Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Galatasaray : Manchester Utd. - 29. listopadu 2023   18:45

Galatasaray
Galatasaray
29' Zíjáš  • 62' Zíjáš  • 71' Aktürkoğlu (Zíjáš)
3:3
(1:2)
Manchester Utd.
11' Garnacho  (B. Fernandes) • 18' B. Fernandes  (Shaw) • 55' McTominay  (Wan-Bissaka)
Galatasaray
Muslera (C) – Boey, Bardakcı, Ayhan, Angeliño (82. Nelsson) – Torreira, Ndombèlé (60. S. Oliveira) – Zíjáš (82. Yılmaz), Mertens (60. Aktürkoğlu), Zaha (88. Demirbay) – Icardi.
Güvenç – Tetê, Bakambu, Karataş.
Sánchez – Cabañero, Prieto (ESP)
Ali Sami Yen Spor Kompleksi, Istanbul
51 733 diváků
Onana – Wan-Bissaka (78. Dalot), Maguire, Lindelöf, Shaw – McTominay, Amrábat (58. Mainoo) – Antony, B. Fernandes (C), Garnacho (78. Pellistri) – R. Højlund (58. Martial).
Bayındır, Heaton – Reguilón, Varane, Gore, Medžbrí.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 4:9. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 15:15.
Je za námi neuvěřitelná bitva, v níž Galatasaray Istanbul v nervydrásajícím duelu remizoval s Manchesterem United 3:3, čímž skupina A stále zůstává mimořádně dramatickou.

United přitom dvakrát vedli o dvě branky, nejdříve 2:0 díky zásahům Alejandra Garnacha a Bruna Fernandese, ještě v prvním poločase ale snížil z volného kopu Hakím Zijáš.

Po přestávce se McTominayovi povedlo zvýšit na 3:1, vzápětí ale díky obrovské hrubce Onany z dalšího volného kopu skóroval Zijáš a vyrovnat se povedlo střídajícímu Keremu Aktürkoğluovi. Závěrečných dvacet minut pak ještě nabídlo strhující podívanou s mnoha šancemi na obou stranách, vítěznou branku už se ale nikomu vstřelit nepovedlo.
90+3'
90+2'
Centry Fernandese a Mainooa se neujaly, pak ještě zleva centroval Luke Shaw a sice našel před brankou McTominaye, ten ale v těžké pozici zakončoval mnoho metrů vedle branky.
90+2'
Diogo Dalot na pravém křídle vybojoval rohový kop.
90+1'
Rozhodčí Sánchez k tomuto famóznímu představení přidává tři nastavené minuty.
90'
Další ohromná možnost hostů! Dalot se objevil naprosto volný na pravém křídle, pak sice nepřesně přihrával před branku, Torreira ale nedokázal odehrát míč do bezpečí a Pellistri zblízka neprostřelil Musleru!
88'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul:
ze hřiště odchází Wilfried Zaha, přichází Kerem Demirbay.
88'
Znovu to hrozí před domácí brankou! Po průniku Fernandese se uvolnil Martial, ovšem prováhal ideální možnost ke střele.
86'
Už se zase hraje před brankou Manchesteru, Wilfried Zaha si od rohu pokutového území znovu navedl míč na pravačku, pak ale vysoko přestřelil.
85'
Na opačné straně z dálky napřáhl Bruno Fernandes a jeho parádní rána se otřela o pravou tyč domácí branky!
84'
Wilfried Zaha individuálně pronikl útočnou polovinou do pokutového území, následně ale jen trefil brankáře Onanu.
82'
ze hřiště odchází Angeliño, přichází Victor Nelsson.
82'
ze hřiště odchází Hakím Zíjáš, přichází Barış Yılmaz.
81'
Znovu v akci Pellistri, ten nebojácně pronikl do pokutového území, pak v záklonu střílel nad břevno.
79'
United jsou v posledních minutách mimořádně aktivní, po Antonyho přihrávce znovu pálil Pellistri, zpoza pokutového území ale mířil výrazně nad branku.
79'
Facundo Pellistri se hned po příchodu na trávník dostal do zakončení, po souhře s Antonym ale v tísni nedokázal překonat Musleru.
78'
Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Aaron Wan-Bissaka, přichází Diogo Dalot.
78'
ze hřiště odchází Alejandro Garnacho, přichází Facundo Pellistri.
77'
A další velká šance hostů! McTominay pronikl po útočné polovině jako nůž máslem, pak jeho střelu Fernando Muslera jen sledoval a očima ji vytlačil pár decimetrů vedle pravé tyče jeho branky!
76'
Alejandro Garnacho napřáhl od rohu pokutového území a mířil jen těsně za vzdálenější tyč!
75'
Sacha Boey se uvolnil na pravém křídle, pak mu ale nevyšla prudká přihrávka před hostující branku.
73'
Anthony Martial neprocedil svoji přihrávku do pokutového území na Bruna Fernandese, navíc je francouzskému fotbalistovi máváno postavení mimo hru.
71'
Galatasaray právě vstřelil branku! V hledišti to pořádně bouří, neboť domácí dokázali vyrovnat! Zijáš přihrál napříč útočnou polovinou na rozběhnutého KEREMA AKTURKOGLA, jenž si míč jedním dotykem zpracoval a druhým jej nechytatelně nasměroval pod břevno Onanovy branky!
70'
Na střelecké pokusy je to 14:7, na bránu 7:3, hosty ale zatím zdobí skvělá produktivita.
69'
Zahovi na levém křídle nevyšla narážečka s Aktürkoğlem, jehož zpětná přihrávka mířila mimo dosah anglického fotbalisty.
68'
Domácí podnikli rychlý přechod do útoku, Torreira na pravé straně pokutového území předal míč Zijášovi, jehož jedovatou střelu Onana před dotírajícím Icardim vyrazil, domácí forvard navíc byl v ofsajdu.
66'
Kerem Aktürkoğlu byl velmi aktivní v prvním vzájemném zápase v Manchesteru a svěží vstoupil z lavičky do tohoto zápasu, teď se u pokutového území dostal ke střele, kterou lapil André Onana.
65'
Centr Kerema Aktürkoğla hosté tentokrát v klidu odvrátili až na útočnou polovinu, kde při dalekém vyběhnutí tentokrát trochu zaváhal Muslera, ovšem měl štěstí na odraz míče, který zamířil do zámezí.
64'
Domácí jsou při chuti, Sérgia Oliveiru podrazil Wan-Bissaka jen za cenu žluté karty a další standardní situace pro domácí celek.
62'
Galatasaray právě vstřelil branku! HAKÍM ZIJÁŠ se podruhé trefuje přímo z volného kopu a podruhé s velkým přispěním Andrého Onany! Tentokrát Maročan z těžké pozice adresoval spíše střílený centr směrem doprostřed branky, Onana si ale míč zvláštně srazil za svá záda!
61'
Hakím Zijáš byl podkopnut Brunem Fernandesem, následovat bude standardní situace pro Galatasaray.
60'
ze hřiště odchází Tanguy Ndombèlé, přichází Sérgio Oliveira.
60'
ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Karem Aktürkoğlu.
59'
Luke Shaw byl pozdě v souboji se Zijášem a za sražení Maročana dostává žlutou kartu.
58'
ze hřiště odchází Rasmus Højlund, přichází Anthony Martial.
58'
ze hřiště odchází Sofján Amrábat, přichází Kobbie Mainoo.
57'
Hosté chystají dvě střídání, do hry přijdou Kobbie Mainoo a Anthony Martial.
55'
Manchester United právě vstřelil branku! Galatasaray totálně propadli na levé straně své defenzivy, z čehož hosté těží třetí branku! Manchester totiž zaútočil ve větším počtu hráčů, Wan-Bissaka dostal přihrávku do naprosto volného prostoru na křídle, odkud přihrával před branku, kde se ve skluzu prosadil SCOTT MCTOMINAY!
54'
Alejandro Garnacho se z levého křídla snažil probít do pokutového území, pak v těžké pozici zakončoval výrazně mimo branku. Kaan Ayhan pak za nějakou ostrou reakci ke španělskému rozhodčímu dostal žlutou kartu.
53'
Domácí se po rychlém přechodu dopředu dostali k rohovému kopu, Zijášův centr odhlavičkoval Victor Lindelöf.
52'
Jedovatý centr Bruna Fernandese Fernnado Muslera takřka na brankové čáře velmi nejistě vyrážel před sebe, kde se nikdo z hostujících hráčů k míči neprotlačil.
51'
Po faulu Zahy na Amrabata mohli hosté zahrávat standardní situaci, nákop Fernandese k rohu pokutového území na Garnacha si ale domácí fotbalisté pohlídali.
50'
Centr Luka Shawa letěl mimo dosah naskakující dvojice McTominay – Höjlund.
48'
Po centru Driese Mertense Kaan Ayhan z voleje zakončoval do boční sítě hostující branky.
47'
Angeliña při průniku útočnou polovinou fauloval Antony, následný centr Zijáše ze standardní situace nenašel žádného z domácích fotbalistů.
46'
Po Bardakciho centru z první centroval Angeliño, hosté míč odkopli do středu hřiště.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
První poločas souboje Galatasaray Istanbul s Manchesterem United nabídl dramatickou podívanou okořeněnou třemi brankami. Tu první po souhře Bruna Fernandese s Rasmusem Höjlundem vstřelil Alejandro Garnacho, poté hostující náskok zvýšil parádní ránou Bruno Fernandes, domácí ale vrátil do hry trefou z volného kopu Hakím Zijáš.
45+2'
45+1'
Bardakci nepropasíroval svoji přihrávku do pokutového území na Zahu, ten se pak v pádu ještě dostal k míči, zalehl jej ale loktem, což je nedovolený způsob hraní.
45+1'
Rozhodčí Sánchez k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45+2'
Žlutá karta pro tým Manchester United (Sofján Amrábat).
44'
Icardiho ofsajd je potvrzen od videa, rozehrávat může André Onana.
43'
Kaan Ayhan parádním pasem vysunul za hostující obranu Maura Icardiho, jenž si zpracoval míč a snadno překonal bezmocného Onanu, okamžitě však vyletěl do vzduchu praporek pomezního rozhodčho.
42'
Sacha Boey se stává prvním žlutě napomenutým hráčem domácího celku za faul na Garnacha.
41'
Angeliño prakticky na postranní čáře nakopl Antonyho, z následné standardní situace se hosté nedokázali prosadit.
39'
Tentokrát daleko z branky vyběhl Fernando Muslera a před Höjlundem dokázal míč odehrát pořádně divokým kopem.
38'
Po dalším rohu hostujícího kapitána zakončoval McTominay vysoko nad branku.
38'
Rohový kop Fernandese se neujal, brankář Onana pak vyběhl až do středového kruhu, kde si troufl na zajímavou otočku s míčem, pak dokázal přesně rozehrát k postranní čáře a hosté rychle vybojovali další rohový kop.
37'
Náběh McTominaye na hrot si Bardakci pohlídal jen za cenu odehrání míče na rohový kop.
36'
Po nakrátko rozehraném rohu centroval Dries Mertens, na jeho centr těsně nedoskočil Kaan Ayhan a Onana pak měl potíže se svým zákrokem, Ayhan ale byl přistižen v těsném ofsajdu a do hry se viditelně zapojil.
35'
Sacha Boey se parádně uvolnil na útočné polovině, pak nezvládl dobře přihrát do pokutového území, Torreira ale rychle vybojoval míč pro Zahu, do jehož rány se vložil Maguire.
33'
Bruno Fernandes, hrající se žlutou kartou na kontě, nebezpečně atakoval Zijáše, domácí se ale marně dožadovali odpískání faulu.
32'
Další střela Zijáše, Maročan zpoza pokutového území pálil příliš vysoko.
31'
Wilfried Zaha se uvolnil na levé straně, pak ale byla jeho přihrávka na Zijáše sražena mimo dosah domácích hráčů.
29'
Galatasaray právě vstřelil branku! Galatasaray se vrací do zápasu! HAKIM ZIJÁŠ kopl míč kolem zdi ke vzdálenější tyči, André Onana udělal úkrok za zeď a už nestačil do protipohybu reagovat!
27'
Lucas Torreira byl faulován v blízkosti pokutového území Brunem Fernandesem, jenž si prohlíží žlutou kartu a navíc je to skvělá palebná pozice pro turecký celek.
26'
Luke Shaw si z postu levého beka naběhl na hrot a po Höjlundově pasu z levého křídla se ocitl naprosto osamocen před Muslerou, ovšem nezvládl zpracování míče, který mu odskočil daleko od kopačky!
25'
Angeliño jasně nad rámec pravidel poslal k zemi Antonyho, hosté rozehrávají míč z klidu.
23'
Boeyho centr Sofján Amrábat sklepl k brankáři Onanovi, domácí se marně dožadovali odpískání malé domů, o tu rozhodně nešlo.
21'
Mertensův nákop do pokutového území Onana vyrazil do bezpečného území k postranní čáře, pak rozběhnutého Antonyho podrazil Lucas Torreira a může být rád, že za tento zákrok vyvázl bez karty.
18'
Manchester United právě vstřelil branku! Druhá trefa hostů! Luke Shaw u postranní čáry sklepl míč BRUNOVI FERNANDESOVI, ten si navedl balón k pokutovému území a pak parádní pumelici nasměroval nechytatelně do horního rohu Muslerovy branky! Další parádní trefa United.
17'
Onana pak chyboval při odkopu a musel pořádně hbitě zasprintovat, aby byl u odraženého míče dříve než dotírající Icardi.
17'
Další centr Mertense ze standardní situace, Torreira prodloužil míč jen k Andrému Onanovi.
16'
Potvrzeno od videa, McTominay zahrál v rámci pravidel a ve hře se může pokračovat.
15'
Domácí zahrávali dva rohy v rychlém sledu, po tom druhém Icardiho hlavičku Onana vyrazil, pak nastal obrovský závar, v němž se domácí mocně dožadovali odpískání penalty za ruku McTominaye, ovšem marně.
14'
Sacha Boey na pravé straně hřiště v souboji s Amrabatem a Garnachem vybojoval rohový kop pro svůj celek.
13'
Boeymu je v blízkosti laviček pískán faul na Garnacha za viditelné držení.
11'
Manchester United právě vstřelil branku! Hosté se ujímají vedení! Bruno Fernandes v pokutovém území Galatasaraye výborně zakombinoval s Höjlundem, pak posunul míč k ALEJANDRU GARNACHOVI, jenž Musleru překonal zblízka prudkou ránou pod břevno!
9'
Angeliño se pokusil přenést hru dlouhým nákopem k pravé postranní čáře na Zijáše, Maročan ale nedokázal udržet míč na hrací ploše.
8'
Bruno Fernandes byl ve středu hřiště připraven o míč jen pomocí nedovoleného zákroku, píská se faul Driese Mertense.
6'
Angeliño se na levém křídle v souboji s Wan-Bissakou nedostal k centru, také v tomto případě se bude kopat od branky.
5'
Po průniku Alejandra Garnacha se do zakončení neúspěšně tlačil Rasmus Höjlund, míč se pak od něj odrazil za domácí branku, od niž se bude kopat.
4'
Dries Mertens vystřelil z dobrých třiceti metrů, jeho pokus si André Onana pohlídal.
3'
Po rohu Zijáše se k hlavičce sice dostal Lucas Torreira, v záklonu ale zakončoval výrazně mimo branku.
3'
Do první šance se prodíral Hakím Zijáš, do jeho střely se ale stačil vložit Luke Shaw a srazil ji za branku.
2'
Úvodní desítky sekund se hrály pod taktovkou Galatasaraye, Bardakci ale pokazil přihrávku na Zahu a nasměroval ji do zámezí.
1'
Úvodního výkopu se ujali hosté hrající v bílých dresech, Galatasaray obléklo tradiční červeno-žlutou kombinaci.
1'
Trojice španělských rozhodčích v čele s Josém Maríou Sánchezem přivádí fotbalisty na hrací plochu, zahajovací výkop se pomalu blíží.
Turečtí fanoušci si před zápasem připravili efektní choreo s hlavním podtextem „Vítejte v pekle!“. Atmosféra dnes bude skutečně mimořádná.
Podmínky v Istanbulu budou dnes velmi náročné, neboť celý den hustě prší a trávník bude velmi podmáčený. Déšť je navíc předpokládán po celý večer až do brzkých ranních hodin.

Galatasaray Istanbul: Muslera (C) – Boey, Bardakcı, Ayhan, Angeliño – Torreira, Ndombèlé – Zíjáš, Mertens, Zaha – Icardi.
Náhradníci: Güvenç – Aktürkoğlu, Demirbay, Tetê, Yılmaz, S. Oliveira, Nelsson, Bakambu, Karataş.
Trenér: Okan Buruk

Manchester United: Onana – Wan-Bissaka, Maguire, Lindelöf, Shaw – McTominay, Amrábat – Antony, B. Fernandes (C), Garnacho – R. Højlund.
Náhradníci: Bayındır, Heaton – Reguilón, Martial, Varane, Mainoo, Pellistri, Dalot, Gore, Medžbrí, Hugill.
Trenér: Erik ten Hag

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, Prieto.
Manchester United

Výkony Manchesteru United mají letos k ideálním nesmírně daleko, přesto v Premier League se třemi výhrami v řadě dokázal vyšvihnout ze středu tabulky na šesté místo s aktuálně čtyřbodovou ztrátou na vedoucí čtyřku. A to i přesto, že v dosavadních třinácti kolech vstřelil pouze šestnáct branek, přičemž jen pět týmů skórovalo méněkrát.

Naposledy Rudí ďáblové dokázali vyhrát jasně 3:0 na Evertonu, kterou zařídil Alejandro Garnacho fenomenální brankou, která obletěla celý fotbalový svět. Na jeho brzkou akrobatickou trefu ve druhém poločase navázali z penalty Marcus Rashford a Anthony Martial.
Galatasaray Istanbul

Galatasaray vstoupil do skupiny těžce vybojovanou remízou 2:2 s Kodaní, kterou zachraňoval dvěma brankami až v posledních pěti minutách, následně dokázal uspět v dramatické přestřelce na Old Trafford, kde vyhrál 3:2. Následovaly dva více než důstojné zápasy se suverénem skupiny Bayernem, avšak bez zisku bodů, neboť doma Galatasaray i přes drtivou převahu v prvním poločase nakonec prohrál 1:3, v Mnichově pak 1:2.

V turecké lize je loňský šampión aktuálně druhý se shodným bodovým ziskem jako jeho úhlavní rival Fenerbahce v čele tabulky. Galatasaray vůbec poprvé prohrálo až těsně před reprezentační přestávkou, kdy si senzačně vylámalo zuby na Hataysporu prohrou 1:2. Na vítěznou vlnu se pak naladilo v sobotu jasnou výhrou 4:0 nad Alanyasporem, kterou kompletně zařídilo více než zkušené trio Icardi (1+2), Mertens (2+1) a Zaha (1+1).
Hezký večer při sledování přenosu mimořádně atraktivního utkání pátého kola skupiny A Ligy mistrů, turecký šampión Galatasaray Istanbul přivítá Manchester United a půjde o klíčové body v bitvě o postup nejen do osmifinále Ligy mistrů, ale zároveň také o případné třetí místo a účast v jarní fázi Evropské ligy.

Po čtyřech kolech je totiž jasným vítězem skupiny Bayern Mnichov, za ním se ale rozhořel obrovský boj, v němž je zatím druhá Kodaň se čtyřmi body, třetí Galatasaray má stejný počet bodů a Rudí ďáblové z Manchesteru jen o jeden méně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.