Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Alaškert : BATE Borisov - 18. července 2017   18:00

Alaškert
Alaškert
18' Nenadović
1:3
(1:2)
BATE Borisov
23' Gordejčuk   • 35' Gordejčuk   • 78' M. Volodko
Alaškert
Beglarjan – Chovboša (72. Peltier), Voskanjan, Stojković, Jablan (66. Minasjan), Daghbašjan – Dašjan, Veranjan, Grigorjan (46. Manasjan), Jedigarjan – Nenadović
Kasparov – Zeljković, Manasjan, Badojan, Muradjan, Peltier, Minasjan
Kralović – Benko, Weiss (všichni Slovensko)
Marzadašt, Jerevan
Scherbitski – Rios (33. M. Volodko), Jablonski, Milunović (43. Gajdučik), Poljakov – A. Volodko, Dragun (82. Kendyš) – Gordejčuk, Ivanić, Stasevič – Signevič
Veremko – Gajdučik, Berezkin, Tuominen, M. Volodko, Kendyš, Gvilia

Byť BATE Borisov splnil roli favorita a postoupil do 3. předkola Ligy mistrů, jeho vítězství se nerodilo vůbec snadno. Běloruský celek totiž po gólu Nenadoviće musel dohánět ztrátu, díky dvěma trefám Gordejčuka ale otočil vývoj ve svůj prospěch a pojistku pak přidal střídající M. Volodko.
90+4'
90+4'
A žlutě zbarvený kartonek uviděl také Peltier (Alaškert FC).
90+4'
Kendyš (BATE Borisov) ještě podrazil Nenadoviće, za což byl potrestán karetně.
90+2'
Borisov směřuje za postupem, zápas se dohrává pouze z povinnosti. Někteří diváci dokonce opustili svá místa a odebrali se do svých domovů.
90+1'
K míči se postavila dvojice Dašjan – Peltier. Nakonec vystřelil prvně jmenovaný, avšak jeho střela prolétla daleko od levé tyče. Na scénu proto přicházejí podavači balonů.
90'
Peltier byl faulován. Standardka pro Alaškert.
87'
Artak Edigarjan (Alaškert FC) nerespektoval pravidlo o ofsajdu.
86'
Alaškert pak zahrával dva rohy, ale z žádného z nich už znovu nezahrozil.
85'
Šance domácích. Peltier procpal balon do vápna pro Nenadoviće, ale ten vyloženou příležitost trestuhodně zahodil, když zcela minul branku.
82'
BATE Borisov vystřídal naposledy: hrací plochu opustil Dragun a šanci prosadit se dostal Kendyš.
81'
Dašjan (Alaškert FC) by se jako herec neuživil, a tak je dobře, že hraje fotbal. Po vniknutí do vápna bez cizího zavinění upadl a jeho herecký výkon sudí ohodnotil žlutou kartou.
80'
BATE Borisov se ubránil rohovému kopu.
78'
BATE Borisov právě vstřelil branku!
Že by voda Borisova byla kouzelná? Po občerstovací přestávce hosté rozjeli akci, která skončila gólem. Ivanić poslal do levé části pokutového území střídajícího MAKSIMA VOLODKA a ten skóroval z úhlu.
78'
Po krátké prodlevě se opět hraje.
77'
Rozhodčí Kralović nařídil přestávku na doplnění tekutin, hráči obou celků ji uvítali.
75'
Už několik minut se hraje převážně uprostřed hřiště.
72'
Avizovaná třetí výměna v týmu Alaškert FC: Chovboša přenechal své místo Peltierovi.
71'
Trenér Alaškertu si připravil poslední střídání. Dojít by k němu mělo při nejbližším přerušení hry.
70'
V době, kdy do konce zápasu zbývá dvacet minut, zůstávají u míče fotbalisté domácí ekipy.
69'
Hráči Alaškertu si mezi sebou vyměňují balon v blízkosti půlící čáry a odtud by rádi pronikli hlouběji do pole.
67'
Ivanić (BATE Borisov) minul cílené zařízení.
66'
Střídání v týmu Alaškert FC: dohrál Jablan a své fotbalové dovednosti může předvést Minasjan.
65'
Díky předchozímu faulu ukořistili míč domácí. Centr zleva dolétl na hlavu Manasjana, který zamířil nad horní konstrukci branky.
64'
Žlutou kartu dostává Poljakov (BATE Borisov).
63'
Uprostřed bitevního pole se právě odehrávají urputné souboje o balon.
61'
Gordejčuk (BATE Borisov) pustil uzdu své střele z velké dálky, kterou z hlubokého záklonu poslal do diváků.
59'
Manasjanovi bylo nakonec odpískáno hraní na zemi.
58'
Manasjan vešel do pokutového území a po kontaktu se soupeřem upadl. Píšťalka hlavního sudího však k nevoli domácích fandů zůstala němá.
56'
Po akci Borisova signalizoval pomezní arbitr ofsajd, ale hlavní rozhodčí ponechal domácímu týmu výhodu.
55'
Defenziva BATE Borisov pak čelila rohovému kopu a svou úlohu zvládla na jedničku.
54'
Alaškert zahrozil z přímého volného kopu! Do balonu se opřel Dašjan a jeho dalekonosná rána nadělala Scherbitskému spoustu vrásek na čele.
53'
Bez svého fotbalisty se Alaškert musel obejít jen pár vteřin, teď už arménský klub zase hraje v plném počtu.
52'
Po ostřejším souboji uvnitř vápna se na zemi ocitl Stojković a raději se nechal ošetřit.
51'
Jeho exekutor kopnul balon na přední tyč a tam nejvýše vyskočil některý z obránců.
50'
Roh pro Alaškert.
49'
Hosté přesto zůstali u balonu a Ivanić ho vzápětí poslal vedle Beglarjanovy brány.
48'
Stasevič (BATE Borisov) si troufl na souboj muž proti muži, ale odešel z něj jako poražený.
47'
Nenadović (Alaškert FC) se provinil útočným faulem, když k zemi poslal Draguna.
46'
O poločasové přestávce došlo v týmu Alaškert FC ke střídání: Grigorjana nahradil Manasjan.
46'
Slovák Peter Kralović povolává hlavní aktéry zpátky na hřiště.
V úvodním poločase nebyla o šance ani góly nouze, diváci si tak mohli vychutnat parádní podívanou. Jako první šli překvapivě do vedení domácí a to zásluhou Nenadoviće. Dvě trefy Gordejčuka pak ale překlopily pomyslné misky vah na stranu favorizovaného Borisova.
45+4'
45+4'
K nařízené standardce se postavil Jedigarjan a přímou střelu poslal nad břevno.
45+3'
M. Volodko (BATE Borisov) vlétl do unikajícího Chovboši jako utržený ze řetězu. Tady musí přijít žlutá karta!
45+1'
V prvním poločase nastavil sudí Kralovič čtyři minuty.
45'
Beglarjan (Alaškert FC) musel vyběhnout až na hranu pokutového území, aby před dotírajícími útočníky stihl odkopnout míč do bezpečí.
43'
BATE Borisov musel podruhé nuceně vystřídat : z hrací plochy odkulhal Milunović a zahrát si přišel Gajdučik.
41'
Pomalu, ale jistě se blíží konec úvodního dějství.
39'
Dašjan nabídl Grigorjanovi balon do vápna, ale perfektní obranný zákrok Milunoviće útočnou akci Alaškertu zastavil.
38'
Domácí hrají na útočné polovině. Co asi vymyslí?
35'
Hosté otáčejí vývoj utkání ve svůj prospěch. Stasevič adresoval přihrávku MICHAILU GORDEJČUKOVI a ten Beglarjana prostřelil zblízka. Úspěšný střelec má zaděláno na hattrick.
34'
Za tvrdý faul na Draguna si Veranjan (BATE Borisov) vykoledoval žlutou kartu.
33'
Střídání v týmu BATE Borisov: zraněného Riose nahradil M. Volodko.
32'
Signevič (BATE Borisov) se zapomněl v ofsajdu.
31'
Po půlhodině hry panuje v Jerevanu vyrovnaný stav.
29'
Po zisku míče Dragun nabídl Gordejčukovi přihrávku za záda obránců, vyběhnuvší Beglarjan však ránu z bezprostřední blízkosti zlikvidoval a vysloužil si potlesk domácí části publika.
28'
Alaškert uklidňuje hru kombinací na svém území.
25'
Otočit vývoj duelu na stranu Borisova měl v úmyslu Milunović, mezi tři tyče se však netrefil.
23'
Je vyrovnáno! Milunović před hranicí vápna přistrčil balon MICHAILU GORDEJČUKOVI a jeho nenápadná střela zaplula k levé tyčce. Brankář Beglarjan se na své spoluhráče hodně zlobil.
21'
Alaškert nadále hrozí, obrana Borisova je připravena.
18'
Tým Alaškert právě vstřelil branku!
Arménský celek se překvapivě ujímá vedení. Edigarjan sestrojil průnikovou přihrávku pro UROŠE NENADOVIĆE a ten ve stoprocentní příležitosti neselhal.
17'
Hráči Borisova navštívili arménské území a snaží se na něm vymyslet nějakou kulišárnu.
15'
Páni, to byla pumelice! Ze střední distance ji vyslal Daghbašjan (Alaškert FC) a Scherbitski musel vytáhnout něco ze svého boxerského umění, aby míč vyrazil před sebe.
14'
Už nějakou dobu se hraje výhradně uprostřed hřiště.
12'
Svěřenci trenéra Jermakoviče se pokusili zahrozit dlouhým nákopem, jenomže balon doputoval až za koncovou čáru.
11'
Nepovedený útok skončil odkopem brankáře Scherbitského. Hosté rozjíždějí akci ze svého území.
10'
Alaškert roztáhl hru na levou stranu, kde právě kombinuje.
9'
Centrem z něj Artak Edigarjan oslovil Nenadoviće, jenž nastřelil obránce.
8'
Rychlý protiútok domácího týmu zakončoval Artak Edigarjan a jeho skákavá rána nadělala brankáři spoustu problémů. Následuje roh.
7'
Stasevič poslal balon rovnou do předbrankového prostoru a tam si celou situaci pohlídali obránci.
6'
Míče se zmocnili hosté a ze svého ofenzivního tažení vytěžili premiérový roh.
4'
Zatím se hraje převážně uprostřed hřiště, oba soupeři se teprve oťukávají.
2'
Rios (BATE Borisov) při útočné snaze nedovoleně atakoval Veranjana.
1'
Zahajovací výkop provedli fotbalisté BATE Borisov.
1'
Domácí budou hrát ve žlutém, hosté v modrém.

Alaškert FC: Beglarjan – Chovboša, Voskanjan, Stojković, Jablan, Daghbašjan – Dašjan, Veranjan, Grigorjan, Jedigarjan – Nenadović
Náhradníci: Kasparov – Zeljković, Manasjan, Badojan, Muradjan, Peltier, Minasjan

BATE Borisov: Scherbitski – Rios, Jablonski, Milunović, Poljakov – Volodko, Dragun – Gordejčuk, Ivanić, Stasevič – Signevič
Náhradníci: Veremko – Gajdučik, Berezkin, Tuominen, Volodko, Kendyš, Gvilia

Rozhodčí: Kralović – Benko, Weiss (všichni Slovensko).
První zápas

BATE Borisov – Alaškert FC 1:1 (1:0)
Branky: 43. Rios (Stasevič) – 78. Rios (vla.).
ŽK: Ivanič (Borisov).

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 8:7. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 11:11.

BATE drží žezlo pevně ve svých rukou, nejvyšší běloruské lize vládne bez odpočinku dlouhých jedenáct let. Klub z Borisova se neztratí ani ve světě, už několikrát se totiž probojoval do základní skupiny Ligy mistrů, kde se mimo jiné utkal s Viktorií Plzeň.
Alaškert FC

Podruhé v řadě ovládl Alaškert FC nejvyšší arménskou soutěž a kvalifikoval se do 1. předkola Ligy mistrů. V něm celek z Jerevanu narazil na FC Santa Coloma a po domácí jednogólové výhře a bezbrankové remíze v Andoře slavil postup do další fáze milionářské soutěže.
Druhé předkolo Ligy mistrů má na programu odvetné zápasy, v nich mimo jiné změří síly Alaškert FC a BATE Borisov. Arménsko-běloruský souboj propukne od 18 hodin a Vy si ho rozhodně nenechte ujít.