojzápasu je srovnaný!
37'
Lazio mohlo udeřit! Centr Mattii Zaccagniho přizvedl domácí Matthijs de Ligt právě ideálně na hlavu Cira Immobileho, který byl před bránou trestuhodně zcela sám, jenže rybičku zblízka nasměroval těsně vedle.
35'
Dier naskočil na Kimmichův centr z pravého křídla, hlavičkoval však vysoko nad.
35'
De Ligta vytlačil do autu bránící Guendouzi.
33'
Slovinský rozhodčí Vinčić teď posílil obranu Lazia uklouznutím, kterým nechtěně zhatil zpětnou přihrávku Thomase Müllera.
32'
Příliš nízko zahraný přímý kop Joshui Kimmicha odhlavičkoval rybičkou Mario Gila.
31'
Anderson dostoupil Müllera a nedovoleně ho ze strany připravil o míč.
29'
Úspěch neměl ani dost osamělý průnik Felipeho Andersona.
27'
Bayern stále dobývá soupeřovo území, v rohu pokutového území však prudkou přihrávku neudržel Kimmich a fauloval.
25'
Provedel si stahuje De Ligtův centrovaný míč.
24'
Guerreiro si naběhl na míč, který vyplaval na levé straně pokutového území po sražené střele Jamala Musialy, ale ani on nepropálil obětavě blokujícího Marušiće.
21'
Potřetí za sebou zhatil akci Bayernu útočný faul, po Kimmichovi a Saném si počínal nedovoleně i Kane.
18'
Římští hlavičkáři si ve vápně poradili a pro zakopnutý míč běží téměř k půlící čáře Neuer.
17'
Poprvé se do zakončení dostal Harry Kane, prudká střela z pokutového oblouku po Gilově teči končí těsně vedle levé tyče.
16'
Bayern kombinuje do plných, z malého vápna se zadákům hostů podařilo dostat míč chvilkově do bezpečí.
14'
Kimmich rozehrál roh do strany po zemi na Musialu, jehož prudkou plavající střelu vyboxoval Provedel.
13'
Bayern rychle otočil hru a Kimmich po tečované přihrávce míří k rohovému praporku rozehrát první roh německého mistra.
12'
Z rohu se hosté neprosadili, další nebezpečný křížný pas odkopl přes hlavu Eric Dier.
11'
Po faulu na Guendouziho rozehrál Romero přímý kop, který obrana Bayernu tečovala na roh.
10'
Hosté v těchto chvílích převzali taktovku, ke střele zpoza velkého vápna napřáhl Luis Alberto Romero, ale trefil jen Aleksandara Pavloviće.
8'
Na rohový kop naskočil Matthijs de Ligt, jenže hlavičku o zem umístil výrazně vedle brány.
8'
Saného dravý průnik zakončil Jamal Musiala tvrdou střelou, která se od skluzujícího Maria Gily odráží na roh.
6'
Pěkně sehranou akci Bayernu zakončil po přihrávce do vápna Leroy Sané, po zemi však trefil jen připravenou náruč Ivana Provedela.
5'
Lazio využilo hned první příležitosti ke střele, po přiťuknutí Felipeho Andersona vypálil z 20 metrů Matteo Guendouzi po zemi vedle mnichovské brány.
4'
Bayern v úvodu utkání příliš nepůjčuje soupeři míč, až teď se ho hosté zmocnili po Guerreirově nepřesném centru zleva.
2'
Joshua Kimmich pronikl zprava do pokutového území, jeho podebraný zpětný míč ještě zachytil Raphaël Guerreiro, ale ke střele si míč nenarovnal.
1'
Oba celky jsou na hřišti a absolvují focení, domácí v červeně lemovaných bílých dresech a červených trenýrkách, hosté celí v tmavomodrém.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Kimmich, de Ligt, Dier, Guerreiro – Pavlović, Goretzka – Sané, Müller, Musiala – Kane.
Náhradníci: Peretz, Ulreich – Kim Min-čä, Davies, Zaragoza, Gnabry, Choupo-Moting, Tel.
Trenér: Tuchel

S. S. Lazio: Provedel – Marušić, Gila, Romagnoli, Pellegrini – Guendouzi, Vecino, Romero – Zaccagni, Immobile (C), Anderson.
Náhradníci: Sepe, Magro – Casale, Hysaj, Lazzari, Ruggeri, Kamada, Rodríguez, Isaksen, Castellanos, Napolitano.
Trenér: Sarri

Rozhodčí: Vinčić – Klančnik, Kovačič (SLO).
Oba kluby se utkávají v osmifinále Ligy mistrů znovu po třech letech, také tehdy se začínalo v Římě a po výhře hostů 4:1 byla odveta v Mnichově (2:1) jen formalitou. Dnes budou mít trápící se svěřenci neúspěšného trenéra Tuchela mnohem těžší úlohu. V úvodním utkání v Římě si nevypracovali téměř žádné šance a prohráli gólem Immobileho z penalty. Za zákrok na Isaksena byl navíc vyloučen Upamecano.
Lazio Řím
Hostům se vůbec nedaří v italské lize, o víkendu prohráli potřetí v řadě doma s AC Milán gólem v závěru zápasu 0:1, když dohrávali v osmi bez vyloučených Pellegriniho, Marušiće a Guendouziho. Ti budou samozřejmě pro Ligu mistrů k dispozici na rozdíl od zraněných Gabarróna a Rovelly.

Laziu tak patří devátá příčka a vidina opakování účasti v Lize mistrů se úřadujícímu vicemistrovi rozplývá.

Tabulku střelců Lazia vede Ciro Immobile, jeden z nejlepších kanonýrů dějin Serie A však letos také přidal oproti minulým letům jen skromný desetigólový příspěvek.

V Lize mistrů mělo Lazio na podzim asi nejlehčí skupinu, postup si s 10 body zajistilo z druhého místa za Atléticem Madrid a za sebou nechalo Feyenoord Rotterdam a Celtic Glasgow.

Od jediné účasti ve čtvrtfinále nejslavnější klubové soutěže uplynulo již 24 let. V nejslavnější éře na přelomu století Lazio během tří sezón hrálo i finále Poháru UEFA a vyhrálo Pohár vítězů pohárů. V posledních letech jsou jeho evropské výkony mnohem skromnější, loni skončilo v osmifinále Konferenční ligy.
Bayern Mnichov
Více než dekádu trvající nadvláda bavorského velkoklubu v bundeslize visí na vlásku, po sérii nezdarů Bayern ztrácí už deset bodů na vedoucí Bayer Leverkusen. O víkendu jen remizoval 2:2 ve Freiburgu a z posledních čtyř kol vybojoval jen čtyři body.

Také v Lize mistrů jsou domácí na pokraji vyřazení, pokud se nechtějí spolehnout na prodloužení či penalty, potřebují zvítězit o dva góly.

Na marodce zůstávají už jen Coman a Mazráwí, po vyloučení z úvodního utkání nemůže nastoupit ani Upamecano.
Naopak spolehnout se domácí mohou na stabilní střeleckou formu anglického reprezentanta Harryho Kanea, který po přestupu z Tottenhamu v novém působišti nasázel již 31 branek.

V podzimní základní skupině ztratil Bayern body pouze jedním nerozhodným výsledkem a jasně ji vyhrál před FC Kodaň, Galatasarayem Istanbul a Manchesterem United. První letošní porážka přišla až v Římě.

Bayern Mnichov je třetím nejúspěšnějším klubem v dějinách Ligy mistrů a jejího předchůdce PMEZ po Realu Madrid a AC Milán. Získal šest titulů, poslední v roce 2020, a pětkrát prohrál až ve finále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.