Liga mistrů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lens : Eindhoven - 24. října 2023   21:00

Lens
65' Wahi (Frankowski)
1:1
(0:0)
Eindhoven
Eindhoven
55' Bakayoko  (Tillman)
Lens
Samba (C) – Gradit, Danso, Medina – Frankowski, N. Mendy (63. Da. Costa), Samed, Machado (82. Haïdara) – Sotoca (63. Saïd), Fulgini (63. Thomasson) – Wahi (72. Guilavogui).
Leca, Pandor – Aguilar, Diouf, Maouassa, El Ajnawí, Chusanov.
Petrescu – Ghinguleac, Grigoriu (všichni Rumunsko).
Stade Bollaert-Delelis, Lens
Eindhoven
Benítez – Teze, Ramalho, Boscagli, Dest – Tillman (71. Saibari), Schouten, Veerman – Bakayoko (82. Til), L. de Jong (C) (90+1. Pepi), Lozano (82. Vertessen).
Drommel, Waterman – Sambo, van Aanholt, Babadi.

V opticky vyrovnaném prvním dějství nepadl jediný gól. Nejblíže k jeho vstřelení měl Hirving Lozano, jenž ve 28. minutě trefil tyč. Mnohem více toho přinesla druhá půle. V 55. minutě vymyslel u pravého rohu vápna obalovačku Johan Bakayoko a hosté šli po jeho křižné střele k tyči do vedení. V něm svěřenci Petera Bosze vydrželi přesně deset minut. Pak totiž do Frankowskiho centru zprava strčil nohu ve výskoku Elie Wahi a srovnal stav utkání. Oba týmy pak měly příležitost vstřelit vítězný gól, Veerman umístil svou střelu ze standardky po teči zdi těsně mimo a Medina na druhé straně přestřelil z hranice vápna břevno. V emotivním závěru pak rozhodčí ukončil zápas za stavu 1:1.

V kontextu utkání Sevilla – Arsenal (1:2) se Lens propadlo na druhé místo, PSV na něj ze čtvrté příčky stále ztrácí tři body.
Držení míče: 47% : 53%.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 10:4.
Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 18:12.
90+4'
90+4'
Do karetního mariáše se přidali i Adrien Thomasson a Wesley Saïd (oba Lens). Vzápětí Radu Petrescu zápas ukončil.
90+3'
Emotivní závěr. Massadio Haïdara objal u autové čáry Saibariho a nechtěl ho pustit. Následně se v již přerušené hře dostali do sporu Salis Abdul Samed a Ricardo Pepi, kterým Radu Petrescu ukázal žluté karty.
90+1'
Střídání v týmu PSV Eindhoven:
ze hřiště odchází Luuk de Jong, přichází Ricardo Pepi.
89'
Eindhoven je s blížím se koncem čím dál aktivnější. Na úrovni penalty vyskočil André Ramalho, ale v obklíčení protihráčů nezamířil přesně.
88'
Hra se rychle přenesla na druhý konec hřiště. Brice Samba dobře vyhodnotil situaci, včasným výběhem zmenšil Vertessenovi úhel a nenechal se prostřelit.
87'
Při hře nahoru-dolů se Wesley Saïd zapomněl v ofsajdu. PSV rozehraje nepřímý volný kop.
85'
Jenže se při něm trochu zdrželi a Przemysław Frankowski odčinil svůj předchozí nezdar přiťuknutím centru zprava brankáři.
84'
Nestává se často, aby Przemyslaw Frankowski pokazil centr. Tentokrát ale tomu bylo tak a hosté míří do brejku.
82'
ze hřiště odchází Johan Bakayoko, přichází Guus Til.
82'
ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Yorbe Vertessen.
82'
Střídání si připravil i trenér Peter Bosz.
82'
Střídání v týmu Racing Club de Lens:
ze hřiště odchází Deiver Machado, přichází Massadio Haïdara.
81'
Deset minut před koncem měl Facundo Medina na kopačce obrat! Rána vyprodukovaná u hranice šestnáctky jen těsně prosvištěla nad břevnem. Nutno ale podotknout, že v případě přesně střely by ji gólman nejspíš měl.
80'
Tomu už se domácí fotbalisté snadno ubránili.
79'
K nařízené standardce se postavila dvojice, takže hráči Lens do poslední chvíle nevěděli, jakou faleš míč při střele nabere. Nakonec to po zastavení spoluhráče zkusil Joey Veerman pravačkou. Dobrá rána proletěla dírou ve zdi a skončila těsně mimo. Byla tam nepatrná teč zad, takže ještě uvidíme roh.
78'
Facundo Medina postrčil před šestnáctkou de Jonga do zad. Eindhoven má k dispozici zajímavou standardku. Jak s ní nizozemský celek naloží?
76'
Hosté ubránili roh, ale Racing pokračoval v akci. Na výborný pas z levé strany si ve vnitru vápna naskočil Wesley Saïd. Ve vzduchu byl zcela sám, přesto ani tentokrát nesrovnal svá mířidla.
75'
Držení míče: 45% : 55%.
74'
Frankowskiho centry zprava působí obráncům Eindhovenu problémy. Tentokrát nechali na přední tyči zakončit Saïda, který v náběhu zařízení minul.
72'
ze hřiště odchází Elye Wahi, přichází Morgan Guilavogui.

Autora vyrovnávací trefy vyprovází potlesk.
71'
ze hřiště odchází Malik Tillman, přichází Isamel Saibari.
70'
Žlutá karta pro tým PSV Eindhoven (Olivier Boscagli).

Ani druhý stoper PSV neunikl karetnímu trestu poté, co u střídaček nedovoleně atakoval Wahiho.
68'
K odraženému balonu se před šestnáctkou dostal Adrien Thomasson, ale trefil jenom obránce.
67'
Po Schoutenově faulu zahrával David Costa přímý kop. Centrovaný míč odvrátil André Ramalho.
65'
Lens právě vstřelilo branku!
Na Stade Bollaert-Delelis je srovnáno! Do Frankowskiho centru zprava strčil nohu ve výskoku ELYE WAHI a pokus člena francouzské jednadvacítky z pěti metrů zapadl k přední tyči, kde Walter Benítez nemohl být včas.
63'
ze hřiště odchází Florian Sotoca, přichází Wesley Saïd.
63'
ze hřiště odchází Nampalys Mendy, přichází David Costa.
63'
ze hřiště odchází Angelo Fulgini, přichází Adrien Thomasson.
62'
Racing postoupil před šestnáctku, Florian Sotoca pak trefil před sebou stojícího Boscagliho.
60'
Držení míče: 41% : 59%.
59'
Domácí potřebují vyrovnat. Angelo Fulgini hlavou ani Elye Wahi pravačkou ale zařízení netrefili. Přitom Wahiho rána nebyla vůbec špatná, točila se k šibenici.
57'
Už se hraje. A už zase ne, protože Kevin Danso uprostřed hřiště nedovoleně atakoval de Jonga.
56'
Čeká se na ukončení gólové oslavy.
55'
PSV právě vstřelilo branku!
Poblíž pravého rohu vápna stojící JOHAN BAKAYOKO před obráncem zničehonic vypustil obalovačku, která zapadla neomylně k zadní tyči. Pro belgického útočníka je to první trefa v milionářské Lize mistrů.
54'
Brice Samba hravě zkrotil střelu, kterou na něj z nepříliš dobře trefeného voleje poslal na hranici vápna Johan Bakayoko.
52'
Žlutá karta pro tým Racing Club de Lens (Nampalys Mendy).

Senegalský středopolař nabral skákajícího Tillmana zády.
51'
Přímo z něj míč přistál v rukavicích Samby a byl z toho rychlý brejk, ve kterém získal roh i Wahi. Zodpovědná defenziva PSV soupeře nepustila k zakončení.
50'
Hirving Lozano se na levé straně vápna dostal asi metr před Gradita, ten v v riskantním skluzu odvrátil na roh.
48'
Po centru z nařízené standardky zakončoval hlavou Luuk de Jong. Skákající hráč tlačil balon dolů k tyči, kterou o necelý metr minul.
47'
Druhý poločas začal dvěma fauly. Nejprve si Jordan Teze na útočné polovině vyšlápl na Machada, po něm se na Bakayokovi provinil proti pravidlům Fulgini.
Ve druhém souběžně hraném utkání skupiny B vede Arsenal na hřišti Sevilly v poločase 1:0.
46'
V opticky vyrovnaném poločase nepadl jediný gól. Nejblíže k jeho vstřelení měl Hirving Lozano, jenž ve 28. minutě trefil tyč. Žádné další šance k viděný nebyly. Fyzicky byl na tom lépe Eindhoven (držení míče 59%), ale zpřesnit mušku by měly oba týmy.

Opatrný v osobních soubojích musí být po přestávce Ramalho, brazilský stoper vstoupí do druhé půle jako jediný pod hrozbou vyloučení.
Střely na branku: 1:0. Střely mimo: 4:2.
Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:8.
45+1'
45+1'
Pro centr zleva si před branku běžel Malik Tillman, Kevin Danso se před ním vyznamenal hlavičkou.
44'
Teď už sledujeme klidnou hru v okolí středového kruhu. V držení míče je PSV Eindhoven.
42'
A měl jsem pravdu. Fulginigo vzdušný pas přistál až u celou situací zaskočeného Dansa, který v nevýhodném postavení branku half-volejem překopl.
41'
Po faulu na Wahiho má míč k dispozici Lens. Bude to standardka z pravé strany s největší pravděpodobností rozehrána centrem.
40'
Rozehrávku napadající Florian Sotoca si neodpustil faul na Veermana. PSV rozehraje z místa přestupku.
39'
Hirving Lozano si utíkal pro rychlý pas. Ten byl natolik prudký, že k němu měl blíže Brice Samba.
37'
Z nabízených variant (země – vzduch) si Angelo Fulgini vybral druhou možnost. A nebylo to dobré rozhodnutí. Před brankou se totiž nejvýše dostal Boscagli a vyhlavičkoval míč ven.
36'
Lens opět v útoku. Frankowskiho centr srazil Joey Veerman mimo vlastní branku.
35'
Teď už se domácí zmocnili míče čistým způsobem. Zleva centrující Deiver Machado pak našel pouze rukavice Beníteze.
33'
Przemyslaw Frankowski je tvrdý chlap. Ve snaze získat míč šel do souboje s dvojnásobnou přesilou, načež oba protihráče srazil k zemi. Nedovoleně.
32'
Facundo Medina uklidil míč před Bakayokem do autu. Soupeř do něj ještě v plném běhu vrazil a Medina mu to už v přerušené hře oplatil. Rozhodčí si ho pak přizval k sobě na pohovor a ústně mu vyčinil.
30'
30'
Žlutá karta pro tým PSV Eindhoven (André Ramalho).

Brazilský obránce držel mimo souboj o míč Wahiho.
28'
Po vniknutí na levou stranu vápna trefil Hirving Lozano křižnou střelou tyč! Rána prosvištěla kolem Jonathana Gradita, který měl v tu chvíli z obavy o penaltu obě ruce za zády, a nedosáhl na ni ani gólman Samba.
27'
Johan Bakayoko děkuje svému spoluhráči za průnikovou přihrávku, na kterou jen těsně nedosáhl.
26'
Deiver Machado rozeběhl na levém křídle Wahiho, toho v souladu s pravidly odzbrojil Jordan Teze.
24'
Při dalším útoku Hirving Lozano přetáhl svůj centr zleva a na zadní tyči fauloval Medinu Malik Tillman.
23'
Joey Veerman nasměroval balon na přední tyč, tu ve vzduchu zavřel Facundo Medina.
22'
Rohový kop si vyzkouší i Eindhoven.
21'
Angelo Fulgini kopl míč na úroveň penalty, kde ze všech nejvýše vyskočil Jerdy Schouten. Odražený míč si před šestnáctkou našel Deiver Machado, pořádně se do něj opřel a poslal ho na tribunu.
20'
Racing zpátky v útoku. Sotocův "přízemák" srazil Olivier Boscagli skluzem na roh.
19'
Hráči PSV se prokombinovali středem hřiště a na centr zprava si uvnitř vápna naskočil Luuk de Jong. Všichni napjatě sledovali, kam jeho hlavičkový pokus poletí. A nakonec to bylo nad břevno.
17'
Spolupráci s Frankowskim na pravém kraji vápna završil Florian Sotoca nepřesným lobem.
16'
Myšlenka dobrá, ale co to provedení? Hirving Lozano měl v úmyslu poslat míč skrz obranu, jenže se do uličky tak úplně netrefil.
15'
Na opačné straně si Brice Samba pohlídal centr de Jonga. Domácí gólman rozehrává z klidu.
13'
Po průnikové přihrávce byli Elye Wahi a Florian Sotoca v přečíslení! Wahi nesobecky přihrál spoluhráči do šance, ale už předtím byl máván jasný ofsajd.
12'
Na dlouhý bochánek směřující od branky si naskočil Luuk de Jong, s jeho slabou hlavičkou neměl Samba problém.
11'
Po delší době vyrazili dopředu hosté. Lozanovi zamezil v centru Jonathan Gradit jen za cenu rohového kopu, který podle všeho rozehraje Joey Veerman.
10'
Držení míče: 50% : 50%.
8'
První střela mezi tyče pro Lens. Florian Sotoca způsobil uvnitř vápna nebývalý zmatek, díky čemuž se na levé straně uvolnil Deiver Machado. Právě jemu Sotoca adresoval přihrávku, načež Machado vystřelil slabou levačkou. I tak Walter Benítez vyrazil balon před sebe a Machado se ještě dostal k dorážce. Tu mu zablokoval dobře zorientovaný obránce.
7'
Za jeho nákopem běžel Angelo Fulgini zbytečně, vysoký míč doskákal až na druhý konec hřiště.
6'
Míč získali ve středu hřiště domácí a okamžitě poté roztáhli hru doprava. Na Frankowskiho centr si před branku nabíhal Facundo Medina, ale gólman Benítez má situaci pod kontrolou.
5'
Ve vlastním území kombinující Eindhoven trpělivě vyčkává na vhodnou příležitost k útoku.
4'
Balon putoval po trase Frankowski – Fulgini – Wahi. Posledně jmenovaný s ním vnikl do vápna, kde ho stoper Boscagli zastavil v souladu s pravidly.
3'
Luuk de Jong je naštěstí v pořádku.
2'
Po jednou ze soubojů u středové čáry zůstal na zemi ležet Luuk de Jong. Toho podle opakovaných záběrů zasáhl Facundo Medina rukou do tváře.
1'
Johan Bakayoko po dlouhém nákopu prohrál přetahovanou s Machadem. Domácí vhodí aut v blízkosti vlastní šestnáctky.
1'
Výkop pro PSV Eindhoven.
1'
Domácí fandové roztáhli několik dlouhých plachet s nápisem "ULTRAS LENS". Právě v tomto severofrancouzském městě se očekává bouřlivá fotbalová atmosféra.
Po rozcvičce se hráči i rozhodčí odebrali do kabin a teď už oficiálně nastupují před zaplněné ochozy. Stadionem se rozezní hymna Ligy mistrů.
Z útrob stadionu vyšli postupně rozhodčí i hráči a zahájili rozcvičku. Musejí se zahřát na správnou provozní teplotu. V tuto chvíli rtuť teploměru atakuje hranici 10°C a v dalších minutách a hodinách se bude samozřejmě snižovat.

Racing Club de Lens: Samba (C) – Gradit, Danso, Medina – Frankowski, N. Mendy, Samed, Machado – Sotoca, Fulgini – Wahi.
Náhradníci: Leca, Pandor – Aguilar, Da. Costa, Diouf, Maouassa, Haïdara, Saïd, El Ajnawí, Chusanov, Thomasson, Guilavogui.
Trenér: Franck Haise.

PSV Eindhoven: Benítez – Teze, Ramalho, Boscagli, Dest – Tillman, Schouten, Veerman – Bakayoko, L. de Jong (C), Lozano.
Náhradníci: Drommel, Waterman – Til, Pepi, Sambo, van Aanholt, Vertessen, Babadi, Saibari.
Trenér: Peter Bosz.

Rozhodčí: Petrescu – Ghinguleac, Grigoriu (všichni Rumunsko).
Brány Stade Bollaert-Delelis se otevřely a na stadion proudí davy fanoušků, kteří chtějí vidět svůj tým v Lize mistrů. Lens se s Eindhovenem utká již za necelou hodinu a my už pro vás připravujeme sestavy.

Hlavní rozhodčí: Radu Petrescu.

Čtyřicetiletý rodák z Bukurešti rozhoduje mezinárodní soutěže od roku 2012. Po čtyřech letech u mládeže se propracoval k dospělým, jeho první zápas v seniorské kategorii byl 4. června 2016 mezi Slovenskem a Severním Irskem. V sezóně 2015/16 řídil dva zápasy v katarské lize a před čtyřmi lety i finále egyptského poháru.

Asistenti: Radu Ghinguleac a Mircea Mihail Grigoriu.
Čtvrtý rozhodčí: Marcel Birsan.

VAR: Cătălin Popa.
AVAR: Tomasz Kwiatkowski (Polsko).

Až na jednu výjimku všichni rozhodčí pocházejí z Rumunska.
Vzájemné zápasy

V úterý večer to bude poprvé co se oba týmy utkají ve vzájemném souboji. A může to být napínavé, jelikož zápas podle bookmakerů nemá vyloženého favorita.

PSV Eindhoven

Nizozemský vicemistr vstoupil do Ligy mistrů levou nohou a po dvou zápasech má na kontě pouze bod. Po debaklu 0:4 na Emirates Stadium PSV doma zachránilo v nastaveném čase remízu 2:2 se Sevillou, která se díky třem triumfům mezi lety 2014 a 2016 a posledním titulem v roce 2020 stala specialistou na Evropskou ligu. Jestliže se Eindhoven nechce s evropskými soutěžemi rozloučit už na podzim, potřebuje alespoň jednoho ze soupeřů v konečném zúčtování přeskočit.

Jiné je to v Eredivisie, kde PSV válcuje jednoho protivníka za druhým. Eindhoven má po devíti kolech jako jediný tým plný počet bodů a po výhře 3:1 nad Sittardem i úctyhodné skóre 30:3.

Racing Club de Lens

Francouzský vicemistr má jako jediný po dvou kolech čtyři body a prozatím je černým koněm skupiny. Po úvodní remíze 1:1 v Seville si Lens doma vyšláplo na Arsenal, který porazilo po obratu 2:1. Domácí hrají své zápasy na Stade Bollaert-Delelis s kapacitou přes 41 tisíc diváků, což je paradoxně více než má celé město Lens obyvatel. Na tomto stadionu si v rámci mistrovství Evropy v roce 2016 zahrála i česká reprezentace.

Navzdory skvělým výsledkům na evropské scéně se Lens v Ligue 1 trápí, v předehrávce devátého kola hrálo v Le Havre bez branek a se ziskem devíti bodů je, světe div se, čtvrtým nejhorším týmem soutěže.
Tabulka skupiny B

1. Lens – 4 body (3:2)
2. Arsenal – 3 body (5:2)
3. Sevilla – 2 body (3:3)
4. PSV – 1 bod (2:6)
Příjemný dobrý večer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům u té nejlepší evropské klubové soutěže. Liga mistrů má v rámci skupinové fáze na programu zápasy 3. kola a dost vyrovnaná je situace ve skupině B, kde se v souboji s PSV Eindhoven pokusí před dalšími pronásledovateli uhájit první místo Lens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.