Fauly: 14 – 13
Uběhnutá vzdálenost: 88 196m – 89 900m
ŽK: 3 – 3
Loučím se s vámi a přeji hezký zbytek středečního večera!
Byli jsme svědky skvělého zápasu, který nabídl celkem 5 gólů a na obou stranách dvougólové střelce. Za domácí to byl Griffiths, na straně hostů se do kronik zapsal Berget, který gólem z páté nastavené minuty rozdmýchal postupové naděje Malmö i pro domácí odvetu. Malmö po většinu zápasu tahalo za kratší konec, do šancí se ale dostávalo a dvě dokázalo také proměnit. Celtiku v určitých pasážích zápasu scházela větší koncentrace, v samém závěru hráči spíše jen zdržovali a při delším nastavení na to nakonec i doplatili.
90+5
90+5
Malmö právě vstřelilo branku!
V poslední minutě se na Malmö usmálo štěstí. Nadir Çiftçi nešťastnou hlavičkou proti své brance nabídl míč Carvalhovi, jenž ho ještě prodloužil na JO INGE BERGETA, který v poslední možný okamžik vylepšuje pozici do odvety pro Malmö.
90+4
Sudí řeší další slovní potyčku nekompromisně kartami.
Žlutou kartu tak dostává Yotún (Malmö FF).
Žlutou kartu dostává i Johansen (Celtic Glasgow).
90+4
90+4
Rohový kop Malmö rozehraje Sana.
90+2
Strážce tří tyčí Craig Gordon se vyšponoval výrazně nad všechny spoluhráče i soupeře, a míč tak shrábl do rukavic, přitom ale přes klubko hráčů přepadl a potlučen se jen neochotně zvedá ze hřiště.
90+1
Žlutou kartu dostává Nadir Çiftçi (Celtic Glasgow), který si v závěru zápasu pomohl při razantním odstrčení soupeře oběma rukama.
90
Zmíněné odpovídající nastavení má hodnotu pěti minut!
90
Běží už poslední minuta utkání.
89
V posledních minutách se prakticky nehrálo, sudí Brych to ale nepochybně vykompenzuje odpovídajícím nastavením.
86
Po faulu střídajícího Sany se na tom určitě nic nezmění.
85
Domácí se zápas snaží dohrávat daleko od své branky. Zatím jim to jde.
84
Pokud ale Malmö bude své šance zahazovat tak, jako nyní Djurdič, dvoubrankový náskok je pravděpodobný.
83
Celtic je natolik zkušený tým, že vítězství už si pohlídá. Otázka je, zda do odvety půjde s aktuálním dvoubrankovým náskokem.
81
I na této úrovni se stane, že hráči míč při autovém vhazování vyklouzne, zvlášť, když takto lije. Nyní to potkalo domácí, aut tak bude házet Tinnerholm.
81
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Rakip, přichází Sana.
80
Střídání v týmu Celtic Glasgow: Lustigovo zranění bude zřejmě vážnějšího rázu, proto na hřiště okamžitě naskakuje Ambrose. Kustod Celtiku navíc signalizoval, že na odpravení Lustiga z protější strany hřiště bude zapotřebí nosítek.
78
Není divu, že za dvoubrankového vedení domácí hráči hru kouskují, kde to jen jde. Nyní polehává u pravé lajny Lustig. Je jen metr od ní, přesto se nemá k posunutí, aby hra mohla pokračovat.
76
Van Dijk poslal k zemi Djurdiče, který soupeřovu hlavu ucítí na zátylku hodně dlouho.
75
S napomenutím odcházejí od sudího domácí kapitán Brown i hostující Rakip.
75
75
Sudí Brych má opět hodně práce s uklidňováním rozběsněných soupeřů. Zřejmě padne nějaká žlutá karta.
73
Střídání v týmu Celtic Glasgow: ze hřiště za ohlušujícího potlesku ve stoje odchází Griffiths, přichází Nadir Çiftçi.
72
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Eikrem, přichází Carvalho.
71
Forrest se vydal s míčem až do rohu hřiště, kde o něj ovšem v souboji se dvěma hráči Malmö přišel.
71
Poprvé budou brzy střídat také hosté.
69
Zatímco Johansen míří k rohovému praporku rozehrát standardku, televizním divákům se nabízí elektrizující pohled na vlnící se tribuny, kde nikdo nezůstává jen němě přihlížet. Celtic Park žije naplno.
68
Prvním napomínaným hráčem zápasu se stává bek Anton Tinnerholm (Malmö FF), který dokázal přerušit rychlou akci Celtiku jen za cenu hrubé síly a odvržení soupeře mimo hřiště.
67
Malmö se momentálně nemůže probít k brance Celtiku, který střed hřiště pořádně zhustil.
66
Griffiths už se hlásí o návrat na hřiště.
66
Fanoušci plně dostávají své pověsti a ve výborné kulise ženou své hráče k vítězství.
65
Hrdina předešlého okamžiku Griffiths má zdravotní potíže a posedává na trávníku.
63
Střídání v týmu Celtic Glasgow: ze hřiště odchází Armstrong, přichází Mackay-Steven.
62
Celtic právě vstřelil branku!
Když Celtiku začínalo být lehce úzko, vystoupil z dočasného pozadí jinak jeden z nejlepších hráčů tohoto zápasu LEIGH GRIFFITHS a druhou brankou vrací Celtiku pohodlnější náskok. Po chybě obránce, který hlavičkoval míč jen nad sebe, se v souboji s ním vyšponoval nejvýše, hlavou trknul do míče a ten téměř kolmo padající zapadl ke vzdálenější tyči. 3:1!
60
Na lavičce domácích se pomalu schyluje k prvnímu střídání.
59
A další ofsajd. Tentokrát je v něm přichycen Van Dijk, k němuž si můžete něco málo přečíst v našem poločasovém tweetu.
59
Rohové kopy: 5 – 3
58
Griffiths prozkoušel Wilandovu pozornost, která je, jak sám poznal, dobrá. Bude z toho pouze roh pro domácí, již pátý.
57
Celtic nehodlá nechat soupeře nasát pocit, že udává zápasu ráz, pozvolnou kombinací se bílo-zelení blíží opět k Wilandově brance.
55
Eikrem byl přichycen za obranou v ofsajdu.
54
O zápletku pro zbylou více než půlhodinu je tak postaráno. Malmö je znovu ve hře a začíná hýřit aktivitou.
52
Že si s míčem rozumí, předvedl teď také hostující Eikrem, jenž z pravého křídla vyslal před branku nadýchaný centr, na nějž nedoskočil žádný z obánců. Míč přistál u kopačky JO INGE BERGETA, který prostřelil klubko hráčů soupeře stojící před ním a míč propadl až do sítě. Gordon měl zakrytý výhled.
52
Armstrongův centr znovu mířil na naskakujícího spoluhráče, na poslední chvíli se ale nejvýše vyšrouboval jeden z obránců Malmö a zakládá tak rychlý brejk.
51
Lustigův křižný centr do šestnáctky přistál na hlavě kapitána Árnasona. Roh pro Celtic.
48
Hodně podrážděně si počínal také hostující Yotún.
48
Krátce po začátku druhé půle začíná atmosféra na hrací ploše houstnout. Teď měl soupeři hodně zblízka co říct kapitán Celtiku Brown, jeho tým po faulu zahrává standardku od pravé postranní čáry.
46
Izaguirre fauloval Djurdiče, Malmö tak zkraje druhé půle může předvést své ofenzivní přednosti.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21.46.
Celtic do zápasu 4. předkola Ligy mistrů vlétl jako uragán, soupeře pomalu nenechal seznámit s míčem a po deseti minutách vedl 2:0. Dvěma asistencemi se blýskl Johansen, poprvé skvěle namazal za obranu Griffithsovi, ve druhém případě posadil míč přesně na hlavu Bittona. Postupem času se Malmö dostalo více do hry, stále ale tahalo za výrazně kratší konec provazu. K vidění bylo ještě mnoho šancí zvedajících diváka ze sedadel, gól už ale nepadl. Celtic tak o přestávce vede zcela zaslouženě 2:0.
45+1
45+1
První půle už se dohraje v klidu, od domácí branky vykopává Gordon.
45
Rozhodčí Felix Brych nastavuje jednu minutu nad rámec pravidly stanovených pětačtyřiceti.
45
Rozeběhla se poslední minuta prvního poločasu, u míče jsou domácí.
44
Ke střele ze střední vzdálenosti se nakonec dostal Rakip, míč však poslal mnoho metrů nad břevno.
43
Pravý záložník Malmö si standardku zopakuje.
43
Centr zprava odvrátili stopeři na roh, ten rozehrává Rodič.
42
Nastala další chvilka hráčů ve výrazně tmavě modrých dresech.
40
První poločas míří do finiše. Bude se ve zbylých pěti minutách ještě měnit skóre? Šancí je dostatek, oproti úvodu utkání také v podání hostů, navrch má ale stále Celtic.
39
Wiland znovu zasahuje. Proti tomuto pokusu z velkého úhlu z levého křídla ale nemusel ukazovat žádný nadstandard.
36
Stuart Armstrong cítí, že by to před poločasem chtělo přidat třetí branku znamenající už relativně komfortní náskok. Křídelník Celtiku napřáhl po vstupu do pokutového území, utaženou střelu na vzdálenější spojnici ale pod břevno nestlačil.
36
Držení míče: 62% – 38%
36
Poslední dvouminutovka byla poměrně hektická. Nejprve byla zablokována střela hostujícího Bergeta, následně po rychlém brejku potkalo to stejné Lustigův pokus, aby šestatřicátou minutu orámoval nepřesným pokusem Rodič.
33
Celtic se po čase prokombinoval až k šestnáctce soupeře. Na vyloženou šanci už ale několik delších minut čeká.
32
Malmö pomalu stupňuje tempo a rozhodně už nepůsobí tak odevzdaným dojmem.
30
Izaguirre fauloval Rodiče, bude se hrát proti brance domácích.
28
Po Rodičovi zkusil Gordona zaskočit také Djurdič, ale branku minul.
28
Tempo utkání malinko opadlo, což se ale jeví pouze v kontrastu s vysokým nasazením domácích v první části tohoto poločasu.
26
Úvodních pětadvacet minut muselo být pro hosty nesmírně náročných. Prakticky pořád běhali bez míče, a když už si ho vepředu chvíli podrželi, mnohdy museli rychle zapnout zpátečku a odvracet nebezpečné brejky.
25
Rozdíl v držení míče mezi oběma soupeři je velice vysoký. Tempo zápasu zcela udává Celtic.
23
Malmö se ocitá v první slibnější šanci zápasu. Vladimir Rodič zpoza hranice šestnáctky pěkně napřáhl, jeho přízemní střelu ovšem Gordon vyrazil na roh.
22
Malmö míč vyvezlo na soupeřovu polovinu.
22
Prakticky ze stejné pozice, kde byl odmáván ofsajd, nyní Celtic zahrává standardku.
21
Ofsajd nápor domácích rozkouskoval.
20
Celtic se nadechuje k další sérii smrtících přihrávek, rohových kopů a nebezpečí před Wilandem.
18
Uvidíme, zda se bude opakovat stejné schéma a Celtic nechytá útočící Malmö vzadu na hruškách.
17
Leigh Griffiths si potáhl míč podél hranice pokutového území a slibně napřáhl. Míč se nakonec ale jen svezl po boční síti do zámezí. Wiland šel k zemi jen pro jistotu.
16
Opět Celtic po gólu dovolil soupeři blíže poznat míč pro dnešní zápas odjinud než ze středového kruhu v rámci rozehrávky po gólu.
15
Yotún se k Forrestovi přiřítil hodně nabroušený, ve skluzu ho nevybíravě poslal k zemi. Sudí ale zatím karty z kapsičky nevytahuje.
14
Střely: 4 – 0
Střely na branku: 3 – 0
13
Domácí nemají dost. Další povedenou skrytou přihrávkou mezi obránci došlo k souboji jeden na jednoho, tentokrát ovšem byl brankář Malmö Wiland úspěšnější. Dvojnásobný gólový asistent Johansen v přímé šanci neuspěl. Následuje roh.
10
Stefan Johansen si v krátkém sledu připisuje další gólovou přihrávku. Centr od rohového praporku posadil přímo na hlavu NIRA BITTONA, který posílá Celtic do trháku.
10
Keltové vybojovali další rohový kop. Jejich aktivita je markantní.
9
Začínají se opakovat první minuty zápasu. Brání Malmö.
8
Tentokrát už Griffiths ofsajdovou hranu neuhlídal, asistent sudího zvedá praporek.
7
Švédové uzamkli Celtic v jeho šestnáctce.
6
Malmö si v šesté minutě poprvé osahává míč.
5
Celtic nepolevuje ani po vstřeleném gólu a opět brázdí vody poblíž rohového praporku na soupeřově polovině.
3
Domácí stvrzují aktivní nástup do zápasu bleskovým gólem. Johansenovu důmyslnou přihrávku využil za obranou skrytý a nabíhající LEIGH GRIFFITHS, který v tváří tvář brankáři Wilandovi nezaváhal. Gólman na střelu na zadní tyč ani v rozštěpu nedosáhl.
3
Malmö stále jen přihlíží, jak Celtic aktivně rozjíždí tento zápas.
2
Domácí se drželi v dostřelu i po standardce, jejich snažení ale utnul ofsajd.
2
Celtic hned zkraje zápasu vybojoval rohový kop, který rozehraje Johansen.
1
Úvodní výkop provedli hráči Celtiku, který hraje v prvním poločase zleva doprava. Domácí nastupují v tradičních bílo-zelených dresech, hosté ze Švédska v tmavém.
1

Celtic Glasgow: Gordon – Lustig, Boyata, Van Dijk, Izaguirre – Brown (C), Bitton – Forrest, Johansen, Armstrong – Griffiths
Náhradníci: Bailly – Ambrose, Mulgrew, Commons, Mackay-Steven, Rogic, Nadir Çiftçi

Malmö FF: Wiland – Tinnerholm, Árnason (C), Bengtsson, Yotún – Rodić, Lewicki, Rakip, Berget – Eikrem, Djurdić
Náhradníci: Andersson – Konaté, Carvalho, Vindheim, Molins, Mehmeti, Sana

Rozhodčí: Felix Brych – Borsch, Lupp.
Co se týče vzájemných zápasů, tito soupeři se spolu v moderní éře ještě nesetkali. Bude po prvním měření sil šťastnější skotský celek, jenž je favoritem?
Malmö mělo v obou předešlých předkolech pořádně namále. Žalgiris vyřadilo jediným gólem a ve 3. předkole se Salcburkem první zápas dokonce prohrálo 2:0. Domácí odvetu ale zvládlo ještě o gól lépe, a proto proklouzlo k poslední zkoušce kvality. Švédově jsou jistě rozehranější, neboť tamní jinak harmonogramovaná liga je za svou polovinou. Poslední tři zápasy Malmö vyhrálo, Celtic počítá jen jedno vítězství v řadě, zato neprohrál.
Celtic Glasgow nastoupil pohárovou cestu proti islandskému Stjarnanu, který ze soutěže sprovodil poměrně snadno – v součtu obou zápasů 6:1. Třetí předkolo proti Karabachu už bylo více o soubojích, potu a dřině, „Keltové" se prosadili jedinkrát. Mezitím už začala také skotská nejvyšší soutěž, kde zeleno-bílí disponují bilancí tří výher a jedné remízy. Dvojduel s Malmö je pro ně vysoce prestižní událostí a cestou vstříc milionům.
Vítejte u druhé várky zápasů 4. předkola bojů o Ligu mistrů. V nemistrovské části předkola se střetávají také Celtic Glasgow se švédským Malmö, na jejichž zápas se v tomto přenosu zaměříme. Oba soupeři putují pohárovou cestou už od druhého předkola, do hlavní fáze ovšem půjde pouze jeden z nich. Kdo to bude?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.